Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Nida Vasiliauskaitė. Pilietinė pareiga…

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 27 d. 9:50

20     

    

Nida Vasiliauskaitė. Pilietinė pareiga…

Pilietinė pareiga… Labai panaši į moksleivio pareigą, kuri, ko gero, yra vienintelis dalykas, kurio kadaise išmokau būtent mokykloje ir tik jos dėka: kad galima per kai kurias pamokas ramiausiai ruošti kitų dalykų namų darbus ar lošti kortomis, bet tik demonstratyviai ant stalo atsivertus neskaitomą to dalyko vadovėlį – kad būtų palaikoma iliuzija, jog „vyksta pamoka“, nors visi ir kiekvienas, pradedant mokytoja, puikiausiai žino, kad pamoka nevyko, nevyksta ir nevyks (ir nieko nesiims, kad būtų kitaip), o iš tiesų visi daro, ką tik nori, bet tik ne tą, ką oficialiai šiuo metu „reikia“, tik ne tą, ką tingiai negrabiai apsimeta darą.

Tačiau apsimesti – būtina.

Niekas tau netrukdys ir nesikabinės, jei tik tas vadovėlis gulės atverstas, bet jei įsidėsi jį į kuprinę ir vaizdžiai išskleisi ant stalo kitas, realiai tuo metu daromas veiklas – galas tau, gresia visos įmanomos bėdos ir sankcijos. Sąžiningumui, tiesai, prasmei, atvirumui ir funkcionalumui vietos čia nėra – tai „nusikaltėlio“, socialinės tvarkos pažeidėjo atributai, o „geras“ būsi – jei liudysi, kad šią nešvankią tvarką „supranti“ (t.y. priimi) ir kolaboruoji.

Taip ir su pilietine pareiga: visi suprantame, kad „laisvi pasirinkimai“ – priverstiniai, kad nieko negalime, nieko nesprendžiame, kad valdžia ir valstybė – ne mūsų, o politinės teisės – fikcija, bet niekam neleisime to viešai pasakyti ir išlikti nemarginalizuotam ir vieni kitus protinsime, kad esama priešingai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Trupučiui       2020-10-28 13:16

Jie ir dabar man yra artimi - kol yra ne per arti.

Dar truputį       2020-10-28 0:26

Ir tavo artimi bus negrai ir babajai.

Al.       2020-10-28 0:17

Tokią pareigą teikia ne Apvaizda, o mūsų meilė ir įsipareigojimas artimui.

Neliūdyti netiesos       2020-10-27 22:03

Tai buvo taikoma žydams teisme prieš kitus žydus, bet prieš gojus (gyvulius) to netaikė.
Taip buvo prisakyta žydams, žydų dievo Jahvės. (Senasis Testamentas, berods Pakartoto Įstatymo knygoje).

Dzeikas       2020-10-27 21:44

Al’ui
Apvaizda neteikia mums tokios pareigos - “sakyti tiesa”.
Teikia pareiga “neliudyti netiesos”.
Subtilus skirtumas sukeliantis dideles pasekmes kai jo nezinai ir nepaisai.

ah1       2020-10-27 21:07

ką ir bepridurti? nebent ...“nes gyvatvorėje išlindusios šakelės nukerpamos.”

>>jau rytoj 2020-10-27 15:22       2020-10-27 19:35

Baltųjų matematika sakė dar greit negriš- perdaug rasistinė yra vis dėl to

“Amerikos matematikos asociacija paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad matematikai turėtų dalyvauti „nepatogiuose pokalbiuose“ apie rasę.Matematikų pareiškime buvo paminėti keli konkretūs federalinės vyriausybės “žalingi” veiksmai, įskaitant prezidento D.Trumpo vykdomąjį įsakymą, draudžiantį vyriausybės mokymus „kritinės rasės teorijos“ ir „baltųjų privilegijos“ klausimais.

USA Mathematics association declares math is racist

Super įžvalga! 1000% taip!       2020-10-27 19:05

Dar niekam iki šiol nebuvo pavykę taip tiksliai, trumpai ir aiškiai suformuluoti šito pseudo patriotizmo ir šitos pseudodemokratijos esmės! Bravo! Ačiū!

grumstas       2020-10-27 17:46

T0mas J.    2020-10-27 13:02
Tomai - tu nematei???. O aš mačiau. Aš mačiau per teliką , kaip Italijoje buvo pakrauti kariniai sunkvežimiai , dengti furgonai, kritusių nuo Covid -19 viruso. Tiesa, po to , kažkur smulkutėmis raidėmis , buvo paskelbta, kad netinktys tuo Covidu susekė, , kad tie furgonai , tai ’ pasiskolinti” iš kino filmo .
ir taip detalių apie tą Covidą netyčia prasisunkia , kas atidžiau stebi, tai kas jiems transliuojama- tai valdžios vyrai be kaukių, arba ta kaukė atsainiai užmauta ir kabo ant pagurklio, kaip Andriukaičiui. Ką jau ką , O Andriukaitis ,žino apie tą Covidą, nes jis buvęs? ES komisaras sveikatos apsaugai-todėl jo toks ir atsainus požiūris į tas kaukes. Tiesa , tos kaukės apsaugo nuo to viruso , gal tik tuo atveju, kai sergantysis spjaudo ir skre[plius mėto jums ant veidokosėdamas. To viruso tokie gabaritai , kad jam praeiti pro kaukės poras taip pat kaip praeiti mums pro futbolo vartų angą. Kai virusas nutupia ant bakterijos - šeimininko , kad ten įsikabintų pragyventi, tai galimapalyginti kaip lėktuvo nutupimą ant lėktyvnešio.
Jeigu jūs norėtumėte nešioti kaukę , kuris sulaiko virusą, jūs negalėtumėte paprasčiausiai kvėpuoti. Tokios mažos turėtų būti filtravimo poros.
Ačiū ,Tomai ,kad jūsų mąstymas ir požiūris į aplinką išlieka sveikas ir kritiškas . bet ko gero toks jūsų požiūris užsitarukia tikinčiujų neapykantą , nes jū mąstymu , jūs nemylite , nesaugote jų nuo užkrato nes netikite ir nenorite būti užčiaupats su kauke.

to Jau tie        2020-10-27 15:30

Pats čia taip konkuruoji, konkurentus vadindamas idiotais ar dar kuo ten ir ko neigėjais, ar kuo tikinčiais? Taip supranti lygybę įstatymui, lygias galimybes ir mažučiukams sąžiningai varžytis ir laisvąją rinką, šmeiždamas, kaltindamas, juodindamas ir marginalizuodamas, koviduodamas konkurentus?

Jau rytoj, tik rytoj,       2020-10-27 15:22

bilionieriai pradės rūpintis tais mažučiukais, kurie pinigėlių neturi - gydys tik ką tokius, o visus kitus siųs po velnių, kur ten, ką? Stabdomi fizikos, chemijos, matematikos, biologijos, logikos mokslai, kol veiks Covid -19 diktatūra (sąlyginai Raudonojo teroro pavyzdžiu), o kai pasitrauks - šie mokslai vėl grįš į pasaulį. Na, taip, kaip Niurnbergo Karo nugalėtojų teisme, kol vyko procesas Anglijos ir Amerikos kariniuose statutuose buvo laikinai sustabdyti atitinkamų karinių straipsnių veikimas, kad kareivukas gali nevykdyti vado įsakymų, kol vyks teismo ir korimo procedūros. Kai pakorė - straipsniai vėl buvo atstatyti ir pradėjo veikti visa savo galia. Taip ir dabar. Kai bus atsikratyta, bilionierių supratimu, nereikiamo balasto - fizikos, chemijos, matematikos ir logikos mokslai vėl bus sugrąžinti į mūsų gyvenimą.

Al.       2020-10-27 15:18

Ne visai sutinku - mąstančių žmonių pilietinė pareiga sakyti tiesą. Ir Nida tą ir stengiasi daryti.

Jau tie        2020-10-27 14:40

kovido neigimo idijotai pradejo kraustitis ir i Tiesa.

Užkovido horizonto       2020-10-27 14:30

Dešimtmečiais progresyvistai bandė išnaudoti klimato kaitą,kad  pateisinantų liberalios politikos pokyčius. Tačiau jų naujausias bandymas - naujas pasiūlymas pavadinimu” The great reset”- „Didingas atstatymas“ - yra ambicingiausias ir radikaliausias planas, kurį matė pasaulis daugiau nei per vieną žmonių kartą.

Ankstesniame birželio mėn. susitikime, kurį surengė Pasaulio ekonomikos forumas, vieni galingiausių planetos verslo lyderių, vyriausybės pareigūnų ir aktyvistų paskelbė pasiūlymą „atkurti“ pasaulio ekonomiką. Vietoj tradicinio kapitalizmo aukšto lygio grupė teigė, kad pasaulis turėtų priimti labiau socialistinę politiką, pavyzdžiui, turto mokesčius, papildomus reglamentus ir masines „Green New Deal“-”Žaliasis naujas sprendimas” tipo vyriausybės programas.

„Kiekviena šalis, nuo JAV iki Kinijos, turi dalyvauti, ir kiekviena pramonės šaka pradedant nafta ir dujomis, baigiant technologijomis, turi būti transformuota“, - rašė Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėjas ir vykdomasis pirmininkas Klausas Schwabas. WEF svetainėje “Trumpai tariant, mums reikia kapitalizmo  atstatymo ir perkrovos”

Schwabas taip pat teigė, kad „visi mūsų visuomenės ir ekonomikos aspektai“ turi būti „atnaujinti“, „nuo švietimo iki socialinių sutarčių ir darbo sąlygų“.

Žinoma, šie vyriausybės pareigūnai, aktyvistai ir įtakotojai-“influenceriai” negali patys primesti tokio dydžio pasaulinio sisteminio pakeitimo. Štai kodėl jie jau pradėjo aktyvinti didžiulius kairiųjų aktyvistų iš viso pasaulio tinklus, kurie 2021 m. reikalaus pokyčių pagal „Great Reset“-“Didingas atstatymas” planą.

Pasak Pasaulio ekonomikos forumo, 2021 m. Davoso aukščiausiojo lygio susitikime dalyvaus tūkstančiai „Global Shapers Community“-“Pasaulinė formuotojų bendruomenė“narių,-jaunimo aktyvistai, įsikūrę 400 planetos miestų.

„Global Shapers“ programa dalyvavo plačiuose 2019 m. „Klimato kaitos streikuose“, o daugiau nei 1 300 jau apmokė „Climate Reality Project“ - labai įtakinga, gerai finansuojama klimato aktyvistų organizacija, kuriai vadovauja buvęs viceprezidentas Alas Gore’as, kuris tarnauja Pasaulio ekonomikos forumo patikėtinių taryboje.

Tiems iš mūsų, kurie palaiko laisvą rinką, „Great Reset“-“Didingas atstatymas,” yra nerimą keliantis  dalykas. Mūsų dabartinė niekinga kapitalistinė sistema turi daugybę trūkumų, be abejo, tačiau suteikti didesnę galią valdžios agentams, sukūrusiems tą niekingą sistemą, ir ardyti nuosavybės teises nėra geriausias kelias į priekį. Amerika yra galingiausia pasaulyje klestinčioji tauta būtent dėl ​​tų rinkos principų, kurių nepaiso „Great Reset“ šalininkai.

Dar blogiau, kairieji jau įrodė per COVID-19 pandemiją, kad krizės viduryje ji gali radikaliai pakeisti politinę realybę, todėl nesunku suprasti, kaip „The Great Reset“ galiausiai gali pasiteisinti.Ar galite įsivaizduoti, kad George’as W. Bushas ar Billas Clintonas spausdintų trilijonus dolerių ir išsiuntinėtų juos milijonams žmonių, kurie neprarado darbo? Tai būtų buvę neįsivaizduojama vos prieš porą dešimtmečių. Šiandien ši politika sulaukia dvipartinės pozicijos ir opozicijos palaikymo

Princas Charlesas buvo teisus: dabartinė pandemija yra „auksinė galimybė“ radikaliems pokyčiams. Ir jei Alas Gore’as, princas Charlesas ir likusi pasaulio ekonomikos forumo dalis gali įtikinti pakankamai žmonių, kad bandymas sustabdyti klimato pokyčius taip pat vertas dramatiškai pastūmėti žmoniją link didesnės valdžios kontrolės, tada radikalūs ir katastrofiški pokyčiai yra būtent tai, ką mes ketiname gauti.

Introducing the ‘Great Reset,’ world leaders’ radical plan to transform the economy

Bilionieriai       2020-10-27 14:01

po Covid priedanga labai rūpinasi mažutėliais - mažins žmoniją, ypač baltuosius, ypač neskaitlingas tautas. Tokias kaip mes. Banksteriai visada už ubagų laisvę, už proletariatą, todėl Covid teroras neišvengiamas. Mūsų pilietinė pareiga nesipriešinti tautos naikinimui arba vijimui iš Tėvynės.

Paradoksas       2020-10-27 13:38

Kad taip, tai taip, taip veikia laisvi padarai, jau atsirado laisvės partija, labai įdomu nuo ko ji lasva?  kadangi, berybė laisvė, dvikojui padarui yra tolygi katastrofai.

Viskas kaip ant delno       2020-10-27 13:17

Siūlau ir kitiems išmokti taupaus, bet esmingo rašymo.

T0mas J.       2020-10-27 13:02

Vyriausybė didina valstybės SKOLĄ ir šalies priklausomybę nuo skolintojų - milijardierių.
Miljardieriams gerai, jų planas vykdomas.
Už tokį niekšišką elgesį tauta Vyriausybę turėtų sumalti į miltus, o kad taip neatsitiktų - vyriausybė skolintais pinigais dosniai pamalonina save, žiniasklaidą - kad ši kurstytų paniką visuomenėje, kovido baimę, įrodytų karantino ir suvaržymų būtinumą ir - įvykdyto SKOLINIMOSI “pagrįstumą”. Dalis visuomenės patiki, bijo ir vyriausybė į miltus nesumalama.
Milijardieriams gerai, Vyriausybei gerai, žiniasklaidos magnatams gerai, na dar gerai vienam kitam kasiulevičiui ar razmuvienei (ne už ačiū juk stengiasi) - o VISIEMS kitiems?!
Visiems kitiems blogai. Taip jums ir reikia.
Nes esat veršiai, nevykdot savo pilietinės pareigos (apginti valstybę nuo valdžios) - neprotestuojat, leidžiatės lengvai apmulkinami.
Istorijos bėgyje per šimtmečius Lietuvai ne kartą yra buvę BLOGAI, tikrai blogai - kai karas, maras. Ar žinot, kuo skiriasi BLOGAI - nuo dabartinės padėties? Kai tikrai blogai - mato ir jaučia kiekvienas, lavonai pakelėse, dvokas, itisi kaimai ištuštėję, laidoti nėra kam, netektys kiekvienoje giminėje ar net kiekvienoje šeimoje.
O ką blogo jums padarė KOVIDAS? Kuris iš jūsų galite pasakyti: nukentėjau nuo kovido, mano šeima nukentėjo, laidojom!? Būna, kad žmogus ir užsimerkęs jaučia, kad yra blogai; pro langą mato, kaip blogai - tada, kaip iš tikrųjų BLOGAI. O dabar jūs TIK dėl žiniasklaidos patikėjot, kad blogai. Jus apgavo.
Atsakykit sau į klausimą: kokių priekaištų jūs turėtumėte kovidui, jei nebūtų žiniasklaidos?
Kodėl jūs tokie lengvatikiai..

Pagrindinė       2020-10-27 11:21

pilietinė pareiga šiandien yra būt ištikimam ar ištikimai Covid diktatūrai - pasaulio ekonomikos ir sveikatos apsaugos pertvarkymui, prisidengus dideliu rūpesčiu mažuliais, kaip per Bolševikų rūmų perversmą Peterburge 1917 metais. Viskas vardan ubagėlių - vardan jų gerovės. Na, Perversmo ir valdžios paėmimo Rusijoje vadas, manau, žinote iš kur buvo atplukdytas su babkėmis ir prievaizdais, tiesa? Kaip ir tas draugas Covid’as. Juk ta Covid labaratorija iš kur buvo perkelta į Kiniją, nežinote? Neskaitote CNN, ane? Ypač 2015 ar 2016 metais neskaitėte, kaip ten vyko reikaliukai su tuo draugu Covid’u, tiesa? Tad skubėkite greičiau atsiduoti, kad galėtumėte apturėti ką?

Kis       2020-10-27 11:03

Nuostabus oastebejimai.Super!


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.