Kultūros, kalbos, istorijos politika

Nevyriausybinės organizacijos reikalauja atšaukti Nacionalinę premiją M. Ivaškevičiui

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 19 d. 18:21

17     

    

Nevyriausybinės organizacijos reikalauja atšaukti Nacionalinę premiją M. Ivaškevičiui

Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, atstovai išplatino pareiškimą, kuriame reikalaujama atšaukti 2018 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos skyrimo komisijos nutarimą premiją skirti rašytojui Mariui Ivaškevičiui.

Pabrėžiama, kad M. Ivaškevičius knyga „Žali“ yra įteisinanti partizanų niekinimą valstybiniu lygmeniu. Nevyriausybinių organizacijų teigimu, M. Ivaškevičių apdovanojimas atskleidė premiją skyrusios Komisijos politinį nebrandumą. Intensyvėjančio Rusijos propagandinio karo prieš Lietuvą akivaizdoje Nacionalinės premijos įteikimas M. Ivaškevičiui funkcionuoja kaip politinė žinia, kad partizanų istorijos niekinimas yra skatintinas ir – kadangi Komisijos sudarytoja yra LR Kultūros ministerija – laikytinas Lietuvos valdžios oficialios politikos dalimi.

Nevyriausybinių organizacijų atstovai primena, kad Nacionalinės kultūros ir meno premijos skyrimo komisijos sprendimas skirti premijas yra valstybinio masto.

Reikalaujama, kad, atsižvelgiant į M. Ivaškevičiaus vykdytą mirusiųjų atminimo niekinimą (BK, str. 313), Kultūros ministerijos Nacionalinių literatūros ir meno premijų komisija atšauktų savo sprendimą skirti Nacionalinę kultūros ir meno premiją M. Ivaškevičiui ir iš naujo svarstytų premijos skyrimą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vilija       2019-01-21 12:12

Ar tai ir yra tautos atbudimas?
Ar jau subrendo sovietų nuskriaustieji išsakyti ir savo poziciją, kas iki šiol vemia ant laisvės kovotojų kapų ?
Sėkmės toje žūtbūtinėjė kovoje!!! Ivaškevičiaus vieta už grotų...

Vilnietis       2019-01-21 0:30

Su laiku išplaukia visas š....... į paviršių .
Ačiū  Rūtai Janutienei už Dinastiją ir Raudonąją  Magnoliją
Apmaudu kad ne visi žino
.

>tautietis       2019-01-20 23:34

Kieno esi tautietis, maskolio burlioko?

tautietis       2019-01-20 20:57

saunuolis rasytojas kad sugeba atsilaikyti pries istorijos klastotojus ir raso tiesa dauguma miskiniu buvo tikri banditai

Ir dar ne viskas       2019-01-20 16:45

Už mirusiųjų žmeižimą turi būti baudžiamoji atsakomybė. “Kūrybos laisvės” priedanga šiuo atveju -tik figos lapas.

G.P.       2019-01-20 16:42

Nuskambės paradoksaliai, bet manau, kad toks apdovanojimas šiam vadinamam rašytojui yra savaip prasmingas. Būtent šitokiu būdu yra padaryta aiški skirtis tarp “JIE” ir “MES”. Taigi visi Lietuvos išdavikai ir jos nepriklausomybės niekintojai dabar yra išvilkti į dienos šviesą. Niekas nebesupainios ir nebesuklys.

Kai Lietuva prisikels, tiems žmonėms tenebus leista užimti jokių valstybinių postų ar tarnybų. Tebūnie jie nustumti nuo dalyvavimo politikoje ar kitokio kenkimo Tėvynei.

Elena       2019-01-20 14:18

Taip gerbiama Rasa, jie buvo ,yra ir bus šventi,deja, ne visiems.nes jie atidavė save,kad gerbiamoji šiandien gyventum laisvoje šalyje.Kad niekada negalėtum pamiršti tos iškeptos duonos kąsnio,Aš ir mano šeima labai didžiuojamės,kad galėjome dalintis paskutiniu duonos kąsniu su miško broliais.

Praeivis > rasa       2019-01-20 14:00

  Naivi, kaip mergaitė.
Jei nežinojot, kad nkvd-istai puikūs provokacijų meistrai. Po šią dieną. Batus ji atsimena…

Algimantas       2019-01-20 13:53

Mano kaimyno ir bendramokslio visą penkių asmenų šeimą išžudė stribai, tai žinojo visa apylinkė, palaidoti Kauno Eigulių kapinėse, tačiau po dvidešimt metų istorijos ,,žinovai” apkaltino tuo Lietuvos partizanus. Stribai, jų vaikai ir anūkai kratosi atsakomybės ir šmeižia Lietuvą kaip ir ,,maniškiai”. Štai taip.

rasa       2019-01-20 12:26

nuo kada tie vadinami partizanai tapo sventi,as juos prisimenu vaikysteje su siaubu,kai guledavaom po lova ir matydavom ju purvinus batus,kai nakti ateidavo paimti duonos,kuri turedavo buti iskepta jiems isakius,Todel nesmeiskit rasytojo ir neperrasinekit istorijos kokia ji skaudi bebutu

Algimantas       2019-01-20 10:56

Nesistebiu niekuo, nes dauguma visokių organų yra vadovaujami buvusiųjų stribų, jų vaikų, jų anūkų, Čia ir dabar. Jeigu susipažint su skyrusių premiją, ar rašančiųjų sąjungos veikėjų, jų ar jų protėvių biografijomis, paaiškėtų daug įdomių faktų.

PRIEŠTARAUJANTI       2019-01-20 10:15

Koks keistas sutapimas .Ramanausko- Vanago metai ,jo kūnas iš nežinios prikeltas,šie metai Žemaičio.Ir še jums dovana ,Ivaškevičiui NACIONALINĖ PREMIJA Turbūt už tai ,kad tinkamai išniekino partizanų šventą pasipriešinimo kovą.  Kažkodėl Ivaškevičius neparašė istorinės dramos apie stribų ,enkavadistų nuveiktus juodus darbus,  žodžiu prastas paukštis kuris dergia savo lizdą. Prėmijos jis nenusipelnė.

Nuomonė       2019-01-20 8:36

Teisė į kūrybos laisvę privalo turėti padorumo ribas.

Teisę į kūrybą autorius gali pasilikti sau,        2019-01-20 0:35

niekas kurti nedraudžia, bet skirti premiją - reikia, vis dėl to, jausti moralinę atsakomybę už padorumo nepaisymą.

Al.       2019-01-20 0:18

Labai gerai, kad valdantysis luomas davė tą premiją - taip aiškiai parodė su kuo turim reikalą.Kas dar nežinojo, galėjo pagaliau suprast, kad visas jų patriotizmas tik priedanga. Gali sau leisti bet kokią niekšybę, beveik atvirai sakydami - o ką jūs mums padarysit ?

Skirmantė       2019-01-19 19:14

o kiek premijų gavo 7 TIKRI partizanai???? Ką jie, savo gyvenimo saulėlydy gali sau leisti už tuos pinigus???

Skirmantė       2019-01-19 19:04

Demokratija nėra melas ir dergimas. melas ir dergimas negali būti laikomas ir menu.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.