Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Prokuratūra, Teismai

Neringa Venckienė. Apie selektyvų teisingumą

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 18 d. 21:23

16     

    

Neringa Venckienė. Apie selektyvų teisingumą

Tas juokingai rūstus teisingumas, kai sunkiais nusikaltimais kaltinamieji gyvena laisvai, o juokingai mažais – varžomi apykojėmis, užstatais ir reikalavimais būti namuose nakties metu.

Vasario 14 d. kreipiausi į Panevėžio apygardos teismą prašydama panaikinti visas man taikomas kardomąsias priemones.

Šiandien Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad visos N. Venckienei paskirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra, 10 tūkst. eurų užstatas bei asmens dokumentų paėmimas – yra tinkamos, nėra diskriminacinės, tačiau sušvelnino kardomąsias priemones suteikdamas galimybę  laisvai ir be apribojimų judėti visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, nustatant didesnę kontrolę nakties metu.

Apie išskirtinę teismų praktiką taikant man kardomąsias priemones

Jau nuo pat pirmų ekstradicijos dienų man tenka susidurti su Lietuvos teisingumo bendruomenės, nepaisant JAV Valstybės Departamento imperatyvaus įpareigojimo Lietuvai teisti mane tik už nesunkius nusikaltimus, požiūriu, esą aš pavojinga, galinti pabėgti, nusikaltėlė ir man turi būti taikomos kuo griežtesnės kardomosios priemonės.

Pirmuosiuose teismų posėdžiuose nusistovėjo aiški tendencija vykdyti visus griežčiausius Lietuvos prokuratūros prašymus, vėliau nežymiai juos švelninant.

Pirmasis teismas skyrė pačią griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, laikant tardymo izoliatoriuje, vėlesnis numatė dokumentų poėmį, 10 000 užstatą, intensyvią priežiūrą 500 metrų atstumu – iš esmės namų areštą. Dar vėliau, prokuroras mano prašymu pakeitė intensyvios priežiūros sąlygas: įpareigojo nenutolti nuo gyvenamosios vietos daugiau kaip 10 km atstumu šiaurės (šiaurės rytų ir šiaurės vakarų) kryptimi ir 2 km pietų (pietryčių ir pietvakarių kryptimi).

O šiandien Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad visos N. Venckienei paskirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra, 10 tūkst. eurų užstatas bei asmens dokumentų paėmimas yra tinkamos, nėra diskriminacinės ir suteikė galimybę laisvai ir be apribojimų judėti visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, nustatant didesnę kontrolę nakties metu.

Kardomosios priemonės neadekvačios – neatitinka būtinumo ir proporcingumo kriterijų

Priminsiu, kad Jungtinės Amerikos Valstijos sutiko, kad baudžiamasis persekiojimas mano atžvilgiu gali būti vykdomas tik dėl keturių, didelio pavojaus visuomenei nekeliančių  veikų. Tai trys nesunkiais traktuotini nusikaltimai ir vienas nusižengimas, už kurį numatyta bausmė, nesusijusi su laisvės atėmimu.

Be to, mano sulaikymas dėl ekstradicijos tęsėsi 21 mėnesį, kuris privalo būti įskaitytas į skiriamą bausmę. Jei, žinoma, būsiu nuteista.

Be to, pats pabėgimo faktas, ko taip bijosi teisiniai persekiotojai, užtrauktų dar vieną baudžiamąją atsakomybę ir netekčiau sumokėto užstato – taip reikalingų mano tėvams ir man pragyvenimui reikalingų lėšų.

Šie išdėstyti motyvai, kai aš jau esu atlikusi didesnę bausmę, nei galėtų būti paskirta, patvirtina, kad bėgti nuo tyrimo dėl kaltinimų nesunkiomis veikomis negali būti paremti jokia nei buitine, nei teisine logika.

Teisingumas privalo būti vienodas, net mano buvusiems kolegoms

Šiuo metu iškeltos baudžiamosios bylos mano buvusiems kolegoms. Nors jie įtariami kur kas didesnėmis pavojų visuomenei keliamomis veikomis, jų kardomosios priemonės nepalyginamai švelnesnės.

Kyšininkavimu ir kitais nusikaltimais įtariamiesiems Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjui Egidijui Laužikui, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui Viktorui Kažiui, Konstantinui Gurinui ir Valdimarui Bavėjanui, Vilniaus apygardos teismo teisėjui Henrichui Jaglinskiui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas buvo pakeista į rašytinį pasižadėjimą, nors jie įtariami sunkesniais nei aš nusikaltimais, už kuriuos jiems gresia iki 10 metų laisvės atėmimo. Pažymėtina, kad jiems nebuvo paskirta ir jokių kitų kardomųjų priemonių.

Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, kuriam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir gresia iki 8 metų laisvės atėmimo, taip pat paskirta tik viena kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Eligijui Masiuliui, kuris yra kaltinamas sunkiais nusikaltimais: prekyba poveikiu, kyšininkavimu, neteisėtu praturtėjimu, už ką jam gresia 10 metų laisvės atėmimo bausmė, Vilniaus apygardos teismas panaikino visas kardomąsias priemones, kaip ir „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui – panaikintos visos kardomosios priemonės.

Man teismai taiko tik išimtinę praktiką

Akivaizdi teisminė praktika patvirtina, kad asmenims, kurie įtariami daug sunkesnių nusikaltimų nei aš padarymu, buvo paskirta tik viena kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Lyginant su man, nesunkiomis veikomis kaltinamam asmeniui, skirtomis kardomosiomis priemonėmis – akivaizdus teisingumo vykdymo selektyvumas mano asmens atžvilgiu.

Todėl klausimas, kodėl Lietuvos prokuratūra siekia mano asmens didesnio suvaržymo nei asmenų, apkaltintų nepalyginamai sunkesnėmis veikomis, taip ir lieka neatsakytas, atviras visuomenės svarstymui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2020-02-21 15:00

Kažkaip niekam liežuvis nepakyla Lietuvai palinkėti kantrybės, su ta jos nelaime , turint tokia piliete . Vargas ir gėdos stulpas .. pavyzdys to kas nutinka kai ilgi metai darbo teisme apsuka žmogui protą ir padaro jį pagiežinga net savo asmeniniams likimui .. To neturėtu būti demokratiškoje visuomenėje , o užuojauta ne visada geriausias vaistas sergančiam.

Dzeikas       2020-02-21 14:59

2-m klausimams ir 1-am pasiulymui:
I tavo klausima nera trumpo atsakymo. Tokie dalykai imanomi kai teise ir politikos tarnaite. Kitais zo, politikos primatas teisei.
Dabartiniai valdziai, vienas is jos politikos krypciu - uzdusinti Mergaites byla , ir jei tam reikes - uzdusint nukentejusius ir liudininkus. Teise priestarauja? I ka remiasi teise? Kas jos garantas? Konstitucija ir, tame tarpe, TARPTAUTINE teise. Su tarptautine tvarkyti nusamdyti patriotai - jie turi cypti apie “Lietuva praradusia suverenuma istojus i ES”. Kad butu suabejota taja teise.
Su vidaus teise paprasciau.Politikos primato nuostata PALAIKOMA TAUTOS. Todel rurinti tauta per visas jos skyles ji pati ir igalina , suteikia carte blanche politikams.
Pamenate kai pavilneje vietiniai koloradai treniravosi miske karo veiksmams, peintbola zaide. Kazkas paskunde policijai atvyke pareigunai ateme dazasvydzius , surase protokolus , skyre baudas. VISI veiksmai ir kaltinimai buvo N E T E I S E T I.Nuo kada zaist dazasvydi draudziama? O jeigu ka koloradai ir pazeide, tipo nuoruka numete tai tam buvo skirtos neadekvacios bausmes.
Dabar, tokiomis paciomis priemonemis ir tokiu paciu stiliu ir taktika taikoma Venckienei ir pedofilijos priesams dusint.
Na tai ponai patriotai, uz ka kovojote - ta ir gavote.
Vakar blogi jus dusinote kitu blogiu, siandien tuo blogiu dusina tesiuosius.
O patriotai varvindami putas is nasru irodineja man, kad “tauta ne prie ko”.
Lygiai taip pat, kaip Espanjolos saloje (Haiti dabar) negrai sukile iszude visus baltuosius (ir mulatus, todel haitieciu negrai labai tamsios odos). Paskui ju vierchas zudynes naudojo susidorojimui su bet kokia opozicija is tu paciu negru tarpo, mazdaug ateina kostiumuoti zaliukai , viesai ir vidurdieni perpjauna gerkle skutimosi peiliu kokiam populiariam opozicijos lyderiui, paaiskina - “jis nepagarbiai pasisake apie Prezidenta” - ir pasisalina.
Na negrams negru teismas, lietuviams - lietuviskas.

Kis       2020-02-21 14:39

Lietuvoje atsiras tvarka ,kai aukstuose postuose atsises tokios morales teisininkai ir bendraminciai,tokios kaip Venckiene,tai idealas kancios ir doroves pavyzdys,o pulinius senai reikia varyti lauk.Tai bus ne metu ,net ne desimtmeciu darbas.Viskas persmelkta melu,o melas gan stipriai surisa zmones viena virvele.Negi jus manote,kad Landzbergis dedule bijo,o anukas nezmoniskai “uzjaucia “Buvusiems ir dar siandiena gerai atliekantiems darbus KGB dirbancius ?Aisku,kad jiems reikalinga ta banda uzimanti aukstus postus valstybes valdyme,kurie vien nuo zvilgsnio puola veikti.Reikia paprasciausiai pazadeti,kad bus baudziami(nelabai) tie kas kenke Nepriklausomybes metus,o dirbanciu mums priesKremliu tokiu,nerasi ir su zvake?

2 klausimai ir 1 pasiūlymas       2020-02-21 10:57

Klausimai.1.Kokiu būdu Lryto žvaigždė A.Kuznecovaitė matė Deimantę?Už kokius nuopelnus,kieno įgaliota ji susitiko su saugomomis motina ir dukra?
2.Ar išauš toks rytas,kai Lryto melagienos rašytojai atsakys už savo melą?
Ir utopinis pasiūlymas - susivaldykite nuo stasio peizalų komentavimo!Jūs kalbat apie partijų ne vieningumą,bet patys niekaip negalit apsieit be stasio šėrimo savo atsiliepimais.Tada klausimas:KODĖL?

sąsiui       2020-02-19 16:21

Į Rusiją kaip tik greičiausiai pabėgo vienas iš Venckienės persekiotojų, savo karjerą karūnavęs girta žmogžudyste. Tai buvęs teisėjas Vitalijus Kondratjevas. Sutapimas, ar ne, bet Rusijos FSB yra aukštas pareigas užimantis pareigūnas tokia pavarde Karaliaučiuje.
O Venckienė kaip tik bėgo į priešingą pusę - į JAV. Į Rusiją su pedofilais kovojantiems bėgti pavojinga, kur pedofilų netrūksta visoje Putino klikoje, kalbama, kad net patsai yra labai neabejingas berniukams. Apie tokį Žirinovskį ir kalbėti netenka, ten seniai viskas žinoma.
Taip pat joks mąstantis žmogus negalėjo nepastebėti keisto Kremliaus tylėjimo Garliavos įvykių fone. Kremlius turėjo galimybę dėti į šuns dienas Lietuvą, bet kažkodėl kantriai tylėjo ir reiškė visokius keistus kaltinimus dėl rusų kalbos ribų siaurinimo ir panašius.
Na ir lyginti “Snoro” banditus su Venckiene apskritai yra nelogiška. Kaltinimų skirtumas yra labai akivaizdus. Vieną dieną, kai tave iššifruosim, jei paaiškės, kad tamsta buvai susijęs su “teisėsauga”, teks kelti skandalą dėl visų bylų, susijusių su p.sąsiumi, nes baisu ir pagalvoti ko galėjo pridirbti tokio mąstymo veikėjas. Viskam ateina savas laikas.

>> norėjau tikėti...       2020-02-19 12:49

Kai išmesite televizorių į šiukšlyną, mažiau kuo norėsite tikėti. Atsikurs mąstymo galia. Ir spjaukite į barzdą visiems, kurie čiulbės apie privalomą balsavimą. Kai liko tik blogas ir blogesnė, tiesiog nėjau balsuoti. Aišku, nebus taip, kad boikotuotų visi, bet kai kas nors bus išrinktas 5 ar 10-ies procentų tautiečių, bus galima eiti ir piketuoti, žygiuoti tūkstančiams, kol atsistatydins. Kito kelio kovoti prieš mafiją gal jau ir nebeliko…

putino banditėliai valdo       2020-02-19 11:33

apsiautę prokurorų ir teisėjų mantijomis, užimantys aukščiausius postus TM, VRM bei vyriausybėje (kai kurie ir lietuviškai moka) putino banditėliai pilnai kontroliuoja ir valdo Lietuvą.

stasys        2020-02-19 11:31

stasiui 2020-02-19 9:48 > kiek supratau Panevėžio teismas irgi nuėmė apykoję ir leido įtariamajai judėti po Lietuva be apribojimu .smile Na taip liko užstatas 10 000 eu. liko paso paėmimas bet tokios priemonės neužkerta galimybės įtariamajai vis dar pabėgti į Rusija ..ir ten pasislėpti ..smile) Panašiu atveju Lietuva jau turėjo JK kai pabėgo Snoro akcininkai iš po teisėtvarkos sparnelio . O dėl korupcionieriu prašom prašom .. kas atriekta demokratijos ne stasio galiose drausti ..

stasiui       2020-02-19 9:48

sitas straipsnis skiriasi tuo, kad yra parasytas po neseno teismo sprendimo panaikinti masiuliui kardomasias priemones. todel yra labai savalaikis, nes butent parodo selektyvu teisingumo taikyma musu salyje. suprantu, kad nekenciate Venskienes, net nerupi, kodel. taigi gal malonekite leisti ir kitiems taip pat nuosirdziai nekesti korupcijos, ir jos gyneju?

stasys        2020-02-19 9:00

Nušluosčius sloguojančias nosis komentatorių norėtusi paklausti o kuo skiriasi šis str.  nuo kito , seniau publikuoto ? “Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą”  Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 14 d. 7:01 .Trukt už vadžios ir vėl nuo pradžios .

Dzeikas       2020-02-19 7:27

Bylos sprendimas, jos baigtis bus laiko zyma, indikatorius kuris apspres ar Lietuva valstybe ar Sodoma ir Gomora.
Antruoju atveju jos baigties uzdelsimas bus tik galimybe, laiko lagas pasitraukti teisuoliams.

norėjau tikėti, kad       2020-02-19 3:17

naujasis prezidentas tars žodį... Norėjau tikėt, balsavau už jį. Net simpatiška prezidentienė neišeina , nepasidomi - ar dar gyvos dvi paidofilų
išnaudotos mergaičiukės. Viena su išmatų nelaikymu, nelaimėlė, buvo tiduota gal jau 9 kartą sulaikytam Naruševičiui už profesinę ligą - automobilių vagystę. Jisб gavęs parėdymą dingti, išnykti, išmovė į Vokietiją. Kur Orinta Naruševičiūtė, taip reikalinga pedofilijos bylos tyrimui?! Kas buvo toks galingas, kad Naruševičius buvo staigiai paleistas iš daboklės, gal kalėjimo? Paidofilų vadas turėtų sėdėti aukštame poste, kad paleistų tokius sunkius nusikaltimus padariusius asmenis iš kalėjimų, o nekaltus apkaltinti. Kuo skvernas susijęs su paidofilais, kad davė nurodymą 240 iki ausų ginkluotiems policistams atakuoti Klonį ir užgrobti Deimantę. Ir staiga - karjera- Vidaus reikalų miisteris, atėmęs Ž.Ilgauskui LR pilietybę, dabar MT pirminykas. Ach, Dievulis jį jau nubaudė. Liga suvaldyta, bet, deja, iš kūno ji jau nebeišeis. Sunkiai visi sumoka už savo nusiklatimus prieš vaiką. Laikykitės, Neringa. Tiesa turi nugalėti. Ir būkite atsargi. Paidofilai nemiega. Jie BIJO!!!

Tvankstas       2020-02-19 1:10

Pridėsiu.
Ši paidofilijos byla amžius degs, rusens Lietuvos žmonėse, kiekvienoje kartoje atsiras nauji tyrėjai, kurie savo laisvalaikį skirs išsiaiškinti Tiesą. Visi prieis prie to paties, kas buvo žinoma ir ką skelbė Neringa, kurios gyvenimas, negana to ir artimųjų gyvenimai, buvo sudegintas ant paidofilų laimės laužo.
Visi prieis prie to paties klausimo – koks Orintos ir Deimantės likimas, ar jos liko gyvos, užaugo ir gyveno savo suaugusiųjų, štai ši bylos dalis liks labiausiai apgaubta miglų ir jose bus kuriami lakių šventasiejų (fantazijų) mutai (mitai).
Nepadės jokie dokumentų įslaptinimai, nors ir 75 metams, daugybė dalykų nesunkiai nustatomi logiškai išvestiniu (dedukcijos) būdu.
Lietuvos katalikų bažnyčios vadovai savo abejingumu (taip pat tikėtinu galimų kunigų – paidofilų dangstymu) šiai paidofilijos bylai atstums daugybę dar tikinčiųjų katalikų, atstums ir kunigus, kaip jau atstūmė kunigystės atsisakiusį Garliavos kleboną J. Varkalą – nuoširdus tikintis katalikas negali būti abejingas mergaičių suluošinimui, žmonių žūtims vardan iškrypėlių paidofilų pasitenkinimo laimės nuleisti sysalą, bandymus paslėpti nusikalstamus veiksmus dirbtinai kuriant bylas Kedžių giminei už teisybės ieškojimą ir išviešinimą, siekiant užgniaužti, nutildyti, nužudyti.
Neringa liks Lietuvai visiems laikams kaip kovotoja už TIESĄ, kurios gyvenimas sunaikintas vardan paidofilų laimės išleisti sysalą į mažametes mergaites nebaudžiamai.

Šioje       2020-02-18 23:07

byloje tėra vienas sąžiningas teisėjas - tai šalies visuomenė. Jai žodžio niekas neduos, bet ji gali jį pasiimti pati.

Vida       2020-02-18 22:08

Garliavos istoriją tik parodė kad teisingumo Lietuvoje nėra, nes niekas net nebandė sustabdyti to (  aš neturiu tam net žodžių) kas vyko. Tai sveiku protu neįmanoma paaiškinti. Visada mintyse linkiu Jums stiprybės. Manau galima pasiklauti tik Karma. Kuo ilgiau gyvenu tuo labiau įsitikinu, vienam nueinant kitam pareinant.

stasys        2020-02-18 22:05

alfa.lt/straipsnis/50412563/teismas-susvelnino-n-venckienei-intensyvios-prieziuros-salygas .. smile oij laukiam laukiam Daukanto aikštėje ..kovo 17 .smile)))

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.