Nida Vasiliauskaitė. Kas iš tiesų rūpi atstovaujamajai demokratijai

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 30 d. 19:48

13     

    

Nida Vasiliauskaitė. Kas iš tiesų rūpi atstovaujamajai demokratijai

„Jis juk politikas – manyti taip, žinoma, gali, tačiau privalo suprasti, kad taip kalbėti viešai negalima“, – sakoma apie rasistines, šovinistines, seksistines replikas numetantį ar šiaip kvailystes šnekantį Seimo narį.

Demokratijoje Seimo narys tai todėl turi ir mandatą, kad „atstovauja visuomenei“. Ne kad geras, gražus, protingas, išsilavinęs, įžvalgus ar politines regalijas paveldėjo, o kad „atstovauja“. Kuo? Pažiūromis ir interesais, žinoma. Bet dabar jis „privalo suprasti“, kad yra dviejų tipų mintijimo turiniai: „privatybei“ (kokie tik į galvą šauna, tikrieji) ir „viešumai“, politiniam panaudojimui (iš preegzistuojančio „politinės kultūros“ sąrašo, kuriuo galima netikėti, netgi nereikia tikėti, bet privalu išmokti ir viešumoj į jį kruopščiai įsipakuoti).

Kitaip tariant, jis gauna mandatą, nes neatstovauja: nei jei sėkmingai tikras pažiūras nuslėpė (ergo apgavo rinkėjus, nežinojusius, kokios tikrosios, kad jos skiriasi nuo deklaruotų), nei jei nenuslėpė ir post factum gausiai apie jas čiauška (ergo darosi nepriimtinas viešumai; jei jį už jas rinktų – reikia padaryti nerinktiną, nes „nepolitiškas“, nesupranta, kas „politikui privalu“; jei už jas jo nerinktų – reikia padaryti rinktiną išmokant prisidengti priešingomis).

Vis dar atstovaujamoji demokratija? Pastarosios interesas kaip tik priešingas: ne sušukuoti viešumą primetant „politinę kultūrą“, o skatinti būti viešumoj kandidatus į ją tuo, kuo jie realiai yra – kad už tai gautų pasitikėjimą arba negautų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.        2021-09-1 20:30

Ilarionovas pasakė tai, ką JAV opozicijos dalis seniai sakė. Kad D.B. laisvojo pasaulio priešas buvo aišku, bet Ilarionovo pateikti faktai vaizdą praturtina. Tik, žinoma, ne Baidenas čia režisierius. Tą visi supranta. Klausimas kąm jis dirba ? Vidiniam pogrindžiui ar išoriniam priešui. Ir kiek šalis turi būti perimta, kad vis dar nepradėtų priešintis ? Dėl to, matyt, Švecas taip suniekino šį pasisakymą, kad, būdamas vyriausiu GRU vadu SSSR atstovybėje, dirbo šia kryptimi. Matom, triūsas nepražuvo.

Dzeikas       2021-09-1 7:23

Dougui Mainwaringui:
Bidonas aplamai koks tai Laisvojo pasaulio ir Amerikos priesas, kurio vieta elektros kedeje uz samoninga kenkima civilizuoto pasaulio aplamai ir Jungtiniu Valstiju dalinai interesams. Ir smarkiai itariu tai samoninga isdavyste.
Faktini tokios prielaidos pagrindima ziurekite cia:
https://youtu.be/Li08G6dz8a4

Doug Mainwaring (Life Site News)       2021-09-1 0:24

Pranešama, kad Baideno administracijos Valstybės departamentas blokuoja afganų krikščionių atsivertėlių, norinčių pabėgti iš dabar Talibano užimtos šalies, gelbėjimą, kad išvengtų beveik tikros ir žiaurios mirties.

Artėjant rugpjūčio 31 d. terminui, kad iš Afganistano būtų išgabenti pavojuje atsidūrę žmonės, konservatyvus radijo ir televizijos komentatorius Glennas Beckas greitai surinko 30 milijonų dolerių užsakomiesiems lėktuvams, parvežti krikščionims, Baideno administracijos paliktiems mirti.
„Valstybės departamentas mus stabdė kiekviename žingsnyje“, - ketvirtadienio vakarą interviu „Fox News“ vedėjui Takeriui Carlsonui sakė Bekas. „Valstybės departamentas ir Baltieji rūmai buvo didžiausia kliūtis. Visi kiti padėjo nežiūrint skirtumų ir bandė šiuos žmones apsaugoti “.

Prieš vakarykščius sprogdinimus Kabulo oro uoste Becko organizacija „Nazarene Fund“ jau įlaipino 5100 pabėgėlių į lėktuvus iš Afganistano.

Penki šimtai pabėgėlių - daugiausia krikščionių moterų ir vaikų - laukė, kol įlips į kitą lėktuvą saugioje oro uosto zonoje, kai įvyko sprogimai. Karinis pareigūnas liepė jiems grįžti į kitą vartų pusę, už oro uosto saugomos teritorijos.

„Turiu jų nuotraukų, prašančių grįžti pro vartus“, - sakė Beckas. „Turiu kraujo ir kūno dalių nuotraukų ir nieko, išskyrus mirtį toje pačioje vietoje“.

„Mūsų užduotis dabar labai keičiasi“, - sakė Beckas. „Turime pasiųsti žmones į dar didesnį pavojų, kad jie galėtų išgabenti šiuos krikščionis, kurie pažymėti ne tik mirtimi, bet ir gali būti sudeginti gyvi už tai, kad atsivertė į krikščionybę“.
„Islamo šalys, labiau nori priimti krikščionis iš Afganistano nei mūsų Valstybės departamentas“, - pažymėjo Carlsonas.
Beckas sakė, kad kitos Artimųjų Rytų šalys „labiau užjaučia šiuos krikščionis nei mūsų Amerikos vyriausybė“. „Tai įžeidžia, gėdinga ir neteisinga“.

JAV vyriausybė nusprendė neskirti krikščionių ar kitų religinių mažumų kaip evakuacijos prioritetų, teigiama JAV Religijos laisvės komisijos (USCIRF), nepriklausomos, dvišalės, JAV federalinės vyriausybės komisijos, kuri stebi visuotinę teisę į tikėjimo laisvę užsienyje, pareiškime.

  Beckas sakė, kad Valstybės departamentas taip pat uždraudė jo pastangas įtikinėti kitas šalis priimti afganų krikščionis pabėgėlius.
Mes ieškojome vietų, kur galėtume įvežti žmones, kad tik juos laikytume, o Makedonija buvo viena iš jų “, - sakė Beckas. „Valstybės departamentas paskambino Makedonijos ambasadoriui ir liepė nesiimti nė vieno iš šių žmonių. Kas per velnias?”
Prieš ketvirtadienio oro uosto sprogdinimus EWTN Katie Yoder tweeted citatą iš Hudsono instituto Ninos Shea:

„Afganistano krikščionims neleidžiama įlipti į USG (JAV vyriausybės) skrydžius Kabule. Aš patariu jiems pabandyti įlipti į Glenno Becko skrydžius “.

https://www.lifesitenews.com/news/biden-administration-blocking-rescue-of-christians-from-afghanistan/

fungicidas       2021-08-31 20:39

Aklas pritarimas visoms valdžios iniciatyvoms išryškina kvailiausius konjunktūrininkus. Labiausiai matomi neturės galimybių persiversti kai bus pakeistas susikompromitavęs elitas. Bet ... jie kaip Š, - Visada Viršun. Nes reikalingi, net ir tiems kurie be kompromisų.

stasys       2021-08-31 20:17

amam 2021-08-31 15:07 ... truksta tamstai logikos . Minčiu klaidas manau susirasite .

amam       2021-08-31 15:07

Mielas staseli,tamstos niekas neskaito,nurimkit.O su tokiom kaip tamstos mintim zinia,kad sunku buti.Ivardis MES jums ne prie veido,nes ir nesate MES.Nei kava, nei alus nepades.Jums jau niekas nebepades.

stasys       2021-08-31 14:28

.. sunku būti stasiu . Kiekviena kutvela kažkodėl skaito jog ji turi teise konstitucine mane kažkuo įtarti . Kuo toliau tuo labiau ties ‘MES’ tampa parodija . Gal valdžia ne tuos skiepija ? O švirkštuose vaistai nuo viruso MES ..? Paieškosiu minčiu kavos puodelyje ..

amam       2021-08-31 8:39

Vargsas staseli,tau persunku.Bet tu nenusimink.Gal kitakart..

stasys       2021-08-31 6:52

Kažkoks minčiu ‘vinagretas’ tam ka autorė jau seniau čia pripasakojo . Pabandykite atsirinkti ka verta iš jos minčiu publikuoti o ko ne , kukliai praleidus .

Dzeikas       2021-08-31 6:38

Beabejonisui:
Valdo. Nes lietuviai parsiduoda su neiprastu lengvumu.
Nugi est tai norisi.

Hm.       2021-08-31 3:31

Taikliai kaip visada. Tikrai užknisa ta euroveidmainystė. Ypač kai atsimeni laikus, kai jos dar nebuvo.

Be abejonės        2021-08-31 3:01

Lietuvą valdo keli klanai, demokratijos nėr.

ah1       2021-08-30 19:51

pelnas

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.