Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Liustracija ir desovietizacija, Vyriausioji rinkimų komisija

Neringa Venckienė. Aš turiu teisę dalyvauti rinkimuose

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 11 d. 1:26

18     

    

Neringa Venckienė. Aš turiu teisę dalyvauti rinkimuose

Prieš keletą dienų „Drąsos kelias“ politinei partijai pristačius Vyriausiajai rinkimų komisijai kandidatų į Seimą sąrašą, kuriame pirmuoju numeriu įrašyta Neringa Venckienė, VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė viešai pareiškė, kad Vyriausioji rinkimų komisija tokio kandidato turėtų neregistruoti.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė, kalbėdama apie mane, viešai pareiškė: „Pateiks pareiškinius dokumentus. Mes patikrinsime, kad neatitinka reikalavimų, ir neregistruosime kandidate. Kai skelbsime kandidatų sąrašus 30 dienų iki rinkimų, jeigu bus kandidatų, neatitinkančių įstatymų reikalavimų, tai jie nebus registruojami kandidatais į rinkimus. Asmenys, apkaltos proceso būdu pašalinti iš Lietuvos Respublikos Seimo narių, pagal dabartinį reglamentavimą ir Konstitucinio teismo paskutinį nutarimą prezidento Rolando Pakso byloje, negalėtų tapti Seimo nariais. Ir nors Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas atitinkamas priimtas, tačiau teisinis reglamentas nebuvo pakeistas“.

Laura Matjošaitytė jau gavusi nurodymą dėl mano registravimo? Jau žino ką daryti? O gal VRK pirmininkė nėra susipažinusi su teisiniu reglamentavimu ir nežino galiojančių teisės aktų?

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 56 straipsnis ir Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 2 straipsnis numato tik tokias sąlygas, dėl kurių asmuo negali būti renkamas Seimo nariu:
1) nebaigęs atlikti bausmės pagal teismo paskirtą nuosprendį,
2) teismo pripažintas neveiksniu arba nepakaltinamu,
3) susijęs priesaika ar pasižadėjimu užsienio valstybei,
4) rinkimų dieną yra jaunesnis kaip 25 metų,
5) nuolat negyvena Lietuvoje,
6) teisėjas, kol eina šias pareigas,
7) rinkimų dieną atliekantis privalomąją karo arba alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą,
8) likus 65 dienoms iki rinkimų neišėjęs į atsargą profesinės karo tarnybos karys,
9) statutinės institucijos ir įstaigos pareigūnas ar asmuo, kuris pagal specialius įstatymus ar statutus negali dalyvauti politinių partijų veikloje.

Sąrašas yra baigtinis. Jokių kitų apribojimų nei Konstitucijoje, nei įstatymuose nėra, dėl kurių asmuo negali būti renkamas Seimo nariu.

Vyriausioji rinkimų komisija yra saistoma Konstitucijos, bet ne Konstitucijai ir Europos Žmogaus Teisių Teismui prieštaraujančių Konstitucinio Teismo nutarimų. Europos Žmogaus Teisių Teismo 2011 m. sausio 6 d. sprendimas byloje Paksas prieš Lietuvą, kuriame buvo konstatuota, kad teisinis reguliavimas, draudžiantis Rolandui Paksui būti renkamam į Seimą, Konvencijos Protokolo Nr. 13 straipsnio požiūriu yra neproporcingas, taikytinas ir mano atžvilgiu.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė jau seniai turėtų žinoti, kad jokio naujo teisinio reglamentavimo nereikia pakeisti, nes nei Konstitucija, nei Seimo rinkimų įstatymas neturi būti pakeisti, nes šie teisiniai norminiai aktai nedraudžia po apkaltos dalyvauti rinkimuose, o tai atitinka Europos Žmogaus Teisių Teismo 2011 m. sausio 6 d. sprendimo byloje Paksas prieš Lietuvą nurodymus Lietuvai.

Akivaizdu, kad apkaltos proceso pasekmė – Seimo nario mandato panaikinimas ir buvo man taikytas baudimas už Seimo posėdžių nelankymą, kai aš išvykau į Jungtines Amerikos Valstijas dėl neteisėto mano baudžiamojo persekiojimo. Vėlesni įvykiai tai patvirtino. Jungtinės Amerikos Valstijos nedavė sutikimo mane persekioti dėl 35 nusikalstamų veikų. Video įrašas, darytas 2012 m. gegužės 17 d. Klonio gatvės namo viduje, kuris buvo nuslėptas nuo Lietuvos Respublikos Seimo ir JAV, patvirtina, kad ne aš dariau nusikaltimus, bet teismo sprendimą vykdžiusieji.

Konstituciniai teisingumo, teisinės valstybės principai suponuoja tai, kad už teisės pažeidimus valstybės nustatomos poveikio priemonės turi būti proporcingos (adekvačios) teisės pažeidimui, jos turi atitikti siekiamus teisėtus ir visuotinai svarbius tikslus, neturi varžyti asmens akivaizdžiai labiau negu reikia šiems tikslams pasiekti. Netgi baudžiamojoje teisėje galioja dvigubo baudimo draudimo principas.

Niekas neturi teisės antrą kartą mane bausti ir neleisti dalyvauti rinkimuose. Draudimas dalyvauti rinkimuose, neregistravimas kandidatu į rinkimus yra nusikalstama veika – piktnaudžiavimas tarnyba, už kurią numatyta baudžiamoji atsakomybė.

VRK atsisakymas registruoti mane kandidate į rinkimus pasieks ne tik Lietuvos teismus, bet ir Europos Žmogaus Teisių Teismą, kitas tarptautines organizacijas. Ne E. Kūrio ir kitų panašių veikėjų skleistos konstitucinės dvasios, bet Konstitucijos, Seimo rinkimų įstatymo laikymasis ir EŽTT sprendimo vykdymas turi būti pagrindai Vyriausiajai rinkimų komisijai registruoti kandidatą.

Rinkėjai, bet ne Konstitucinis Teismas, Seimas, Vyriausybė, VRK ar kiti biurokratai turi teisę spręsti dėl rinkėjų atstovo – Seimo nario išrinkimo. Jeigu Tautos žmonės pasitiki manimi, nežiūrint apkaltos, baudžiamojo persekiojimo, ekstradicijos, šmeižto spaudoje, mane išrinks. Jei nepasitiki – neišrinks. Taigi Vyriausioji rinkimų komisija, teismai privalo laikytis Konstitucijos, įstatymų, Europos Sąjungos, kurios dalimi Lietuva yra, teismo Strasbūre sprendimo, kad asmuo, kuriam buvo taikyta apkalta, vėl turi teisę dalyvauti rinkimuose.

Pabrėžiu, kad kokį sprendimą bepriimtų Vyriausioji rinkimų komisija: registruos mane ar ne, aš dėsiu visas pastangas, kad su „Drąsos kelias“ politine partija į Seimą patektų padorūs, sąžiningi, teisingi asmenys, siekiantys valstybėje reformų.

Mano suburta komanda pasiryžusi kurti visavertę, teisingumo ir valdžios tarnystės žmonėms principais grindžiamą valstybę.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-08-14 19:56

Ponia buvusi teisėja, vadinasi teisininkė sako: “Sąrašas yra baigtinis. Jokių kitų apribojimų nei Konstitucijoje, nei įstatymuose nėra, dėl kurių asmuo negali būti renkamas Seimo nariu.” Deja yra kitaip. Dabar galiojanti Suvestinė redakcija (2020-07-01 - 2021-12-31)(ht*tps:/*/ww*w.e-tar.*lt/portal/lt/legalAct/TAR.06267D86738E/asr), jos 2 straipsnio 5-ta dalis sako: “5. Seimo nariu negali būti renkamas asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, jeigu nuo sprendimo pašalinti iš užimamų pareigų ar panaikinti Seimo nario mandatą įsigaliojimo dienos nepraėjo ketveri metai.” Taigi teisėja žiūrėjo ne į tą įstatymą ir nepilnai suprato, kad Lietuvoje, visuose antikonstituciniuose Seimo rinkimų įstatymuose yra ne tik OFICIALUS (reikia suprasti negaliojantis įstatymas)įstatymo tekstas, bet ir GALIOJANTI suvestinė redakcija, kuri skiriasi nuo oficialaus teksto. Tik konstitucinių nusikaltėlių, kitaip tariant hibridinių stribų, valdomoje šalyke tokie idiotizmai yra daromi. Taigi noriu gal 100-tajį kartą pakartoti, kad LR Seimo rinkimų įstatymas užgarantuoja OKUPACINĮ režimą Lietuvoje. Lietuvoje nėra LEGITIMIOS valdžios, taip kaip Rusijoje, Baltarusijoje ir t.t. Seimo NIEKŠAI ir 22 partijos, besiverženčios į Seimą, yra ne partijos, o NUSIKALTĖLIŲ gaujos, kurios ATIMA iš Lietuvos piliečių konstitucinę lygią ir tiesioginę rinkimų teisę. Tai gyvulių gyvuliai, kurie pagrobė liudininkę Deimantę ir…. taip išeina, kad sunaikino, tie hibridiniai stribai ir paskutiniai NIEKŠAI. Negali parodyti, suteikti informacijos “Ar dar gyva Deimantė?”. Žvėrys, o ne žmonės. O dėl N.Venckienės, tai tie keturi metai nuo 2012 jau seniai praėjo….tačiau iki keturių suskaičiuoti matyt Laura Matjošaitytė nesugeba?, o gal nenori?, o gal koks nors idiotas jai įsakė ir jie veikia ne pagal įstatymus, Konstituciją, o gal pagal kgbėšnikų užgaidas. Seimo sutriai, atsipeikėkite.

moralas       2020-08-12 21:47

kedziai nusprende mergaites nebeleisti i mokykla. Yra TV irasas. Sedi kediene su skuciene ir pries Tv kamera aiskina, kad jei mergaite bus PERDUOTA motinai, tai bus parduota pedofilams. o mergaite (su pilvo skausmais) salia guli lovoj ir viska klauso. ALIOOO, vaiku teises - kur jus???

to ramiros       2020-08-12 21:40

oj kaip visi apsiplapine sede. tik del ko?? del tamstos demesio? tiesiog jauciasi tamyystos dvokas. o gal venckienei pinigeliu per daug pervedet? del to nervuojates?

geras       2020-08-12 21:35

kazkodel kai kurie INDIVIDAI galvoja, kad si persona - MESIJAS. Beje, noriu priminti, kad ji - antroje kadencijoje, niekas nepasikeite. Tad galvokite balsuodami: mes uz Lietuva, ar venckienes ambicijas? Venckus jau spjove i sita motera. Bet kinderis venckiukas, sedintis US “sika ” ant LT. Jus norit tokios US subnlaizes norit? liandsbergio neuzeko?

Ona       2020-08-12 17:02

Nebevark jau ir savo patvorinių nekamuok. Vis tiek sėsi į kalėjimą

Ramiros       2020-08-12 14:43

Ui, kokie bailiai, vaikšto, sėdi, guli su triusikais prisiusiotais, matyt, iš baimės. Fui ! Pakso bijojo, bijojo, dabar Venckienės bijo, bijo.  ...  Matau, čia, toks vienas štazis, atrodo neliustruotas raudonskūris, taip pat dreba, kai pagalvoja apie Venckienę ir užvemia čionai savo mąstymo idijotizmą, vaizduojasi labai protingu, visus moku, visus pašiepia, kaip koks šizofrenikas . O, gal ? Bet kad iš baimės dėl Venckienės, tai, manau, kad ne tik apsišlapinęs, bet ir ap. stačias. Ar nejaučiat dvoko ?

Nius, patvoriniai       2020-08-11 21:41

Jau kartą balsavot. Ir kas pasikeitė? Nieko! Tik drasūs partijūnai pastatą nusipirko. Už ką balsuosit? Už melagę??? Ji puikiai žino, kad mergaitė gyva. Bet tyli. Kodėl??? Jai reikia priešrinkiminio triukšmo. Beje, lb laukiu pedofilų sąrašo, kuriam ši veikėja iš jūsų rinko pinigėlius, neva vertimui reikia. Aj, jums negaila? Tai dar SUSIMESKIT:Dd

Joana       2020-08-11 14:20

ooPas mus Lietuvoje tikrai i gatves tiek neiseis ir neivyks tokios kovos kaip Baltarus.oklanas padarys viska kad Neringa nedalyvautu o jeigu ir leis jai kandidatuoti tai balsai bus perdirbti taip kaip Lukasenkai Nieko nebus nes jie nieko nebijo ju jega stipresne. ir tu rasliavu apie juos apie ju darbus jiems dzion

anakonda       2020-08-11 13:30

egomisija - dar labiau išsklaidyti antisisteminių partijų balsus, kad nė vienas patriotinių pažiūrų veikėjas nepatektų į seimą... jungtis reikia, vienytis su kt. panašiom partijom, norint pasiekti savo tikslus, o ne vesti į seimą atskirai vieno įvykio partiją...

Povilas       2020-08-11 12:30

Lietuvių kalbos žodyne yra ir toks teisės apibrėžimas:
3.galimybė ką daryti.
Ir kažkodėl ši teisės samprata pas mus labai dažnai pakeičia visas kitas.
Tik nesuprantu, kaip su tokia teise galime kalbėti apie teisinę valstybę.

Manu,       2020-08-11 12:27

kad telieka ir mums palaikyti teisėjos Neringos iniciatyvą ir balsuoti už Drąsos kelio partiją.

Only Media       2020-08-11 11:44
Žodžio laisvė...       2020-08-11 11:28

Ar Matijošaitytė Lietuvoje nėra tokia pati baltarusiška jermošina?

Vinculis       2020-08-11 10:28

Jei registruos, valstiečiams ir dar kai kam - KAPUT, vien tik dėl to negali šito būt.

tiek       2020-08-11 9:04

mano balsas   - tikrai atiteks kovotojai su iškrypėliška sistema - gerb. Neringai Venckienei. Žmonės , turim palaikyti tokį žmogų,nejau Seime vėl “sėdės” kaip prikepę užpakalius kažkokie broileriai , kabyliniai tipeliai .Mums toks pasirinkimas tiesiog naudingas kiekvienam asmeniškai .Atmetus tas įžūlias ,vis daugiau teisių mūsų sąskaita reikalaujančias “mažumas”.

vladas.vilimas@gmail.com       2020-08-11 8:23

” Ir nors Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas atitinkamas priimtas, tačiau teisinis reglamentas nebuvo pakeistas“.(copy).Ką tai reiškia?Panašu į kaimynę Baqltarusiją

stasys        2020-08-11 6:26

Pliurpalai kai visada iš lapelio . Jus čia ponia N.Venskiene kai kandidatuosite į Garliavos merus ,ant bačkos‘  va taip galėsite aiškinti . Čia kalba eina apie viena svarbiausiu Lietuvos valdžios institucijų į kuria papulti gali tik aiškios moralinės orientacijos žmonės .. ir jokie 9 punktu sąrašėliai negali apibrėžti kas yra dora ,sąžiningumas, pareigingumas ir Tiesos mylėjimas .Paminei duotą žodį ir pasitikėjimą antra karta nebusi reabilituotas . Metu patirtis rodo įsileisti į Seimą netinkama asmenį daug lengviau nei ji po to iš ten iškrapštyti . Prieš tai Jus turėtumėte visus įtykinti jog nesiekiate Seime pasislėpti nuo teisingumo . Anekdotas .

pagal stalino-putino teisę?       2020-08-11 4:38

N.Venckienė nekvaila, puikiai žino, kad Lietuvoje veikia nusikalstama stalino-putino teisė: t.y. viską sprendžia pizdukėliai.
Bet galima pagirti jos idealizmą - ji teisi, teisi, teisi - kiek neūbautų komunistėliai, kgbistukai, stribvaikiai - mūsų ‘teisėsaugos” valdantys.


Rekomenduojame

Situacija sveikatos srityje: dr. Rimo Jankūno ir Andriaus Gudaičio pranešimai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: šįkart boikotas gali pavykti, mat valdantieji pataikė į savo tradicinius rėmėjus, o jų balsas dangų pasiekia

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra ‘Realpolitik’

Ramūnas Aušrotas. Seimo narė Morgana Danielė platina teisiškai ydingą ir socialiai neatsakingą informaciją

Ignas Vėgėlė. Kodėl mes taip orientuojamės?

Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Dominykas Vanhara. Kas yra blogai su šia publikacija?

Lenkų premjeras: Lenkija bus geriausia vieta gyventi Europoje

Rasa Čepaitienė. Prieš pišizmą nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.