Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Emigracija, imigracija, demografija

Nida Vasiliauskaitė. Apie „tikėjimą“, kad „valdžia tik gelbėja gyvybes“ ir kad, jei sutiksi, tai pagaliau ramiai gyvensi

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 31 d. 11:27

10     

    

Nida Vasiliauskaitė. Apie „tikėjimą“, kad „valdžia tik gelbėja gyvybes“ ir  kad, jei sutiksi, tai pagaliau ramiai gyvensi

Idant paklusnieji, pabijoję ar patikėję piliečiai „neliktų kvailio vietoje“ (matydami, kad jų paklusnumas beprasmis ir virusams neįdomus), rezervuokime jiems vietą protingųjų, kurioje sėdėdami galės vaipytis, lyg viduramžių post mortem krikščionys už Rojaus sienų, žvelgdami į netikėliams besiveriantį Pragarą – tam reikia pasistengti netikėliams sukurti išties pragarą. Visai šalia, į kurį iš „protingųjų“ grėstų nusiristi bet kada, nepasibūstinus nauja pusmetine injekcija ir neatnaujinus septyndienių „galimybių“.

Grėsmė, papildyta patepta puikybe („Valdžia sako, kad aš – protingas! Tai oficialu! Vadinasi, taip ir yra!“) – visai neblogas paklusnumo palaikymo paketas. Su sąlyga, kad neegzistuoja laisva valia, protas, didesnis už šį, ir dar su sąlyga, kad žmogus neturi sielos (o būtent taip visi „šiuolaikiniai“ ir galvoja).

Tai štai: buvo laikas, kai buvo dar įmanoma (sunkiai, bet ok) nuoširdžiai tikėti (ir tuo, kad „valdžia tik gelbėja gyvybes“, ir tuo, kad, jei sutiksi, tai pagaliau ramiai gyvensi), bet jis baigėsi. Dabar kiekvienas „tikintysis“ yra kriminalinio nusikaltimo bendrininkas, ir jei kada išdrįs skaityti intelektualiais paskaitėles/rašyti knygeles apie laisvę, demokratiją, subversiją, emancipaciją, kritines teorijas ar „kaip atpažinti propagandą“, sakyti „aš kaip kairysis“ arba „aš kaip liberalas“, jo klausys tik auditorija rudų tarakonų virtuvėje.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pasvarstymui       2021-08-1 17:32

Gyvieji “Zenono paradoksai”.
Štai, Achilas, įgavęs farmacijos hiper-kompanijos pavidalą, vejasi Coroną. Kai tik Achilas atbėgo iki ten, kur Corona buvo 2020 metų pradžioje, toji pareiškė: “o aš jau Alfa” ir bėga (mutuoja) toliau.
Pasivijo šitą, bet Corona tapo “Beta” ir taip toliau - turime jau “Delta”.
Achilas pridusęs, bet irgi ne kvailas, su Scientologija susipažinęs, t.p. mutuoja ir liepia “tikėti mokslu” ir visiems skiepytis (štai, gavau naują “Nepaprastąjį įspėjimą”)! :(
Gaila, bet biurokratizuotiems monstrams gamtos išdaigas pavyti nesiseka… :(
Žinoma, nyku čia pasakėčias kurti, bet nejau žliumbsiu atsisėdęs? smile

Raimundas       2021-08-1 6:13

Kiekvieną dieną pradedu malda: Viešpatie, apsaugok mane nuo valdžios brukamo “gėrio”. Nuo viso kito aš apsisaugosiu pats.

s.m.       2021-07-31 23:56

pernai ypatinga “antroji banga” įsisiūbavo beveik virusologiškai dėsningai rudenį, ir turbūt tik visiškas atsitiktinumas, kad prieš “dominjoninius” Amerikos prezidento rinkimus…
Šiemet, kaip nekeista, super-buper-mirtinos deltos-omegos absoliučiai prieš bet kokią gamtinę logiką ir visiškai ne pagal virusologijos mokslo sampratas (matyt brangiai apmokamas delpių “mokslas” yr kitoks)sprogstamai išplito, ir vėl gal sutapimas?, - birželio mėnesį, likus gal porai savaičių iki 2020 Prezidento rinkimų auditų keliose valstijose pabaigos, kai dar net iki jos jau dabar yra aišku, kad lakričio 4 d. rinkimus laimėjo prezidentas Trampas.
Nidos minėtieji rudi tarakonai neišmąstė nieko gudriau, kaip pradėt visą pasaulį šiurpint antra pasakalijų apie deltas-zetas-omegas vasaros viduryje serija.
LAIKAS TARAKONUS VISAME PASAULYJE TRAIŠKYT.

ah1       2021-07-31 21:20

... kodėl virusas puola “pasiskiepijusius? ogi todėl kad vakcina feikinė, todėl kad ” išdūrė”  “tikinčius” pandemijos propoganda, net neabejoju, bo pandemijos nėra: testai kalidingi, statistika klaidinga,  gripas ” dingo” - va iš kur pandemijos kojos dygsta, ir vakcinų nėra” : iš  subadytų antikūniai “išgaruoja” sako per tris mėnesius, nevakcinos nuo viruso neapsaugo - virusui ” dzin” gavai nevakciną ar negavai nevakcinos.
Kas vyksta? Ogi lingvistinis programavimas - atvirkštinis placebas, net neabejoju.

to Esam skiepyti       2021-07-31 21:19

Ten niekas jokių šmikyčių į valdžią nerenka arba kolchoznikų. Kur tai manyta, kad dabar partijas į rinkimus veda nepartiniai. Kas tie nepartiniai partijų vedliai yra, a?

ah1       2021-07-31 20:24

protingieji pasiskelbė sergą ir pasiskelbė  besikarantinuojantys, net neabejoju,  kad išvengtų feikinių vakcinų nuo feikinės pandemijos - jau nuo pat pradžių įtartinai atrodė  pirmiausia susirgusiųjų tarpe ir valstybių galvos ir ” pusgalviai”  sergantys kaip pagal švilpuką...vienu žodžiu kokybės žmonės “pardavinėja plytą” kiekybės žmonėms dėl naujos pasaulinės medicininės tvarkos.

Esam skiepyti       2021-07-31 19:51

ir manom,kad tai saugu.Šiandien buvom Lenkijoje ir nustebino,kad ten niekas nei gatvėje,nei uždarose patalpose ,ypač parduotuvėse,nenešioja kaukių.Jei matai žmogų su kauke,reiškia tai lietuvis,ką paaiškino ir kitas lietuvis.Atrodom truputį apgailėtinai,labai įbauginti ir sukirbėjo abejonė.Jei lenkijoje žmonių daugiau,tankumas didesnis ir jie nenšioja kaukių,nėra baimės veiduose,virusas grėsmingai neplinta ,tai gal laisvas kvėpavimas kaip tik mažina viruso plitimą?Gal tas gąsdinimas ir spaudimas grynai politinis?

123.       2021-07-31 19:02

Recepto nuo durnumo ir jo mutacijų nėra.

Tikiuosi.       2021-07-31 18:52

antroj (tikiuosi ) opuso daly laukiu galutinio Nidos recepto nuo Covid ir jo mutacijų .

Tai jau taip       2021-07-31 17:40

Mūsų mažės, tarakonų daugės. Bet ką daryti? Kuo žmogus kvailesnis, tuo lengviau patiki, kad jis pats protingiausias. Čia gal tokia ,,natūrali atranka”? Kai sumažės tų ,,protingiausiųjų”, gal prasidės viskas iš naujo ir daug geriau? Negi kalbos apie kvantinį perėjimą - tik tuščios kalbos? O jeigu? Kas atgyveno, tas turi pasitraukti, kad atsirastų vietos naujam. Gal ir žiauru, bet juk žmogui niekas neįsakė būti kvailiu, pats renkasi tokiu būti. Kiekvienas.

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.