Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 8 d. 22:19

26     

    

Nida Vasiliauskaitė. Apie „vatnikus“ ir jų medžiotojus jorkšyrus: kurie iš jų yra tikroji politinė bėda

Pagaliau suformuluosiu tą klausimą, kurio „nedera minėti vardo“ (jis dabar vienas realių viešumos tabu, o ne kokie nors gėjai): kokia problema yra „vatnikai“?

Grėsmė valstybei, jei interneto platybėn užklydęs pensininkas galvoja, jog sovietmečiu buvo geriau (ne kad ledai buvo skanūs ir elektra pigi ar kad neskurdo, o kad viskas, kas tada buvo neblogai – DĖL specifinės sovietmečio santvarkos ir okupacijos, o viskas, kas dabar negerai – NES nebėra sovietmečio)? Suburs partiją, paims valdžią ir atkurs LTSR?

Prie Rusijos tai neprijungs, nes (pasakysiu paslaptį) sovietmetis ir ten seniausiai baigėsi. Nebent užkirsime kelią patyčiomis ir trolinimu, atsiprašau, elfinimu?

O jei kartais ne, tai baikite vieną kartą su šita leksika, nes kiekvienas, kas medžioja „vatnikus“, yra jorkšyras – parazitas, viešos erdvės teršikas, harasintojas, „šulinių nuodytojas“, tūkstantįkart pavojingesnis už bet kokį didelėmis pastangomis iškapstytą realų „vatniką“. Pastarieji jokia apčiuopiama politine bėda nėra, o štai jorkšyrai – yra.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Hm.       2021-06-10 13:06

Yra buvę daug, daug geresnių Jūsų straipsnių, p. Nida. Tiesa tai, kad užingridos armonikaitės-čmilsen elektoratas gali pavadinti „vatnikais“ bet ką, kas nors kiek jiems nepritaria. Bet taip pat tiesa, kad yra labai nemalonių ir Lietuvai nelojalių žmonių, kurie kažin kodėl nieku gyvu nenori grįžti į istorinę tėvynę.

Diede,       2021-06-9 21:23

gal išsipagiriok? Ką pats čia vatnikais vadini, kai šeimininkas leidžia? O kai neleis vėl Kremliui tarnausi, kaip tarnavęs, atspėjom?

Diedas       2021-06-9 19:57

Vata, nustokit inkšt. Greičiau renkit referendūūūūmą ir kvieskit rusus kad išgelbėtų. Nes kur tok ateina ruski myras, ten visiems duoda pinigų pastato kompleksus, įteikia po medalį ir padaro laimingais.
Pažiūrėkim paip Donbasas laimingai gyvena. Kas tik nelaimingas, nepatenkintas valdžia, iškart į konclagerį. Va ten tai tvarka. Tai ne pas mus, kur kas ką nori tas tą šneka nusišneka, rašo nusirašo, rodo, nusirodo.

kitas vatnikas       2021-06-9 19:39

paklausiau jorksyru,
d.zalimas - referendumai vatnikams. populistu manipuliacijos… demokratines salys ju nerengia. isvada: nedemokratiskiausia - sveicarija. o musu referendumai del nepriklausomybes, del rusu kariuomenes isvedimo, del ES,Nato - populistu manipuliacijos!
tik surinkus 300 000 parasu, anot sio jorksyro, galima klausima svarstyt kaip verta svarstymo.
tik santuoka yra tarp vyro ir moters. seima gali but belekas, kad ir mafija…
vienlyciu antykiai - prigimtine zmogaus teise. konstitucija interpretuosiu tik as. niekam kitam neleisiu. 
Lietuvos zemiu ispardavimo uzsienieciams draudimas - nusikaltimas. raklama putinui su lukosenkai?.. ar tik ne as fondams EEA Grant?

jorksyras Adomenas statys Lukosenkos siunciamiems pabegeliams is Sirijos, Irako palapines, nes Lukosenka atgal nepriima. JT sako, kad palapines tinka tik kokiai Turkijai, Lietuva turi duot butus, bendrabucius ir pilnai aprupinti. dar ne beda, dar tik virs 200, bet svarbu, kad sujaudinom Lukosenka ir siutinsim ji toliau, jo kersto nebijom… mes drasus… mes dirbam vardan baltarusu laives, ju gerbuvio… musiskiai pakentes, iprate… svarbu, kad Freedom House jorksyrai but patenkinti… juk pamoka… na ir kas jei Baltarusija taps Rusijos dalim, juk to ir siekiam, tik to nesakom..

vatnikas > Diedui        2021-06-9 17:56

mes be kompleksu! vat!
nes Lietuva be komleksu!
buvo gyvulininkystes komplekasai, buvo pieninkystes kompleksai -  viska diedai isporceliavo, o dabar kompleksuoja del vatniku?. smile

Diedas       2021-06-9 17:16

Kiek čia vatos renkasi.
Vatnytkų portalas.
Vatinei auditorijai galiu parodyt kur jos likimas.
Varykit į Donbasą. Užteks vienos ekskursijos.
Ten vata nugalėjo. Ten vatinė tvarka. Viskas pagal jus. Fabrikus sugriovė, šachtas uždarė, ką galėjo išporceliavo išvogė išdaužė. Algos per pusę mažesnės nei neturtingoj Ukrainoj. O didžiausias vatos pasiekimas, konclageris “izoliacija” vidurį Donecko. Vienintelis Europoje!!!
Pasijutūbinkit Denis Kazansky, jis propaganda neužsiima,  nemeluoja, bet suranda vatinius liudininkus kurie patys papasakoja, kurie dabar ir vėl ašaroja, kad anksčiau būvą geriau.

Diede,       2021-06-9 15:28

po kiek vatą pardavinėji kartu su Pavilioniu? Tas gi grynas sovietų neosovietikas, kaip ir pats. Ar supratai?

daug sekėjų turi       2021-06-9 14:31

kiemterjeras niu-jork-šyras

vatnikas        2021-06-9 14:14

esu labai verslus.
visa nakti verciausi verciausi nuo sono ant sono, kol supratau: Lietuvos ateitis - jos praeitis!
musu ateitis sviesi, aciu, Andriau, kad esi…
tose vietose, kur neliko nei vieno vatniko, gali tiketis susitikti Dieva!

vatnikas        2021-06-9 13:58

pasieke mus gera zinia:
jau sedim kubilo dugne
ir laukiame kol virs galvos
mums krize dangti dar uzvos!..
ziauri lemtis,  dalia baisi -
konservais tapsime visi,

Kis       2021-06-9 12:43

nereikia rubo kaltinti nebutais dalykais.Okupavus Lietuva,kartu su okupantais atejo ir ju kultura,tad vatinkes,samagonas,zmogaus samone importuoti is “{Sajungos brolisku respubliku”.Siandiena norima pabrezti isskirtinuma,nors sekasi sunkiai,issiduoda savo smegenelemis ir blogomis augintomis salygomis.Siandiena vatinkos savoka aplamai klaidinga,nes nieko bendro neturi su rubu.Povilionis-vatinke,Dulkis -vatinke ir daug tokiu ,kurie nera gyvenime ne tik nesioje,bet ir mate jaja,o vatnikais ir palike.Atejus saulei is rytu dingo lietuviski kailinukai-frontui,mainais gavome vatinkas,kurias sunkiai vaduojames po sia diena,nes jau uzaugo simtasiuliu garbintojai.

>> Diedui 6:57       2021-06-9 12:16

Akivaizdu, kad ne taigą kirtai, ne Kazachstano plėšinius plėšei ar Laptevų jūroje žvejojai, kad fufaikos neprireikė. Būtum jau seniai p-tus nušalęs. IDEOLOGINIS darbas, aišku, vyksta daug šiltesnėje ir malonesnėje aplinkoje. Ir puikybės įpučia, ir paniekos priklausomiesiems nuo tavo malonės ar nemalonės. Tik va nuo to komforto ir smegenys lašiniais apauga, taigi net ir madingi vieno ar kito laikmečio žodžiai pasimiršta, susimaišo. Gal jau ir Alzheimeris netoli? Sako, jis irgi dažniausiai nuo per patogaus gyvenimo smile .

Vaclovas ing nuomonė       2021-06-9 10:26

Niekuomet nesimokinkite iš vaizdrų (atvirkščiai - galima), neskaitykite rytais spaudos. Kryptys (ar pusės) valdeivystėje esti, tik kuomet aklieji (dienraštininkai, “šviesuomenė”, pan.) paklaidina visuomenę, prasideda “pasirodymai”. Yra šalių (ir buvo), kuriose didžiuma pasitenkina savo ūkeliais - nameliu, laukais, buteliu (nuo “butas”) - ir didelio vargo bei neteisybės nemato. Didžiūnai yra nelaimė, bet kol kas neišvengiamà. Tačiau paprasti žmonės gali suimti vadžias pagal savo pažiūras, tik Lietuvoje yra visiškas dorovinis nuosmukis. Iš kažkur gavę pinigų, prisistatę rūmus, rūpinasi tik tolimesniu putimu.

nuomonė       2021-06-9 9:54

Filme “Shooter” (”Šaulys”) nuskamba maždaug tokia frazė- nėra nei kairiųjų,nei dešiniųjų partijų ir ideologijų,yra tik tie,kurie turi,ir tie kurie neturi. Tie,kurie turi,imasi bet kokių priemonių,kad turėtų dar daugiau.Tad visi tie politiniai spektakliai,manau, yra skirti užmaskuoti priemonėms,padedančioms turintiems turėti dar daugiau.

Vaclovas ing Diedas 6:57       2021-06-9 9:52

Užsimindami apie tokių žodžių kaip “lochas” vartojimą tarybinėje santvarkoje, priminėte tik nedidelio tuomečio visuomeninio sluoksnio kalbseną: neretai nuteistųjų, jų gyvenimo būdo puoselėtojų gretose, kai kuriose Kauno kaimynijose, galbūt - “šofiorų”, dar pas kažką. Visuotiškai Lietuvoje tokios rūšies apibūdinimai tapo žinomi tik po dutūkstantųjų, labiau penktų-šeštų metų, tapus žiniatinklio vartotojais ir tuo tarpu Ru-žiniatinklio. Dėl kitų kalbų menko mokėjimo, pripratimo, 90-95 nuošimčių tėvynainių lankosi būtent pastarajame. Tad tokių žodelių visuotiškumas yra tik nuo šių, visai nesenų laikų. Nuo tada labai krito bendravimo lygis Lietuvoje. Dorovė irgi, bet jau dėl kitų priežaščių.
Prierašas: atsiprašau už nušokimą nuo aptariamo reikalo.

nuomonė       2021-06-9 9:48

Skaičiau,kad sovietmečiu nemažai lietuvių jaunuolių sovietiniai komisarai išvežė  į Afganistaną tarnauti sovietinėje kariuomenėje,kur neretai jų laukdavo suluošinimas ar net mirtis,tad likę gyvi ir jų artimieji ,manau, negalvoja,kad prie sovietų buvo geriau.

Šįkart pro šalį       2021-06-9 9:20

Bjaurūs tie jorkšyrai, bet esmė nepagauta. Kas riboja autorę? Amžius? Patirtis? Tautinio jausmo trūkumas?

Diedas       2021-06-9 9:04

Šlykščiausia, žemiausios kastos, kriminalinė vatos dalis yra pusgalviai nevykusiai bandantys apsimesti lietuviais.
Buvo metas, kai tokie putindelfio komentaruose parašydavo tūkstančius idiotiškų, bet būtinai Lietuvą ir lietuvius žeminančių komentarų.
Jie nerašo - jūs tokie ar kitokie, vata rašo “mes” - “mes letuvei durnialei” “man gieda but letuviu”  “mes letuvei be rascei net be klaidu rasiti ne mokam” Tūkstančiai žeminančių “mes….”
Negana to, vata net savo beraštišku ir buku stiliumi rašydavo straipsnius. Viršūnė buvo rusonacistiniai pastalai pavadinti “kodėl mes lietuviai ne mylim rusus”
Ir putindelfis tai publikavo.
Gyvenime turėjau progos iš arti matyti kaip išmokstama lietuviškai ir kokios gramatinės ir stiliaus klaidos daromos, todėl putindelfio komentarai atrodė kaip rusonaciukų durniausių fantazijų kratinys.
Dabar beraščių masė patraukta į šalį. Kremlius stumt savo ubagiškai propagandai samdo visokias vasiliauskaites kurios paisto apie pagiringo saugumo praporo galvoje siautėjančius jorkšyrus.

Diedas       2021-06-9 8:40

Vata egzistuoja visur. Teko dirbt olandų kompanijoj, kur per keletą metų į penciją išėjo keliolika žmonių. Po vieną, jie normalūs, aktyvūs pilni entuziazmo, nesisnarglėjantys.
Bet gerą valandą prieš darbą susirinkę kaferaume padarydavo dejonių mitingėlį, kaip dabar blogai ir kaip anksčiau buvo geriau.
Vata, tai lengviausiai maustoma liaudis, politikų plastelinas iš kurių galima nuliodyt ką nori. Jie ant bet kokių nostalginių pažadų skrenda kaip musės ant mėšlo.

DDD       2021-06-9 8:04

Deja, vatnikai egzistuoja. Jie rašinėja ant savo sienų, kokie geri buvo Sniečkus ar konkretaus rajkomo sekretorius. Dar žavisi Batka, sučiupusiu savo tautai taip prisidirbusį žurnalistą, kad teks jį sušaudyti. Jų nemeilė Europai ne vien dėl vertybinių paskatų (čia viskas OK), bet ir dėl geopolitinių išskaičiavimų. Pasikeitus aplinkybėms jie neabejotinai būtų kolaborantai (gaila, kartu su kai kuriais valdančiųjų fanais) - juos gali tekti išvysti per šautuvo taikiklį. Titulas “Maršo organizatorius/koordinatorius” nebus jokia lengvinanti aplinkybė.

Abelis       2021-06-9 7:42

vau Nida, bravo…
suvalgiau Tavo tekstuką prie rytinės kavos kaip šokoladuką...
buvo ir skanu ir linksma….
toks fantastiškai geras skonis juodojo šokolado
su nepakartojamu kartumo prieskoniu…
Esi šaunuolė.

Diedas       2021-06-9 6:57

Vatinka ne tik apsirengimas, bet gyvenimo būdas.
Kadaise dirbau Rusijoje, būtent mmano aplinkoj, nė vienas lietuvis fufaikos nedėvėdavo.
Bet atsirado tokių (jų tikrai nesmerkiu)kurie susirasdavo vietinę moterį ir persikeldavo pas ją gyvent.
Va tie iš karto įlysdavo į fufaikas. Turėdavo darbines, išeigines ir pan.
Tarp tautiečių posakis “apsivilko fufaiką” reikšdavo kad susirado vietinę moterį.
Dabar žodis vatinka turi ryškiai neigiamą atspalvį. Iš karto asocijuojasi su nepraustaburniu,  nelaimingu, viskuo nepatenkintu, tinginiu nevykėliu.
Tarybiniais laikais tokių, tinginčių gyvent, laukiančių valdžios malonės, irgi buvo užtektinai, tik tada juos vadino “LOXAIS”

Diedas       2021-06-9 6:46

Gerai parašyta. Grynos vatos braižas. Bet iki pilno fufaikinio lygio komentaro trūksta dviejų dalykų:
1.Lansbergio pavardės (geriausiai tiktų iškraipyta - “lanzberb.. bis"ar pan.)
2 Aimanos “RUSSAI pola”
Dar prie tokių straipsnių kremlinai gerai pritaiko patyčias iš  Lietuvos vardo “Litchuanija” ar pan. ir dejonės apie griuvėsius ir badą.
Autodei yra erdvės tobulėjimui.

> 22:56       2021-06-8 23:42

Vatinka (vėliau vatinukas, šimtasiūlė) buvo ne tik kalinių, bet visų žmonių, dirbančių fizinį darbą lauke ir šaltyje, apranga dar ir kokiame 7 ar 8 dešimtmetyje. Šilta, lengva. Tik bėda, kad neišvaloma. Bet nebrangi, todėl lengvai pakeičiama. Taigi tas pavadinimas ,,vatniku” iš tiesų reiškia ne kritiką kokiai nors tariamai meilei tam, ko jau nėra, bet ,,elyto” panieką ,,neelytui”. Štai ir viskas. O tikrąją priežastį pakeisti tariama priežastimi dabar įprasta, ypač vienai tokiai tariamai partijai.

Betgi       2021-06-8 22:56

Žinome - “vatnykai” nuo vatinukai. Tokia būdavo kalinių apranga sovietiniuose lageriuose. Sovietmečiu buvo vengta asociacijos su lageriais ir “sulietuvino”, pakeitė žodžiu “šimtasiūlė”...
Tai štai, ta pašaipa “vatnykai” (dabar) paplito, kai buvo madoje dygsniuotos striukės. Puikiai visi prisimename - kas trečia moteriškė po Vilnių vaikštinėjo apsivilkusi tokią patogią (nes lengva) striuke. Tai yra vilkėjo “šimtasiūle” ir ... išties tiesiogiai buvo “vatnike”!
Vatnikas vatniką vatniku išvadina! Smagūs mados (ir patyčių) vingiai, tiesa?

Miela Nida       2021-06-8 22:46

tie vyresni isties ilgisi ne ledu ,o senu giriu…O del jorksyru,tai kazkada teko pasiskaityti-pasiurpau-ragina skusti ,medzioti kitamincius.Kad juos kur Neuzmirstuoles !

Rekomenduojame

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.