Dienos aktualija, Geroji Naujiena

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 8 d. 7:54

134     

    

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Žodį „dvasingumas“ vartojame taip dažnai, kad net nebegalvojame, ką jis iš tikrųjų reiškia. Mūsų kalbose jis kyšo tarsi koks puošnus kaspinas, kurio funkcija – tik pagražinti tai, apie ką kalbame, bet vargu ar perkeisti.

Paprastai tvirtinama, kad dvasingumą reikia suprasti plačiąja ir siaurąja prasme. Iš tikrųjų vadinamoji „plačioji“ dvasingumo prasmė nenurodo jokio dvasingumo, o tik sielos apraiškas. Dvasingumas susijęs su dvasia, tačiau nebūtinai su viskuo, kas nematoma. Dvasios sritis yra religijos ir idėjų sritis, o sielos „dvasingumas“ gali būti ir pasaulietinis: kultūros, visuomenės, meno, psichologinis.

Žmogus yra dieviškosios Trejybės atspindys – sudarytas iš kūno, sielos ir dvasios (plg. 1 Tes 5,23, Žyd 4,12 ir kitur; žr. taip pat Klemensą Aleksandrietį, Efremą Sirą ir kt.). Aš nežinau kitokio kūrinio gamtoje, kuris būtų panašus į žmogų, bet ne religinis. Nebent nuo žmogaus nurėžtume dvasingumą, tačiau tuomet jis būtų panašus į vieną iš kurių nors gyvūnų, nes nė vienas iš šios kategorijos kūrinių neturi dvasios. Net beždžionė. Sielos ir dvasios požymių nesuvokimas ir pagimdė darvinizmą bei evoliuciją.

Kas būdinga sielai, o kas – dvasiai? Sakoma, kad dvasia – tai sielos akis, nukreipta į amžinybę, o siela – žmogaus vidinė akis, nukreipta į žemiškąjį gėrį.

Vienas iš esmingiausių žmogaus dvasios bruožų – tai religinis jausmas, gebąs prasiskverbti į  dvasios pasaulio realijas, intuityviai suvokti metafizinio pasaulio ypatybes. Tai dvasinės patirties vidinio tikrumo jausmas. Kaip minėjau, religinis jausmas būdingas tik žmogui. Jis gali būti iškreiptas, užtemdytas aistrų, nustumtas į pasąmonę, tačiau visiškai išnykti negali.

Kitas dvasios požymis – tai gebėjimas pažinti,  veikti idėjų ir esmių lygmenyje. Ir dar vienas – galimybė suvokti Dievą, atsiverti Jam, bendrauti su Juo kaip su Asmeniu.

Sielą glaustai galima apibūdinti kaip proto, jausmų (troškimų, aistrų) ir valios (gynybinės galios) visumą.

Protas, arba intelektas, – vienas iš svarbiausių sielos požymių. Siela reiškiasi per žodinį arba vaizdinį mąstymą; ji neprasiskverbia į daiktų esmę bei dvasinį pasaulį ir domisi tik reiškiniais ir savybėmis. Labai dažnai protas uzurpuoja dvasios sritį ir apsiskelbia vieninteliu pažinimo įrankiu. Protas sprendžia metafizinius klausimus, kurie yra už jo galimybės pažinti ribų. Kodėl netikintieji arba kitatikiai nesupranta religijos, Šventojo Rašto, šventųjų Tėvų pamokymų? Dėl to, kad jie antgamtinius dalykus vertina prigimtiniu protu, iš pažiūros, atrodytų, pagal visus logikos dėsnius, tačiau tai yra žemiškoji logika, nesutampanti su dangiškąja. Ir tik apšviestas malonės protas pamato savo ribas ir galimybes. Jei protas palenkia save dvasiniam regėjimui ir religinėms intuicijoms, jam atsiveria dieviškoji tiesa,  prasmės ir simbolių reikšmės.

Jausmai (tiksliau – aistros, troškimai), nepalenkti religiniam jausmui, virsta geismais, malonumų pomėgiu, tamsiomis siautulingomis aistromis, iškreiptu jausmingumu. Išdidumo persmelktas protas tampa aistrų vergu.

Trečioji – valios, veiksmo, gynybinė sielos dalis. Ji turėtų ginti asmenybę nuo blogio, tačiau jos gynybinė galia yra iškreipta ir virtusi egoizmu.

Šios visos sielos galios yra sugadintos nuopuolio, nuodėmės ir veikia priešinga Dievui ir savo paties antgamtinei gerovei kryptimi. Tarp jų nėra harmonijos. Protas, valia ir jausmai tai sutaria tarpusavyje, tai vėl ima aršiai prieštarauti patys sau. Tik per atgailą ir malonę siela susijungia su dvasiniu atsigręžimo į Dievą jausmu, kūnas paklūsta sielai, o siela – dvasiai. Žmogaus širdyje pastatomas sostas Dievui, ir iš ten į visą žmogaus esybę ima srūti dvasinė šviesa (plg. 1 Kor 3,16).

Kaip pradėti tikrąjį dvasinį gyvenimą ir sukaupti dvasingumą? Esminiai dalykai – Evangelijos ir dvasinės literatūros skaitymas ir jų apmąstymai, dalyvavimas Bažnyčios gyvenime ir sakramentuose, gailestingumo darbai ir teisinga malda. Šiuos dalykus reikėtų skirti nuo Rytų ir Vakarų dvasinių tradicijų. Kai kam atrodo, kad jos niekuo ar mažai kuo skiriasi, tačiau pasigilinus Vakarų dvasingumas ne tik labai nutolsta nuo Rytų, bet daug kur ir visai išnyksta, virsdamas vien sielos polėkiais. Labai skiriasi Vakarų vienuolinės tradicijos (pradedant turbūt Pranciškaus Asyžiečio nutolimu nuo tikrojo dvasingumo ir atsigręžimu į juslinius bei išorinius dalykus ir baigiant visišku vienuolystės supasaulėjimu, kai religinis gyvenimas paverčiamas pigia pramoga ), maldos būdai ir pats jų turinys. Tikrasis dvasingumas slypi ne žmoguje, bet Dieve; Jis yra dvasingumo šaltinis.

Šiais liberalizmo laikais yra paplitusi nuomonė, jog visose religijose esama gėrio, kuris galįs būti išganingas, arba kad nors religijos ir skirtingos, tačiau tikėjimas visų vienas ir kad bet koks tikėjimas žmogų gali išgelbėti. Tokios nuomonės su dvasingumu, vadinasi, ir su išganymu nieko bendro neturi, nes visa, kas jose yra, tai sielos kūryba, sielos, nepalenktos dvasiniam jausmui, atskirtos nuo dvasios, gyvenančios disharmonijoje su pasauliu ir jo Kūrėju, vizijos. Tikrojo dvasingumo požymis — tai mokymo, gyvenimo ir tikėjimo sutapimas su Kristaus mokymu.  „Kas neturi Kristaus Dvasios, tas nėra jo“ (Rom 8, 9).

Tai, kas čia suminėta – tėra labai glaustos nuorodos, tik dvasinio gyvenimo punktyrai, paviršius. Mūsų gyvenimas, prasidedantis dvasioje, yra neišmatuojamas ir begalinis. Kad kelias į dvasinio gyvenimo pilnatvę būtų sėkmingesnis, krikščionybėje praktikuojama vadinamoji dvasinė tėvystė. Katalikų tradicijoje ji iškrypo ir išseko, tačiau ir ortodoksai mažai beturi tikrų dvasios tėvų, nes vyraujant krikščionybėje šiuolaikiniam chaosui, sunku išsilaikyti gilioje ir tyroje mokymo srovėje ir išugdyti tokį mokinį, kuris pats taptų geru dvasios tėvu.

Katalikybėje aš pažinojau dvasios vadovų, kurie, nors ir būdami geri kaip žmonės, vis dėlto neturėjo tikros dvasinio vadovavimo patirties, o dažnas – nė tinkamų žinių. Jei dvasios tėvas arba net ir paprastas kunigas labiau domisi politika, kultūros ir meno dalykais, o ne religija, jokio tikro dvasios peno jis net negali duoti, nes gyvena ne dvasinį, o sielos gyvenimą.  Neįmanoma duoti to, ko neturi pats.

Tikro dvasinio vadovavimo esmė – tai paklusnumas, visiškas savo valios atidavimas dvasios tėvui. Kaip sakė archimandritas Rafailas (Karelinas), dvasios tėvas mokiniui turi būti tarsi Dievo šešėlis. Jį dažniausiai parodo pats Kristus. Senovėje buvo tokių dvasios tėvų, kurie turėdami mokinį, pasiruošusį visiškai atsisakyti savo valios, galėjo užnešti jo nuodėmes ant kryžiaus. Tačiau dabar jų nebėra arba jie slepiasi, nes žino, kad nebėra tokių mokinių, kurie galėtų jiems visiškai paklusti, kadangi neišpildyti dvasios tėvo patarimai ir palaiminimai gali atsigręžti prieš patį mokinį ir skaudžiai jį nudeginti.

Vis dėlto, jei kas yra pasirengęs prasklaidyti savo sielos gyvenimo miglas ir įsitvirtinti dvasinio gyvenimo kelyje, teskaito ankstyvuosius Bažnyčios Tėvus, geriausia – iki XII a. Tačiau reiktų skaityti ne tam, kad suklijuotum savą krikščionybės viziją arba kokią nors mozaiką iš katalikybės ir ortodoksijos arba net iš protestantizmo, o tam, kad pamatytum šventųjų Tėvų rodomą kelią prie kitų neužterštų krikščionybės šaltinių.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-02-17 16:53

man uztenka zmoguje dvasingumo ,kai jis neknysa man proto.Kiek zmoniu,tiek ir sampratu apie dvasinguma?

Dzeikas       2020-02-15 16:05

Krikscionys kankiniai LIUDIJO Jezu, ka jie ir privalejo daryti(“kas Manes atsisakys, to ir As atsisakysiu Tevo akivaizdoje”. Cituoju netiksliai). T.y. nebutina vaikscioti gatvemis ir rekauti “Jezus isganytojas!”.Taciau paklaustas privalai liudyti.

Dzeikas       2020-02-15 15:59

Jota, tu neteisi kalbedama apie Jezu, esa jis saipesi vadindamas ka tai kiaulemis. Pasakyta buvo “nebarstykite perlu kiaulems ir neduokite sventenybes sunims, ydant jie atsiverte nesudraskytu jusu” (netiksli citata). Ir tai nebuvo taikoma siauraja prasme fariziejams, kaip ir Biblija nebuvo taikoma VIEN amzininkams.Ji buvo taikoma i ateiti taip pat. Turimi omenyj ne bibliniai fariziejai, o netikeliai, “kafyrai” kaip juos vadina musulmonai, arba bedieviai (tai ne tas pat,kaip ateistas) kaip sako krikscionys. Zmonems neturintiems Dievo, atsimetusiems nuo to,ka Jis sako.
Cia jokios pasaipos nera. Tokie, kurie TAIP elgiasi prilyginami kiaulems ir sunims, taciau NE konkretus asmenys siems padarams prilyginami.
Juk pasakyta, jeigu savo artima pavadini “neprotingu” (as vadinau “debilais”, bet as “griesnikas”) nusipelnai pragaro kanciu. Tad Jezus niekaip negalejo saipytis ar zeminti farizieju ar net Nelabojo.Greta to NURODYTI konkrecia veika ir pasmerkti ja - tai nera pazeminimas ar pasaipa.Pvz.,“Tu apgaules tevas”

Jota       2020-02-15 15:55

Iš esmės sutinku.  Aš irgi savęs per daug nekankinu;), nors man nuo to nė kiek ne geriau dvasioje. Kūnui patogiau, žinoma. Tačiau didesnės pastangos, didesnė auka, didesnis ir nuopelnas. Antraip tie, kurie paguldė galvas už Kristų buvo kvailiai - kam stengtis? Aš prieš patogų tikėjimą, Džeikai, nors pati labai dažnai darau kompromisus, prisipažįstu.

Dzeikas       2020-02-15 15:16

Taip. Tikejime viskas svarbu.Negincyju.
Taciau paimk is tikejimo TIEK, KIEK GALI. Elementariausias pavyzdys butu nestovek kaip kuolas misiose jeigu kojas skauda. Cerkvese nekurie sventikai-sadistai megsta kaip naciai verst stovet kita kart ir 4 val.Atseit kazka ten simbolizuoji, atseit tokia papiginta pasisininko forma. Na pakankinai nesustiprejusia siela, o ji paeme ir nebeatejo kita karta.
Imsi daugiau - nelabajam paslauga padarysi, nes nepanesi ir numesi. Todel kaltinti katalikybes del dalyku kurie neturi reiksmes praktinei veikai - nesiruosiu.
O sakykim politikavimas baznycioje - visai kitas reikalas. Darantys tai pasitarnauja , is kvailumo, tustybes ,o gal ir tycia, ne Apvaizdai.

Jota       2020-02-15 13:10

Nors tu ką - jau buvau parašiusi komentarą, viskas kažkur pradingo!
O rašyti iš naujo - eina sau, Džeikai. Parašysiu sutrumpintai, jei bus ūpo, kitąkart išklosiu detaliau.

Tikėjime viskas svarbu, iki smulkmenų. Prisimink Senajame Testamente, kaip detaliai Jahvė liepė padaryti Sandoros skrynią, viską nurodė, - kokios turi būti medžiagos, spalvos, formos, matmenys - viską iki centimetrų. Kuo labiau ir teisingiau pažinsi Dievą, tuo būsi arčiau šalia Jo. O katalikai, suteikę Šv. Dvasiai dvipradiškumą, iškreipė Jos sampratą ir užtemdė, o gal ir visai sustabdė Jos veikimą. Tik nereikia pasiduoti nei smulkmenų vergovei, nei netikros laisvės anarchijai, reikia išlaikyti aukso vidurį.

O čia dėl kai kurių žiaurumo ir sakyčiau, net sadizmo nepagrįstai kaltinant mane priklausymu KGB, nežinau net ką pasakyti. Iš kur tokia neapykanta ir atsakomybės už savo žodžius nesuvokimas? Mano motinos saugumiečiai vos nenušovė, gerai, kad paskutinę akimirką kažkas atbėgo iš lietuvių pažįstamų! Po to tardė, sodino į elektros kėdę ir kt. Vien už tai normalus žmogus turėtų neapkęsti tos santvarkos adeptų. Na, gerai, tie, kurie jaučia man antipatiją, nieko šito nežino. Bet rusiška pavardė ir stačiatikių tikyba dar neduoda teisės šmeižti ir niekinti žmogaus.

Būtent dėl to ir pavartojau sarkazmą, juk jie žiūri tą Naša Raša ir turbūt supranta, tai kodėl mano metaforas priėmė ne kaip reikia? Gal idiotai, nežinau. Tuščia jų, juk ne visi šičia tokie, yra ir protingų žmonių. 

Jėzus niekur nesišaipė iš to, kaip kiti atrodo kūno atžvilgiu, bet sodrių palyginimų Jis nešykštėjo, prisimink, kaip jis vadino fariziejus - angių išperomis, pabaltintais karstais, šunimis ir kiaulėmis tuos, kurie netiki, pats juk citavai. Ir kodėl aš jų irgi taip negalėčiau pavadinti tais atvejais, kai aiškiai išdėstau tiesą? Žinoma, aš irgi kalta. Tačiau saldžialiežuvauti (ką silpnaprotiška publika vadina krikščioniška meile) nesiruošiu. Dar prisiminiau Pauliaus sarkazmą, kurį jis pavartojo ginče dėl apipjaustymo (“kad jie ir visai nusipjautų...”). Čia gal groteskas, nebe sarkazmas.

Dzeikas       2020-02-15 10:03

Jota, siaip as leidau ismust save is temos.Skirtumas tarp katalikybes ir pravoslavu tai daugiau zmoniu (Popieziaus ir Patriarcho aplinkos) ambicijos negu dogmatiniai priestaravimai. Apie tai kalba tiek blaviau mastantis klyras is abieju pusiu. Sakykim Sventoji Dvasia kyla tik is Tevo(ortodoksai) ar is Sunaus ir Tevo(katalikai). Sis dogmatinis skirtumas PRAKTINIAM gyvenimui ir dvasinei zmogaus busenai neturi JOKIOS itakos. Gal ir atsitiks tokios situacijos kai sprendimas priklausys nuo sios dogmos - tada ir reikes rimtai susimastyt ir Apvaizda paprotins jei tai bus butina. Taciau dabar lauzyt del to ietis - pilt vandeni ant Setono maluno.
Grisiu prie pagrindinio dalyko: taip kaip tu diskutuoji, dar ir kopijas darai nuo “Nasha Rasha”, tinka diskusijai tarp draugu arba mazu maziausiai tarp TIESOS IESKANCIU oponentu. Tada tavo ironija ir sarkazmas sustiprina argumentacija, suteikia emocini atspalvi. Taciau diskusijoje su brudu, kokia spalva jie besidazytu, kataliku ar kokiu Lietuvos patriotu, nedera nukrypti nuo Dievo priesaku ir pavyzdziu: ju gausu tiek Evangelijose ir ypac apastalu darbuose. Atkreip demesi, Jezus NIEKUR nenaudoja ironijos ar sarkazmo (neradau), niekur NESISAIPO is Nelabojo. TACIAU IVARDINA jo mela ir atsako i jo melagingus teiginius nors galtai atrodys is salies ir naivu vadint sviesta sviestuotu.
Pasakyta “nekalbek netiesos”, tu gi kalbejai netiesa. Sure, tai buvo sarkazmas. TACIAU sarkazmas toks dalykas, kai jis yra jeigu ji priima oponentai ABU. O jeigu oponentas nesibodi naudotis purvinais jis ides i tavo sarkazma TIESIOGINE prasme ir tu tapsi “kalbanti netiesa”.
Jie butent ta ir naudoja nuduodami tavo sarkazma uz gryna piniga ir tepdami tave derva.
Aisku, atidus ir protingas klausytojas pastebes tai ir priims tavo puse , nes jei diskusijoje naudojami neetiski polemikos metodai tai juos naudojantis yra neteisus.Bet ta zino retas nes reikia gerai suduose pasimurdyt, kol sia tiesa supranti.
Taciau dauguma skaitanciuju tik sio kelio pradzioj ir tavo klaidos pastums juos i ILGAJI(per murdymasi nesvarumuose) tiesos pazinimo kelia.

Dzeikas       2020-02-14 16:35

Jota, religija , jos rusis cia labai,labai mazai reiskia. Kiek zmogus Dievo - tiek jis ir isgelbetas bus.
https://youtu.be/y4N5934QhSQ?t=1452 paziurek epizoda iki 26:12 minutes. O zmogus vadovavosi vagiu, is esmes Setono istatymu. Bet kadangi jis nuo Dievo tai, zmogus daug meiles turi tai ir elgesi jis kaip Dievo zmogus.
Lygiai tas pat su katalikybe ir pravoslavija. Is esmes skirtumai tarp siu saku s-c-h-o-l-a-st-i-n-i-a-i. Ir abiejose yra klyro nuo Setono, ir nuo Dievo. Ir kurie is ju bus isgelbeti, o kurie pasirinks netiesa spres individualiai.

Jota       2020-02-14 9:53

Nežinau, Džeikai. “Naša Raša” veikėjai vietomis vartojo makabreskos žanrą. Kažką panašaus makabrišku stiliumi čia parašiau ir aš, bet kai kurie iš jų tai priima už gryną pinigą (!). Ar piktavaliai, ar infantilūs, nežinau. Sakoma, dėl visko pirmiausia reikia kaltinti save. Gal jie nesuprato dėl to, kad ne taip parašiau. Reikėjo rašyti suprantamu stiliumi, juk aš pati nieko neišgalvojau, o tiesiog pakartojau tradicines, patikrintas laiko krikščionybės tiesas.

Lietuva - sparčiausiai nykstanti valstybė pasaulyje. Tie žodžiai tiek kartų girdėti, bet tik visai neseniai suvokiau, ką tai IŠ TIKRŲJŲ reiškia. Iš Lietuvos išvyko turbūt geriausioji, sąmoningiausioji tautos dalis, ir kas čia beliko? Tie, kurie murkdosi savo pačių poros milijonų išmintyje. Ko iš jų galima tikėtis, kokio supratimo? Tauta žūsta ne tik kiekybiškai, bet ir intelektualiai, morališkai, dvasiškai. Dalį lietuvių į savo apokaliptinį verpetą susiurbs amoralūs Vakarai su savo visuotine antikristine, visiems tinkančia religija, o dalį - Rytai. Jei kas priims Rytų krikščionybę, tas išsigelbės. Tokia mano nuomonė.

Dzeikas       2020-02-14 7:47

Jota, jie ne infantilus, jie gudrus.
Negalima polemikoje su nelabuoju naudoti jo polemikos metodu. Tai jo ginklas ir Tiesa jis silpnina, o netiesa - daugina.
Cia kaip kastetas.Panaudotas tesiojo kovoje su piktadariais sis ginklas neisvengiamai tarnauja piktadariams(net jeigu piktadariui juo nosi perlausi.Nosis sugis) ir zudo teisuji.

dzeikui       2020-02-12 15:59

chrestomatine Biblijos iliustracija apie perlus kiaulems ir sventenybe sunims;-) : “Ateisiu naktį su peiliu, nupjausiu tau liežuvį ir iškepsiu šunims kotletų iš jo. Saugokis!”
Kiaulėms perlas ir šventenybė šunims ...

Jota Džeikui       2020-02-12 9:03

Tokios infantilios auditorijos gyvenime nesu mačiusi. Jų net kaltinti turbūt negalima, nes nesupranta, ką daro. Vis dėlto jei du trys suprato, verta buvo rašyti vien dėl jų.

Dzeikas       2020-02-12 0:04

Jota, ko ne chrestomatine Biblijos iliustracija apie perlus kiaulems ir sventenybe sunims;-)
Geriau sudyti darbais ir iskart begt salin, kad nelabasis “atsidekot” nespetu.
O tai bus kaip Zbigniewui is Radijo Show, kai emesi Albina katechizuoti)))

Jotai       2020-02-11 8:50

“Ateisiu naktį su peiliu, nupjausiu tau liežuvį ir iškepsiu šunims kotletų iš jo. Saugokis!”
Tikroji ir nesumeluota Jota.

Vaidai,        2020-02-11 0:42

gal pabandom papunkčiui. Pirmiausia: kolektyvinė sąmonė NEPRIKLAUSO Dievui, ji NE Dievo. Juk Dievas net ir savo emanacijose yra VIENIS, o ne kolektyvas. Kolektyvinė sąmonė - tai labai didžiulis ir labai galingas egregoras, susidaręs iš visos žmonijos bet kada ,,paleistų” minčių. Toks galingas, kad gali įgyti savarankiškumą ir veikti žmones - ką daugiau, ką mažiau. Jis, būdamas toks didžiulis ir toks galingas, kad kaip tik TRUKDO dieviškajai minčiai tiesiogiai pasiekti žmoniją. Tai tarsi dangtis, tarsi debesis, skiriantis žemiškąją sąmonę nuo ,,dangiškosios”. Ar bent dėl šito galim sutarti?

Vaidai,       2020-02-11 0:07

ir vėl totaliai nusišnekėjai. Gal pirma išsiaiškink sąvokas, sutariam?

Jotai       2020-02-10 23:20

“Ateisiu naktį su peiliu, nupjausiu tau liežuvį ir iškepsiu šunims kotletų iš jo. Saugokis!”
Čia dvasingumas it krikščioniška artimo meilė ? Čia tikrasis Jotos dvasingumas ir sielingumas ?
KGB tardytojų manieros išlindo ?

Ir dar, Vaidai,       2020-02-10 23:02

mane iš tikrųjų siutina buki ir išpuikę žmonės. Ne negabūs - tie nekalti, - bet buki savo noru. Ir labiausiai siutina tai, kad tie bukiai kuo įkyriausiai bruka savo lunatizmus visiems kitiems. Na, būk tu kvailas, jei taip nori, bet nelipk sveikiems žmonėms ant galvos. Ir apie kokį ,,konkretumą” su tavimi kalbėti, jeigu tu iš anksto arogantiškai atmeti viską, kas nėra ta tavo Urantija? AR KADA UŽDAVEI BENT VIENĄ KLAUSIMĄ, jeigu taip nori konkretumo? Juk niekada. Nes tik tu vienas viską žinai. Tu kalbi apie diskusijas, tačiau pats nė žalio supratimo neturi, kas tai yra. Diskusijai reikia dviejų, o ne tavęs vieno. Vieno užtenka tik monologui, bet monologas juk tik tau vienam. Su monologais niekas į viešumą neina.

Vaideli,       2020-02-10 22:36

Tu tiki tik Urantija, o aš tikiu tik Mikimauzu. Tai kuris iš mudviejų pažangesnis ir laimingesnis, a? smile  XIX amžiuje buvo tokių daraktorių, kurie mokėjo skaityti tik iš savo maldaknygės, o iš svetimos - ne. Ar tu kartais ne vieno iš jų reinkarnacija?

Raigerdas>Jotai       2020-02-10 20:51

Štai Jota porina:“Raigerdai, nevalia žmogaus išvadinti veidmaine ir kitais paniekinančiais žodžiais, kol nesi tuo tikras. Iš visų tavo ilgų komentarų atsakysiu tik į vieną esminį klausimą: kada dvasia atsiranda žmoguje? - tada, kai jis pasikrikštija, kai atkuria ryšį su Dievu. Pas gimusį žmogų nėra dvasios, o tik NUODĖMINGA siela (protas, valia, jausmai)”. Pirmiausia, žmogus tampa veidmainiu tada, kada jis dedasi vienu žmogumi, o daro visai ką kitą. Kad padaryti tokias išvadas, net nesvarbu ar tu dabar esi katalikė, ar provoslavė, bet Kristus pasakė: “Mk 12, 28b–34 „Mylėk savo artimą, kaip save patį“. Štai ir viskas tuo pasakyta. O dabar paimkime tai, ką sako veidmainė Jota:“atsakysiu tik į vieną esminį klausimą: kada dvasia atsiranda žmoguje? - tada, kai jis pasikrikštija, kai atkuria ryšį su Dievu. Pas gimusį žmogų nėra dvasios, o tik NUODĖMINGA siela (protas, valia, jausmai)”. Jau kūdikis gimė, ir jis dar nemoka nei kalbėti, bet jau nuodėmingas? “Nuodėmė – tai bet koks Dievo normoms prieštaraujantis veiksmas, vidinė žmogaus nuostata ar mąstymas. Asmuo nusideda, jeigu daro, kas nedora, arba neteisu, Dievo akyse, ir taip pažeidžia jo įstatymą (1 Jono 3:4; 5:17)”. Taigi, tu čia kliedi, Jota. Jeigu pas kūdikį nebus dvasios, tai jis nieko nesugebės išmokti ir bus tik gyvūnas. Žmogus ir yra ta dvasia ir nesvarbu, kur jis gimė, ar katalikų šeimoje, ar provoslavų, ar judaistų, ar budistų. Ir dėka šito, net suaugęs žmogus, gimęs, pavyzdžiui, Japonijoje ir ten turėdamas dvi religijas, gali tapti krikščionu. Kalbu apie tai, žinodamas konkrečius atvejus. Tai buvo jo tėvas, o sūnus japonas pasirinko islamą. Žmona liko budiste. Kodėl tau reikalinga provoslavija? Todėl, kad ten yra provoslaviškasis fašizmas, kuris yra artimas tavo sielai. Tave traukia ten, kur yra ta neapykantos atmosfera. RPC tai demonstruoja įžūliai visam pasauliui. Šiandien, dėka šito šizofreniko Aleksandro Dvorkino, Rusijoje yra gaudomi Jehovos liudytojai ir sodinami į kalėjimus. Taigi, tavo dievinama RPC organizavo Rusijoje viduramžius ir sodina žmones į kalėjimą už tikėjimą į tą patį Kristų. Panašiai elgiasi ir Leto Palmaičio dievinami islamo fundamentalistai, kurie krikščionims nukerta galvas. Bepročiai, daugiau nieko. Ir jie tai daro Alacho vardu. Kiekvienas veidmainis turi ką neapkesti. Ir kas neatitinka veidmainio skoniui, jis tuoj tą žmogų pradeda menkinti, žeminti ir niekinti. Aš tau niekada neatleisiu, kai tu mane prilyginai kažkokiai tai “dvasios saviveiklai”, nors kad išsiaiškinti tuos klausimus, aš tam paskyriau apie 20 metų ir man teko bendrauti su įvairių tikėjimų žmonėmis. Aš nežinau, gal būt gyvenimas Sibire NKVD-istų apsuptyje, sužalojo tavo psichiką arba dvasią, bet ką aš tiksliai žinau, tai, kad tavo psichika arba dvasia neturi tų požymių, kurie yra būdingi sveikai psichikai arba dvasiai. Ir tu niekaip negali išsivaduoti iš neapykantos gniaužtų, ir kas yra blogiausia, kad šitame reikale tau nepadėjo nei katalikybė, nei provoslavija, nors metodika ten yra -  egzorcistas. Tavo žodžiai gimė tavo prote, ne kieno nors kito:“Ateisiu naktį su peiliu, nupjausiu tau liežuvį ir iškepsiu šunims kotletų iš jo”.

Cha,       2020-02-10 20:19

Tipo, Jota yra ne Nijolė Aleinikova? Juk pati viename straipsnyje komentavai Jota niku ir facebook, kur idėjai savo nuomone ir neslėpei savo Jota niko, su visa ta pačia nuotraukėle. Tik, po kelių dienų atsipeikėjai ir paprašei facebook komentarą ištrinti, t.y. jis ir buvo panaikintas. Painiojasi ta bobelė juodai. Cha, cha, cha…

Jotai       2020-02-10 19:45

Netgi išvaizda su generolienių sutampanti, kažkoks susimagnetinęs visų skonis.

Jotai       2020-02-10 19:38

Sovietiniais laikais partinius mokslus aukštosiose dėstė atvežamos tarnybinėmis Volgomis nemažai aukštų partijos bonzų žmonos, generolienės, pulkininkienės, KGB aukštų karininkų žmonos, kurios turėjo vieną savybę - valdingai nesutikdavo su kitamintiškumu, persekiodavo už smulkmenas.
Tą patį demonstruoja Jota, kažkoks keistas sutapimas, lyg po 30-40 metų įvykusi teleportacija laike.

> Dzeikui 18:48       2020-02-10 19:19

Ar gali būti geresni kaltinimai už paties žmogaus darbus ir žodžius? Na, bet trolis trolį supranta smile .

> 19:00       2020-02-10 19:17

O tavo Dievas, Jota, su ragais ir uodega ar su raudonais antpečiais?

> Vaidui       2020-02-10 19:14

Tu čia ką - iš vienatvės kauki, kad vis žaidi tuos savo kvailus žaidimus? Jis, matot, nuliūdins! Man visai neliūdna ir be bukų žmonių. Uždaviau aiškų ir paprastą klausimą - tu į jį neatsakei, nes atsakymo toje tavo kvailoje urantijoje ir nėra. Aš žinau, kaip ir iš ko atsirado ta tavo idiotiška urantija, o tu bijai sužinoti tiesą, todėl ir nesidomi. Ar bent įsivaizduoji, koks kvailas atrodai daugiau žinantiems, kai pradedi ,,pamokslauti”? Nieko nežinai, nes ir nenori žinoti. Iš baimės. Pats kaltas. Esi vienos knygos zombis. Man su tokiais neįdomu, o ir be tavęs turiu ką veikti. Taškas. Tik nustok girtis tomis savo pažangomis. Jau net nejuokinga. Nors lašą proto turintys bukiai bent į viešumą nelenda. Bet tu kaip ir ta Jota… Beviltiškas.

Čia, Dzeikai,        2020-02-10 19:00

labiausiai reikia maldos. Piktąjį žinai kas siutina? Kalbos apie Dievą, apie tikėjimą. Štai ir lieja tulžį per tuos, kurie jam atviri, kurie patys neapkenčia Dievo, galbūt pasąmoningai. Čia veikia neapykanta Dievui.

Dzeikas       2020-02-10 18:48

Jota, “tyla - geriausias atsakymas i neirodyta kaltinima”. Vel kazkas is ankstyvuju baznycios tevu. O tu atsakineji sitam zbrodui.Nes tik sbrodas kaltina negaledamas irodyti. Neirodys - atsakys jie, o ne tu.
Ypac pasireiske Raigerdas. Solidziau atrode , kol neissiziojo.

>> 17:58       2020-02-10 18:35

Tai tavęs, Jota, dar reikia ir atsiprašyti??? Už ką??? Už tavo nuodėmes? Fu! Nėra žodžių. Čia geriau negu Jagodos - Ježovo - Berijos rūsiuose sugalvota. Maždaug: prisipažink, kad norėjai nužudyti Staliną ir dirbai septynioms užsienio žvalgyboms, tai nespardysiu, iš karto nušausiu. Ir dar sako, kad ne kagėbistė. O į KGB dar puikiai verbavo nuo aštuoniolikos ir kokiais 1988 metais, taigi iš mąstymo akivaizdu, kad spėjai. Buvai per kvaila, kad neapsidžiaugtum tokia ,,garbe”. Bet ko ir norėti. Net savo ,,persekiotojų” nesugebi suskaičiuoti. Pati prisipažįsti, kad tema nesuprasta, o vis tiek nesąmones kliedi ir dar pyksti, kai žmonės sako tiesą. Koks laisvas ir save gerbiantis žmogus taip elgtųsi? Tik tas, kuris neturi kitos išeities, nes parištas ant trumpos virvutės.

Jotai       2020-02-10 18:18

Prieš beveik 40 metų plėšėsi vienas komjaunuolis ‘už komunizmą’ VISI, prieš gerą dešimtmetį aiktelėjau pamatęs jį kunigu laidotuvėse, dabar lyg ir į vyskupus raunasi.
Nieko naujo, rabinas Saul skyrė Jėzui lemtį ant kryžiaus, vėliau po apsireiškimo tapo apaštalu Pauliumi.
Negalėjo ir Jota prieš 40 metų būti stačiatike, oi negalėjo pagal išvaizdą.

Jotai       2020-02-10 18:10

Dėl tėvų veiklos 1941-1944 m. dar jauni buvo parišti KGB, galima įtarti pagal jų atliktus darbus po 1990 m. Lietuvoje, Klimaitis ir Bobelis, vienas BRD, kitas USA. Tą pat galima matyti ir Lietuvos politikų veikloje, nors jų tėvai buvo Sibire, tą pat galima matyti ir aršių patriotų atveju kaip V.Čepaičio ar Dėdulės atvejais.
Niekas taip nesiutina kaip išviešinimas.

Pastanga pažvelgti nešališkai       2020-02-10 17:58

Būtų pravartu žinoti Jotą persekiojančios personos motyvus.
Tai, kad persekiotoja(s) neadekvati ir reikalinga arba pagalbos,
arba tai vėl kontorinis mobingas, tarsi aišku.
Tik neaišku, ką daryti ir vienu, ir kitu atveju?
Vargiai jos bus atsiprašyta, nes veikiama anapus gėrio ir blogio.

Jota       2020-02-10 17:42

Taip, mane užverbavo Sibire 5 metų, o 6 aš jau buvau Lietuvoj ir užsiėmiau kagebistine veikla. Kokia, patys sugalvokit. Ir dabar esu reinkarnavusis į Hitlerį ir Staliną kartu paėmus, su Mengele eksperimentavom, darėm iš žmonių ausų pelenines. Ateisiu naktį su peiliu, nupjausiu tau liežuvį ir iškepsiu šunims kotletų iš jo. Saugokis! Chrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!....

Jotai       2020-02-10 16:08

Jei ta pati pavardė Lietuvoje, tai 9 iš 10, kad abu su ta pačia pavarde yra giminės.
Sibire buvo užverbuotas kas ketvirtas tremtinys, iš jų tarpo keletą teko 1988-91 m., ir vėliau, mintimis buvo su Jedinstvo ir Burokevičiumi. Išdavystės ženklas likęs dvasiniu luošumu.

> Jotai       2020-02-10 14:12

A, tai tave Sibire užverbavo… Nebūtum pirma.

> Vaidui       2020-02-10 14:11

Otai kad ,,naujieną” pranešei! smile  Čia tokia tavo taktika: vienas apie ratus, kitas apie batus? Ir dar jam ,,įrodyk”. Ką? Ką įrodyti ožiui ant liepto? O dar toks ,,dvasingas” dediesi… Tai visa tavo dvasia - Jupiteris ir Saturnas? O aš, matai, dabar turėčiau ką daryti - atsiųsti tau pusę bibliotekos lentynos ar dvi lentynas - dviejų autorių? Neatsiųsiu - neturiu. Viskas tas pats internete. Vienas portalas net 22 kalbom, jei lietuviškai netinka. Ir jūtūbėj tūkstančiai filmų ir filmukų. Tiesa, tuose gali būti ir asmeniškų iškraipymų - reikia išmokti atsirinkti. Beje, vieną nuorodą jau esi gavęs, bet išdidžiai atmetei. Tik nesakyk, kad dabar jau prireikė. Be to, nenoriu čia visokių jotų dėmesio. Tiek to, dar viena nuoroda: ar ką nors apie kolektyvinę sąmonę ir žemuosius astralo sluoksnius esi girdėjęs? Turbūt ne. Gerai, jei jau nori diskusijos, tai parašyk dviem žodžiais, kokie yra du pagrindiniai šios Visatos įstatymai? Bet tik dviem žodžiais, be jokių išvedžiojimų. Antraip diskusijos nebus.

Jota       2020-02-10 12:53

Džeikai (21.52), džiaugiuosi! Niekada nejaučiau tokio džiaugsmo! Prisimenu Apaštalų darbų 5, 41 eilutę “o jie ėjo iš tarybos džiaugdamiesi, kad dėl Jėzaus vardo užsitarnavo panieką”. Džiaugiuosi išvadinta visokiais žodžiais, nebekartoju kokiai. Bet perspėju tuos, kurie mane šmeižia: žiūrėkite, kad netaptumėte Dievo priešininkais, kaip pasakyta Apd 39! Esu 100 proc. užtikrinta, kad Kristus šiuo atveju su manim. Nesakau, kad visada, nes ir aš žmogus nuodėmingas. Bet šiuo atveju džiaugiuosi drauge su visais, kurie neprieštarauja tam, apie ką rašau.


Galbūt daugelis nesuprato, tegu jiems Dievas būna gailestingas. Raigerdai, nevalia žmogaus išvadinti veidmaine ir kitais paniekinančiais žodžiais, kol nesi tuo tikras. Iš visų tavo ilgų komentarų atsakysiu tik į vieną esminį klausimą: kada dvasia atsiranda žmoguje? - tada, kai jis pasikrikštija, kai atkuria ryšį su Dievu. Pas gimusį žmogų nėra dvasios, o tik NUODĖMINGA siela (protas, valia, jausmai).


O tiems, kurie mane vadina kagėbiste ir prikaišioja kažkokį Aleinikovą (koks jo vardas?), pasakysiu, gal jūs žinote, kas mano tėvus ir turbūt visą giminę trėmė į Sibirą, kur aš gimiau,  dėdę į konclagerį, po to jo ir tetos ilgus metus neleido grįžti į Lietuvą? Gal žinote, koks “Aleinikovas” tai padarė?


Vis dėlto džiaugiuosi, kad daugelis tokie neabejingi, nors kartais ir perlenkiate. Abejingumas baisus, ypač kai jis pasireiškia tikėjime, apsimetant, jog visi taikingai sugyvena, o iš tikrųjų abejingumo Kristui kaina. Man, pvz., atgrasu žiūrėti į tokį ekumeninį “draugiškumą” bernardinuose: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2020-02-06-ortodoksai-justina-ir-gintaras-sugailos-svarbiausia-kad-zmones-atrastu-kelia-pas-kristu/178975 Tai bedantė krikščionybė.

Aš tokiai “taikai” be Dievo, visus tikėjimus sumetant į vieną katilą, nepritariu. Geriau būti karštam arba šaltam, nes drungnus Dievas “išspjauna iš savo burnos”.

Vaiduti,       2020-02-10 11:49

deja, tu tebesi toks pat profanas, jei ne dar didesnis, nes apie naujausius, jau šio amžiaus, Apreiškimus net nesi girdėjęs. O jie pildosi jau čia ir dabar.

> Klausimui 09 22:36       2020-02-10 11:37

Nemeluok, žmogau. Gerai bent tiek, kad pripažįsti, jog Jotą ,,užneša vertinant” ir kad tai, ką ji rašo, yra profanacija. Bet kas tau suteikė teisę dėl Jotos ,,užnešimų” kaltinti krikščionybę? Tuo labiau sakyti, kad ji, atsieit, puolama ad hominem. Čia objektą sukeitei su subjektu. Juk tai Jota jau daugybę kartų net grasindama, ne tik nuolatinėmis patyčiomis, bandė sustabdyti Dievo žodžio skelbimą. Ar ji jau nusipirko ,,Tiesos” portalą, kad gali reguliuoti jo turinį? Ar tai ne Jota visada labai piktai ir paniekinamai, su visagalės teisėjos arogancija, puola visus savo oponentus? Tai viena. O antra - dėl ,,ad hominem”. Visus nusikaltimus, ar žodžiu, ar veiksmu, atlieka konkretūs žmonės, o ne abstrakčios -ybės. Ir tie žmonės tai daro dėl konkrečių priežasčių: arba dėl įgimtos ar įgytos mizantropijos, arba dėl materialių ar kokių kitų interesų. Niekas nevyksta šiaip sau, ypač kai tai daroma taip nuožmiai kaip šįkart. Kartais tos dvi priežastys gali būti ir susijusios. Ir tu sakai, kad žmonės (ar TIK krikščionys?) neturi teisės gintis? Kad visi, išskyrus Jotą, privalo elgtis kaip avys, varomos į skerdyklą? O ta Jota - kas? Tu žinai? Štai žmonės ir bando išsiaiškinti, kokios tokio išsigimimo šaknys. Tačiau į tą klausimą Jota kaip tik ir neatsako. Tada klausimas jau tau: kas tave sieja su Jota? Giminystė? Kagėbistinė praeitis ar kokia nors tokia pat ,,garbinga ir humaniška” dabartis? Tik nereikia čia lia-lia apie krikščionybę ar kokias kitas religijas, nes nuo tavęs krikščionybe net nedvelkia, kaip ir ,,prigimtinio įstatymo” gerbimu, nes Dievui visi lygūs, nors tu to ir nepripažįsti, kaip ir tavo Jota. Nereikia čia tos veidmainystės ir demagogijos. Jota savo kelių šiame gyvenime turbūt jau neištiesins. O kaip ten bus po mirties, nei tu, nei aš nespręsime, nors ,,pasaulio valdovė ir Dievo generolė”  Jota su tuo niekaip nesutiktų. Tačiau nepasiduoti Jotos nuodėmei mes vis dėlto turime teisę, kad ir kaip tau tai nepatiktų.

Raigerdas       2020-02-10 10:19

O Brač, kokia čia velniava užvirė, nes štazio kaltinimas yra labai rimtas,  tik ar galima juo tikėti? Bet Nijole irgi negalima tikėti. Nijolė Aleinikova rašo visiškas nesąmones:“Protas, arba intelektas, – vienas iš svarbiausių sielos požymių. Siela reiškiasi per žodinį arba vaizdinį mąstymą; ji neprasiskverbia į daiktų esmę bei dvasinį pasaulį ir domisi tik reiškiniais ir savybėmis”. Šita moterėlė nesupranta,kad be proto nebūtų nei mašinų, nei telefono, nei interneto ir be proto niekas nebūtų parašęs jokios Biblijos. Be proto negali būti sukurta nieko,ką sukūrė dabar žmogus, be proto negali būti netgi kalbos, negali būti jokio mokymo, tame tarpe ir Kristaus mokymo. Dabar apie to žodžio siela gimimą. Jeigu išversime žodį siela į anglų kalbą, tai gausime “The soul”, suomių kalboje “sielu”, norvegų “sjelen”, švedų “själen”, danų “sjælen”, vokiečių “die Seele”, bet jeigu išversime į rusų kalbą ir į  kitas slavų kalbas, tai gausime “duša”, “duch” ir t.t. Lotynų kalba bus “anima mea”. O “dvasia” - tai bus lotynų kalba “spiritus”, panašiai ir anglų “spirit”. Lietuvių kalboje tiek siela, tiek dvasia turi tą pačią reikšmę - tai daikto arba reiškinio esmė, tai yra pagrindinis dalykas. O kadangi dabartiniai lietuviai turi tiek skandinavų genų, tiek slavų genų, tai ir vienur buvo vadinama siela,  o kur arčiau slavų, tai buvo vadinama dvasia. Kuo klaidinantis yra Nijolės Aleinikovos briedas? Štai čia:“Kas būdinga sielai, o kas – dvasiai? Sakoma, kad dvasia – tai sielos akis, nukreipta į amžinybę, o siela – žmogaus vidinė akis, nukreipta į žemiškąjį gėrį”. Kur buvo atlikti tokie tyrimai? Nijolės Aleinikovos galvoje? Tai siela turi vieną akį ar dvi akis? Ir ką? Ji į amžinybę žiūri viena akimi? Ir ką ji mato? Akis tam ir sukurta, kad matyti. Tai, ką ji mato? Ir čia jau su ta viena akimi yra šizofrenija. Pastebėjau, kad šizofrenikai mėgsta piešti tą vieną akį, nes jiems vaidenasi, kad ji į jį žiūri, kad kažkas jį mato. Pasakysiu tik vieną dalyką, kad DVASIA neturi akių, bet ji mato, štai, kas įdomu. Ji negyvena laike, kaip žmogaus kūnas, ir jai yra nusispjauti į amžinybę, nes ji nežino, kas yra mirtis. Tai žmogui rūpi amžinybė, nes jis bijo mirties. O čia jau melas:“Sielos ir dvasios požymių nesuvokimas ir pagimdė darvinizmą bei evoliuciją”.  Nijolė Aleinikova yra apsišaukėlė, jeigu ji suvokia, kas yra dvasia. Dvasia nėra žemiškos kilmės substancija. Tai marksizme-leninizme sąmonė yra žemiškos kilmės, nors nei vienas gyvūnas dar neprakalbo sąmoningai. Neigimas evoliucijos turi tik vieną tikslą - suklaidinti žmones arba išvesti juos iš proto. Štai auga vaikas. Jis trečią dieną po gimimo jau tampa suagusiu ar kaip pagal N. Aleinikovą? O kaip moters kiašialąstės susijungimas su vyro spermatazoidu? Ir tie devyni mėnesiai nėštumo, čia taip pat nėra evoliucijos požymių? Tada aš šitos N. Aleinikovos paklausčiau: ar spermatozoide yra dvasia ar nėra? Tai, jeigu nėra, tada kada ji atsiranda žmoguje? 

>>>stasys       2020-02-10 9:35

Jei tai tiesa ir visa kita, kas čia apie ją rašoma, tai darosi siaubas. Žmogus net nesidrovi demonstruoti savo vardo, pavardės, bei iškabina nuotrauką....visus tik kritikuoja, tipo, esu aš  šio portalo šeimininkas.

stasys        2020-02-10 7:21

Nijolė Aleinikova .. moteris dirbanti „Rusijos troliu fabrikui“ versdama tekstus į Lietuvių kalba . Nemanau kad jos dvasingumas galėtu pilnai būti suprastas , pas dvasinga žmogų vertybės neturi vidiniu kišenių kuriose galima butu slėpti tikra veidą ..o gal ir siela .

Jotai       2020-02-10 0:13

“Nedelsdama grįžo į darbą ir po keletos minučių jau buvo saugumiečių vežama į namus, ten majoras Aleinikovas su kitais saugumiečiais krėtė jos butą. Kratos metu paimta religinės literatūros: „Šventųjų Mišių liturgija“, „Mano malda“, „Visa apimanti meilė“, „Paprastas mąstymas“, „Kristaus gyvenimas“, „Jėzus Kristus“, „Kristus – mano gyvenimas“, „Atlaidų rinkinys“ ir kt.”
Tai kaip dėl giminystės su Aleinikovu ?

Jotai       2020-02-10 0:07

“1973.XI.20 saugumiečiai Monikos Gavėnaitės nerado namuose, todėl, užantspaudavę jos butą (Kaunas, Kapsų g-vė Nr. 43), laukė sugrįžtančios. Lapkričio 26 majoras Aleinikovas su kitais saugumiečiais iškrėtė Gavėnaitės butą. Kratos metu paimta nemaža religinės literatūros: „Šventųjų Mišių liturgija”, „Mano malda”, „Visa apimanti meilė”, „Paprastas mąstymas”, „Kristaus gyvenimas”, „Jėzus Kristus”, „Kristus — mano gyvenimas” „Atlaidų rinkinys” ir kt. Saugumiečiai taip pat paėmė laiškus, smulkius spaudinius, rašomąjį popierių ir kt. Krata užtruko pustrečios valandos. Po kratos Monika Gavėnaitė buvo kelis kartus tardoma. Tardytojas žadėjo dar daug kartų tardyti.”
Vėl šaunusis Aleinikovas.

Jotai       2020-02-10 0:03

“1986 m. gegužės 22 d. buvo padaryta krata pas inžinierių Algirdą Patacką, gyvenantį Kaune, Petrausko gatvėje. Kratai vadovavo saugumietis Aleinikovas. Kratos metu buvo paimtos kelios knygos, tarp jų “Seinų — Suvalkų kraštas”, keletas rankraščių; kambaryje buvo rastas senas medinis lietuviškais motyvais ornamentuotas kryžius, kurį saugumiečiai taip pat paėmė. Krata tęsėsi tris valandas.”
Tai kas bus pačiai Aleinikovas ?

Jotai       2020-02-9 23:59

“Beje, po 1981 metais įvykusios kratos ir eilės tardymų, kuriuos vykdė KGB pulkininkas Aleinikovas (kurio sūnus, berods, dirba VRM), ses. Ada užsakė šv. Mišias už tą saugumietį, verčiantį ją išduoti bendraminčius, kurie yra jos pagalbininkai. “
Vyras, tėvas ar uošvis ?

Klausimas, kiek ir ar išvis verta krikščioniui       2020-02-9 22:36

diskutuoti su Apreiškimą atmetančiais personažais - ah1, dzeiku, raigerdu, VaiduVds ir panašiais į juos (stebina jų kiekis!)? Sprendžiant iš komentarų ir „diskusijų“ juose vaisiaus - neverta. Drauge pripažįstu, kad susidūrus su tokio laipsnio šventų dalykų profanizacija susilaikyti nuo pastangos nors kiek tokius suprotinti irgi beveik neįmanoma.
Tai, kad Jotą užneša vertinant, pvz., Šv. Pranciškų (tepaskaito vien jo „Žiedelius“ ir teskiria jo dvasingumą nuo kai kurių šiuolaikinių pranciškonų „dvasingumo“), ar kritikuojant savuosius - Lietuvos ar Maskvos ortodoksus, jų bendradarbiavimo su Katalikų Bažnyčia paieškas, nesuteikia pagrindo kažkam taip primityviai (ad hominem ir pan.) ją puldinėti.
Tuo labiau tai daryti katalikybės vardu, kadangi tokios asmens žeminimo pastangos esmingai prieštarauja ne tik krikščioniškai moralei,
bet ir prigimtiniam įstatymui.
Tiesinkime kelius, nes šiuos darbus vis vien reiks kiekvienam atlikti.
Duok Dieve, kad bent po mirties turėtume progą juos užbaigti.

>> aha       2020-02-9 22:15

Dėl nieko nesiginčijame, tik bandome perspėti vištą, kad gaidžiu negiedotų smile .

Raigerdai,        2020-02-9 22:05

puikiai! Tik iš šitos apsėstosios joks storas popas velnio neišvarys, nes jis jau tapo jos neatskiriama savastimi. Kaip buvusių kagėbistų nebūna, taip ir buvusių jotų nebūna.

aha aha       2020-02-9 22:05

Ar patys besuprantate, del ko gincijates??

Dzeikas       2020-02-9 21:52

Jota, turetum dziaugtis uz Jo varda peikiama:-)
Kita vertus kaip sake apastalams prilygintas Paulius( o gal Petras?) “man labai mazai rupi ka jus apie mane galvojate.Man svarbu kaip atrodau Jo akyse”(kazkaip taip).
Tai jeigu cia tave putom drabsto ignoruok ir tiek. Kita vertus pasverk zodzius, nes gali buti,kad Jo teisme gali isgirst “As sito taves nemokinau”.
Nes dalykines kritikos tavo straipsniui kazinkaip pasigendu.
Ir dar.Nepamirsk ,kad komentuoti tave nuduodami pacius krikscioniskiausius krikscionis (Jezus Kristus nuosaliai stovi nedrisdamas akiu pakelt:-))) ) gali eiliniai troliai. Apsimest jie gali kuom nori: nuo patrioto iki rupintojelio ar kokiu durnium.
Pvz. esu tituluojamas “milaiciu” kazkokios a la “enkavedistu teroro zertvos”. O is tikro tai gali buti velnias zino kas. Taip ir tie purvus drabstantys net ne davatkos , o ...fantazija berybe.
Labos nakties:-)

Raigerdas        2020-02-9 21:52

Čia vienas komentatorius pribaigė Jota su A.Čechovu:“Negalima reikalauti iš purvo, kad jis nebūtų purvu.” Taip, tai taip, bet, kad Jota vargu ar yra skaičiusi A. Čechovą. O jeigu ir paskaitys, tai vis vien ji nesupras arba supras taip, apie ką A.Čechovas nerašė. Čia dar įdomus reiškinys su Jota, kad jai, pasirodo, yra būdinga verkti, liejant krokodilo ašaras. Nes pasirodo, ne ji kitus puola, bet ją “nekaltą” vargšelę skriaudžia. Čia ji kalba ne apie save, o apie kitus, šati, kas įdomu:“Jota     2020-02-9 21:08
Ir iš kur jums toks malonumas niekinti kitą, mėtyti į jį akmenimis?.. Štai šito nesuprantu”. Tik žmonės, kurie čia rašo, nežino tokio dalyko, kad tie “puolantieji” ir verkiantys, kad “juos užpuolė”, iš tikrųjų nėra savikritiški, nes ie iš tikro net nesupranta, ką tai reiškia. Čia Jota yra ne vienintelis pavyzdys, nes buvo toks Bosnijos karo laikų serbų lyderis Radovanas Karadžičius ilgus metus praleido slapstydamasis, kol galiausiai buvo sučiuptas ir JT tribunolo pripažintas kaltu dėl genocido ir kitų nusikaltimų žmoniškumui bei nuteistas kalėti 40 metų. Radovanas Karadžičius – psichiatras-poetas, tapęs karo nusikaltėliu, teisme pareiškė, kad ne serbai šaudė į albanus gatvėse, o albanai patys naktį prinešė iš lavoninių lavonų ir priguldė ant gatvių. Buvę teisme liudininkai vos alpti nepradėjo po tokių šito psichiatro-nusikaltėlio žodžių. O jam vienodai, nes toks dalykas kaip savikritika, jam yra visiškai nepriintinas dalykas. Todėl šite žmonės visada kaltins kitus, savyje nematydami nei krislo kaltės. Liaudies patarlė ne be reikalo atsirado, kad “kito akyje net rastą pamato, o savojoje net šapelio”. Taigi, Jota nėra tas pirmas egzempliorius, kuris neturi savikritiškumo bruožų.Jai jau seniai laikas pasikalbėti su egzorcistu. Tik pas stačiatikius ši procedūra atliekama kitaip, nes mačiau net nuotraukas, kaip popas, visų akivaizdoje, joja ant tokių žmogelių, kaip ant kiaulės. Tas parkrenta, bet popas sėdi ant jo ir nesikelia,nes laukia, kol tas vėl atsistos ant savo keturių, ir popas galės joti ant jo toliau. Atkreipiau dėmesį, tas vargšas yra nuogomis rankomis, net neduoda pirštinių apsimauti, o popas tai storasir sunkus. Štai tokia velnio varymo procedūra už Stačiatikių Cerkvės durų. Na, gal ir nieko, jeigu palyginti su R.Karadžičiaus 40 metų kalėjimu.

Ta Jota       2020-02-9 21:37

vis dar tiki savo išganymu - pasaulinės socialistinės revoliucijos pergale. Ir nebus jokių protestantų, jokių katalikų, o ortodoksai (kol nebus uždrausti) savo mesijei Jotai rankutes ir kojytes bučiuos. Ir niekas niekada neklaus, kokia ten giminystė su tuo KGB pulkininku. Visi ir taip atmintinai žinos. Kaip kadaise apie Marytę Melnikaitę. O Jota ir toliau visus spardys, niekins ir bars, sau reikalaudama besąlyginės meilės. Rožinis gyvenimas, ar ne? Deja, toks sapnas tik vištai prisisapnuoja. Arba vaikystėje iš lopšio ant galvos iškritus.

Pabaigai, A. Čechovas       2020-02-9 21:21

pasakė tokioms rašytojoms, kaip Nijolė Aleinikova: “Tapti rašytoju visai nesunku. Nėra tokio išsigimėlio, kuris nerastų sau poros, ir nėra tokių paistalų, kurie nerastų sau tinkamo skaitytojo”.
  Tiesa, tema gera, bet turinys tik paistalai.

O taip       2020-02-9 21:09

ir čia A. Čechovas nepralenkiamas atrėžti Jotai: “Negalima reikalauti iš purvo, kad jis nebūtų purvu.”

Jota       2020-02-9 21:08

Ir iš kur jums toks malonumas niekinti kitą, mėtyti į jį akmenimis?.. Štai šito nesuprantu.

Jota       2020-02-9 21:04

Kaipgi, paulius Laiške efeziečiams, sakydamas “Tai jis paskyrė vienus apaštalais, kitus pranašais, evangelistais, ganytojais ir mokytojais”, turėjo galvoje kvailius. Ir kaip aš lig šiol to nežinojau.

Dar vienas A.Čechovo perliukas       2020-02-9 21:04

“Viską moka ir išmano tik kvailiai ir šarlatanai.” Manau, kad Jota save atpažins.

Jota       2020-02-9 21:01

Gaila, nerodo nuotraukos.

Jota       2020-02-9 21:00

Bet Džeikai, aš stebiuosi: iš kur žmonės turi tiek įžūlumo nė kiek nepasiskaitę kategoriškai neigti, ką kitas tvirtina, negana to, išvadinti jį visaip ištraukus iš lubų niekingus kaltinimus (čia ne apie tave), kad pagalvoji - ar tas žmogus seniai išėjo iš psichuškės? Ištraukia žmogų su tavo pavarde ir pripaišo tau tokių nusikaltimų, kad imi galvoti, kas jį pavertė žvėrimi?


O ir tu dabar: “kodel tu manai, kad protestantai nesuteikia kopmunijai sakramentalia galia? Jie taip sako? O kaip jie galvoja, zinai? Ar uz juos nusprendi?” ???


Kodėl aš taip manau? Todėl, kad skaičiau apie protestantizmą, todėl, kad dirbau su jais! Nesuteikia todėl, kad laiko duonos laužymą vien tik simboliu, o ne tikru įsikūnijimu! Kaip jie galvoja, žinau! Ir man nereikia už juos spręsti, jie patys atkakliai tai tvirtina!


Be Bažnyčios nėra išganymo, tai dogma. Nereikia iki tiek susiaurinti Bažnyčios sąvokos, kad tau imtų atrodyti, jog ir be Bažnyčios galima būti išganytam! Šitaip tu paniekini Kristaus darbą. Negalima būti išgelbėtam neįlipus į valtį, kuri tau neleis paskęsti.


Kokie pritestantai ir kokie katalikai? Ogi istoriniai. Tu Bažnyčios istorijos nepripažįsti? Bažnyčia (tikroji, Ortodoksų) remiasi Kristaus mokymu, kuris išdėstytas Šv. Rašte. Ji remiasi krikščionybės Tradicija. Ir kas pažeidžia tai, tas yra atskilėlis, istoriškai katalikas arba protestantas, arba anglikonas, arba monofizitas, arba monoteletas, arba ekumenistas. Galgi nieko nėra? Gal nereikia apibendrinti, gal nereikia žinoti, kas yra kas?.. Džeikai, liberalizmas yra pražūtingiausias iš visų ideologijų.

O tas metropolitas, kuris vaikšto su… tikrai ne autoritetas. https://scontent.fvno5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/74214548_156194405742117_1927161850168868864_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ohc=cGNbnVlJg_gAX8deGGK&_nc_ht=scontent.fvno5-1.fna&oh=8328d876c90117e425099d3f6d74f13c&oe=5ECB584F

Geras       2020-02-9 20:52

A. Čechovo aforizmas, kaip tik Jotai: “Protingas mėgsta mokytis, o kvailys mokyti!”

Dzeikas       2020-02-9 20:31

Jota, ceremonija man tiesa sakant dzyn. Na taip, Jezus sake valgyti komunija.Taciau formos nenurode.
Antra vertus, kodel tu manai, kad protestantai nesuteikia kopmunijai sakramentalia galia? Jie taip sako? O kaip jie galvoja, zinai? Ar uz juos nusprendi?
Be Baznycios sunku buti isgelbetam, bet imanoma. Baznycia saugo nuo suklupimo ir nuklydimo, bet jeigu zmogu valdo ne puikybe, ir jis ne Baznycioje del priezasties - turi vilties but isgelbetas.
Matydamas kaip Metropolitas vaiksto uz parankes su pasaulietines valdzios vadovu autoriteto jo nuomuonei nepadaugeja.
Baznycios vadovus, Rasto aiskintojus tavo minetus ir kitus kaip sakei iki XIII amz as taip pat skaitau ir megstu juos.Tie patys ortodoksu sventikai ragina skaityti Biblija.TACIAU kai pateiki savo matyma perskaityto iskart: Ne, ne.Tu nepasiruoses skaityt Biblijos. Tarsi Dievo zodis sakytas Ortodoksu baznyciai ekskliuzyviai.
Pati zinai,kad ne. Zodis - visiems.
Tavo gi zodziai, kaip kirciai - protestantai eretikai! Katalikai - iskrypeliai! O kur Biblijoje pasakyta apie katalikus ir protestantus? Pasakyta “jei mano zodziai bus ne nuo Sventosios Dvasios - neklausykite manes.”
Taip ir norisi paklaust po tavo pareiskimu: Kokie protestantai ir KOKIE katalikai? Nes neapibendrink ir nebusi apibendrintas.

Jota       2020-02-9 19:46

Koks argumentas nėra pakankamas? Kaip plėšikas nebuvo atkūręs dvasinio ryšio su Dievu, jeigu ant kryžiaus kentėdamas jis kreipėsi į šalia prikaltą Kristų ir prašė atleisti? Nejau tu vien ceremoniją (be turinio?) laikai pakankama? Tokia plėšiko atgaila atstoja krikštą, kuris yra dvasinio ryšio su Dievu atkūrimas, įėjimas į Dievo karalystę.

Dzeikas       2020-02-9 19:09

Jota, plesikas kabojes salia Jezaus irgi nebuvo atkures dvasinio rysio su Dievu, bet buvo ta pati vakara su Juo.
Todel sis argumentas nera pakankamas ir visapimantis.

ah1       2020-02-9 18:16

TIESA jus išlaisvins demaskavo Jėzus Biblijoje, nes dievas yra dvasia o dvasia yra TIESA, pagal Bibliją.

ah1       2020-02-9 17:59

įdėkite vietoj žodžio ” dvasia ” žodį “tiesa” :į cit. “Ir dar vienas – galimybė        u v o k t i Dievą, atsiverti Jam, bendrauti su Juo kaip su Asmeniu.” ir gausite “Ir dar vienas – galimybė  s u v o k t i   TIESĄ , atsiverti Jam, bendrauti su Juo kaip su Asmeniu.” Būtent s u v o k t i -  ” Visa ką valdo suvokimas, visa juo remiasi”, vedanta/ vadovas 3.3 ” Aitrėja Upanišada”

 

 

ah1       2020-02-9 15:40

nuo mūsų slepia Tiesą/Dievą/Dvasią kas yra KGBistas kas ne KGBistas - naudoja valdymą nežinojimu, atitveria/ užblokuoja protą - niekas taip neatitveria proto kaip nežinojimas, suvaržo l a i s v ę  rinkti ne KGBistus ir taip prasilenkia su Demokratijos laisvės principu - mes negalime l a i s v a i rinktis.
pagal Bibliją Dievas yra Dvasia, o Dvasia yra Tiesa, o be tarpininko dvasios , Dievas yra Tiesa, tai net pati Nijolė S. sakė.

ah1       2020-02-9 14:30

Dievas yra dvasia o dvasia tai tiesa, o tiesa tai vedizmas, vedanta gamtos suformuoti dėsniai per milijonus metų. Kas gyvena be vedantos tas gyvena ne pagal vedavtos, vedizmo dėsnius, tas gyvena ne tiesoje, tas gyvena ne dvasioje, tas gyvena ne su dievu, nes Dievas yra dvasia, o dvasia yra tiesa. Jėzus Kristus ir buvo pasiųstas tik pas pražuvuias Izraelio namų avis, kurių tėvas velnias, galvažudys ir melagis nes jame niekada nebuvo TIESOS, pagal Bibliją, Jėzus atėjo žydus išlaisvinti nuo melo tėvo, ba žydus buvo JAHVĖ su Moze ir Aronu uždarę dykumoje kad uždarytieji nematytų gamtos dėsnių, pamenantys gamtos dėsnius išmirtų per 40 metų, o nežinantys tikėtų  Mozės pliurpalais - buvo panaudotas valdymu nežinojimu mechanizmas, nes niekas taip neatskiria proto kaip nežinojimas - nežinojimas ilgiau ar trumpiau suparaližuoja protą ir tikima pliurpalais. Ta va tiek apie dvasią, dievą ir TIESĄ pagal Bibliją. Ir kol nesugršime prie vedantos/žinojimo/TIESOS/ kultūros tol ir bus kas bus.

Raigerdas        2020-02-9 14:05

Veidmainiai yra šlykštūs padarai būtent savo darbais, bet dar šlykštesni yra jų nuodingi išsireiškimai. Kas yra blogiausia? Kad religijos niekaip nesugebėjo nuo jų apsiginti. Gauname absurdišką situaciją: šventovės, kuriose atstovaujama Dievo, kaip Aukščiausiosios Būtybės namai, šitų veidmainių dėka yra paverčiami kiauliškai besielgiančių,  niekšų ir dar kitokių rūšių veidmainių namais. Štai ir Jota pastoviai įrodinėja savo šventumą, savo religingumą, bet elgiasi kiauliškai, kaip ir pridera eilinei veidmainei. Jota, pasinaudodama religija , tik bando pridengti savo tikras komunistfašistines pažiūras. Nežinau, ar tiesą parašė šis komentatorius, bet aš irgi maniau, kad kažkas tai panašaus turėjo būti jos biografijoje, nes veidmainiu negimstama - juo tampama: Beje, Jota, 2020-02-9 11:58
čekistas tardytojas pulkininkas Aleinikovas, persekiojęs LKB Kronikos leidėjus ir krikščioniškų pažiūrų filosofus - tavo vyras ar uošvis? Ar tai jis tau viską išaiškino apie krikščionis net iki Pranciškaus Asyžiečio? Gerą turėjai ,,dvasios tėvą”, nėra ko nė sakyti…”. Pati veidmainė Jota mušasi į krūtinę ir vaidina labai jau “išpažįstančią savo klaidas”, kad net šlykštu darosi:“Smagu buvo skaityti ir piktus komentarus, - pasimokiau, kaip vis dėlto reikia tramdyti aistras, apie kurias rašiau, - pyktį, kerštą, norą pažeminti ir išaukštinti save”. Ir štai šita veidmainė net tame pačiame komentare tuoj pat pamirtšta, ką sakė pradžioje apie “norą pažeminti ir išaukštinti save” ir paleidžia savo narcizo vadeles gale savo komentaro:“Tai labai nepatiks nei protestantams, nei dvasine saviveikla užsiimančiam Raigerdui, nei liberalių pažiūrų Džeikui ir daugeliui kitų, bet nieko nepadarysi - tiesa yra tokia, ir NE AŠ ją sugalvojau…” Pasirodo, šitai komunistfašistinei palikuonei besivaidenanti TIESA (kuri yra Melas) yra vienintelė jos “TIKROJI TIESA”. Raigerdas niekada gyvenime neužsiiminėjo jokia “dvasine saviveikla”, ir tavo kaltinimai yra paimti iš KGB kaltnimų prikabinimo metodikos, nes tokia “dvasine saviveikla” ir užsiimi, norėdama pridengti savo fanatizmą ir narcisizmą, kuris daugiau yra būdingas vyrams. Visa tai gavai pagal nuopelnus. Ir tą BLOGIO tarno kelią pasirinkai pati, nes tarnauji IMPULSŲ ....(nerašysiu kam, nes ji pati žino kam), kurs verčia tave meluoti ne tiesiogiai, o prisidengus religiniais terminais, kad niekas nepastebėtų tavo nukrypimų nuo sveiko proto. Ir kam tu tarnauji? NEAPYKANTAI, kartais fašistinei, kartais komunistinei,kurią propaguoji čia prisidengdama krikščionybe.

Beje, Jota,       2020-02-9 11:58

čekistas tardytojas pulkininkas Aleinikovas, persekiojęs LKB Kronikos leidėjus ir krikščioniškų pažiūrų filosofus - tavo vyras ar uošvis? Ar tai jis tau viską išaiškino apie krikščionis net iki Pranciškaus Asyžiečio? Gerą turėjai ,,dvasios tėvą”, nėra ko nė sakyti…

Jota       2020-02-9 11:53

Ir dar vienas dalykas. Jūs, katalikai (ir jau dauguma ortodoksų) pripažįstate ekumenizmą, t.y. bendrą krikščionių tikėjimą, maldą, nedidelius konfesinius skirtumus, kurie visai netrukdo draugiškai bendrauti tarpusavy. Tačiau ką įrodo jūsų aršus puolimas ant kitaip manančio kad ir šiuo atveju? Kad ekumenizmas yra fikcija, išgalvotas ir visiškai nepagrįstas dalykas, ir kad žmogui būdinga ginti savo tiesas, savo tikėjimą, jeigu jis dar neapsikrėtęs ekumenizmo erezija. Jūs įrodėte.

Jota       2020-02-9 11:47

Ir iš kur jūsų toks noras piktai aprieti kitą? Pabandykite bent kartą kreiptis į nepatikusį jums žmogų be paniekos ir pykčio. Juk pavyks! O ir patys jausitės daug geriau, nei išlieję tulžį į eterį.


Dėl katalikų šventųjų. Ortodoksų tradicija jų nepripažįsta   dėl nekrikščioniškų šventumo siekimo metodų: Pranciškus Asyžietis nutraukė ryšius su buvusia iki tol vienuoline krikščionių tradicija ir tapo pats sau mokytoju. O jo stigmos - psichopatologinės kilmės, kai žmogus, be perstojo apie ką nors galvodamas, įsiteigia sau kokį nors reiškinį iki kūniško lygio. Be to, Kristaus rankos buvo prikaltos ne per delnus, nes nebūtų išlaikiusios kūno svorio, o Pranciškui stigmos atsirado būtent delnuose.

T.p. katalikų šventųjų vizionieriškumas, kai jie duodami peno savo vaizduotei, ima girdėti visokius balsus, regėti nepaprastas vizijas ir pan. “Šventųjų” Teresės Avilietės ir Andželos “meilė” Kristui - nebeminėsiu, kokia…

Kodėl jūs negalite ramiai priimti teiginio, kad stačiatikia nepripažįsta katalikų šventųjų? Nejau tik jūsų šventieji tikri? Gal galėtumėte reaguoti be isterijos ir paniekos? Juk aš į jūsų įžeidinėjimus žiūriu be pykčio, veikiau su gailesčiu. Gerbkite save.

> 11:22       2020-02-9 11:28

Pats ir nurodėte tokio teiginio šaltinį. Dabar ta organizacija jau vadinasi kitaip, bet seni kadrai senoviškai ir dirba.

Meluoji, Jota!       2020-02-9 11:25

Protestantai TURI Komuniją savo apeigose. Iš Kūno ir Kraujo. Tą gali sužinoti kiekvienas, kas moka naudotis internetu. Juk protestantų pamaldos irgi transliuojamos. Ir ne tau spręsti, kas turi ryšį su Dievu, o kas ne. Palik šitą teisę nuspręsti Dievui. Bet, aišku, tu Dievui tokios teisės nepaliksi - tavo Komitetas neleis.

kgb'istinis metodas       2020-02-9 11:22

apverčiantis viską aukštyn kojomis, suplakantis ir pateikiantis, kaip tiesa. Klausimas, kur radai parašyta,teigdama, kaip: “pradedant turbūt Pranciškaus Asyžiečio nutolimu nuo tikrojo dvasingumo ir atsigręžimu į juslinius bei išorinius dalykus…” save vadinti krikščione ir kalbėti apie dvasingumą?
Prašau, nurodyti tavo teiginio šaltinį.

Jota,       2020-02-9 11:18

jei būtum tikinti, po mirties tikėtumeis dangaus, ar ne? Kaip manai, tave ten įleis? Juk tu ten įvykdytum dar vieną Spalio revoliuciją ir visus šventuosius su šluota išvaikytum. O pati, aišku, taikytumeis į Dievo sostą. Kaip manai, pavyks? KGB mokykloje turbūt sakė, kad pavyks. smile

> 23:47       2020-02-9 11:14

,,Jei druska nustotų sūrumo, kuo gi ją reikėtų pasūdyti?” Ar ne šios dienos Evangelija? Kai druska pakeičiama salietra, galima ir nusinuodyti. Čia pastaba jums, ne Jotai (žinoma, jeigu jūs ne pati Jota).

Tipo,       2020-02-9 11:12

jei aššššššš rašau, tai aššššššššššš esu ašššššššššššššš. Su aureole ant galvos, bet nematai, kad uodega išlindo iš po uodegos.

Jota       2020-02-9 10:56

Ačiū už gerus palinkėjimus! Smagu buvo skaityti ir piktus komentarus, - pasimokiau, kaip vis dėlto reikia tramdyti aistras, apie kurias rašiau, - pyktį, kerštą, norą pažeminti ir išaukštinti save. Tai tik įrodo, kad žmogus nėra dvasiškas ir neapvaldęs savo aistrų. O stengtis tobulinti savo sugedusią prigimtį reikia iki mirties. Po mirties ką būsim pelnę žemėje begyvendami, tą ir turėsim. Jokios galimybės tobulėti nebebus.


Kai kam taip ir liko neaišku, kas ta siela ir kuo ji skiriasi nuo dvasios. Giedrius Saulytis kai ką teisingai parašė - kad Dievas sukūrė žmogų ir įpūtė į jį gyvybės kvapą, dvasinę sielą, nebesiplėsiu - žmogus yra trichotomiškas,  t.y. sudarytas iš kūno, sielos (t.y. proto, valios, jausmų ir neprotingųjų gyvybinių galių) ir dvasios (galimybės bendrauti su Dievu, dvasingumo), žr. 1 Tes 5,23: “Pats ramybės Dievas jus tobulai tepašventina ir teišlaiko sveiką bei nepeiktiną jūsų dvasią, sielą ir kūną...”,  tačiau pamiršo paminėti svarbiausią dalyką - kad žmogus suardė vienybę su Dievu per nuodėmę ir tapo demonų grobiu, kitaip - mirtingas dvasiškai. Tik per krikštą, per atgailą,  per Bažnyčią, per šv. Komuniją žmogus vėl atkuria ryšį su Dievu ir galimybę gyventi amžinąjį gyvenimą. Protestantai to nepripažįsta ir dvasinio gyvenimo neturi, nes nėra atkūrę dvasinio ryšio su Dievu, kad ir kaip būtų gaila. Be to, protestantai neturi ryšio su Bažnyčia, su jos apaštaline Tradicija, o be Kristaus įkurtos Bažnyčios nėra išganymo. Tai labai nepatiks nei protestantams, nei dvasine saviveikla užsiimančiam Raigerdui, nei liberalių pažiūrų Džeikui ir daugeliui kitų, bet nieko nepadarysi - tiesa yra tokia, ir NE AŠ ją sugalvojau, kodėl jūs mane kaltinate? Tai, ką aš parašiau, yra seniausias, laiko patikrintas krikščioniškas mokymas. Ir tai dar apibūdintas mano suapvalintai, neišryškinant visų skirtumų tarp katalikybės ir ortodoksijos. O skirtumai, beje, didžiuliai.

Vienas iš jų tai, kad katalikybė visada vadovavosi lyderystės principu, o ne meilės. Katalikų bažnyčios istoriją žinote.

Rimtai padirbėta       2020-02-9 10:34

Giliai dvasinga. Ar KGB tardytojas Aleinikovas kraujo giminė, ar tik per vyrą?

Raigerdas        2020-02-9 10:18

  Matyt melagiai yra keletos rūšių ir vieni iš jų yra religiniai fanatikai. Nei vienas religinis fanatikas neapsiena be maniakalinių idėjų. Maniakas neatskiria savo fantazijų nuo tikrovėje egzistuojančių dalykų. Panašiai yra ir su narkomanais, kai jie važuoja automobiliu, jiems atrodo, kad jie skrenda. Štai ir komentatorė “kas pažadina dvasią,kad ji pažadintų kūną  2020-02-8 22:51”, kuri yra tokia neįgali, kad net nesugeba susikurti savo nick’o,  bet moko kitus:“Tuo tarpu Dievas duoda jam kūną, kokio panorėjęs, ir kiekvienai sėklai savišką kūną”. Parodykite, kur Dievas yra įsteigęs tą “Kūnų išdavimo punktą” ir dar už veltui, tai čia stovėtų milijardinė eilė. Tiems, kuriems jau tas kūnas susidėvėjo arba net nusibodo, tai kokiai nors moteriai nereikia net darytis plastinės operacijos, nes gali pasikeisti visą kūną. Ir kokioje šalyje tie kūnai bus dalijami? Amerikoje, Izraelyje ar Lietuvoje? “Tuo tarpu Dievas duoda jam kūną, kokio panorėjęs, ir kiekvienai sėklai savišką kūną”. O nuo ko priklauso tie Dievo norai? Jis tai daro, kaip jam šauna į galvą ar kaip? Panašių pasakojimų, koks geras yra Leninas arba Stalinas esu girdėjęs ir net matęs sovietmečiu, kai koks nors maniakas pradeda bučiuoti kokį nors Lenino eksponanatą. GAILA, KAD DISKUSIJA APIE DVASIĄ PAVIRTO PAMIŠUSIŲ ŽMOGELIŲ “SAVO TIESOS” ĮRODINĖJIMU KITIEMS. NES, JEIGU JŪS NEPATIKĖSITE TUO, KĄ ŠNEKA TOKS MANIAKAS, TAI JIS PRADĖS JUS PULTI IR KALTINTI, KAD JŪS ESATE “BEDIEVIS”,“NEIŠMANĖLIS”, “ATEISTAS”, ” VELNIAS”, “ŠĖTONAS” IR T.T. PANAŠIAI SAVO LAIKU ELGĖSI INKVIZITORIAI, PANAŠIAI IR NKVD-ISTAI AR STRIBAI, ARBA TIE, KURIE ŠAUDĖ ŽYDUS. O štai, ką liūdija diplomatai apie tokius žmones:“Dar vienas įdomus atvejis. Ispanijoje dirba Lietuvos ambasada, ir per patį vidurdienio karštį pasigirsta skambutis į duris. Sekretorė ispanė, taigi vietinė moteris, energinga ir giliai tikinti Dievą, pažvelgia į monitorių ir žaibiškai nuspaudžia skambutį į ambasadoriaus Arūno Vinčiūno2 kabinetą: – Arūnas, gelbėk, aš bijau, ten už durų stovi pats Jėzus!!! Susidomėjęs reto svečio žemiškuoju vizitu Vinčiūnas nueina prie monitoriaus – tikrai, už durų stovi vyras su ūsais ir barzda, užsimetęs ilgą apsiaustą, o rankose – ilga piemens lazda, kaip iš akies luptas Jėzus iš Nazareto. Būtent tokiu pavidalu vaizduojamas gausybėje paveikslų šventyklose ir muziejuose. Ateivis netgi su spygliuotu vainiku ant galvos. Sekretorė dreba iš baimės ir ima raginti kviesti policiją. Arūnas Vinčiūnas nueina prie durų, jas praveria ir paaiškėja, kad tas a la Jėzus iš Nazareto jau neblogai pramokęs lietuviškai, nes pasisveikina švaria tartimi: – Laba diena. Abu pasisveikina, susipažįsta, pasikalba. Pasirodo, tai mūsų tautietis, gyvas žmogus, keliaujantis po Ispaniją autostopu, visiškai veltui, nes kas nesustos pavežti tokios įdomybės? Pasirodo, toks stilius Ispanijoje labai padeda stabdyti lengvuosius automobilius ir sunkvežimius. Tad, keliauninkui gavus nusiprausti, atsigerti, pailsėti, į valias pasikalbėjus, šventųjų paveikslų centrinio personažo įsikūnijimas iškeliauja toliau” (delfi.lt). Taigi, Lietuvoje yra genijų, bet yra ir pamišusių, ir, deja, pastarųjų tūkstančius kartų daugiau, kurie apie “dvasią” ir “Dievą” išmano viską, ir gali apie tai pasakoti dieną ir naktį. 


>>>>       2020-02-9 6:36

  2020-02-8 22:56 Jn 5, 17–30
  2020-02-8 22:51 1 Kor 15,35-53

tiek       2020-02-9 0:12

ir vėl apie tą antro žando filosofiją .Banalybių banalybė.

Katalikas nedrungnai Dievo dukrai       2020-02-8 23:47

Daug teisingų dalykų pastebėta, paminėta.
Gerb. Nijolei linkiu tik vieną:
pamatinį Meilės priesaką praktikuoti taip,
kad tie, kurie jos manymu klysta,
po jos pasakytų žodžių ar veiksmų,
gyvenimo kelius tiesintų,
Dievo Valią geriau pažintų ir įvykdytų.
Amen.

kas pažadina dvasią,kad ji pažadintų kūną             2020-02-8 22:56

Kaip Tėvas prikelia numirusius

ir juos atgaivina,

taip ir Sūnus grąžina gyvybę,

kam tik panorėjęs.

Ir nieko Tėvas neteisia,

bet visą teismą pavedė Sūnui,
 kad visi gerbtų Sūnų,

kaip gerbia Tėvą.

Kas negerbia Sūnaus,

tas negerbia jį siuntusio Tėvo.

Iš tiesų, iš tiesų sakau jums:

kas mano žodžių klauso

ir mane atsiuntusį tiki,

tas turi amžinąjį gyvenimą

ir nepateks į teismą,

nes iš mirties yra perėjęs į gyvenimą.

Iš tiesų, iš tiesų sakau jums:

ateis valanda, – ir dabar jau yra, –

kada mirusieji išgirs Dievo Sūnaus balsą,

ir kurie išgirs, tie atgis.

 Kaip Tėvas turi gyvybę pats savyje,

taip davė ir Sūnui turėti gyvybę pačiam savyje.

Jis taip pat suteikė jam galią teisti,

nes jis – Žmogaus Sūnus.

 Nesistebėkite, kad ateis valanda,

kai visi gulintieji kapuose

išgirs jo balsą.

 Kurie darė gera, prisikels gyventi,

kurie darė bloga,

prisikels stoti į teismą.

kas pažadina dvasią,kad ji pažadintų kūną       2020-02-8 22:51

Gal kas paklaus: „Kaip bus prikelti mirusieji? Su kokiu kūnu jie pasirodys?“  Neišmanėli! Ką tu pasėji, neatgimsta, jei prieš tai nenumiršta.  Kad ir ką sėji, tu sėji ne būsimąjį kūną, bet pliką grūdą, sakykim, kviečių ar kitokių javų.  Tuo tarpu Dievas duoda jam kūną, kokio panorėjęs, ir kiekvienai sėklai savišką kūną.

 Kūnai nevienodi. Žmogaus kūnas vienoks, gyvulių kitoks, dar kitoks kūnas paukščių ir vėl kitoks žuvų. Taip pat yra dangaus kūnai ir žemės kūnai, bet vienoks dangaus kūnų spindesys, kitoks žemės kūnų. Vienoks saulės švytėjimas, kitoks mėnulio blizgesys ir dar kitoks žvaigždžių žėrėjimas. Net ir žvaigždė nuo žvaigždės skiriasi spindėjimu.

Toks mirusiųjų prisikėlimas. Sėjamas gendantis kūnas, keliasi negendantis. Sėjamas prastas, keliasi garbingas. Sėjamas silpnas, keliasi galingas.  Sėjamas juslinis kūnas, keliasi dvasinis kūnas. Jeigu esama juslinio kūno, tai esama ir dvasinio Taip ir parašyta: Pirmasis žmogus Adomas tapo gyva būtybe; paskutinis Adomas tapo gyvybę teikiančia dvasia. Ne dvasinis esti pirmiau, bet juslinis, ir tik paskui dvasinis.  Pirmasis žmogus yra iš žemės, žemiškas; antrasis žmogus iš dangaus. Koks žemiškasis, tokie ir žemiškieji, o koks dangiškasis, tokie ir dangiškieji.  Ir kaip nešiojome žemiškojo atvaizdą, taip nešiosime ir dangiškojo paveikslą.

 Bet aš jums, broliai, tvirtinu: kūnas ir kraujas(Kūnas ir kraujas žemiškasis žmogus, dar neperkeistas prisikėlimo.*), nepaveldės Dievo karalystės, ir kas genda, nepaveldės to, kas negenda.

 Štai aš jums atskleidžiu paslaptį: nors mes ne visi užmigsime, bet visi būsime pakeisti, –  staiga, viena akimirka, gaudžiant paskutiniam trimitui. Trimitas nuaidės, ir mirusieji bus prikelti jau negendantys, ir mes būsime pakeisti.  Juk reikia, kad šis gendantis [kūnas] apsivilktų negendamybe, šis marus [kūnas] apsivilktų nemarybe.

Sakai,        2020-02-8 21:33

Jota, nepavyko savo dvasinės išminties parodyti, tai pasinaudosi senu ginklu. Cha, cha, cha, kokia tu permatoma.

Tam cha       2020-02-8 21:25

Popiežius ir yra didžiausias nusidėjėlis, nes Dievo pagarbą priima sau. Leidžiasi garbinamas kaip Dievo vietininkas.

Sutinku 20:37       2020-02-8 21:18

Kad žemiškosios tobulybės nebūna, bet visiškai nebūtina apsikrauti bloga patirtimi. Tarkim, praeitame gyvenime, buvau paskutinis niekšas, tai to pasekoje buvau nukryžiuotas, bet neatgailojau, kaip tas nusikaltėlis šalia Jėzaus iš dešinės, bet taip su savo puikybe ir nusigalabijau. Bet Dievas gailestingas, tai man davė naują kūną, švarią,  kančioje išskaistintą sielą, tardamas - bandyk viską iš naujo pradėti, nes tavo sąžinė dabar jautresnė. Bandau… ir visiškai nenoriu pažinoti savo senojo niekšo.

>cha       2020-02-8 20:54

Gavosi tikru tikriausias cha cha cha! Apsirikote ir labai pralinksminote.smile

> 20:19       2020-02-8 20:37

Matai, žmogau, žemiškajame gyvenime tobulybės nebūna. Todėl naudinga bet kokia patirtis, jeigu ji jau yra. Ji ir padeda artėti link tos amžinojo gyvenimo versmės.

>>>19:26       2020-02-8 20:22

Pritariu Dzeikui.

>>>20:03       2020-02-8 20:19

Manau, kad yra naudinga tik ta patirtis, kuri lieka dvasioje, kaip aukščiausia vertybė. O tai yra Jėzaus duodama meilė. (Jn 4,14) O kas gers vandenį, kurį Aš jam duosiu, tas nebetrokš per amžius, ir vanduo, kurį jam duosiu, taps jame versme vandens, trykštančio į amžinąjį gyvenimą“.

Raigerdas        2020-02-8 20:08

Dieve tu mano, koks viduramžiškas supratimas apie dvasią:“Manau, 2020-02-8 18:31
tik, kad su tais prisiminimais apie praeitus gyvenimus, tai nesąmonė. Mat atmintis yra smegenų funkcijos išdava, bet, kaip žinome, po mirties, smegenys supūva”. Šitas suaugęs žmogus, gal būt net tikintis, niekaip neatsikrato tos marksizmo-leninizmo filosofijos įteigto melagingo dalyko: “materija ir pirminė, o sąmonė yra antrinė”. Taigi, dvasia čia yra prilyginta kaip materijos pasekmė. Suaugęs žmogelis niekaip nepajėgia suprasti, kas yra kas, ir netiki tuo, ką jis mato. Jeigu kepi blynus, tai kiekvienas žmogus iškeps juos šiek tiek kitokius. Tuo tarpu robotas be išimtie iškeps juos vienodus. Robotas taip pat turi atmintį ir jeigu jis sugriūva, tai sugriūva ir jo atmintis. Su žmogumi taip nėra, nes yra pakankamai padaryta mokslinių tyrimų, kai vaikai prisimena kitus gyvenimus. Yra atvejų, kaip po patirtos operacijos vaikas pradėjo kalbėti visai kita kalba, nei kalbėjo jo tėvai. Tiek kunigai, tiek psichiatrai, atsiliepdami į vaikų prašymus apie ankstesnius gyvenimus, nuvažiuodavo į tas vietoves, kur vaikas šiame gyvenime nėra buvęs, ir atrasdavo patvirtinančius liudijimus, ir netgi ankstesnius dar gyvus giminaičius iš kito gyvenimo. Yra netgi filmas, išverstas į lietuvių kalbą apie “berniuką, kuris prisimena ankstesnį gyvenimą” (https://www.youtube.com/watch?v=tohjDdb_X5A&feature=emb_logo). Lietuviams yra kalama į galvą tokia kvaila idėja, kad dvasia yra materialus dalykas. Dvasia yra daiktų arba materijos kūrėja, o ne atvirkščiai, ir ji negyvena laike, kaip žmogiškasis kūnas, todėl žmogaus kūnas sensta, o dvasia - ne. Bet kuri materija yra mirtinga, o dvasia - ne. Tai ir yra pagrindas, kad tai nėra materija,  bet ne, lietuviams stengiamasi įrodyti,kad tai yra materija ir su smegenų mirtimi miršta ir dvasia, kaip materijos gabalas. Jeigu mes būtume materijos gabalas ar dalelytė, tai mes niekaip negalėtume pažinti materijos dėsnių ir sukurti tokius stebuklus, kokius mes esame sukūrę. Tik dvasia, būdama aukštesnės kategorijos mums nepažįstama substancija, gali sukurti tokius dalykus. Skruzdė negali pažinti žmogaus, taip pat. kaip ir kriaušė negali pažini žmogaus, nes tai neįmanoma. Aukštesnės būtybės visada naudojasi žemesnių būtybių sukurta energija ir kitaip materialiame pasaulyje nebus niekada, nes bet kuriai gyvybės formai reikalinga energija, kad judėti. Ir žmonės galės siekti taikos tik tada, kada mokslas pripažins dvasios egzistavimą. Ir apie tai ne kartą yra kalbėjęs prof. Jurgis Brėdikis. Ir tai yra vienintelis žmonių išsigelbėjimas nuo susinaikinimo. Plepalai apie dvasią, kaip apie mums pažįstamą materijos arba energijos rūšį gali nuvesti link noro sukurti tokį biorobotą kaip žmogus. Tai šati, brangieji, tik todėl, kad žmogus ir yra ta dvasia, jis negali sukurti tokio paties dalyko,nes tada jis turėtų būti aukščiau, nei yra dvasia. Dvasia keičia kūnus ir prisimena visus savo ankstesnius gyvenimus, tik visa tai reikia atgaivinti atmintyje ir jūs galite pats patikrinti savo praietus gyvenimus. Tai gali padaryti kiek veinas, sveikos dvasinės būsenos žmogus. Dvasia, tarp kitko, gali pasiduoti hipnozei, bet ne su kiekvienu žmogumi tai įmanoma. Aukštesnio dvasinio lygio žmones užhipnotizuoti neįmanoma, todėl tikėjimuose dažnai yra naudojama hipnozė. Aš pats įsitikinau, kad ne vienas tikybos mokytojas Lietuvoje tai naudoja per tykybos pamokas, kai dalis vaikų yra užhipnotizuojami.

> 19:41       2020-02-8 20:03

Kodėl turėtų varginti? Buvo - pražuvo.  Yra tik DABAR. Visokia patirtis naudinga. Jeigu kokios nors pamokos neišmoksti iš karto, tenka kartoti kursą. Visai patogu žinoti, ant kokio grėblio neužlipti.

Jan       2020-02-8 19:56

Taip, manau, kad siela yra nemirtinga, kuri, dėka kūno, gali sukaupti dvasinį lobį. Jėzus yra mums nurodęs vienintelį “kryžiaus kelią”, siaurąjį kelią, kuris veda į dangaus karalystę. Viena yra mąstyti apie tai pagal perskaitytus kitų samprotavimus, o kitas, tai patirti kryžiaus reikšmę savo kailiu, pajusti kokią reikšmę jis duoda dvasiai, kaip ji su kiekviena iškentėta kančia darosi stipresnė, tyresnė, nuolankesnė, minkštesnė kito žmogaus kančiai ir t.t. Tik tokia, ištuštinusi savąjį ašššššš, siela gali priimti Jėzų ir Jo meilę. Tik tokioje sieloje gali apsigyventi visa Šv.Trejybė.

>>>19:30       2020-02-8 19:41

Šiaip, o kam man reikalinga ta informacija iš praeities. Būčiau labai dėkingas Sesei mirčiai, kad ji, na bent, tą mano smegenyse esančią informaciją, visų pirmiausia ištrintų. Anoks čia lobis, kuris reikia nereikia, o vis išlenda, t.y. tai ką per smalsumą pažiūrėjau arba buvau priverstas matyti, girdėti ir t.t. Visa tai tik vargina. Daug geriau būti švariu lapu be “nelabai kokios” praeities.

> 18:31       2020-02-8 19:30

Smegenys tai supūva, nes priklauso kūnui. Bet gal tą informaciją saugo nemirtingoji siela?

Dzeikas       2020-02-8 19:26

Raigerdo krikscionybes ir bolshevizmo sulyginima man primena tuos apsviestunus kurie paskaite tiek Biblija , tiek Komunistu partijos manifesta priena kongenialios isvados, kad Jezus Kristus buvo pirmasis komunistas.

Cha!       2020-02-8 19:22

tai jau ne Jota, o cece? Gal cėcė? smile O kada popiežių iš sosto versi? smile

Komentarų puslapis 1 iš 2
 1 2 > 

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Kokių minčių kyla skaitant „visiškai nenormalų Aušros Maldeikienės komentarą apie tremties atmintį“

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Dienos aktualija: tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Nacionalinis susivienijimas ragina Vyriausybę grąžinti „Miško brolių“ draugijai jos būstinę

Maldos akcija už šeimą: Nelaisvė prasideda dvasine okupacija. Kaip įgyti imunitetą ideologijai? Kard. Sigitą Tamkevičių kalbina Audrius Globys

Verta prisiminti. Česlovas Iškauskas. Pokario kovos: Lietuvos katalikų laiškas Popiežiui

Rasti ir atpažinti 11-os partizanų ir jų rėmėjų palaikai

Kvietimas: Nacionalinis susivienijimas. Neleiskime ištrinti Vasario 16-osios iš Tautos atminties!

Raimondas Navickas. Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos? arba Demagogijos anatomija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.