Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 7 d. 7:13

21     

    

Nida Vasiliauskaitė. Ką atsakyti žmogui, kuris yra „pasiryžęs aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio“?

Iš tinklo: „deja, aš esu pasiryžusi aukoti dalį savo laisvės vardan bendro gėrio. Jeigu žmogui jo asmeninė laisvė yra aukščiau už bendrą gėrį, tai tas žmogus ir yra svetimas demokratijai bei laisvės principams.“

Ką atsakyti į šį neįtikėtiną išpažinimą?

Štai ką: jei asmens laisvė subordinuotina bendram gėriui, tai visiškai pateisinama, pvz., suimti visą miestelį ir išsiųsti geležinkelio taigoje tiesti arba Černobylio reaktoriaus gesinti. Arba priversti moteris kasmet vaikuotis. Valstybei juk reikia. Ir visiškai pateisinta komunizmą ant kaulų stačiusi SSSR.

Bet taip išpažįstantis nėra „aš“, nėra nei „mes“, tad ir nebe pokalbio subjektas.

Neatsakyti nieko: just out.
Žemiau žolės.
Moralinis užribis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ir Anupras       2021-05-8 13:06

jau Milaičiu tapo ar “Didžiuoju Sunulinimu”? Ir jis jau prisijungė prie švabistų judėjimo?

> 2021-05-8 8:35       2021-05-8 12:35

o tau, juliau Milaiti, kelias „minimalkes” kremlius moka, „nuo prasčiokų” nuluptų kailių už: dzeikinimą, prašalaitinimą, tiekinimą, kisinimą, anuprinimą? Kiek?!

Dzeikas       2021-05-8 10:36

Prasalaiciui:
“Eiliniam darbo zmogui” zmogui reikalauti liberalizuoti DK - pirmoje eileje.Surengt straika turi buti 5 minuciu reikalas 50%+1 balsavusiuju darbininku dauguma. Lygiai kaip ir lokauto teise darbdaviui. Jeigu puskvailis brudas galvoja,kad verslas pinigus akvarele paiso, ir tereikia uz gerkles paimt ir “pinigu bus”.
Reikalauti palengvinti verslo starto salygas(jokiu “licenziju” verslui, verslas - naturali zmogaus teise,lygiai kaip ir kvepavimas. Pradeda kas nori ir turi pinigu stalui prekems susideti).
Darbdavys gali ismesti per 5d ispejamaji laikotarpi? O darbuotuojas gali ryte ispet, kad sian paskutine diena jis dirba.Kaip JAV: tinginiai iseje sedi 6 menesius ant 80% pasalpos , po to darbo iesko. Netinginiai darba susiranda per 3 dienas. Net as su bloga anglu kalba moneta norejau mest pas kuri is pakvietusiu eiti dirbt. Paskui apsigalvojau. Kas pirmas pakviete, pas ta ir isidarbinau.
O brudas kuriam cia atstovauji aisku kalba apie minimuma ir jam “nax ta laisve, jis est nori”.
As tokius savivarte masina isvezciau i KLDR nepaisant odos spalvos ir tautybes. Tegul anukeliui Kimui dirba “uz minimuma” ir pajoka ryziu.

Anuprai,       2021-05-8 10:20

užmiršai, kad valstybė yra žmonės. Dėl milijardierių gerovės ubagai pasiryžę bet kam - gali gyvybę paaukoti, kad tik jiems būtų geriau. Atiduotų viską vardan jų gerovės, kad tik Švabas taptų Pasaulio kunigaikščiu ir pan.

Anupras       2021-05-8 10:04

Šį kartą N. Vasiliauskaitės išreikšta pozicija beveik atitinka Briuselio direktyvas: šalin valstybes, individo laisvė yra aukščiau visko.

tiek       2021-05-8 9:31

O ką gali pasakyti žmogui ,kuris nori gyventi tarp kitų žmonių ,o ne rinktis atsiskyrėlio"dervišo” kelią ?(juk gyvenant “tarp žmonių” ,pvz.kad ir daugiabučiame name,ne visada gali elgtis taip ,kaip šauna galvon. Dažnai pagrindinės elgesio taisyklės gyventojams ir svečiams net viešai iškabinamos.Ir ką? ).

Prašalietis       2021-05-8 8:47

Gerai yra “aukoti dalį savo laisvės” tiems, kas jos,“išsivadavus” iš sovietinės sąjungos okupacijos ir sėkmingai “sudalyvavus” KGB-sąjūdiniame ir “tautinių” profesionalių komunistų organizuotoje prichvatizacijoje, eurosojūze “sugebėjo susiveikti” daug. Klausimas yra ką daryti su “savo galimomis kam nors paaukoti laisvių dalimis” daugumai šiandieninių eilinių žmonių. Jie sovietinėje okupacijoje, nesiekdami būti Stakanoviečiais, dirbo nepersidirbdami 8 valandas, savo “laisvių dalis” po darbo, “laisvės ir nepriklausomybės vardan”, aukojo” darbo dienomis ir šventadieniais vieni vaikščiodami į svečius, kiti-krapštydamiesi kolektyviniuose soduose, dar kiti-ieškodami parduotuvėse “deficitų”, kiti- pinigų taupymui automobiliui ar kooperatiniam butui… Šiandiena 2/3 žmonių “laisvoje ir nepriklausomoje” Lietuvoje vakarietiškame eurosojūze eiliniai darbo žmonės dirba neskaičiuodami valandų už tautiškai patriotinį minimumą ir likusią “laisvę” tegali skirti bėgiojimui po parduotuves, ieškant akcijų ir nupigintų maisto ir kitų būtiniausių pragyvenimui prekių. Tad šiems žmonėms eurosojūzinėje Lietuvoje gautos “laisvės dalies visuotinio gėrio aukai” nebelieka net mažiausios dalies, nes jos nepakanka patiems užsitikrinti daugiau mažiau normalaus pramitimo. Nausėdos kuriamos “gerovės valstybės visuotinis gėris” bent galėtų būti daugiau mažiau normalaus eilinių žmonių pramitimo užtikrinimas. Šis “visuotinis gėris” leistų didžiuotis pirmavimu pasaulyje ar Europoje suvalgomo kokybiško ir sveiko maisto(mėsos, pieno produktų, vaisių, daržovių... kuo buvo sovietijoje prieš kitus didžiuotasi sovietijos okupacijos laikais) kiekiu vienam žmogui, o ne skurstančių žmonių skaičiumi ir išgeriamo alkoholio kiekiu tenkančiu kiekvienam Lietuvoje gyvenančiam žmogui, įskaitant kūdikius bei nukaršusius senelius….

Kažkodėl milijardieriai       2021-05-8 8:35

nesiaukoja dėl bendro ubagų gėrio, o lupa devynis kailius nuo prasčiokų ir moka minimalkę.

Al.       2021-05-8 1:59

Nidos cituojama autorė, atrodo, numato, kad ,,bendrasis gėris” yra kažkoks visiems žinomai sutartas dalykas. Bet ,,bendrasis gėris” yra nuolat nustatomas iš naujo per ,,visuomeninę sutartį”, t. y. demokratinio valdymo pagalba. O tą galima patikimai pasiekti tik turint laisvus visuomeninės sutarties dalyvius. Logika čia panaši į tą kodėl Dievas, būdamas toks geras, sukūrė ne tik Gėrį, bet ir Blogį. Todėl, kad aukščiausias Gėris yra Laisvė, o tam žmogus turi turėti pasirinkimą. Pats Galėjimas Pasirinkti yra vertingesnis už šios minutės naudą.

123.       2021-05-7 20:33

Petys už laisvę, va tep.

Mike Adams (News Target)       2021-05-7 20:05

https://www.newstarget.com/2021-05-06-vaers-data-show-increase-in-vaccine-deaths-2021.html
Remiantis vyriausybės duomenimis, paskelbtais VAERS.hhs.gov, po kovido skiepo 2020 m. mirė 82 žmonės., o 2021 m. iki šiol yra mirę 3317.
Iki šiol paskiepyta mažiau nei pusė JAV gyventojų. Jei ši tendencija išliks, tikėtina, kad iki 2021 m. galo VAERS sistemai bus pranešta apie 12 000, - 15 000 mirčių po skiepo.
Informuoti medicinos stebėtojai pažymi, kad VAERS užfiksuoja tik nuo 1% iki 10% faktinių mirčių ar simptomų, o tai reiškia, kad po skiepo jau mirė  33 000 -330 000 amerikiečių.
Iki šiol jiems pavyko skiepyti tik užmaršių, patiklių amerikiečių, kurie yra per kvaili, kad suprastų, jog vyriausybė jiems meluoja, „žemai kabančius vaisius“. Dabar jie susidūrę su dvejojančiais siūlo finansinę naudą, nemokamą alų ir kitas kvailas paskatas bandydami suleisti skiepą dar keliems milijonams amerikiečių - siūlydami iškeisti savo gyvenimą į nemokamą alų. (Tada jis nebėra nemokamas, ar ne?)

Jei nuo skiepo jau žuvo apie 50 000 amerikiečių. Tai prilygsta Vietnamo kare žuvusių amerikiečių skaičiui. Tikėtina, kad iki šių metų pabaigos šis skaičius viršys 250 000.
Mes stebime, kaip žmonijai vykdomas skiepų holokaustas, ir negalima nieko sakyti apie žalą dėl skiepų. Tai padaręs, būsit uždraustas, įtrauktas į juodąjį sąrašą ir apšmeižtas. Vakar, NATURE paskelbė pablūdusio Teksaso pediatro straipsnį, kur jis iš esmės reikalauja, kad Jungtinės Tautos medžiotų ir nutildytų visus „anti-vaxxerius“ visame pasaulyje.
Brighteon.com/7f831fef-269d-48bb-96b2-56baa5c43d29
Tai beprotybė. Vis dėlto NATURE kažkodėl tai laiko „mokslu“.

Tiesą sakant, farmacijos kontroliuojamos mokslo ir medicinos institucijos tapo akivaizdžiu ir pavojum žmonijos išlikimui.

Tuckeris Carlsonas klausia, kodėl tiek daug amerikiečių miršta po covid-19 vakcinos skiepų:
Brighteon.com/2a2fd903-220a-4b4f-86bf-0f78aaa8fd2a

Man rodos,       2021-05-7 19:50

čia susipykta su logika ir smarkiai sumaišytos sąvokos. Laisvė, auka ir bendrasis gėris niekaip vienas kitam neprieštarauja, tai ir rinktis nereikia. Svarbu tik štai kas: ir aukotis, ir tarnauti bendrajam gėriui gali tik LAISVAS žmogus. Beje, demokratijai laisvė irgi niekaip nekenkia. Pasakyčiau tai asabai: eik tu verčiau bulvienės virti - gal bent į ją neprikrausi ir želatinos, ir krienų, ir braškių uogienės.

Dzeikas       2021-05-7 17:02

ah1ui:
JAV to “bardako” pilnos kelnes ir kazkaip nemirsta.Gyvena ir sviestui su ikrais uzdirba. Duonos seniai nebevalgo - tai elgetu maistas. Amerikieciai   perka duona tik padazui nuo lekstes nuvalyti.
Jo, vaikeliai pasivoge tevelio strielba buna klasiokus issaudo. O ten kur “bardako nera” ta darba padaro banditai, nes ginklus turi tik jie, ir “nebardako” gynejai.
Avims ju neduoda. O jeigu ir duoda, tai avi tuo ginklu vilka nusovusia atiduoda vilko giminems , kaip kompensacija uz moraline skriauda.
Tvarka turi but! Saudys mat cia kiekvienas…

Dzeikas       2021-05-7 16:55

Visdelto isiskaitykite i straipsnio uzvadinima , nes cia savrbus KIEKVIENAS uzvadinimo zodis.
Na jeigu tu(as , jis, ji, mes) pasiryze aukoti SAVO, dar karta - S A V O. Tada viskas tvarkoj, tu aukoji SAVO laisve ir pats tu atsakai uz savo sprendima.
Bet tokie zmogeliukai zodi “savo” pasako del proformos ir po 3 sekundziu pamirsta sia svarbia detale.Tokie, atsip., zmegeliuksciai turi omenyj JUSU LAISVE! Jusu laisve ir pamins , ir vardan bendrojo gerio tai yra geras.
Ar eisite kaip sovietinis kultinis sventasis Pavlas Korciaginas siauruko tiesti, nes ligonines sala ir reikia malku mesteleti i miesta?
Nezinau.
Ar norite,kad valdzia imtusi “ryztingu priemoniu”, sugaudytu kaip negrus dziunglese praeivius , besispyriojantiems kulka i pakausi, arba jeigu humaniskai pistalieto rankena marmuzen ir tie sugaudytieji gelezinkeli per lapkricio liutis nuties?
Na geras darbas gi!
Ar norite, kad atejusieji cekistai odinemis striukemis (gali buti ir su baltosios kumeles zenklu kepureje , iskaba Nr.16) isverstu jus mieganti is lovos ir su pyzama nuvarytu i sunkvezimi pilna tokiu pat “mobilizuotuju” bendrojo gerio labui?
Aha, turbut nelabai. Ar tikites ligos biuleteni odiniams nosin pakisti?
Nesuveiks.

ah1       2021-05-7 16:39

taip, kai kuriems svetimi bardako principai. Na o jei atsiranda atsisakančių bardako ir bardako principų vardan visuotinio gėrio tai tik reikėtų džiaugtis bardako mažinimu. Tvarkai - taip, bardakui - ne.

s.m.       2021-05-7 12:35

Nida praleido dar vieną svarbų aspektą, - avys, nevertinančios asmeninės laisvės vardan bukų propagandinių lozungų, deja, nesugeba suvokti žmogiškųjų vertybių ir yra pasmerktos darvinistinei natūraliajai atrankai.
Aukoti ką nors galima vardan tikro ir realaus dalyko, bet ne dėl masių durninimui skirtų propagandinių butaforijų.
***
Vis dažniau susimąstau, kad gal toks ir yra Dievo planas, o siaube, sutampantis su eugeniko Čarlio Darvino planu. Apvalyti žemę nuo gyvių, nevertų būti žmonėmis.

elfe       2021-05-7 12:26

beje, jei demokratija grista daugumos valia, tai mazuma jaucisi neisgirsta.
jai tenka daugiau paaukoti.
o jei mazuma primeta daugumai savo valia, daugumai tenka daugiau aukoti ir demokratijos proncipas faktiskai sugriaunamas.
tad ka reikia daryti, kad kiekvienas individas turetu lygias galimybes augti ir klesteti, nepazeidziant kitu teises i tokias pacias galimybes?..
lygiai kaip ir didziosios valstybes JT, EU nepazeistu mazuju teisiu ar stambiosios korporacijos mazuju verslu?..

elfe       2021-05-7 12:02

mano kuklia nuomone musu bendraji geri, bendru susitarimu gina KONSTITUCIJA.
ir ka del to reiktu aukoti?.. nora nemoket mokesciu? nora lipt kitiems ant galvu?..

nors bendraji geri gali skirtingai suprast tautine valstybe sukurusi tauta bei savo interesa ginancios globalios korporacijos.

paaiškinkite       2021-05-7 10:25

Kur reglamentuota, kad mano laisvė konfliktuoja su “tavo” laisve? gal tavo “laisvė” yra ne “tavo laisvė”, bet tik valdžios įpūsta migla?

Nida, ar klasikinę bendojo gėrio sąvoką       2021-05-7 8:18

skiriate nuo „gerovės valstybės“ ir artimų jai sąvokų?
– Visi trys Jūsų pateikti pavyzdžiai nepakankami bendrojo gėrio sąvokos,
kuri galiausiai yra metafizinė ir kurios turinys apima transcendentinę asmens paskirtį amžinajam gyvenimui, o politinis projektas neturi jai prieštarauti, nusakymui.
Šį kartą, deja, Jūsų prielaida (bendrojo gėrio sąvoka – bonum commune) nėra tinkamai vartojama, jos turinys socialistiškai redukuotas,
todėl ir išvada, nors taisyklinga, bet – netinkama.
Vis dėlto pasvarstymo meninį įtaigumą – pripažįstu. NK

Kis       2021-05-7 6:36

Ka reiskia visus suimti ir issiusti-ka tai reiskia?O jeigu as laisvanoriskai gesinuir kitka daryciau?

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.