Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Savivalės istorijos, Demokratija ir valdymas, Nevyriausybinės organizacijos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Europa

Nida Vasiliauskaitė. Prof. G. Mažeikio „perliukai“ iš „kažko, pavadinto polemika“ [su prof. I.Vėgėle]

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 24 d. 5:09

12     

    

Nida Vasiliauskaitė. Prof. G. Mažeikio „perliukai“ iš „kažko, pavadinto polemika“ [su prof. I.Vėgėle]

O čia – „perliukai“ iš prof. G.Mažeikio kažko, pavadinto polemika [su prof.I.Vėgėle].

„Tik filosofijoje išimties būklės ir ekstremalios situacijos yra lazda su dviem galais: jų skelbimas gali vienodai sukurti ne tik blogį, bet ir gėrį: stichinių nelaimių, pandemijos ar karo, masinės migracijos ir kitokiais atvejais“ –  Filosofijoje? Išimties būklės situacijos… filosofijoje yra… lazda? Wtf, ką aš čia perskaičiau?

„Vėgėlė pateikia argumentą (mano persakymas): galimybių pasas pažeidžia prigimtines asmens teises, o Lietuvos valdžia remiasi globaliomis institucijomis, kurios primeta savo reguliavimą. Keista, nes ir žmogaus teisių dokumentas taip pat yra globalus ir taip pat primeta savo reguliavimą. Kur skirtumas? Vienos tarptautinės organizacijos siūlo viena, o kitos sutarė ką kita.“ – Nagi tikrai, kur skirtumas? Vienos tarptautinės organizacijos sugalvojo ir gina žmogaus teises, o kitos pažeidžia ir neigia – kokios problemos?

Toliau – propagandiena mūsų kasdieninė paprastoji ir atviri faktologiniai melai (pvz., „tiesiog pasiskiepijus daug didesnis šansas ne tik pačiam sunkiai nesirgti, bet ir apsaugoti artimuosius, žmones darbe ir kavinėje“). – Ne, ne tiesiog ir ne daug didesnis, išvis ne didesnis, o, sprendžiant naujausių oficialių empirinių duomenų pagrindu – toks pat arba mažesnis).

Toliau – prof. Vėgėlė, esą, nenuoseklus, nes remiasi savo kalboje įvairiais tarptautiniais dokumentais ir globalia teisine praktika. – O jis, ką, teigė besiremsiąs vien nacionaline ar asmenine? Ar gal jo argumentas prieš GP grįstas ne GP turiniu ir funkcija, o viso labo tuo, kad GP – tarptautinės agendos dalis?

O dar jis, esą, neteisus, nes nekalbėjo detaliai apie Stambulo konvenciją ar padėtį Baltarusijoje.

Nuostabu. Ir tą rašo žmogus, kadaise reputaciją pelnęs propagandos technikų analize. Labai mylintis laisvę, labai kritiškas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O rimtai,       2021-08-24 21:40

kurios mokslo srities autoritetė čia rašo. Iš teksto sunku suprasti. Tą Mažeikį nuginčyti gali ir gimnazistai, bet čia tik toks lygis ir matosi.

DD plius DD       2021-08-24 15:41

Dar priedo šiaip proformai.
Kažin, ar “globalios Lietuvos” patys pažangiausi epigonai prisimena, kad dar prieš porą dešimtmečių jų patys pažangiausi pirmtakai Davose globalybės sampratą malė į miltus ir buvo tikrų tikriausi riaušininkai….
Bet suprantu, kad čia klausimas į kurį neįmanoma atsakyti, o jei tiksliau- nemalonu, nepatogu. O jei dar tiksliau- nepelninga.

DD plius DD       2021-08-24 15:20

Manęs kas klaustų kur pakastas šuva, atsakyčiau Mažeikio žodžiais- ” o Lietuvos valdžia remiasi globaliomis institucijomis”. Ir jis savaip, bet ne visai teisus. Ne remiasi, o aklai seka. Yra skirtumas. Kas tokios sekmės (anaiptol ne sėkmės) iniciatorius? Mano galva pagrindinis “globalios Lietuvos” tėvas pranokėjas A.Kubilius. Žinoma, toks pasaulinio masto benkartas kaip “globali Lietuva”įprastai ne vieno tėvo perimas, bet autorystė be abejonės priklauso rytietiškų autokratinių erdvių užkariautojui iki pat Smolensko, mūsų energingam europarlamentarui. Dar V.Radžvilas šią ydingą iš esmės koncepciją yra nuvainikavęs savaip akademiškai.
Aš pabandysiu savaip liaudiškai.
Įsivaizduokit, mielieji, “globalios Lenkijos, globalios Latvijos, globalios Islandijos, globalaus Dramblio Kaulo Kranto” strateginius konceptus, kaip madingai madinguose sluoksniuose šnekama. Įsivaizduoti aš galiu, bet su paaiškinimaisiais žodžiais- “šuleris, grafomanas, šarlatanas”. Norėčiau iš lietuviškos liaudiškos širdies geresnių žodžių, bet matyt žodynas per prastas…..

>>> 9:56       2021-08-24 12:03

Ar nesijauti prilipęs kaip vantlapis prie r-ros? Tenkina tokia būsena? Komfortiška visais parametrais? smile

Al.       2021-08-24 11:04

Komunistų filosofija praktikoje, skirtingai nuo jų teorinių traktatų, paprasta - teises ir pareigas suteikia komunistinė valdžia. Tai tik tariamai pasaulietinis talibų variantas. Načalnik vsegda prav.

...........................       2021-08-24 10:40

Praeitą savaitę mirė MAarijampolės ,,verslininkas’‘, KGB papulkininkis A. Linkus. Jo laidotuvėse dalyvavo ir Vytautas Landsbergis. Marijampolės regioninė TV parodė.

Nida,        2021-08-24 9:56

Kada pasipils tavo perliukai apie nacionalizmą (galima ir apie „penktąją koloną“)?

aga       2021-08-24 8:40

Mazeikis yra tipiskas Sarikovas - be sugebejimu ir be issilavinimo. Iskeltas buten del savo komuniagiskumo.

habilitās       2021-08-24 8:37

Taigi matėme vakar kaip nuo grandinių buvo paleisti skalikai. Net nebūnant dideliu televizoriaus mylėtoju, į akis krito 5 ar 6 specialiai sukurpti reportažai.
Ypač didelį įspūdį paliko sveikatos apsaugos ministro nepriekaištingas, moksliškai pagrįstas ir tarptautine teise paremtas atkirtis prof. I. V. Dar vienas vyriausybės narys vertas generalisimus laipsnio.

Nesutinku Nida,       2021-08-24 8:18

tas bebras išvis neturi ir neturėjo niekada jokios reputacijos jokioje srityje

Jules       2021-08-24 7:18

Tas Mažeikis tipiškas neosovietikas, okupacinio režimo privilegijų produktas, nesvarbu, kad gimė Rusijoje, bet parsidavė Blogio imperijos sąjungininkams.

Prašalietis       2021-08-24 6:48

Šiandieninis “tautinis” propiesorius yra neįsivaizduojamas be savo “moksliškai patriotinių perliukų”. Šiandieninis “tautininis konstitucinio mokslo šviesuolis” Sinkevičius rimtu veidu kaip argumentą apie “galimybių paso teisėtumą” panoramoje sublevyzgojo, kad yra Konstitucijos straipsnis, kuriame parašyta, kad “vyriausybė rūpinasi visų sveikata”. Neabejotinai “patarus” vyresniems eurosojūzo dėdėms Covid atveju šis Šimonytės ir Co “rūpestis sveikata"ir pasireiškė “galimybių pasu”, kas “neleidžia visiems gėdingai laisvoje” ir nuo sveiko proto nepriklausomoje Lietuvoje “išmirti”... Normaliais laikais filosofija buvo žmonių mokslas skirtas atrasti nenuginčijamas tiesas. Šiandiena tai “profesorinis” įrankis “moksliškai” pagrįsti ar pateisinti “didelių valdžios” veikėjų skleidžiamas nesąmones ar jų liguistos vaizduotės sukurtų vaizdinių “galimybes ar realumą’.Tik šiuolaikiniai visokio plauko “profesoriai moksliškai” kuria ir visiems pasakoja visokius scenarijus, pasakoja savo prognozes…Neatmenamais laikais, bemoksliuose čiabuvių kraštuose tai darė paskirti ar išsirinkti žyniai, pranašai, kriviai… Anksčiau mokslo žmonės ieškojo tiesų, kūrė, tyrė realų pasaulį, atrasdavo konkrečius dalykus, kuriais naudojasi ir po šiai dienai visa žmonija. Šiandiena pagrindinė masė pseudo mokslininkų yra scenaristai, kurie likusiai žmonijai kuria scenarijus pagal kuriuos valdžia verčia visus vaidinti. Kad būtų visiems linksmiau vaidinti, kiti arba tie patys “mokslininkai” pasakoja visiems vaidinimo sąlygotas “prognozes, kas visų laukia”, kurios kaip taisyklė nepasiteisina… Pseudo mokslininkų dėka savo “moksliniu” linksmumu šiandieniniai laikai yra, kokių žmonijos istorijoje dar nebuvo. Bent kiek išsilavinusiam ir realų pasaulį dar šiek tiek suvokiančiam žmogeliui yra aiškūs ankstesni ar vėlesni šio visuotinio homo, transgender, nuo paukščių gripo išmirsim kaip savo laiku išmirė nuo ispaniško gripo, Covid vakser, Covid antivakser, pseudo mokslininkų sugalvotas bandos kolektyvinis imunitetas(pamatę savo “prognozes”,neaišku kodėl šiandieniniai pseudo mokslininkai dar neprakalbo pradžioje apie visų NATO šalių gyventojų kolektyvinį Covid imunitetą, toliau Europos, Azijos….), anksčiau ar vėliau už buvusią okupaciją duosim rusui garo ir taip toliau be galo…rezultatai…, ir be šiuolaikinių pseudo mokslininkų prognozuojamų “pasaulio atšilimų, žemės polių pasikeitimų, visatoje “siaučiančių juodų skylių”, atlekiančių žemės sunaikinti Asteroidų....


Rekomenduojame

Ignas Vėgėlė. Patyčios Lietuvoje

Informacinis karas. Aurimas Navys

Regionų politika? Audris Narbutas

Robertas Grigas. Apie liūdnus panašumus

Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios

Prancūzijoje moksleivis šaukė „Allahu Akbar“ prisimenant islamisto nužudytą mokytoją, tėvas grasino padegti mokyklą

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

Niujorko teisėjas uždraudė tėvui lankyti savo dukrą, kol šis nebus pasiskiepijęs nuo Covid

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis: Atsisakantys vakcinuotis žmonės turėtų mokėti „karstelio mokestį“

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Konfliktas Europos Parlamente: išklausykite EK pirmininkės ir Lenkijos premjero kalbas

Lenkijos premjeras M. Moravieckis Europos parlamente: Europos Sąjunga nėra valstybė. Valstybės yra Europos suverenai, kurie nustato ES kompetencijas

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.