Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Emigracija, imigracija, demografija

Nida Vasiliauskaitė. Apie „tikėjimą“, kad „valdžia tik gelbėja gyvybes“ ir kad, jei sutiksi, tai pagaliau ramiai gyvensi

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 31 d. 11:27

10     

    

Nida Vasiliauskaitė. Apie „tikėjimą“, kad „valdžia tik gelbėja gyvybes“ ir  kad, jei sutiksi, tai pagaliau ramiai gyvensi

Idant paklusnieji, pabijoję ar patikėję piliečiai „neliktų kvailio vietoje“ (matydami, kad jų paklusnumas beprasmis ir virusams neįdomus), rezervuokime jiems vietą protingųjų, kurioje sėdėdami galės vaipytis, lyg viduramžių post mortem krikščionys už Rojaus sienų, žvelgdami į netikėliams besiveriantį Pragarą – tam reikia pasistengti netikėliams sukurti išties pragarą. Visai šalia, į kurį iš „protingųjų“ grėstų nusiristi bet kada, nepasibūstinus nauja pusmetine injekcija ir neatnaujinus septyndienių „galimybių“.

Grėsmė, papildyta patepta puikybe („Valdžia sako, kad aš – protingas! Tai oficialu! Vadinasi, taip ir yra!“) – visai neblogas paklusnumo palaikymo paketas. Su sąlyga, kad neegzistuoja laisva valia, protas, didesnis už šį, ir dar su sąlyga, kad žmogus neturi sielos (o būtent taip visi „šiuolaikiniai“ ir galvoja).

Tai štai: buvo laikas, kai buvo dar įmanoma (sunkiai, bet ok) nuoširdžiai tikėti (ir tuo, kad „valdžia tik gelbėja gyvybes“, ir tuo, kad, jei sutiksi, tai pagaliau ramiai gyvensi), bet jis baigėsi. Dabar kiekvienas „tikintysis“ yra kriminalinio nusikaltimo bendrininkas, ir jei kada išdrįs skaityti intelektualiais paskaitėles/rašyti knygeles apie laisvę, demokratiją, subversiją, emancipaciją, kritines teorijas ar „kaip atpažinti propagandą“, sakyti „aš kaip kairysis“ arba „aš kaip liberalas“, jo klausys tik auditorija rudų tarakonų virtuvėje.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pasvarstymui       2021-08-1 17:32

Gyvieji “Zenono paradoksai”.
Štai, Achilas, įgavęs farmacijos hiper-kompanijos pavidalą, vejasi Coroną. Kai tik Achilas atbėgo iki ten, kur Corona buvo 2020 metų pradžioje, toji pareiškė: “o aš jau Alfa” ir bėga (mutuoja) toliau.
Pasivijo šitą, bet Corona tapo “Beta” ir taip toliau - turime jau “Delta”.
Achilas pridusęs, bet irgi ne kvailas, su Scientologija susipažinęs, t.p. mutuoja ir liepia “tikėti mokslu” ir visiems skiepytis (štai, gavau naują “Nepaprastąjį įspėjimą”)! :(
Gaila, bet biurokratizuotiems monstrams gamtos išdaigas pavyti nesiseka… :(
Žinoma, nyku čia pasakėčias kurti, bet nejau žliumbsiu atsisėdęs? smile

Raimundas       2021-08-1 6:13

Kiekvieną dieną pradedu malda: Viešpatie, apsaugok mane nuo valdžios brukamo “gėrio”. Nuo viso kito aš apsisaugosiu pats.

s.m.       2021-07-31 23:56

pernai ypatinga “antroji banga” įsisiūbavo beveik virusologiškai dėsningai rudenį, ir turbūt tik visiškas atsitiktinumas, kad prieš “dominjoninius” Amerikos prezidento rinkimus…
Šiemet, kaip nekeista, super-buper-mirtinos deltos-omegos absoliučiai prieš bet kokią gamtinę logiką ir visiškai ne pagal virusologijos mokslo sampratas (matyt brangiai apmokamas delpių “mokslas” yr kitoks)sprogstamai išplito, ir vėl gal sutapimas?, - birželio mėnesį, likus gal porai savaičių iki 2020 Prezidento rinkimų auditų keliose valstijose pabaigos, kai dar net iki jos jau dabar yra aišku, kad lakričio 4 d. rinkimus laimėjo prezidentas Trampas.
Nidos minėtieji rudi tarakonai neišmąstė nieko gudriau, kaip pradėt visą pasaulį šiurpint antra pasakalijų apie deltas-zetas-omegas vasaros viduryje serija.
LAIKAS TARAKONUS VISAME PASAULYJE TRAIŠKYT.

ah1       2021-07-31 21:20

... kodėl virusas puola “pasiskiepijusius? ogi todėl kad vakcina feikinė, todėl kad ” išdūrė”  “tikinčius” pandemijos propoganda, net neabejoju, bo pandemijos nėra: testai kalidingi, statistika klaidinga,  gripas ” dingo” - va iš kur pandemijos kojos dygsta, ir vakcinų nėra” : iš  subadytų antikūniai “išgaruoja” sako per tris mėnesius, nevakcinos nuo viruso neapsaugo - virusui ” dzin” gavai nevakciną ar negavai nevakcinos.
Kas vyksta? Ogi lingvistinis programavimas - atvirkštinis placebas, net neabejoju.

to Esam skiepyti       2021-07-31 21:19

Ten niekas jokių šmikyčių į valdžią nerenka arba kolchoznikų. Kur tai manyta, kad dabar partijas į rinkimus veda nepartiniai. Kas tie nepartiniai partijų vedliai yra, a?

ah1       2021-07-31 20:24

protingieji pasiskelbė sergą ir pasiskelbė  besikarantinuojantys, net neabejoju,  kad išvengtų feikinių vakcinų nuo feikinės pandemijos - jau nuo pat pradžių įtartinai atrodė  pirmiausia susirgusiųjų tarpe ir valstybių galvos ir ” pusgalviai”  sergantys kaip pagal švilpuką...vienu žodžiu kokybės žmonės “pardavinėja plytą” kiekybės žmonėms dėl naujos pasaulinės medicininės tvarkos.

Esam skiepyti       2021-07-31 19:51

ir manom,kad tai saugu.Šiandien buvom Lenkijoje ir nustebino,kad ten niekas nei gatvėje,nei uždarose patalpose ,ypač parduotuvėse,nenešioja kaukių.Jei matai žmogų su kauke,reiškia tai lietuvis,ką paaiškino ir kitas lietuvis.Atrodom truputį apgailėtinai,labai įbauginti ir sukirbėjo abejonė.Jei lenkijoje žmonių daugiau,tankumas didesnis ir jie nenšioja kaukių,nėra baimės veiduose,virusas grėsmingai neplinta ,tai gal laisvas kvėpavimas kaip tik mažina viruso plitimą?Gal tas gąsdinimas ir spaudimas grynai politinis?

123.       2021-07-31 19:02

Recepto nuo durnumo ir jo mutacijų nėra.

Tikiuosi.       2021-07-31 18:52

antroj (tikiuosi ) opuso daly laukiu galutinio Nidos recepto nuo Covid ir jo mutacijų .

Tai jau taip       2021-07-31 17:40

Mūsų mažės, tarakonų daugės. Bet ką daryti? Kuo žmogus kvailesnis, tuo lengviau patiki, kad jis pats protingiausias. Čia gal tokia ,,natūrali atranka”? Kai sumažės tų ,,protingiausiųjų”, gal prasidės viskas iš naujo ir daug geriau? Negi kalbos apie kvantinį perėjimą - tik tuščios kalbos? O jeigu? Kas atgyveno, tas turi pasitraukti, kad atsirastų vietos naujam. Gal ir žiauru, bet juk žmogui niekas neįsakė būti kvailiu, pats renkasi tokiu būti. Kiekvienas.


Rekomenduojame

Situacija sveikatos srityje: dr. Rimo Jankūno ir Andriaus Gudaičio pranešimai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: šįkart boikotas gali pavykti, mat valdantieji pataikė į savo tradicinius rėmėjus, o jų balsas dangų pasiekia

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra ‘Realpolitik’

Ramūnas Aušrotas. Seimo narė Morgana Danielė platina teisiškai ydingą ir socialiai neatsakingą informaciją

Ignas Vėgėlė. Kodėl mes taip orientuojamės?

Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Dominykas Vanhara. Kas yra blogai su šia publikacija?

Lenkų premjeras: Lenkija bus geriausia vieta gyventi Europoje

Rasa Čepaitienė. Prieš pišizmą nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.