Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės

Nida Vasiliauskaitė. Šimtui tūkstančių bekojų: „Jūs gi jėga – suformuokit armiją“. Nutaisius naivią miną

Tiesos.lt redakcija   2021 m. kovo 1 d. 23:34

17     

    

Nida Vasiliauskaitė. Šimtui tūkstančių bekojų: „Jūs gi jėga – suformuokit armiją“. Nutaisius naivią miną

„Mes esame demokratinė šalis, kurioje tai, kas bus Vyriausybės vadovas, kas bus komitetų pirmininkai, sprendžia rinkėjai per rinkimus. Dabar rinkimų rezultatai yra tokie, ir jeigu žmonėms nepatinka ši valdžia, nepatinka šie komitetų pirmininkai, nepatinka ši premjerė ir ministrai – jie 2024 m. galės ateiti ir išsirinkti sau tokius pirmininkus, kurie jiems patinka. Tą patį galės daryti ir tie patys 300 tūkst. žmonių, kuriems dabar nepatinka atsakomybę prisiėmę žmonės… Man atrodo, kad reikia ne tokiu būdu Seime žmones keisti“ (I.Šimonytė).

Taip, frazė nėra tapati antraštei, į kurią buvo redukuota („Nepatinka ši valdžia – 2024 išsirinkit kitą [o kol kas tylėkit]“) ir bando viso labo pabūti demokratinio trivia parafraze. Taip, Seimo nariai keičiami ne parašus renkant. Tačiau susierzinimo, kurį šis pasisakymas sukėlė, esmė – visai ne čia, cinizmas, į kurį sureaguota – ne piktavalių oponentų įfantazuotas, o tikras, tik nemokėta adekvačiai įvardinti kur, kaip ir kodėl.

Tą padarysiu aš. Cinizmas – pačiame adresate „žmonės“ ir kaip teisinga pristatytoje prielaidoje, kurios netiesą visi puikiai supranta: tarsi egzistuotų kolektyvinė esybė „žmonės“, su savo norais, troškimais ir patikimais, kai yra tik atskiri piliečiai, kurių nė vienas niekada ir niekaip negali „išsirinkti valdžios“ – nei „patikusios“, nei „nepatikusios“. Čia kaip pasakyti bekojui: „Nepatinka gulėti čia? Kelkis ir eik“. Šimtui tūkstančių bekojų: „Jūs gi jėga – suformuokit armiją“. Nutaisius naivią miną.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

aha       2021-03-2 20:13

Nieko neišėjo iš moteriausybės, tik piš

Vardas       2021-03-2 19:21

Tiesiog Ingrida Simonyte tiesiai reze lietuviams. Jei nepatinka Premjere Ingrida Simonyte tai 2024 m. galesite issirinkti Premjere Gintare Simonyte-Skaiste. O jei nepatinka nei Ingrida Simonyte, nei Gintare Simonyte-Skaiste tai reikes Gabrieliui Landsbergiui translytintis i Gabriele Landsberge arba su Landsbergieciu teisesaugos pagalba suimti Laisves partijos Remigiju Simasiu arba Ausrine Armonaite, kad istiktu Eligijaus Masiulio ir Liberalu sajudzio likimas.

Virginija Milker       2021-03-2 18:53

Simonytes ciniskumas dar nieko. Paskaitykit ka raso feisbuke A.Kubilius, sujaudintas ir ipykes del tu 300 000 parasu. O dar gi taip nesenai dziaugesi protestais Baltarusijoj. Ten , pasirodo, buvo PILIETINES VISUOMENES ptotestai pries VIENO ZMOGAUS neteisinguma, o va cia, pas mus, kur sorosofilai jau 30 metu aukleja visuomene nebijot pareikst savo valia, tik beviltiskai naivi MASE, akivaizdziai Kremliaus suvedziota,  sukilo pries VIENA ZMOGU, kuri butina apginti valdzios organams… Ir ne zodeliu nepaminejo to VIENO ZMOGAUS programa su Stambulo Konvencijabei kitais neoliberalu numyletinio, Andropovo palaiminto “filantropo” planais, “masei” uzlibdes “homofobijos” etikete.
Kaip paprasta irkaip gudru. Pastatom i Zmogaus teisu komiteta “profesionaliu” gejum paiskelbusi,  Soros privataus CEU aukletini su paketu antinacionalistiniu istatymu, o kritika nuraminsim gasdinanciais epitetais?
Angliskam Delfyje Raskeviciusgiriasi, kad turi dukra, kuria neva auginadvi moterys. Issiskyres ir palikes augint zmonai su mociute? Nepaaiskina.
Et, siulyciau visiems musu vyrams pasimokyt is sio “profesionalo” ir apsiskelbt “profesionaliais gejais”. Patikekit, apsimoka! smile

Dėl viso straipsnio       2021-03-2 15:10

P. Brunalas antrašte ir įžangine dalimi, sakyčiau, nepagrįstai užaštrino santūraus premjerės interviu atskiras dalis, žr.,-  net tris kartus pakartodamas p. Nidai užkliuvusią frazę. Suprask, (bukas?) skaitytojau - čia vieta pačiam pasipiktinti! “Viešųjų ryšių” plotmėje taip daroma siekiant nukreipti žmonių dėmesį nuo rimtesnių problemų. Kas tai galėtų būti? Pavyzdžiui:
A. Kam savitas Petras nepatinka, kam ekscentriškas Tomas, o kam - tas emeritas nuo mokslo. Paleidus spaudimo (parašais) įrankį, nereikėtų stebėtis, kai bumerangas grįžta, skaudžiai kirsdamas…
B. Ketveri metai yra daugoka. Silpna dauguma, balansuojanti ties mažumos vyriausybės riba, tikėtina, gali net ir bulviakasio nesulaukti, juolab kai vad. “elitas” kur buvęs-nebuvęs pradeda “piktintis” tautos (rinkėjų), jų manymu, menku, išprusimu…
C. Dėl Skvernelio. Vėl, kaip jau buvo daręs, jis galėtų imtis “Tautos suvienytojo”, “Trečio kelio”, “Gynėjo” nuo suįžūlėjusio “elito” vaidmens. Tai ir laikosi jis nuošaliau, savo “žvaigždžių valandos” lūkuriuodamas. Juolab jis ir su Prezidentu lig šiol puikiai sutardavo…
D. Na ir, žinoma, svarbiausia problema - pandemijos kontrolės važis visiškai įklimpo…
Taip ir vertinti derėtų - kaip išsišokimą iš desperacijos! smile

T0mas J.       2021-03-2 14:30

Šimonytė kaip premjerė verta nepagarbos, ką ir bekalbėti.. Konservatoriai visi spinduliuoja cinizmu bei arogancija ir, nors Šimonytė nepartinė, bet ji JŲ kompanijoje - reiškia ji tokia pati.

Kis       2021-03-2 12:21

ir as apie tai,atsibodo viena ir ta pati,per ta pati.Armijai dar ne laikas,bet ji tikrai bus.Galimasuprasti ir Simonyte,tai generolas be galvos,nes ja sukioja vienas klipata,o armija niekam tykusi.Ziuriui tas kalbas(pagrindiniu negirdime)IR STEBIUOS ,KURMES NUKELIAUSIME,tie kurie mato ,girdi ir tyli,lai ziaubtu neatidaro,kad algos mazos?Kolkasvieni judesiukai,darbaibus?

Silė       2021-03-2 9:55

šiaip jau nieko naujo nepasakyta. Pozicija istorijoje žinoma ir nuvalkiota. Tik ne visur vienodai baigėsi tokie išsišokimai prieš pamintųjų minias: Žečpospolitoje, kaip žinia, baudžiauninkai buvo kantrūs (chrestomatinė grafo Gruiniaus frazė iš Tado Blindos) ir tikrai niekada nieko neįvyko nei po keturių, aštuonių nei po 32 metų..., Na, bet 1649 už panašią poziciją anglai nukirsdino savo Karolį I, Prancūzijoje 1789 griuvo Bastilija ir Liudvikas XVI buvo pasiųstas pas Giljotiną..., Rusijoje buvo 1917-ieji… Žodžiu, neprotinga karaliams premjerams ar vietininkams daryti arogantiškus pareiškimus…. ir siųsti minias velniop keturiems metams… Neprotinga.Istoriją retkarčiais pravartu prisiminti.

bronius       2021-03-2 9:54

Būtent, habilitās, Šimonytė nėra politikė, ji – buhalterė, todėl tikrai nereikėtų stebėtis jos neadekvačiais pasisakymais.

emilija       2021-03-2 9:04

Taip bedainuojant ir bešposijant ir prabėga gyvenimass[Konas Mekas].

stasys       2021-03-2 4:29

habilitās 2021-03-2 0:44 ...skaitykite visada str. o ne jo išplėštas citatas .

stasys       2021-03-2 4:26

Ten kur vyras patiletu moteris tarska pataikaudama savo būdui . Turime moterišką vyriausybe kurioje dominuoja ilgas liežuvis .Galima tai pavadinti nuomonių apsikeitimu , diskusiją , vienok man atrodo jog Lietuva ,jos visuomenė, po truputį pradeda suprasti to moteriško eksperimento ir blogąsias puses . Taip pataikaudami savo puikybei mes visuomenės nesuvienisime ,o jei tikslas primesti savo nuomonę kitiems tada nėra čia ko teisintis .

Al.       2021-03-2 2:40

Gal kas atsimenat filmą Žaisliukas? Turtuolis blogietis ateina pas žmones, pasiūlo didžiulę sumą už namus, bet su sąlyga, kad tuoj pat iš čia visi išeis. Tas pats ja načalnik - ty durak.

Agnė       2021-03-2 1:00

Na kas gi gali dirbti su tokia vyriausybe? Tai ir nervuojasi.

habilitās       2021-03-2 0:44

Priklauso nuo to, kuriuo kampu pažiūrėsi ne tik į Šimonytę & CO, bet ir į visą politinę sistemą.
Platesniame kontekste cinizmas mažiau ryškus, palyginus su adekvatumo stoka. Cinizmui reikia išminties, o turintis problemų su adekvatumu, paprasčiausiai, nesupranta elementarių dalykų, todėl į valdžią žiūri kaip į nuosavybę, kurią įsigijo politinio aukciono metu. Atitinkamai ir situaciją vertina – keturis metus darome ką norime, o tada… planinis aukcionas, statymai (pažadai) ir naujas valdžios savininkas.
Šimonytė nėra politikė, ji – buhalterė, nereikėtų stebėtis.

Šiaip jau       2021-03-2 0:39

gėris ir tiesa taip pat privalo turėti kumščius…

ah1       2021-03-2 0:35

na ir kokia visa to priežastis?

Ne,       2021-03-2 0:29

ne naivią miną. Cinišką. Maždaug: o ką jūs, utėlės, mums padarysite?


Rekomenduojame

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.