Neringa Venckienė. Ne empatija, bet veidmainystė

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 17 d. 21:24

11     

    

Neringa Venckienė. Ne empatija, bet veidmainystė

Empatija mums leidžia suprasti kitus ir dažnai paskatina imtis veiksmų, kad padėtume kenčiančiam žmogui. Tai mūsų galėjimas patirti ir suprasti kito žmogaus mintis, jausmus bei būklę savo akimis. Mes bandote įsivaizduoti save tų žmonių vietoje tam, kad suprastumėte, ką jie jaučia bei patiria. Empatijos dėka mes nieko neverčiami elgiamės gailestingiau. Gebėjimas įsijausti į kito žmogaus būseną daro mus žmogiškesniais.

Kas vyksta šiomis dienomis?

2020 m. rugpjūčio 14 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija paskelbė pranešimą: „Inicijuojama skubi Seimo narių delegacija į Baltarusiją žmogaus teisių padėčiai įvertinti“.

Pranešime nurodyta, kad šios frakcijos iniciatyva siūloma skubiai sudaryti Seimo narių delegaciją į Baltarusijos Respubliką dėl žmogaus teisių padėties įvertinimo po suklastotų Prezidento rinkimų.

„Po 2020 m. rugpjūčio 9 d. Baltarusijos Respublikoje suklastotų prezidento rinkimų prasidėję taikūs Baltarusijos gyventojų protestai buvo malšinami brutalia jėga, dėl kurios tūkstančiai protestuotojų buvo suimti, sužeisti, yra žuvusių. Todėl siūloma šios dienos Seimo valdybos posėdyje sudaryti Seimo narių delegaciją į Baltarusiją, o vizitą žmogaus teisių ir politinei padėčiai įvertinti skubiai organizuoti artimiausiu įmanomu metu“, – teigia pagrindinis Seimo narių delegacijos sudarymo iniciatorius Seimo narys Žygimantas Pavilionis.

„Baltarusijoje tebesitęsia masiniai žmogaus teisių pažeidimai. Paleistų protestuotojų duodami parodymai šokiruoja. Dėl reakcijos aš kreipiuosi į JT Žmogaus teisių tarybą ir ESBO!“, – sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ rašė užsienio reikalų ministras L. A. Linkevičius.

2020 m. rugpjūčio 13 d. Prezidento komunikacijos grupė informavo: „Prezidentas: Baltarusijos žmonės gali kliautis Lietuvos parama“. Šalies vadovas pažadėjo, kad Lietuva nepaliks Baltarusijos žmonių nelaimėje ir toliau teiks jiems humanitarinę pagalbą. „Lietuvai rūpi, kas vyksta istoriškai mums artimoje kaimyninėje šalyje. Jau kurį laiką aktyviai remiame Baltarusijos pilietinę visuomenę – neatsitiktinai Vilnius yra tapęs namais daugeliui žmogaus teises ginančių organizacijų. Mes visada būsime atviri tiems, kurie kovoja už laisvę, demokratiją ir žmogaus teises“, – sakė šalies vadovas. „Mes atidžiai stebime situaciją Baltarusijoje ir esame pasirengę padėti jos žmonėms, suteikdami prieglobstį persekiojamiems bei medicininę ir psichologinę pagalbą nukentėjusiems protestų dalyviams“, – užtikrino šalies vadovas. Pasak Prezidento, Baltarusijos valdžiai atsisakant priimti taikaus situacijos sureguliavimo planą, tarptautinė bendruomenė turės imtis griežtų priemonių – taip pat ir sankcijų.

2020 m. rugpjūčio 10 d. išplatintame pareiškime ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pabrėžė, kad taikių protestuotojų veiksmų laisvės varžymai ar sulaikymai neatitinka tarptautinės bendrijos ir europinių vertybių. „Primygtinai raginame Baltarusijos valdžią susilaikyti nuo bet kokių ribojimų ir jėgos prieš savo piliečius naudojimo“, – teigė S. Skvernelis. Pasak jo, Lietuvos Vyriausybė „yra suinteresuota modernios ir demokratinės Baltarusijos valstybės, kurioje gerbiamos pamatinės žmogaus teisės ir laisvės, vystymusi“. „Pastarųjų dienų įvykių šioje šalyje, deja, negalima pavadinti nei demokratiniais rinkimais, nei susirinkimų bei saviraiškos laisvės užtikrinimu“, – teigiama pareiškime. Primygtinai raginame Baltarusijos valdžią susilaikyti nuo bet kokių ribojimų ir jėgos prieš savo piliečius naudojimo.

Dabar grįžkime į 2012 m. gegužės 17 d. Garliavoje, kai Sauliui Skverneliui atsiuntus 240 policijos darbuotojų su lazdomis ir elektrošokais, palaiminus Prezidentei D. Grybauskaitei, konservatoriams, socialdemokratams, kai prieš vaiko valią jėga buvo paimta ir pradanginta 8 metukų amžiaus Deimantė Kedytė, mano brolio Drąsiaus Kedžio dukra.

Nei Lietuvos Respublikos Seimas, nei Vyriausybė nepasidomėjo kodėl vaikas buvo paslėptas nuo artimųjų, kodėl jis niekada nepamatė senelių, kurie jį užaugino.

Seimui naikinant mano, kaip teisėjos, vėliau – kaip Seimo narės teisinį imunitetą, šitiems konservatoriškiems ir socialdemokratiškiems „artistams“ neprireikė video įrašo įsitikinti dėl naudotos jėgos. Jie tikėjo melu. Kur tada buvo jų empatija?

Ir šiais metais – 2020 m., kai man pateko į rankas niekada nematytas nei Lietuvos Respublikos Seimo, nei Jungtinių Amerikos Valstijų 2012 m. gegužės 17 d. video įrašas, kuris buvo išplatintas internete (žr. ČIA) ir tiesiogiai nusiųstas Seimo, Vyriausybės nariams, Prezidentui, liudijantis vaiko patirtą prievartą iš teismo sprendimą vykdžiusiųjų, nesureagavo nei Prezidentas Gitanas Nausėda, nei premjeras Saulius Skvernelis, nei konservatoriai ar socdemai. Nesureagavo ir nekomentavo vaiko ir žmogaus teisių pažeidimų Garliavoje niekas iš valdančiųjų. Ne tik nekomentavo, bet uždraudė žiniasklaidos priemonėms, kurios „maitinasi“ iš jų, rodyti ir komentuoti.

Netgi tada, kai Jungtinių Tautų Organizacijos Priverstinių dingimų komitetas paskelbė Deimantės Kedytės paiešką, nurodė Lietuvai pranešti jos adresą ir pateikti įrodymus apie jos sveikatos būseną, niekas iš Prezidentūros, Seimo ir Vyriausybės nekomentavo. Kur tada buvo G. Nausėda, S. Skvernelis, L.A. Linkevičius, Ž. Pavilionis…?

Jie niekada nesidomėjo lietuvės mergaitės Deimantės Kedytės likimu. Jiems nerūpėjo neteisėtai persekiojami, tampomi po teismus Klonio gatvės Garliavoje žmonės.

2012 m. gegužės 17 d. Garliavoje nebuvo suteikta nei medicininė, nei psichologinė pagalba nukentėjusiems protestų dalyviams. Priešingai – jie buvo sužaloti naudojant gumines lazdas, elektrošoką, nuvežti į policiją... Kai kurie tampomi po teismus dar iki šiol – daugiau nei aštuonerius metus.

Tikiuosi, kad tarptautinė bendruomenė turės imtis griežtų priemonių – taip pat ir sankcijų, apie kurias kalba Prezidentas G. Nausėda Baltarusijos atžvilgiu, dėl pradanginto, suluošinto, galbūt – nužudyto vaiko.

Kodėl Lietuvos žmonės negali kliautis Lietuvos pareigūnų parama ir pagalba?

G. Nausėdai, S. Skverneliui, L.A. Linkevičiui, Ž. Pavilioniui… svarbiau baltarusių nei lietuvių teisių pažeidimai. Ypač kai kuriems prieš Seimo rinkimus.

Ar jie apskritai turi sugebėjimą jausti ir suprasti tai, ką jaučia kitas žmogus? Ar jie galėtų pasijusti kito žmogaus vietoje? Kažin.

Mums lietuviams turi rūpėti mūsų kaimynų gyvenimas, jų likimas. Mums svarbu kenčiantis, skriaudžiamas žmogus, nepriklausomai kokios tautybes ar pilietybės jis būtų. Bet tai negali būti svarbiau nei mūsų vaikų ir mūsų pačių likimai.

Dabartinės Prezidentūros, Seimo ir Vyriausybės žodžiai bei veiksmai Baltarusijos atžvilgiu yra ne empatija, bet veidmainystė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2020-08-19 6:54

Nepykite “berazumiai” jei tik bus noro ta asoba galės vėl save kilstelėti nuo to suskilusio lovio . Lietuva demokratinė šalis , o tai reiškia jog ištaisius savo klaidas tu vėl gali stoti ‘tarnauti’ visuomenei .. Aš į tokius žmones žiuriu filosofiškai ..meluoti toliau tripiant kojomis tai Garliavos ‘mergelei’ niekas nedraudžia ..bet tai nereiškia jog visoje minioje neatsiras toks kuris pirštu parodis jog visa tai gerokai pabode ..

Dzeikas       2020-08-18 13:54

Kazkada sovietiniais laikais uzejau papusryciauti i vagon arestorana tolimojo susisiekimo traukinyj. Atejo “oficiantas” delnu, labiau nesvariu negu tas stalas nubrauke trupinius ir paklause ko pageidauciau. Pakeliau akis, skutesis pries 4 dienas, stovi, svirduliuoja sunkiai laikydamas lygsvara, marskiniai islinde, apatine saga neuzsegta. ““Nuo pacio ryto, o juk tik val.”, pagalvojau. Teko skubiai eiti tualetan ranku plautis.
Panasus jausmas skaitant Lietuvos respublikos “uzuojautas” Gudijai.

>Oi, Stasy, Stasy! 2020-08-18 10:24        2020-08-18 13:48

nepravardžiuokite draugo raudonarmiečio, nusipelniusio nkvd satrudnyko stasyso didžiąja.

Žodžio laisvė...       2020-08-18 13:07

Tekste išvardintos pavardės yra tos kurie net prisidengę baltarusų gynimu renka busimiems rinkimams rinkiminius taškus.Tai didieji apgavikai,kuriems patikėję net tremtiniai ar politkaliniai ir maitinami padidintomis pensijomis iš tų pačių mažus atlyginimus gaunančių ir mokančių didelius mokesčius.Nedidelės jiems priemokos,bet kelios kartos ,po karo gimusios ,bus amžinai skolingi?Na,o politiniai bebrai jie visada suras būdų meškerioti rinkiminius taškus.Nemalonu gyventi ir žinoti,kad padė-
tis Lietuvoje mažai kuo skiriasi nuo baltarusiškos.O mūsų “lančinskai” balti ir pūkuoti???

Neabejojantis,       2020-08-18 11:05

Neringa kaip visada teisi.Šiuo atveju,manau, TEISI visapusiškai.Nes didesnio cinizmo ir baisesnio dviveidiškumo,negu tas,kuris buvo pademonstruotas šiuo atveju,- sveiku protu suvokti darosi nebeįmanoma….  Tai - totali bedugnė.... Stiprybės Jums ir visokeriopos sėkmės gerb.Neringa…!!!

Veidmainiai       2020-08-18 10:56

kurie 2012 gegužės 17 d. dalyvavo ar pritarė D.Kedytės smurtiniam pagrobimui ir pradanginimui, neturi jokios moralinės teisės neva protestuoti dėl tokių pat nusikalstamų akcijų Baltarusijoje. Jei neturite sąžinės, tai turėkit nors gėdos…

Tas STASys       2020-08-18 10:31

visur rasineja as bent jo komentaru ne neskaitau visada praleidziu .ir jam turiu patarima esi stasy kazkoks nepilnaprotis klano statytinis o gal cia ta pati kuznecov rasytoja labai nesistenk nes daugumai tavo rasliava neidomi

Oi, Stasy, Stasy!       2020-08-18 10:24

Tai aš Jums turiu pasakyti Jūsų žodžiais - Fui, fui fui, Stasy! Jei neišmanote, nesate įsigilinęs į šią bylą, verčiau patylėtumėte. Jau atsibodo skaityti čia jūsų sapaliones. O gal tyčia tai darote? Tada dar blogiau. Teisingai pasakė gerb. Neringa, kad ...“Dievas turi savo planą”...

stasys        2020-08-18 8:18

fui fui fui ..buvusi teisėja apsipilė krokodilienės ašaromis ir pamiršo esmę problemos . Ginti mažamečiu vaiku teises privalo ne tik tėvai bet ir įstatymas . Kaip buvusį tos mergaitės globėja ji paprasčiausiai neatliko savo pareigos, ..smurtinėje aplinkoje negali augti vaikai.. to matyt priminti nereikia . O ten tie bla bla bla ..ir šeip niekam neįdomus , gal Jus sukurkite kokį klūbą valdžios ‘autsaideriu-gelbėtoju ’ ? Manau tikrai butu apie ka pakalbėti jame o mėgėjams Tamstu kalbu pasiklausyti ir parėkauti ..

tikrai taip -       2020-08-18 2:08

didieji patriotai suskubo mokyti Baltarusiją - o jūs vaikai, taip darykit, kaip komunistai, koNjaunuoliai daro. Pardon - exkomuniagos. Pavilionis susirado veiklą- sujusdins Astravą, nuvers Lukašenką. URM L.L. daugiau nei juokingas, nekalbant apie skverną. Pasigailėjimo verti žmogystos. Prezidentas, atsiraitojęs rankoves ,,ima valdžią” - nurodo tris būtinas sąlygas Lukašenkai, o ką padarė Lietuvai, kaip pagerino GEROVĘ? Dievuli, Tu mano, geriau rūpinkitės savo krašto žmonėmis, jų gerove. Durneliai baltarusiai - per gerai gyvenot. Pajusit, kai ES viską prichvatizuos ir tada , atsiklaupę ant kelių prieš Lukošių, prašysit atleidimo Deja, bus vėlu - liksite prie suskilusios geldos. Sorošo pinigėliai tik riaušėms sukelti.

Al.       2020-08-18 1:39

Taip, tai vaidyba. Veikėjai mums pažįstami. Ir tikiuosi, kad dings neužmirštuolės,ne tik iš Gudų herbo bet ir nuo mūsų kolaborantų, nevykusiai apsimetančių patriotais, atlapų.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.