Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės, Teisėkūros iniciatyvos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Nida Vasiliauskaitė: palyginimai su naciais nėra perdėti – mūsų Vyriausybė veikia panašiais metodais

Tiesos.lt siūlo   2021 m. rugpjūčio 9 d. 12:17

10     

    

Nida Vasiliauskaitė: palyginimai su naciais nėra perdėti – mūsų Vyriausybė veikia panašiais metodais

Aidanas Praleika | Alfa.lt

Filosofė Nida Vasiliauskaitė apie konfliktą visuomenėje, piliečio ir valdžios santykį bei apie tai, kas iš to gali išeiti.

Prieš 4 mėnesius su jumis kalbėjomės apie tai, kad laisves deklaruojantys politikai gali jas ir užgniaužti. Kaip padėtis pasikeitė nuo tada?

Pasitvirtino patys blogiausi įtarimai, ir tai įvyko neįtikėtinai sparčiais tempais. Akivaizdu, kad tai, ką prieš keletą mėnesių galėjome vadinti tik sąmokslo teorijomis, šiandien virsta įstatymu. Ribojimai, kuriuos ketinama įvesti nuo rugsėjo 13 d., yra piliečių apartheidas, nepateisinamas jokiais medicininiais argumentais ir tėra atvirai politinis žingsnis.

Galima domėtis neoficialia versija, bet galima ir oficialia. Akivaizdu, kad galai nesueina – faktai jų niekaip nepatvirtina. Tai – jokia kova prieš virusą, o bandymas ja prisidengiant įvesti diktatūrą, primenančią neofašizmą.

Abi konfliktuojančios pusės vartoja radikalius epitetus. Tai, ką daro Vyriausybė, dažnai lyginama su naciais ir Niurnbergo dekretais. Ar neperlenkiama lazda?

Tikrai ne. Apie perlenkimą buvo galima kalbėti gal prieš pusę metų, kai dar būdavo galima pagalvoti, kad politikų žodžiai tebuvo tik žodžiais. Kaip kad 2 metrų fizinė distancija, kuri kažkodėl vadinta socialine, o ne fizine. Taip, prisidengiant švelnesniais terminais, buvo einama prie pusės visuomenės atstūmimo, kurį matome šiandien.

Būtent tokia retorika kadaise vartota prieš žydus, kuriuos kaltino baisiausių to meto užkrečiamųjų ligų platinimu. Draudimai naudotis viešuoju transportu arba apsipirkti parduotuvėje yra tiesiog tiksli anų laikų sprendimų kopija. Nieko neperdedama. Esame „naujieji žydai“.

Akivaizdu, kad konfliktas visuomenėje yra. Tai – konfliktas tarp piliečio ir valdžios, ar tarp pačių piliečių? Vakseriai prieš antivakserius, maršistai prieš patriotus?

Konfliktas akivaizdžiai sukurtas, kaip ir tokios etiketės kaip antivakseriai. Tokie žmonės neigia bet kokius skiepus ir patį medicinos mokslą. Juos Lietuvoje turbūt pakaktų rankų pirštų suskaičiuoti. Šitaip tyčia praminami visi, įskaitant ir mane, žmonės, kurie per savo gyvenimą yra pasiskiepiję visais reikalingais skiepais, o dabar savo poziciją grindžia medicinos mokslininkų teiginiais, bet antivakseriais yra skelbiami visi. Paprastai, remiantis kokia nors socialiniuose tinkluose anonimiškai išsakyta kvailyste.

Tyčiojantis ir pajuokiant diskutuoti lengva – negirdėti realių argumentų. Vyriausybė netgi trina jai nepatogią informaciją iš savo tinklalapio. Tarkime, pernai, „Eurostat“ duomenimis, buvo perteklinių mirčių šuolis. Šie žmonės mirė ne nuo koronaviruso, o nuo kovos prieš jį, nuo medicininės nepriežiūros. Ar jų gyvybės nesvarbios? Kaip galime tikėti dabartiniais aiškinimais apie tai, kad kiekviena gyvybė svarbi? Mirtingumas nuo koronaviruso yra iki šiol mažesnis nei nuo tuberkuliozės, bet dėl jos niekas nemėgina užrakinti pusės visuomenės.

Ar visuomenė ir valstybė gali normaliai funkcionuoti, būdama tokios užsitęsusio konflikto būsenos?

Kuo toliau – tuo sunkiau. Akivaizdu, kad visuomenė buvo dirbtinai skaldoma, nustumiant į užribį tuos, kas bent kiek abejojo Vyriausybės pozicija. Antivakseriais greitai bus vadinami tie, kurie nenorės trečiojo skiepo.

Interviu tęsinį skaitykite Alfa.lt portale ČIA.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ką?       2021-08-9 20:10

Ar tai šaikos rinkėjai save “patriotais” vadina? Tai maršo dalyviai yra patriotai, o jūs esate raudonosios internacionalistinės makakos

▶️▶️ 2021-08-9 15:04       2021-08-9 19:33

Jau po Mišos Belkinto pakvietimo dirbti Pasaulio banke, buvo aišku, kas liks iš Lietuvos banko.
P.S.
Mylėjau Mišios mamą, dar būdamas vaikas. Plungės buitinio aptarnavimo kombinato kasoje, kur dirbo Mišos mama.
(habilitās)

bado akis       2021-08-9 15:42

Užkliuvo keletas momentų A.Praleikos klausimuose. Vardindamas visuomenės susipriešinimą (greičiau supriešinimą), sako, kad Šeimų maršas eina prieš patriotus. Reikia suprasti, kad tradicinę šeimą ginantys maršo dalyviai yra koks tai blogis, o teisūs “patriotai”, norintys įteisinti vienalytę partnerystę, lyties keitimą vaikams, genderizmo ideologiją ir t.t.Antras momentas - Vyriausybės reitingai. Jis teigia, kad Tauta Vyriausybę palaiko. Pasižiūrėjau paskutinius ar priešpaskutinius Baltijos tyrimų rezultatus: palaiko 4,08, greičiau palaiko 32,65, nepalaiko 21,43, greičiau nepalaiko 32,65.

ah1       2021-08-9 15:29

keisti dalykai su tuo varvalu gaunasi- kai sergi tai gydytojas padaro tyrimus, vaistų išrašo ypatingų tik receptinių o Šimonytė ir Dulkys tai “gydo” tautą  “Geico koteiliais” be jokių tyrimų. Va, sako, yra ligų kuriomis sergant šiuktu negalima vakcinuotis - va ir prezidentienė, sako, turi tokią ligą - bet kur viešai kalbama kokiomis ligomis sergant negalima vakcinuoti žmonių - kur? Kas žinot duokit nuorodą, apšvieskit žmones kokiomis ligomis sergant negalima vakcinuotis. Ir dar sako reikia antikūnius išsitirti prieš vakcinavimą - va pačiam teko girdėti kai medikams skirtą vakcinavimo dieną iš medikų registratūroje reikalavo antikūnių testo, o kurie neturėjo siuntė pasidaryti,  - o va kulturnamyje kur vakcinavo masiškai senjorus tai iš senjorų nereikalavo jokių antikūnių  testų.
Tai va,  brangūs žurnalistai, užsiimkit ligų, kuriomis šiukštu negalima skiepytis, suieškojimu ir paviešinimu. Gal ką nuo mirties išgelbėsit.

>>Habilitas        2021-08-9 15:04

tiek Bernanke, tiek Greenspain , tiek Pasaulio banko vadovai Volfai , Volfovivicai, Wolfansonai,  isvien su dvigubais agentais Kissingeriais, Rotschildais sorosais visi anksciau ar veliau kile kile is Chazaruchanato -Aukso ordos..  saltakraujais “reptilians” juos vadina konspirologas D.Icke.

Po Sarkino Lietuvos bankas jau tik pavadinimas, kad Lietuvos. Jis priklauso broliu Rotschildu banku grupei. Kaip ir visi kiti “centrinii”, isskyrus kiek Doice bank, kuris susikooperaves su Rusijos banku . Rods Alfa..
na, o Black Rock nusipitko Nord… iz sia kompanija didesniu gal ner,. uzsiima rods investicijom is ofsoru… taigi ir is mafijos galimai.. .

ah1       2021-08-9 14:56

kažkada teko skaityti apie Hitlerio konclageryje daromus eksperimentus apie žmogaus galimybės ribas kai kancentracijos stovyklų žmogui buvo mainais už laisvę siūloma patiems nusipjauti sau koją, ranką, kitas savo kūno dalis dėl laisvės, o va šiandien Maxsimoje girdėjau agitavimą atiduoti petį už laisvę.Tai lansbergiečiai šimoniečiai ir dulkiečiai taiko tą patį žmonių valdymo mexanizmą kaip Hitlerio konclageryje:  atimi laisvę ir reikalauji tai ko žmogui brangiausia - jo paties kūno? Vardan ko ? Vardan Geico pelno? Vardan pinigų skirtinų Lietuvai?

ha ha        2021-08-9 14:49

ko verkti?
juk nesiskiepijusius valstybe tokiu isaku atleidzia nuo mokesciu…
kad patys galetu susimoket uz gydym?...
ir kas? tik 900 000! + 4 000 nelegalu.
nors “getu” programa vyriausybe atidejo iki treciadienio..
Dulkys ruosia lyties keitimo istatymo projekta biudzetui…
kaip kitaip? juk ta Big and bed Pharm, kuriai tarnauja laisv
unai - Monsanto -Bayer turi gaut naudos is :demokratiskai” isrinktos vyriausybes..

Kis       2021-08-9 14:26

Per mitinga reikia konkreciai rinkti komiteta,kuris koordinuotu veiksmus,nes zodziai islekia ir pradingsta cinskumo juroje.Sia gauja reikia jega atstatidinti ,duoti dziaugsmiseinanciam Landzbergiui i ilga kleione.Jo svajone-praliejimas kraujo Lietuvoje ,vasario jam truko ,kazkas sumaise kortas.Uztenka tu zaidimu,basta visokiems isvedziojimams,nes covidas tik priedanga toms vykromoms sunybems.

habilitās       2021-08-9 14:21

„Tokias priemones sugalvojo ne Lietuva ir ne pirmoji ėmėsi jas taikyti, bet daro tai labai uoliai – užtikrina globalių interesų vykdymą.“
✒✒✒
Būtent! JAV Federalinis rezervas dar 2008 m. $500 milijardų (pusę trilijono) pervedė į draugiškų Amerikai valstybių centrinius bankus (B. Bernanke liudijimas Kongreso komisijai). Ne vieną kartą rašiau komentarą ir klausiau:
– Ar Lietuva yra draugiška Amerikai šalis? Jei draugiška, tai kiek milijardų dolerių ir į kieno kišenę subirėjo?
Ar R. Šarkino skubotas pašalinimas ir V. Vasiliausko netikėtas paskyrimas nebuvo kažkieno iš anksto suplanuotas?! Juk karjerą tęs pas Federalinius rezervistus, kurie už dyką nieko neduoda.
O kad Stambulo konvencija yra globalizacijos projekto dalis ir mažam vaikui aišku. Pandemijos tikslas – įbauginti žmoniją, nes baimė yra didžiausias žmogaus priešas, leidžiantis žmogų lengvai valdyti. Tada ir Stambulo konvencijos ratifikavimas eis kaip sviestu pateptas.
Kuo toliau, tuo labiau panašėja, kad pereitų Seimo rinkimų rezultatai galėjo būti ne visai tokie, kokius mums paskelbė.

conspiracy       2021-08-9 13:31

taip, jei tos vakcinos butu tokios puikios, Izraeliui nereiktu isradnet geresnes -  Oramed Pharmaceuticals“.

keistai atrodo, kai teigiama, kad virusa tik zmogus zmogui perduoda, nors sio mito pradzioj buvo kalbeta apie pasprukusius is laboratorijos banduomuosius siksnosparnius..

dar keisciau, kad ligoninej mire neva buo Covid, kuo skubiausiai vezami i krematoriumus, ne neleidziant artimiesiems pamatyt, atsisveikinant pasirinkt kitoki laidojimo buda…
ir kazkodel nesigirdi duomenu apie numirusius nuo covid namuose…
ir taip ne tik pas mus…
o propagandai itraukiami net tokie isminciai kaip populiarusis Indijos Sadguru, ka tik isleides, akivaizdziai uzsakyta knyga “Karma”, kuria taip entuziastingai pristate vienas chazarakilmis…  youtubej..

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.