Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 14 d. 16:30

17     

    

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Kuriant šiuolaikinės demokratijos mechanizmus, tikėta galimybe atskirti „sistemą“ nuo joje pozicijas užėmusių individų charakteristikų. Pasak garsios Immanuelio Kanto formuluotės, nors ir tikri velniai taptų tokios valstybės piliečiais, nebūtų skirtumo, nes gerai surėdyta sistema veiktų pati, neutralizuodama jų blogas intencijas.

Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo: štai kas nutinka sistemai, kuri tuo kliaujasi.

Velniai, beje, Kanto teorijoje, nors ir radikaliai blogos, bet racionalios būtybės. Tie, kurie suka sistemą dabar, – net ne racionalios.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Deja       2021-09-16 23:20

Esmė yra ne žmonių kūriamuose, sūkurtuose tų pačių žmonių valdymo mechanizmuose. Esmė yra pačiuose kūrėjuose - žmonėse.  “Kas gims švarus iš nešvaraus”. Po pirmųjų Dievo sukūrtų žmonių nuopolio (dėl nepaklusimo Dievo įsakymui) pasikeitė žmogaus, kaip, Dievo atvaizdo, esybė. Jis prarado sugebėjimą sukurti kažką tobulo. Todėl viskas, ką jis sukuria, yra netobula ir ydinga. Taip ir visos žmogaus sukurtos žmonių valdymo sistemos yra ne kas kita kaip blogis. Demokratija lygiai toks pat blogis, nes ji pagrįsta daugumos žmonių valios primetamu mažumai, o tai yra ne kas kita kaip dalies žmonių teisių pažeidimas. Bet yra ir didesnio blogio: tai diktatūra, t.y. Mažumos valios primetimas daugumai, kas dabar Lietuvoje ir vyksta. Todėl kalbėti apie demokratiją Lietuvoje šiandien būtų tiesiog juokinga. Bet šiandien jau reikia kalbėti apie tokią pačią padėtį visame pasaulyje. O kas čia vyksta puikiai žino atgimę iš Dievo dvasios žmonės, kurie per atgailą už savo nuodėmes priėmė Dievo Sūnaus auką ant kryžiaus kaip didžiausia Jo malonės dovaną. Tada Dievas “atvėrė jiems protą Raštams (Dievo Žodžiui) išmanyti”. Dabar vyksta paruošiamieji darbai įvykiams, kurie aprašyti paskutinėje Biblijos knygoje, parašytoje Jėzaus apaštalo Jono, 90 m po Kristaus gimimo. Ji vadinasi “Apreiškimas Jonui”. Šiuo metu per sukurtos “pandemijos” taip vadinamo valdymo taip vadinamus mechanizmus žmonės pratinami savo noru pasirinkti mirtį, paklusti tironams, bet būtinai savo noru. Taip ruošiama dirva antikristo apsireiškimui. Jis apsireikš tada, kai žmonės nebegalės daugiau kentėti dėl ligų marų, karų, kataklizmų, chaoso ir pažadės visam pasauliui taiką ir ramybę, bet pareikalaus iš žmonių lojalumo jam per kūnų pasiženklinimą ant dešinės rankos arba ant kaktos. O tada šitas šėtono tarnas parodys savo tikrąjį veidą. Pažymėti žmonės jau bus pražuvę amžiams, kai tuo tarpu Atgimę Dievo tikintieji turės amžinąjį gyvenimą su Dievu, pradžioje 1000 metų žemėje su Jėzumi, o po to visą amžinybę perkeistoje žemėje suDievu.

Al.       2021-09-15 17:38

,,Velniai, beje, Kanto teorijoje, nors ir radikaliai blogos, bet racionalios būtybės.” Velniai, t.y. esminis blogis, manau, gal tik teorijose yra racionalūs. O tikrovėje visi tie hitleriai, stalinai ir švabai yra tiesiog dvasiniai ligoniai. Jie veiksmingi, nes nėra žmonių sistemos, kurios jie negalėtų sugriauti. Bet visatos dėsnių net jie, tikiuosi, sugriauti negali.

Prašalietis       2021-09-15 15:21

Šiandieniniame lansberginiame durnių laive be V.lansbergio ir 75 metams užsislapstinusios Co visi “klydo arba buvo puskvailiai”, ne tik Kantas, bet ir Hegelis “trioskė nesąmones”, apie Graikijos Antikos filosofijos “puskvailius” ir kalbėti nėra ko, kaip ir Niutonas, Amperas, Makedonietis su Napoleonu, Vokietijos garsusis Kaizeris ir t.t. Kuo galime “didžiuotis” tai, kad ir nukaršęs V.Lansbergis kaip ir pries 30 metų su jaunatviškai komjaunuolišku įkarščiu blevyzgoja senas “patriotines tiesas”, o kur dar tautos anūko “išmintis”, kurias “kuo toliau tuo labiau supranta ir įsisavina” dar neišmirę ir neišsivaikčioję, rimtesnių knygų net rankose nelaikę vietiniai “patriotiniai” puskvailiai ir idiotai…

>ah1       2021-09-15 12:19

negąsdink kitų, ir pats nesibijosi. Kas skaito Bibliją atidžiai, tas žino apie žiaurią šėtono diktatūrą prieš... jo galą. Tai bus paskutinis kanopų pasispardymas. Va tep.

Pastaba       2021-09-15 6:30

Taip supratau, kad autorė yra vienintelė racionali šioje sistemoje smile.

ah.ą       2021-09-15 0:37

>2021-09-14 22:13, o iš kur žinai kad “beveik pusę Visatos masės sudaro juodoji, nematomoji materija” ?, nes labiau panašu kad kaip papūga kartoji tai ką lingvistiniu mechanizmu tau užprogramavo. Nėra jokios visatos, žvaigždės - nemokamas žemės žemėlapis virš galvos su piramidžių, terekonų ir sopkų  energijos atspindžiais gaubte.

ah1       2021-09-14 23:44

>2021-09-14 22:13, ne žmonių o velnių. Kas abejoja - lai skaito Bibliją ir Jono apokalipsį/ pranašystę ir lygina su tuo kas vyksta - ir tik su išdulkėjusiom smegenym negali pastebėti,  kad vyksta legalizacija Jono pranašystės - be velnio ženklo negalės pirkti ir parduoti -šiandien be gyvulių paso negalite pirkti, be gyvulių paso negali parduoti prekių ir paslaugų savo;
Jono pranašinga ugnies ir stiklo jūra - šiandien mobiltelefonai, kompiuteriai, velniadėžės…
...Atėjo laikas atskleisti paslaptį - Biblija apie Velnio ir Dievo sukeitimą vietomis ir kuo tai užsibaigia - Jono apokalipsis/ pranašystė, o kas neturi laiko skaityti, Biblijoje Jono apokalipsyje/pranašystėje įspėjama - pasaulis užsibaigs per žiauriausią diktatūrą.

Ei, velnių fizikai,       2021-09-14 22:13

ar ne per anksti džiūgaujat? Jūsų fizika dar nemoka paaiškinti, kodėl beveik pusę Visatos masės sudaro juodoji, nematomoji materija ir kokia tos juodosios materijos prigimtis. Taigi ne jūs kūrėte šį pasaulį ir ne jūs nustatėte žaidimo taisykles. Pažaidėte, ir gana. Dabar aušta Žmonių era.

Šiandien per       2021-09-14 19:42

žinias pasakė,kad nekilnojamo turto mokestį vrčia įvesti užsienio organizacijos.Ar mes čia dar reikalingi?

valstybe       2021-09-14 19:26

parduota, koks dar kantas ir racionalumas, tiesog vykdyti reikia ,tai kas norodyta, vieni perka kitus uz dar kitu pinigus

fizikas       2021-09-14 19:16

žiūrint kiek tų velnių bus. Akivaizdu kad Emanueliui buvo svetima fizika ir fizikos dėsniai. Fizikos dėsnių nieks neatšaukė ir neatšauks.

DD plius DD       2021-09-14 19:09

Oi nežinau nežinau. Labai jau slidžius klausimus Nida klibina. Ir vargu, ar čia I.Kantui yra pretenzija. Manau, kad čia labiau suvokimo, jei norit mandriau- akcepcijos klausimas. Kantas juk nebuvo bejausmis šaltas idėjų buhalteris. Toks apie “žvaigždėtą dangų’ nekalbėtų. Čia jau greičiau koks Marksas būtų, kuriam peilis ir šakutė buvo svarbiau. Ir dar apie “sistemas”. Manau, kad labai ir labai slidu. “sistema” gali ir pašildyti sušalusius, o gali ir sudeginti gyvus.
P.S. Aš nei dešimta dalim ne filosofas išsilavinimu, tiesiog samprotauju, nes kartais būna įdomu.

Negi neaišku?       2021-09-14 18:30

Kokio bieso altaravotis - grąžinsit Lietuvai valstybę  ir neutralizuosit tas blogas intencijas. Gi neblogai sekasi. Vienintelis ateities tragizmas - neilgai tuo užprogramuotu gėriu džiaugsimės, nes istorijos seniai įrodyta, jog VISŲ revoliucijų naudą velniai susigaudo.

ah1       2021-09-14 17:56

Kantas gyveno savo laikmetyje, Kantui net į galvą nebuvo šovę kad kiekvienuose namuose bus po velniadėžę, o kai kuriuose ir po kelias ir kad velniai valdžią gali paimti.

ah.ą       2021-09-14 17:51

šiandien matome hibridinę dekrikščionizaciją...velniai puola. Velniai sulindę į velniadėžes kožno namuose - vos tik įjungi ir puola su melo šakįmis. Kai nejungi tai gyveni su Dievu ir su Dievo pagalba.

ideologijų fiasko       2021-09-14 17:19

Gera postringauti buvo Kantui, kai dar veikė krikščioniškasis Tikėjimu paremtas žmonių elgesys ir 10 Dievo įsakymų prisilaikymas - jeigu ne 100 proc., bet absoliučia dauguma visur ir visada.  Kai liberalizmas nugalėjo jis švenčia PYro pergalę.

b.p.       2021-09-14 17:02

Štai tokiu atveju ir reikalinga Seimo nario atšaukimo sistema, kaip teigė advokatas Ivoška ... Viskas paprasta: Seimo narys atšaukiamas tiek balsų iš savo apygardos, kiek gavo per rinkimus + 1 balsas… Žinoma, čia eina kalba apie vienmandatininkus ... O sąrašus ir taip reikia naikinti… Deja, tai ne šios dienos sprendimas ... Šitie laikysis iki galo.. bijau, kad be kraujo nieko nebus…

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.