Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Žmogaus teisės

Nijolė Oželytė. „Aš daugiau niekada nepranešiu apie girtą vairutoją“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. birželio 10 d. 11:07

24     

    

Nijolė Oželytė. „Aš daugiau niekada nepranešiu apie girtą vairutoją“

Net Sausio 13-osios naktį, kai rusai tankais lamdė žmones, nesijaučiau tokia beviltiškai ir nešvariai bejėgė, kaip dabar.  Veidu į š...., tokia dabar yra mano būsena. Žinot, net sovietmečiu, kai mus, hipiaujančius moksleivius, komsomolcai gaudė gatvėse ir vaikinams karpė plaukus gabalais, o mergaitėms mini sijonus, nesijaučiau taip išniekinta :( 

Iš privalomo, mano galva, garbingo poelgio tiesiu taikymu buvau nusviesta į nusikalstamą veiką ir grasinimus baudžiamąja atsakomybe – būtent tuo man grasina Lietuvos valstybė.

Istorija tokia:  pamačiusi absoliučiai girtą chamą vairuojant automobilį, tučtuojau paskambinau į policiją ir pranešiau. Paklausė vardo, pavardės, pasakiau. Tas banditaujantis personažas mane pažįsta, nes būtent dėl to, kad jis išlipo iš automobilio „pakibinti“, pamačiau jo būseną. Pareigūnai jį sulaikė, buvo stipriai girtas, bet pūsti į alkotesterį atsisakė – pasirodo, galima net nepastovint ant kojų atsisakyti daryti tyrimus. Vimdantis humanizmas.

Padavė jį į teismą, jis neigia buvęs girtas, du pareigūnai liudijo jo girtumą, yra filmuota medžiaga.

Sulaukiu skambučio iš policijos, kad turiu duoti parodymus. Sakau, kad savaime suprantama, ir nuvykstu į policijos poskyrį, bet prieš rašydama perspėju policijos pareigūnę, kad turiu pagrindo bijoti ano niekadėjo, todėl mano pavardė jam neturi būti atskleista.

„Neįmanoma, – sako pareigūnė, – jis TURI TEISĘ žinoti.

O ar aš turiu teisę jaustis saugiai?????? Aš gi nepadariau nieko blogo, netgi labai gerai, mano galva, pasielgiau, gal net žmonių gyvybes išgelbėjau, nes jis galėjo bet ką nudaužti?????

„Jūs gi pati pasakėt savo pavardę, kai pranešėt“, – sako pareigūnė.

Tikrai, pusgalvė neraliuota, nepagalvojau, kad reikia savęs gėdintis, užmiršau, kad „geras“ ir „durnas“ tebėra sinonimai.

„Aš jo bijau, – sakau tiesiai šviesiai pareigūnei, – jo padorumas nesulaikys, nes jokio padorumo jo veide neatsispindi.“

Pareigūnė sako, kad supranta. „Tada, – sakau, – nerašysiu jokio rašto“.

Po savaitės sulaukiau grasinančio skambučio iš policijos: aš, pasirodo, NETURIU jokios TEISĖS saugiai jaustis, o jei neliudysiu, bus man baudžiamoji atsakomybė smile smile smile („Juokis, gyvenime, juokis pajaco juoku“ – S.Neris).

Sakau: „O jei nebūčiau savo pavardės pasakius, kai pranešiau apie girtą vairuotoją,tai galėčiau likti nežinoma?“ „Ne, – sako, – būtume atradę pagal telefono numerį...“

O Dieve, tai kaip jaučiasi tikrai nukentėję žmonės, patekę į šitą kreivų šešėlių karalystę, vardu lietuviška teisinė sistema??? Nes pareigūnai nekalti, tokius įstatymus tešlagalviai surašė.

Aš pasiduodu ir daugelio tūkstančių Lietuvos piliečių akivaizdoje pareiškiu:

Aš, Nijolė Oželytė, iš savanaudiškų paskatų ir siekdama asmeninės naudos susireikšminti nusikalstamu būdu, o gal senatvinės silpnaprotystės paveikta, apkalbėjau nekalčiausią ir tyriausią žmogų, kurio nemačiau dar bent kelis kartus po minėto apkalbėjimo vairuojančio girto, nes jis visai nesustoja kaskart mane pamatęs „pakibinti“. Aš nuoširdžiai gailiuosi savo begėdiško ir neatsakingo poelgio, nes iš tikrųjų, tai aš nieko NEMAČIAU, nieko NEGIRDĖJAU, nieko NEŽINAU. Maldauju, NUBAUSKITE mane už melagingą pranešimą, įvykdykite teisingumą ir atsiprašykite už mane nukentėjusio apkalbėto asmens, nes aš pati to nepadarysiu, mat jo bijau. Prisipažįstu, kad išmečiau į šiukšliadėžę policijos man duotą lapelį su telefono numeriu ir nepranešiu, kai eilinį kartą man kils noras apkalbėti minėtąjį garbingą asmenį, kad jis nuolat girtas vairuoja, nes tas noras kilo ne vieną kartą jį stebint prie vairo.
NIEKADA NIEKADA NIEKADA DAUGIAU :( !!!

P.S. Greit atsiprašinėsim banditų ir potencialių žudikų, siautėjančių keliuose, už moralinę traumą, kurią anie patiria mums apie juos pranešus. Paminėsit mano žodį.

P.P.S. Pasirodo, jei jums banditas padarė žalą (pavogė telefoną ir tas momentas yra nufilmuotas, jūs NETURITE TEISĖS pamatyti tą video, kad nekiltų noras savarankiškai kerštauti. Nusikaltėliai kūrė šituos įstatymus, surašė juos kaip sau smile (žr. Ričkos Ulozinio komentarą)

Istorijos tęsinys: KUO TOLIAU, TUO GRAŽIAU – VISIŠKAS ABSURDAS
„Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigia, kad asmuo, pranešęs apie pažeidimą, privalo duoti teisingus parodymus.

„Lietuvoje galiojantys teisės aktai numato, kad teismo, institucijos, kurios pareigūnas tiria administracinį nusižengimą arba nagrinėja administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka, šaukimu liudytojas privalo atvykti nurodytu laiku, duoti teisingus parodymus, pranešti visa, kas jam žinoma byloje, ir atsakyti į jam duodamus klausimus. Taip pat kiekvienas šaukiamas kaip liudytojas asmuo privalo atvykti pas ikiteisminio tyrimo pareigūną, prokurorą ir į teismą bei duoti teisingus parodymus apie tai, kas jam žinoma apie reikšmės bylai išspręsti turinčias aplinkybes.“

Potecialių nusikaltėlių teisės iškeliamos virš pilietiško žmogaus teisių, į absoliutaus durniaus vietą pastatomas tas, kuris bando užkardyti nusikaltimą. STOP PILIETIŠKUMUI – štai kokia reali šių įstatymų prasmė.

Įsivaizduojat, apie nusikaltimą pranešęs žmogus PRIVALO, o nusikaltėlis NEPRIVALO atlikti girtumo testą“ smile smile smile Jūs būsite absoliutūs idiotai, jei apsunkinsite savo gyvenimą pranešdami apie nusikaltimą, nes PRIVAlLĖSITE smile smile smile

Supertaisyklės: PADARYTA VISKAS, KAD NIEKAM NET Į GALVĄ NEATEITŲ PRANEŠTI APIE NUSIKALTIMĄ, – su tuo mus visus ir sveikinu.

Aš tai paprašysiu medikų raštelio dėl senatvinio silpnaprotiškumo ir, kaip sakiau, NIEKADA, o jūs jau patys spręskit, ar norite tapti savo paties sąžiningo poelgio auka.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>zmogbezdzionems baudziauninkams       2019-06-15 16:24

labai jau ilgas tas pavadinimas, galetumet panaudoti ir kita nika.O siaip tai ponas kazko nesupratote.Kuris cia sake, kad ozelyte “stukalino”?Gerai kad pranese, tai butina padaryt.Tuo labiau ozelytei.

žmogbeždžionėms baudžiauninkams       2019-06-14 11:49

Jūs skiriate bildukus nuo pilietiškų žmonių poelgių, ar ir to bijote? Na koks čia “stukalinimas” Oželytės veiksmuose?! Tas girtas vairuotojas jūsų artimą mirtinai partrenktų, tada imtumėte staugti apie mirties bausmės grąžinimą, bet nieko nepadarysite, kad užkardyti girtų vairavimą.

P. Oželytei       2019-06-13 11:35

Girtus vairuotojus reikia labai mylėti ir ginti jų teises. Juk jie - būsimieji kaliniai. Patys geriausi žmonės. Na, o jei kokį nekalinį netyčia nudauš - ar didelis čia nuostolis… Kiek tokių nukakošina… Juk liks dar, jų ir taip daugiau smile .

stasys        2019-06-13 6:41

labai jau jautrios tos adminu ausys , čiut kokia kritika ‘bijunėliui’ ir še tau trintuką .. pasivalyti .

nedrauge       2019-06-12 18:07

O kodel, tamsta ozelyte, skundziates?Juk pati esate prisidejusi prie tu “geru” istatymu kurimo.Labai gerai, kad tamsta matote kad ir paveluotai!), kad pries kazka darant, reikia devynis kartus pamatuot ir tik desimta nukirpt.Tai ir gerai, kad praregejote.O siaip tai dar isreiksiu ir savo nuomone apie tamsta.Nepatinkate jus man.Buvo laikas, kai tamstai labai patiko leninas, todel atsidurete KPSS, po to, kadangi tamstai labai patiko lansbergis, atsidurete tarp “patriotu”.Jeigu dar spesite, gal dar kazkur atsidursite?..

Untanas       2019-06-12 13:12

Konservatorių pasodintas, ir jūsų gausiai laistytas medis jau duoda vaisius.

Dzeikas       2019-06-11 13:28

Bijuneliui:
Kai kuriose situacijose taip. O jeigu bendrame kieme uzblokuoja su automobiliu isvaziavima,paprasai patraukti - siuncia ant kuolo.Kaip tada? Viesai skusi policijai? Tai bendrame kieme perpjaut padangas (ir taip 2k savaitei, kol viesuoju transportu imsi naudotis) lengviau negu pasvilpt. Mustis eisi? O jis 1.5k uz tave sunkesnis?
Na JAV misteris Coltas sulygino visus, ten kur valdzia silpna buvo t.v. “laisvosiose teritorijose” galejai dvikova oficiliai santykius issiaiskinti, bet Lietuvoj ir to negali. Tai skundas BENDROJO LABO NAUDAI dalykas ir naudingas ir moralus.
JAV skundais daznokai piktnaudziaujama ir cia sazines reikalas kada ir kaip skusti. Pvz. vienas vyrukas “prodzekte”(daugiabutis a la lietuviski 5-auksciai, dazniausiai negru apgyvendinti, taciau Niujorke gyvena ir baltieji) ant bendrojo garazo isvaziavimo uzparkavo masina(limuzina) velai nakti ir nueme tik velu ryta.Taciau niekas policijai neskunde, butu per 5 minutes atvyke, iskviete evakuatoriu (dar 5 min.) ir atsiimtu automobili sumokejes ~$300 + bauda 150. Kodel? Todel ,kad limuzininku darbas nors gerai apmokamas, taciau zmones dirba ir 10 ir 12, ir daznai 18 val. per para. Kaimynai ta suprato ir NIEKAS policijos nekviete.Pakentejo. Zmogus gal nuo koju vakare virto, kur jis ten ras nakti parkinga. O ryte pavare automobili salin issimiegojes. Kitu atveju butu iskviete evakuatoriu nemirkteleje ir savaime aisku anonimiskai. Lygiai kaip ir as uzparkavau sunkvezimi ant isvaziavimo is kiemo, po 10 sek issoka mazas storas amerikonas seimininkas namo, net iraudes is isiucio: “Cia mano isvaziavimas!!!” - nesavu balsu suzvygo. Privati nuosavybe - sventas dalykas. Apsisuku ant kulno, griztu nuvaryt salin.” Palauk, palauk” - musa stabdzius storulis, - “tu i kavine atejai?” Kavos isgert vairuotuojui - sventas ritualas ir kaimynui baro savininkui biznio gadint nedera.” - Na gerai, gerai…palik.Tik neilgai.”

Bijunelis       2019-06-11 8:03

Tokie pranesinetojai anksciau buvo vadinami skundikais,stukaciais it kt. paniekinanciais zodziais.Tai tam tikru zmoniu kategorija-lygtai naiviu,lygtai siekianciu gerio ,lygtai durneliu,lygtai…Jie visais laikais skunde esamai vadziai kitus-vokieciams zydus,rusams lietuvius patriotus,o dabar kaimynus,draugus ir visus kas ju nuomone yra blogas.Tai negeri zmones -“ridiskos”, “teisuoliai”,“siekiantys gerio”,o is tikro smulkus niekseliai,norintys pasidziaugti kitu bedomis ir bijantys atsakyti uz savo nieksybes.

Dzeikas       2019-06-11 6:52

“Normalu demokratinėje teisinėje valstybėje - padorumas yra šlykščiausia žmogaus savybė, kurią reikia išrauti kaip praeities atgyveną.”
———————————————————————————————
Savo praktika liudyju,kad Lietuvoje buciau mires badu, nes buvau “durnas” - nekalbedavau netiesos.
JAV buvau uz tai labiausiai vertinamas. Neimdavo jokiu popieriu - paklausdavo ir mano zodzio pakakdavo. I rankas duodavo pergabenti dideles sumas grynuju pinigu, nors svetimsaliui Niujorke su grynaisiais kojas isnest i uzsieni - pusvalandzio reikalas, aerouostai net 3.
Cia kazkas negerai: gal JAV diktatura , gal citatos autorius Kremliaus propogandos minkstais virseliais stoties kioske nupirktos prisiskaites.

stasys        2019-06-11 6:17

Reigardai ..na tu ir pliurpalas .

stasys        2019-06-11 6:16

Geras darbas visada reikalauja auku .smile  Siūlau Nijolei pasikrauti drąsos ir nueiti į teismą liudyti . Bus kur kas blogiau jei tas “dusaujantis” vėliau pritrėkš kokia močiute ir va tada tas sarkazmas taps ne toks saldus kaip ši karta . Tame poelgyje galima rasti ir šviesiu spalvu ..vieno ‘dusautojo’ norinčio pakibinti kelyje neliks o vėliau sutaupysite ir krūvas laiko mandagiai atsiprašinėdama nuo tu bučiavimo ranku .. iš tu jo žvairu akeliu vartymo . Saugia aplinka sau kuriame mes patys ..bet ne policija .

šarkos-patarškos       2019-06-10 20:15

čia tokia situacija, kaip kad duok “bobai su kiaušais”(kaip sakė buvęs vienas iš trijų, bet “su kiaušai”, o be smegenų) daryti tvarką, tai padarys betvarkę.
p. s. ? “jis išlipo iš automobilio „pakibinti“, pamačiau jo būseną”, t. y. policininkai jau nematė, kad tai vairuotojas, ... ar praeivis turi pūsti?,. kad tai buvo vairuotojas, reikalingas oficialus liudininkas. miglota pasaka

Nieko nebus       2019-06-10 19:42

Jie nepasikeis. Kol niekšai išdvės normaliems žmonėms teks dar šiek tiek pakentėti.

Raigerdas        2019-06-10 18:34

Taip, Nijolė Oželytė susidūrė su pūvančia mūsų teisėtvarkos sistema. Visokių policininkų, tyrėjų ar prokurorų elgesys peržengia labai didelio nukvailėjimo ribas. Galimas dalykas, kažkas juos moko būti tokiais kvailiais, bet ten dirba ir tikrai su savo psichika nelabai susidraugavę žmonės, kurių reakcija nėra adekvati tuo metu vykstančiai įvykių eigai. Šiandien Nijolė Oželytė PIKTINASI. Jai nepatinka. Bet kaip buvo, kai ji dirbo pati Seime? Jos elgesys ne tik vertintinas kaip neadekvatus, bet netgi nusikalstamas. Matomai, niekur nedingsi, nes tas Bumerangas turi tokią savybę - sugrįžti pas tą, kas jį paleido. “O Dieve” - aimanuoja ne tešlagalvė Nijolė Oželytė, ir susirūpinusiu balsu stebisi: “tai kaip jaučiasi tikrai nukentėję žmonės, patekę į šitą kreivų šešėlių karalystę, vardu lietuviška teisinė sistema??? Nes pareigūnai nekalti, tokius įstatymus tešlagalviai surašė”. Bet pati Nijolė Oželytė turi sutrikusią atmintį, nes dirbdama Seime ji elgėsi netgi blogiau nei dabar buvo pasielgta su ja. EILINIS DRAMATIŠKAS ĮVYKIS, KURIO METU ŽMOGUS SUVOKIA, KAIP YRA BLOGAI, KAI KAS NORS DARO ŽALĄ JAM, IR, DEJA, NESUGEBA SUVOKTI, KAIP YRA BLOGAI, KAI JIS PATS DARO ŽALĄ KITIEMS ŽMONĖMS. Pasirodo, kad Konfucijaus pasakyti žodžiai “nedaryk kitiems to, ko nenorėtum, kad tau darytų” yra sunkiai suvokiami buvusiems ir esamiems Seimo nariams, teisėsaugos darbuotojams, daugybei žurnalistų ir t.t. IR VĖL MES GAUNAME TĄ PAČIĄ SITUACIJĄ: PILIEČIAI, DIRBANTYS VALSTYBINĮ DARBĄ, NESUGEBA JO ATLIKTI TEISINGAI, NESIRŪPINA TUO IR TAIP ERZINA IR PIKTINA MŪSŲ VISUOMENĘ. JŲ TARPE YRA IR PATI NIJOLĖ OŽELYTĖ, KAIP BUVUSI SEIMO NARĖ, IR, BERODS, DABAR GAUNANTI RENTĄ. JŪS MATOTE, KAIP NET RENTĄ GAUNANTYS SEIMO NARIAI NETOBULĖJA IR NET NEEVOLIUCIONUOJA.

>komjaunuolis       2019-06-10 16:06

Pritariu. Oželytė,kaip sistemos produktas neturėtų skųstis. Pati palaiko, pati rėkia.

Komjaunuolis       2019-06-10 15:56

Blogai statei komunizmą ponia Nijolė. O čia pristatei savo kapitalizmo statybos “sėkmės istoriją”.

Na taip,       2019-06-10 15:42

dažnai matau, kaip iš šalia namų esančių garažų masyvo maišais velkamos šiukšlės ir senos padangos ir išmetamos ne bet kur, o šalia vieno iš Kauno tvirtovės fortų; kartą net pranešiau tvirtovės administracijai ir, ačiū Dievui, jokios reakcijos. Gal ir gerai, nes gal būčiau tampoma po teismus. Dabar, po p. Nijolės istorijos, apie jokius įvykius, pažeidimus ar nusikaltimus tikrai nepranešiu. O dar sako, kad anonimiškai galima pranešti…

kažkodėl       2019-06-10 15:17

Šimašius, pamatęs važiuojantį girtą Ūsą, policijai nepranešė, būtų irgi nukentėjęs…taip taip, jokių pranešimų daugiau iš manęs apie vykdomus nusikaltimus.

O štai       2019-06-10 15:07

“drungnas” yra tai, kai žmogus yra nei karštas, nei šaltas. Dievas Šv. Rašte apie tokį sako “IŠSPJAUNU”.

Manau,       2019-06-10 15:03

kad tai sovietinės ideologijos mąstysena. Daugelį padarė mankurtais. GĖDA. Tas, kuris toks jau buvo toks ir liks ir nereikia lia, lia, kad ponia norėdama gero kaž kam tai, pranešė tada. Paprasčiausiai, netyčiukas įvyko ir tiek. Gerą širdį ne taip jau lengva paversti bloga. Tik drungna širdis mato pirmiausia save.

o jei Oželytei kas nutiktų       2019-06-10 12:46

Skaitykite apie valstybės institucijų reakciją į daugiavaikės motinos nužudymą Gargžduose.

Policijos departamentas šį teismo sprendimą apskundė. Apeliaciniu skundu buvo prašoma panaikinti tą sprendimo dalį, kuria buvo priteistos atitinkamos pinigų sumos. Nesutinkant su priteista suma ir nustatyta solidariąja atsakomybe siekta, jog neturtinė žala mažamečiams iš valstybės arba nebūtų priteista, arba teismui įvertinus, kad valstybė yra atsakinga už kilusius padarinius, būtų nustatyta tik dalinė atsakomybė. Šį skundą palaikė ir Teisingumo ministerija, ir Kalėjimų departamentas. O Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius, byloje buvęs trečiuoju asmeniu, su ieškiniu sutiko.
Skundą dėl pirmosios instancijos teismo sprendimo buvo pateikęs ir nuteistasis P. Valeika, tačiau teismas jo nenagrinėjo, nes apeliantas per nustatytą terminą nepašalino nurodytų skundo trūkumų.

Kaip vieną iš skundo argumentų atsakovai minėjo, jog P. Valeika esą “būtų galėjęs vienas įgyvendinti siekį nužudyti ieškovų motiną, net jei policijos pareigūnai būtų tinkami sureagavę į gautą pranešimą”.

https://www.atviraklaipeda.lt/2018/03/20/teismas-ir-valstybe-atsakinga-uz-moters-mirti/

Tai yra ne Saugoti, ginti, padėti, o mes jums nieko neskolingi. Lietuvos Policija yra ne visuomenės saugumui ir viešosios tvarkos palaikymui skirta, o tam, kad saugoti “elitą” ir malšinti visus visuomenės bruzdėjimus, nepasitenkinimus, tai yra - grynai represinė struktūra.

nieko naujo       2019-06-10 12:11

Visi susidūrę patyrė tą patį. Dėl to aš dabar elgiuosi “nieko nežinau ir nieko nematau, negirdžiu” kol tai nepaliečia manęs, arba nesulaukiu prašymo padėti. Neatmetu tikimybės, kad taip vieną dieną galiu neišgirsti ir nepamatyti skęstančio, ar mašinos partrenkto, kokios nors tokios policininkės vaiko. Na jau atleiskite, bet tai ne aš, o jie patys pradėjo. Tad ir pasekmes tegul srebia patys. Mano sąžinė visiškai švari. Yra policijos pareigūnai, išlaikomi mokesčių mokėtojų pinigais, kai kuriose “rezonansinėse” bylose atkapstę “įkalčių” iš fantastikos srities, vadinasi policija turi pakankamai ir net įspūdingų techninių priemonių, kad užkardyti nusikaltimus ir užbėgti už akių nelaimėms. Tereikia noro dirbti ir netingėti.

StasysG       2019-06-10 11:27

Aktorė Oželytė nuėjo į kompromisą. Pagal Poznerį tai priimtina.——Tai kas tas girtas tipas, kurio net policija bijo, neskelbia jo pavardės?

Tvankstas       2019-06-10 11:20

Normalu demokratinėje teisinėje valstybėje - padorumas yra šlykščiausia žmogaus savybė, kurią reikia išrauti kaip praeities atgyveną.


Rekomenduojame

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Tomas Baranauskas apie „imuniteto pasą“: tai „šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“

Kastytis Braziulis. Į kokius „Vakarus“ plaukia mūsų laivas ir dėl ko dabar laužo galvas jo „vairininkai“? arba Kiek dar mus valdys 2K

Dominykas Vanhara. Pandemijos valdymas?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Vaidas Augūnas. Šimašiaus prioritetai

Vytautas Radžvilas. LGGRTC atsidūrė buvusių SSRS kolaborantų ir represinių struktūrų atstovų atžalų rankose

Dovilo Petkaus pokalbis su kun. Ričardu Doveika: „Krikščionybė yra tuščio kapo religija“

„Vargdieniai? O gal niekšai?!“ – Viktoras Gerulaitis apie dabartį: „Šis laikas – blogiausias“

Zigmas Tamakauskas. In memoriam: Adolfas Gurskis

Dainius Rudzevičius. Apie konservatorių „ėjimą į Vakarus“. Atsakymas Andriui Kubiliui

Nida Vasiliauskaitė. Apie prietaringuosius ir madinguosius

Dievo Gailestingumo savaitė balandžio 4–11 dienomis

Tomas Baranauskas apie tikėjimą mokslu: Jūs išsilavinęs ar atsisakote skiepo?

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.