Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Nida Vasiliauskaitė. Kas yra NVO? arba Kaip atstovaujamoji demokratija paverčiama fikcija

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 30 d. 10:42

23     

    

Nida Vasiliauskaitė. Kas yra NVO? arba Kaip atstovaujamoji demokratija paverčiama fikcija

Kas yra NVO? Demokratijos garantas (vienas iš) – atsako bet kuris vadovėlis. Visuomenės grupės savo iniciatyva vienijasi, idant deklaruotų ir gintų savo interesus, ir kontroliuotų valdžią. Taip kažkada atrodė.

De facto yra taip: keletas niekieno nerinktų, niekam neatstovaujančių ir niekam neatsakingų draugelių įsteigia VšĮ, kuri pasiskelbia atstovaujanti „moteris“, „LGBT“, „moksleivius“, „studentus“, „jaunimą“, „senimą“, „smurto aukas“ ar dar kokią plačią kategoriją, jos vardu gamina projektus, suka savo privatų bizniuką, o kad projektpinigiai nesektų – klykia kiek gerklės neša apie tos kategorijos gūdžią padėtį valstybėje, spausdamos tą valstybę tarptautiniais panašių NVO kanalais.

Ak, kad būtų tai TIK niekšelių privatūs bizniukai! „Visuomene“ apsimetančios nerenkamos NVO yra puikus įnagis tarptautinėms „nepolitinėms“ struktūroms kontroliuoti rinktai/perrenkamai politinei valdžiai, taip atstovaujamąją demokratiją paverčiant fikcija: valdo anaiptol nebe oficiali valdžia. Ir anaiptol ne visuomenė pati save.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

isdure mus narko laisves partija       2021-05-31 15:48

Soros has categorically denied receiving money from drug cartels or any form of criminal activity. The fact remains, however, that at least some of his financial operations have been based offshore, in banking and financial centers that are widely reported to be considered conducive to money-laundering.  The Soros fund is based in the Netherlands Antilles, a self-governing federation of five Caribbean islands. A CIA factbook describes the region as “a transshipment point for South American drugs bound for the US and Europe; money-laundering center.”
...
Soros’ long-time goal has been to subvert the national anti-drug policy of the U.S. Government, to move away from the use of national and global law enforcement resources against the drug trade.  He calls this “harm reduction,” meaning that criminal activity associated with the use of drugs will supposedly be reduced if the government takes over the drug trade and provides drugs and drug paraphernalia, including needles, to addicts. But law enforcement would still be required to keep drugs out of the hands of children.  If this is not the case, then Soros intends to allow substances such as marijuana, cocaine and heroin to be distributed to children.
https://www.aim.org/special-report/the-hidden-soros-agenda-drugs-money-the-media-and-political-power/

bedarbis        2021-05-31 14:37

ir as Europos NVO.
Duokit man pinigu! ginsiu zmogaus teises taip, kad neliktu akmens ant akmens.smile

hmm..        2021-05-31 14:30

na, Maldeikiene gal is savo dievinamo “ilantropo” pasimokius,ikure “Europos zinias”, kurios tera jos zinios…
Dobravolska panasiai Naujininkuose iregistravo “Europos zmogaus teisiu fonda”, kuris nustojo veikti vos ji isedo i ministro kede…  bet jau atkunta, nes Dobravolska susirupino gyventoju surasymu pagal tautybe, painiodama “tautines bendrijas su “tautinem mazumom” busimam separatizmui?..

“LR Konstitucijos 37 str. ir Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencija garantuoja tautinėms mažumoms teisę į savo kalbos, kultūros ir tradicijų puoselėjimą. Konvencijos 3 str. taip pat pažymima, kad kiekvienas tautinei mažumai priklausantis asmuo turi teisę laisvai pasirinkti, ar su juo turi būti elgiamasi kaip su tautinei mažumai priklausančiu asmeniu, ar ne, ir dėl tokio savo pasirinkimo arba dėl naudojimosi su tokiu pasirinkimu susijusiomis teisėmis jis neturi atsidurti nepalankioje padėtyje. Lietuva ratifikavo šią konvenciją dar 2000 m. ir tuo pačiu įsipareigojo perkelti konvencijos keliamus reikalavimus į Lietuvos įstatymus ir Vyriausybės vykdomą politiką”.
https://lt.efhr.eu/2020/12/16/visuotinis-gyventoju-surasymas-motyvuos-patvirtinti-savo-tautybe/

kita is Liaisves partijos, pasitobulinusi propagandiniam CEU ginant “zmogaus teises i narkotikus, pasivadinusi Morgana Daniele, itgi isikure ikure   savo vieno zmogaus nvo: https://www.laisvespartija.lt/kandidatai/morgana-daniele/

o ka jau kalbet apie visu siu nvo, perleistu finansuot biudzetui, stoga su D.Puru?..

>kas pirmas įkurs NVO       2021-05-31 8:52

Jo, pinigai tiesiog byra į daugiavaikių šeimų, katalikiškų ir t. t. NVO sąskaitas. Ir mokesčių inspekcija tik jų neįma į nagą, tik policija jų visai nepersekioja, tik “žiniasklaida” jų purvais neapipila.

AAA       2021-05-30 19:29

Ir dar blogiau: valdo užsieniniai pinigai užsieniniams interesams užtikrinti:(

to Nepasirašysiu       2021-05-30 17:55

Žąsiuk, nežinai kas tuos batus išsidalijo iki 1941 metų per metus Stalino Rusijos okupacijos? Kodėl pamiršti Lietuvos okupaciją iki 1941 metų birželio ir batų dalybas, ir lietuvių iškeldinimą į Sibirą arba ant Laptevų jūros ledo, a?

na nevisai -> Kas pimas       2021-05-30 16:31

Ta NVO ikurti tikrai nera sudetinga. Ir projekta parasyti ir pateikti, tai pat. Bet veliau ateis svarstymas kuris lems, ar valstybes biudzeto, ES, EEA fondu ar dvisaliu Norvegijos, Svecarijos, Ispandijos, ivairiu Soroso ir kitu “geradeju” isteigtu fondu administratoriai jums skirs pinigus jusu projekto igyvendinimui. Va tada ir pasirodys liudna tiesa, kad jus tu pinigu negausite, nors jusu projektas ir yra realus, o ne tik skirtas pinigams isisavinti, uos tiesiog pravalgant. Kodel? Todel, kad neatitinka fondu prioritetu. Todel, kad tuos prioritetu sarasus svarsto ir priima labai uzdarame rate be dideliu diskusiju i ta reikala isisuke zmones. Ir, taip, autore teisi, i prioritetu sarasus patenka tie, kurie yra labiausiai pazeidziami, gintini ir pan., t.y., kurie garsiausia rekia ir kurie jau turi aibes pinigu tam reksmui reklamuoti ar tiesiog pirkti ziniasklaida ir ne tik

< Kas pirmas įkurs NVO+       2021-05-30 15:20

Iš kokios marksistinės faunos pats būsi, fauniste, ką tu gero nudirbai…

Kas pirmas įkurs NVO +       2021-05-30 14:59

Radžvilas, tautininkai, Dagys ir kita fauna vis dejuoja dėl pinigų stygiaus.
Štai jums aukso puodas, ponai prisiekusieji.
„Pirma dalis. Ledas pajudėjo“.
P.S. Arba dirbate, arba dinkite iš politinio akiračio.

Kas pirmas įkurs NVO       2021-05-30 14:54

VšĮ atstovaujanti tradicines šeimas.
VšĮ atstovaujanti NAIKINAMAS Lietuvių ir Žemaičių tautas.
VšĮ atstovaujanti tradicinį (negenderistinį) vaikų ugdymą ir auklėjimą.
VšĮ atstovaujanti Smetoninės Lietuvos tąsą.
VšĮ atstovaujanti antiglobalistų ir antisorošistų globą.
VšĮ atstovaujanti antisisteminę žiniasklaidą.
Ir t.t. ir pan.

Kis       2021-05-30 14:27

supratau tik viena,kad norint mazesnio0 galvos skausmo,mazinti iki min tu lesykleliu,kai paskaitai kiek ju privyse,nukarsta ne tik rankos?

ah1       2021-05-30 14:27

kam neaišku kuo, kaip ir kodėl užsibaigia demokratija skaitykit Platono veikalą  ” Valstybė” aštunta knyga.

ah1       2021-05-30 14:14

valdo tas kas spausdina pinigus ir gauna senjoradžą - skirtumą tarp pinigų gamybos savikainos ir nominalo pvz. jei americos 100 dolerio kupiūros savikaina 10 cnt. tai senjoradžas 99,90 dol.

O koks       2021-05-30 14:10

koks skirtumas tarp NVO ir lgbt, ogi jokio. Tas pats gerai iš svetur apmokamas marksistinis propagandonešis. Straipsnis nepatiko.

taip tai taip ,ale ....       2021-05-30 13:38

Nida privalėtų rast ir norodyt išeitį iš tokios akivaizdžios bėdų jūros su nom NVS.O kas gi kitas tai dar gali padaryt? Šimonytė? Karbauskis ? Landsbergių klanas?

Prašalietis       2021-05-30 13:32

Durnių laivo “intelektualiniams"keleiviams dėl “fikcijų” tik šiandiena kyla klausimas - “Kas yra NVO? arba Kaip atstovaujamoji demokratija paverčiama fikcija”, nors bent kiek išsilavinęs eilinis žmogelis turintis šiokį tokį supratimą ir sugebantis realiai suvokti supantį pasaulį žino, kad tokiuose pseudo valstybiniuose dariniuose kaip šiandieninę eurokolūkyje “suklestėjusi” Lietuva(visi žino kokiose srityse Europoje ir pasaulyje pradėjo tvirtai pirmauti “išlaisvinta iš okupacijos Lietuva) ir jos “politinės partijos, ir nepriklausoma valstybė, ir prezidentai, ministrai ir t.t., Rusijai prieš 30 metų išsivežus buvusį sovietinį teatrą, tėra buvusios tų laikų laisvos ir nepriklausomos tarybinės respublikos teatro, pasilikę “tautiniai” tų laikų artistai toliau vaidinantys primityvaus kaimo saviveiklininkų lygio “išsilaisvinusios valstybės spektaklį, kurioje yra “demokratiškai išrinkti” ar paskirti “valstybiniai veikėjai, liaudies išrinkti ją pavaldyti visokių lygių atstovai….”. Lansberginio durnių laivo teatro 30 metų besitęsiantis yra skirtas visų pirma neišsivaikščiojusiems jo keleiviams, jų “patriotinei dvasiai palaikyti” ir yra režisuojamas eurokolūkio vyresnių “brolių” ir šio naujojo vakarietiško teatro vyriausio steigėjo ir prižiūrėtojo iš JAV… Taip kad su “demokratijos” vertimu ir “demokratijos virtimu fikcija” Vasiliauskaitė pavėlavo mažiausiai 25 metus…

Almantas       2021-05-30 12:40

Prie tu visu siurbeliu nepriskirciau “Carit’o"nors prisidengdami tuo vardu daug firmyciu gan sekmingai vykdo “projektus”

Almantas>Zodzio laisve       2021-05-30 12:35

NVO ne vien lengvu pinigu isisavintojai,bet ir labai aktyvi dalis rinkeju.Labai gerai tas parodoma 12 kedziu Kai ikuriama “Ragu ir kanopu” firma.O dabar isivaizduokite,kad visa tai oficialiai palaiko vietine ir respublikine valdzia.Tokia firma nieko neveikia, apart triuksmo kelimo,gauna is musu mokesciu moketoju nuo 250 iki 450 tukstanciu euru metams.Toje firmoje dirba kokie 2-3 zmones kurie ir pasidalina tuos pinigus ir aisku jie,ju seimos nariai,draugeliai aktyviai balsuos uz tuos asmenis kurie leidzia tokioms firmoms egzistuoti.Zinant,kad tu firmu Lietuvoje"kaip uteliu pas ubaga"tai susidarys nemaza rinkeju mase kuri istikimai balsuos uz juos seriancia ranka ir tuo paciu kur reikiama politini “fona"tiems serikams.O pinigai tai musu,biudzetiniai

Ačiū, gerbiama Nida, 100 balų kaip visada!       2021-05-30 12:33

Šią išskirtinę autorę neabejotinai galima laikyti sąžiningiausia viešosios erdvės intelektine lydere ir tautos balsu: kiekviename savo pasisakyme, kiekviename straipsnyje jos tiksliai suformuluota mintis yra 100% teisinga, nepritempta, argumentuota, atspindinti tautos nuomonę ir siekius.

Paulius >nepasirašysiu       2021-05-30 12:11

tiesą sakant tą pačią savybę tais tragiškais laikais neretai demonstravo ir patys žydai. Savas - artimas, bet savas kailis artimesnis. tokia tad jau ta žmogiška prigimtis, kurią tenka kaskart įveikinėti, jei nori gyvenimą po šia saule padaryti bent kiek pakenčiamesnį

Hm.       2021-05-30 11:54

Taip. Visur, kur tik yra kokių nors visuotinių kvailiojimų, yra ir sukčių, gaunančių pinigus iš to kvailiojimo. Nuo „maisto papildų“ iki „tvarios įtraukties“.

Nepasirašysiu       2021-05-30 11:41

p. Nida už tiesos sakymą netrukus gali atsidurti VSD “Rusijos ir Kinijos” sąraše, o kaip lietuviai moka ginti savus, jau matėme iš to, kaip greitai dalijosi kaimynų žydų batus per Holokaustą ir kiek užuojautos gavo Paleckis, neteisėtai be teismo kalintas pusantrų metų.

Žodžio laisvė...       2021-05-30 11:40

seniai žinomos tiesos.Tai yra lengvų pinigų įsisavintojai.


Rekomenduojame

Marijos Radijas: pokalbis apie Šiluvos deklaraciją

Joana Noreikaitė. Šimtas dvyliktoji TIE–SOS! akcija

Eimutis Bagdonas. Jei vakcinos tikrai saugios ir veiksmingos, kodėl taip vengiama skaidrumo? Mintys „Transparency International“ tyrimo paraštėse

Jonathon Van Maren. Kai ateistams reikia krikščionybės

Vygantas Malinauskas. Ką daryčiau aš

Rasa Čepaitienė. Kad smėlio dėžė netaptų dykuma

Saulius Dambrauskas. Apie teisę, Žmogaus Teises ir valią

Andrius Švarplys. Belieka tikėtis, kad tai taps visuomenės įpročiu

Andrius Švarplys. „Žirniukų revoliucija baigėsi tualete. Tiesiogine prasme“

Situacija sveikatos srityje: dr. Rimo Jankūno ir Andriaus Gudaičio pranešimai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: šįkart boikotas gali pavykti, mat valdantieji pataikė į savo tradicinius rėmėjus, o jų balsas dangų pasiekia

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra ‘Realpolitik’

Ramūnas Aušrotas. Seimo narė Morgana Danielė platina teisiškai ydingą ir socialiai neatsakingą informaciją

Ignas Vėgėlė. Kodėl mes taip orientuojamės?

Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.