Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Nida Vasiliauskaitė apie „Rusija – ne Europa!“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 13 d. 0:29

16     

    

Nida Vasiliauskaitė apie „Rusija – ne Europa!“

Kas kartą, kai išgirstu ką nors pasišvaistant niekinančiu „Taigi Rusija – ne Europa!“, nesuprantu, kas šiems žmonėms (paprastai – doriems patriotams) yra: jų akiratis šiuo klausimu tikrai vis dar toks pat kaip nabago kaimiečio, gyvenime kojos iš savo Telšių neiškėlusio, kuris, ištremtas Sibiran ar pagyvenęs tarp mordvių, grįžo nešinas oriu įsitikinimu, kad buvo Rusijoje ir „pažino Rusijos kultūrą“.

Ar jie tokie intelektualiai nesąžiningi ir piktavaliai, kad nemato problemos nekenčiamam politiniam priešui, nepaisant faktų, logikos ir tiesos, užginčyti viską, ką patys laiko esant bent kiek gera (paprastai neigiantys Rusijos europietiškumą būna orientalistai: tiki, kad „nebūti europiečiu“ – whatever it means – tolygu priklausyti „žemesnei rasei“ ar bent būti „mažiau civilizuotam“)?

Com’on: slavai – ne europiečiai, ar krikščioniška civilizacija – ne europinė? Sibiriečiai – „kitokie“, užuralėj – „ne tokie“? Ir ką? Tebūnie jie „ne tokie“ 180 laipsnių kampu ir viską daro/mano tiksliai priešingai nei „mes, europiečiai“, tik kuo šios kadaise Rusijos kolonizuotos tautelės čia apskritai dėtos? Ten visuomet buvo atokiausias imperijos užkampis, į kurį – kaip į kraštą, kur „nieko nėra“ ir viskas svetima – tremdavo pačius rusus.

Rusija YRA Europa, end of story. Nekenčiam mes jos, bijom mes jos – jau visai kitas klausimas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

s.m.       2020-08-17 5:49

nors draugas praporščikas Prachadimcas čia bandė visiškai neįtikinamai piešti griežtai pagal instrukcijas iš komiteto apie 9 amžiuje krikštytą Rusiją (aha, kurią sugalvojo Petras Pirmasis tik 1726-ais…)Rasyja (nepainioti su Rusia) šimtmečius buvo Ordos vasalas, ir iki šiol liko jos tvarkos ir valdymo tipo tęsiniu kartu su visomis jos nukariautomis Azijos tautelėmis ir, deja, dalimi šiapus Uralo buvusių ne Azijos tautų. Nida apsiriko.

Anglų kalbos mokytojas       2020-08-15 23:34

Užrašas „com’on“ neturi prasmės. Galų gale, tai būtų ištariama taip pat kaip ir įprastai užrašyta forma „come on“. Raidė -e žodyje „come“ vis tiek netariama ir pirmojo skiemens balsio tarimo nekeičia, taigi jai ir apostrofo nereikia. Jeigu norėta užrašyti šnekamosios kalbos formą, kai pirmojo skiemens balsis ištariamas kaip schwa (ə), tada įprasta rašyba būtų „c’mon“, bet visada geriau rašyti nesutrumpintą formą. Beje, atitinkamas lietuviškas posakis sudarytas labai panašiai. Tai būtų mazdaug „eik jau eik“ smile

Post scriptum. Rusija tikrai nėra Europa.

Al.       2020-08-14 23:58

Jei žmogus (-na) įterpia whatever it means, Com’on ir end of story, tai jis europietis. Taigi, europiečiu tapti ne taip jau sunku.

Frejus       2020-08-14 19:21

A sita Nida ,dicka gyvai macius???

Autorė       2020-08-14 6:23

nežino istorijos, nežino, kas yra slavai ir iš kur jie išplito. Turbūt mano, kad “slavai” - tie, kurie kalba rusiškai. Ji tarsi tradicinė amerikonė visą SSSR laiko “Europa”, todėl jai ir “Rusija” irgi “Europa”, net už Uralo, kur iki šiol kažkodėl būta Azijos.
Tegu pasidomi geografinėje Europoje šiapus prie Uralo gyvenusiais ir dar nemenka dalimi dabar tebegyvenančiais vepsais, meriais, mariais, mordviais, o seniau (bet toli gražu nebe Antikos laikų) - Volgos bulgarais ar chazarais, kada baltai buvo savo vietose, o jokių “rusų” prie Volgos dar nebuvo.
Tai tik šiapus Uralo. Tai ką tuomet pasakysi apie carų nuo XVI a. pradėtas kolonizuoti milžiniškas teitorijas už Uralo, kur ir dabar tuščia per šimtus kilometrų, kurių geidžia kinai nežinodami, kur dėti savo perteklinės populiacijos?
Jeigu jai visi tie rusakalbiai ir nerusakalbiai siauraakių regionai yra “Rusija”, tai gal jai ir Kaukazas “Rusija”? Kodėl tuomet Lietuva ne “Rusija”?
Toks tad autorės akiratis, pagal kurį Užuralė - “Europa”! !!
Neklystu, su nuostaba perskaičiau kelis kartus. Rasizmas niekuo dėtas, vidurinės mokyklos žinių stoka ir tiek.

Vaclovas       2020-08-13 17:28

Kodėl ir Lietuvoje yra minimas doičių mums priskiriamas bailumas, minkštumas? Lietuviai nebijo, tik racionaliai supranta priešo gausumo pavojų. Būna, kad nekenčia, praradę širdį ir protą (Holokosto atveju ir dabar, kai bando mėgdžioti anglo-saksų būdą, išstumiant iš visuomenės kitataučius ar menamus svetimtaučius). Lietuviai drąsūs, tačiau daugumoje neapsišvietę, žemiški, tad linkę į blogį. Humanistų priedermė - netingėti auklėti. O norint išsiaiškinti, ar lietuviai, rusai yra europiečiai, ar ne, reikia išsiaiškinti apibrėžimus. Aišku, kad mes nesame autistiniai anglo-saksai (nepainioti su tais, kuriuos dabar rusai taip vadina - kas nežinote, pasidomėkite būtove (istorija)) ir hierarchiniai romiečiai. Pasiutusiais keltais nesame taip pat smile Tai štai.

Japonija irgi ne        2020-08-13 13:29

Europa.Tačiau,kokia ten kutūra.

si karta nesupratau       2020-08-13 10:55

kam tokio straipsnio reikejo. bet, kadangi komentatoriai komentuoja ir netgi deda teigiamus vertinimus, reiskia, kad tas nesupratimas yra mano problema, o ne cia besilankanciuju:):)

Dar Nidos skaitytojas       2020-08-13 10:33

Jei nebūtume anonimai, galėtume lažintis kiek laiko reikės taikiai Nidos europietiškai evoliucijai iki jos tekstuose liks bent trys lietuviški intarpai. Modernu ir apgailėtina. Laiko vaikas.

Birute       2020-08-13 9:47

Saunuole ,Nida.Aciu.

Prašalietis       2020-08-13 9:19

XXIa. “tautinis mokslas pasiekė tokias aukštumas”, kad didesnė ir mažesnė “šviesuomenės” dalis pradeda “galvoti” ar žino kas yra, kur iš tiesų randasi nuo 900 metų  kunigaikščio Vladimiro suvienyta ir apkrikštyta Rusija. Ir kas tai per žmonės “gali būti” rusai su visa Rusija, kurių caras 150 metų buvo ir Lietuvos Didysis Kunigaikštis, kurių partija ir vyriausybė XXa. buvo 50 metų vadovaujanti ir vairuojanti Lietuvos TSR jėga, kurių sukurtas Tarybinis Sojūzas 1990 metais lietuviškus nežinovus, 50 metų mokintus ir baigusius tarybines mokyklas ir institutus, paleido į eurosojūzinę “nepriklausomybę”.

g.p.        2020-08-13 8:55

Vo pervych: vy mužčina ili ženščina? (prof. F.F. Preobraženskis)

Kis       2020-08-13 8:39

aplamai pavartojus zodi “rusija’ nelabai ir aisku kur ji randasi?Petrogradas-tikriausiai taip,ten ir zmones kito sukirpimo.Sakau,nes zinau ne is nuogirdu.Maskva tai vagiu oir aferistu,prisitaikeliu ir galima vardinti iki nukritimo,bet ten dauguma anu ir sudaro,ten ruselis gan retas ir tas gali tik susukti;privaziavo cia,tai nera tusti zodziai,gal rusa gali surasti apie Chabarovska ,kuriuos treme Leninai ir Trockininkai,bet jie juk nebuvo rusais?(Pasidomekite,kad buvo Lenino vyriausybes nariais?Isskyrus Feliksiuka,visi “R” neistardavo.Va jums ir Jevoliucija dhaugai.Iki Uralo totoriai ,Baskyrai,bet jie zegnotis slaviskai nemoka,uz Uralo nafta ir dujos ,kedro riesutai,medus ,o viska saugo medvedef.Europietisko atvezes buvo Petras 1,bet po to praejo daug laiko,o po monarcho seimos iszudymo rusijoje kur 40% visos zemes rutuliuko gerybiu,pastoviai gyveno na bukvy “X"Cia niduke, tu esi neteisi.

Dzeikas       2020-08-13 8:30

Tevui:
Chingyzchano kariai irgi sako buvo nuostabiausi zmones ir puikus bendrazygiai.

kvaila ta Nida       2020-08-13 8:25

reiktų jai pagyventi Rusijoje, pabendrauti su su rusiukais
ir pagyventi Europoje - UK, Airijoje, Prancūzijoje.
———-

skiriasi kaip pragaras nuo dangaus.
negi kvailutė nabagė Nida nesupranta, kad lietuviai bėga (emigruoja) nuo rusiškos kultūros į europietišką kultūrą?

Tėvas buvo kare ir       2020-08-13 7:21

sakydavo,kad geriausi žmonės tarp karių buvo sibiriečiai ir ukrainiečiai.


Rekomenduojame

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.