Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės

Nida Vasiliauskaitė. Kodėl juodaodžiai triskart dažniau miršta po susidūrimų su policininkais?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 17 d. 0:07

17     

    

Nida Vasiliauskaitė. Kodėl juodaodžiai triskart dažniau miršta po susidūrimų su policininkais?

„Vien 2019 metais policijai panaudojus smurtą žuvo 1 098 žmonės: 24 proc. jų – juodaodžiai, nors afroamerikiečiai sudaro tik 13 proc. šalies gyventojų. Mappingpoliceviolence.org interneto puslapis, tiriantis ir renkantis duomenis apie policijos smurtą JAV, nurodo, kad juodaodžiai triskart dažniau miršta po susidūrimų su policininkais, nepaisant to, kad sulaikymo metu baltaodžiai įtariamieji dažniau turi ginklą“ (Gražina Bielousova).

Šiuos ir panašius skaičius autorė pateikia (o laikintojai priima) kaip neginčijamą įrodymą struktūrinio rasizmo.
O įrodo jie maždaug tik tą, ką statistika, jog, pvz., vaikai, augę namuose be knygų, veikiausiai kur kas rečiau mokysis ir išmoks lotynų kalbą: taip bus ne todėl, kad šalyje egzistuoja klasistiniai draudimai jiems tą daryti, ir ne todėl, kad knygos ar lotynų kalbos vadovėliai finansiškai neprieinami, o todėl ir tik todėl, kad tokioje aplinkoje jiems rečiau ateis į galvą tą daryti.
Kitaip tariant, ana statistika irgi įrodo ne rasizmą (kuris gali būti ar nebūti, bet ne iš tokių faktų seka ir ne per juos aptinkamas), o viso labo kad esama ją taip pakreipiančių (bet kokio pobūdžio) faktorių. Pvz., galbūt afroamerikiečiai sulaikomi dažniau tą ginklą mėgina ar grasina panaudoti, arba sulaikomi kitomis aplinkybėmis kitose vietose.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Faktas       2020-06-27 21:09

Faktas: USA juodaodžiai recidivystai triskart dažniau žuna nuo JUODAODŽIŲ policininkų,negu nuo baltaodžių policininkų. Juodaodžiai policininkai turi vienodus įgaliojimus .su baltaodžiais policiūninkais.. Rasizmo nera!

''prašaliečiui''       2020-06-18 21:31

stribvaikių nuopisa, nieko neturi pasakyti? Susirink savo bolševikinius skreplius atgal burnon ir lauk iš čia. Urkų ambasada Latvių gatvėje tavęs nelaukia, tad šliaužte pas Tarakoną į Bulbandiją.

Kis       2020-06-18 18:12

Nida,paklausiu keleta klausimu;kiek juodos ir spalvotos odos nedirbanciu?Kiek tokiu vartojanciu narkotiku,prostitucija?Kiek tokiu sedi kalejime uz sunkius ir nelabai NUSIKALTIMUS?Gal uzteks ir kada nusikaltelius nustosime aukstine prisidenge figos lapeliu?Ir paciame gale,ar nematet durniu?

Prašalietis       2020-06-18 8:22

“prašaliečiui”    2020-06-17 22:50
Man, kaip ir kiekvienam dar neišsivaikščiojusiam “tautiniam patriotui”, yra labai malonu paskaityti apie tai, kaip šiandieninio lansberginio durnių laivo iš banditinės liekanos išsivystęs"intelektualas” Lietuvos miškeliuose aptiktuose pokario metais išsikastuose būnkeriuose ieško ir suranda “užsilikusių enkavėdistinių” utėlių, eurokolūkinėje Lietuvoje “perdžiančių iš naujosios kairės”, o pokario metais trukdžiusių pokario kovotojų su sovietija vadams savo išsikastuose bunkeriuose ramiai išsimiegoti su savo turėtomis “kovų draugėmis”.

"prašaliečiui"       2020-06-17 22:50

Ištrauk savo galvą iš savo paties analinės angos. Nustok persti “naujosios kairės” ar kokių ten štazinių marazmoidų tau surašytomis citatomis. Kalbėk aiškiai ir konkrečiai. Ką norėjau pasakyti, enkavėdistine utėle?

Prašalietis       2020-06-17 21:58

“prašaliečiui”    2020-06-17 21:26
“Tautinis” bičiuli, labai malonu skaityti Tanmstos išsakytas patriotiškai gilias, Alko “patriotinio” sodžiaus komentuojančio akademiko maniera formuluojamas tautines mintis. Su tokių “smegenų” turėtoju ir lenino ir bronšteino “metodičkų“vykdytojų Lietuvoje ryškintoju kaip Tamsta , bet koks iš Lietuvos nespėjęs išsivaikščioti “propagandonas neatras pasvėrimui nei trupinio savo smegenų”... Tuo labiau “užginčyti pateiktus”, bet tik lansberginio durnių laivo beretiniam runkeliui “matomus argumentus”...

štaziui       2020-06-17 21:27

stasele, pypink… žodžiu, kryptį ir veiksmų seką žinai mintinai.

"prašaliečiui"       2020-06-17 21:26

...dar kartą perskaityk, ką bukaprotiškai nurašei dar nuo lenino ir bronšteino laikais patvirtintos “metodičkos”. Silpnaproti propagandone, tu diskusijai pasiruošęs? Dar kartą pasverk savo smegenis ir galimybes. Turėsi ką atsakyti į argumentus, urkų debiliuk?

Dzeikas       2020-06-17 14:33

Aplamai, apie Amerikos policija esu pacios geriausios nuomuones. Jie ko gero maziausiai serga ta politkorektiskumo liga.Ne karta mesdavau jiems issuki paklausdamas nepolitkorektiskai, bet is esmes. Policininkai issuki priimdavo ir i tiesu klausima duodavo tiesu atsakyma.
Paiso man bauda ,kad dirbu su mechanizmais greta vaiku(apie 15-20m atstumu).
As ji kakton kluasiu: “tu ka cia dirbi? Turbut nori kad as su kastuvu su meksikieciais cia dirbciau, o ne su masina? 100kg deze isimt 2 min darbas, realiai jokio pavojaus nera, negi nesupranti?”
Tas pakelia akis.Apsidairo.
“O tu nesupranti, kad kazkas paskunde ir as PRIVALAU reaguoti?”
“Ir ka?”
” Skundikui pasakysiu kad busi teisiamas kriminaliniame teisme. O tu ten apsilankes gausi $25 bauda, jeigu nesiskeryciosi”
Na $25 as automechanikui duodavau arbatpinigiu, kai tas greitai masina sutaisydavo.

Dzeikas       2020-06-17 14:20

Prasalaiciui:
Amerikoje prasideda ne “ukrainietiskas” ir ne “maidanas”, o kyla raudonojo gaivalo nesvari puta a la 1917m spalis Rusijoje.
Maidane parduotuviu niekas neplese.

Dzeikas       2020-06-17 14:17

Na kodel…?
Stovi SUVas (dzipas) tamsintais langais Brooklyne gatveje paziesdamas parkavimo taisykles. Priejo policmonas, pabelde mandagiai i langa. Langas atsidare, ten juodukas sedi. Juodukas nieko nesakes istrauke nupjautvamzdi ir soves policininkui i pilva nuvaziavo. Policininkas po pusvalandzio mire.
Net Niujorkui tai begalo izulu ir as negirdejau, kad baltieji, net rusai, NEISPROVOKUOTI saudytu i policininkus.
Kai jie eina i gyvenamaji nama juoduku rajone tai jie net pistoletus nuo saugikliu rankose nueme laiko, nes juodieji banditai net nekalba, o iskart sauna policininka pamate.
Ir jeigu tokiame rajone, nakti tu nepaklusti policininko isakymui “get down!”(ant zemes) policininkas sauna. Ir jeigu pastaraji 1/4 amziaus esi Niujorke saugus , TAI TIK TODEL ,kad policija gerai vykdo savo darba.

Klausimas?       2020-06-17 12:29

Gal reiktų pasidomėti kiek policininkų JAV žūsta nuo juodaodžių ir nuo visų kitų rasių žmonių savo tarnybos metu?

Prašalietis       2020-06-17 8:51

Nida Vasiliauskaitė. Kodėl juodaodžiai triskart dažniau miršta po susidūrimų su policininkais? Kodėl Amerikoje dar 20a. buvo vergovė? Kodėl Amerikoje “išmirė“indėnai? Kodėl pačioje Amerikoje prasideda ukrainietiškas Maidanas? Kodėl JAV ir vakarų šimtus metų“civilizuojamije” Afrikoje yra taip kaip yra?.....klausimai kyla tik šimtus metų besicivilizuojantiems čiabuviams…
Čiabuvių “intelektualams” nekyla jokie klausimai, kad pas juos pačius “be struktūrinio rasizmo” : Kodėl skurdžių yra daugiausia Europoje? Kodėl tautiečiai suserga daugiausia Europoje tuberkulioze ir sifiliu, labiausia geria alkoholį, labiausia emigruoja, žudosi kaip niekur kitur pasaulyje? ir t.t. Jiems yra įdomiau “ir geriausia sekasi profesionaliai” pakalbėti apie JAV suėmimo metu policininko uždusintą pažįstamą negrą recidyvistą, apie JAV “struktūrinį rasizmą” ir t.t. Nors visiems normaliems žmonėms yra nusispjauti kas vyksta JAV, visi žiūri, kad pas juos pačius būtų viskas gerai…..

Irena       2020-06-17 7:35

Todėl, kad juodziu dauguma užsiima nusikalstama veikla ...

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-06-17 6:41

Mano supratimu juodaodžiai daugiau miršta nuo policininkų todėl, kad jie inirtingiau priešinasi suimami. Tuomet policininkai priversti dažniau panaudoti jėgą, kurią naudojant visaip atsitinka. Taigi juodaodžiai labiau nesaugo savo gyvenimo, o kaltina policiją, kuri privalo atlikti savo pareigą.

stasys        2020-06-17 6:11

Labai dažnai ta problemą sutiksi ir Lietuvoje . Statistikos skaičiai naudojami kaip rezultatas o ne duomenų analizės paketas . Beje NS irgi yra tokio jaunimo kuriam rūpi ne gilintis į problema , o paprasčiausiai pirkti ta statistika skaitytojo dėmesį . Taip kad galima mesti akmenį Gražinos Bielousovos daržą ..bet sveikiau butu tuos akmenis savo kieme susirinkti .

Mūsų, paprastų lietuvių,       2020-06-17 5:00

gyvybės elitui(neosovietikams) nesvarbios - esame balastu jiems kely į Raudonosios Oligarchijos rojų.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.