Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Nida Vasiliauskaitė. Penketas su COVID-19 susijusių faktų. Išvada?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 21 d. 8:37

57     

    

Nida Vasiliauskaitė. Penketas su COVID-19 susijusių faktų. Išvada?

Pirmas faktas: Virusas, regis, rimtą pavojų kelia tik labai seniems, daug kuo ir taip sergantiems žmonėms.

Antras faktas: Šalis, kurioje tokių žmonių – labai daug – ir kuri trisdešimt metų neabejotinai laiko juos nereikalinga našta biudžetui marindama pusbadžiu, tikrai netaps per naktį tokia humaniste, kad susikeltų dėl jų visuotinę ekonominę krizę, užuot pasitenkinusi įspėjimais būtent pastariesiems neiti iš namų ir išnaudojusi pačios Fortūnos suteiktą progą.

Trečias faktas: Lietuva – kaip tik tokia šalis.

Ketvirtas faktas: Karantinas gali turėti įvairių panaudojimo galimybių, ne tik užkrato prevenciją. Pavyzdžiui, būti puikiu pasiteisinimu demokratinėms ir pilietinėms laisvėms riboti.

Penktas faktas: prevencijos (ekonominio chaoso kaina) funkcija išvardytų prielaidų kontekste yra neracionali.

Išvada?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Antanas       2020-03-23 16:49

Septynetas su susijusia pasaulio KORONE: SEPTYNIOs DIDŽIOSIOS NUODĖMĖS:
1 PUIKYBĖ, 2 GOBŠUMAS, 3 PAVYDAS, 4 RŪSTUMAS, 5 IŠTVIRKAVIMAS, 6 PERSIVALGYMAS AR PERSIGĖRYMAS, 7 TINGĖJIMAS.

Tikrai       2020-03-22 8:49

Nykstanti Lietuvai tikrai negamina jokio biologinio ginklo ir jokių virusų neplatina, tad prašom mūsų ant durniaus nekaltinti.

VU prapiesoriai       2020-03-22 8:42

nemato, kokį maistą valgo benamiai Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose iš konteinerių, ką randa šiukšliadėžėse? Ar tai ne blogesnis nei gyvačių ar šikšnosparnių maistas, gal yra galinčių atsakyti į šį klausimą padorių docentų? Kiniečiai mums siunčia labdarą, teikia pagalba, o mes juos keikiame. Ką Žečpospolita mums atsiuntė ir kokią labdarą bei pagalbą teikia mums, nežinot? Ir dar, o kas tą tokią Kiniją pasauliui suvairavo, išvadavę iš japonų ir leidę jai okupuoti Tibetą - gal yra tai žinančių prapiesorių čia, a? Kam mums ta dvigubų standartų maniakystė, nežinot?

Herald       2020-03-21 20:48

Įdomūs, intriguojantys faktai, ypač pirmasis. Kokie žmonės yra laikomi labai senais? Gal reikėtų įvesti tam tikrą senatvės, viruso veikimo kontekste, apibrėžtį. Kitaip sakant, kaip mirtinai sergantys gyveno, ką vartojo ar nevartojo, kad tapo tokie pažeidžiami.
Šito nedaro jokia valdžia. Nenuostabu, nes pažeidžiamumno priežasčių analizė vestų tiesiai į antrą faktą, t.y.į ekonominės sistemos kaitą, o šito niekas neketina daryti - nei Kinija, nei Norvegija.
Ketvirtoji epidemija (ši yra trečioji) ir toliau šienaus, gal dar didesniu mastu tik pažeidžiamiausia grupė bus, tam tikra prasme, jaunesnė arba virusas veiks specifiškai selektyviau. Kadangi mes būsime visai nieko neišmokę ir toliau virpėsime, skaitydami į psichozę orientuotą Delfi gaminamą skaitalą. 

stasys        2020-03-21 19:51

vardeliui ..viskas bus kaip dera , Vilnius miestas didelis jo sąskaita kitos savivaldybės savo problemas sunkmečiais spręsdavo , naktis praeis ir vėl išauš rytas .Sirijoje žmonės aštuonerius metus gyvena tikro karo sąlygomis ir kaip matote išgyveno ..Epidemija apsunkina gyvenimą ir ji suvaržo bet jokiu būdu jo nepadaro neveiksniu .

Vardas       2020-03-21 18:58

Klaipedos vagys liberastai su Grubliausku, bent turi Klaipedos uosta is ko gauti pinigu ir bandyti isgyventi.
Bus labai malonu pamatyti kaip Europos Sajunga, MG Baltic ir panasus gelbes Simasiaus, Armonaiciu, Simonyciu, Landsbergiu, Cmilyciu, Gentvilu Vilniaus miesta is kur gaus tam pinigu, kad nezlugtu Vilnius.

to Vardas       2020-03-21 18:44

Dezuoji(meluoji) ir nemirksi, kaip išgalvotos istorijos docentas.

ah1       2020-03-21 18:09
Vardas       2020-03-21 17:55

Pvz LRT Kovo 13-14 rode Blackhat (2015), bet kai realiai reikejo Lietuvai paremti JAV vs Iranas, del JAV ambasados Irake uzpuolimo, Qasem Soleimani sunaikinimo tai LRT Sausio 3-5 dienomis debiliskai neparode Top Gun (1986) Open Matte versijos nei per LRT nei per LRT Plius.
Politikos superzvaigzdes Donald John Trump, Michael Richard Pence realiai parode pasauliui Top Gun: Maverick (202x) filmo realu traileri su Qasem Soleimani sunaikinimu, kad net Paramount Pictures galvoja kaip cia dabar neapsigaidinti pries Trump, Pence Baltuosius Rumus, JAV Respublikonu partija su naujuoju Top Gun: Maverick (202x) filmu.

>Vardas       2020-03-21 17:35

Tokia sąmokslo teorija tinka holivudui, būtų geras trilėris, faktiškai taip gavosi, kad iš Kinijos pasklido virusas, tik jis ar sąmoningai sukurtas, ar taip gavosi, iš Kiniškos maišalynės pasakyti pasakyti gali tik pats virusas.

Necypti!       2020-03-21 17:29

Tai tik virusas, nors ir dirbtinis. Įsijunkit jūtūbę ir pažiūrėkit, kas darosi visame pasaulyje (LRT jums to neparodys). O čia juk ne cunamis, ne tornadas, ne potvynis, ne žemės drebėjimas, ne Černobylis, ne gaisras ir net ne skėrių antplūdis. Tik virusas. Pasėdėsit namie, naujai įvertinsit savo gyvenimą ir visą liberalglobalistinę tvarką, ir gal ką nors sugalvosit. Pagaliau. O ką nors kaltinti Lietuvoje - kvaila ir nesąžininga. Lietuva juk negamina biologinio ginklo.

Vardas       2020-03-21 17:01

Tiesiog milijardine Kinijos diktatura tiesiogiai arba per biurokratini korupcini kvailuma paleido Kinijos Virusa zaibiskai klajoti po Globalistini pasauli. Kinija tikisi, kad pvz ( Chinafornia Kalifornijos valstija JAV) ir Kinijos prostituciu JAV Demokratu partijos pagalba parklupdys JAV. Pagal ta pati modeli parklupdys debiliska Europos Sajunga.
Milijardine Kinijos diktatura nori 1 valdyti pasauli arba dalintis valdzia su milijardine Indija. Kinija tikisi, kad JAV amerikieciai, Europos valstybiu pvz anglai, lietuviai bus buki indiski vergai arba blogiausiu atveju indiski amerikieciai ar indiski europieciai kurie aptarnautu Kinija arba Kinija su Indija.

stasys        2020-03-21 16:49

Nidai ..amžius svarbus faktorius kovojant su virusu , bet Italijoje jau kuris laikas augimas pandemijos vyksta vidutinio amžiaus piliečiu sąskaitą , o tai rodo kad nepakanka infekciniu lovų visus sutalpinti .. ar reikia stebėtis jog dažniausiai nespėjama pas senjorus nuvykti ?

Nida       2020-03-21 16:30

Italija yra antroji pasaulyje po Japonijos pagal visuomenės senumą šalis. Rezultatus matome. O kad kiekviena situacija naudojasi beveik visi - tai politikai tikrai ne išimtis. Verslininkai, žiniasklaida ir pan. O kada įvesti griežas priemonės jei ne per pandemiją?

>Kojų nuo durnumo kratytojui 15:14       2020-03-21 16:28

Žydas žydui nelygu, kaip ir lietuvis lietuviui.
Nepalankių faktų dabartinei Izraelio valdžiai ar LŽB pateikimas nėra joks žydų kaip tautos (labai nevienalytės!) kaltinimas. Padugnių yra visur.
Taigi priminkite, kokios šalies (Izraelio) kvietimu bei kas (Putinas) prieš porą mėnesių Pasaulio Holokausto forume išskyrė būtent Lietuvą ir visam pasauliui melavo apie 95% Lietuvoje sunaikintų žydų, kai dokumentiškai patvirtinta, jog būtent lietuviai 1/3 ar net 1/2 savo piliečių žydų išgelbėjo (t. y. daugiau, nei bet kuri kita pasaulio tauta)?
Koks Putino draugelis (Europos žydų kongreso vadovas Moše Kantoras) organizavo tą forumą ir rūpinosi Putino kalbos demagoginiais, kryptingai antilietuviškais, akcentais Jad Vašem muziejuje?
Galiausiai, kada pasmerksime nepalyginamai didesnius komunizmo nusikaltimus, jo vykdytojus, komunistinę ideologiją?
Beje, COVID-19 radosi komunistinio drakono valstybėje ir iš jos pasklido.

Alkas       2020-03-21 15:28

Zigmo Vaišvilos rašinys Alke.

ah1       2020-03-21 15:26

žiūrim ką turim : komunistinės Kinijos caronovirusas Covid 19 smogė kapitalizmo baziniam principui vartojimui: karantinas suparaližavo vartojimą,  suparaližuotas vartojimas paraližuoja pelną,suparaližuotas pelnas paraližuoja rinkos ekonomiką, suparaližuota rinkos ekonomika paraližuoja kapitalizmą, vienu žodžiu Kinijos komunizmas suparaližavo kapitalistus globaliai, belieka prognozuoti ką darys kapitalizmas,esama padėtis Lietuvoje rodo kad skolinsis, skolinamasi paprastai už palūkanas pagal Bibliją, pagal Bibliją valdo tas kas skolina, tas kas skolina už palūkanas ūžauja svetimų tautų turtuose, būna galva o ne uodega, na o jei skolinsis kone visos valstybės suparaližuotos COVID 19, tai kone visas valstybes, suparaližutas COVID 19, valdys tas kas skolins už palūkanas toms suparaližuotoms valstybėms ir tai tikrai bus ne komunistinė Kinija ir toks įspūdis kad kuriama globali JAHVĖS imperija per pinigų skolinimo už palūkanas sistemą panaudojant COVID 19 mechanizmą, toliau skaityti Biblijos Jono apokalipsį apie raitelį ant raudono žirgo su lanku ir vainiku/karūna ant galvos…

Patrijotas       2020-03-21 15:14

Nors ir kojas pakratysiu nuo savo durnumo,
bet ir smerties patale kaltinsiu tik žydus
- tai žydai ėjo į mūsų rinkimus,
žydai balsavo ir išrinko mūm blogą valdžią.
Lietuvei če ne prie ko.

Tema - Covid-19, bet Dzeikas vėl puola lietuvius       2020-03-21 14:53

2020-03-21 9:05 „Taip masto daugelis ETNINIU LIETUVIU.
Is tu kurie pries ketvirti amziaus reke “na-ui man ta laisve,
as est noriu!”. Jie beje ir paderme isaugino, vaikus-vaikaicius.
[...] Savu, tautisku putinastu prisiauginote.“
Atmink, demagoge, tiek putinastų, kiek Izraelyje, daugiau nėra niekur.

stasys        2020-03-21 14:42

be komentarų  2020-03-21 13:51 > aukštuomenė tai kai kas daugiau to susireikšminusio mediko keliaujančio po egzotikos šalis . Beje o ko mes stebimės ..esamas laikotarpis ypač palankus kelionėms taip kaip sezonas kurortuose dar neprasidėjęs ..todėl kainos irgi palankios .

stasys        2020-03-21 14:38

Prezidentas G.Nausėda primigtinai prašė nekrapinti visuomenei erzelio dėl sveikatos ministerijos darbo trukumu o ir R.Karbauskis sako vyrai liuks dirba verti ordinu . Mol trukumų darbe pas visus pasitaiko , o jau neklysta tik vienas dievas . Skaitau aš tos panelės N.Vasiliauskaitės punktų sąrašą ir norisi jos paklausti ar ji save skaito viso to ka išvardino dalimi ? ir jei taip kodėl negaliu atsikratyti nuojautos ..kad ta panelė iš izoliuotos zonos ir tos Lietuvos nėra mačiusi gyva akimi . Ka benutarsi galvodama apie Lietuva ji buvo ir liks tau po kojomis .

Covid-19       2020-03-21 14:32

didžiausia LT bėda biudžetinis turizmas ir turistinis valkatavimas…

kam kas       2020-03-21 14:18

virusą į Lietuvą parvežė turtingi pramogautojai.
turčiais pasirūpins saviškiai, t.y. valdžia, o vargo pisuokliai išmirs ir patys.

tiek to be komentarų        2020-03-21 14:09

va,va - Ignalinos privatininkai net nesiruošė prekiaut pigiomis , jokio pelno neduodančiomis priešvirusinėmis priemonėmis - taigi jiems Veryga laiku nepranešė ,kad ir Ignaliną palies pandemija ir ,ko gero , tiesiog pražiopsojo laiku užsisakyti pelningu prekių . Och tas Veryga smile))). Išvada: ar nelaikas ,pradedant nuo Ignalinos ,  valstybei perimti savo žinion tuos tik savo naudos žiūrinčius privatininkų kioskelius apsiėmusius prekiauti visų rūšių medikamentais.Juk tai tikrai ,kaip prikišamai lendantys faktai apie reikiamu momentu trūkstamus elementariausius reikalingus dalykus : medicinines kaukes, respiratorius, dezinfekuojamasias priemones   etc. rodo tik viena - Karbauskis buvo teisus teigdamas ,jog būtina atnaujinti rimtos apimties valstybinių vaistinių tinklą .

retoriškai       2020-03-21 14:08

KAS atsakys už tai, kad virusą parvežę turistai buvo paskleisti po visą Lietuvą?

be komentarų       2020-03-21 13:51

Penktadienio vakare buvo pranešta, kad tarp naujai identifikuotų užsikrėtimu koronavirusu atvejų – du medikai iš Ignalinos.
Ignalinos rajono ligoninės vadovė Drąsuolė Jatulienė patvirtino, kad vienas jų dirbo Ignalinos rajono ligoninėje, kitas – Ignalinos sveikatos centre. Minėti medikai – grįžę iš Dominikos per Suomiją, gydomi Santaros klinikose.
Turime visą būrį tokių „sąmoningų“ piliečių, kurių dėka jaučiamės lyg ant parako statinės“.
Pirmieji šokiravo Ignalinos “aukštuomenė”, verslininkai, sugrįžę iš Šiaurės Italijos jau siaučiant virusui, ir iškart atbildėję į šventę Palūšėje „Trauk stintelę“.
Bet tuo reikalai nesibaigė… Vienas paskui kitą pabiro „mūsų aukštuomenė“ į keliones ir iš jų, o paskui – tiesiai į darbą, o vaikai – į mokyklą. Šiaip esame įpratę visada šaipytis ir kaltinti tą vidutiniokų arba asocialių šeimų luomą dėl viso pasaulio bėdų, tačiau šįkart viskas priešingai. Neatsakingiausiai elgiasi ir mirtį sėjantį virusą atmestinu elgesiu platina būtent „aukštuomenės atstovai“, o Ignalinoje – dar ir visas būrys medikų.
Du gydytojai su šeimomis grįžę iš atostogų tiesiai į darbą gydymo įstaigoje nuėjo prieš tai dar ir mieste pabuvoję, vaistinėje apsilankę. Ir išdirbo ne vieną ir ne dvi dienas, kol atitinkamos institucijos neįsijungė.
Daugiausia siaubo sukėlė dar viena gydytojų šeima, grįžusi po atostogų užsienyje. Vyras ėjo į darbą Ignalinoje, o žmona, pati karščiuodama, leido sau vykti budėti į Visagino ligoninę.
Vienam iš budinčių gydytojų pasipriešinus tokiam kolegės akibrokštui ir griežtai pareikalavus tučtuojau išeiti iš ligoninės, gydytoja leido sau pasipiktinti ir pareikšti, jog ji tokiomis aplinkybėmis einanti į darbą, nes po kelionės jai reikia pinigų.
Apie kolegas, ligoninės personalą ir net vaikus bei naujagimius, su kuriais ji tiesiogiai kontaktuoja, gydytoja net nepasivargino pagalvoti. Taigi, jėga buvo išprašyta namo.
Vėliau jos vyras taip pat, iki atvykstant policijai, paliko gydymo įstaigą ir išvyko saviizoliacijai į namus.
Akivaizdu, kad puikybė baisesnė už koronavirusą“ – rašo „Mūsų Ignalina“ korespondentė L.Raginytė.
Pasak jos, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įžūliai meluoja teigdamas, jog šalies vaistinės ir gydymo įstaigos aprūpintos dezinfekciniu skysčiu ir reikiamomis apsaugos priemonėmis.

Ignalinos vaistinėse šį sezoną net nebuvo gauta apsaugos priemonių, o dezinfekcinio skysčio toks minimalus kiekis kažkada pristatytas, kad dingo kažkada akimirksniu, dar prieš prasidedant visam karantinui.
Beje, apsaugos priemonių neturi ir Ignalinos gydymo įstaigos. Rajono medikai ieško ryšių per vaistininkes, kad apsirūpintų apsaugos priemonėmis, – rašoma „Mūsų Ignalinoje“. – Dezinfekcinio skysčio gauna prekybos centrai minimalų kiekį, kuris išperkamas per pusvalandį.
Z

be komentarų       2020-03-21 13:50

Penktadienio vakare buvo pranešta, kad tarp naujai identifikuotų užsikrėtimu koronavirusu atvejų – du medikai iš Ignalinos.
Ignalinos rajono ligoninės vadovė Drąsuolė Jatulienė patvirtino, kad vienas jų dirbo Ignalinos rajono ligoninėje, kitas – Ignalinos sveikatos centre. Minėti medikai – grįžę iš Dominikos per Suomiją, gydomi Santaros klinikose.
Turime visą būrį tokių „sąmoningų“ piliečių, kurių dėka jaučiamės lyg ant parako statinės“.
Pirmieji šokiravo Ignalinos “aukštuomenė”, verslininkai, sugrįžę iš Šiaurės Italijos jau siaučiant virusui, ir iškart atbildėję į šventę Palūšėje „Trauk stintelę“.
Bet tuo reikalai nesibaigė… Vienas paskui kitą pabiro „mūsų aukštuomenė“ į keliones ir iš jų, o paskui – tiesiai į darbą, o vaikai – į mokyklą. Šiaip esame įpratę visada šaipytis ir kaltinti tą vidutiniokų arba asocialių šeimų luomą dėl viso pasaulio bėdų, tačiau šįkart viskas priešingai. Neatsakingiausiai elgiasi ir mirtį sėjantį virusą atmestinu elgesiu platina būtent „aukštuomenės atstovai“, o Ignalinoje – dar ir visas būrys medikų.
Du gydytojai su šeimomis grįžę iš atostogų tiesiai į darbą gydymo įstaigoje nuėjo prieš tai dar ir mieste pabuvoję, vaistinėje apsilankę. Ir išdirbo ne vieną ir ne dvi dienas, kol atitinkamos institucijos neįsijungė.
Daugiausia siaubo sukėlė dar viena gydytojų šeima, grįžusi po atostogų užsienyje. Vyras ėjo į darbą Ignalinoje, o žmona, pati karščiuodama, leido sau vykti budėti į Visagino ligoninę.
Vienam iš budinčių gydytojų pasipriešinus tokiam kolegės akibrokštui ir griežtai pareikalavus tučtuojau išeiti iš ligoninės, gydytoja leido sau pasipiktinti ir pareikšti, jog ji tokiomis aplinkybėmis einanti į darbą, nes po kelionės jai reikia pinigų.
Apie kolegas, ligoninės personalą ir net vaikus bei naujagimius, su kuriais ji tiesiogiai kontaktuoja, gydytoja net nepasivargino pagalvoti. Taigi, jėga buvo išprašyta namo.
Vėliau jos vyras taip pat, iki atvykstant policijai, paliko gydymo įstaigą ir išvyko saviizoliacijai į namus.
Akivaizdu, kad puikybė baisesnė už koronavirusą“ – rašo „Mūsų Ignalina“ korespondentė L.Raginytė.
Pasak jos, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įžūliai meluoja teigdamas, jog šalies vaistinės ir gydymo įstaigos aprūpintos dezinfekciniu skysčiu ir reikiamomis apsaugos priemonėmis.

Ignalinos vaistinėse šį sezoną net nebuvo gauta apsaugos priemonių, o dezinfekcinio skysčio toks minimalus kiekis kažkada pristatytas, kad dingo kažkada akimirksniu, dar prieš prasidedant visam karantinui.
Beje, apsaugos priemonių neturi ir Ignalinos gydymo įstaigos. Rajono medikai ieško ryšių per vaistininkes, kad apsirūpintų apsaugos priemonėmis, – rašoma „Mūsų Ignalinoje“. – Dezinfekcinio skysčio gauna prekybos centrai minimalų kiekį, kuris išperkamas per pusvalandį.

Dar        2020-03-21 13:32

Vienas faktas, sodomitai skelbia:,, Toks gyvenimas mūsų ateitis’‘, pasirodo kad viskas ne taip, ateitis gali būt Sodoma-Gomora.

Banko Nuosėda       2020-03-21 13:08

Vansi tskant škia, reiškiu susirūpinimą.

parskridėlių karantino naujienos       2020-03-21 13:05

Kovo 16 iš Dominikos parskrido pramogautojas.
Parsivežė virusą.
Buvo paleistas namo į Telšius pagal veryginį “garbės žodį”.
Budulis ir karantinavosi - keturias dienas malėsi po Telšių parduotuves.

Gudručiai ant sofutės       2020-03-21 12:46

Keli pastebėjimai.Kiek kaimynų paklausei dėl pagalbos prieš važiuodamas apsipirkti?
Ar dezinfekavai savo durų rankenas?JEI esi darbdavys,ar jau pervedei algas už vasarį?
Ir gal jau gana destrukcijos ir negatyvo?Amžini verksniai,karas prasidėtų,irgi aiškintų,ką koks generolas ne taip daro.Vienas portalas buvo kurį laiką normalesnis,bet ir čia darosi kažkokios žiurkių lenktynės,kas ką bjauriau sukritikuos.

Erika       2020-03-21 12:40

Tokią rašliavą reikėtų vertinti kaip fake news ir už tai numatyti atsakomybę.

Birute       2020-03-21 12:30

Bent karta aciu ir siai autorei,parasete tikra Tiesa

ah1       2020-03-21 12:00

Išvados bus po metų.

pasiruošė ir padarys       2020-03-21 11:44

mirties liudijimus išrašinės greitai ir tvarkingai

geriausias pasaulyje pasiruošimas       2020-03-21 11:33

Prieš keletą dienų su didele pompa ir patosu buvo pranešta apie 10 mobiliųjų testavimo stotelių atidarymą apskričių centruose.
Veikia tik dvi -Vilniuje ir Klaipįdoje,  kitoms tiesiog nėra testavimo reagentų.
Uostamiestyje, kur kasdien keltais parplukdomi šimtai pramogautojų iš šiltų virusinių kraštų, Klaipėdos meras ryte pranešė, kad testavimo priemonių liko darbams tik iki pietų. Iki vakaro prisišvartuos dar keletas grįžtančių turistų pilnutėlių keltų.
Smagu.

žiūrim ką turim , gerb. Nida       2020-03-21 11:24

labai jau pesimistė autorė. Kaip kontrpriemonę laikmečiui siūlyčiau tuoj pat nutraukti visų rūšių po Nepriklausomybės sukurtas privilegijas. Ką tai duotų? Ogi pirmiausia tuojau pat pagerėtų pagal Konstituciją numatytas medicininio aptarnavimo lygis. Ir su juo susijusios išlaidos piliečiui. Naikinkim ir visas tas rentas, valstybines pensijas ir kitokią prikurtą brangiai kainuojančią biudžetui velniavą. Negalėdami pragyventi iš  gaunamos pensijos (o reiktų nustatyt ,kad “veikiantys” pensijinio amžiaus seimeriai būtent nebegautų jokių kitų lėšų ,o tik jų pačių įstatymais nustatytos sodrinės pensijos). Garantuoju - nereiktų nei mėnesio ,kad susitvarkytų ir minimalios pensijos ,nebeliktų šimtų tūkstančių skurstančiųjų . Juk pinigų yra. Tik sau dideles išmokas nusistačiusių įstatymo leidėjų neatsakingo abejingumo savo šalies piliečiams ,atsirandančio dėl to nelemto principo - sotus alkano…-  tikrai turim didžiulį akivaizdų perteklių . Taigi - į  tą didžiulį viruso blogį siūlau pažiūrėti praktiškai - tipo lazda visuomet turi du galus.

žudantis kvailumas       2020-03-21 11:23

Elementariausia sveika nuovoka, be jokių aukštų pareigybių ir mokslinių laipsnių, sako -
neatlikus testo, niekas neturėtų patekti pas gydytojus, gydytojus derėtų testuoti kasdien.
dabar poliklinikos ir ligoninės tapo masinio viruso platinimo židiniais, o gydytojai užkrėsti ir liks izoliuoti, negalės atlikti pareigų, t.y. gydyti susirgusius nebebus kam.
Valdžios veiksmai nėra nekompetencija.
Tai ne kvailumas, o diversija.
Nusikalstama veikla.
Tačiau runkeliams taip neatrodo - Verygos reitingai pramušė visas lubas.

be komentarų       2020-03-21 10:56

prieš savaitę - “reagentų turim pakankamai. esame pasiruošę geriausiai ES”
klausimas viceministrui šio ryto spaudos konferencijoje-
“-Kiek dar turite reagentų testams?”
vice ministro atsakymas “-Bla bla bla bla…”
pakartotinas klausimas
“-Tai kiek vis dėlto turite tų reagentų testams?”
vice ministro atsakymas “-Bla bla bla bla…”
klausia iš trečio karto “-Ar galite konkrečiai atsakyti - kiek vis dėlto turite reagentų testams?”
viceministras “- Mmmmmmm beeee hmmmm ... turime…. 1 tūkstantį....”
“-Kada gausite daugiau?”
“-Greitai. Netrukus, artimiausiu metu.”
“Vis dėl to kada konkrečiai?”
“Mmmm beee, hmmm, pirmadienį. Na gal antradienį. Trečiadienį tikrai. ... Tikriausiai…”

Dabar uždarys Ukmergės       2020-03-21 10:48

ligoninę.O jei taip būtų reikėję uždaryti Santariškes.Tai džiaukimės,kad turim rajonų ligonines.

veryginio biurokratizmo kaina       2020-03-21 10:46

Virusu serganti moteris iš ligoninės buvo išleista namo, tačiau po dienos blogai pasijuto ir mirė.

Nueinantis       2020-03-21 10:36

Vienas iš draugų atsiuntė laišką apie situaciją Italijoje.
2019 m. Italijoje mirė 579 244 žmonės. T.y. 579 244: 365 = 1586,9 žmonės per dieną.
2020 m. Kovo 19 d. Buvo pranešta apie 427 mirties atvejus nuo koronaviruso, o Italijos gyventojų skaitiklis parodė 1 588 mirimus visoje šalyje.
Kovo 20 d. pranešta, kad dėl koronaviruso mirė 627 žmonės.
O Italijos gyventojų skaitliukas vėl parodė 1588 mirusius. Tai yra, kaip matote, per dieną mirčių skaičius neviršija 2019 metų vidurkio.

Visi šaukia apie       2020-03-21 10:35

testavimą,taip ,testuoti reikia,bet ar esam pasiruošę gydyti?Vakar 15 min.rašė,kad kinai gydė ir išgydė vaistais nuo maliarijos,kad visi išgijo nuo ŽIV ir hepatito C vaistų kokteilio.Šių vaistų Lietuva tikrai turi,ar pasiruošę,kodėl negydo,o duoda mirti?Negi lauks,kol briuselis pirštu parodys.Klausimas Verygai.Negi ir čia taupys?

stasys        2020-03-21 10:26

Klausimas Stasiui 2020-03-21 10:02 > pažadu pasitaisyti ..vienok negalėjau nesureaguoti pagavęs dar viena melagį ..

Nepasirašysiu        2020-03-21 10:04

p. Nida drąsi pasakyti tiesa net krizes metu. Pagarba.

Kis       2020-03-21 10:02

Ivyko,ivyko prasvesejimas!!!!Sis virusas sukurtas tiems,kurie prilaiko silpna imunine sistema,o pas ka toji sistema,jau klausimas ne i tema.Gal ir neblogas baeriukas,nei isslaidu gydymui,nei verslui jokios naudos,kam dar rupintis,motoresursai baiges ir varykis i visas keturias puses.O virusas juk veikia,bereikia tik placiau pakartoti.

Klausimas Stasiui       2020-03-21 10:02

Kas darosi? Ar autorė kažkur užsiminė Rusiją? Vaistai nuo pat ryto prisiktom kelnem.Vasiliauskaites išdėstyti faktai nieko naujo,bet viskas teisinga.

dream       2020-03-21 9:43

Jau 69.
Pildosi sena svajonė - pagaliau pralenksim Estiją.

frank kruk       2020-03-21 9:39

Per paskutines 5 dienas Estijoje infekuotų asmenų skaičius nepakito - kaip buvo 263, taip ir liko.
Lietuvoje per tą patį laikotarpį infekcijos augimas išsiplėtė nuo 3 iki 63 -
+20 kartų.
Lietuvių debilumą geriausiai iliustruoja tai, jog Verygos reitingai labai išaugo.
Burliokų mentalitetas nesikeičia 30 metų - pakanka kokią nors bezdžionę tankiau rodyti per televizorių ir tas tampa reitingų liūtu.
Idiotų kraštas.
Durnus tik grabai ištiesins.

stasys        2020-03-21 9:38

Gal laikas Lietuvai ir 2020-03-21 8:46 > tamstos mintis aiški ir turi humoro elementu vertinant tai jog rublio kursas krito trisdešimt procentu , taip per viena naktį Rusijos piliečiai praturtėjo ir tapo ekonomikos augimo lyderiais ... pasijuokčiau su tamsta kartu ..jei ne tas faktas jog vienos laidos metu tos valstybės galva -Prezidentas pareiškė jog ta rublio devalvacija neturės Rusijos piliečių gyvenimui jokios įtakos ..priešingai tai padės ir valstybės biudžetui išlaikyti fiskalinius jo įsipareigojimus vidaus rinkoms . Mol daugiau rubliu kišenėje liks .. visiems . Vat dar vienas paradoksas to kaip teisingai Lietuva daro jog atsiriboja nuo to dievo pamiršto krašto ..

Rogutės kinietiškai       2020-03-21 9:37

ir į mišką vežt nereikia. Progresas.

Alena       2020-03-21 9:18

Pirma - saugok save ir kitus, kaip nuolat prašoma; tada ir senukams bus saugu. Saugokimės visažinančių ir palaidūnų.

Dzeikas       2020-03-21 9:12

Kas liecia pati straipsni: Isdestytos tezes tera kriminalinio tyrimo kalba “ikalciai”, bet ne irodymas.Su autores pastebetomis salygomis sunku nesutikt, tas matoma plika akimi.
Taciau tycios irodymui ir ko nors tvirtinimui reikia arba irodymu, arba ikalciu gausa turi pereiti i kokybiskai kita lygi.
Kitu atveju tai viso labo konstatacija ir autore protingai elgiasi, jog nesiima iniciatyvos daryt isvadu.

Balamutas       2020-03-21 9:07

Šiandien per Rusijos TV pranešė, kad užsivėrus nuo Amerikos, Europos ir kitokio vakarų pasaulio, Rusijos ekonomika ir gerbūvis šoktelėjo net kelis kartus. Rusija aplenkė Ameriką, Europą, Kiniją kartu sudėjus. Pats Putinas kovoje koronės slibinu pasiekė pergalę ir nudobė tą gaivalą. Tad nuo dabar koronė Rusijoje nesiautės, yra visiškai sunaikinta. Rusijos gyventojai gieda: Rusija be Putino—Rusija be ateities. Rusija tai Putinas, Putinas tai Rusija.

Dzeikas       2020-03-21 9:05

izoliuotisui:
Kaip tamsta teisingai pastebejai - tai koloradas-putinastas. Beje , gali buti ir ne apmokamas trolis, o naudingas idiotas. Ir kas liudina , “vokzal” jam nenurodysi.Taip masto daugelis etniniu lietuviu. Is tu kurie pries ketvirti amziaus reke “na-ui man ta laisve, as est noriu!”.Jie beje ir paderme isaugino, vaikus-vaikaicius. Ir jie beje Vakarams nereikalingi. Daugumas ju pasiliko Lietuvoje per visuotine emigracija- evakuacija.
Todel rusu kolonistu ne nereikia(negi tikite, kad tie like 5% igalus tokia banga kelt?). Savu, tautisku putinastu prisiauginote.

Izoliuotis       2020-03-21 8:53

tiesiai į Rusiją, ane? O kur “vokzalas”, nežinai?

Gal laikas Lietuvai ir       2020-03-21 8:46

daugeliui Europos šalių saviizoliuotis nuo Briuselio ?Rusams izoliacija išėjo į naudą.Jų ekonomika pradėjo augti.Gal ir mes taptume savarankiški ir pradėtume gaminti ,pastebėtume žmogų...


Rekomenduojame

„NeRedaguota“ pokalbis su politologu Valentinu Beržiūnu: Prezidento pozicija

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Rūdninkų „riaušininkų“ apsuptyje

OpTV: Pasienio krizė: kam ji virsta eurais? Konservatoriai perka dar vieną ‘Independence’

LŽTA pareiškimas dėl jėgos panaudojimo prieš taikius gyventojus

Vytautas Sinica. „Daugiau jėgos Lietuvai“ Rūdninkų fone

Vidas Rachlevičius. Kaip nelegalių migrantų krizės kontekste veikia mūsų neomarksistų-globalistų smegenys?

Kun. Arnoldo Valkausko interviu JAV lietuvių laikraščiui „Draugas“

Česlovas Iškauskas. Ar verta tapti danajais?

Jolanta Blažytė. Naujienos iš pasauline vakcinų bandymų laboratorija tapusio Izraelio

Vytautas Sinica apie Dieveniškių dovaną Lietuvai

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas dėl įvykių Rūdninkuose

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ klausia: „Ar valdžia išdrįs „paauklėti“ dieveniškiečius?“

Kaip TV3 žurnalistai buvo išprašyti iš Dieveniškių

Rasa Čepaitienė. Tai satrapo, ne suvereno mentalitetas

Algimantas Rusteika. Apie apsimelavusį „Lietuvos rytą“ ir jo „žurnalistą“, provokavusį neramumus

Andrius Švarplys. Vyriausybė nesilaiko Lietuvos įstatymų, vietoj jų primeta valstybei ir visuomenei savo ideologinę pasaulėžiūrą

Viktoras Orbanas dėkoja Nacionaliniam susivienijimui už palaikymą

Vasariški pokalbiai su Dovilu Petkumi. Jurga Lago: aš nesu nuomonių formuotoja

Ramūnas Karbauskis. Valdžia vis dažniau ima grasinti Lietuvos žmonėms

Nida Vasiliauskaitė: kas, oficialiu požiūriu, dabar turi teisę viešai kalbėti apie esamą padėtį?

Geroji Naujiena: uoliai sergėkime Dvasios vienybę taikos ryšiais

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Nida Vasiliauskaitė ir jos lapių medžioklė: ar įvedę prievartą prieš piliečius kovos su pandemija pretekstu, politikai sustos?

Algimantas Rusteika. Dabar yra tada, tada yra dabar

Kam netinka pilietinė pozicija? Artūras Orlauskas „Neredaguota“ tinklalaidėje

Ramūnas Aušrotas. Bendruomeninio solidarumo ir atsakingos kaimynystės pavyzdys

Vytautas Sinica. Negi į dieveniškiečius vandens patrankas arba gumines kulkas atsuks pirmiau nei į nelegalus prie sienos? Man tai makabriška

Nida Vasiliauskaitė. „Dirbu UAB „PR“, gavom užsakymą parduoti „visuomenei“ plytą“

Audrius Bačiulis. „Tai – ne Lietuvos Vyriausybė, tai – okupacinė administracija“

Andrius Švarplys. Čia gali būti du variantai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.