Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Nida Vasiliauskaitė apie argumentą „Piliečiai yra per kvaili spręsti politinius klausimus apie savo gyvenimą...“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 28 d. 21:11

19     

    

Nida Vasiliauskaitė apie argumentą „Piliečiai yra per kvaili spręsti politinius klausimus apie savo gyvenimą...“

Argumentas „Piliečiai yra per kvaili spręsti politinius klausimus apie savo gyvenimą – tam jie renka atstovus ir privalo pasitikėti ekspertais“, yra tiksliai toks, kaip jį ištarusio politiko tylus pamintijimas „Kas, kad esu labai kvailas – pasirinksiu protingus patarėjus!“

Nepasirinksi.

Nes, jei tikrai esi labai kvailas, tai nežinosi, kurie protingi ir kaip atskirti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

proto bokštai       2021-05-30 5:44

bobikės (senmergės - per kvailos vyrus turėti)
kubilius, anušauskas, landsbergiai, uspaskichas, korumpuoti komunistai ir t.t.

Al.       2021-05-29 23:07

Vertimas:,,Taip, jei piliečiai išrinko tokius mulkius, kaip mes, tai kitų sprendimų jiems negalima patikėt.” Bet mes juk žinom, kad neišrinko. Kad svarbu ne kas balsuoja, o kas skaičiuoja. Todėl tuo labiau negalima leisti tautai spręsti. Nors esam mulkiai, bet tiek dar suprantam. Ir ačiū Dievui, kad yra toks žodis Ekspertai. Tai tie, kurių autoritetu privalo remtis liaudis autoritarinėje visuomenėje.

Hm, tada gaunasi taip,       2021-05-29 15:25

kad konservatoriai, įsimylėję Žečpospolitą, skatina tuteišių separatizmą? Na tų, po karo atvykusių ir Baltarusijos.

ah1       2021-05-29 15:15

dauguma nerenka bo kratijoje valdo “tarakonai plyšiuose sulindę” ir parenka tuos ką parenka o kokius parenka tai iš veidų matyti pas kai ką akys pastirę, kažkas nefiksuoja žvilgsnio,kažkas išisišiepęs nuolat kai idiotas koks, kiti “tikuoti”, kiti šudaterliai,kiti gamtos degeneratai… Nu ir iš kur tiek prisirenka į kelias vietas, jei ne per sąrašus paruoštus iš anksto?

elfe        2021-05-29 15:15

taip argumentuota patarima, kad srendimus priimt turi lyderiai, vakar R.Valatka sviede Gabrieliui per info tv. 
pridedamas, kad Amerikoi iki siol butu likusi vergve, jei koks Linkolnas butu klauses masiu.
kam Gabrielius pritare dar vienu pavyzdziu: mol jei Sovietu sajungoj butu buves referendumas del Lietuvos isstojimo, tai mol nebutume isstoje…
gal cia toks Gabrieliaus patarimas Vilnijos lenku separatizmui?.. tereikia atsizymet teritorija lentelem, kaip Donbase ar Kryme?..
ishstot gali, jei istoji. taip kaip ishstojo Anglija is ES. taip, jai nereikejo visos ES referendumo.
ar tikrai URM vadas tiki, kad i Sovietu sajunga musu seno valstybingumo salis buvo istojus savo noru?.. ar Lietuvos teritorija galetu but padalinta, jei taip nusprestu koks nors, kieno nors papirktas lyderis?.. tarkim,  is “teisingumo” ministerijos?..

o jau antru klausimu didysis ismincius Valatka sukdamas usa link Baltarusijos su Lukasenka, jau smerkia geriau uz savus piliecius viska zinanti lyderi…
ar toks neadekvatumas neliudija apie proto skilima, susidvejinima?..

Corona Conspiracy and Aggression       2021-05-29 14:45

Kiek Kapsukės prapiesorių pasakė Tiesą apie Karūną, nežinot? Bet minusiukus dėliot gebat, tiesa? Labai okatni. Nepatinka Ed.Bernays’o “The Engineering of Consent”? Nesuprantate, ką tai reiškia arba galėtų reikšti Kovidistų revoliucijos sąlygomis? Žinot, “Il y a des informations qui ont été spécifiquement fabriquées pour tromper, pour faire de la désinformation”, ką ir naudoja Kubilux su savo kamjaunuoliškają anų laikų aktyviste. Koks ten tas jos tas garsusis vardas, nežinot? Na ta, kuri savo pliurpalyne FB stumia prasčiokus Maskolijos pusėn? Artina link Putino Rusijos mūsų nebrandžią visuomenę. “La désinformation, un outil politique”, nežinot? Ar ir čia dėsit stiprų minusiuką, ką?

Turėjot       2021-05-29 14:30

omenyje Kazimyrą ir jos padėjėją Laima-Maria-Lucia di Lammermoor arba buvusią prezidentę? Visos Kolchozų plėtros docentės ir mokslų daktarės, profesorės, ane? Jos gebėjo smailint liežuvį ir kvailint prastuomenę. Jums patinka Kolchozų plėtros docentai ir profesoriai, ane? Ką tai turi bendro su “Rinkas ikanomika”, anot Uspaskio?

Deja,anaiptol...       2021-05-29 13:15

Išsilavinimas ir išsimokslinimas be padorumo ir sąžinės yra tik popierius peersonalo tarnyboj.Palyginkite pirmos LT vyriausybės gebėjimus,kalbėjimo manieras,tai šiems bukalaurams slėptis,nes gėda klausyt ir skaityt.

Anaiptol,       2021-05-29 12:56

valdžios išsilavinimo lygis vis auga ir auga - aplink vien mokslų daktarai, o Lietuva velkasi Europos uodegoje. Lietuvos elitas jau suskirstė visuomenę į Untermensch’us ir Übermensch’us. Save, žinoma, priskirdami iubermenšams - grafams ir kunigaikščiams, aristokratams ir bajorams, baronams ir ...

Povilas       2021-05-29 11:29

Krintant valdžios išsilavinimo bei intelekto lygiui proporcingai vis garsiau transliuojama mintis apie kvailus piliečius.

Jules       2021-05-29 10:28

La fabrique du consentement-c‘est la propagande de désinformation-ce que j‘appelle la fabrication du consentement à ‘être trompé. Laisvanoriškai sutinku būti apgautu, kad tik manęs neliestų, neklibintų – neliestų mano šeimos. Kitaip tariant – tai sutikimo būti apgautu inžinerija, ane, Kapsukės prapiesoriai? Juk visuotinai žinoma, kad Kapsukė(univerkė) gerai išmano, kad veiksmingiausias ginklas ir priemonė smegenų traumavimui arba išplovimui yra dezinformacijos propaganda. Dezinformacijos pagalba valdomos ir engiamos masės. Štai ir visa apgaulės meno inžinerija (The Engineering of Consent) – la fabrication du consentement. Žmonių, ypač mokslo pirmūnų ir zubrylų, apgaudinėjimo menas, naudojant Edward Bernays triukus. Aš tai vadinu laisvanorišku sutikimu būti apgautu inžinerija už galimybę ateity engti silpnesnį, lupti ir išnaudoti silpnesnį, kaip Sovietų kariuomenėje - nukauti konkurentą arba nukariauti Vokietiją, užgrobti, okupuoti Europą, voilà. Kol studijuoji Kapsukėje esi priverstas leistis būti apgautu, jei nori turėti diplomą – aukštojo mokslo diplomą, bakalauro ar magistro, ar daktaro laipsnį. Štai ir visa W.Bernays triūso ir jo veikaliuko „Propaganda“ esmė. Šiandien ji būtų tokia: aš jus priversiu mylėti(pamilti) Covid‘ą ir Kovidistų revoliuciją, kovidistus, jei nenorite tapti, būti apšauktais, Žmonijos arba viso pasaulio priešais, liaudies priešų pavyzdžiu. On va vous faire aimer le Covid – 19! Ar supratote dabar, Kapsukės traumuotieji? Kapsukės prapiesoriai ir šiaip galvoti medikai žino, kas tas Covid‘as iš tikro yra ir kas dabar su juo vyksta pasauly, bet sutinka būti apgautais pagal tą E.Bernays‘ą, kad nepakenktų savo karjerai, neprarastų darbo, mokslinių laipsnių, o į studentus ir į visuomenę jiems ..., svarbu man gerai, svarbu aš turiu darbo ir pajamų, o kiti man nerūpi. Svarbu aš galiu išlaikyt pulkelį meilužių ir mėgautis socialiniu saugumu ir gerove.

Pastabiukė       2021-05-29 10:17

Nida šaunuolė, bet jau kelintą kartą besikartojantis šis liūdesio kupinas foto, manyčiau, nelabai dera su jos šaunumu.

Saunuole       2021-05-29 8:54

Saunuole,Nida! Trumpai,bet taikliai!

Taigi       2021-05-29 7:46

kovidistai ir įvedinėja tą Naująją pasaulio tvarką - kuria Pasaulio Vyriausybę vienos nacionalinės kilmės.

> "Gyvename       2021-05-29 4:15

“Tikėti savo protu, savo patirtimi…” galima tik tuomet, jei protas remiasi Dievu ir Jo įsakymais. Todėl prašykime Šventąją Tiesos, Išminties, Supratimo, Patarimo, Žinojimo ir Dievo Pagarbos Dvasią, kad apšviestų mūsų protus ir širdis, mokėtume skirti gėrį nuo blogio, nebūtume “kvaili”, žinotume, ką rinkti ir ko nerinkti. Žinoma, jei tai būtų tikri rinkimai, nepriklausantys nuo balsų skaičiuotųjų. Tik manau, kad tai nebus įmanoma, kol (nes) pasaulio valstybės paklūsta masonų globalistų-genderistų elitui, kuris turi galią vykdyti savo numatytą programą “naujajai pasaulio tvarkai” įvesti.

to Kitą kartą       2021-05-28 22:25

Rinks - nė kur dėsis. Didžiosios partijos prikurs pseudo politikierių ir vėl išsirinksite tuos pačius neosovietikus. Negi nesuprantate, kodėl tiek daug prikurta mažų pseudo patriotinių partijų, negebančių susivienyti?

Gyvename       2021-05-28 22:08

išvirkščios demokratijos laikus. Daugelyje pasaulio valstybių natūraliai susikuria kvazielitas, žmonės, mokantys “daryti” pinigus - tiltus į valdžią, po to ima aiškinti, kad jie turi teisę mokyti gyventi dažnai už save racionalesnius ir protingesnius žmones. Kadangi tai protingais metodais padaryti neįmanoma, tai tokia valdžiai natūraliai pasuka prievartos,žmonių kvailinimo, tarpusavio neapykantos kurstymo keliu. Tai ne šio amžiaus išradimas, tokios žmogaus prigimties savybės istorijoje jau pasireiškė ne kartą, žlugo, reiškiasi vėl, žlugs ir reikšis ateityje,nebent ateitų laikai, kai Žemėje žmonių nebeliks, liks tiktai robotai su dirbtiniu, bejausmiu intelektu. Galime tik džiaugtis, kad nei mes, nei visi kiti, gimę artimiausiais šimtmečiais, tokio likimo nesulauks, nueis į nebūtį anksčiau. Kokia išeitis? Tikėti tik savo protu, savo patirtimi, savo akimis,savo pojūčiais ir jokiu būdų nepasiduoti svetimai įtakai. Tai nelengva, bet kad ir kito kelio būti Žmogumi nėra…

Kitą kartą       2021-05-28 22:07

piliečiai bus protingesni ir tų pačių jau neberinks.

Jei piliečiai per       2021-05-28 21:38

kvaili,tada sunku suprasti rinkimų prasmę.

Rekomenduojame

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.