Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Nida Vasiliauskaitė. Apie konspiratorių medžioklę

Tiesos.lt siūlo   2020 m. gruodžio 2 d. 0:00

21     

    

Nida Vasiliauskaitė. Apie konspiratorių medžioklę

DELFI.lt

Jei pasakyčiau, kad šiandien kas trečias tekstas medijose – apie „tuos kvalius“, kurie tiki (jūs tik pagalvokite!) nesuvokiamomis nesąmonėmis (kad Žemė plokščia, kad 5G pavojinga, kad skiepai kenkia, klimatas nešyla, rusai nepuola, politikai meluoja, rinkimai JAV suklastoti, Covid-19 nėra, kaukės nepadeda, o pasaulį valdo reptilijos iš Mėnulio…) – nedaug tesuklysčiau: na, gal kas antras.

Žanras bus arba „Šviesos riteris Proto ietimi smeigia Tamsybių drakoną“, arba orus ekspertinis įspėjimas apie neatsakingų šnekalų lakstymo be priežiūros viešumoje pavojus, arba „Tiesiog pažvenkime!“.

Aštrioji Proto ietis visada vienu ypu susmigs į visą išvardintą paketą: negali gi būti, kad abejojantis kaukių efektyvumu netikėtų reptilijomis ir negarintų acto, kad reginti JAV demokratijos griūtį akis nemirksėtų rusiškai, o stokojantys „pasitikėjimo valdžia“ nevyniotų savų smegenų stokojančių galvų į aliuminio foliją. Tiesiog negali: bet kuriam išsilavinusiam žmogui akivaizdu iškart, o kvailiams neišaiškinsi, ir laiko gaišti neverta.

O bet tačiau laikas gaištamas – su tokia energija ir aistra, lyg specialios darbo vietos šiems Šviesos riteriams būtų sukurtos: nežino jie nuovargio – rašo ir rašo, griauna, sprogdina, demontuoja ir demaskuoja, o Prietarų drakonas kaip gyvas, taip gyvas.

Nieko neteigiu: gal ir nesukurtos, gal jie nemokamai, grynai iš idėjos neša Rytų Europos Inteligento naštą – būti žibaline lempa kaimiečio pirkioje, neleisti jam klupinėti. Nes „kas, jei ne mes“? Nejau mes kokie individualistai, kad logiką, žinias, erudiciją pasilaikytume vien sau?

Nejau neatsakome už naciją ir valstybę? Argi ne mūsų šie paklydę žmoneliai? O gal nes čia – puiki proga tą savo erudiciją bei ilgai lavintą workshopuose kritinį mąstymą minimaliais kaštais pristatyti plačiai visuomenei: žiū, aš tas, kuris mąsto! Turiu juk būti protingas, jei visiškomis kvailystėmis netikiu!

Dabar rimtai: kaip – iš jo paties perspektyvos – paaiškinti šitą triūsą? Kodėl tiek protingų burnų beria tiek dar protingesnių žodžių, idant persvertų labai kvailų (ir jokio socialinio svorio neturinčių, nes kas gi tokius gerbia?) subjektų dar kvailesnes kalbas? Kaip persvertų? Argumentais? Labai kvailam (įsivaizduojamam) subjektui ir argumentų reikia kvailų, t.y. suprantamų, bet tada Šviesos riteris rizikuoja pavirsti (ir pavirsta) raišu kaimo blondinu – nėmaž neišmanesniu už savo priešus, ir mūšis tęsiasi.

Ir priešai laimi, kadangi kvailybei nuneigti mesta alternatyvi kvailybė tik pastiprina pirmąją (kurį „mitų griovimą“ beatsiverstume – pamatysime tik kritikos neatlaikančius arba išvis kitaip nei autoritetu neparemtus naivius teiginius, griaunamos pažiūros neišmanymą arba tyčinį neadekvatų pristatymą, atsakinėjimą ne į tuos klausimus arba laužimąsi pro atviras duris).

Straipsnio tęsinį skaitykite DELFI.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ką į tai pasakysite-sąmokslo teorija,ar ne?       2020-12-2 19:28
kaip delfiui tai gerai       2020-12-2 19:12

bet čia kažkoks neaiškus kratinys, kažkokia nesąmonė

DD plius DD       2020-12-2 18:14

Iš esmės ir iš gelmės Vasiliauskaitė sako paprastą dalyką- ryžtingai ir energingai puodas kritikuoja juodą katilą.

bėkit iš šitos skylės,kol nevėlu       2020-12-2 18:00

Šita tariama “pandemija”-atviras melas ir įžūli išgalvota afera su tikslu masiškai išnuodyti visus vergus prievarta leidžiamais nuodais.Jau masiškai gaminamos ir perkamos nuodų dozės kiekvienam runkeliui asmeniškai. zombiadėžių apglušintoms avims suvaldyti bus išleistas skiepų pasas, be kurio avis galės laisvai tik po savo kiemą vaikščioti,,,-ir tai tik laikinai,,, Nėra ko stebėtis. Mūsų klapčiukai dar tarybiniais laikais pasižymėjo „uolumu ten, kur nereikia“. Niekas nepasikeitė, išskyrus kryptį...

violetinis ,bet ne idiotas acto garintojas.        2020-12-2 17:59

o kodel tu Vasiliauskaite suplaki ” visas tas nesamones” į bendrą katilą ?
puse tavo išvardintų aš netikiu , o kitą pusę nesamonem nevadinčiau ,nes kaip tiksliai ivardinti reikia tureti tose srityse daugiau išmanymo. prie to sarašelio tik pritrųko apie garliavinius.

Tik tiek       2020-12-2 17:33

teišstenėjai ir dingo visas pačio intelektas, o tokį galvotą vaizdavai, kaip tie VDU docentai?

>> 12:59; 13:01       2020-12-2 14:33

Sam igraju, sam poju, sam bilety prodaju smile .

Prašalieti,       2020-12-2 13:01

pats čia turėjai omenyje garlaivį SS Kristianiafjord’ą, atspėjau? Plukdžiusi drg.L.Trockį su chėbryte Europon, kad Petkevičius vėliau turėtų darbo su runkeliokais, tiesa?

Prašalieti,       2020-12-2 12:59

na ir nepavargsti pats čia runkelius medžioti, kodėl?

Prašalietis       2020-12-2 12:41

Nida Vasiliauskaitė kartas nuo karto bando vieną kitą temą “užkabinti” be būdingo pseudovalstybinių darinių “itelektualams patriotizmo, antikomunizmo”, o iš esmės ir su “pakapstymu giliai”. Pseudovalstybiniams dariniams visais laikais buvo, yra ir bus būdinga intelektualinis, kultūrinis, mokslinis ir t.t. atsilikimas. Tokia yra istorinio vystymosi “dialektika”... Vasiliauskaitė savę matomai nepriskirianti prie “medijose rašančių trečdalio ar visos pusės”, užkabindama šiose teritorijose gyvenančių “besicivilizuojančiųjų” kvailėjimo ir kvailumo mastus, galėtų ir pati “nesipainioti” logikoje ir straipsnelyje sąvokas “konstruotų” ne nieko nesuprantančių “kvailių supratimui”. Citata-”...apie „tuos kvalius“, kurie tiki (jūs tik pagalvokite!) nesuvokiamomis nesąmonėmis ...nedaug tesuklysčiau: na, gal kas antras.” Gal galėtų “nekvailas"skaitytojas paaiškinti “nelavinusio workshopuose savo kritinio mąstymo” eiliniui žmogeliui Vasiliauskaitės parašymą, kaip yra įmanoma nesuvokiant “suprasti kad tai yra nesąmonės” ir dar jomis “tikėti ar netikėti”. a.a.V.Petkevičius pats matydamas iš vidaus kaip buvo statomas pseudovalstybinis darinys “brazauskinis-lansberginis durnių laivas” labai teisingai jį įvardijo. Tipiniuose durnių laivuose besicivilizuojantiems kvailiams visuomet buvo ir yra kalti dėl jų kvailumo,skurdo, nepilnavertiškumo komplekso ir t.t. buvę komunistai, visokie okupantai, komunizmo statyba, buvę revoliucijos ir pilietinio karo metais komisarai, šiandieniniai leftistai, liberalistai, socialistai, kapitalistai, Trumpistai, baidenistai, klimato"atšilimas” ir t.t. Gerai yra,kad “patriotiniai, tautiniai, provakarietiški” šiandieniniai kvailiai nesupranta ir nenori suprasti, kad dėl visko yra kaltas ir labiausiai pavojingas jiems patiems jų įgimtas idiotinis, pseudopatriotinis ir t.t. kvailumas ir, pasekoje, realaus pasaulio nesuvokimas. Iš kvailiojimo neišsivaduojantys per visą istoriją čiabuviai visą laiką “statė ir kūrė”, statė socializmą, statė komunizmą, vėl atstatė kapitalizmą,“nepriklausomą valstybę”, vietoje buvusio komunizmo, vėl stato gerovės valstybę, kurioje visiems bus kaip komunizme-darbk kiek nori, o visa kita imk pagal poreikius arba kiek paneši. Taip sakant -“gali nedirbti, dirbs durniai, ir visi galės ėsti kiek telpa ir kiek pajėgi”....

Jules       2020-12-2 12:18

Grynų gryniausia konspiracija ir agresija, paremta Niurnbergo popierkomis. O jos mūsų prapiesoriams, ypač Kapsukės, svarbiausios Melo epochoje.

va čia tikrai taikliai       2020-12-2 11:47

“(kurį „mitų griovimą“ beatsiverstume – pamatysime tik kritikos neatlaikančius arba išvis kitaip nei autoritetu neparemtus naivius teiginius, griaunamos pažiūros neišmanymą arba tyčinį neadekvatų pristatymą, atsakinėjimą ne į tuos klausimus arba laužimąsi pro atviras duris).”
Bravo, Nida. Seniai šitą stebiu. Bet Jūs pirmoji viešai, kandžiai ir sarkastiškai įvertinot.

Al.       2020-12-2 11:41

Šaunu. Tik atpraskim nuo tos ,,Rytų Europos”, jei gyvenam Europos vidury. Ar jau ES komisarai perkėlė Europos sieną iš Uralo kalnų?

Raiša kaimo blondinė       2020-12-2 10:49

Gal tereikėtų pabandyti išsivaduoti iš svetimų minčių nelaisvės ir išeiti pasivaikščioti kaimo keliukais ar pamiškėmis? Bent jau į kokį parkelį ar skverelį. Ir saulutė šviečia, ir šaltukas gnybia. Smegeninė iš karto atvėsta, ir jau nebegresia joks ,,trumpasis jungimas”. O kam labai malonu maudytis postmoderniame dumblyne - tegu sau. Negi gaila? Kiekvienam savas rojus smile .

klasikinis pavyzdys       2020-12-2 9:42

Kai gerbiamas V Valkiūnas seime dėjo tiesiai šviesiai apie homoseksualus ir lgbt ,matėme koks sukilo purvynas t y; protingujų ;ir; moderniūjų ;legionai kaip feisbuke , spaudoje ir kitur pasipylė straipsniai ir komentarai -GĖDA GĖDA GĖDA .O kas gi tenkomentuoja -ogi daugumoje tai konservatorių rinkėjai t y kaimų ir miestelių  seniokai ir moterėlės nelabai suprasdami kas tai yra tas LGBT , bet kadangi šv Gabrielius apie tai nieko blogo nesako tai čia matyt MODERNU.smile))

123       2020-12-2 9:37

Kaip visada, parašyta puikiai ir linksmai:-). Ačiū autorei.

Klasika?       2020-12-2 9:08

Klasikinis pvz.:neklistantis jokiais klausimais stasys.Be jo niekaip,visom temom neklistanti nuomonė.Geriau gramatikos pasimokytų.

Diedas       2020-12-2 8:05

Grįžta tarybinis bardakas komunizmas, su neatskiriamu to meto atributu, entuziastais aktyvistais - komsomolcais ir komunistais.
Kaip anais laikais tie klykavo tik tai kas reikia ir kaip partija liepė, taip ir nepriklausomoje Lietuvoje, visokiausi veikėjai gaunantys nurodymus “iš viršaus” įkyriai visur afišuoja “teisingą” nuomonę
Tos pačios valdiškų įstaigų partinės bobelės šlovino Putiną ir lietuviškuose kaimų pavadinimuose ieškojo rusiškų šaknų. Paskui įrodinėjo kad pas mus viskas lenkiška. Prieš Visagino - Astravo referendumą draskėsi už baltarusiško monstro statybą. Paskui važinėjo į Baltarusiją į Potiomkino kaimus bei licėjus ir šlovino Lukašenką. O ne per seniausiai, visi batkos fanatai vieningai pakeitė nuomonę ir lėkė į Tapino žygį smerkiantį tą patį Lukašenką, tik dabar jau diktatorių klastojantį rinkimus.
Tie patys entuziastai, rėksnių prisitaikėlių avangardas,dabar propaguoja mitą apie koronę ir dergia Trumpą.
Ir visada, 100procentinai, tie pavėjiniai aktyvistai, pritrūkę argumentų pavirsta kiaulėmis paskutiniais žodžiais dergiantys savo oponentus.
Šū das vėl iškilo į paviršių.

 

stasys       2020-12-2 7:54

... mažos problemos dengia dideles. Jūs autore , kai vakare grįžusi namo eilinį kartą išklausote kaimyno priekaištus žmonai , už sienos, dėl neskanios pagamintos vakarienės, juk nepuolate sau aiškinti jog tai elementarus psichologinis smurtas prieš moterį , pavyzdys. O gal aš klistu ..ir ta pati autorė skaniai gaminti nemoka ir to vargšo kaimyno bėdos jos visai nedomina . Kažkokie niekai.

Moterys isgelbes Lietuva       2020-12-2 5:41

Stai kodel Lieutva gyva. ..
Diskusijos tesiasi….
Aciu Nidai!

ah1       2020-12-2 3:05

nu jo, kosmoso nėra bo kosmosas tai tvarka, o betvarkė tai xaosas, o xaose - xaosas, o kur xaosas ten pragaras o kur pragaras ten pragaro taisyklės… Vienu žodžiu xaosas tai ozys…
Jei po kaklu pasikabinai azio bafameto karūną tai kam tarnauji?

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.