Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Nida Vasiliauskaitė. Sunku surasti ciniškesnį socialinės inžinerijos projektą

Tiesos.lt siūlo   2020 m. rugpjūčio 27 d. 1:09

3     

    

Nida Vasiliauskaitė. Sunku surasti ciniškesnį socialinės inžinerijos projektą

Delfi.lt

Skaitau naujausią prof. Lauro Bielinio tekstą DELFI ir galvoju, kas tie „mes“, kuriems nerūpi politinės idėjos ir apskritai idėjos, kuriems „Politinių ideologijų, principinių pozicijų išskirtinumas nustoja būti svarbiu rinkiminiu argumentu“ ne todėl, kad jos (kaip pats profesorius atkreipia dėmesį) beveik nebesiskiria ir partijų laikysenų nemotyvuoja (tad ir nebe kriterijus), o kad apie pačias teorijas nėra girdėję nieko, tingi arba neįstengia mąstyti, arba kad laiko principus iš principo nebesvarbiais?

„Mes“, kurie nesugebame sau paaiškinti savo pačių prieraišumų, priešiškumų ir pasirinkimų, „balsuojame dažniausiai už partijų pavadinimus, kaip inertiškai egzistuojančius kiekvieno mūsų galvose vertybinius stereotipus.

Dažnai balsuojame už lyderius, vedančius partinius sąrašus. Kartais balsuojame už atrakcines asmenybes, nes taip linksmiau“? Mes – kanopiniai žolėdžiai arba (na, gerai) trimečiai vaikučiai, mums „valdžia turi būti panaši į darželio auklėtoją: visur stebinti, perspėjanti ir mokanti paguosti bei padėti“. Mes! Mums!

Laukia, esą, šis kvailasis, šis infantilusis visur esantis pilietis-rinkėjas „valdžios“ malonių ir tvarkos ir nesuvokia, kad pats dėl visko kaltas, nes (cituoju) „nesiruošia [...] parodyti savo aplinkai, kad tvarkos pradžia ne Seimas ar Vyriausybė, o eilinis žmogus, gebantis sutvarkyti savo supratimą apie jį supančią socialinę, politinę ar tiesiog sanitarinę aplinką“.

Ne Seimas ir ne Vyriausybė juk valdo, o mes patys: išsišluojam kiemą, apkarpom gyvatvorę, nevėluojam į darbus, surūšiuojam šiukšlytes, užsimaunam kaukytes – argi ne galingi mes?

Kartais patingim, kartais sąmoningumo stokojam – va tada ir valdžia pasidaro bloga, ir keliam savo mažus kumštukus prieš ją, ir burnojam negražiai, užuot apsikuopę.

(Kaip šis moralas seka iš tariamo abejingmo ideologijoms – iš karto susigaudyti nėra paprasta, tad pamėginsiu profesoriaus argumentą rekonstruoti: rinkėjas yra labai kvailas > todėl idėjos ir teorijos jam nerūpi > apie jo kvailumą žinome iš to, kad balsuoja pagal „grožį“ ir kad vis valdžia nepatenkintas > kad balsuoja pagal grožį ir kad teorijos nerūpi, žinome iš to, kad partijų programos nesiskiria > rinkėjas irgi jų neskiria, o tai reiškia, kad jis – darželinukas, kuriam reikia auklės > o tai reiškia, kad laikas jam susitvarkyti žaisliukus ir marš į kambarį, užuot samprotavus apie valdžią > QED.)

Kas jis, šis menamas visiškas mažaraštis, politikos ekspertų numylėtasis „mūsų“ provaizdis ir reprezentantas? Kaip jam pavyko skaityti neišmokti ir niekada nebūti girdėjus žodžių „liberalus“, „konservatyvus“, „socialdemokratinis“, „kairysis“, „dešinysis“? O gal girdėjo, bet neasocijuoja su niekuo politišku, tiki, kad jie nurodo obuolių veisles arba pėdkelnių tankumą?

Straipsnio tęsinį skaitykite Delfi.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-09-7 23:46

Bielinis Lauras masto savo matmenimis,jam viskas dzin,svarbu islaikyti kede ir sotu gyvenima,kitkas,kazkur toli horizonte,mus taip ismoke beveik visus,Daugmaz mastancius isvijome ,paliko mylintis Landzbergius ir kiti.O koks triuksmas sukeltas,kai del epidemijos bobutems ir tiems kas sukure Lietuvos turtus Skvernelis buvo apkaltintas vos nevalstybes sabotazu,o kai gauja nupirko nuo pirmu dienu nepriklausomybes savo elektorata,o del solidumo irase kaliniu ir tremtiniu (rasele)si nevykeli ir padare beveik prezidenta,kuri aptarnauja issigimeliai,kaip Tuckus,kuri drista daryti tvarka prie paminklo,kurie gavo siltas kedes ministerijose,o naivuolius nupirko uz zemiu ir misku pakilojimais ir plius priemokas babkemis.Ar pamenate kokios tragedijos vyko,kad Kazyte pirko su muilu ir miltais,o Pinskus kalinius?Bet ju tie tokie patys,kaip ir ta teroristine organizacija,kuri slapsto uzsienio specnaza ir kenkis Lietuvai,tik prierinkiminiai vojazai ,juk viska sako apie tu idiotu morale.Jus dievas pinigai ,o Lietuva ir joje gyvenantis zmones lai prasmenga.Kada uzbaigsime ,mes rinkejai,ta bardakyne?

Al.       2020-08-27 11:55

Jei rinkėjai (,,Mes”) kvaili ir renka pagal grožį, tai reiškia, kad ir išrinktieji yra kvailiai. Taigi, bent jau tiek pat atsakinga ir valdžia. Bet mūsų bieliniai turbūt nori pasakyti, kad ,,ne tuos išrinko”. O reiktų ,,tuos”. O būtent Anūką ir komunoliberalus?

Tiesa rasot       2020-08-27 9:10

Nu kuo toliau tuo labiau si Autore patinka.Saunuole Nida.Aciu,tikra tiesa.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.