Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė

Nida Vasiliauskaitė. Žmogus, kuris taip kalba, nusipelno ne pokalbio, o komandų

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 8 d. 6:04

25     

    

Nida Vasiliauskaitė. Žmogus, kuris taip kalba, nusipelno ne pokalbio, o komandų

Tarp visų kognityvinių šiukšlių ir debato parazitų, ko gero, labiausiai iškerta šios dvi: „reikia žvelgti plačiau“ (atsakant į tavo pozicijai prieštaraujančių argumentų seką: jie, mat, negalioja, nes „reikia žvelgti plačiau“ – kaip „plačiau“, kuo tai „plačiau“, kas čia per „siaura“ ir kodėl „reikia“, išdėstyta niekada nebus) ir „nereikia taip giliai kapstyt“ (kodėl „nereikia“, kam „nereikia“, irgi niekada išdėstyta nebus). Paprastai jos pasirodo netgi kartu.

Ne, tai nenormalu. Blokuoti už kiekvieną tokį, manding, turėtų būti elementari interneto etikos sąlyga: erdvės pokalbiui, mąstymui, kvėpavimui valymas. Ir šiaip – žmogus, kuris taip kalba, nusipelno ne pokalbio, o komandų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-07-10 15:40

staska, gana čia triesti marazmu. Tavęs žmogaus teisių ar ko ten kontoroje laukia. Vazelino cisternos tau paruoštos, ten jau būsimųjų “parado” statistų minia kaukia, tavęs nesulaukdami. Juos jau spermotoksikozė ištiko, negerai savo bendražygius taip kamuoti. Marš nuo kompo atlikti pareigos.

Džeikai-Julesai-Prašalieti,       2020-07-10 15:15

perspjovei pats save. Turbūt visą naktį kankinaisi, kol sukūrei tokį ,,šudevrą”. Bet vis tiek kyšo tos pačios ausys - ,,prodažnaja škura”, ir tiek.

Prašalietis       2020-07-9 9:25

P.S. Linksma yra paskaitinėti, po 1990 metų buvusių profesionalių komunistų ir KGB-istų persidariusių “tautiniais”, “Jurgelių patriotiškai” išmokintų šiuolaikinių intelektualų juos supančio pasaulio “patriotinį“supratimą. Beje, N. Vasiliauskaitė savo “filosofines žinias” tikriausiai perduoda “šiuolaikinius tautinius aukštus mokslus” studijuojančiam jaunimui. Todėl nieko nuostabaus, kad “labai šiuolaikiškai apsiskaičiusiems” N. Vasiliauskaitei “Tarp visų kognityvinių šiukšlių ir debato parazitų, ko gero, labiausiai iškerta šios dvi: „reikia žvelgti plačiau“..., kitam komentuojančiam “patriotiniam šviesuoliui”- “kas liečia”(što kasaietsia, ce qui concerne…) yra tik rusicizmas, kitam “tautiniam” dvasios ubagui viskas kas yra rusiška sukelia “patriotizmo jausmą”, kaip “tautiniam” buliui raudonas skuduras, kitam yra “patriotriškai” nesuprantama, kad “suabejojus” tiesomis yra pasitelkiama ne Radžvilo, Juozaičio, Vasiliauskaitės ir pn. “teorijos”, o Dekarto, Kanto, Hehelio ir t.t. filosofijos. Beje, priklausomai nuo specifikos, išsilavinęs žmogus paskaitinėja ką rašė, Marksas, Engelsas, ką rašė ir ką darė Leninas, Trockis, Stalinas ir kas iš to darymo gavosi. “Žodžio laisve 15:20,    2020-07-8 22:29 tautinės filosofinės minties šviesuolis” išmąstė, kad iš “perkąstos sovietinės ideologijos kamieno, jos praktiškai nečiupinėję “Frankfurto mokyklos filosofai puikiai išpildė Stalino marksizmo reformavimo užsakymą”, taip sakant,” liberalleftizmą bei jo pandeminius išplitimo mastus”. Belieka “tikriems patriotams” kreiptis Verygą, prašyti skelbti karantiną ir gelbėti dar neišsivaikščiojusią lietuvių Tautą nuo “pandemiškai pasaulyje plintančio liberalleftizmo”. Taip sakant, “tautinėje demokratijoje” debatų laikas baigėsi. “Tautiniai revoliucionieriai” po 30 metų poilsio kviečia visus ant” revoliucinių barikadų” į kovą  prieš: “kriuksintį komunistinės Kiaulės Snukį, sovietizmą, stribus, NKVD-istus, liberalleftizmą, Melo Tėvą, Melo Tėvo vakarams prostitucijai pardavinėjamą gimtinę ir t.t. Palyginus “Žodžio laisve 15:20” revoliucinius šūkius su Lenino 1917 metų kvietimai sukilti prieš carą ir išnaudotojus, kai “apačios nenonėrėjo gyventi kaip anksčiau, o viršūnės nepajėgė valdyti”,Lenino ir Trockio kvietimai išnaudojamoms masėms pasaulinei revoliucijai yra tik darželinukų nekaltas veblenimas.

Žodžio laisve 15:20,       2020-07-8 22:29

kas turėjo talentų ir noro, sovietinę ideologiją perkando ir jos nepriėmė.
Tačiau iš to paties kamieno kilusį liberalleftizmą bei jo pandeminius išplitimo mastus vakariečiai tik dabar ir su siaubu ima atpažinti (Frankfurto mokyklos filosofai puikiai išpildė Stalino marksizmo reformavimo užsakymą).
Nepateisinamai naivus yra tas, kuris nesuvokia, kad debatų laikas baigėsi seniausiai ir kad tai, kas vyksta dabar, yra tikrų tikriausias Karas.
Melo Tėvas sužeistas mirtinai, klejoja, meta pragaištingan mūšin savo tarnus. Pasižiūrėkite į Antifos siautėjimą JAV ar net į Šimašiaus barbarystes.
Nesižeminkime nenuovokiai: būtent Vidurio ir Rytų Europa, kaip regėjusi komunistinės kiaulės snukį, nuo pat pradžių apsimetinėjusį žmogumi su žmogišku veidu, yra Vakarų civilizacijos atgimimo viltis.
To iš mūsų tikisi ir tie Vakarų civilizacijos kraštai (apie tai kalba viešai), kurie nepatyrė konclagerinės sovietinės diktatūros, todėl, neturėdami tiesioginės patirties, nepajėgūs išvysti už žmogiško veido kriuksinčio kaukės kiaulės snukio.

stasys        2020-07-8 17:02

kažkokia minčių “bilidirda” . Na nereikia čia į Tiesas savo feizbuko problemų perkelinėti autore , draugas Prašalietis jau pasiruošęs ir plytos ant plytos Tiesose nepalikti ieškodamas to niekadėjo taip skaudžiai autore įskaudinusio ..

Žodžio laisvė...       2020-07-8 15:20

Visi Jūs ginčijatės,o esate visi iš sovietmečio :...“reikia žvelgti plačiau -
nado smotreti šire “.Vertalais kalbame visi.Užaugome okupuotoje Lietuvoje,buvome pri-
versti rašyti ir kalbėti rusų kalba (darbe,moksle).Mūsų gyvenimus tvarkė ir reguliavo kiti,ne mes patys.Todėl nereikia piktintis ar bartis,kad rašome ar kalbame klaidingai
lietuviškai.Nieko nuostabaus.Ką išmokome nuo vaikystės,tą nusinešime net iki kapo duobės.Bet nereikia ir žeminti.Naminiai filosofai ,prisigaudę vertalų jau iš vakarinės pusės,mano kad yra pranašesni.Nieko panašaus.Anksčiau cituodavo Leniną,Marksą,Brežnevą,dabar cituoja anksčiau mūsų ausies nepasiekę kalbėtojai iš Vakarų.Bet juk šiandien būtent Vakaruose kyla komunizmui subujoti pavojus.

Dzeikas       2020-07-8 14:28

Prasalaiciui:
Cia tu kuriems 90-uju pradzioj buvo “na…uj man ta laisve, as est noriu” metamorfoze.
Dabar jie taip nebekalba. O sako “rekkia zvelgti placiau”.

Dzeikas       2020-07-8 14:23

Negaliu nesutikt su autoriumi. O kas nuostabiausia , kad Nida Vasiliauskaite empyriniu budu priejo tos pacios isvados kaip ir Gulago priziuretojai.
Va tokie “megejai zvelgt placiau” is kaliniu bando filosofuoti su enkavedistu stovedamas rikiuoteje. Tas stovi, ziuri i z/k, leidzia tam issikalbeti apie “reikia zvelgt placiau”. O paskui tik shast! ir su pirstine tokiam filosofuotojui i nosi. Kraujas tik sliukst fontanu.Bet nedrisk uzsidengt nosies. Enkavedistas stovi, ziuri i kalini stovinti ramiai ir kraujo upeliu tekanciu ant smakro ir ant kalinio striukes. Jei z/k susiprates tyli ir stovi nejudedamas, nueina toliau. SKaityk pavyko, kad sunimis neuzsiunde.

Deja, deja, miela Nida,        2020-07-8 13:57

pabūklams griaudėjant (kol kas tik ideologiniams - parengiamoji stadija),
jautriosios mūzos tyli (geravaliai pokalbiai taip pat yra menas).
Būtinoji formalioji prasmingų pokalbių/debatų sąlyga
- ieškoti, atrasti su pašnekovu(-ais) bendrystę dvasioje, tiesoje.
Akivaizdu, kad manipuliatyviu “pažvelgimu plačiau ir giliau” “iškertantys” pašnekovą veikėjai ne šito - ne bendro reikalo - siekia.
Tegul jie pirmiausiai p r a p l a t i n a savo širdį ar smegenų dėžutę
ir pasižiūri, kas bus. Viskam savas saikas, išskyrus kvailybę, kuri beribė.

Kis       2020-07-8 13:37

is nuomoniu gausos,gali atsirinkti tai kas priimtina.Juk nebutinai turi su viskuo sutikti ir cia pradeti turgu?Tai laisvo zmogaus ,laisvos mintis,nebutinai buti “profesoriumi"kuris lenda su savo straipsniukas ir sikna?

Nida       2020-07-8 13:34

ar as daugiau proto igijau,ar tu nusileidai iki man suprantamos kalbos.Viska kas tavo parasyta ,skaitau,suprantu ir pritariu,ko anksciau nieko panasaus nebuvo.Esu siek tiek isimylejusi ir stebiuos tavo izvalgomis.

Pasiūlymas       2020-07-8 13:33

Siūlau paprastą būdą pagerinti šio portalo įvaizdį ir normalesnes diakusijas komentatoriams.Perskaitai straipsnį,o komentarą leidžiama parašyti vieną.Kaip susirinkime:pranešėjas,tada diskusijai po repliką.Prašaliečiai,stasiai ir kiti paklodžių rašytojai gal kiek aprimtų?

Prašalietis       2020-07-8 12:53

Al.    2020-07-8 12:30
Juokingiausia yra tai, kai ” protingai pafilosofuoti” bando gramatiką ar aritmetiką pasimokinę “tautiniai mokslininkai”, kuriems kyla pažintinis klausimas: “ar galima pakapstyti giliau ir sužinoti ar gali būti 2x2 ne tik = 4”. Nieko nuostabaus bičiuli, kad tau toks klausimas iškyla šiandieniniame lansberginiame durnių laive. “Nepriklausomoje"Lietuvoje “tautinius filosofinius iki filosofinių mokslų daktarės lygio krimtusiai ” N. Vasiliauskaitei taip pat “kognityviai” atsirado klausimų dėl ” kognityvinių šiukšlių ir debato parazitų”,ir jai visai nesuprantama yra ką gali šiais laikais reikšti - “reikia žvelgti plačiau”....

Al.       2020-07-8 12:30

Kai sakai, kad 2x2=4, tai tau sakoma ,,žvelgti reikia plačiau” arba ,,kam taip giliai kapstyti ?”. O suabejojus, pasitelkiamas Dekartas, Hegelis ar Kantas. Galėtum dar Uljanovą pasitelkti. Juk teisingas atsakymas būtų ne ,,4”, o ,,o kiek, tamstai reikia?”, ar ne ?

Prašalietis       2020-07-8 12:30

Draugas Perėjūnai (prašalieti),    2020-07-8 12:15
Tautinis bičiuli, “filosofinių brošiūrų kramsnojimas” nėra “kognityviai” beismokinančių grupėje mokinių praleistų raidžių, neuždėtų taškų, stiliaus klaidų ieškojimas lietuvių kalbos pamokoje. Įjungęs lietuvių kalbos gramatikos”žinojimą”, pabandyk ką išstenėti suvokiamo, kad ir su gramatinėmis ar stiliaus klaidomis, į N.Vasiliauskaitės nagrinėjamą “kognityvinių šiukšlių ir debato parazitų” temą.

Draugas Perėjūnai (prašalieti),       2020-07-8 12:15

nors jau seniai vaikštote tarp lietuvių, netgi filosofines
brošiūrėles kramsnojate, o lietuvių kalbą vartojate atmestinai -
lyg sovietmečiui būdingą žargoną. Už tokius pasakymus, kaip
  “kad pasidomėti”,
  “kas liečia”,
  “matomai”
bet kuris dešimtokas gautų dvejetą.
Deja, falšyvas gudravimas…

Laumėjantis       2020-07-8 11:53

Skaičiau skaičiau, beveik nieko nesupratau, matyt per siauras mano mąstymas…

Logorėja - bėda, Rička Žiurkėnai Prochodimce       2020-07-8 11:35

pats pasižiūrėk į savo paklodžių turinį, žodžių kratinius 10:46, 11:07,
kai ji ištinka. Ne tas atvejis, kai anglies tablečių pakanka.
Nusiramink ir tik tuomet rašyk.

Prašalietis       2020-07-8 11:07

Prokremlinis sionistuojantis Prochodimcas 8:03     2020-07-8 10:33
Juokingiausia yra skaityti iš šiandiena miškelyje išsikasto “tautinio” bunkerio išlindusio pseudo “patriotinio” runkelio “filosofinę mintį” apie “lietuvius kaip politinę tautą”. Pagal “filosofavimo” manierą galima numanyti, kad šis pseudo patriotinis runkelis atsirado iš 75 metams užsislapstinusių sąjūdinių KGB-istų ar nelabai į mokslus linkęs,jaunasis spuoguotas “patriotas”, “tautinius filosofinius mokslus” apie lietuvius kaip “politinę tautą”, à la V. Lansbergio “Santykis yra viskas”, patriotiškai kremtantis pas N. Vasiliauskaitę... Belieka šiam “patriotiniam” runkeliui šiuolaikiškai ir “moksliškai” pritarti ir “nesionistuojant”, pasitelkus N. Vasiliauskaitės “tautiškai filosofinę išmintį”,pridurti, kad prie “nepaniekinamos"lietuvių “politinės tautos” rusai atrodo kaip “paniekinta nepolitinė tauta, debato parazitė, kognityvinė šiukšlė”...

Prašalietis       2020-07-8 10:46

-> prašalietis     2020-07-8 9:34
Nesugalvojus ką pasakyti į temą, belieka “tautiniams intelektualams patriotiškai ir filosofiškai” savo komentare pavaryti apie “kabinėjimąsi, kalbos idealumo nebuvimą”... Vietoje to, kad pasidomėti, ką reiškia N. Vasiliauskaitės panaudoti šiuolaikiniai iš kitų kalbų atsinešti žodžiai ir kas yra jau seniai aprašyta apie pažinimą ir jo metodus, “patriotiškai” ir nieko nepacitavus, pasaliojama ape “rusicizmą”. “Tautinių intelektualų patriotinis” supančio pasaulio “suvokimas” sąlygoja primityvų nusišnekėjimą, ne forma ir kalbos “idealumu”, bet turiniu net ir jau laisvoje Lietuvoje “krimtusius filosofinius” mokslus “tautinius mokslų daktarus” kaip Nida Vasiliauskaitė. Matomai, kaip rašo viename komentare,“protingėjanti Nida”  mokėsi pas tokius “patriotinius filosofus” kaip A.Juozaitis ar Radžvilas, todėl ir “patriotiškai” klaidžioja žodžių reikšmėse ir susigalvotose, realios prasmės neturinčiose savo trumpose sąvokose - ” kognityvinių šiukšlių ir debato parazitų”...

Prokremlinis sionistuojantis Prochodimcas 8:03       2020-07-8 10:33

išsiduoda ne tik rusicizmais (“kas liečia” ir pan.)
ar palaikydamas “prinuždenije Gruziji k miru”),
bet labiausiai niekad nepraleisdamas progos paniekinti lietuvius kaip politinę tautą. Toks pats menkysta ir Dzeikas (arba tai tik kitas Prochodimco nikas).

protingėja Nida       2020-07-8 9:56

gyvulių bandos žmogeliai: komunistėliai, putinistai, valdžiažmogiai, karjeristai supranta tris rūšis bendravimo:
- komandas
- padlaižiavimą
- konkurencinę - agresyvią
—————
krikščioniško mentaliteto žmonės turi tik vieną kalbą - bendravimo
nepaisant pašnekovo amžiaus, lyties, išsilavinimo, užimamų pareigų bei turimo turto
todėl tikri krikščionys taip nervuoja gyvuliukų bandos žmogelius.

-> prašalietis       2020-07-8 9:34

nereikia kabinėtis, tamstos kalba irgi ne ideali. beje, “Kas liečia” yra rusicizmas.

Prašalietis       2020-07-8 8:03

Nida Vasiliauskaitė - “Tarp visų kognityvinių šiukšlių ir debato parazitų, ko gero, labiausiai iškerta šios dvi: „reikia žvelgti plačiau“ ....
“Cognition”- sugebėjimas pažinti. “Sulietuvintą” užsienietišką žodį “cognition” šiandieniniai “filosofai savo filosofiniam moksliškumui pademosntruoti” panaudoja neįpraščiausiuose “filosofavimuose”. Įdomu būtų sužinoti ką pati Nida Vasiliauskaitė “supranta” savo žodžių junginiais - “kognityvinės šiukškšlės” ir “debato parazitai”. Šiandiena vartojami “kognityvinis mokymas”, ligas sukeliantys ir kitokie “parazitai” yra suprantama bent kiek išsilavinusiam žmogui. Na o ” kognityvinės šiukkšlės ir debato parazitai”, matomai, gali būti “suprantama” tik “tautinius mokslus” baigusiems šiandieninės “tautinės filosofijos daktarams”... Kas liečia pažinimą, tai “filosofinių mokslų daktarei"Nidai Vasiliauskaitei nesuvokiami kas tai gali būti - ...”„reikia žvelgti plačiau“ – kaip „plačiau“, kuo tai „plačiau“, kas čia per „siaura“ ir kodėl „reikia“, išdėstyta niekada nebus” - yra išdėstyta, papildyta, išdiskutuota filosofijos klasikų Dekarto, Kanto, Hegelio dar 17-19 amžiuje.

Pritariu Jūsų siūlymui, Nida:       2020-07-8 7:32

„žmogus, kuris taip kalba, nusipelno ne pokalbio, o komandų”.
Deja, komanduoja jie, o ne Jūs ar Jums pritariantys.
Antra, kai taip, debatai net neprasideda, bet jie to ir siekia.
Trečia, laimei, ontologinė tiesa - ne žmogaus manipuliacijų galioje.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.