Sveikatos apsaugos politika, Šeimos politika, Europa, Šiaurės Amerika

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 6 d. 19:22

16     

    

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Atsitiktiniai lytiniai santykiai yra neliečiama seksualinę revoliuciją sekusi teisė, o pasakyti LGBT žmonėms sumažinti savo seksualinį aktyvumą turbūt yra didžiausia erezija.

Liepos pabaigoje Pasaulinė sveikatos organizacija paskelbė beždžionių raupus „visuotine sveikatos nepaprastąja padėtimi.“ Kaip teigia pagrindinės žiniasklaidos priemonės, beždžionių raupais, pasireiškiančiais užsikrėtusiems karščiavimu, galvos skausmu, raumenų skausmais ir (be kitų simptomų) išbėrimais aplink lytinius organus, pirmiausia užsikrečia vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais.

Beždžionių raupai dažnai perduodami lytinio kontakto būdu, dėl ko tokie komentatoriai kaip Andrew Sullivan Tviteryje griaudėjo apie prieinamų vakcinų nuo beždžionių raupų trūkumą artėjant Puikybės mėnesiui (Pride Month). Trumpai tariant, ligos didžia dalim būtų galima išvengti… laikantis socialinės distancijos.

Bet atsitiktiniai lytiniai santykiai po seksualinės revoliucijos yra neliečiama teisė, o pasakyti LGBT žmonėms, kad sumažintų savo seksualinį aktyvumą, turbūt yra didžiausia erezija. Taigi tie patys sveikatos valdininkai, kurie uždarė mokyklas ir neleido žmonėms artintis prie mirštančių giminių lovos, uždarė bažnyčias ar ribojo jų veiklą, liepė žmonėms likti namuose ir reikalavo, kad visi laikytųsi 6 pėdų atstumo vienas nuo kito ir dėvėtų kaukes, net nesvarstytų sustabdyti masinius Puikybės renginius, kurie tapo infekcijos nešėjai.

Kaip teigė Erick Erickson, žmonės, trokštantys dėl Covid‘o uždaryti visuomenę, „yra tie patys valdininkai, kurie neuždraus orgijų, kad sustabdytų beždžionių rupus. Kaip paaiškėja, net dviem savaitėms to nedarytų, kad sustabdytų plitimą.

Tiesą sakant, pagrindinis daugelio politikų rūpestis dabar yra ne beždžionių raupai, o mintis, kad juos skleidžianti veikla gali lemti stigmatizavimą. Kaip Tviteryje rašė žinomas Kalifornijos įstatymų leidėjas Scott Wiener, įstatymo, mažinančio pasekmes dėl atsisakymo atskleisti savo ŽIV infekciją seksualiniam partneriui, sponsorius: „Dėl beždžionių raupų atsirado daug gėjų vyrų gėdinimo, susijusio su seksu. Tas pats gėdinimas, kurį matėme devintajame dešimtmetyje dėl ŽIV. Pamokslauti žmonėms, kad neturėtų lytinių santykių, nėra visuomenės sveikatos strategija. Tai nesustabdė ŽIV, tai jį apsunkino. Ir nesustabdys beždžionių raupų. Tai, kas bus veiksminga, yra skiepijimas testavimas ir švietimas. “

Rašymo metu tas jo įrašas buvo cituotas Tviteryje 1100 kartų, ir šimtai žmonių pabrėžė, kad Wieneris buvo didelis socialinės distancijos gerbėjas, kol prieita prie pasiūlymo, kad norint išvengti beždžionių raupų plitimo reikėtų vengti seksualinio kontakto. Toks atstumas, žinoma, per didelis.

Skirtumas tarp reakcijos į Covid‘ą ir reakcijos į beždžionių raupus pats savaime nėra joks atradimas, tačiau tai tikrai primena, kas turi privilegijų šioje visuomenėje, o kas ne. Jūsų senelio laidotuvės gali būti neleidžiamos dėl Covid‘o, nepaisant to, kokių atsargumo priemonių ėmėtės, o gėjų renginys dėl beždžionių raupų nebus atšauktas bijant stigmatizuoti seksualinį elgesį, kuris beždžionių raupus ir platina.

Šiuo metu taip pat tinka paminėti, kad beveik visų lytiškai plintančių ligų Kanadoje jau ilgus metus daugėja. Chlamidijų dažnis nuo 1997 metų kasmet augo, o nuo 2001 iki 2010 metų jis šoktelėjo 72%. Gonorėjos dažnis nuo 2001 iki 2010 metų padidėjo 53,4%, ir nuo to laiko augimas nesustoja, o 15-19 metų moterų tarpe šis dažnis keturis kartus viršija šalies vidurkį. Sifilio dažnis nuo 2001 iki 2010 metų padidėjo sukrečiančiais 456,7%, ir ypač dramatiškai jis išaugo tarp „vyrų, kurie turi lytinių santykių su vyrais“.

Jungtinėse Valstijose kasmet nustatoma virš 20 milijonų naujų lytiškai plintančių ligų atvejų. Šalyje, turinčioje 318 milijonų gyventojų, 110 milijonų vyrų ir moterų serga lytiškai plintančiomis ligomis, kurios kasmet sukelia mažiausiai 16 milijardų dolerių tiesioginių medicininių išlaidų kasmet, o gal ir daug daugiau. Pusė šių naujų infekcijų nustatoma jauniems žmonėms nuo 15 iki 24 metų.

Kaip dažnai jūs girdite šiuos skaičius, pranešamus žiniasklaidos? Praktiškai niekada. Ligos ir infekcijos, dažnai turinčios bjaurias fizines (neminint psichologinių) pasekmes, yra daugiau ar mažiau ignoruojamos, nes visi bijo, kad jei kalbėsime apie lytiškai plintančias ligas, gali tekti kalbėti apie socialinių atstumų laikymąsi.

Ir jei kalbėsime apie socialinės distancijos laikymąsi turėdami mintyje seksualinį elgesį, atrodys, kad mes propaguojame susilaikymą... apie kurį mums lytiškai plintančių ligų augimo dešimtmečiais buvo sakoma, kad tai neveikia ir kad tai nėra realistiška, kol jie uždarys ištisas šalis, kad „sustabdytų plitimą“.

Šaltinis: lifesitenews.com

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

fungicidas       2022-08-9 12:38

Kadangi pažangiausiems vyrams to drausti negalima, tai siūlau skatinti nuo santykių su tokiais vyrais susilaikyti beždžiones

Redakcijos pavadinimas       2022-08-8 20:13

...nea,cia apie piliecius su baltais gobtuvaais,katrie daro savo teisingumo ir pasaulio tvarkos supratima.

to Redakcijos pavadinimas       2022-08-8 19:33

Jūs čia apie prezidentą Trumeną, kaip apie Ku Klux Klan veikėją? Na, apie tą, kuris A-Bombačką Stalinui padovanojo, kad šis geriau jaustųsi.

DD PLIUS DD PLIUS       2022-08-8 14:26

..TAI kad atv.,tik sapijensijus tegali ait pries gamtos desnius.Tai upes bando apsukt,tai raskievicia bando su bezdzione pasismagyt…

> DD plius DD        2022-08-8 14:04

pavadinimas labai tikslus - homo sapiencas šūdais nesiterlioja vardan malonumo

Tirštas vakuumas       2022-08-8 13:46

Taigi, kakada net per LRT kažkokia SAM atstovė išsitarė, kad ( cituoju ) ,,didžiausia rizika užsikrėsti - turėjusiems h…h…glaudžių santykių su sergančiaisiais”. Taip ir neišdrįso aiškiai įvardinti tuos ,,h…h…” santykius.

DDpliusui       2022-08-8 7:26

jo,pavadintu liutais ir zoo i narvus sukistu.Aitu zmones raskievicia leeevo ziuret uz grotu.But smagu.

DD plius DD       2022-08-8 6:31

Gal čia viruso pavadinimas kaltas? Tokia lyg kandi Apvaizdos ironija- “beždžionių raupai”. Skamba labai jau neišdidžiai. Kaip su tokia diagnoze praiduose špaciravoti? Ne prestižas ir ne lygis.
Pervadintų pvz. tigrų, liūtų ar kokiais leopardų raupais, tai ir kovoti būtų paprasčiau, bent jau ne taip keblu kaip dabar, kai ta kova kažkokiu vos ne anekdotu pavirto.

slava       2022-08-7 20:50

aids ir bedžionių raupų platintojams

Šiandien       2022-08-7 18:40

paradas Olandijoje vyko, laukiame „lauktuvių” iš ten.

b.p.       2022-08-7 16:22

Kaip sakė V. Balkus, sutapimas, žinoma, jog visi užsikrėtę vyrai grįžo iš Vokietijos, kai Berlyne liepos gale visai atsiktinai vyko praidas…

LRT rekomenduoja       2022-08-7 15:14

Apie Ukrainą,LGBT ,Queer ir patiltę. Straipsnis skirelyje “Kultura”:
Patiltėje – eksperimentinio „queer“ kino kūrėjos filmas „Mano babuška: ukrainietiškų tapatybių paieškos“

realistas        2022-08-7 13:26

Viskas tiesa. Žiniasklaida neakcentuoja, kad 98% beždžionių raupų užsikrėtimų atvejų ne Afrikoje yra tarp gėjų. Ką turime? Pasileidęs gyvenimo būdas nėra kritikuojamas. Anaiptol, daininkai, kaip “Donny Montel” net atsiklausia LGBT bendruomenės ar verta dalyvauti Naisių festivalyje. Pasiekta beprotybė. Čia citata, kad niekas neapkaltintų: “About 98% of patients who provided demographic information to clinics identified as men who have sex with men, according to the CDC.”

>>Redakcijos pavadinimas       2022-08-7 10:48

Tomas Džei Sojeris ir Heklberis Finas

Redakcijos pavadinimas       2022-08-6 20:28

KU KLUKS KLAN

T0mas J.       2022-08-6 19:47

Tinklapio viršuje yra mygtukas REDAKCIJA. Nuoroda neatsidaro.
Nenormalu.
Juk dar neseniai veikė. Kam slėpti nuo skaitytojų, kas ta “redakcija”? Ar tai nėra žiniasklaidos įstatymo pažeidimas?!

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.