Visuomenės pokyčių analizė

Neskundžiama nutartimi atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Mariaus Ivaškevičiaus romano „Žali“

Tiesos.lt siūlo   2019 m. balandžio 5 d. 0:34

49     

    

Neskundžiama nutartimi atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Mariaus Ivaškevičiaus romano „Žali“

Pro Patria

Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Justo Lauciaus nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl rašytojo Mariaus Ivaškevičiaus romano „Žali“ apie Lietuvos partizaninę kovą ir vieną jos vadovų – generolą Joną Žemaitį yra „teisėtas ir pagrįstas“. Teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paliko jį galioti. Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad M. Ivaškevičiaus romane „Žali“ nėra nusikalstamos veikos požymių, o rašytojo baudžiamasis persekiojimas demokratinėje valstybėje už šį postmodernistinį romaną nėra galimas.

Teisėjų kolegija atmetė Lietuvos Respublikos Seimo laisvės kovų ir istorinės atminties visuomeninės tarybos pirmininko pavaduotojų skundą. Skundu aukštesniajam teismui buvo prašoma panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo š. m. vasario 25 d. nutartį, kuria atmestas skundas dėl Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro š. m. vasario 8 d. nutarimo atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą rašytojo M. Ivaškevičiaus atžvilgiu.

Teismas atsižvelgė į vyriausiojo prokuroro nutarime atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą išdėstytus argumentus, kad demokratinėje valstybėje ir vakarų demokratijos tradicijomis grindžiamoje visuomenėje literatūros kūriniuose autoriaus fantazijai ir jo naudojamoms meninės išraiškos priemonėms suteikta didelė erdvė, o literatūros kūrinio autorius turi teisę reikšti savo nuomonę visais, net ypatingai jautriais klausimais.

Remiantis Europos Žmogaus Teisių Teismo ir Lietuvos Konstitucinio Teismo jurisprudencija, konstatuota, kad rašytojų baudžiamasis persekiojimas už jų literatūros kūrinius, net jeigu šiuose literatūros kūriniuose esantys tekstai ir idėjos, tikrų istorinių ar išgalvotų asmenų ir jų veiksmų aprašymas bei jų vertinimas „šokiruoja“, „trikdo“ ir „erzina“ tam tikrą visuomenės dalį, yra – kaip pabrėžiama – ne demokratinių, o totalitarinių valstybių bruožas ir neatitinka baudžiamosios teisės kaip ultima ratio – kraštutinės, galutinės reagavimo priemonės paskirties. Todėl teigiama, kad baudžiamasis persekiojimas būtų neadekvati valstybės reakcija į literatūros kūrinį, menininko kūrybą ir saviraiškos laisvę.

Teisėju kolegija taip pat nesutiko su pareiškėjų pozicija, kad knygos autorius sumenkino ar menkina Lietuvai itin svarbią partizaninio pasipriešinimo idėją. Nutartyje akcentuota ir tai, jog teismas niekaip negali sutikti su pareiškėjų siekiu persekioti grožinės literatūros autorių už jo kūrybą, nes – kaip aiškinama – toks valstybės požiūris prieštarautų su sovietų okupacija kovojusių Lietuvos ginkluotojo pasipriešinimo – partizaninio karo dalyvių laisvos Lietuvos idėjai.

Š. m. sausio mėn. Vilniaus apygardos prokuratūroje buvo gauti Lietuvos Respublikos Seimo laisvės kovų ir istorinės atminties visuomeninės tarybos pirmininko, Vilniaus sąjūdininkų, Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti valstybės gynybinius pajėgumus, koordinacinės tarybos pirmininkės ir grupės pareiškėjų skundai bei prašymai.

Pareiškėjai prašė pradėti ikiteisminį tyrimą rašytojui M. Ivaškevičiui dėl viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo (pagal Baudžiamojo kodekso 170-2 str.) ir dėl mirusiojo atminimo paniekinimo (pagal Baudžiamojo kodekso 313 str. 2 d.). Pareiškėjai nurodė, jog šias nusikalstamas veikas rašytojas M. Ivaškevičius padarė romane „Žali“ vertindamas Lietuvos pasipriešinimo okupacijai partizaninę kovą, pagrindinį jos vadovą generolą Joną Žemaitį ir kitus partizanus.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-04-9 6:50

Deivi, kaip tipiskas lietuvis uz zodzius neatsakai(jei ka negrai Amerikoje panasus, bet JAV istatymai privercia net juos pagalvot pres kalbant.Lietuviai ten sukisa liezuvius i subines ir tampa labai politkorektiski, jeigu apskritai ismoksta anglu kalba)
Eik bananu pasirankioti.

Deivis       2019-04-8 16:16

Džeikai, aš žinau, kad tu esi buvęs komsomolo aktyvistas. Neimčiau šiaip sau rašyti tai. Tu pats brudas, įžeidinėjantis Lietuvą ir lietuvius. Nenustebčiau, kad esi to valkatos Stanislovo Tomo bendražygis. Nejaučiu jokio gailesčio raudonosioms utėlėms.

Dzeikas       2019-04-7 17:29

tasui Deivisui:
Tiesa sakant as sito frukto nepazistu. Taciau pagal jo veikimo buda- turedamas 0 ziniu eme kliedeti ar as komjaunimo aktyvistas, dar kazka…Tokio kirpimo zmogai gali buti uz Rusijos imperijos ideja, uz liberaliaja demokratija, uz visiska krikscioniu(arba ne tik krikscioniu) ekumenizacija, bet savo esme tai - brudas.Ne pagal pasauleziura, o pagal veikimo buda.

Tas Deivis       2019-04-7 11:24

yra bumbliauskinis pseudo istorijos mokslų daktaras, gavęs medalį už dezinformacijos plėtrą tarp runkelių.

Dzeikas       2019-04-7 8:01

Deivi,
Gali mano postu apskritai neskaityti - apie tokius kaip tu jie bus stabilus - pleve kuri vardan baltosios kumeles pateisins bet kuriuos valdzios nusikaltimus.

Deivis       2019-04-6 20:24

Stribui Stasiui: Subotinas greičiau taviškis,  Džeikui: nežiūrėjau nuorodos. Paskaityk sifilitiko Lenino raštus ir apsiraminsi.

"patriotai"       2019-04-6 17:36

Temos nagrinėjimas neįdomus. Daug smagiau rietis tarpusavyje.

Dzeikas       2019-04-6 16:41

Deiviui:
https://youtu.be/ZLjU-FVv8MA?t=152
As luzau))))))))))))))))))))))))))))

Www       2019-04-6 16:28

Pagal nuosprendį tai yra nuomone, demokratija, laisve rašyti. Tai kodel žydai viduriuoja kai kas nors nori paneigti, kad nebuvo cholakausto? Kuri beje žydas Echmanas berots suprojektavo, kuri vėliau pakorė? Tai mes iš vis nieko negalime drausti rašyti ar neigti. Gerai tie partizanai didvyriai yra pareiškia, ateis laikas kai niekšai taps didvyriais o didvyriai niekšais. Kiek kalėjimo gautų Izraelyje jei lietuvis ten gyvendamas apšmeižtu zydu didvyrius? Aš manau pamatyti tikra žodžio laisve. Lietuviu didvyrius gali dergti, rusas, žydas, lenkas ir tt o dėl ko? Aš manau neatsirado ne vieno po Smetonos, kuriam rūpėtų Lietuvos ir Tautos garbe.

stasys        2019-04-6 15:56

Deivis . Nepastebėjau kad Dzeikas platintu marksistinį užkratą , vargiai jis ten ka nors išmano . Tikra partieti pažinsi už mylios , pabendraukite su Subotinu ir taps viskas aišku .

Deivis       2019-04-6 15:40

Džeikai, tu Julius Milaitis? Aš žinau apie tave, kad tu buvai komjaunimo aktyvistas. Komunistinė lerva tęsia savo veiklą ir šiais laikais.

Doleriuk,       2019-04-6 13:31

man nėra ko lįst, o va pats nelendi ir toliau trolini. Net apie kanalizaciją pradėjai pliurpti. Tapai labai moderniu ir šikarnu troliu. Gal LRT dezistu dirbi, ką?

➡ 2019-04-6 10:46       2019-04-6 13:08

Nu va, Juliau Milaiti, štai ir išlindai kaip yla iš maišo, čia tik tokiam kretinui kaip tu, su Napaleono kepure, galėjo sriubtelėti šlapimas ant smegenų ir „spėlioti“.

Dabar aišku, kaip tapai „amerikonu“ Dzeiku ir iš kur žinai apie KGB centrą Čikagoje, ir už kokios Baltijos šalies tarnybos pinigus Jules pasistatė namą prie Vilniaus. ($+$)

Galima spėti,       2019-04-6 10:46

kad šitas draugas Doleris yra iš Rygos Cenzoriaus tarnybos Baltijos šalims, skirtos kitamanių nuolatiniam sekimui, gaudymui ir neutralizavimui. Iš Rygos Vyriausiojo cenzoriaus rūmų, kurie čia nuolat trolina ir skleidžia dezinformaciją, šmeižia laisvės kovotojus ir kitus oligarchinio režimo oponentus ir kritikus. Net visą Jules komentarų sąerašiuką uolus tarnautojas yra susirinkęs. Struopuolis kaip reta, nes kam kitam gali kilti noras fiksuoti visus Jules pasisakymus, jei ne Rygos cenzoriaus tarnybos uoliam tarnautojui?

Deivis       2019-04-6 10:40

Džeikai, beveik visi tavo komentarai yra destrukciją skleidžiantys.Linkiu atsikratyt leftizmo bacilos ir nustot niekinti lietuvius.

Doleriuk,       2019-04-6 10:08

pats čia rezervistu įsitaisęs savo valia ar meilužė privertė mus sekti ir “stukalinti” į Čikagos KGB biurą? Nori stabdžius pakirpti ar pro langą išmesti, kaip tą J.F.Kenedžio draugą James Forrestal - Pirmąjį JAV Gynybos sekretorių? Niekaip negali atsisakyti anų priklausomybių - atsikabinti, nebent esi davęs mirtiną priesaiką? Jei taip, tada mes patį suprantame ir atjaučiame, kad pats neturi kito pasirinkimo - tik “stukalinti” ir nuolat raportuoti apie nuveiktą čia darbą. Esi dvigubų principų maniakas, tiesa? Nei savo vardo, nei pavardės anei veiduko. Toks labai privilegijuotas ir kietas slapukas. Nepripažįsti lygybės principo? Ne lygiavos, o lygybės principo. Mes su pasikabinusiais savo valia dėl privilegijų, karjeros ir viršenybių ar su pakabintais niekad nebūsime lygūs, ar supratai? Kuo pačiam nepatinka Stalino ir Čerčilio draugystė, gal galėtum mums čia paaiškinti? Beje, Čerčilis apie tokius kaip pats yra labai daug prirašęs ir užstalėse pasakęs, nežinai?

$+$       2019-04-6 9:31

Archyve radau seną, nežinau kieno rašytą komentarą. Čia apie julius milaičius (dzeikas, jules, joe ir winnie, twin peaks ir kt.), prisidengusius tuzinu nicku ar be jų, ir plušančius po 25 valandas per parą bei ieškančių kvailelių „diskusijai”.
⤵⤵⤵

„melo imperija mutavosi

2008-06-26 00:27:34


Jau seniai tiriu toki keista reiskini: vos tik susikuria kokia nors padori organizacija, tuoj pat ji aplipdoma seselinemis, padoria organizacija diskredituojanciomis, labai panasiais,samoningai zmones klaidinanciais , pavadinimais, organizacijukstemis. Ir tai matomai daroma tam, kad visuomene imtu nebepasitiketi ta padoriaja. Zmogaus teisiu organizacijos, tokios kaip Amnesty Internacional daug kam yra kaip rakstis. ES priedangoje melo imperija yra sukurus taip pat nemazai seseliniu organizaciju klaidinanciais pavadinimais ikurusi. O musu spauda, ne tik nesigilina is kokiu saltiniu gauna info, viska priskirdama abstrakciam ES, bet atrodo, kad netgi yra suinteresuota, kad zmones nusigreztu nuo tu supuvusiu vakaru atgal i rytus. O kas tuom suinteresuoti nesunkiai galima visa sarasa atrasti:


http://www.nk95.org (Naujosios kairės’95 portalas)

http://nk95.wordpress.com/ (NK 95 blogas)

http://www.protestas.lt/ (Judėjimas prieš prakaito krautuves)

http://www.hardcore.lt (Didysis Vilniaus pankų andergraundas)

http://phorum.hardcore.lt/ (andergraundinio jaunimo forumas)

http://nebek.hardcore.lt/ (drąsus anarchistinis jaunimas iš Lietuvos)

http://ekoblogas.wordpress.com (lietuviškas ekologinis sąmoningumas)

http://atvirasgalas.blog.hardcore.lt/ (teisinga laida ATVIRAS GALAS radijo stotyje START FM )

http://lit.anarchopedia.org/ (bandymas kurti Lietuvišką anarchizmo wikipediją)

http://lithuania.left.ru/ (Leftas - marksistinis portalas)

http://www.lprofsajungos.lt/ (Lietuvos profsąjungos)

http://www.priesrasizma.lt/ (pasakyk rasizmui - NE!)

http://www.gayline.lt/ (visuomeninė Lietuvos gėjų ir lesbiečių svetainė)

http://www.kirtis.lt/ (maištaujantys studentai)

http://www.alytusart.com/ (kūrybinis sąjūdis SOTVARAS)

http://www.museclub.lt/ (alternatyvios muzikos klubas MUSĖ)

http://www.fiokla.lt/ (Laisvę žmonėms, arkliams ir vaizduotei!)

http://bitininkas.blogspot.com/ (skeptiško libertaro dienoraštis)

http://www.zona.lt/endiche/ (komrado R.Jaro puslapis)

Tai va, sitas anarchistu draugu sarasas (dabar prie ju jau galima prideti ir Fronta) parodo, koks didziulis ideologinis frontas yra mestas pries lietuviu tauta. Jau nekalbant apie neasiku musu partiju finansavima. Ir viso sito fronto saknys yra melo imperijoje, nors mums pateikiama kaip ateinanti is supuvusiu vakaru. Zinoma vakaruose jie taip pat turi savus bastionus. Bet tie bastionai ten yra zinomi ir jais nepasitikima.”

Doleriuk,       2019-04-6 8:43

laikai lietuviukus idiotais, negebančiais išstenėti Tiesos ir sugėdinti “Bieso”, ane? Negali nė dienos pragyvent be “stukalinimo” kaip ir tie visi kiti likę Komjaunimo aktyvistai valdžioje ir stambiajame versle, bankininkystėje?

to Užsiprenumerau "Mein kampf"        2019-04-6 8:32

Draugo Žiriko kūriniai kur kas geresni ir kietesni - ten mus ir kars, ir skandins, ir dujas paleis, atominę sprogdins, ir ko tik nedarys, kad mūsų neliktų. Benjamin Disraeli taip pat ne prastesni apie rasių viršenybes.

Apsimelavusiam pseudo „amerikonui” Dzeikui       2019-04-6 8:30

Tepasakė 04-5 21:39, kad ir menininkams, neišskiriant Ivaškevičiaus, nors meniniu požiūriu jo kūryba labai silpna, galioja įstatymai. Užuot padėkojęs už nepaneigiamą principą, asišaukėlis puolė isterijon, vėl ėmė dergti lietuvių tautą.
Sunku vargšui padėti, kai pats nenori.
.................................
ps: Teismo sprendimas, jo turinys patvirtina pritrenkiančiu būdu, kad t.t. teisėjų grupuotės vykdo ideologinius užsakymus, kad valstybė privalo nuo jų apsivalyti arba ji pati greit bus aneksuota prieš Vakarų civilizaciją nukreiptų ideologijų užsakovų.

to Vilnietis       2019-04-6 8:24

Ne, mes dabar skaitome drg.L.Trockio “Moja žiznj”, ar tinka pačiam toks dyvų dyvas? Po to skaitysime jo patrono ir banksterio drg.Šifo(Jacob Schiff) veikalus. O perskaityti reikia viską, nes mes nesielgiame taip, kaip mokslo pirmūnai ir tie jų VU docentai, kurie rašo disertacijas apie kūrinius jų net neskaitę ir ranksose niekad nelaikę. Mes seniai perskaitę Theodore N.Kaufmann’o fundamentalų veikalą, kad “Vokietija privalo žūti” - “Germany must perish”. Tad klausimas, gal ir Lietuva privalo žūti - nunykti pagal tą pačią schemą, planą ir pan.? Kai kam čia net Tiesa yra provokacija, o “dožilisj”, pasakytų Gorbis.

Dzeikas       2019-04-6 7:51

Deivi, aciu uz chrestomatine iliustracija mano pastarajam komentarui. Patvirtini mano itarimus, kad tiek jedinstvininkai, tiek patriotai(isterikai, kuriems putos nuo nasru drimba) tai vieno vaisiaus nuovalos.Vieni raudoni, kiti tautiskai paspalvinti. Bet pagal veikos buda ir metodus tai is tu pacuu ysciu islinde benkartai.

➡ 2019-04-5 21:39       2019-04-6 7:36

Tai ne demagogas, tai KGB provokatorius Julius Milaitis nuo Vilniaus, varantis prie kiekvieno straipsnio per kelis portalus. Per ji ir jo draugelius neliko komentarų Bernardinuose, mačiau ji dirbanti ir Ekspertai.eu ir Lietuvos žinios. Jis ne tik pats su savimi „padiskutuoja”, bet ir parašo kritikos, ieškodamas kvailelių, kurie užkibs. Jo pagrindiniai „nick”-ai, senai žinomi. Vien prie šio straipsnio yra mažiausiai 4 provokacijos:

2019-04-5 15:14
2019-04-5 15:33
2019-04-5 16:39
2019-04-5 23:21

($+$)

Deivis       2019-04-5 23:59

Džeikui: Komjaunimo aktyvistas? Taip? Tada ne tau šnekėt apie Apvaizdą. Ką tu čia komjaunimo šunie apskritai veiki. Skleidi demagogiją ir ne daugiau.Greiciausiai ir pasamdytas nusikalstamo Lt režimo,čia skleisti savo marazmus.

Dzeikas       2019-04-5 23:21

Ziuriu i patriotu bejegiskas rasliaveles, bandymu pust snarglius ir nelinksmos mintys apima.
Ir ko gi jus ant Burokevciaus kapo polka su raguciais sokate? Juk jis gyne LTSR konstitucija kuri dave puiku ginkla susidoroti su tokiais kaip M.Ivaskevicius.Stai:
  37 straipsnis. Lietuvos TSR piliečiai turi visas socialines-ekonomines, politines ir asmenines teises bei laisves, kurias skelbia ir garantuoja…[blah-blah-blah].
PILIECIAI, NAUODAMIESI TEISEMIS IR LAISVEMIS, NETURI KENKTI VISUOMENES IR VALSTYBES INTERESAMS, PAZEISTI KITU PILIECIU TEISIU.
  50 straipsnis.[ivardija zodzio laisve]
Tereikia pakisti sita supuvusia, liberalia 1992m Konstitucija sovietine (LTSR)1978m ir su tokiu M.Ivaskeviciumi kalba butu enkavedistiskai trumpa: nagano rankena i tarpuragi, gerklen sukist jo rasliaveles(galima ir nekarpytazirklemis, ciela) ir ...na toliau jus zinote.
O jau su tokiais dzeikais susitvarkyt juoku darbas: giria Lietuva - kulka kakton uz patycias.Peikia - kulka kakton uz smeizta.Tyli - kulka kakton uz sabotaza.
Pirmyn, patriotai.Pakelkite Lietuva nuo keliu.

Rašytojas       2019-04-5 22:09

Laukite pasirodant romano “RAUDONI” su žydiškomis pavardėmis.

Užsiprenumerau "Mein kampf"       2019-04-5 22:05

Myliu rašytojo Adolfo kūrinį.

Įtariu       2019-04-5 22:03

kad rašytojo motina pastojo užsiimdama analiniu seksu.

Dzeikui, etatiniam demagogui       2019-04-5 21:39

Nėra taip ir būti negali, kad žmogus, sukūręs meninį kūrinį, nustoja būti pilietis, kuriam visur ir visada, jei tik pakaltinamas, galioja visa atsakomybė prieš įstatymą už šmeižtą.
Antra, visas žydų kapitalas yra niekas prieš vieną padorų žmogų, jo garbingą poelgį, jo tiesos paliudijimą.

Vilnietis       2019-04-5 21:07

Dabar skaitysime ir Hitlerio MAIN KAMPF ir dar visokio brudo -tai laisvė be ribų.
Tokia išrinktųjų  ar debilų teisė

Kišeninis prokuroras       2019-04-5 20:58

Tai kodėl R. Vanagaitės knygų neparduoda knygynuose. Kodėl uždraustas V. Petkevičiaus “Durnių laivas”? Kas jums darosi, veidmainiai tarybiniai?

T0mas J.       2019-04-5 19:33

Kreipiuosi į portalo ŠEIMININKUS: pataisykite portalo laikrodį. Dabar tikrai ne 19:32, dabar 20:30.

stasys        2019-04-5 19:31

Sigitui ..Tai kad turite problemų su teksto skaitymu ir nestebina , teismo nutartyje tokiems kaip Jums aiškiai paaiškinta kaip teismas traktavo Ivaškevičiaus žali tekstą , deja turiu Jus nuvilti ten nieko nepasakyta kaip turėtu jaustis tie kuriems kitaip atrodo . Nepatinka ? surenkat daugumos piliečiu parašus ir į referendumą už skaistybe be teise sja suabejoti .. Deja praktika rodo mėšliuko tarpsluoksnis visuomenėje nėra didelis , braido , rūgsta ,skleidžia nemolinu kvapą ... ir vėl tampa neaišku kas numetė „šaiba“ kai visi pečiais susispaudę  ..Visos teisės tamstos rankose imate ir darote ..

T0mas J.       2019-04-5 19:30

Nebalsuokime rinkimuose už Skvernelį, kurio potvarkiu Nacionalinių premijų komisijos vadove paskirta TSKP narė nuo 1975 metų..
Pavienių asmenų, niekinančių tautos didvyrius - buvo ir bus, ne tai svarbu. Svarbūs yra tokių menkystų išaukštinimo atvejai - o tai padaryta Viktorijos Daujotytės komisijos sprendimu, netiesiogiai prie to prisidėjo ir Skvernelis - tai jo potvarkiu ši TSKPistė vadovauja komisijai.

T0mas J.       2019-04-5 19:25

Partizanai kovojo prieš TSKP veiklos padarinius - Lietuvos okupaciją.
Ar gali partizanų niekinimą sustabdyti institucijos, vadovus kurioms pagal įstatymą parenka okupacijos laikų TSKP aktyvistė Raudonoji Dalia?
Nebūkime naivūs, neignoruokime logikos.

Dzeikas       2019-04-5 16:39

Sigitui ir kitiems super ir extra ir apskritai daugiau uz kitus mylintiems Lietuva:
Nusiaukite akis ir neiskraipykite temos. Kalba eina ne apie M.Ivaskeviciaus kurini “savi”(ar kaip ten) menine verte, o apie menininko teise faktu, istoriniu veikeju(ir ne tik) veiklos MENINIAM traktavimui.
Patinka ar ne, tokia teise jie turi. Kodel nebando Dusanskio nuotykiu meniskai ispletoti? Tai jeigu jus buratinas tikintis kad aukinai auga ant medziu pasodintu stebuklu lauke, tai as jums paaiskinsiu:
Todel, kad zydu lobby toks galingas, kad tokia Gryb. pavers varvanose nevykele per istoriskai trumpa laika, ir bet kuri Lietuvos politikos ar verslo veikeja veikeja kuris proteguotu ar finansuotu si projekta. Su tokiais klausimais esi panasus i pilnameti nebrendyla kuris klausia is kur vaikai randasi.
Ka darysim?
Teatsakysiu J. Stalino zodziais (i skunda kad vienas karo laivyno kapitonas juru vilkas(kapitonas Marinesku) permiegojo su visomis Baltijos laivyno stabo darbuotuojomis, dazniausiai generolu ir karininku zmonomis):
- “Ka darysim? Pavydesim!”
Siaip nenuostabu.Dejo Lietuvos valdziunai ant savo pilieciu-cholopu. O stai su zydu kapitalu is kuriu delno lesa “kuklius"priedus prie algos (kaip Smetona lese juodus ikrus is Sovietu delno, saukstas kainavo darbininko menesini atlyginima) - na nesvaig , Sigitai. Kas moka , tas ir muzika uzsako.

Neskaitėte, tai ir neskaitykite       2019-04-5 16:09

Šitas romanas-  tai kaip pamazgų kibiras, jei ne blogiau. Išpurvina skaitytoją iš vidaus. Neleiskite kad jūsų viduje, galvoje ir širdyje nugultų šitas š.

Sigitas       2019-04-5 15:41

Matau kad komentatoriai čia nemaža dalis Delfinų gerbėjai, keista , kad iš vis čia lankosi…Kas dėl teismo sprendimo tai loginė tąsa visų tų nesamonių tokių kaip seksualinių mažumų, vaikų, nuteistų iki gyvos galvos kalinių teisės, stambiojo kapitalo teisės/teisėti lūkesčiai…Nereikia čia svaičioti apie kažkokią meninę vertę, kai tyčiojamasi iš Tautos Didvyrių ir už jų dergimą dar ir apdovanojama, tai įrodo tik paprastą dalyką, valstybė užvaldyta tų kuriuos Sąjūdis lyg ir pašalino iš valdžios…Visiškai sutinku su rinkėja iš Kauno, tegu pabando šitas atsipašant rašytojas parašyti apie Dušanskį ir kitus “pasižymėjusius”žydus, apie pedofilijos bylos veikėjus, pvz. tuos kurie netyčia iškeliavo anapilin…galu gale tegu parašo apie Armiją Krajovą ir jos žygdarbius….manau maža nepasirodytų....Baisiausia netgi ne šito ar vanagaitės “kūryba”, bet tai kad atsiranda pakankamai daug gerbėjų...

Rinkėjai iš Kauno       2019-04-5 15:40

Žinoma, Jūs labai taikliai čia parašėte, bet kaip kaunietė, Jūs turėtumėte pasidomėti kas ir jų gimtojo miesto Vyt. Didžiojo universitete vyksta, kokia bakchanalija šiuo klausimu vyksta ir kodėl nepiketuojate pseudo docentų, pamatusių mokslines disertacijas traukiny “Moskva-Vilnius”.

Visuotinai gi       2019-04-5 15:33

žinoma, kad internaciukai nesodinami - jie privilegijuoti, stipriai paremti Banko.

Dzeikas       2019-04-5 15:14

Algimantui:
Jeigu tai bus grozinis kurinys NEpretenduojantis i dokumentaluma, tai meninis ispletojimas vertinant to ar kito net realaus veikejo veika leistinas. Tamsta gali rasyti apie laisvos Lietuvos teisejus pedofilus.
Deiviui:
Kur zengia M.Ivaskevicius dvasinio issigimimo(ar priesingai) keliu tesprendzia Apvaizda. Zmoniu teismai tesprendzia apie zmoniu istatymu vykdyma/pazeidima.

Deivis       2019-04-5 12:56

Teismai yra nelegitimūs. Ir jų sprendimai negalioja. O tas ivaškevicius tvirtai žengia Judo Iscarioto keliu, - išdavystės keliu.

rasa       2019-04-5 11:58

nors karta teisinga nutartis

stasys        2019-04-5 10:25

Po to teismo sprendimo jau sunku bus ta padaryti , nors teismu sprendimai ir formuoja teismine praktika, bet visuomenėje toje praktikoje brėžia raudonas linijas ir sudeda akcentus . Žiūrint paprasčiau į praeiti jei V.Šekspiras butu gimęs dar kokiais penkiais šimtais metu anksčiau tikėtina už savo Hamletą butu galva susimokėjęs , tos pačios raudonos linijos ir akcentai , kurie paaiškina kas gerai ir tinka o kas ne .Ivaškevičiui butu naudinga savo kūrinio pagrindu pastatyti ir spektaklį .. kai prieštaravimai visuomenėje tokie dideliai reikalingos ir kitos priemonės leidžiančios visuomenės viduje visiems kalbėtis . Jokios ne pagarbos čia nėra partizanams .. trumparegyste galima išgydyti suaktyvinus žmogaus vidinio pasaulio jutiklius .

LT 2019       2019-04-5 10:23

Na va, prokurorai ultra-patriotus, kurie aršiai puolė Marių Ivaškevičių, paliko ant ledo ir su ilgomis nosimis…. O Marius su Nacionaline premija. Taigi tie šiaudiniai patriotai turėtų pasirūpinti gilesniu savo išprusimu.

rinkėja iš Kauno       2019-04-5 10:00

parašykit postmodernistinį romaną apie Maskvos globotus ir ginklais bei materialine parama dosniai šelptus “raudonuosius partizanus”, pagarsinkit jų “žygdarbius”, žudant nekaltus civilius, o veikėjams suteikite tikrąsias pavardes - pvz.Genriko Zimano, Fanios Brancovskos etc. Pacituokite tokiame romane buvusių raudonųjų partizanų Izraelyje išleistus memuarus, kur jie su pasimėgavimu aprašo, kaip šaudė žmones į tarpkojį, kaip padėję aukos galvą ant akmens kitu akmeniu suskaldė kaukolę...
Nepraeis nė savaitė po tokio romano pasirodymo, kaip ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio žydija ir liberalleftistiniai maniakai , esantys valdžioje, ims ūžti kaip užkliudytų širšių lizdas. Pasipils sankcijos bei grasinimai, kaltinimai antisemitizmu ir “neapykantos kalba”. Tas pats prokuroras Laucius savo iniciatyva strimgalviais nukurnės kurpti bylą tokiam rašytojui, net necyptelėdamas apie didelę kūrybos laisvę, kurios nieku gyvu negalima varžyti “demokratiniame pasaulyje”.

Tai       2019-04-5 8:16

ir parodo, ko verta musu teisesauga.

stasys        2019-04-5 6:52

Gera žinia tiems kas nesutinka miegoti silikatine plyta padėjus po pagalve ..belieka tik SUSITARTI kur brėžti raudonas linijas paaiškinant skirtumus su ‘savi’ ar ’ savi šaudė’. Nukapoti rankas ir kojas lengviausia .. deja vien širdimi sotus nebusi .

Algimantas       2019-04-5 6:20

Kaip supratau, galiu parašyt apsakymą apie kyšininkus, iškrypėlius, išsigimėlius, komunistus teisėjus, ir tai bus vertinama tik kaip grožinės literatūros kūrinys? Imkis darbo, Mariau, rašyk, juk esi nepakaltinamas, kaip ir teisėjai.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.