Demokratija ir valdymas

Nida Vasiliauskaitė. Apie demokratiją ir… tikėjimą

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugpjūčio 4 d. 11:35

41     

    

Nida Vasiliauskaitė. Apie demokratiją ir… tikėjimą

Siūlome susipažinti su Delfi.lt portale paskelbtomis filosofės Nidos Vasiliauskaitės įžvalgomis apie demokratijos iliuziją šiuolaikinėse Vakarų Europos visuomenėse ir apie galimus Lietuvos pasirinkimus:

„O juk galima patikėti ir kilnesne fikcija (kuri arba išties išgelbėtų, arba bent teiktų garbę): čia – ne apleistas nykus pasaulio pakraštys (kur „nieko nevyksta“, belieka tik laukti, kol Tikrieji Žmonės aptiks, pakvies į savo klubą ir įteiks schemas, kaip įtikti), o vieta, kur gali būti išrandami nauji politinės ateities pavidalai, Europos ateities irgi. Vieta, kuri apibrėžia save, užuot leidusis apibrėžiama Kito. Vieta, kurioje anksčiausiai pamatyta, kas negerai su įvairoviniu pažadu ir demokratija pačia.

Visą straipsnį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jokio atsivertimo       2016-08-15 22:25

Nida Vasiliauskaite tiesiog nuosekliai ir nuosirdziai gyveno tomis teorijomis, kurios kitiems leftistinio flango philosophams buvo tik sofistines pratybos ir mada. Tokiu budu ji priejo prie savo isvadu, kurios logiskai isplaukia is pradiniu prielaidu ir jas pacias paneigia. Pagarba Nidai.

Julius Puras       2016-08-12 19:20

Kas liečia domakratija tai jūsų teorija būtų valdžios užgrobėjams kaip įtakos darimas tai nėra demokratija. Tai yra tik viena iš autoritarizmo formų. Demokratija be pilietinės visuomenės be respublikos yra neįmanoma.

Julius Puras       2016-08-12 19:17

Respublika arba kitaip tarent pilietinė visuomenė savo viešoje raiškoje kaip ir teisėje gauti teisingas žines yra suvaržyta. Ir tai yra Lietuvos tikrovė. Netikite tuo stasy? Ka noriu tuom pasakyti kad valdžia LR yra užgrobta. Dabar ką jūs čia kalbate vadinasi biurokratijos ideologija. Tarsi jūs stasy bandote pateisinti valdžios užgrobima.

stasys       2016-08-11 6:38

Juliau Jus ir gyvenate respublikoje , jei netikite ? pasitikrinkite koks antras žodis visada seka Lietuva paminėjus. Gal Jus iš tu kurie Lietuvos valdžia renka trumpiausio degtuko metodu ?, o teisinguma supranta tik didumos (musu daugiausia) argumentu. Tai autorės str. kaip tik apie tai ..nebepakanka šiandiena valstybėje turėti tik respublikos valdymo pagrindus, reikalinga tokia respublikos vadybos forma ..kuri leistu tai pačiai valdymo formai dirbti automatiškai ,..be konkretaus žmogaus, partijos ar tautos įsikišimo į tuos procesus. Demokratija baigiasi ten kur įsikiša žmogiškus su sava nuomone, o to faktorius ..ja verčia anarchija . Juliau demokratija tai 50-50 ..jei įtakos ‘valdymo sistemai’ pusiausvyra nusveriama į bet kuria kita puse DEMOKRATIJA BAIGIASI. Savi tobulėjimas galimas tik nuolatos taisant savo padarytas klaidas ..o taip išeina kad pats bandote ta sustabdyti .

Julius Puras       2016-08-9 13:00

Man stasy reikia ne tikėjimo bet respublikos. Kalbant apie teisingumą tai kada nėra respublikos tai tokioje šalyje nėra ir teisingumo. Lietuva valdo pedofilų klanas kuris slepesi už iškamšinių politiku sustatytų ant propagandinių bačkų. Teisingumas tampa tesiok neimanomu. Todėl stasy aš jum siūlau šio mėnesio 17 diena Daukanto aikštėje sudalyvauti žodžio Tie-sos spalvinimo akcijoje.

Julius Puras       2016-08-9 12:47

“Filosofė” Vasiliauskaitė tikrai stasy yra girdėjusi žodį demokratija bet ar ji girdėjo žodį respublika? Aš abejoju. Aš abejoju kad sovietai kaip ir iš inercijos posovietai išviso žino šito žodžio prasme. Tai yra šale demokratijos turi būti žodis ne tikėjimas bet respublika.

stasys       2016-08-9 7:03

Juliau pasufleravimas kas yra kas retai atsako į klausima o kaip turėtu būti .Autorė tik primena , demokratija tik turinys kaip ir tas šarlei kurio Lietuvai nebūtina vaikytis po lauka, o nuolatinis savęs tapatinimas su primetama tos demokratijos forma   iš vakaru kaip ir tie rinkimai dar nereiškia geriausia pasirinkimą ..Kas nusprendė ir sprendė kad tie kas šiandiena renkami į Seima yra geriausias pasirinkimas Tautai. Skaičius 16 ne baigtinis , greičiau priešingai .smile Panašiai ir su Jumis Juliau ..reikalaujate teisingumo , o iš esmės Jums ne teisingumo reikia o sau priimtino sprendimo. Apie tai ir rašo autorė gal ji ir kairuolė , bet filosofijai juk tas pats koks tu esi, jos pagrindas jos daugiabriauniškume .smile

Al.<Pikc       2016-08-8 23:06

Žiūrint ko siekia. Jei nori pasiųst savo žmogų į priešo stovyklą, tikriausia jam patarsi pasinaudoti Stanislavskio metodu.

Pikc       2016-08-8 19:04

-> Al. Gali būti. Vis dėlto, ji su savo ankstesnėmis pažiūromis būtų turėjusi daugiau šansų, atsižvelgiant į dabartinę ideologinę situaciją.

Julius Puras       2016-08-8 16:29

Jaigu Vasiliauskaitė ne žodžiais apie filosofijos teorija švaistytusi bet padėtu politikams ivardindama jų vardus ir jų partijas susigaudyti laike ir erdvėje. Tai būtų darbas ne veltui. Bet ji šito nedaro. Jaigu ji pradėtų dirbti savo darba daugiau ar mažiau objektyviai jos nespauzdintu delfis. Ir gaunasi tas prisitaikėliškumas. Posovietinis oportunizmas. Vasiliauskaitė yra posovietinė oportunistė rašinėjanti nulinės vertės liurpalus.

Julius Puras       2016-08-8 13:00

Nėra ką matuoti. Pokomunistinių posovietinių “filosofų” “filosofavimas” matuojamas dvie žodžiais. B. S.

stasys        2016-08-8 8:20

klysti ne gėda ..jei kaltė užpakalio negraužia ..visa kita tik filosofija su manymu “koks aš gražūs”. Juliau Jus per gražus kad galėtumėte autore išmatuoti ir nėra skirtumo kuria ranka užpakali valaisi ...dešine ar kaire ..svarbu valaisi . Autorė liko ištikima sau .

Julius Puras žino, ką sako       2016-08-7 23:38

Cituoju: “Pliurpalus berašinėjant suklysti neimanoma.”
Pagaliau supratai, kodėl Julius Puras jaučias toks teisus visais klausimais…

Julius Puras       2016-08-7 23:31

Pliurpalus berašinėjant suklysti neimanoma. Todėl nemanau kad Vasiliauskaitė kažkurtai klydo. Jos bla bla bla bla išliko stabilus ir nepasikeites. Su nuline verte.

Al.<Pikc       2016-08-7 21:59

Pas mus kartais užtenka vieną kartą gražiai pakalbėti,kad priešininkai pasiūlytų vietą rinkiniame sąraše ar dar kur nors. Ir eilinį kartą būtų išdurti. Jei žmogus net neužsimindamas apie atsivertimą,savo pažiūras lyg niekur nieko pakeičia priešingom, reiškia,tai ne pažiūros,o darbas.

Pikc       2016-08-7 21:34

Al., vis dėlto, stiliaus ir turinio nereiktų plakti į viena. Taip pat nereiktų plakti į viena komuniagų “atsivertimo” 90-tais, kai iš esmės pasikeitė aplinkybės su dabartine situacija - homjaunimui nėra jokio išorinio spaudimo keisti savo nuomonę ir “peršokti į oponentų stovyklą” - neobolševistinė ideologija tebėra vyraujanti.
Ir, beje, nemanau, kad Vasiliauskaitė kada nors pripažintų, jog “žiauriai klydo” - labiausiai tikėtina, kad ji apsimes, jog ankstesnio jos etapo nė būt nebuvo. smile Ir dar smarkiai įtariu, kad ji iš esmės neatsisakė savo, kaip radikalios kairiosios, “emploi”: tiesiog pamačiusi, kad kairiųjų radikalų ideologija - idiotizmas, nusprendė, kad tai “neteisingi” kairieji. Plg. “marksizmas/komunizmas yra gerai - tiesiog bolševikai Rusijoje (ir visur kitur wink) buvo NETEISINGI komunistai”. smile

Al.       2016-08-7 15:00

Kai sodomitų filosofai iš nuovargio ar šiaip pramogai ima ir parašo tai,ką jų oponentai jau ir pavargo kartoti,tada visi lyg niekur nieko ima rėkti ura. Atako! Panašiai komuniagos ir 90-tais atako ir staiga tapo patriotais. Žmonės taip nori save įtikinti,kad nelaimė praeis pro šalį. Kai žmogus nori pranešti,kad iki šiol žiauriai klydo, vargu ar jis lyg niekur nieko toliau tęsia savo įmantrų literatūrinį stilių.

Julius Puras       2016-08-6 21:37

Delfis Lrytas ir t.t. yra neobjektyvus ir tai yra ką jūs stasy vadinate kita “tikrovė”. Neobjektyvus požiūris į tikrove yra psiaudo tikrovės kūrimas.

Kas liestu tuos žmones kurie su kreidutėmis prašo tiesos tai jie už nieko nesislepe stasy.

stasys       2016-08-6 17:49

paralelei esamai dirbtinai kuriamos kitos realybės (ne delfinės) paprastai reiškia tik nesugebėjimą  pažvelgti į esama realybe sau savo pačio atviromis akimis .smile Beje Varkala labai atvirai apibūdino tuos kurie kažkada priklausė DK , o šiandiena jau ne .Tai kada Julius Puras savęs paklaus ko jis iš tikro nori ir ko siekia.smile Kiek dar slėpsis po savo kreidūtėmis nuo realios tiesos ?

Julius Puras       2016-08-6 16:00

Ir vienas iš tų pilkų veidų yra stasio iš kurio burnos velniai žino kas ropščiasi. Ta pati apie tuos pačius veidus ir apie burnas galima pasakyti apie beveik visus delfio lryto ir t.t. “filosofus”.

stasys        2016-08-6 8:06

Pergalėjus negatyvo skleidžiamas įvairias formas , galima butu brėžti brūkšnį ir pasakyti Lietuvos vežimui trrr. Betgi autore apsidairykite ka Jus matote aplink save ? Pilki atspindžiai pilkuose veiduose ..o jei kuri prasižioja tai rupūžės iš burnos ropščiasi ..‘didžia’ naujiena skleisdamos. Na ne, prie tokios padėties geriau jau tas vežimas darda į bendra ūkį ..ten kur bus juo pasirūpinta tinkamai. Ne dėl to kad nėra kitos alternatyvos, dėl likusiu tu kurie vis dar dirba ir neturi laiko dairytis po Šamachando carienės sodus .

Julius Puras       2016-08-5 21:54

Vasiliauskaitė, Radžvilas, Mažeikis ir t.t. tai žmones kuriuos beviltiškai sugadino komunistinis sovietinis ir posovietinis mokslas. Jie bando kažkatai pasakyti bet niekas jų nesupranta. Niekas nesupranta apie kokį laika ir kokius išmatavimus jie kalba. I juos žiūrėdamas galvoju kad komunistai trumfuoja. 25 metai niekas nepasikeitė. Gal tik tiek kad žmones gali laisvai išvykti iš Lietuvos. Ka jie ir daro.

Dzeikas       2016-08-5 19:36

Eretikai, idejas gimdo ne vieta, o aplinka.Tos aplinkos zmones dirba(n) ir kuria(n) ten.
Lietuva nera idejas generuojanti salis, nors talentai cia gimsta tankiai - realizuojasi uzsieniuose.Nida - interneto epochos darinys.Be jo jos talentas butu uzdusintas chamo jau uzuomazgoje.Tik desto ji tuos dalykus ne ten ir ne tiems kam reikia.
Uzsieniuose taip mastanciu yra taip pat.Deja mes ju nezinome ,kaip kad jie nezino Vasiliauskaites.
Dar nera paklausos naujoms idejoms.Kirba,nes “kazkas ne taip Danijos karalysteje”, bet tai dar ne poreikis.

Julius Puras       2016-08-5 19:30

Galvoju idant tikroji priežastis nuorodos į delfi yra pritraukti žmonės prie sėkmės džentelmenų Karbauskio ir Skvernelio reklaminio rikiminio šou.

dėl tikėjimo       2016-08-5 17:15

klausimas - kas sukūrė Dievą?

pagal Platoną ir bitininką       2016-08-5 17:12

apie demokratiją  pagal Platoną:
“- Piliečius, kurie paklūsta valdantiesiems, apdrabsto purvais ir vadina vergiškais ir niekam tikusiais, o valdančiuosius, kurie yra panašūs į valdinius, ir valdinius kurie panašūs į valdančiuosius giria ir privačiai ir viešai. Argi dar reikia abejoti, kad tokioje valstybėje paplis visokios laisvės?
-Be abejo taip ir bus.
- Ta laisvė įsiskverbia į paskiras šeimas ir galų gale pasiekia net gyvulius.
- Kaip suprast tavo žodžius? - paklausė jis
-Pavyzdžiui, - tariau, - tėvas įpranta savo sūnų laikyti sau lygiu ir ima bijotis vaikų, o sūnus lyginasi su tėvu ir nejaučia pagarbos ir baimės savo gimdytojams, metoikas*( *nevietinis gyventojas) susilygina su piliečiu, o pilietis su metoku*, taip pat ir su svetimšaliu.
-Taip būna…
- Taigi aš taip kalbu, - tariau.- Kad žmogui tarnaujantys gyvuliai šičia laisvesni negu kur kitur, tuo niekas nenorėtų tikėti, kas pats nėra matęs. Čia ir kalės, kaip sako priežodis, yra panašios į savo šeimininkes, arkliai ir asilai čia įpratę laisvai ir išdidžiai vaikščioti gatvėmis ir užkliudyti praeivį jei šis nepasitraukia ių kelio…O kai visa tai sudedi į krūvą, tai svarbiausias dalykas - tu ir pats šitai supranti - yra tas, kad piliečių siela pasidaro tokia jautri, jog tai kas užsimena apie ką nors panašaus į prievartą, jie piktinasi ir negali pakęsti.
Galų gale pats žinai, jog jie nežiūri įstatymų- nei rašytų nei nerašytų,- kad tik nereikėtų sau jokio valdovo…
- Tokia, mano drauge, graži ir žavinga būna pradžia…
_ taigi, tariau, suprantama, kad tironija atsiranda ne iš kurios nors kitos santvarkos, o tik iš demokratijos- iš per didelės laisvės turi atsirasti didžiausia ir žiauriausia vergija…
- Aš turėjau galvoje tam tikros rūėies žmonių, tinginių ir švaistūnų atsiradimą, - tariau; - vieni iš jų narsesni, tie vadovauja, kiti - bailesni, tie seka paskui anuos. Mes juos palyginome su tranais, iš kurių vieni turi gykį, o kiti - neturi… Ir vienoi ir kiti, atsiradę bet kurioje valstybėje sukelia tokius pat sutrikimus, kaip kūne gleivės ir tulžis. Ir geras gydytojas, ir įstatymų leidėjas, panašiai kaip išmintingas bitininkas, turi jau iš tolo žiūrėti, kad šiedvi nelaimės visai neatsirastų, o jeigu jau atsiranda, tai reikia kuo greičiausiai išpjauti jas kartu su koriais” Platonas ” Valstybė“pusl. 330- 332

 

meškutė       2016-08-4 22:40

kaip besivartytų, vaizdelis toks pats.
spalvotas.
vaivorykštė.
tikras autoritetas.
labai ” spalvinga” asmenybė.
naujausių laikų vėliava.

Virsmai       2016-08-4 22:29

Žiūrėk tuman, Nedukas verčiasi į vieną pusę, o Makaraitytė į kitą pusę. Pasaulio pabaiga.

Julius Puras i Dzeikas       2016-08-4 18:45

Tapti neadekvačiu ir kalbėti apie viska abstrakčiai tai nėra filosofija. Tai vadinasi pliurpalas. Bla bla bla bla.

eretikas       2016-08-4 18:29

Vieta gali būti ir Lietuva.Deja,ne vieta gimdo idėjas.Kas tie proto bokštai,kurie išrastų naujus politinės ateities pavidalus? Ar bent vieną  žinote?

filosofė....       2016-08-4 17:38

kam taip tyčiotis iš nelaimingos merginos ir pravardžiuoti ja filosofe?
negražu taip

Dzeikas       2016-08-4 16:57

Purai, jeigu su plaktuku bandai atsukti verzles ir nepavyksta - pyk ant saves.Ne ant plaktuko.
Nida filosofe, o ne publiciste.Jos duona kita.

a,,,       2016-08-4 16:54

du keiksmažodžiai

Marginalas       2016-08-4 16:42

Demokratija visiems visada buvo ir yra iliuzija (nebent ne nedidelėse bendruomenėse be stiprios turtinės atskirties). Demokratija nebuvo ir nėra iliuzija nei Antikos vergvaldžiams, nei dabarties oligarchams, kurie apsieina be monarcho autokratijos.

Julius Puras       2016-08-4 16:00

Jau beveik dvi dekatos Vasiliauskaitės pliurpalu delfije. Vasiliauskaitė tinka sistemai tuom kad ji nemini pavardžių kas už tai ir tai atsakingas o taipogi kad nedetalizuoja konkrečiais faktais nepareme savo minčių. Todėl visiems geros valios žmonėms siūlau neiti ir neskaityti tu eiliniu pliurpalų.

Dzeikas       2016-08-4 15:20

Pikc., idomi filosofes metamarfoze nuo kairiojo feminizmo. Gal tas buvo neisvengiama isaukleti nepriklausoma, laisva, nesustabarejusi mastyma Nebijanti revizuoti autoritetus ir tariamas aksiomas.

Dzeikas       2016-08-4 15:15

Saunuole Nida.
Straipsnis protestas pries Chamo su kaklaraisciu isigalejima, pries “as est noriu” primata isakmiai reikalaujanti pirmenybes sau.
Nidos fenomenas tokiu yra vien todel, kad jis Lietuvoje.Na toks Paganinis filosofijoje.Ka gi, pagries savo smuiku euro kaimo knaipeje.Neblogas fonas virtus zirnius su kepintais svogunais alumi uzsigeriant.
Ka gi, VU jau atsipirko leides tarpti tokiai destytojai.Nors ir barsto perlus kiaulems, bet gal koks nuriedes ir pateks zinanciam kaip ji pritaikyti.

Pikc       2016-08-4 14:59

Jau kelintą jos straipsnį skaitau - ir savo akim netikiu. Net ant neokomuniagų “korifėjaus” Mažeikio “užvažiavo”. smile

> komunistai forever       2016-08-4 14:49

Nepastebėjau, kad autorė džiūgautų dėl tos puotos maro metu ir gręsiančio Vakarų žlugimo. Džiūgavimą labiau primena optimistinės kalbos “puotaukim ir toliau iki Įvykio”.

komunistai forever       2016-08-4 13:50

nomenklatūrinės komunistų atžalos pila nuodus - tiesos.lt pedofilai krykščia iš džiaugsmo smile

Pranas       2016-08-4 13:04

Neįtikėtina. Šita kairuolė atąko ir pasakė pasiutusiai teisingą dalyką: “Taip bus, jei bus patikėta, kad nieko vytis neprivaloma (Europa pati „laukia barbarų“, laukia Įvykio, ji nebeturi jokio rakto niekam, jokios metafizikos, jokios valios, jokio prasmę teikiančio „bendro pasaulio“, išskyrus „Valgykime ir gerkime [sėkmingai, socialiai jautriai, pagal instrukcijas], nes rytoj mirsime!“ – nėra ten, ką vytis)”

 

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.