Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Nida Vasiliauskaitė. Apie šiuolaikinio lyderio ar bent kandidato į tokį savybes

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 15 d. 0:11

15     

    

Nida Vasiliauskaitė. Apie šiuolaikinio lyderio ar bent kandidato į tokį savybes

Kas sakė, kad lyderio ar bent kandidato į tokį savybės (ar bent įtikinama jų regimybė) – savitvarda, ryžtas, drąsa, gebėjimas orientuotis kritinėse situacijose ir įkvėpti kitus?

Senienos kažkokios, „vyriška“ opresija.

Tikra šiuolaikinė lyderė privalo būti (ar bent atrodyti) baikšti, naivi, pasimetusi ir gležna, dejuoti, pasuoti, mygzti ir visomis išgalėmis demonstruoti nežinojimą, ką daryti. Mažai nusimanyti apie politiką, bet daug –– apie barščius. Iš to ją ir atpažįstame. Taip pat iš to, kad saviškiai jos negina (įtarimas, kad negina gal todėl, kad nelyderė, – irgi seniena).

Jau 21 amžius juk, teigia prof.G.Mažeikis (skaityti ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Įsikliopino ožkabarzdyla?       2020-08-16 20:18

Kažkoks siusenimas girdisi jo rašinyje. Šiaip tai nesąmonė, kad ji laimėjo rinkimus. Na, patys primeskite realiai. Opozicija turėtų ne meluoti apie savo pergales, o reikalauti pakeisti rinkimų įstatymą, kad būtų numatytos prezidento kadencijos. Nes dabar tai yra galiojančio įstatymo negerbimas ir akivaizdus melavimas

Dzeikas       2020-08-16 8:04

Suda madam Vasiliauskaite pamale ir tiek.
Faktas tas, jog Tihanovskaja - legaliai isrinktas Baltarusijos respublikos Prezidentas, o Batjka nuo siol - maistininkas. O visa kita Vasiliauskaites kliedesiai.
Kaip elgiasi Tihanovskaja kitas klausimas. Mano poziuriu galetu ir tinkamiau - bet tai mano poziuris neprivalomas kitiems ir tiek.
Reikalas gal but tame, kad Tihanovskaja nesuvokia saves kaip prezidentes ir nesuvokia, kad nuo siol ji turi ne tik privelegija , bet ir PAREIGA buti salies vadove.
Atatinkamai dera ir elgtis. Keliai gali ir virpeti, bet priederme privalai vykdyti. Jeigu ji to nedarys - turetu buti teisiama. Kaip ir maistininkas Lukasenka.

Birute       2020-08-15 18:28

Saunu Nida!

Kis       2020-08-15 17:52

su Lukasenka viskas aisku,apsiks nuo galvos iki pamatu,cia viskas suplanuota.Su nekantrumu lauksiu Jav p[rezidento rinkimu,idomus bus ,kai isrinks ne ta?Ka pasakys KGB?

ha ha        2020-08-15 17:03

puikiai, p. Nida. simtas balu

Al.       2020-08-15 13:34

Įvykiai pralenkia juos abu, ir Mažeikį ir iš jo besišaipančią Nidą. Diktatorius išeis, klastotojai ir smurtautojai bus patraukti, o gal net nubausti. Ir Gudija taps normalesnė. Teisiškai Cichanovskaja yra išrinktoji prezidentė, tik dar neprisaikdinta. Nepriklausomai nuo jos gebėjimų. Už daugelį mūsų gudriųjų kurmių, visokių Aktinidijų ir panašių, ji niekuo ne prastesnė. Gudai gavo plyšį ir pro jį išsikrapštė. Užuot inkštę ir šaipęsi, pasveikinkim ir paremkim.

mama iš kaimo       2020-08-15 13:19

Šaunuolė, Nida. Bent vienas protingas, o ir nuotaikingas komentras. Nes jau nuo ‘‘triuškinančiai laimėjusios’’ neperskaitoma pvarde vadinamos neaišku iš kur atsiradusios ‘‘lyderės’’ aukštinimų  tokia alergija, kad iš namų išeiti baisu

Pone Raigerdai,       2020-08-15 10:51

jūs mėgstate cituoti ir remtis Orvelu, bet kai ko ten jame labai svarbaus taip ir nesuprantate, nes kai kas ten tinka ir Jums. Beje, ir kas tas pats Orvelas jau tokis, negi nežinote, pamiršote ar tyčia apsimetate nežinančiu? Daugelį ten jo, Orvelo, minimų dalykėlių toje knygoje puikiausiai žinojo mūsų kolūkiečiai per prievartą, o va Kolchozų pirmininkai nelabai. O tokie kolchoznikai kaip Karbauskis ar Pranckietis gal yra net prastesni už patį Batjką. Na, o Komjaunimo aktyvistas ir kartu mūsų Užsienio reikalų ministeris, manyčiau, yra dar didesnis personažas už visus ten minimus personažus tame jūsų mėgiamame gyvulių ir žvėrių ūkyje, deja.

Pastaba       2020-08-15 10:49

nežinantiems, kas vyksta (ne gatvėse, o pasaulyje).
Verčiau bandykit susivokti prieš rašinėdami “bile ką”. 

Parinkimas       2020-08-15 10:45

Alegorija Orvelas , jo gyvuliu ukis tinka tikrai, dvikojis padaras vadinamas zmogumi atsirado tikrai is gyvo padaro, todel dvikojui galioja beveik visi gyvuju desniai, vadinama demokratija yra kaip ir auksciausia forma, jei tai butu tobulejantis rinkimas, deja kuo toliau tuo baisiau, vyksta ne rinkimai, bet parinkimai, pirkimai, ir lyderiai jau nerenkami, bet parenkami, nuperkami, o tai jau savototiska diktatura, smegenims, panasu kaip Orvelo, tik jau smegenu muilinimo,dezinformavimo ukis, labai tolstantis nuo tikros demokratijos.

-> Raigerdai,       2020-08-15 9:42

Jūs visiškai teisus…:))) širdies gilumoje aš Jums PLOJU…!!!

Raigerdas        2020-08-15 9:03

Yra G.Orwell “Gyvulių ūkis”, kuriame autorius genialiai tam tikrus žmones pavadino kiaulėmis.  Visam gyvulių ūkiui, kaip ir dera kiaulei, pradeda vadovauti Napoleonas, apgaulės būdu užsiropštęs į valdžią  ir ją uzurpavęs. Gyvulių ūkyje prasideda tironija. Gyvuliai pagaliau praregi, kad yra kiaulių iš naudojami ir sukyla prieš kiaules. Napoleonas, aišku, tikisi, kad jam padės jo ištikimi šunys, t.y. KGB, bet jie prisigėrė vyno. Ir Gyvuliai įsiveržia ir sutrypia Napoleoną. Tokia yra pabaiga. Bet Nida Vasiliauskaitė nutarė parašyti pratęsimą šios istorijos, nes kuo ji blogesnė už Džordžą Orvelą? Ji irgi moka rašyti ir straipsnių ji yra prirašiusi daugiau nei genialus rašytojas G.Orwell. Prirašyta daug,  bet nėra kokybės, nors tu ką. Na, neatitinka Nida Vasiliauskaitė marksizmo-leninizmo filosofijoje aprašyto dėsnio, kai kiekybė pereina į kokybę. Pas Vidą Vasiliauskaitę to perėjimo į kokybę nesigauna. Ką daryti? Ogi reikia pasižymėti tuo, kad gali apdergti dorą normalią moterį ir sumenkinti ją iki tokio lygio pasaulio supratimo, koks yra pas Nida Vasiliauskaitę. Ji būtent tuo ir užsiėmė:“Tikra šiuolaikinė lyderė privalo būti (ar bent atrodyti) baikšti, naivi, pasimetusi ir gležna, dejuoti, pasuoti, mygzti ir visomis išgalėmis demonstruoti nežinojimą, ką daryti. Mažai nusimanyti apie politiką, bet daug –– apie barščius. Iš to ją ir atpažįstame”. Pati Nida Vasiliauskaitė apie lyderio savybes menkai ką išmano, bet jai reikia išdurti savo skaitytojus ir suvaidinti, kad ji apie tai išmano. Ir nors šita didvyriška moteris pareiškė, kad ji nenori prezidentauti, bet nori po pusės metų organizuoti naujus sąžiningus rinkimus Baltarusijoje, tačiau būtent šito Nida Vasiliauskaitė ir neišgirdo. O kam? Nes Nidai Vasiliauskaitei patinka toks lyderis kaip diktatorius A. Lukošenka, kuris turi ne tik ryžto pralietė žmonių kraują, jei reikės išlaikyti valdžią, todėl su maniakaliniu užsispyrimu imasi bet kokių priemonių,  bet kokių nusikaltimų, ir jam nieko nereiškia sufalsifikuoti rinkimus.  Nidai Vasiliauskaitei patinka sufalsifikuoti rinkimai, todėl ji puola tą didvyrišką moterį, kuriai grėsė prarasti gyvybę arba sveikatą, ar net vaikus, ir netgi vyro sveikatą, kuris tebėra A.Lukošenkos kalėjime. Ką gi, Nida Vasiliauskaitė atliko savo niekšingą darbą, kaip ir pridera šitai GĖRIO NUO BLOGIO nesugebančiai atskirti žurnalistei, kuriai niekada nelemta sukurti nieko, ką galima būtų pavadinti kokybišku darbu. Tokia jau jos karma - tarnauti Blogiui.

Chaija       2020-08-15 7:43

Dievuli, Dievuli, kiek tokių ,profesorių’ paleistais viduriais ir smegenimis per 30 metelių Lietuvėlė priperėjo….
O Nidai Bravo.

Modernūs politikai       2020-08-15 7:28

turi būti nieko neišmanantys apie politiką, realųjį gyvenimą ir tikrąją, ne Hegemono(karo nugalėtojo) sukurptąją padebesiuose, istoriją, niekad nedalyvavę visuomeninėje veikloje ir nieko niekad neatstovavę, o svarbiausia, nepartiniai.

šiaip teisinga mintis       2020-08-15 6:53

Nida nori pasišaipyti (rusiška komunistinė mokykla)
bet Kristus irgi buvo nuolankus ir minkštas - o didesnio lyderio nebuvo žmonijos istorijoje


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.