Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Visuomenės pokyčių analizė, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Neringa Venckienė. Kas darė spaudimą Laurai Matjošaitytei?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 29 d. 8:15

30     

    

Neringa Venckienė. Kas darė spaudimą Laurai Matjošaitytei?

Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija 2020 m. vasario 25 d. sprendimu Nr. Sp-22 patvirtino Kandidato į Seimo narius anketą, kuri yra vienas iš partijos ir jos kandidatų teikiamų pareiškinių dokumentų.

Kandidato į Seimo narius anketoje išdėstyti visi klausimai kandidatui (išskyrus neveiksnumą ir nepakaltinamumą), kad galima būtų patikrinti jo atitikimą Lietuvos Respublikos Konstitucijos 56 straipsnyje ir Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 2 straipsnyje numatytam baigtiniam sąlygų, dėl kurių asmuo negali būti renkamas Seimo nariu, sąrašui.

Primenu, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijos 56 straipsnis ir Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 2 straipsnis numato tik tokias sąlygas, dėl kurių asmuo negali būti renkamas Seimo nariu:
  1) nebaigęs atlikti bausmės pagal teismo paskirtą nuosprendį,
  2) teismo pripažintas neveiksniu arba nepakaltinamu,
  3) susijęs priesaika ar pasižadėjimu užsienio valstybei,
  4) rinkimų dieną yra jaunesnis kaip 25 metų,
  5) nuolat negyvena Lietuvoje,
  6) teisėjas, kol eina šias pareigas,
  7) rinkimų dieną atliekantis privalomąją karo arba alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą,
  8) likus 65 dienoms iki rinkimų neišėjęs į atsargą profesinės karo tarnybos karys,
  9) statutinės institucijos ir įstaigos pareigūnas ar asmuo, kuris pagal specialius įstatymus ar statutus negali dalyvauti politinių partijų veikloje.

Sąrašas yra baigtinis. Jokių kitų apribojimų nei Konstitucijoje, nei įstatymuose nėra, dėl kurių asmuo negali būti renkamas Seimo nariu.

Kandidatas, pildydamas anketą, privalo nurodyti gimimo datą (5 punktas), nuolatinės gyvenamosios vietos adresą (6 punktas), pareigas (7 punktas), nebaigtą atlikti teismo nuosprendžiu paskirtą bausmę (8.1 punktas), ar nėra asmuo, atliekantis tikrąją karo arba alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą, neišėjęs į atsargą krašto apsaugos sistemos, policijos ir vidaus tarnybos karininkas, puskarininkis ar liktinis, kitos sukarintos ar saugumo tarnybos apmokamas pareigūnas (8.2 punktas), ar nėra savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos karys (8.2.1 punktas), ar yra susijęs priesaika ar pasižadėjimu užsienio valstybei (8.4 punktas). Be to, anketoje (9.2.1, 9.2.2, 9.2.3, 9.2.4 punktai) klausiama apie įsiteisėjusio nuosprendžio datą, priėmimo vietą, teismo pavadinimą ir nusikalstamą veiką, už kurią asmuo buvo nuteistas.

Anketoje nėra jokių klausimų apie apkaltą, nes toks reikalavimas neatitiktų Lietuvos Respublikos Konstitucijos 56 straipsnio ir Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 2 straipsnio reikalavimų.

Vyriausioji rinkimų komisija yra saistoma Konstitucijos, bet ne Konstitucijai ir Europos Žmogaus Teisių Teismui prieštaraujančių Konstitucinio Teismo nutarimų. Europos Žmogaus Teisių Teismo 2011 m. sausio 6 d. sprendimas byloje Paksas prieš Lietuvą, kuriame buvo konstatuota, kad teisinis reguliavimas, draudžiantis Rolandui Paksui būti renkamam į Seimą, Konvencijos Protokolo Nr. 1 3 straipsnio požiūriu yra neproporcingas, taikytinas ir mano atžvilgiu.

Jokio naujo teisinio reglamentavimo nereikia pakeisti, nes nei Konstitucija, nei Seimo rinkimų įstatymas neturi būti pakeisti, nes šie teisiniai norminiai aktai nedraudžia po apkaltos dalyvauti rinkimuose, o tai atitinka Europos Žmogaus Teisių Teismo 2011 m. sausio 6 d. sprendimo byloje Paksas prieš Lietuvą nurodymus Lietuvai.

2020 m. rugpjūčio 27 d. Seime traukiant numerį daugiamandatėje rinkimų apygardoje, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė pareiškė, kad tikrinant kandidatų duomenis, keturi asmenys neatitiko įstatymų reikalavimų: trys dėl amžiaus, vienas dėl gyvenamosios vietos deklaravimo, tačiau jokių pastabų dėl apkaltos jau neišsakė. Žinojo, kad aš turiu teisę dalyvauti rinkimuose.

Įstatymų nesilaikymas registruojant kandidatą į Seimą užtraukia ne tik baudžiamąją atsakomybę, bet gali sulaukti ir Europos Žmogaus Teisių Teismo, kitų tarptautinių organizacijų nagrinėjimo. Vyriausioji rinkimų komisija, kaip ir teismai, privalo laikytis Konstitucijos, įstatymų, Europos Sąjungos, kurios dalimi Lietuva yra, teismo Strasbūre sprendimo, kad asmuo, kuriam buvo taikyta apkalta, vėl turi teisę dalyvauti rinkimuose. 

Smagu, kad Laura Matjošaitytė susipažino su Konstitucija ir Seimo rinkimų įstatymu, prisiminė, kad jos vadovaujama vyriausioji rinkimų komisija 2020 m. vasario 25 d. patvirtino Kandidato į Seimo narius anketą pagal teisinių aktų reikalavimus.

Kas: konservatoriai, liberalai ar socialdemokratai, kurie 2012 ir 2013 m. panaikino mano teisinę neliečiamybę, neišreikalavę 2012 m. gegužės 17 d. Garliavos video įrašo, darė spaudimą Laurai Matjošaitytei?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ženia       2020-09-12 20:27

Užterštos tos partijos. Liberalai,tik truputį paprašyti,tuoj pat išdavė BLTR disidentų sąskaitas Lietuvoje, konservatoriai išsigimsta, priimdami į savo gretas absurdo artistus (p. SLU, p. ŠEDB.) Kas iš tikrųjų valdo Omoną, pliekusį Nesipriešinančius žmones Klonio gatvėje? Šiandien taip pliekiant matome Minsko gatvėse.

mjooo...       2020-09-3 1:33

idiotas sąsius ims čia savo košmaro sapnus pasakoti… Nu ir kaip senam gebistui be degtinės, mlia.. net sapnuose.

stasys        2020-08-31 15:46

Veiksmas vyksta Maximos kasoje kažkur provincijoje . Stasius perka sau degtinės .
- Na ponulį gal dar laimės bilietėlį  ?
Klausia kasininkė viltingai .
- Turime naują pirma numerėlį  , tik 2 euriukai ir Jūs laimės pilnas . Pabandykite , nesigailėsite tie kas bandė jau aštuonerius metus vis grįžta , ieško savo laimės žiburio . Ta valdžia pas mus nedorėlė nesiklauso ko tie žmonės norį ,  bet ši karta reikalas garantuotas aukso puodas ir be mokesčiu ..
Stasiui niežti ir jau kairė koja trūkčioją , burnoje sacharos siaučia   ..ko ta moteris man galva suką  ta savo ‚garliavos nedorėle‘ . Susitvardęs vienok išlemeną ..
- Gal nereikia, ačiu dėkui . Aš prie seno ir tik karta metuose paparčio žiedo ieškome , visa kita velnio išmislas suvilioti ir palikti . Štai kad ir ta ponia , buvusį teisėja, vis žada ir žada visiems papasakoti kur ir kaip valstybė mergaites grobia , su detalėmis tikromis ., o mes kvailiai vis dar laukiame ir tikimės ..kada gi pagaliau pragis ta ‘laimės Paukštė‘  ???
Kažkur pašonėje pasigirsta piktas baltas .
- Gal užteks Jums ten liežuvauti , kiti žmonės eilėje laukia ..

Tikiu "Drąsos keliu"       2020-08-31 14:51

Buvo galvos rūpestis ką pasirinkti: Puteikio “Centro partiją”, Juozaičio “Santalką”, Pačėso ir Rūtos Janutienės “Lietuvą visiems”, bet vistik nutariau, kad didžiausią pasitikėjimą užsitarnavo drąsi, nepaperkama, kalėjime kankinta, bet orumo jausmo nepraradusi ir mergaitę išsaugoti nuo pedofilų visaip bandžiusi, savo asmeninę laimę šeimoje ir karjeroje praradusi, bet savo tiesos neišdavusi mūsų DIDVYRĖ NERINGA VENCKIENĖ. Tepadeda Jai Dievas.

DARBININKŲ BALSAS       2020-08-31 8:49

Darbininke, ūkininke, pilieti, balsuok Seimo rinkimuose už sąrašo Nr. 1.

janina       2020-08-31 8:19

Visada visi žavėjosi Moterimis, nebijančiomis ginti TIESĄ. Joa šventos, kaip MARIJOS įvaizdis Šventame rašte.
Visada tikėjasu p. Neringos pergale, tik abejojau, ar sulauksiutos dienos, o toji diena jau netoli.

Balsuosime už I-jį numerį.

Dievas mato ir padeda…

stasys        2020-08-31 6:06

J.Ramanauskas džiugauja :
- pirmas numeris pirmas numeris !!
Na pagaliau ir N.Venckienei ėmė sektis.
- čia juk bilietas į PERGALĘ  !!

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-08-31 4:18

Matome, kad stasiui bolševikui PIRMAS numeris iš pavydo dušią užgriaužė, nieko reikškimgo neišpostringavo… O juk norėjo būti pirmieji, o teko būti užpakalyje….

stasys        2020-08-30 19:47

Melagių partijai pirmas numeris .. labai simboliška . Su karštais sveikinimais nuo stasio smile)

Fioletiniu kliedesiai       2020-08-30 19:34

Pastatyti paminkla kazkokiai venSkienei. Sudaryti sarasa tu, kurie kazkuom kazkam neitiko. O pedofilu sarasiuko nebebus? Tokia ‘teisinga, ‘sazininga’ motera, o klana slepia

CCCP       2020-08-30 17:01

Uzdarykit jus ta venckeine jau slikstu ir skaityt

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-08-30 5:16

Tiesiog labai liūdna, kad jau nebe pirmą kartą paaiškinant teisėja, taisėja, vadinasi teisininkė N.Vencienė, kai reikia skaityti galiojantį įstatymą ima neperskaito iki galo. Tai Seimo rinkimų įstatymo 2 str. 5 dalis taip kalba: “5. Seimo nariu negali būti renkamas asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, jeigu nuo sprendimo pašalinti iš užimamų pareigų ar panaikinti Seimo nario mandatą įsigaliojimo dienos nepraėjo ketveri metai.” (ht*tps:/*/ww*w.e-tar.*lt/portal/lt/legalAct/TAR.06267D86738E/asr). Tai kai ciutojamas įstatymas, tai PRIVALOMA ir pacituoti, kas priklauso, o ne apsimesti NEMATANČIU. Tai labai negražu ir nekultūringa. Nors šio straipsnio galiojimas N.Venckienei jau pasibaigęs, tačiau tai nesukuria teisės vykdyti klaidingą citavimą. Iš kitos pusės Seimo rinkimų visas įstatymas iš pačios esmės yra ANTIKONSTITUCINIS, nes ATIMA iš LR piliečių konstitucinę teisę rinkti Seimą pagal lygią ir tiesioginę rinkimų teisę. Jokių sąrašų negali būti, kadanti tai prieštarauja LYGIAI IR TIESIoGINEI rinkimų teisei. Tai kokie JŪS teisėjai, teisininkai… ne kitaip užkietėię HIBRIDINIAI STRIBAI IR PASKUTINIAI NIEKŠAI. Tai ko JŪS iš savęs tikitės? Ko? Iš kokios peklos išlidote? Suprantu, kad sukūrę šį Seimo rinkimų įstatymą signatarai su V.Landsbergiu priekyje yra išlinkę iš kgbistinės peklos (ht*tp:/*/ww*w.ekspertai.*eu/liepos-9-ta-antikonstitucines-valdzios-diena/). Bet eiti į AŠTUNTUS antikonstitucinius Seimo rinkimus tai jau tikrai reikia būti teisinės valstybės priešais, paskutiniai NIEKŠAIS, hibridiniais stribais na ir t.t. ir be galo. Labai sunku žiūrėti į tokius NIEKŠUS. Sutriai, ar kada nors prabusite? Jau nė paklausti prie prezidentūros negalima “Ar dar gyva Deimantė?” Artėja išvada, kai valdžioje jau tik likę Rainių miškelio BUDELIAI.

A. Guogos tekstas       2020-08-29 22:55

Kafkiškas A. Skučienės teismas
- komentaras.lt/kafkiskas-a-skucienes-teismas/?lang=

Apie Neringos tetos nusikaltimų paieškas

Labai džiaugiuosi,       2020-08-29 21:52

kad Neringa Venckienė kandidatuoja į seimą. Kokia stipri moteris. Tiek niekinta, žlugdyta, drabstyta bjauriausiais purvais, nusipurtė purvus, irodė, kad ji buvo visada teisi, atsitiesė ir eina su iškelta galva ir šypsena veide pirmyn visu pajėgumu už Lietuvą, toliau ieško tiesos. Tokių stiprių, drąsių, sąžiningų, nepaperkamų žmonių reikia seime. Už gerbiamą Neringą Venckienę ir jos ištikimą draugą Vytautą Matulevičių, kuris kaip mūras visą laiką stovėjo Neringos pusėje. Kokia atgaiva širdžiai skaitant ir girdint apie jų pasiekimus, balsuokime už juos.

Vargšė Lietuva.       2020-08-29 21:21

“Tegul Tavo sūnūs eina vien takais dorybės”. Te padeda mums Dievas, Jo neįmanoma apgauti.

Netikiu       2020-08-29 19:39

Kokie rinkimai ? jei daugiau nei puse sarasiniai-niekas nesikeis kol nebus istatymo, kad pagal sarasus i seima .nebetikiu niekuo,kaip sedejo pirdziai 30 m.taip ir sedes.

Teisingai patebėta:       2020-08-29 18:28

Reikia sąrašo tų seimūnų, kas prieš N.V. ir prieš bylos tyrimą balsavo, ar kitaip trukdė, šmeižė. Turėdami mums rūpimų balsavimų sąrašus, galėsime balsuoti taip, kad sąrašuose esantys į Seimą nepatektų.
Reiktų nepamiršti ir šiemet kandidatuosiančius naujus veidus - straipsnių autorius, kurie tyčiojosi iš ,,patvorinių”, ar kt. mums rūpimais klausimais nepalankią visuomenės nuomonę formavusius.
Arba balsuojame už kitą (net ir kitos, nei paprastai balsuodavome, partijos), arba iš viso sugadiname biuletenį, kad juo niekas nepasinaudotų.
Tokie sąrašai būtų - įstatymų projektų brukimas ar balsavimai šiais klausimais:
- bandymai pažeisti LR Konstituciją, siūlant įv. įstatymų projektus;
- Garliavos tragedijos; 
- šeimos sampratos iškraipymo,
- valstybinės kalbos išvarymo iš nelietuviškas pavardes turinčių LR piliečių pasų, raštvedybos, registrų;
- tautos istorinės atminties, Laisvės kovų, patriotizmo paniekinimo, išstūmimo šių klausimų iš mokymo programų;
- Tautos kultūrinio paveldo (kalbos, tikėjimo, tradicijų ir kt.) reikšmės menkinimo ir trynimo iš atminties;
- Valstybės Nepriklausomybės, jos politinio orumo, saugumo, teritorinio vientisumo, Valstybinės kalbos neliečiamumo VISOJE šalies teritorijoje, lygiateisių santykių su kaimynėmis klausimais;
- įstatymų, apsaugančių politikus bei valdininkiją nuo atsakomybės už kenkimą Lietuvai, valstybei ir Tautos saugumui siūlymas ar gynimas;
ir t.t. Tęskite, pridėkite, ką užmiršau.
Dar turime laiko pasidaryti rinkiminių sąrašų kopijas, susirinkti informaciją, kas kaip balsavo ar veikė, ir pasiruošti rinkimams rimčiau, negu ligi šiol.

 

 

V. G.       2020-08-29 18:01

Rinkiminrėje kampanijoj, matyt, bus įdomios konkretikos apie itin humanišką (kai kam) mūsų teisėsaugą ir detaliai išguldyta šturmo tema. Kas tuomet jam vadovavo ir kaip vadovavo, Neringą remiantys neužmiršę. Vadinasi, nemaža dalis netgi buvusių valstietijos simpatikų atseikės savo balsiokus jos partijai. Žodžiu, rinkimuose seksis nepalyginamai geriau nei gražiais pavadinimais užsižaidusioms nesisteminėms partijoms. Turėtų surinkti bent 7 proc. balsų.

Agnė       2020-08-29 17:20

Labai linkiu Neringai patekti į seimą. Pasitikiu ja

Algis       2020-08-29 16:34

Ona, josis troliai. Nekreipti dėmesio.

Josis       2020-08-29 15:48

Venckienė yra nusikaltele

Žodžio laisvė...       2020-08-29 14:29

Kada Lietuva iš visų valdymo struktūrų išsimėž lukošenkas su jermošinomis???

Tiesa turi būt       2020-08-29 14:28

Teisybė yra ten kur yra jungtinių tautų organizacija o čia akių dūmimai

Tiesa turi būt       2020-08-29 14:27

Venskienei paminklą reikia statyti už kovą prieš korūmpuotus valdeivas o ne prie rinkimų neprileisti tai ką neatiduokim lenva ranka lietuvos gaujom

Prašalietis       2020-08-29 13:00

Ona     2020-08-29 12:29
Didžiausia tragedija yra tai, kad nieko nesuvokianti apie teisę ir teisingumą kaimo “Ona” pradeda kitiems pasakoti apie “teisingumo tragedijas”...

Ona       2020-08-29 12:29

Kad svetimų vaikų grobikė ir žmonių žudymo intrigų dalyvė gali būti seimo nare – štai kur mūsų teisingumo tragedija

VISI TIE,       2020-08-29 12:17

kurie balsavo už Neringos apkaltą, bijo, kad ji pateks į Seimą..Būtų gerai turėti sąrašiuką.

Petras       2020-08-29 10:16

Daug kalbų apie moralines vertybes medijose. bet medijose vyrauja užsakomosios temos, o apie mažo vaiko skriaudimą ir jos gynėją tylima. Bažnyčia irgi tyli, nors kažkur parašyta,kad “mažulėlių” papiktinimas užtraukia mirtiną nuodėmę ,

grumstas       2020-08-29 9:29

Čia tokias problemas turėtų nagrinėti ne Neringa, o žurnalistai, , ypač iš vadinamos nacionalinės ” valstybinės” LRT. Tai tokios problemos yra jų duona, jie turi būti tie šunys , kurie saugo piliečius nuo vagių, korupcijos nusikaltėlių. Tačiau , kaip matome , dauguma jų, įdarbintų komerciniuose, tos pačios LRT žiniasklaidos, kanaluose yra tik liokajų, hienų, siunčiamų sudraskyti vagims oponuojančiusarba kitokią nuomonę turinčius piliečius, vaidmenyje .

Martyna       2020-08-29 9:02

skaitau L.LGRybauskaites klausima bet ten blokuoja visus komentarus .Taigi ponia Dalia klausia ar Venckienei nereikia pinigu kurie gauuti ne uz kysius.manau kad nereikia jei butu kitaip klanas placiai nusviestu visur .Taip kad Poniai buvusiai atsakymas;;Neringa yra ne toks zmogus kuri imtu kysius ir tikrai jai tokiu jusu siulytu pinigu nereikia


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.