Dienos aktualija, Teisėkūros iniciatyvos

Neringa Venckienė. Pasiūlymas Prezidentui inicijuoti Ypatingojo prokuroro institucijos steigimą  yra vertas dėmesio

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 28 d. 9:09

22     

    

Neringa Venckienė. Pasiūlymas Prezidentui inicijuoti Ypatingojo prokuroro institucijos steigimą  yra vertas dėmesio

Neringos Venckienės pranešimas žiniasklaidai
2020-02-28

Šiandien 21 garbingas ir nusipelnęs Lietuvai žmogus išplatino viešą kreipimąsi į J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą „Dėl ypatingų priemonių atstatant pasitikėjimą teisingumo įgyvendinimu“ (skaityti ČIA).

Kreipimesi apžvelgtas dešimtmetį trukęs Kauno pedofilijos bylos nagrinėjimas, primintas Seimo atliktas šios bylos aplinkybių tyrimas. Seimas nustatė aplaidumą ir vilkinimą, tiriant įtarimus dėl galimos pedofilijos faktų, dėl ko tikriausiai buvo prarasta galimybė nustatyti tiesą. Kreipimesi pažymima, kad nebuvo ištirtos ir su šia byla susijusios žmogžudystės bei vadinamieji nelaimingi atsitikimai; piliečiams iki šiol nėra pateikta jokių paaiškinimų dėl daugelio šios bylos įvykių.

Man sunku komentuoti šią bylą ir teismo sprendimą, kurio vykdymas buvo galimai neteisėtas ir kuris turėjo skaudžias pasekmes mano dukterėčiai, visai mūsų šeimai. Tačiau aš labai pritariu pagrindinei kreipimosi minčiai, kad ši byla, kaip ir kai kurios kitos garsios bylos, kurių tyrimai ir procesai teismuose nedavė jokių rezultatų, atskleidžia gilią institucinę teisėsaugos krizę. Tiesa, aš nelabai tikiu, kad dabartinėmis sąlygomis Lietuvos politinis elitas sutiktų svarstyti esmines šios srities reformas, nustatant ir visuomenės įtraukimą į teisingumo įgyvendinimą.

Pasiūlymas Prezidentui inicijuoti Ypatingojo prokuroro institucijos steigimą, man atrodo, yra vertas dėmesio ir lengviau įgyvendinamas, kadangi panaši institucija pasiteisino ir kitose šalyse. Lietuvos sąlygomis specialia parlamentine procedūra įgalioto nepriklausomo prokuroro įsikišimas praverstų visose visuomenei reikšmingose (vadinamose „rezonansinėse“) bylose.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2020-03-2 8:47

aš tai pastebėčiau jog Dzeikas po kojomis nebejaučia žemės , tie trys coliai žmogui leidžia pasirausti ir pas sovietus išrankiojant anu ‘ gerąsias ‘ praktikas ir jas Lietuvoje pritaikyti ir savaip apibrėžti teisingumo sąvoką . ,O gal Brazilijos miškuose gyvenančiam demokratijos žadintoju taip patogiau ..ale kas ten žino . Gal iš tikro ? įsteikime šalia Prezidento kokio ‚dušanskio‘ prokurorine pareigybę o anas jau padarys tvarka ir Garliavoje ir kitur kur reikia ir trūksta to gatvės lygio teisingumo . Įdomiausia tai kad žmogus pamiršo pasidalinti o kaip tokios problemos sprendžiamos JAV smile ar ne keista ? Ne keista ..kai neturi ka pasakyti tenka vartyti tai kas dar nuo seno užsilikę .smile

Dzeikas       2020-03-1 9:38

Siaip kaip teisininkes Neringos Venckienes zodzius reikia labai atydziai skaityti ir neteikti tos prasmes, kuria galbut norime isgirst, bet ji to nesake.
Ji pasake , kad pasiulymas “vertas demesio”, t.y. TEISIMGAI ji igyvendinus , tai galetu butu naudingas bendrojo gerio poziuriu dalykas.
Toliau tarsi siulo (straipsnyj numuilinta) ta institucija steigti Seimui.
Ka aplamai reiskia sis bandymas? Reiskia, kad po keliu desimciu kartu bakstelejimo i lietuviskos juridines praktikos ismatas imta suvokt, kad tai ka gana sekmingai vykde Maskva okupacijos metu teks daryt patiems, nes surinkimas ant Nemuno krantu lenkiasi.  Net nesant isorinei gresmei puna gyvas, o ir potencialus okupantas gerai pagalvos ar verta merkt cia uodega, nes viskas vertingesnio isgrebota.
Tai va, tokio ypatingojo prokuroro funkcija Kremlius vykde per KGB ir antrojo sekretoriaus asmeni , ir kaip parode praktika vykde sekmingai, nes idiotu net ir suniskai istikimu vairuot neleisdavo, ir jurdini bezprediela dusino.T.y.rezonansines bylas jeigu nusizengdavo vietiniai Kremliaus klapciukai priversdavo Lietuvos prokuratura ir teismus sprest.
Kitas klausimas KODEL Maskva tai dare. Atsakymas trumpas - imperinis mastymas, ar jo likuciai. Giluminis suvokimas, kad uzkariautose zemese turi palaikyti teisetvarka ir maziausiai isorini teisinguma.
Kodel Lietuvoje to nera? Todel,kad tautiskumas iskeltas kaip meslas ant sakiu AUKSCIAU viso kito. O tai reiskia auksciau bendrojo gerio ir teisingumo. Lietuviui patriotui tautiskumas ir yra teisingumas.
Na tai su tokiu kredo dasiritote iki pedofilijos iteisinimo.
Todel NV teisi: Ypatingojo prokuroro institucijos steigimas gali but naudingas jeigu bus teisingai igyvendintas. Bet tik brandzios tautos igalios toki apynasri sau pacioms uzsimesti.
Papuasams ir nevisavertems tautoms(todel jos taip ir vadinamos) “as noriu” iveikia bet koki “reikia”.

neišliustruotas KGB prokuroras       2020-02-29 22:11

Tik sugrižę stalininistai atšaudytų visus Durnių laivo elitinius prokurorus, teisėjus, policininkus tyrėjus, VTAT iškrypėles kurie ėmėsi Onutei iš Ašašnykų kaimo parūpinti šnapso valstybės vardu reketuojant 89 metų senutę, kad ji atiduotų hitlerininkų katorgoje uždirbtus pinigus (Lrytas 2014-04-27 “Medkirčiui priklijavo pedofilo etikėtę ir įkišo į kalėjimą”). Šitame Durnių laive nėra jokių šansų. Jeigu Ypatingasis prokuroras pamėgintų šitas išgamas sustabdyti, būtų apšauktas valstybės griovimu ir paprasčiausiai kaip ir Vytautas Pociūnas “iškristų” pro langą.

liaudies balsas       2020-02-29 19:37

Lietuva tokia valstybė,

Kur gyvent savižudybė.

Mums kaimynai latviai,rusai

jankiai, lenkai,baltarusiai
Vakaruose turim jūrą,

O daugiau konkrečią rūrą.

Čia šypsotis retas mėgsta,

Čia panom sunkiau sudrėksta
.
Žmonės vaikšto nelaimingi,

Emigruoja kas netingi.

Likę eurų daug neturi,

Valgo šprotus,o ne sūrį.

Dar sunkiau yra senoliams,

O zajbys tik seimo moliams.

Jie visi krūvon suėję,

Daro sau ką panorėję.

Tie Masiuliai ir Verygos,

Mums piliečiams-ne amigos.

Ikrų bliūdais apsiėdę,

Trina šiltą seimo kėdę.

Pas kas antrą hemarojus,

Bet jiems px, čia juk rojus:

”Vietoj to,kad kam padėti,

Aš išskėsiu Kuboj skėtį.

Ten nuo babkių pailsėsiu,

Grįžęs jų daugiau turėsiu.

Bus kolegos sugalvoję,

Apmokestintą naujovę

Nors vergai ir stipriai pyks,

Nieko jie nepadarys.

Esam mes parlamentarai,

Mums nekanda net Muchtarai..”

V. Ladas       2020-02-29 18:24

Jei jau yra ES prokurorė, tai turės būti ir kažkoks valdymo aparatas. Bus atstovai, ar kontoros kiekvienoje ES šalyje. Gal sąjunginė prokuratūra, kaip anais laikais, taisys vietinių prokurorų “apmilkas”, ir nereikės to Ypatingojo, bet valdžiai savo prokuroro?

stasys        2020-02-29 15:09

tai vis tiek sprogs 2020-02-29 1:54 > Nekorektiška taip priminti bet gal jau laikas tamstai ‘pampersus’ pasikeisti ? Pats matote niekam tos moters likimas čia neįdomus , pernykštis sniegas .

>Daktaras       2020-02-29 9:42

daugelis nei skaito, nei minusus deda, peržengia kaip per karvės bandą ir eina toliau.

tai vis tiek sprogs       2020-02-29 1:54

Garliavos įvykiai, Kauno tardymo izoliatorius Kazėnienės istorija, Kručinskienės persekiojimas, Jurbarko siaubūno teismas ir dar daugybė kitų. Nausėda niekur nuo šių problemų nepabėgs, vis tiek jas teks spręsti. Tai pati opiausia Lietuvos problema, nes “teisėsaugos” vėžys stabdo visą Lietuvos pažangą. Dabar daug vaitojama, kad koronaviruso krizės metu reikia pasitikėti tik oficialiai skelbiama informacija. Prisimenu Garliavos įvykius ir baisu pasidaro, atsiranda sumišimas, nes dar nuo tų laikų pamename ko verta būna oficiali informacija.

Deivis        2020-02-29 1:01

O kas jei Lt chunta paskirtų ypatinguoju prokuroru kokį Egidijų Kūrį ar Pūlinį? Ar daug teisybės atsirastų? smile

Virginija       2020-02-28 21:28

Prezidentą reikia raginti, pasirodo, nes pačiam neįdomu, juk N.Venckienės atveju aiškiai pasakė, kad nesikiš į teismų darbą. Kaip pagal japonišką trijų beždžionių aforizmą: nieko nematau, nieko negirdžiu, nieko nesakau. Visu greičiu pirmyn į gerovės valstybę!

>> 19:06       2020-02-28 20:06

Kokios pretenzijos? Čia tikrai ne pedrylų fanų portalas.
Mauk iš čia į delpius ar pas 15 minutininkus.
Ten vien savi. Galėsi giedoti zasranų chore.
Sopranu.

Dzeikas       2020-02-28 19:31

Neringa Venckiene teisininke ir dirbo sioj srityj,tai zmogus zino.
O del asmeninio sios moters padorumo neturiu ne krislo abejones.

to Daktaras       2020-02-28 19:06

Ar apie venckien tik teigianmai galima atsiliepti? Kodėl tyčiojatės iš tų, kurie galvoja kitaip, negu jūs?  Kas čia? Venckienės portalas?

stasys        2020-02-28 18:35

Babunei > ačiu kad vis dar pamenate kokie lietuviai svetingi būna smile Tai ne tie kalės vaikiai iš mol iš Panevėžio ..

Babunė       2020-02-28 16:34

Stasį, mums su Maryte reikia tokio energingo kaip Tu esi vyro. Tikimės ne tik sugebi cituot pasaką ,,a baba jaga protiv”, bet ir vaizduot pagrindinę heroję. Susipažintumėm, ūkyje padėtum, mes tave cibės pieneliu su valstietiška rugine duonele pavaišintumėm, galėtum natūraliai, o ne tik komentaruose iš bezdalų virvutes vyt.

Panevežietis > Laumėjančiam       2020-02-28 16:19

Ratas siaurėja. Jau ir lokacija aiški. Greit paskelbsim štazio tapatybę. Gerai, kad dažnai reiškiasi…

stasys        2020-02-28 15:28

..Va tokia publika buriasi apie ta buvusia teisėja .smile

Laumėjančiam       2020-02-28 14:39

Sikorskio veršio ir stručio hibrido politika.
Agentas apsiramina tik gavęs į snukį.
Kai bus išaiškinta ir paskelbta štazio tapatybė, tada tas šuva ir dings, kaip pabrukus uodegą dingo putino gerbėja jota.
“Ignoravimas” yra mulkių prisisvaigta “priemonė”.
Tai tas pats kaip šiktų tau ant galvos, o tu ignoruotum.
Taip ir gyvenate- šunų apšikti ir kačių neėdami.

Laumėjantis       2020-02-28 13:30

Taigi buvome sutarę, kad visiškai nereaguosime į ,,stasio” rašliavas: jokių komentarų, jokių minusavimų.

Daktaras       2020-02-28 12:12

Negaliu atsistebėt personažu “stasys”. Tai ypatingai gilus klinikinis atvejis. Veikėjas rašo SAU. Man atrodo jo paistalų niekas neskaito, tačiau visi jaučia pareigą įklijuot “minusą”.
Beviltiškas…

pasiulymas geras,       2020-02-28 11:13

bet kur garantija, kad to ypatingojo prokuroro posto neuzims koks nors kryzevicius ar kitas teisesaugos Pulinys?

stasys        2020-02-28 11:12

Specialusis prokuroras neturi teismui skirtu įgaliojimu , ar čia dar vienas bandymas pamaustyti liaudį  per juosmenį ?  Gal tada sukurkime specialius įgaliojimus turinti teisėją , kuris va tokius visokius atvejus pats asmeniškai spręstu ir šaudytu prie sienos , personaliai . Lapė visada gaudo vištas netgi nejausdama alkio ! ir bijok dievobaimingo žmogaus kuris mėgsta priminti savo nuopelnus ..


Rekomenduojame

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.