Dienos aktualija, Nevyriausybinės organizacijos, Šiauliai

Nijolė Petrošiūtė. Susipažinkime: asociacija „Šiaulių bendruomenė“ ir jos projektas „Šiluma iš mūsų rankų“ – apie džiaugsmą būti kartu

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 13 d. 7:55

4     

    

Nijolė Petrošiūtė. Susipažinkime: asociacija „Šiaulių bendruomenė“ ir jos projektas „Šiluma iš mūsų rankų“ – apie džiaugsmą būti kartu

Asociacija „Šiaulių bendruomenė“ [pirmininkė Vida Pociuvienė], įgyvendindama projektą „Šiluma iš mūsų rankų“, organizavo kelionę „Dzūkijos lobis: Merkinės piramidė – Grūto parkas – Druskininkai“. Tai tarsi baigiamasis LR Socialinės Apsaugos ir Darbo ministerijos remto projekto akordas, kuomet padėkojama dalyviams, rėmėjams, aktyviausiams „Šiaulių bendruomenės“ nariams.

Pakalbinau kelias šios išvykos dalyves.

– Aplankėme Merkinės miestelį, nuo didingo Merkinės piliakalnio viršūnės apžvelgėme nuostabią panoramą. Merkinėje, dešiniajame Nemuno krante, – naujas, neeilinės architektūros, 26 m. aukščio Merkinės apžvalgos bokštas „Pušų gojelis“. Nuo šio bokšto pamatėme Nemuno kraštovaizdžio draustinį, Nemuno ir Merkio santaką, Merkinės tiltą, kuris neseniai šventė 100 metų sukaktį, –  pasakojo asociacijos vadovė.

– Česukų kaime susipažinome su dažnai dviprasmiškai Lietuvoje vertinama sveikatinimo erdve, vadinamąja Povilo piramide, – prisiminė viena kelionės dalyvių Ligita Bairamova. Ji tęsė: – Vieni čia apsilankę visokių netikėtų jausmų patiria, kiti tik po gražiai sutvarkytą vietą pasižvalgo.

– Didžioji keliauninkų dalis dar nebuvo aplankę viešojoje erdvėje skandalingai pagarsėjusio Grūto parko, esančio netoli Druskininkų. Apžiūrėjome socialistinio realizmo dvasia [kai kas tokios meno formos nė nebeprisimena –  aut.past.] sukurtų sovietinio laikotarpio veikėjų skulptūrų lauko ekspoziciją. Vyresnieji dar mena to laikmečio vadus, kurių biustai, skulptūros ar kompozicijos iki Nepriklausomybės atkūrimo „puošė“ Lietuvos miestų bei miestelių centrines aikštes ir gatves. Jaunimui Grūto parko lauko ekspozicijos eksponatai jau buvo nebeatpažįstami, o vaikams – tiesiog žaidimo objektai: pasislapstyti, imituoti akmeninių figūrų išraiškas ar pan. – sakė Rometa Lymarienė.

Tačiau manau, kad visus šiuos kūrinius buvo verta surinkti ir suvežti į vieną vietą. Dabar galime dalyvauti tokiose edukacinėse išvykose, o skaitydami užrašus prie eksponatų, prisiminti ar pasikartoti istoriją arba tiems, kas domisi, paaiškinti, kam čia tie paminklai buvo pastatyti. Kuo ne istorijos pamoka po atviru dangumi, – įsitikinusi jauna pedagogė Edita Pupkevičiūtė Bačėnė.

Baigiamasis projekto „Šiluma iš mūsų rankų 2019“ akordas – apsilankymas Druskininkų sveikatos šaltinių kurorte. Čia maloniai nustebino teatralizuota ekskursija „Čiurlionio takais“, kur tikra savo miesto patriotė gidė visų dėmesį prikaustė ne tik nuostabiu miesto istorijos pristatymu, be galo šiltu pasakojimu apie genialų kūrėją Mikalojų Konstantiną Čiulionį. Ekskursijos dalyves moteris tiesiog sužavėjo gidės retro stiliaus apranga, bendravimo maniera, sustiprinusi pasakojimo įspūdį, – prisipažino asociacijos „Šiaulių bendruomenė“ vadovė Vida Pociuvienė.

Daugiaplanio projekto sėkmė ir masiškumas

Asociacija „Šiaulių bendruomenė“ įsteigta 2015 metais. Projektas „Šiluma iš mūsų rankų“ yra tęstinis, vykdomas trečius metus. Jis iš karto prigijo Šiauliuose, tarsi sušildė benduomenę, sutelkė ją geriems, išliekamąją vertę turintiems darbams. Viešojoje erdvėje, socialiniuose tinkluose gausu informacijos bei iliustracijų apie šio projekto renginius. Pilietinio portalo Tiesos.lt skaitytojai jau susipažino su rudenine, masiška bei linksma švente, surengta prie Šiaulių „Aušros“ muziejaus

Tačiau dėl tam tikrų taisyklių bei uždarumo visuomenė negavo labai reikšmingos informacijos – asociacija „Šiaulių bendruomenė“ dalį projekto „Šiluma iš mūsų rankų“ organizavo Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Įkalintieji ir bendruomenės nariai galėjo susigrumti „Protų mūšyje“.  Informatyvus, sulaikytųjų kasdienybę paįvairinantis renginys vieniems tapo pramoga, žinių pasikartojimu arba neįkainojamu laisvės gurkšniu, kitiems – pažintimi su įstaiga, į kurią geriau patekti tik kaip darbuotojui ar dėl tokių ar kitokių projektinių renginių. Tačiau bendrystės esame vertas kiekvienas – net ir suklupęs gyvenimo kelyje.

Socialiniuose tinkluose pastebėjau informaciją, kuri nustebino. FB profilyje patalpintos nuotaikingos nuotraukos liudijo, kaip „Šiaulių bendruomenės“ aktyvistės dalija miesto gatvėse sutiktiems žmonėms ekologiškus, daugkartinio naudojimo maišelius. Kas galėtų paneigti, kad ši organizacijos akcija neturi išliekamosios vertės? Manau, kad ji įpareigoja tausoti gamtą ir primena, kad privalome riboti „sintetinį“ vartotojiškumą.

Artėja Šventosios Kalėdos ir Naujųjų metų sutikimas. „Šiaulių bendruomenė“ jau sveikina vaikus, įteikdama saldžias dovanas tiems, kurie ne visada gali sau leisti tokias nusipirkti. Senjorų bei vienišų žmonių lankymas dar tik presidės. Jiems gražiuose ekomaišeliuose bus padovanoti kasdienėje buityje reikalingi daiktai.

– Gal ir neturėčiau to sakyti, bet tiek to. Paatvirausiu: norint aplankyti kuo daugiau žmonių, prieš tai reikia gerokai pabėgioti aiškinantis, kur kokia prekė pigesnė, kas kokias nuolaidas už didesnius perkamus kiekius siūlo. Jokios projektinės lėšos nekompensuoja asmeninio automobolilio amortizacijos ar sugaišto laiko. Tačiau bent kartą gyvenime reikia patirti, kuomet dovanų išnešiojimo dieną „n-tąjį“ kartą suplukęs užlipi laiptais į ketvirtą ar penktą aukštą, o duris atidaręs senolis ar jo globėjas nušvinta vien dėl to, kad jį prisiminė, aplankė. Gavę dovanų kai kurie net pasiteirauja: gal dabar vyksta kokie rinkimai? Ir kai žmogus išgirsta atsakymą, ne vienam akys sudrėgsta… O atsakymas labai paprastas – kad didžiosios metų šventės būtų mielesnės… Žinote, kiekvienas turėtume patirti dalijimosi su tuo, kuris yra vienišas ar turi mažiau, jausmą… – sako asociacijos „Šiaulių bendruomenė“ pirmininkė Vida Pociuvienė.

Ji pati apie analogiškas patirtis bei dalijimosi keliamas emocijas jau ir romaną galėtų parašyti, nes per du dešimtmečius trunkančią nevyriausybinę, savanorišką veiklą yra patyrusi ir šilto, ir šalto. Tačiau noras telkti žmones nesavanaudiškam darbui neblėsta, o ir ksavanorių talkininkų geranoriškumas, organizuotumas vykdant įvairiausius projektus įkvepia bei suteikia jėgų dirbti. Juk tiek nedaug tereikia, kad dovanotume vienas kitam bent akimirką laimės, pažabotume pesimizmą, o nuolatinį piktinimąsi kaimynu, gimine, valdžios žmogui ar net valstybei iškeistume į bendrystę – džiaugsmą būti kartu.


 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

manau       2019-12-13 21:32

Na, ši bendruomenė vienintelė, kuri dirba visuomenės labui, kiti kažkaip užsidarę savo rate, dėl kitų nesuka sau galvos.

babute       2019-12-13 19:22

kaip smagu skaityti apie puikius savanorius padeti kitiems. Sekmes ateityje, geri darbai nepasimirsta.

Pritariu       2019-12-13 16:45

Šiauliuose ši organizacija masiškai buria žmones naudingai veiklai. Šioje organizacijoje labai daug jaunimo.

stasys        2019-12-13 16:14

puiki idėja kaip patraukti žmones nuo sofkučiu .. smile)


Rekomenduojame

In memoriam: Rogeris Scrutonas

Kviečiame į Šv. Mišias – padėką už mons. A. Svarinsko kunigystės šventimus, prieš 65 metus suteiktus vysk. Pr. Ramanausko

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos II. Užmirštuolė

Mes nugalėjom. Prieš 30 metų Gorbačiovas vizito metu Lietuvoje išgirdo tai, ko nesitikėjo: lietuviai liepė atvežti nepriklausomybę – LRT

Kaip vysk. Pranciškus Ramanauskas Alfonsą Svarinską slapta lageryje įšventino į kunigus

Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Laisvės premijos laureato Albino Kentros kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Mitingo „Už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę“ vaizdo įrašas

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Renginių programa

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos I. Pidžinas

LRT: pirmieji kandidatų į Vilniaus universiteto rektoriaus postą debatai

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.