Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Ugdymo politika, Profsąjungos, Ministerijos

Neterminuotą streiką pradėję mokytojai nusiteikę ryžtingai

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 12 d. 20:12

17     

    

Neterminuotą streiką pradėję mokytojai nusiteikę ryžtingai

Lapkričio 12 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) paskelbė pradedanti neterminuotą streiką. Kaip rašoma pranešime spaudai, „streiką rengti privertė valdžios nenoras derybų keliu spręsti problemų dėl mokytojus žeminančios naujos darbo apmokėjimo sistemos, kuri įgyvendinama chaotiškai jai tinkamai nepasirengus“.

Mokytojai neslepia: „Dėl to mokyklose jau trečias mėnuo tvyro chaosas ir nežinomybė, bendruomenės supriešintos, o visa tai žlugdo ugdymo procesą“. Mokymosi procesas nutrūks ir per streiką: jame dalyvaujantiems mokytojams nereikia eiti į darbą.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas tvirtina, kad Vyriausybė „klaidina visuomenę“ teigdama, kad dėl šios reftomos mokytojų atlyginimai pakilo net 117 eurų, nors Švietimo ir mokslo ministerija nuolat tvirtino, jog kelti mokytojų atlyginimus niekada nebuvo naujojo darbo apmokėjimo modelio tikslas. A. Navicko teigimu, tokie Vyriausybės pateikiami skaičiai tėra „manipuliacija statitika“ – iš tikrųjų „atlyginimai pakilo vos keliais eurais“. Tokį „padidėjimą“ daugelis mokytojų suvokia kaip „pažeminimą“, o „ministerijos skleidžiama informacija apie neva ženkliai išaugusias algas“ situaciją tik dar labiau užaštrino ir daugeliui mokyklų tapo stimulu dar aktyviau jungtis prie streiko.

LŠDPS primena, jog reikalavimai dėl netinkamai rengiamo naujojo darbo užmokesčio modelio buvo iškelti dar prieš metus įvykusiame suvažiavime. Šių metų gegužės mėnesį buvo surengtas ir įspėjamasis streikas, tačiau „reforma vis tiek buvo stumiama buldozerio principu neatsižvelgus į jokius argumentus“.

„Švietimo ir mokslo ministerija dar vis neketina taisyti savo klaidų, o planuoja keliones po Lietuvą į streikuojančias mokyklas aiškintis situacijos. Matant tai, kad jau dabar yra 79 švietimo įstaigos, kurios jungiasi į streiką, ir kiekvieną dieną jų skaičius vis auga, Švietimo ir mokslo ministeriją tikslinga būtų pervadinti ne tik į sporto, bet ir į turizmo ministeriją“, – karčiai pajuokauja LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Jo įsitikinimu, ši reforma yra „iš esmės ydinga“ ir „negali būti įgyvendinama sklandžiai“. Tačiau „ministerija neprisiima atsakomybės, nekeičia susidariusios padėties, bei toliau pirštu rodo į savivaldybes, mokyklų vadovus ir pačius mokytojus, taip kenkdama visų pirma vaikams, kuriems nutrūksta ugdymo procesas. Todėl pradedame streiką ir streikuosime tol, kol bus priimti sprendimai padėtį keisti“, – tvirtina LŠDPS vadovas.

LŠDPS pagrindinis reikalavimas – nedelsiant atsisakyti absurdiškos darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos ir įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiu kaip 18 kontaktinių valandų ir 18 val. skirta kitiems darbams. Kitas ne mažiau svarbu reikalavimas – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc. bei mažinti vaikų skaičių klasėse.

* * *

LŠDPS pateikia tokį streikuojančių švietimo įstaigų sąrašą:

                Nuo lapkričio 12 d.

Vilniaus Žemynos progimnazija
Klaipėdos lopšelis-darželis „Želmenėlis“
Panevėžio r. Velžio gimnazija
Kalvarijos gimnazija
Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija
Kuršėnų Pavenčių mokykla-daugiafunkcis centras

              Nuo lapkričio 13 d.

Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla
Panevėžio r. Paįstrio Juozo Zikaro gimnazija
Panevėžio r. Smilgių gimnazija
Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija
Švenčionių pradinė mokykla
Panevėžio r. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija

              Nuo lapkričio 14 d.

Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija
Panevėžio r. Naujamiesčio gimnazija
Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija
Kaišiadorių Žiežmarių gimnazija
Vilniaus lopšelis-darželis „Aušrelė“
Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija
Skuodo Bartuvos progimnazija
Šaulių r. Meškuičių gimnazija
Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio mokykla
Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinė mokykla

            Nuo lapkričio 15 d.

Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla
Panevėžio muzikos mokykla
Panevėžio r. Ramygalos gimnazija
Šiaulių Centro pradinė
Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija
Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija
Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazija

          Nuo lapkričio 16 d.

Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokykla
Panevėžio „Vyturio“ progimnazija
Vilniaus lopšelis-darželis „Drevinukas“
Vilniaus lopšelis-darželis „Lakštingala“
Vilniaus Simono Daukanto progimnazija
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija
Klaipėdos „Gilijos“ pradinė mokykla
Klaipėdos „Vyturio“ gimnazija
     
        Nuo lapkričio 19 d.

Klaipėdos Vydūno gimnazija
Panevėžio Saulėtekio progimnazija
Panevėžio lopšelis-darželis „Vyturėlis“
Panevėžio lopšelis-darželis „Vaikystė“
Panevėžio lopšelis-darželis „Voveraitė“
Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykla
Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla
Visagino Atgimimo gimnazija
Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla
Švenčionių progimnazija
Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija
Panevėžio Vilties progimnazija
Zarasų meno mokykla
Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija
Klaipėdos „Smeltės“ progimnazija
Klaipėdos “Verdenės“ progimnazija
Klaipėdos Gedminų progimnazija
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija
Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazija
Klaipėdos laivininkų mokykla
Klaipėdos „Versmės“ progimnazija
Klaipėdos „Santarvės“ progimnazija
Kėdainių šviesioji gimnazija
Marijampolės sav. Sasnavos pagrindinė mokykla
Kaišiadorių meno mokykla

          Nuo lapkričio 20 d.

Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija
Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla
Raseinių Šaltinio progimnazija
Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazija
Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija
Elektrėnų „Versmės“ gimnazija
Pagėgių sav. Piktupėnų pagrindinė mokykla

          Nuo lapkričio 21 d.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazija
Kaišiadorių lopšelis-darželis „Žvaigždutė“
       

          Nuo lapkričio 22 d.

Raseinių meno mokykla
Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija
Šakių r. Griškabūdžio gimnazija
Alytaus Jotvingių gimnazija

          Nuo lapkričio 23 d.

Alytaus Putinų gimnazija
Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazija
Alytaus Panemunės progimnazija

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas-anoniniminiam šmeižikui       2018-11-15 11:27

Pasirodo, kad ir šmeižikai streikuoja. Ko nori šmeižikas? Nebaudžiamumo. Ko siekia žmonės, priklausomi nuo savo pomėgio šmeižti kitus žmones? Jie nori fašistinės ar komunistinės diktatūros, kurioje jie pradeda karaliauti. Štai vienas iš anoniminių šmeižikų-dinozaurų sugebėjo išveblenti ar iššnypšti savo susikaupusią neapykantą:“avelei 2018-11-14 21:24
Tavo policai-kolxozinė Ryža ministrės parodija viena ranka “skyrė”, o kita su sava xebra padidalijo. Teko susidurti su tos sterwos vadovauta “mosta” - vagių, pinigų dalybos tik saviems ir otkatų kontora. Nereikia “lia-lia”. Ir šitas šnypšiantis šmeižikas neina į prokuratūrą, neina į policiją arba STT ir nepateikia jokių faktų apie “mosta”, nes, matomai jis neturi. Ir tai galimai būtų įvertinta kaip kliauza, nes jo elgesys daugiau panašus į stukačioko elgesį, kadangi kur kas svarbiau jam yra kurstyti žmones, šmeižti, niekinti, menkinti ir kenkti įvairiais įmanomais būdais, nes tai ir yra šito žmogaus pagrindinis darbas ir gyvenimo prasmė. Žmogelis vaidina, kad jis “rūpinasi” mūsų valstybės reikalais, bet pirmiausia turėtų susirūpinti savo kultūra, o ne demonstruoti čia savo niekam tikusio smegenų darbo, lyg tie smegenys būtų aplipę VATA, nes negali normaliai funkcionuoti. Bet jis kažkur tai mokėsi ir jį kažkas tai auklėjo. Tada kyla klausimas: kas tie tėvai, kas tie pedagogai, kurie nepastebėjo jo akivaizdžių destruktyvių charakterio bruožų? Ar šitoks žmogus galėjo mokytis mokykloje? Ar nereikėtų jiems organizuoti specialias mokyklas, kaip tai yra padaryta Vokietijoje? Kiek kraujo ir nervų jis sugadino kitiems mokiniams ir tiems patiems mokytojams? Kaip iš viso šitas žmogus, su tokia apversta aukštyn kojomis psichika, gali mokytis su normaliais, tegul ir išdykusiais, bet ne pamišusiais vaikais? Šitiems atvirkščią mąstymo sistemą, orientuotą į kenkimą ir patyčias, turintiems žmonėms, reikia organizuoti atskiras mokyklas su specialiomis, jiems tik skirtomis programomis. Manau atėjo laikas, pagaliau spręsti klausimą dėl tų nelaimingų žmonių, kurie buvo užkrėsti ta kenkėjiška mąstymo sistema, kurios jie patys nėra pajėgūs atsikratyti. O šitas jo “nereikia lia lia lia”, ar žinote iš kur paimtas? Iš kur jis pasisavino šitą stereotipą? Iš Rusijos, nes ten net filmuose yra naudojamas šitas žargonas:“I ne nado mne vashego lia, lia, lia”. Arba šitas: “I ne nado stroit glazki”. Tai taip pat buvo naudojami šitie išsireiškimai NKVD-istų, kai jie apklausdavo ar tardydavo žmones. Štai toks įdomus YRA tas MOKYTOJŲ STREIKO AGITATORIUS ar dalyvis. Ir jis “moko” kitus, kaip reikia gyventi panašiai, kaip šitų dalykų “mokė” stribai. Klausimas tik toks: ar jis čia toks vienas “mokytojų gynėjas”, ar jų yra daugiau?

avelei        2018-11-14 20:24

Tavo policai-kolxozinė Ryža ministrės parodija viena ranka “skyrė”, o kita su sava xebra padidalijo. Teko susidurti su tos sterwos vadovauta “mosta” - vagių, pinigų dalybos tik saviems ir otkatų kontora. Nereikia “lia-lia”.
Esi aktyvi balsuotoja už policai-kolxozninkus, reiškia esi gestapininkų režimo kolabotantė. Esi atsakinga už kiekvieno pagrobto vaiko suluošintą vaikystę, už kiekvieną nusižudžiusią motiną. nes tokios avys ir asilai kaip tu ir atvedė ant mūsų galvų kolxoz-orwelinį marą. Ir tik nekabink mums koncervinių ar kitų sisteminių etikečių- mes ir kitų režimo partinių gaujų nekenčiame. Visų! Savo mėšlu terliokis pati.

Agnė       2018-11-14 14:32

Iškalbinga Liepos citata: “Ir prieš streiką ir po streiko tave iki grabo lentos lydės darbdavio, vietinių savivaldos klapčiukų neapykanta dėl jų asmeninės karjeros gadinimo.  Vilko bilietas GARANTUOTAS”. Tai gal, brangieji pedagogai, ir pastrekuokite prieš šituos Vilko bilieto dalintojus. Nuo direktorių, savivaldybių švietimo skyrių ...ir pastreikuokite. Ar ne? Ministerija skyrė finansavimą, kur jis? Dalis tokių, jūsų įvardintų klapčiukų, dar nuo Steponavičiaus valdymo “krepšelinių” laikų. Sėkmės!

Toto       2018-11-14 13:10

P.S. adminam
Jūs, gerbiamieji, laikrodį savo pareguliuokit

Toto       2018-11-14 13:09

Papildant p.Reigardą
panašu, kad dėl organizatorių , Jūs neklystate. Jau delpidėje yra Tapkino revoliucinis straipsnis apie streiką smile

Raigerdas>Liepai        2018-11-14 12:17

Niekas nepakito, nes jūs dar kartą tik įrodėte, kad jūs niekaip negalite dirbti pedagoginio darbo, dėl dominuojančio jūsų galvoje destruktyvaus mąstymo. Konstruktyvus mastymas kuria, destruktyvus griauna, todėl jūs neišvengiamai būsite visose tokiose akcijose, kuriose reikia kažką sugriauti. Jūs dabar streikuojate prieš apmokėjimą pagal etatus? O ką jūs siūlote? Grįžti vėl prie raudonnosio Gintaro Steponavičiaus “krepšelizacijos”? Jums gi nesvarbu prieš ką jūs streikuojate? Jums svarbu būti “prieš” kažkokius tai mistinius ponus. Kada mokytojų atžvilgiu 28 metus nieko nebuvo daroma, tai jūs tylėjote. O kai atėję nauji žmonės pradėjo kažką daryti, tai jūs juos kaltinate. Tai, kas esate jūs patys, jeigu nesuvokiate net, ką jūs darote? Štai ankstesnė sovietinė sistema buvo sugriauta. Bet gal nereikėjo visko griauti? Gal reikėjo atrinkti tai, kas negerai ir pašalinti, o kas gerai, tai palikti. Bet ką padarė konservatoriai? Griauti, griauti viską su liberalistiniu lozungu “Laisvoji rinka”. Ir ką mes gavome? Buvo sunaikintas smulkusis ir vidutinis verslas, faktiškai bet kokios valstybės stuburas. Rezultate skurdas ir emigracija, kaip išsigelbėjimas nuo skurdo. Kas tai organizavo? Vis tie patys konservatoriai ir socdemai, sėdintys tame Seime jau 28 metus. Kokia perspektyva? Ta pati destruktyvaus griovimo perspektyva iki visiško Lietuvos išnykimo. Ir tokie maištininkai nesuvokia, kad parazitas ėsdamas kitus, nesuvokia, kad jis yra parazitas. Narkomanas nesuvokia, kad jis yra narkomanas, alkoholikas nesuvokia, kad jis yra alkoholikas, demagogas pats nesuvokia, kad jis yra demagogas, destruktyvus tipas nesuvokia, kad jis yra destruktyvus, nusikaltėliui taip pat atrodo tuo momentu, kad jis viską daro teisingai, bet pamatęs savo darbo rezultatus pats pašiurpsta nuo savęs. Aukštosiose moko visokių nesąmonių, bet kad žmoguje yra dvi proto dalys: nesąmoningas ir sąmoningas (apie tai rašė dar Vydūnas), - tai šito mūsų jaunimo išmokyti negali. Todėl virš 90% Lietuvos gyventojų net nesugeba susigaudyti, ką jie daro sąmoningai ir ką jie daro nesąmoningai. XX amžiuje tai dar tiko, bet dabar XXI amžiuje tai šitokie dalykai nebetinka. Todėl jūsų tos frazės - “Šv. Raigerdui. Nežinau, kas bus, kai apleisit šitą ašarų pakalnę,- pasaulis be tamstos užsilenks…” - yra visiškas kliedesys, nes tai apie ką aš rašau, yra ir pas Vydūną. Tik švietimo sistema, kaip ir visa Lietuvos valdžia, nesugeba naudotis Vydūno filosofine išmintimi, nes daugumai Vydūnas yra neįkandamas dalykas dėl nesugebėjimo atskirti esminių dalykų nuo beverčių. Tai yra netinkamai išmokytų žmonių problema, kurios jie nenori spręsti, panašiai, kaip alkoholikas nenori spręsti savo problemos. Kiek supratau, streikuoja konservatorių išprovokuoti mokytojai su vis dar gyvu jų galvose marksistiniu mąstymu apie ponus ir baudžiauninkus (pagal Liepą). Konservatorių “lėlininkai” nori pademonstruoti, kokius jie turi sugebėjimus griauti. Savotiška lietuviškoji VATA, labai jau panaši į rusiškąją VATĄ.

Liepa       2018-11-14 10:37

Šv. Raigerdui. Nežinau, kas bus, kai apleisit šitą ašarų pakalnę,- pasaulis be tamstos užsilenks…//
Taip, aš , Liepa, pagal Raigerdo mintyjimus galinga - “sugrioviau” LT švietimą, mediciną, teisėsaugą, ekonomiką ir t.t. Tikiu, kad ir antrą pasaulinį sukėliau, nors nebuvau gimusi.//
Beje, nors kažkurio skaitytojo parašytas komentaras “avelei- agnus     2018-11-14 0:09” yra aštrus, be mandagybių rūbo, bet visai jam pritariu. Lietuvoje daug įvairių profesijų žmonių gyvena nevilty. Nepasiduokim !//

Raigerdas>Liepai ir...       2018-11-14 9:41

Štai jie maištininkai:“Tu avie, padirbk trisdešimt metų nuliberastintoje mokykloje kur mokytpjas neturi jokių teisių, o teisėmis pertekę maži šunsnukiai neturi jokių pareigų- vat tada, kai likus keliolikai metų iki pensijos pasijutusi be sveikatos esanti griuvena, tuomet gal mažiau pezėsi nesąmones. Kad tu nusprogtum su savo skverneliais ir petrauskienėm!”. Kaip iš viso tu galėjai dirbti mokykloje, jeigu net neskiri juodo nuo balto? Aš jau nekalbu apie spalvas. Reiškia tokių sovietinio mąstymo mokytojų dar pilna mokyklose. Ko šitokia mokytoja gali išmokyti, jeigu ją pačią reikia mokyti ir dar klausimas, ar ją įmanoma ko nors išmokyti, jeigu ji net nemoka ir nenori mokytis? Štai ji rašo, ne koks nors blogai besimokantis mokinys, bet ta, kuri “moko” kitus:“Tu avie, padirbk trisdešimt metų nuliberastintoje mokykloje kur mokytpjas neturi jokių teisių, o teisėmis pertekę maži šunsnukiai neturi jokių pareigų”. Tai kas, ar S. Skvernelis “nuliberastino” mokyklą? Tai, kokiam pragare pati gyveni, jeigu nežinai, kad S. Skvernelis dirba premjeru tik 2-us metus? O ko tu tylėjai 28 metus? O dabar, kai S. Skvernelis bando jus ištraukti iš tos “nuliberastintos” per 28 metus mokyklos, tai jūs maištaujate? Tai, kur jūsų mąstyme logika? Jos nėra, nes jūs prieštaraujate pati sau. Ir tai, kaip tik parodo, kad jūs esate tie bolšvekiniai maištininkai, kuriais naudojasi konservatorių lėlininkai. Toks pat spjaudymasis, toks pat koliojimasis, koks buvo bolševikų revoliucijos metu ir aišku vėl baudžiauninkai, kuriuos skriaudžia ponai. Vai, vai, vai…Štai Liepa triūbija, kviesdama bolševikiškai nusiteikusius mokytojus streikuoti, nes “pas mus, Lietuvoje, kur baudžiava ,nė velnio, nepanaikinta. Yra begalė taisyklių ir instrukcijų, kaip atgrasyti lietuvių baudžiauninkus nuo bet kokių maišto prieš ponus apraiškų”. Šita maištininkė Liepa net Vydūno nėra skaičiusi, nes Vydūnas aiškiai parodė, kodėl Marksas buvo neteisus dėl tų “engėjų” ponų ir “engiamųjų” baudžiauninkų. Ir jūs dabar savo komentarais pademonstravote, kad neatitinkate šiandieninei mokytojo kvalifikacijai ir negalite būti pedagogais dėl savo makalynės galvoje, dėl nesugebėjimo atskirti priežastį nuo pasekmės, dėl nesugebėjimo atskirti melo nuo tiesos, dėl pomėgio apkaltinti nekaltą žmogų ir ginti būtent tą, kuris yra kaltas. Aš asmeniškai niekada nenorėčiau mokytis pas tokias pasipūtusias ir besiplūstančias mokytojas, kurioms trūksta elementarios kultūros, jau nekalbant apie profesinius įgūdžius. Taigi, jūs turite išeiti iš mokyklos ir užleisti vietas jauniems mokytojams, kurių pedagoginiai sugebėjimai nekelia abejonių. O direktoriai yra kalti, kad nesugebėjo iš jūsų pareikalauti, kad jūs dirbtumėte kokybiškai ir keltumėte savo kvalifikaciją. Dauguma direktorių pataikauja Savivaldybių Švietimo skyriams, nešioja jiems gėlytes ir net tik gėlytes. Žinau apie tai, nes mačiau savo akimis. Mokyklose betvarkės labai daug, kaip ir kalėjimuose, kaip ir visose valstybinėse institucijose, nes tie mokytojai naudojasi tuo, kad su savo nekvalifikuota pedagogika gali “mokyti” vaikus, patys būdami labai žemos kultūros žmonėmis.

koks lygis       2018-11-14 8:16

Kelios pastabėlės.1.Kodėl pedagogai,kaip ir šviesuomenė,nesugeba susiburti į vieną profsąjungą?Interesai skirtis negali,išsilavinimas irgi,tai kur problema?Daug norinčių būti vadais?2.Biudžetą papildo dirbanti klasė.vaikų tėvelių didžiuma gauna minimumą,lyg ir turėtų mokytojas bent kiek orientuotis matematikoje?Ir tik neobjektyvus nepajėgia matyti,kam naudingas valstybės nestabilumas,kas naktim nemiega,vis dar svaigdamas apie premjero kėdę ir savo prezidentą.
O dabar,pirmyn,patyčių meistre,jei dirbai mokykloj,tai vargas tamstos mokiniams.

Liepa       2018-11-14 8:10

Agnei ir Raigerdui.// Tai jūs abudu pabandykit pastreikuot ir tada čia dėliokit savo didingus apmąstymus. Ak, dar ir mokytoju padirbkit bent kokias tris dienas. Esu ir šiaip streikavusi, ir dalyvavusi streiko komiteto veikloje. Vienas dalykas streikuot kokioj Prancūzijoj, o kitas dalykas tą daryt pas mus, Lietuvoje, kur baudžiava ,nė velnio, nepanaikinta. Yra begalė taisyklių ir instrukcijų, kaip atgrasyti lietuvių baudžiauninkus nuo bet kokių maišto prieš ponus apraiškų. Ir prieš streiką ir po streiko tave iki grabo lentos lydės darbdavio, vietinių savivaldos klapčiukų neapykanta dėl jų asmeninės karjeros gadinimo.  Vilko bilietas GARANTUOTAS…//
Savo aplinkoje irgi turiu daug mokytojų. Nepažįstu nė vieno, kuris norėtų “dirbti, dirbti, dirbti” ir numirti darbo vietoje.// Ačiū Dievui, nors Navicko profsąjunga rodo pavyzdį, kaip turi kovoti už savo profesinį orumą mokytojas.// Sėkmės Jums.// Gėda tiems , kurie sėdi krūmuose ir laukia , kol valdžiagyviai juos “pamylės”. Tokie nė neverti Mokytojo vardo.//

avelei- agnus       2018-11-13 23:09

Metas tau atvirai padakyti- esi tikra stierwa. Tu sučka, čia nuolat atbėgi čia pašlovinti vaikagrobių banditų valdžios, bet žinok padla, daug rėmėjų savo kumyrams čia nesuagituosi. Tik debilas gali nusiristi iki tokio lygio, jog atseit streikuojantys mokytojai yra tik koncervų pakalikai-marionetės.
Tu avie, padirbk trisdešimt metų nuliberastintoje mokykloje kur mokytpjas neturi jokių teisių, o teisėmis pertekę maži šunsnukiai neturi jokių pareigų- vat tada, kai likus keliolikai metų iki pensijos pasijutusi be sveikatos esanti griuvena, tuomet gal mažiau pezėsi nesąmones. Kad tu nusprogtum su savo skverneliais ir petrauskienėm!

Agnė       2018-11-13 18:08

Pritariu Raigerdui ir dauguma pedagogų pritartų. Turiu draugų mokytojų. Kas nori dirbti apie streikus nemąsto. Direktoriai didesnė bėda negu algos. Jiems reformų nereikia, kėdė užtikrinta ir pajamos nemažės.

Raigerdas        2018-11-13 18:00

Labiausiai suinteresuoti mokyklų direktoriai iš Panevėžio. Nejaugi Panevėžys pasižymi geriausiomis švietimo tradicijomis ir pasiekimais? Kažkaip nelabai panašu, kad Panevėžys būtų Lietuvos švyturys pagal pasiekimus švietimo srityje. Bet pažiūrėkime ir į kitą statistiką: G. Landsbergis giriasi, kad “Panevėžys bus vienintelis miestas Lietuvoje, kur konservatorių partijoje įvyks rinkimai kandidatų į merus rinkimams”. Štai ir kandidatai: M. Mališauskas, R. Juknevičienė ir I. Grigienė. Taigi, R. Juknevičienė pasižymi pomėgiu šmeižti, iškraipyti faktus ir tai yra įrodymas, kad jos mąstymo sistema susiformavo taip, kad ji mato dalykus taip, kaip tai buvo žinoma labai seniai, ir buvo pavadinta Kreivų Veidrodžių Karalystė. Tokia buvo TSRS ir tie dailidės iš Kreivų Veidrodžių Karalystės niekur neišnyko, nes jie nori VALDŽIOS. Niekas taip netrokšta valdžios, kaip trokšta šitos kategorijos dailidės.

Raigerdas        2018-11-13 17:29

Taip, panašu, kad tai yra konservatorių projektas. Dėl šito streiko reikėtų aiškintis, nes pakeitimai į etatinį atlyginimą tik prasidėjo. Negali būti dar tikslių duomenų, nes per mažas laikotarpis. Bet čia yra įdomesnis faktorius, nes šitas “streikas” yra daugiau panašus į maištą. Tai panašus maištas, kurį sukėlė konservatoriai, kada pralaimėjo rinkimus ir kada jiems buvo pasiūlyta sudaryti daugumos koaliciją. Manau, kad čia vyksta pasipriešinimas toms reformoms, kurių nenori kai kurių mokyklų direktoriai. Kai valdė konservatoriai, o vėliau ir raudonnosis Švietimo ministras Gintaras Steponavičius, tai ten viskas buvo gerai. Labai labai keistas tas streikas. Kai perskaičiau sąrašą streikuojančių mokyklų, tai buvau nustebęs, kad jų tarpe yra ir tokių direktorių, kurie yra šiek tiek netradicinės pakraipos. Mano manymu, tai yra išprovokuotas streikas konservatyviai nusiteikusių direktorių ir mokytojų, kurie žūt būt nori pakenkti toms permainoms, kurios vyksta dabar Lietuvoje. Iki šiol mokytojams algos nebuvo keliamos, bet vos prasidėjo tas algų kėlimas, tai jie iš karto pradėjo maištauti. Reiškia, geriau, kai tos algos nėra keliamos? Jau ne viename savo komentare rašiau, kad algos negali būti keliamos taip, kaip tai buvo daroma TSRS laikais. Atlyginimai yra keliami tik tada, kada kyla darbuotojo kvalifikacija. Jeigu jūs darysite kitaip, tada jūs neišvengiamai gausite chaosą, nes prasidės “pažintys”, “draugai”, “mylimi”, “nemylimi”, “svarbūs”, “nesvarbūs”, pavydas, apkalbos, gandų nešiojimas ir visokia kitokia velniava. Bet šito streiko iniciatorius reikėtų gražiai “pakalbinti” ir gali išaiškėti, kad jų tarpe yra vienas, keli, o gal net grupė provokatorių. Šitas streikas daugiau panašus į sabotažnikų protestą ir čia bus tų cirko numerių ne vienas. kažkodėl tai esu netgi užtikrintas, kad daugeliui bus gėda, kad jie dalyvavo šitame išprovokuotame “balamutų” streike. Tikrai gali būti, kad už viso šito styro konservatorių ausys, nes jaučiasi šitame streike “režisieriaus”, galimai sėdinčio Seime, ranka. Tai panašu ir į prof. V. Radžvilo apskundimą vadovybei ir pasiūlymą išnykti, o vėliau pasimatė ir protestuotojai, susirinkę prie LRT ir mosikuojantys vaivorykštės vėliava. Gali būti, kad tai eilinė provokacija prieš “valstiečių” reformas, o gal net su užmaskuotais kur kas gilesniais tikslais, apie kuriuos šiandien dar nekalbama. Kaip ten bebūtų, bet šitas streikas nėra streikas, nes siekiama visai kitų tikslų.

Juozas       2018-11-13 17:09

Vienoje laisvės kovotojų dainoje yra tokie žodžiai:

“Draugai už jį stojo,
Norėjo neduoti,
Bet jie neužstojo visi…”

Pradėta kova- junkitės prie jos visi, net jei galvojate, kad dar galima kentėti. Jungtis turėtų ir dėstytojai, ir medikai- juk iš jūsų bus atimta ir atiduota kovojusiems. Visi jūs esate labai svarbūs Lietuvai, gal net svarbesni už nemokančius organizuoti valstybės gyvenimo seimūnus, todėl kentėti neturite. O pinigų yra- tegul neperka paprasčiausių kėdžių po 500 litų, neveikiančių kompiuterinių programų už dešimtis milijonų- visiems užteks.

Eilinis       2018-11-13 15:04

Konservatorių projektas. Nu nėra jau tie mokytojai tokie ir nuskriausti. Visiems iki pilnos laimės niekada nebus gana.

Seniai žinoma       2018-11-13 13:27

pasaka apie žabus pavieniui…... kaip lengva juos sulaužyti…. iš pradžių daktarai..  po to “vaikai”... dabar mokytojai….. ir ką... ogi nieko… labai jau toli nuo žmonių juos ginantys įstatymai ir valdžioje sėdintys….  o jeigu tie mokytojai , o gal dar ir kiti sąžinės nepraradę būtų parėmę medikus, o medikai dabar paremtų mokytojus… gal tada ir pajėgtume sudalyvaut demokratijos procese… bet gi kiekvienam rūpi tik savo reikalai taip kaip ir valdžioje sėdintiems… visi mes tokie patys.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.