Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos

Nida Vasiliauskaitė apie rinkimų reformą – TS-LKD ir „Laisvės“ partijų pastangas rinkimus paversti fikcija

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 2 d. 1:23

16     

    

Nida Vasiliauskaitė apie rinkimų reformą – TS-LKD ir „Laisvės“ partijų pastangas rinkimus paversti fikcija

Rinkimų reforma, o netikėtume, TS-LKD ir „Laisvės“ partijos pastangomis eliminuoti vienmandates, kad į Seimą patektų ne rinkėjų pasitikėjimą pelnęs žmogus, o tik pagal partinius sąrašus, – t.y. nesvarbu, koks pilkas, nematomas, nevykęs ar net odiozinis ir negrįžtamai susikompromitavęs – svarbu, kad lojalus esamam partijos isteblišmentui ir todėl pelnąs amžiną vietą sąrašo viršuje.

De facto tai reiškia, kad jo ar jos valdžioje nebeatsikratysite, o rinkimai – fikcija.

Dar blogiau – būdas „išmušti“ legitimumą (rinkimai juk vis dar vyksta!) save pasiskyrusiai niekieno negerbiamai ir nepalaikomai klikai.

Jei merų dar buvo maža.

–  –  –
Kam įdomu, daugiau: „Rinkimų reformos ėmėsi iš peties: TS-LKD vienmandates naikins Laisvės partijos rankomis

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

elfe 4       2021-06-2 17:21

dar vienas siulymas – “atsisakyti politinės agitacijos ir reklamos draudimo, likus 30 valandų iki balsavimo. Toks siūlymas iš esmės įteisintų galimybę kompromituojančią kandidatą informaciją skelbti paskutinėmis valandomis iki balsavimo, nepaliekant teisės atsakyti.

„Agitacijos draudimo laikotarpis - 30 valandų laikotarpis iki balsavimo pabaigos. Sudėtingas jo administravimas, kyla abejonių ar jis tikri reikalingas, už šį pažeidimą gana griežta administracinė atsakomybė. Siūlymas: atsisakyti agitacijos draudimo laikotarpio arba švelninti‘, - rašoma konservatorių atstovės Gitanos Matiekuvienės siūlyme.
Tačiau viena ranka lyg ir reglamentuoti siūlantys trečiųjų asmenų dalyvavimą rinkimų kampanijose, konservatoriai čia pat dėl tokių asmenų veiklos nuima visą atsakomybę pačiam kandidatui.”

vienzo, is pateiktu apie 160 siulymu, palikti tik Laisves partijos,  konservatoriu, M. Garbaciauskaites istaigos „Global Lithuanian Leaders” vardu… su siulymais kandidatu mazint amziaus cenza, gal ir Seima pavers “smelio deze”? smile ...  “leisti kandidatuoti į Seimą ir Lietuvoje negyvenantiems Lietuvos piliečiams”..

elfe 3       2021-06-2 16:54

dar
“siūlo įteisinti internetinį balsavimą, o pirmą kartą internetinį balsavimą organizuoti jau 2024-ų metų Europos Parlamento ir Prezidento rinkimuose, vėliau - 2024 metų Seimo rinkimuose, kuriuose būtų leidžiamas internetinis balsavimas lietuviams gyvenantiems užsienyje”

jei A.Tapinas jau irode kaip lengva surinkt elektroninius parasus internetu, tai siuo atveju patikrint galetu nebent patyre hakeriai.

elfe 2       2021-06-2 16:47

“Toliau – ne ką menkesnės „dovanėlės“. Tarp jų – ir konservatorių siekis žūtbūt rasti landą, kaip juridiniams asmenims leisti finansuoti politines partijas. Šiuo metu tokia finansinė parama yra draudžiama.

Jei tokie siūlymai, kuriuos dabar diskutuoja darbo grupė, būtų priimti Seime, partijos, konservatorių siūlymu, galėtų steigti politinės analizės institutus, kurie galėtų legaliai remti ir padėti politinėms partijoms ne tik savo žiniomis, bet ir iš principo – finansine parama.”

na, sorosistes Budienes ikurta Politikos analizes instituta jau turime. O Soros pinigu savoms antinacionalinems partijoms pinigu negaili. nepagales ir koks alkoholio magnatas D.Mockus, kurio santykius su Liberalu sajunga teismas iki siol aiskinas…

dar siuloma ” panaikinti politinės reklamos žymėjimą socialiniuose tinkluose, žymėti tik tą reklamą, kuri yra apmokėta. Taip pat - nežymėti paties politiko pagamintos ir skleidžiamos politinės reklamos’

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-06-2 16:40

Taip, Žodžio laisve…    2021-06-2 14:53
Vadovaujantis konstitucija, naudoti t_i_k vienmandatininkų rinkimus, o antikonstitucinius sąrašinius panaikinti.
__________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2021 birželio 2

elfe 1       2021-06-2 16:37

verta paskaityt ir paanalizuot ta V.Danauskienes straipsni.

1. Konservatoriaus Andriaus Vyšniausko vadovaujamos rinkimų reformos pataisų rengimo darbo grupės sudarymui Seime stengtasi ne veltui. Aiškėja, kad teikiamais pasiūlymais politikai rengia tikrą rinkimų sistemos perversmą.
...
Konservatoriaus Andriaus Vyšniausko vadovaujamos rinkimų reformos pataisų rengimo darbo grupės sudarymui Seime stengtasi ne veltui. Aiškėja, kad teikiamais pasiūlymais politikai rengia tikrą rinkimų sistemos perversmą.
...
Paprašytas patikslinti, kieno patarimais ir vertinimais partija rėmėsi, siūlydama naikinti vienmandates rinkimų apygardas, V. Mitalas neslėpė, kad „įtakos turėjo tiek pono Žalimo (Konstitucinio Teismo Pirmininkas Dainius Žalimas – aut. past.), tiek politologų Mažvydo Jastramskio ir Ainės Ramonaitės argumentai ir pozicija, kurią, neslėpsiu, žinojome ir partijoje“.

Visgi Laisvės frakcijos narys teigė suprantąs, kad dabartiniame Seime nebūtų palaikymo tokiai idėjai, todėl jis darbo grupei tiesiog pasiūlė suformuoti poziciją dėl dabar galiojančios rinkimų sistemos trūkumų, kuria galėtų pasinaudoti ateityje į Seimą išrinkti politikai.

štaziui       2021-06-2 16:33

stazele, tavo vaginoje įstrigo klaviatūra. “Smagintis” gali bet kuo, kad ir trimis tave psichiatrinėje prižiūrinčių sanitarų kumščiais toje pačioje vietoje. Tik interneto adresus supainiojai, čia ne “delfis”.

Žodžio laisvė...       2021-06-2 14:53

Įvesti tik vienmandatininkų rinkimus,o sąrašinius panaikinti.

Nevertinkit       2021-06-2 13:42

to prietrankos stasio,neigiamas vertinimasjam orgazmas.

Stalinizmas grįžta       2021-06-2 11:19

patriotų ir davatku pagalba. Diktatūra jau nebe už kalnų. Krikščionių demokratų šiaip jau nėr Lietuvoje - tik išverstaskūriai.

Jei lietuviai bus       2021-06-2 8:48

švelnūs kaip avinėliai ir nesipriešins,tai sulauks savo lukašenkos.Laikas labai stipriai reaguoti.Kaip?

Krikščionys demokratai,       2021-06-2 8:46

būdami partijoje,kurios požiūris į žmogų yra nužmoginantis,daro didelę nuodėmę arba jie ne krikščionys demoratai.Jie dengia konservatorių nusikaltimus.

stasys       2021-06-2 7:47

Geniui . iliuzijomis į valdžią nepapulsi ir didesnio visuomenės atstovavimo Seime , panaikinus valstybės parama partijoms , negausime . O juk tikslas yra liberalizuoti politine sistema Lietuvoje tuo pačiu sukuriant rinkimų sistemą kuri būtų įdomi ir pačiam rinkėjui. Tai kad senos ‘drapanos’ jau taip nepatraukliai visuomenės vertinamos įsitikinimui užtenka pasižiūrėti į skaičius o kokios visuomenės grupės pasiviausios rinkimuose . Nauja lanksti pokiciams ir aiški rinkimų sistemą eliminuotu tuos kurie stabeliuojami lavonais (partijos) ,bet skaitosi kaip gyvos dūšios nors realiai yra mirusios atlikus paprasta smegenų veiklos aktyvumo skanavima. Partinės ir vienmandatines proporcijos nėra svarbios jei rinkimų sistema neduoda reikiamų aktyvumo rezultatų .

Dzeikas       2021-06-2 7:46

Citata: “Dar blogiau – būdas „išmušti“ legitimumą (rinkimai juk vis dar vyksta!) save pasiskyrusiai…”
Lietuvos sudbajoriams kiltu loginis klausimas perskaicius straipsni - kodel gi jie, rinkimai, vis dar vyksta?

apie rinkimus       2021-06-2 7:30

Jei neklystu, JAV Senato senatoriai renkami vienmandatėse apygardose ir atstovauja savo valstijas, Atstovų rūmų nariai ,berods, taip pat renkami vienmandatėse apygardose.Manau,tokiu būdu užtikrinama demokratija.

Genys       2021-06-2 7:06

Manau partijų finansavimas iš biudžeto tapo netikusia praktika. Partijos gali ir turi išsilaikyti iš nario mokesčio ir gyventojų GPM. Tam kad piliečiai galėtų realiai išreikšti palaikymą vienai ar kitai politinei jėgai, siūlau ATSISAKYTI finansavimo iš  biudžeto, vietoje jo ženkliai padidinti procentinę dalį, kurią gyventojai gali skirti nuo savo sumokėto GPM (vietoje 0,6% skirti 10-20%}.

stasys       2021-06-2 5:53

..pav. Laisvės partija , vieno miesto partija ir ji tikrai neatstovauja didžiai daliai Lietuvos visuomenės . Laikas bėga ir keičia politine aplinka Lietuvoje bei kelia naujus uždavinius tai sistemai , todėl keisti rinkiminę sistema atsižvelgiant į pokyčius ir lūkesčius visuomenėje nėra blogai . Tai kas buvo būtina atkūrus Lietuvos nepriklausomybę po trisdešimties
metu prarado aktualuma ir tapo neveiksniu, pasenusiu darinių . Tai kad rinkiminė sistema tapo archajiška rodo ir rinkėjų apatiškas dalivavimas tuose rinkimuose . Geriau dvi trys opozicinės partijos ,bet ‘gyvos’ nei lavonines pažymos likusioms dvidešimt jog jos vis dar šiltos o jas palaiko tūkstančiai jų partieciu . Ta prasme , aš už tai kad reforma būtų būtų atlikta ne kosmetinė eliminuojant vienmandatininkus , o visai politinei sistemai . Reikia kraujo perpylimo ir mrt tyrimu ieškant piktybiniu auglių tam organizmui .

Rekomenduojame

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.