Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

Tiesos.lt siūlo   2021 m. birželio 18 d. 8:31

9     

    

Nida Vasiliauskaitė. Šviesa kovoja su tamsa

DELFI.lt

Stebint šviesiosios visuomenės (lapjaunimo ir lapsenimo, elgetaujančio vietos prie lapjaunimo stalo: viščiukai tikisi užaugti į lapės, o brandžios vištos – būti palaikytos jaunimu, jei tik jam plos, nors joms jau 50+) dalies disputus viešoje erdvėje su tamsiąja, galima apibendrinti: yra keturios pagrindinės nokdauno ir nokauto bet kuria tema strategijos.

Kitaip tariant, užžvengimas, užmėtymas besiraitančiais juoko konvulsijose emotikonais. Jei kas pasako teiginį, nepriimtiną šviesuomenėje – aiškinti ir įrodinėti, kuo būtent jis neteisingas, nepagrįstas ar alogiškas, savo ruožtu, nepriimta – per žema, bereikalingas vargas, nes adresatas – per kvailas, kad suprastų, o jo teiginys – pernelyg akivaizdi nesąmonė, kad nusipelnytų kokios nors kitos reakcijos.

Kaimietis, ne iš mūsų šviesiosios genties. Kad mes – ta šviesioji, akivaizdu iš mūsų stilingų kelionių foto, multikultūrinių draugų, konvejeriu štampuotų diplomyčių, saugių erdvių, „pasitikėjimo specialistais“ (ištisa armija psichologų gyvena iš mūsų depresijų ir psichozių metų metais, todėl mes dar čia, linksmi ir aktyvūs) ir to, kaip mokame žvengti, bei žinome, kada ir iš ko (o kada – užsičiaupti ir tyliai pagarbiai praeiti pro šalį: ša, čia juk savas).

Antroji – „Tuoj vemsiu!“. Pvz., pamatai žmogų, neremiantį Stambulo konvencijos, nenorintį skiepytis AstraZeneca arba prisėsti ant spalvotojo „Laisvės“ suoliuko, arba trispalvę nešasi ne ten – ir taip šlykštu pasidaro, taip sutąso skrandį, kad nebespėji pribėgti prie unitazo.

O gatvėje juk tokių daug: atsidarai langą – ir vemi, išeini į kiemą – vemi, įlipi į troleibusą – vemi (gerai, kad dabar yra paspirtukai – truputį padeda), prisėdi kavinėje – vemi (gerai, kad dabar yra segregacija: tie, nuo kurių vimdo – lauke, o mums viduje sanitariniai patogumai arčiau).

Siaubas, tarp ko gyvename! „Trūksta žodžių!“ O gatvėje juk tokių daug: atsidarai langą – ir vemi, išeini į kiemą – vemi, įlipi į troleibusą – vemi (gerai, kad dabar yra paspirtukai – truputį padeda), prisėdi kavinėje – vemi (gerai, kad dabar yra segregacija: tie, nuo kurių vimdo – lauke, o mums viduje sanitariniai patogumai arčiau). ReiktųKažkąDaryti – deportuoti ar izoliuoti tuos vimdančius (Lietuvoje netilpsim visi), bet čia – planai ateičiai.

Trečioji – Ištepimas (kokiu nors ekskrementiniu objektu), arba pagrasinimas ištepti: jei sakai x, tai tu kaip Gražulis (Orlauskas, Šustauskas, Paleckis, Putinas ar maniškė tris klases baigusi tetulė, hahaha!).

Pvz., sakai, kad apskritimas neturi kampų arba kad žmogus be vandens ilgainiui miršta (na, arba kad LRT – šališka ir neobjektyvi), ir paaiškėja, jog Gražulis su Šustausku irgi kaip tik taip mano – kokia gėda! Tu visai kaip Gražulis (niekada „kaip Maldeikienė“ ar „kaip Pavilionis“, nors sąžiningose varžybose šioje rungtyje būtent jiems neabejotinai atitektų pirmenybės palmė) – imti šitaip ir nusiristi, hahaha! „Tuoj vemsiu“ (jei jau vemsi, tai rimtas argumentas – atsiprašau, atsiprašau, nebemanysiu „kaip Gražulis“, manysiu intelektualiau, kaip Pavilionis, tik tu, mieloji, nevemk).

Straipsnio tęsinį skaitykite DELFI.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vangiris       2021-12-23 15:29

Tikrai, gerai, kad yra paspirtukai ir panaši laisvalaikio įranga. Žymiai palengvina gyvenimą smile

Leonas Vainšteinas (Leon Weinstein)       2021-06-19 23:21

699: Итого встречи Байден-Путин: на фоне Байдена кровавый убийца и вор Путин выглядел Снегурочкой.
https://www.youtube.com/watch?v=oRUpN0wz4Io

pamąstymui       2021-06-19 14:39

Tai kad pas mus, šiauriečius, ir natūralios šviesos - ne kažin kiek. Tai tokia ta ir kova.

Brighteon       2021-06-18 21:31

Nacionalinio saugumo aparatas visiškai panikuoja dėl rinkimų audito rezultatų

Nacionalinio saugumo „gilioji valstybė“ šiuo metu yra visiškai panikoje, be galo tikėdamasi kriminalizuoti politinius Baideno režimo priešininkus, kol nebus atskleisti Arizonos / Maricopos apygardos balsavimo audito rezultatai. Audito skaičiavimas rankomis baigtas, galutinių rezultatų tikimasi apie birželio 26 d..

Žinant, kad net 200 000 biuletenių buvo suklastoti arba dingę, giluminė valstybė stengiasi surengti prieš Ameriką psichologinį karą.

Jie jau sunaikino žodžio laisvę ir laisvus rinkimus; dabar turi sunaikinti laisvę nešiotis ginklus ir laisvę reikšti kitokią nuomonę.
https://www.brighteon.com/f21c4e02-28d5-4b7a-8a28-3c4c1af3dbd9

ah1       2021-06-18 17:41

gana alegorijų -  šviesos ir tamsos kovų.
pasakysiu Jašuos slėpinį - dievas yra dvasia o dvasia yra tiesa,pagal Bibliją, arba be aplinkkelių - dievas yra tiesa, ir dievo/tiesos karalystė tai tiesos karalystė žemėje, ir kovoja ne tamsa su šviesa, o melas ir tiesa tai tiesa jus išlaisvins, išlaisvins iš  velnio melo/ melo tėvo/galvažudžio kuriame niekada nebuvo tiesos - akis atveria Jėzus Biblijoje.
Tėve mūsų kuris esi danguje/tiesos egregoriau kuris esi danguje;
teateinie tavo karalystė/ teateinie tiesos karalystė.
Melas Velnias užkniso.

 

Hm.       2021-06-18 12:34

Straipsnis puikus o pakomentavau jau delfyje smile Ačiū, p. Nida. Ir taip, už „genderjugendą“ didelis pliusas komentatoriui smile

skaitytoja       2021-06-18 11:57

Nidai, kaip visada, nėr lygių smile o komentatoriui dėkoju už “genderjugendą” - taiklus terminas.

Ehrmantraut       2021-06-18 11:33

aiškiai ir suprantamai išdėstyta sėdmaišinio genderjugendo poelgių bjaurastis. ačiū autorei.

Kis       2021-06-18 10:36

Gera butu Lietuvoje gyventi ir siausti,bet perdaug tu vimdanciu.(tai analogas anam istorijos tarpsniui,kai sakydavo,kad musu Palanga isgrazejusi,gail tik kad joje daugoka lietuviu)

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.