Dienos aktualija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 10 d. 7:50

43     

    

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Vytautas Matulevičius | abi.lt

Prieš daugiau nei dešimtmetį Lietuvą sudrebino dar neregėtas pedofilijos skandalas, nusinešęs ne vieno žmogaus gyvybę. Jo epicentre atsidūrė teisėja ir būsima šalies parlamento narė Neringa Venckienė, stojusi ginti savo mažametės dukterėčios Deimantės. Sulaukusi grasinimų, N. Venckienė 2013 metais nusprendė išvykti į Jungtines Amerikos Valstijas ir čia pasiprašė politinio prieglobsčio.

Po penkerių metų nežinios Lietuvą pasiekė informacija, kad buvusi teisėja sulaikyta Čikagoje ir kad pradedama jos ekstradicijos procedūra. Nors N. Venckienė kreipėsi dėl politinio prieglobsčio vos tik atvykusi ir byla turėjo būti nagrinėjama šių metų liepos mėnesį, jos prieglobsčio svarstymas buvo netikėtai nukeltas į 2022 metus. Tuo pačiu metu Lietuvos ekstradicijos prašymas dėl buvusios teisėjos ir šalies parlamento narės buvo patvirtintas JAV vyriausybės, tad tikėtina, kad N. Venckienė artimiausiu metu bus grąžinta į Lietuvą.

Buvusi teisėja ir parlamento narė Neringa Venckienė sutiko duoti išskirtinį interviu portalui abi.lt po beveik penkerių metų tylos.

Kaip Jūs jaučiatės? Kokia pirma mintis atėjo į galvą, kai išgirdote, kad būsite grąžinta į Lietuvą?

Būdama teisininkė, žinojau, kad yra labai mažai šansų dėl ekstradicijos bylos nagrinėjimo JAV Auksčiausiajame Teisme, į kurį kreipėmės. Bylų atranka – kaip ir Lietuvoje. Tik JAV atrenka vienas teisėjas, o Lietuvoje – trijų teisėjų kolegija.

Esu visiškai sveika ir tvirta. Esu pasiruošusi grįžti į Lietuvą. Man tik labai gaila mano sūnaus ir mano tėvų, kurie dėl mano suėmimo patiria skausmą.

Ar nesijaučiate nusivylusi šalimi, kurioje tikėjotės susirasti užuovėją nuo persekiojimo? Juk Jungtinės Valstijos – kone teisinės valstybės etalonas pasaulio akyse, jos yra suteikusios politinį prieglobstį daugybei nepagrįstai persekiojamų žmonių, o Jus nusprendė atiduoti į rankas tų, nuo kurių bėgote. Kuo Jūs paaiškintumėt tai?

Žinoma, kad esu šiek tiek nusivylusi. Tikėjausi, kad bus žmonių JAV Vyriausybėje ir teismuose, kurie supras, kas vyko Lietuvoje. JAV pasirinkau kaip teisingumo ir demokratijos šalį. Bet, jau gyvendama JAV, aš mačiau, kad ši šalis nėra ideali, kad taip pat turi daug daug problemų.

Iš tiesų JAV yra suteikusios politinį prieglobstį daugybei nepagrįstai persekiojamų žmonių, bet lygiai taip pat – apgyvendinusios ir daugybę tokių asmenų, kurie atsivežė milijonus, sukauptus iš korupcinės ir kitos neteisėtos veiklos.

Lietuva pasinaudojo ekstradicijos sutarties su JAV spragomis, dėl kurių aš neturėjau teisės pateikti įrodymų, o Lietuvos Vyriausybė – galėjo. Todėl jos pateikti melagingi faktai be tai patvirtinančio vaizdo įrašo buvo vertinami kaip tikimybė, kad aš galimai padariau nusikaltimus.

Be to, JAV teismai pagal ekstradicijos sutartį neturi teisės spręsti dėl politinio persekiojimo. Tai gali padaryti tik vykdomoji institucija – Valstybės departamentas.

O Jums kaip teisininkei nekeista, kad Jūsų ekstradicija pradedama vykdyti, net neišnagrinėjus Jūsų prašymo dėl politinio prieglobsčio suteikimo? Iš pradžių dėl nežinomų priežasčių nagrinėjimas nukeliamas net į 2022 metus, o po to paaiškėja, kad jo apskritai nebus, nes Jūs jau išduodama Lietuvai. Kaip tai suprasti? Ir ar tai nėra Jūsų teisių ir JAV įstatymų pažeidimas – palikti Jūsų prašymą net nesvarstytą?

Aš tikėjausi, kad bus nagrinėjama politinio prieglobsčio byla. Iš tiesų keista, kad nelaukiama rezultatų joje ir kad prieglobsčio bylos nagrinėjimas atidėtas nepaaiškinus priežasčių. Priešingai nei ekstradicijos byloje, į politinio prieglobsčio bylą galima pateikti įrodymus. Žinoma, mane išsiuntus iš JAV, prieglobsčio bylos nagrinėjimas tampa beprasmis.

Nemanote, kad dėl šitos kolizijos Jūsų advokatai turėtų skubiai kreiptis į teismą? Ar Jūs jau nuleidot rankas?

Advokatai sako, kad JAV įstatymai to nereguliuoja.

Mane suklusti privertė dar anksčiau priimtas Čikagos teisėjos sprendimas, kuriame sakoma, kad Jūs turėsite visas galimybes apsiginti savo teises ir Lietuvoje. Jie tikrai mano, kad mes jau esame teisės viršenybės šalis, kurioje kiekvienas to panorėjęs gali apsiginti savo teises? Ir net tokioj byloje kaip Jūsų, kur vienas po kito žūna įtariamieji?

Keista ir tai, kad teismo posėdžio metu JAV teisėjai klausė: „Ar gali tai vykti Lietuvoje? Juk Lietuva yra draugiška Jungtinėms Valstijoms šalis.“ Argi pagal draugiškumą sprendžiama dėl kurupcijos, politinio persekiojimo?

Visi atsimena, kaip aš bandžiau ginti savo teises Lietuvoje, reikalaudama vaizdo įrašų iš 2012 m. gegužės 17 d. įsiveržimo į mūsų namus, ir kuo tai baigėsi. Seimui naikinant mano kaip teisėjos neliečiamybę, įrašai išvis nebuvo pateikti, o naikinant mano kaip Seimo narės imunitetą, tų įrašų buvo pateikta tik 12 sekundžių. Įsivaizduojat, iškupiūruoji, nuslepi tai, kas nenaudinga, ir pateiki. Arba išvis neduodi. Ir tai vadinama galimybe apginti savo teises.

Visuomenė taip pat turbūt dar prisimena, kaip buvo nuteista garbinga profesorė onkologė L. Bloznelytė-Plėšnienė, kaip teismas nusprendė, kad advokatas Černiauskas Deimantės nenešė, nors visa Lietuva matė, kad – nešė, kaip mano tėvai nuteisti daugybę kartų net neaišku už ką… Kaip mano mamą ir kitus žmones nuteisė už nusikaltimus, dėl kurių JAV atsisakė mane išduoti, kaip per mūsų namų šturmą kieme stovėjusius žmones tampė po teismus daugiau nei penkerius metus, kaip aklą R. Ivanauską nuteisė dėl to, kad buvo mano brolio draugas… Galėčiau vardinti ir vardinti pavyzdžius, kai Lietuvos teismams visiškai nebuvo įdomi tiesa.

Nemanau, kad JAV teisėjai nežino, kas dedasi Lietuvoje. Gal kažkada paaiškės tokio sprendimo motyvai.

Jau rankos pirštų neužtenka suskaičiuoti žuvusiųjų ir mirusiųjų, kurie buvo susiję su šia istorija.

O gal Jūs tapote politinės konjunktūros auka? Juk jeigu Jums būtų suteiktas politinis prieglobstis, tai būtų kaip spjūvis į veidą artimai sąjungininkei. Nes toks sprendimas būtų tolygus pripažinimui, kad Lietuva neatitinka teisinės valstybės kriterijų.

Tikriausiai tai yra politiniai susitarimai. Visiems žinoma, kad JAV yra įrengusios karines bazes Lietuvoje.

Tačiau tai, kad aš esu išduota, nepadaro Lietuvos teisine valstybe. Kiekvienais metais JAV rengia ataskaitas apie užsienio šalis. Iš ataskaitų aišku, kad Jungtinėms Valstijoms žinoma apie korupciją Lietuvoje, apie nepasitikėjimą teismais.

Mano atveju iš visos Lietuvos prokurorų kūrybos liko tik keturi kaltinimai. Tik keturi iš 39! Ir visi jie susiję su 2012 metų gegužės 17 diena, kai buvo pagrobta Deimantė. Manau, tai daug ką pasako.

Svarstant, kodėl taip nutiko, man iš galvos vis neišeina JAV milijardieriaus ir prezidentų bičiulio Epsteino pavardė – to, kuris neseniai buvo apkaltintas lytiniu nepilnamčių išnaudojimu ir rastas kameroje nebegyvas. Atpažįstate paralelę? Jis taip pat nesulaukė teismo, kaip jo nesulaukė ir daugelis pedofilijos bylos figūrantų Lietuvoje. Ar tik nėra taip, kad ir Jungtinės Valstijos šioje srityje turi nemenkų problemų?

Žinoma, kad matau paralelę.

J. Epsteinas buvo rastas negyvas, kai nukentėjusiosios davė parodymus ne tik apie jį, bet ir kitus jas seksualiai išnaudojusius turtingus bei įtakingus asmenis, Epsteino draugus.

Visai neseniai JAV priėmus įstatymą, kad pedofilijos aukos gali ir po daugybės metų nuo išnaudojimo kreiptis dėl tyrimo, paaiškėjo vaikų seksualinio išnaudojimo mastas šalyje. Iš tiesų JAV turi didelių problemų šioje srityje. Vien Pensilvanijoje 300 kunigų seksualiai išnaudojo daugiau kaip 1000 vaikų. O kiek dar aukų nenorėjo viešintis?

Seksualinė laisvė nuėjo į kraštutinumus. Esu skaičiusi straipsnių, kad yra bandoma pedofiliją pripažinti liga ir panaikinti baudžiamąją atsakomybę. Taip pat esu skaičiusi apie bandymus įteisinti santuoką ne tarp dviejų, bet grupės asmenų.

O kaip Jūs manote, ar prie Jūsų nesėkmės galėjo kaip nors prisidėti prezidentas Valdas Adamkus? Na, kaip turintis aukšto lygio ryšių Jungtinėse Valstijose, ir pan.? Nes, kiek prisimenu, jis nebuvo didelis Jūsų mylėtojas?

Gerai atsimenu, kaip buvęs prezidentas Valdas Adamkus viešai pareiškė, kad reikia viską užbaigti pedofilijos byloje. Seksualiai išnaudotas vaikas jam nerūpėjo.

Nežinau apie jo įtaką JAV, bet keista, kad dabartinis prezidentas G. Nausėda konsultuojasi su juo. Adamkaus prezidentavimo laikai nieko gero Lietuvai neatnešė.

O kiti politikai? Ir ar galėjo prisidėti taip vadinamo „valstybininkų“ klano atstovai, kurie greta V. Adamkaus yra siejami su slaptu CŽV kalėjimu Lietuvoje? Čia negalėjo būti koks nors ryšys pagal principą „paslauga už paslaugą“?

Įtaką bandė daryti buvęs ambasadorius JAV Ž. Pavilionis. Šioje šalyje taip pat turi ryšių D. Grybauskaitė. O kas tiksliai prisidėjo, aš nežinau.

Dabartinėje geopolitinėje situacijoje, esant stipriai Rusijai, Kinijai, amerikiečiams yra labai reikalinga mažų, tegul ir korumpuotų bei pažeidžiančių žmogaus teises valstybių pagalba. Kas Jungtinėms Valstijoms yra Lietuva? Tik Rusijos kaimynė.

Tokiu rakursu turbūt reikėtų žvelgti ir į slapto CŽV kalėjimo atvejį, pripažintą Europos Žmogaus Teisių Teismo, bet ne Lietuvos vyriausybės. Tai yra gėda, kad mes dalyvaujame panašiuose sumanymuose užsienio šalių prašymu.

O kas link „valstybininkų“ klano vaidmens, tai siūlau nepamiršti, ką apie tai kalbėjo saugumo pulkininkas V. Pociūnas. Prisimenate žodžius, kad juos visus vienija „žydrumas“? O kas yra „žydrumas“ – netradicinė seksualinė orientacija ar pedofilija?

D. Kuolys kažkada irgi kalbėjo apie „valstybę valstybėje“, apie jos narius, švenčiančius, nakvojančius vaikų globos namuose.

Bet, kalbant apie Jungtines Valstijas, buvo du kongresmenai – Chris Smith ir Randy Hultgren – kurie kovojo už Jus. Ir net įregistravo Jums palankų įstatymo projektą Kongrese, taip pat surengė Jums skirtus klausymus vyriausybinėje Helsinkio komisijoje. Ar nenutiko taip, kad jiems tiesiog pritrūko laiko išjudinti inertišką biurokratijos mechanizmą?

Iš tiesų kongresmenai Chris Smith ir Randy Hultgren stengėsi iš visų jėgų padėti.

Nežinau, ar pritrūko laiko, ar Jungtinės Valstijos turi per daug savų problemų.

Kiek skaitau spaudą ir žiūriu žinias per televiziją, Kongresas ir JAV žiniasklaida susikoncentravę tik į Prezidento Trumpo apkaltą, Kiniją, Rusiją, sieną tarp Meksikos ir JAV, nelegalius imigrantus. Tai pagrindinės temos, kuriomis gyvena JAV.

Dabar sugrįžkim į Lietuvą. Ne tiesiogine prasme – mintimis. Ko Jūs tikitės iš šio savo gyvenimo etapo? Pradedant ta akimirka, kai būsite išlaipinta iš lėktuvo Vilniaus aerouoste?

Pirmiausia tikiuosi pamatyti žurnalistus.

Po to tikiuosi, kad man bus leis susipažinti su atliktu ikiteisminiu tyrimu. Buvęs Generalinis prokuroras D. Valys skelbė, kad turi įrašą, kuriame aš spardau Stankūnaitę, tai noriu tai pamatyti. Prokuratūra į JAV pranešė, kad aš barikadavau namą, rakinau duris, todėl taip pat noriu pamatyti tą įrašą. Ir apskritai noriu susipažinti su visu vaizdo įrašu, kuris nebuvo pateiktas nei Seimui, nei JAV pareigūnams.

Taip pat noriu kuo greičiau pamatyti savo tėvus, kurių dėl jiems iškeltų baudžiamųjų bylų negalėjau sutikti 6 metus.

Ar jausitės saugi ir nebijosite dėl savo gyvybės? Jūsų tėvai rašė laišką prezidentui G. Nausėdai, prašė garantuoti, kad su Jumis nebūtų susidorota, bet gautame atsakyme apie tai – nė žodžio. Lyg tai būtų tokia nereikšminga smulkmena, apie kurią net neverta šnekėti.

Žinoma, kad Lietuvoje nėra saugu. Tik viešumas gali užtikrinti mano saugumą. Galbūt prieš prezidento rinkimus mano tėvų prašymas butų patekęs į priešrinkiminius pažadus.

Įprastai kadenciją baigęs ir išrinktasis prezidentas apsikeičia tam tikra informacija. Kaip Jūs manote, kokiu žinių bagažu apie Jus ir Jūsų bylą su G. Nausėda galėjo pasidalinti D. Grybauskaitė?

Kiek aš supratau, tai D. Grybauskaitė buvo ne vaiko, mano brolio ar mano, bet priešingoje pusėje. Teisėjas E. Gladutis, nutraukęs dalį pedofilijos bylos, D. Grybauskaitės dekretu perkeltas į Auksčiausiajį Teismą, S. Skvernelis iš Generalinio komisaro po gegužės 17-osios šturmo tapo Vidaus reikalų ministru, o Garliavoje gegužės 17-ąją buvęs komisaras R. Požėla tapo Generaliniu komisaru. Ne tik šiems, bet ir daugiau kitų buvo atsilyginta su kaupu.

Prisiminkite, kiek lindo į viešumą dėl pedofilijos bylos Konstitucinio Teismo pirmininkas E. Kūris, po ko gavo vietą Strasbūro teisme. Prisiminkite tuos reikalus viešai komentuojantį Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto dekaną V. Nekrošių. Nemanau, kad „Snoro“ bankroto byla atsitiktinai pateko dekano pusbroliui Andzej Macijevskiui, kuris po jos nagrinėjimo taip pat tapo Aukščiausiojo Teismo teisėju.

O A. Valantinas, netekęs Generalinio prokuroro pareigų dėl aplaidaus pedofilijos bylos tyrimo, prezidentės dekretais tapo teisėju, o po to – ir Apeliacinio teismo pirmininku.

Taigi beveik aišku, kokia informacija galėjo pasidalinti D. Grybauskaitė. Manau, kad ji manęs neatleido iš teisėjų tik dėl rinkėjų požiūrio, nes laukė antra kadencija.

Tai išeitų, kad vadinamieji Garliavos įvykiai Lietuvą ne suskaldė, kaip teigiama, o priešingai – sucementavo? Bent jau elitą?

Mano nuomone, korumpuotą elitą Garliavos įvykiai suvienijo.

Neabejoju, kad pedofilijos byla R. Jancevičiui (Vilniaus apygardos prokuratūros vadovui – red.) pateko neatsitiktinai. Kodėl iš bylos jis pašalino 6 tomus telefoninių pokalbių išklotinių? Kodėl man neleido susipažinti su jomis?

O kas paaiškėjo vėliau? Paaiškėjo, kad R. Jancevičius įsidarbino koncerne „MG Baltic“, kurio televizija visą ta laiką puolė vaiką ir jį gynusius.

Nežinau, gal R. Jancevičius pražiūrėjo, bet pedofilijos byloje yra likę A. Ūso pokalbiai, kuriuose jis siūlo pagalbą dėl „Leo LT“. Ką galėjo turėti bendra įtariamasis Ūsas su viduriniu išilavinimu ir „Leo LT“?

Kaip A. Ūsas galėjo būti Seimo pirmininko V. Muntiano patarėjas, turėti kabinetą savivaldybėje – šalia Vaiko teisių apsaugos tarnybos?

O Deimantės pirma apklausa, kai A. Ūso advokatas Deivis Valiulis, buvęs A. Sadecko patarėjas Seime, pareiškė: „Jūs nežinote, kam kelią pastojote“? Kaip tai suprasti?

Į viešumą kaip autoritetai mesti teisininkai E. Kūris, V. Nekrošius, žurnalistai R. Miliūtė, R. Valatka, N. Pumprickaitė ir kiti, mano įsitikinimu, buvo reikalingi ne abejonėms pašalinti, ne tiesai išsiaiškinti, bet klaidinti. Tie, kas sekė, ką jie kalba apie nužudymus, kaip komentuoja pedofilijos bylą, galėjo įsitikinti, kad tai prieštaravo jau nustatytiems faktams. Ar nors vienas jų bent kartą paminėjo net penkias mergaitės apklausas? Ar nors vienas analizavo vaiką tyrusių psichiatrų ir psichologų išvadas? Ar nors vienas pareiškė, kad prokurorai A. Kliunka, R. Petrauskas melavo dėl D. Kedžio pirštų atspaudų nusikaltimo vietoje? Ar kad yra liudytojų, jo šaudė ne D. Kedys?..

Pedofilijos bylai sužlugdyti, suversti kaltę dėl nužudymo mano broliui ir viešumoje jį šmeižti buvo mestos visos „valstybininkų“ pajėgos. Taip, taip, tų pačių, apie kuriuos jūs klausėte ir ant kurių krenta jau nebe pirmos mįslingos mirties šešėlis.

Jums pareikštų įtarimų skaičius, bėgant laikui, gerokai sumenko. Ar sugrįžus Jums negali būti pasiūlytas toks kompromisas, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika? Man toks įvykių variantas atėjo į galvą stebint, kaip metų metais buvo neskubama Jūsų ieškoti: skelbti paiešką lyg ir verčia užvestos bylos, o jokio noro – nėra… Ar tokia įvykių versija vis dėlto sunkiai tikėtina?

Lietuvos prokurorų fantazijai nėra ribų. Dar gerai, kad sukūrė „tik“ 39 kaltinimus, o ne dviem ar septyniais šimtais daugiau. Nes su 39-iais į Gineso rekordų knygą nepatekau, o štai su šimtais būčiau patekusi.

Į JAV atsiuntė daugiau kaip 300 puslapių, kuriuose išdėstyti kaltinimai. Prokuroras T. Krušna dokumentą pradėjo sakiniu: „Reikšdami Jums didžiausią pagarbą…“

Jau minėjau, kad keturi dar likę kaltinimai susiję su gegužės 17-ąja. Pagal JAV teismų sprendimus ir Lietuvos – JAV ekstradicijos sutartį aš galiu būti teisiama tik už nusikaltimus, dėl kurių esu išduota Lietuvai. Paradoksalu, bet galiu būti teisiama tik dėl dienos, kai buvo pagrobta Deimantė.

Bet jeigu vis dėlto būtų pasiūlytas kompromisas, ar Jūs sutiktumėt? Ar priešingai – vertintumėt tai kaip principų išsižadėjimą?

Po viso šito Lietuvos Vyriausybės melo ir persekiojimo man nereikalingi jokie pasiūlymai.

Prokuratūra turi įrodymus, kad aš nespardžiau, nebarikadavau, nerakinau durų, kad mane sužalojo, kad mano dukterėčią paėmė jėga.

Nėra dėl ko sutikti. Tie, kurie vykdė sprendimą gegužės 17-ąją, turėjo būti teisiami.

Aš niekada nebuvau išsižadėjusi savo principų.

JAV aš niekada nesislapsčiau, iš karto kreipiausi dėl politinio prieglobsčio, legaliai dirbau, mokėjau mokesčius valstybei, baigiau koledžą. Lietuvos Vyriausybei buvo žinoma mano gyvenamoji vieta, į Maršalų įstaigą Čikagoje aš atvykau pati.

Beje, Jums netikėtai pasitraukus iš Lietuvos, net dalis Jūsų šalininkų Jus kritikavo už tai, kad šitaip pasielgėt. Ir tvirtino, kad, turėdama tokį didžiulį žmonių palaikymą, Jūs privalėjote eiti „ligi galo“, o ne pabėgti. Mane visuomet šiek tiek stebina tie, kas reikalauja aukos iš kitų, bet vis dėlto ką Jūs galėtumėt į tai atsakyti?

Tie mano palaikytojai, kurie iš tiesų nuoširdūs, tikri draugai, džiaugėsi, kad aš su Karoliu išvažiavau. Aš galėjau likti, bet mano sūnaus ateitis ir saugumas buvo pirmoje vietoje.

Aš žinau tokių asmenų, kurie, dar man būnant Lietuvoje, kalbėjo, jog norėtų, kad aš būčiau suimta, nes taip jiems būtų lengva laimėti rinkimus. Jiems „iki galo“ reiškia būti Seime. Man „iki galo“ – kovoti dėl Deimantės. Jos jau nebuvo, kai aš išvažiavau.

Manau, mano nuojauta dėl persekiojimo pasitvirtino, nes prokuratūra, man išvykus, prikūrė dar daugiau nei 30 kaltinimų.

Savo apsisprendimą trauktis Jūs turbūt labai rimtai svėrėt. Kokios aplinkybės nulėmė, kad pasielgėt taip, kaip pasielgėt?

Apsisprendžiau per labai trumpą laiką – per dvi dienas. Tai nutiko po to, kai Seime pasklido kalbos, kad D. Grybauskaitė davė nurodymą sisteminėms partijoms naikinti mano imunitetą.

Aš žinojau, kad prokurorą D. Valį prezidentei buvo suradusi rašytoja V. Jasukaitytė, kad Valio tėvai buvo Jasukaitytės draugai. Manau, kad ne kieno nors kito, o būtent D. Grybauskaitės nurodymu Valys man iškėlė baudžiamąsias bylas po gegužės 17 dienos.

Aš jaučiau ir mačiau, kad D. Grybauskaitė nori su manimi susidoroti. Aš nežinau, kodėl Kauno apygardos teismo pirmininkas N. Meilutis išsigynė, kad jam skambino iš Prezidentūros ir siūlė, kad aš išeičiau iš teisėjų savo noru. Tegul tai būna ant Meilučio sąžinės.

Be to, apsisprendimą išvykti lėmė daugybė kitų dalykų: autoįvykiai, grasinimai…

Ribotos apimties interviu neįmanoma aptarti visko, bet vis dėlto – kaip Jūs dabar vertinate tuos įvykius, kurie sukrėtė Lietuvą ir sugriovė Jūsų ir Jūsų artimųjų gyvenimus?

Mano vertinimas niekada nebebus kitoks – niekas nėra garantuotas, kad jo vaikas netaps lytinio išnaudojimo auka. Ar kad tai nenutiks kam nors iš artimų žmonių.

Jei ne korupcija, įtariamų pedofilų ir jų bendrininkų gynimas, vaiko pagrobimas ir pradanginimas, pedofilijos bylos baigtis galėjo būti visiškai kitokia. Kitokie galėjo būti ir vaiką gynusiųjų likimai. Galbūt net kitoks visų mūsų gyvenimas Lietuvoje.

Atsiminkite, kad 2010 metų sausį Seimas po atlikto tyrimo konstatavo, kad visi mano brolio Drąsiaus Kedžio skundai buvo pagrįsti, kad pedofilijos byla visų instancijų prokuratūrose tirta aplaidžiai. O kur tie prokurorai – Ročienė, Kiuršinas, Čivinskaitė, Valantinas – šiandien? Jie ne tik grįžę į pareigas, bet ir paaukštinti. G. Ročienė net sugebejo iš valstybės prisiteisti tūkstantines sumas.

Ar tų įvykių paveikslas Jūsų akyse šiandien smarkiai skiriasi nuo to, koks buvo tuomet? Ar Jums pavyko vėliau sužinoti tai, ko tada nežinojote ir ko ligi šiol nežino visuomenė?

Tų įvykių paveikslas mano akyse beveik toks pat. Tik, aišku, šiuo metu yra daugiau informacijos apie korupciją, apie D. Grybauskaitės, sisteminių partijų narių tikruosius veidus, apie korumpuotus žurnalistus.

Būdama Lietuvoje, aš nežinojau, kad Liberalų sąjūdžio gretose su E.Masiuliu buvo A. Ūso giminaičiai, kad mane svarstęs ir kritikavęs teisėjas V. Kažys, V. Kondratjevo sprendimą galioti palikęs E. Laužikas bus įtariami kyšio ėmimu, kad E. Masiulis skolinsis pinigus alkoholio dėžėje, kad D. Grybauskaitė, pasivadinusi „tulpe“, susirašinės su E. Masiuliu, kad ji aukštins pareigose vieną po kito…

Tai ko gero, jeigu Jūs būtumėt likusi čia, jie visi ir būtų sprendę Jūsų likimą – įskaitant kyšių ėmimu įtariamus teisėjus?

Taip, tie patys teisėjai būtų sprendę ir tie patys spręs ir dabar.

Jei ne pas advokatą aptikta „blakė“, tyrimas būtų trukęs dar ilgą laiką. Įsivaizduojate, kiek teisėjų dar būtų pagauta? Dešimtys? O gal net šimtai?..

Aš žinau, kad yra ir sažiningų teisėjų Lietuvoje, bet jų labai nedaug.

O kaip vertinate profesoriaus V. Landsbergio vaidmenį? Ar nestebina tai, kad jis iš pradžių buvo labai nuoseklus ir karštas Deimantės ir jos puseserės gynėjas, parašė ne vieną straipsnį, o po to net nebuvo linkęs to prisiminti?

Manau, kad profesorius Vytautas Landsbergis buvo nuoširdus. Jis žinojo apie vaikų seksualinį išnaudojimą. Manau, kad jį užtildė jo anūko Gabrieliaus ėjimas į politiką. Profesorius yra išskirtinė asmenybė, bet anūkas neišsiskiria iš pilkos politikų masės. Profesoriaus V. Landsbergio pozicija dėl pedofilijos bylos, dėl manęs nesutapo su konservatorių partijos nuomone, todėl, manau, dėl šių priežasčių profesorius pasirinko tylą – kad nesugadintų anūkui karjeros.

Mane labai nustebino ir Gabrieliaus Landsbergio draugystė su tuometiniu Liberalų sąjūdžio pirmininku E. Masiuliu.

O šiaip šnekų yra visokių, bet nesinorėtų vadovautis gandais.

Kalbama, jog V. Landsbergis susitikinėjo su Jumis ir vylėsi, kad Jūs su savo šalininkais įsiliesite į konservatorių gretas, bet Jūs neva nepaklausėte. Ar tai tiesa?

Taip, su V.Landsbergiu aš bendravau. Jis man paliko tikrai neeilinio asmens įspūdį. Atrodė, kad jis susirūpinęs vaiko išnaudojimu, jo likimu. Manau, kad jis turėjo apie pedofilus informacijos ir iš kitų šaltinių.

Jis nekvietė į konservatorių gretas, bet gerai atsimenu, kad, kalbant apie naujos partijos kūrimą, jis sakė, kad bus blogai, kad bus susidorota. Galbūt tai buvo ir mano patirties stoka, bet tuo metu aš tikrai nesuvokiau, kad dėl ėjimo į politiką man pradės vieną po kitos kurti baudžiamąsias bylas.

O ką kalbėjo D. Grybauskaitė, kai buvo su Jumis susitikusi?

Iš tikrųjų tai aš taip ir nesupratau, dėl ko ji su manim susitiko.

Atsimenu, jog ji pradžioje pokalbio pasakė, kad domėjosi manimi Specialiųjų tyrimų tarnyboje ir gavo iš jos atsakymą, kad kyšių aš neimu.

Ji sakė, kad negali kištis į Deimantės gyvenamosios vietos nustatymo bylą.

Aš jai atvežiau mano nužudyto brolio nuotraukas. Į tai ji pareiškė, kad prokuroras R. Petrauskas jai pranešė, jog Kedys mirė sava mirtimi.

Tiesa, ji tvirtino, kad neskaito laikraščių, bet, kaip paaiškėjo vėliau, žinojo iš kokios žiniasklaidos prašyti paramos, kuriai žiniasklaidai skirti finansavimą iš Prezidentūros.

Pasakyčiau, kad nieko reikšmingo tame pokalbyje nebuvo.

Iš nuotraukų aiškiai matėsi, kad jis miręs ne sava mirtimi. Nepriklausomas ekspertas taip pat padarė išvadą, paneigiančią eksperto J. Paliulio išvedžiojimus.

Kaip šiandien vertinate S. Skvernelio, kitų žinomų politikų vaidmenį?

Kaip vertinti S. Skvernelį?

Tas, kas atsiuntė 240 policininkų pagrobti mažą seksuliai išnaudotą vaiką, vėliau važiuoja su savo paties vaiku pas popiežių į Vatikaną palaiminimo…

Atsakymas vienas – šlykštu.

O žinant, kad jis šiandien kovoja su sunkia liga, širdis neatlėgsta?

Suserga ne tik blogi, bet ir geri, labai geri žmonės. Nėra ko džiaugtis dėl kito ligos. S. Skverneliui dar reikia užauginti savo vaikus.

Bet norėčiau grįžti prie jūsų klausimo dėl kitų politikų vaidmens.

Pasakyčiau, kad dėl vaiko likimo ir mano persekiojimo labiausiai pergyveno Lenkų rinkimų akcijos, Darbo partijos ir kai kurie Tvarkos ir teisingumo partijos nariai – žinoma, išskyrus R. Žemaitaitį. Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas apie pedofilijos bylą net viešai pasisakė Europos parlamente.

Dar galėčiau paminėti D. Kuolį, jeigu jį galima priskirti prie politikų. Jis kūrė partiją tik tam, kad suskaldytų „Drąsos kelio“ rinkėjus.  „Lietuvos sarašas“ buvo tik idėja suvienyti žmones, o vėliau paaiškėjo, kad tokiu pavadinimu bus atskira politinė partija. Pasidėjęs Deimantės ir mano nuotraukas, D. Kuolys susirinko parašus partijos kūrimui. Visuomenė to net nežino, kad jis, taip pat K. Krivickas, R. Janutienė prieš rinkimus buvo kviečiami į „Drąsos kelią“, bet tai jų nedomino. Kuoliui reikėjo atskiros partijos. Krivickui, Janutienei nesmirdėjo propagandinio „Lietuvos ryto“ pinigai. O Krivickas net ruošėsi į rinkimus su Liberalų sąjūdžiu – po to, kai E. Masiulis buvo sulaikytas su pinigais.

Norėčiau tik iš geros pusės paminėti G. Songailą, S. Stomą, N. Puteikį, R. Kupčinską, N. Oželytę, P. Gražulį – visiems jiems rūpėjo vaiko likimas. O sisteminiai konservatoriai ir socialdemokratai į mus žvelgė kaip į konkurentus, atimančius balsus. Dar man būnant Seime, konservatoriai taip ir skundėsi, kad „Drąsos kelias“ užėmė jų 7 vietas…

Ką pagalvojote, kai išgirdote, kad Jums apkaltą Seime inicijavusių liberalų lyderis įkliuvo su banknotų prikrauta dėžute?

Kai išgirdau, kad E. Masiulį sulaikė su ta banknotų dėže, pamaniau, kad pagavo su kyšiu ir pagalvojau, kad jis susitvarkys. Turbūt mano mintys krypo teisinga linkme – teismas įsakymu jau pripažino, kad jis skolinosi. Taigi E.Masiulio negalima vadinti kyšininku. Reikia sakyti, kad STT jį nepagrįstai apšmeižė ir neteisėtai sulaikė.

Bet ką Masiulis beaiškintų, žmonės atskiria pelus nuo grūdų. Jo jau nėra politikoje ir tikiausiai ir toliau nebebus.

Kodėl Jūs neskundėte savo apkaltos rezultatų teismui? Juk ji surengta, pažeidžiant Seimo statutą, kuris turi įstatymo galią. Statute nurodyta, kad pranešimas Seimo nariui apie jam pradedamą apkaltą turi būti įteiktas pasirašytinai, o Jums niekas neįteikė. Ir net neieškojo ir nesiaiškino, ar Jūs dar gyva – jau nekalbant apie tai, kad buvote teisiama už akių, be galimybės pasiteisnti. Kaip kokia karo nusikaltėlė.

Niekas man iki šiol neįteikė pranešimo apie apkaltą, todėl nebuvo ką skųsti.

Supratau… Jūs – buvusi teisėja su ilgamete praktika. Per keliolika teisėjavimo metų neturėjote jokių nuobaudų. Maža to, ant Jūsų nekrito ir jokių šešėlių, nes viskas jau seniai būtų atkasta ir išnarstyta po kaulelį. Bet net tokia reputacija nepriverčia susimąstyti Jūsų priešininkų. Gal tai – ir komunikavimo problema? Gal nesugebėta įtikinamai paaiškinti padėties?

Manau, Lietuvoje yra daugiau pedofilų pagalbininkų, nei pačių pedofilų.

Tie, kas iš tikrųjų domėjosi pedofilijos bylos eiga, toliau sekusiais įvykiais, supranta,  kieno pusėje yra tiesa.

Aš jau minėjau, kad 2010 metais Seimas nustatė, jog mano brolio skundai pagrįsti, byla buvo tiriama aplaidžiai. Kodėl prokurorams nepradėjo ikiteisminių tyrimų? Kodėl vėliau jie grįžo į darbus, buvo paaukštinti? Kodėl po Seimo išvadų byla buvo perduota abejotinos reputacijos prokurorui R. Jancevičiui, kuris ją pasuko visiems žinoma linkme?

Prisiminkite, ką apie vaiko išnaudojimą sakė prokuroras A. Kiuršinas: „Kas čia tokio, kad vaikui įkišo kelis kartus į burną?“ Įsivaizduojate?

Man jau nusibodo kartoti, kad, teismui atmetus pedofilijos versiją kaip tyčia išsigalvotą D. Kedžio, Jūsų broliui nebeliko motyvo žudyti. Tačiau jis ir toliau laikomas žudiku. Tai – akis badantis prieštaravimas visoje įvykių konstrukcijoje, palaimintoje teismų, tačiau apsimetama, kad viskas tvarkoj. Kaip taip gali būti valstybėje, kuri save laiko teisine?

Lietuva jau daugelį metų nėra teisinė valstybė.

Dėl mano brolio prokuratūra skelbė, kad žudymo vietose rasti jo pirštų atspaudai, bet, man susipažinus su mirties byla, paaiškėjo, kad tų atspaudų nebuvo rasta. Generalinė prokuratūra vėliau paneigė prokurorų A. Kliunkos ir R. Petrausko melagingą informaciją.

Kaip su liudytojais, kurie matė, kad šaudė ne Drąsius Kedys, bet kitas asmuo? Kodėl jų parodymai neskelbiami?

Kaip su vaizdo įrašu iš gatvių, kurį siuntė į užsienį tirti ir apie kurį prokuratūra skelbė, kad matosi Kedžio veidas? Kodėl jo „Lietuvos rytas“ iki šiol nepaviešino?

O kaip su A.Ūso mirtimi? Prisiminkite V. Gaivenio laidoje „Abipus sienos“ verkiančius Ūso tėvus, kad sūnus nužudytas, kad pirštinė rasta kitoje vietoje, kad kūnas temptas, ant pilvo žymės. Kas nužudė Ūsą, leidžiantį savaitgalį su draugais sodyboje, jeigu tuo metu mano brolis jau buvo palaidotas?

Taip, esminiai klausimai, į kuriuos niekas nesiima atsakyti. Paminėjote „Lietuvos rytą“ – gal žinote, kodėl jis Jūsų šitaip neapkenčia? Juk bet kuris mąstantis žmogus dėl nieko negali būti tikras 100 procentų – nebent dėl savo mirties. Bet štai dėl Jūsų G. Vainauskas tikras absoliučiai – ir kad Jūs išsigalvojote pedofiliją, ir kad pastūmėjote brolį žudyti ir net kad tvirkinot savo dukterėčią Deimantę. Iš kur toks beribis žinojimas ir tokia neapykanta?

Aš neturiu nieko bendra nei su žudymais, nei su tvirkinimu.

Tai tipinė situacija. Jeigu pasidomėtumėt pasaulio praktika pedofilijos bylose, tai įsitikintumėt, kad įtakingi pedofilai ir jų užtarėjai visada verčia kaltę tiems, kas gina vaikus.

Atsimenat pulkininką V. Pociūną, kuris buvo nužudytas ir po to G. Vainausko šlykščiausiai apšmeižtas? Kaip neva girtas atlikinėjo pro langą gamtinius reikalus ir iškrito, kaip turėjo ryšių su kita moterimi, ir panašiai? Kaip reikėjo jaustis žuvusiojo žmonai, vaikams?

Dėl ko G. Vainauskas taip elgiasi, aš nežinau. Galbūt tiems patiems valdant Lietuvą 25 metus, jis galutinai įtikėjo, kad už šmeižtą niekuomet nebus nuteistas.

O gal jam šitaip liepta daryti? Ir jis tėra tik sraigtelis didžiuliame korupcijos mechanizme?

Tai, ką daro Vainauskas, nėra žurnalistika. „Lietuvos rytas“ niekuo nesiskiria nuo sovietinės spaudos, kai skaitėme tarp eilučių.

G. Vainauską esu mačiusi tik sykį. Begeriant kavą Vilniuje lauko kavinėje, man jį parodė beeinantį su jauna mergina, gal anūke. Pagalvojau: „Ar šis mažas plikas senukas gali būti šitoks baisus?..“

Bet ir kitų žiniasklaidos priemonių pozicija – panaši. LRT, 15min.lt nedaug kuo skiriasi nuo „Lietuvos ryto“. Valatka, Miliūtė, Pumprickaitė… Vargšai dvasios ubagai, kitaip nepavadinsi.

Prisiminkite, kai buvo sulaikytas E. Masiulis, kaip šitie veikėjai raitėsi, kaip stengėsi jį ginti. Buvo koktu žiūrėti. Įsivaizduokite mane, paėmusią ne 103 tūkstančius, bet 5 eurus. Kas vyktų jų laidose? Kas būtų rašoma straipsniuose?

Ar visuomeninė televizija ir radijas, gaunantys finansavimą iš valstybės, gali rengti tokius neobjektyvius reportažus, šmeižti, meluoti? Gėda ir tiek.

O kuris apie Jus paskleistas melas – didžiausias?

Didžiausias melas, kad Karolis – ne mano sūnus.

O didžiausias absurdas – kad organizavau žudynes ir ne bet kaip, o psichologiškai tvirkinau vaiką.

Jungtinėms Amerikos Valstijoms kaip tvirkinimo įrodymas buvo pateiktas Deimantės ir mano pokalbis: „Deimantėle, nekalbėkime daugiau apie tuos išsigimėlius“.

Ar grįžusi bandysite telkti savo šalininkus? Ir – jei taip, tai kokį pagrindinį tikslą kelsite sau ir jiems?

Grižtu pačiu laiku – prieš 2020 metų Seimo rinkimus.

Mano svajonė – padėti suvienyti visas mažas partijas kaip antisisteminę koaliciją.

Pamąstykite paprastai: daugiau kaip 25 metus valdo tie patys, tai vienu, tai kitu daugiau, bet iš esmės jų sprendimai ir veiksmai vienodi.

Prisiminkite buvusios prezidentės D. Grybauskaitės mintis, kad būtų laikas pereiti prie dviejų partijų sistemos. Dėl ko? Kad nebūtų kam jų kritikuoti? Dabar dar yra šioks toks pasipriešinimas.

Visi, kurie buvo šiek tiek stipresni, bandė juos kritikuoti, bandė kažką keisti.

Vienintelė galimybė pakeisti Lietuvą – antisisteminėms partijoms susivienyti. Kito kelio nėra. Pamiršti visus nesutarimus, nuoskaudas…

2012 metais aš taip pat norėjau tai padaryti, bet nesugebėjau. Gal šį kartą suvienijimui mano įkalinimas padės?

Kaip žinoma, šalininkų niekas nesirenka – šalininkai patys renkasi savo autoritetus. Tačiau Jūs esate kaltinama ir dėl šalininkų ir net sėkmingai kompromituojama. Net suformuotas tam tikras vadinamojo „patvorinio“ stereotipas kaip išskirtinai riboto ar net „trenkto“ asmens. Kiek toks įvaizdis, Jūsų nuomone, atitinka tikrovę?

Priešingai, mano šalininkai – išsilavinę, kultūringi, labai geri žmonės. Kiek jų rizikavo ramiu gyvenimu, nesavaudiškai gindami Deimantę! Kiek buvo tarp jų nė už ką nuteistų ir persekiojamų. Pasiaukojantys žmonės.

Laikas parodė, kad tie du Garliavoje prie tvoros rėkavę asmenys buvo įtariamųjų pedofilija pusėje, šiuo metu sėkmingai bendrauja su jų giminaičiais.

Kodėl per visą dešimtmetį Jūsų neparėmė nė vienas bažnyčios hierarchas? Kai tuo tarpu kunigų, ir net garsių disidentų, tarp Jūsų rėmėjų buvo.

Manau, kad bažnyčią pedofilijos tema apskritai gąsdina. Didžiausias neatskleistas pedofilijos bylų kiekis būtent susijęs su kunigais.

Jungtinėse Valstijose skelbiami dešimtys tūkstančių atvejų, kai vaikus prievartavo kunigai, bet niekas tų nusikaltimų tuo metu netyrė ir nesiaiškino.

Skaičiau apie JAV kardinolą, kurio auka, nuvykusi į Vatikaną, popiežiui Jonui Pauliui II ir kitiems aukštiems bažnyčios vadovams papasakojo, kad tas kardinolas juos nuo vaikystės seksualiai išnaudojo. Ir kas iš to? Jie pažadėjo pasimelsti.

Kunigai J. Varkala, R. Grigas ir sovietų laikais nebijojo reikšti nuomonės, už ką buvo persekiojami.

Aš labai gerai nepažįstu kunigo R. Grigo, bet iš jo rašytų straipsnių aišku, kad vaiko seksualinis išnaudojimas jam niekuo nepateisinamas.

Galiu drąsiai, be jokių abejonių pasakyti, kad tokių padorių, sąžiningų, kito skausmą išgyvenančių žmonių kaip Jonas Varkala šioje žemėje mažai. Tokių kaip Jonas Varkala yra vienetai. Jei visi būtų kaip kunigas Varkala, Lietuva būtu rojus.

Ir vis dėlto ne viskas Jūsų gyvenime nuspalvinta vien niūriomis spalvomis. Net prieš Jus nusistačiusioje žiniasklaidoje kalbama, kad Jūsų sūnus Karolis – tvirčiausia atrama Jums. Tai galiu patvirtinti ir aš iš savo neilgo bendravimo su Karoliu JAV. Kaip Jums pavyko užauginti tokį puikų vaikiną, jei Jūs tokia baisi, kaip piešiama?

Karolis yra ne tik tvirčiausia atrama, bet pats geriausias mano draugas. Mes vienas kitą suprantame iš pusės žodžio.

Jis yra mano kraujas ir mano kūrinys. Stengiausi jį tokį užauginti: žingeidų, rūpestingą, jautrų, geros širdies, dosnų.

Manau, suaugusiems nepakeliamos kančios, kurias Karolis patyrė dar būdamas vaikas, suformavo jį kaip asmenybę.

Karolis labai domisi ivykiais Lietuvoje, perduoda man visas žinias.

Susitikimų metu žiūriu į savo sūnų ir galvoju: „Kaip iš bejėgio 3,5 kilogramų, 53 centimetrų berniuko užaugo toks vyras?“

Ar pasiilgot Tėvynės? O gal jai jaučiate nuoskaudą dėl taip tragiškai susiklosčiusio savo likimo?

Žinoma, kad pasiilgau. Aš myliu Lietuvą, jos gerus, darbščius ir sąžiningus žmones.

Mano likimas tragiškai susiklostė dėl pedofilų, jų pagalbininkų, dėl korupcijos.

Lietuvoje aš turiu daug giminaičių ir daugybę gerų draugų.

Labiausiai pasiilgau savo tėvų.

Ką Jūs šiandien padarytumėt kitaip, jei būtų įmanoma atsukti laiko ratą atgal?

Aš niekada nesigailėjau, kad bandžiau išgelbėti Deimantę. Aš buvau taip sukrėsta dėl jos lytinio išnaudojimo, kad mano karjera, ramus gyvenimas, mano persekiojimas jau buvo antraeiliai dalykai.

Jūs susimąstote, kodėl būtent Jus užgriuvo tokie išbandymai? Ir jei taip, tai kokį atsakymą randate?

Toks mano likimas. Aš esu stipresnė už kitus. Gal todėl Dievas kovai pasirinko mane.

Nenoriu kaltinti nei Lietuvos, nei JAV teisėjų, politikų. Jie taip pat turi savo likimus, nuo kurių nepabėgs. Kai JAV teisėjas Martinas priėmė sprendimą išduoti mane Lietuvai, aš mąsčiau: „Kaip jis galėjo taip pasielgti?“ Dabar jau net nebegalėčiau jam parašyti, nes jo jau seniai nebėra tarp gyvųjų.

Išbandymai žmones padaro tik stipresnius.

Šiuo metu daug kas atrodo ir neteisinga, ir nesuprantama. Bet gal po kelerių metų, žvelgiant atgal, viskas atrodys visai kitaip. Dievas turi kiekvieno iš mūsų gyvenimo planą. Ir yra dalykų, kuriuos mes patys negalim nuveikti. Todėl telieka pasitikėti ir laukti.

Ačiū Jums už pokalbį! Linkiu, kad Tėvynėje rastumėt teisingumą.

Šaltinis: abi.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kim       2020-07-3 15:30


Aš vertinu DR SUNNY už jo geranorišką darbą, padarytą už mane. Aš buvau atskirtas nuo vyro per pirmąjį leidimą ir buvo labai blogai, nes vaikams trūko tėvo, o aš buvau vieniša, buvau jam pareikšta. atleisti man už tai, ką padariau, jis atsisakė mano skambučių ir niekada neatsakė į mano žinutes, tai buvo labai niokojantis. bet tikiuosi, kad jis labai greitai grįš pas mane. lankėsi pas kelis dvasinius gydytojus ir jie negalėjo jo sugrąžinti pas mane, tačiau vieną vakaro vidurį pamačiau tinklaraštininko komentarą apie DR SUNNY, padedantį daugeliui žmonių, žinojau, kad jis man padės. jam parašė, jis man atsakė ir papasakojo, kaip jis išreikš vudu meilę man, o mano vyras grįš po 48 valandų. ir taip mano vyras grįžo per 48 valandas. pasikalbėkite su DR SUNNY šiandien: whatsapp +2349030731985 el. paštas: .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Chloe Murnier       2020-01-10 16:28

Po dr. Ilekhojie sugrąžino buvusį vyrą, kuris mane paliko, vėl jaučiuosi toks palaimintas savo santuokoje. Am Chloe Munier pagal pavadinimą iš Prancūzijos. Mano vyras paliko mane pas kitą moterį ir be jo kentė skausmus ir kančias. Taigi, aš visur ieškojau pagalbos, bet niekas nepasisekė, kol turėjau galvoje dr. Ilekhojie, su kuriuo susisiekiau internetu. Aš jam paaiškinau savo situaciją ir jis pažadėjo, kad mano vyras grįš pas mane per 24–48 valandas, kol mano širdis vis dar plaka už jį. Aš tikėjau juo ir jis man pasakė burtą, o mano vyras paskambino man tiksliai, kaip jis sakė. Jis maldavo ir sakė, kad man reikia manęs, ir mes vėl gyvename laimingai. Visi ten dirbantys, kuriems reikia pagalbos, turėtų su juo susisiekti ... El. Paštas: .(JavaScript must be enabled to view this email address) arba skambinkite +2348147400259

nuomonei       2019-10-13 13:21

Čia ne Šedbaras. Šitas “stasys” apskritai yra Stasas.

stasys        2019-10-12 13:02

cit. “Kai Venckus ir Kedi pacius apkaltino pedofilija as, kaip ir daugelis nesupratome ponto: juk akivaizdi nesamone, ka jiems cia visiskai ant savo reputacijos nusispjaut tokius niekus taukst.” ..MELUOJI vaike. Kaltinimai pedofiliją šioje byloje nėra niekam pateikti .

Dzeikas       2019-10-12 11:42

Kai Venckus ir Kedi pacius apkaltino pedofilija as, kaip ir daugelis nesupratome ponto: juk akivaizdi nesamone, ka jiems cia visiskai ant savo reputacijos nusispjaut tokius niekus taukst.
Dabar gi aiskeja, kad “nesamone” tai naivuoliams nepazistamiems su pragaro taisyklemis atnestomis i musu realybe. Kodel gi tai ne toks kvailas dalykas kaip maneme?
1) Nuo reputacijos karjera tu, kurie tokias nesamones skelbia , nepriklauso. Vergams pasakysi,kad juoda yra balta, ir jeigu vergams tai pasirodys nesamone paskelbusiojo tai likimo tas NIEKAIP neveikia(nuo zodzio “visiskai”). O vergai , kurie garsiai kalbes jog tai nesamone - negaus “pajoko”.
2) Tegul dabar tai bus akivaizdi nesamone, bet jos ivardijimas istatymo vardu(o teisejo verdiktas tai istatymas , kokia tai nesamone bebutu) ja legalizuoja, ir KITAS teisejas ar politikas PRIVALES remtis tuo nesamoningu verdiktu kaip irodytu teiginiu. Juk Lietuvos respublika LEGALI ir PRIPAZINTA kaip teisine valstybe darinys, tada logiska jos teismu iteisinta net ir nesamone jau bus laikoma FAKTU.
3) Dabar gi JAV, net ir palaikoma kongresmenu ir saziningu teiseju Venckiene negalejo atremti kaltinimu, nes net jos advokatai PRIVALEJO remtis Lietuvos respublikos “teiseju” verdiktais.
Kaip matome ,pasak Jezaus Kristaus mieliu trupinys uzraugia visa tesla - melas Lietuvoje sunokina vaisius net JAV. Tiesa, jei JAV pacios butu be nuodemes is Lietuvos “vierchu” pastangu jos tik pasijuoktu, ir pasiustu seko pjaut. Kame nuodeme? Politikos interesas auksciau teisinio. Isgrusk juridinio ginco objekta uz JAV ribu ir net auksciausiasis JAV teismas niekuo nebegales padet aukai.NET noredamas.
Kokia isvada lietuviams? Nereikia apgaudineti kitu, o svarbiausia SAVES, kad uzsiklijave baltaja kumele ir uzsivadine “respublika” , pavadine “vierchu” samdytus mazgaj…bus “teisejais” tapsime modernia, teisine valstybe.
Nekuriuos naivuolius veikia simboliu magija, pakeite spalvas, papaise kazka vietoj sovietinio herbo, pastate tautiska Rosinanta su Donu Kichotu (Kaune) ir jau laiko sia gauja sava, sakraline valstybe kurios liest negalima.

nuomone       2019-10-12 7:29

o jums nekyla toks klausymas,kad komentatorius stasys,galimai gali būti pats stasys šedbaras…

skaitytojams "štazio" nepakanka       2019-10-11 20:41
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
vasia       2019-10-11 20:20

netikiu, kad Venskiene ir Deimante gyvos.NETIKIU!

Aš tavo motina,aš Lietuva       2019-10-11 19:54

Sergu bepročių kliedesiais,
dirbtinėm šypsenom,seilėtais sakiniais.

Sergu menkystų sukurta tvarka,
prasčiokų kultūra ir jų beskoniais kūriniais.

Sergu iš teisingumo besijuokiančiais teismais,
nupušusiais rinkėjais ir mirštančiais kaimais.

Sergu veidmainiais prezidentais,
bejėge vyriausybe ir pedofilijos klanais.

Sergu besočiais daktarais,
žudikais piniguočiais ir prokurorais neveiksniais.

Sergu žaliaisiais,raudonaisiais ir žydrais,
pajacų orgijom,prasmirdusiais seimais.

Sergu kraujuojančiom žaizdom,
nuo betvarkės į užsienį pabėgusiom šeimom.

Sergu našlaičių ašarom graudžiom,
pijokų smarve ir merdinčių senolių aimanom…

Sergu vaikeliai aš,beviltiškai sergu,
mirtis prie mano patalo palinkus.

Nebėr jau man jėgų, ir noro nebėra,
nes aš SAVŲ vaikų išniekinta MAMA!


-Palauk…Nemirk…Atleisk mums,motina viena.
Mes bundam iš letargo miego,išgydysim tave.

 

stasys        2019-10-11 14:06
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
retor       2019-10-11 13:30

Įdomu kiek ši byla rūpi būsimai zylių propatrionų partijai?
Ko gero nerūpi.

akivaizdu       2019-10-11 12:09

gerb. Neringa senai tapo visos Lietuvos viltim ,viltim sukurt teisingesnę Lietuvą ,tai kur kas platesnis ,bet labai akivaizdus dalykas ,ania petriuk /čekanavičiau ,etc.? Sėkmės ir palaikymo jai .

Dzeikas       2019-10-11 12:04

Aplamai, mistiniu-filosofiniu(arba atvirksciai) poziuriu tai labai blogas, dideliu ateinanciu socialiniu nelaimiu ir sukretimu pozymis. Panasus dalykai dejosi ir pries Romos imperijos zlugima V amziuje. Darykite pataisa laiko tekmei kuri dabar gerokai spartesne.
Kas pamenate buvo toks sovietinis mini serialas apie zvalgybu karus. Na savaime aisku elegantiskais kostiumais, pasitempe kagebistai kariauja su slykstukais is CIA kazinkur Indijoje ,Pakistane, Afrikoje. Ir stai pagaliau “dzentelmenai” su “karsta sirdimi, saltu protu ir svariomis rankomis” priciumpa CIA Vidurio Azijos rezidenta su “kompromatu”. Vyksta toks dramatinis-simbolinis pokalbis tarp dzentelmenu is KGB ir CIA rezidentu is veido panasiu i liudnos sloves Ervina Cekanaviciu. Dzentelmenai varto segtuva ir skaito kompromituojancia medziaga apie vagystes, pinigu plovima , reketa, zmogzudystes ir pan. Rezidentas atsipalaidaves siurbcioja kokteiliuka kartas nuo karto paziuredamas i laikrodi.  Pabaigai “dzentelmenai” paduoda uogyte ant torto:
- A va siuos narkotikus tamsta sukimses i nuzudytu kudikiu pilvukus eksportavai juos i JAV. Tai tokios “inovacijos” net tavo sefai is CIA nesupras.
Rezidentas E. Cekanaviciaus veidu paspringsta kokteiliu, atsega virsutine marskiniu saga ir suzvogzdzia:
- Ko jus norite…?
Filmas statytas apie 1982-84mm. Tikiu , kad prezidento Reygano laikais politikai pasislykstetu ne tik narkotiku transportavimo “inovacija” bet ir pedofilija.
Matyt laikai ir paprociai smarkiai pasikeite . Ko gero kaip paseno ir filmo ideja apie kudikiu lavoneliu panaudojima kaip narkotiku sleptuve.

stasys        2019-10-11 11:45
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Petriukas       2019-10-11 11:38

manau, kad ją pasitiks su garbės sargyba, bus sugrotas Lietuvos himnas. Toliau ji vaziuos į Stiklių restoraną, kur pietaus su prezdentu, jiems kompanija sudays Matulevičius. Pakalbės apie Černauską, kuris padėjo nešti mergaitę, taip padarydamas mirtiną nuodėmę.Aptars pedofilijos bylą pasaulio geopolitinėje aplinkoje. Parengs planą, kaip nubausti visus teisėsaugos pareigūnus, žurnalistus, tesiėjų klaną ir t.t.
išryškins, kaip Adamkus steigė cžv kalėjimą. ir t.t. Pokalbio pabaigoje sutars dėl naujos partijos kurimo, kad pašalinti visą susikaupusi brūdą mūsų politiniame gyvenime. Yra sena gera patarlė, kai pradedi įtarti visus aplink, atsigrežk į savę. Ir suprasi, kad 90 proc. yra tavo liguistos vaizduotės pasekmė.Gero poilsio Pravieničkių sanatorijoje, visai netoli ir Kaunas

stasys        2019-10-11 8:50
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Tvankstas       2019-10-11 8:20
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Drąsutis       2019-10-11 7:50

Reikia imti 2020 m. Seimą. Neringą paskirti Generaliniu prokuroru, Karolį, Jaunųjų drąsiečių vadovu. Vytauta V. Žemės Kalną vyriausiu Estrados dirigentu. Tik tokiu būdu palaušime iškrypėlius. Tas baisias jankių grandines ir gėdingą kalinės chalatą, nuėmus nuo Neringos uždėti Tulpei.

stasys        2019-10-11 7:09
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Apokalipsė       2019-10-11 6:45

Pagaliau ateina galas visiems iškrypėliams. Iškrypėlių Sąrašas pas Neringą tikrai yra ir jis gausiai bus papildytas kai įsijungs tūkstančiai liaudies tyrėjų. Va, tai bus apokalipsė visiems kurie mėgino pasikėsinti į teisėjos garbę, išvadindami ją pūliniu. Reikia kuo skubiau pasirūpinti naujų kalėjimų statybą nes teks iškrypėlius auklėti po 10-15 metų. Pvz. įtariamas pedofilas 69 metų Juozas Trainavičius (Lrytas 2014-04-27) buvo nuteistas 14 metų Tokie juk ilgai už grotų neatlaikys ir reikės laidoti už valstybės lėšas, kaip Kovo 11 signatarus. Gal net specialias kapines jiems įsteigti. Juk nenorės žmonės laidotis šalia iškrypėlių. Štai kiek darbų laukia Neringutės. Visi drąsūs partiečiai laukiam su nekantrumu parvykstant.

Pagarba Rūtai Janutienei !!!       2019-10-11 3:19

Rūta Janutienė
Yesterday at 9:15 AM ·

Retas atvejis, kai galima išgirsti ir antrą, vieningai žurnalistų demonizuojamą, pusę. Kuris iš tų, kurie vadina save profesionalais, bent pamėgino padaryti tai, kas privaloma pagal įstatymą : išklausyti ir suteikti tribūną kitai pusei? Nebūtina pritarti. Privalu išklausyti!

atkreipkite dėmesį       2019-10-11 2:57

Neseniai įvyko Valstybės Gynimo Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo ir Teisingumo ministras. Tikėtina, kad pagrindinis Tarybos svarstomas klausimas buvo naujos aplinkybės, susiklosčiusios Turkijai užpuolus kurdus Sirijoje, nes už tai Erdoganui gresia sankcijos, o Turkija vis tik yra NATO narė. Kaip elgtis, kokią poziciją užimti: artimesnę JAV, ar ES, kaip susiklosčiusia padėtimi gali pasinaudoti Rusija mūsų regione ir taip toliau, ir panašiai…
Teisingumo ministras nėra nuolatinis Tarybos narys, tačiau, kaip ir bet kuris kitas pareigūnas, gali būti kviečiamas dalyvauti Tarybos posėdyje, kai iškyla svarbus klausimas, apimantis jo kompetenciją. Sisteminėje “žiniasklaidoje” paspėliota, kad teisingumo ministras posėdyje dalyvavo dėl Rusijoje iškeltų bylų Sausio 13-osios bylą nagrinėjusiems teisėjams. Tačiau, greičiausiai, teisingumo ministras posėdyje dalyvavo visgi dėl Venckienės reikalų.
Atrodo, jeigu mano spėlionės pasitvirtina, visas šis košmaras - daugiau nei pedofilija ir, kad tai liečia nacionalinio saugumo reikalus.

Nuoširdžiausias ačiū       2019-10-11 2:37

Vytautui Matulevičiui ir Neringai Venckienei už atgaivą širdžiai ir sielai. Malonu girdėti, kad Neringa jaučiasi puikiai ir pasiruošusi toliau kovoti su iškrypėliais teisėsaugoje ir valdžioje. Tik visiems susivienijus, surėmus pečius, palengvinsime Neringos Venckienės kovą su išsigimėliais ir korupcija Lietuvoje. Stiprybės ir atkaklumo visiems.

nesijaudinkit dėl Požėlos       2019-10-10 22:40

Jį net kai kurie giminės po Garliavos prakeikė, padarė jį “raupsuotuoju”. Ir žus jis greitai kokioje avarijoje. Kad tik jo vairuotojas ar sraigtasparnio pilotas nenukentėtų, pačio Požėlos likimas daugiau nebedomina.

dėl pedofilų klanų       2019-10-10 22:34

Ne tai, kad jų visai nebūtų, tačiau patvariausi, man atrodo, yra specialiųjų tarnybų sukurti ir globojami iškrypėlių klanai. Todėl kiekvienos šalies specialiosios tarnybos kuria ir globoja tokius klanus savo šalyje, kad jų pagalba galėtų išgauti dominančios informacijos iš priešiškos ar draugiškos šalies tokių pačių klanų. Todėl dažniausiai aukšto rango pedofilai - tik įrankiai specialiųjų tarnybų rankose.
Kiek daugiau nei prieš metus panašus pedofilijos skandalas įsiplieskė Urale Rusijoje. Tik Čeliabinsko srityje buvo išnaudojami vystimosi trūkumų turintys berniukai iš globos namų. O juos išnaudojo pasiturintis ir gana įtakingas vietos verslininkas. Valdžios, teisėsaugos ir “žiniasklaidos” reakcija beveik visiškai atitiko mūsiškę. Ir ten susibūrė žmonės į kažką panašaus kaip “violetiniai” pas mus. Ėmė reikalauti sulaikyti ir teisti iškkrypėlį. Vieną dieną galiausiai jis ir buvo sulaikytas, bet kartu ir nutrūko visos žinios apie įtariamąjį. Kažkas iš vietinių “violetinių” kreipėsi į pažįstamą policijoje ir sužinojo, kad įtariamąjį pasiėmė FSB pareigūnai ir išsivežė į centrinį apygardos FSB tardymo izoliatorių Jekaterinburge. Tas pažįstamas policininkas dar pridūrė, kad jūs daugiau niekada jo nebepamatysite… Ir viskas tuo baigėsi, nei bylos, nei teismo, nei apskritai jokių žinių apie įtariamąjį. Nes FSB jį paėmė savo globon ir, greičiausiai, paleido savo operacijų eigon.

tam Ramiros       2019-10-10 21:41

Sąsius taip bando pateisinti savo egzistavimą, sulaukti dėmesio. Todėl ir bando čia stenėti, nors sunkiai jam tas pavyksta, dažniausiai išvis nelabai rišlūs kratiniai gaunasi. smile

galas spėlionėms       2019-10-10 21:38

Po visų įvykių JAV jau net nebeabejoju, kad čia įsivėlę ir amerikiečiai, kad čia neapsieita ir be CŽA dalyvavimo. Todėl ir sisteminės partijos su sistemine “žiniasklaida” tokios vieningos, nes tai grėsmė Lietuvos provakarietiškai orientacijai jų akimis. Net neabejoju, kad ir gyvendama JAV Venckienė buvo sekama.
Tik į vieną klausimą dar neturiu atsakymo - kodėl Kremlius nepasinaudojo tokia puikia proga nuleisti Lietuvos valdžią snukiu į purvą? Kaip tik prieš kelis metus per propagandinę NTV, prisistatanti prostitute kaliningradietė kalbėjo apie orgijas Lietuvos politikų tarpe ir kad VSD naudoja “braškytę” savo tikslams. Buvęs saugumietis Braziulis siūlė visiems atkreipti dėmesį į tą reportažą, nes taip, matyt, Rusijos čekistai siuntė kažkokią žinutę, perspėjimą Lietuvos kolegoms “tarp eilučių”.

Pasirinkimas.       2019-10-10 21:15

    Visi - kurie šmeižė Venckienę, jos šeimą ir jos Tėvus, juodino ir visaip trypė, melavo visuomenei, tyčiojosi iš dorų, sąžiningų ir pilietiškų žmonių, teisininkai, kurie netyrė daugybės žmonių nužudymo, o kurpė nebūtus kaltinimus - yra susitepę  “pedofiliniu kremu”  ir dvoks juo visą likusį gyvenimą. Taip patys pasirinko…

siaip       2019-10-10 20:56

Ziurint i sia byla - niekaip nesuprantu, negi niekas nemato, kad sioje byloje venckiene dorojosi su jais nepalankiais zmonemis? Tipo Usas, uztardamas Stankunaite nezinojo, kad Deimantes tevas kedys, o teta venckiene? Teisejas to nezinojo? Siaip Venckus - advokatas zinojome suteneriu byloje. Puikiai suprato tokiu bylu niuansus

bukim biedni,, bet teisingi       2019-10-10 20:51

venckiene isvaziavo is LT, vale subiniukus amerikonam, paprase siusti pinigus, nes nori isversti byla i anglu kalba. Gavosi taip: ji nusipirko nama, ikure geliu salona ir….. jokiu vertimu. pareiske, kad ja priverte pabegti is Lietuvos, norint neleisti jos tapti LT prezindete… su 7 proc. drasos kelios???

kazkada       2019-10-10 20:30

kalbejo masiulis, kad tiesa niekada nepaaiskes, o dabar paaiskejo, kad ir pats nesveikas truputi

Ramiros       2019-10-10 18:36

Nesuprantu, ką čia tas šlykštuolis “štašys” veikia ?. Kas jį čia pasodino ? Jo sapalynės jokio poveikio “Tiesos” portalo skaitytojams neturi. Veltui stengiasi, veltui tratina savo laiką, tupėdamas čia. Negi nesupranta, kad čia niekas jo nemėgsta, nes jis panašus į šudbarą ...

stasys        2019-10-10 17:01
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Dzeikas       2019-10-10 16:45

Neringa Venckiene gali apginti tik Lietuvos gyventojai.
Tai tiesos valanda mums. Jos likimas bus indikatorius: kas mes ir kokie mes.

stasys        2019-10-10 15:40
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Tvankstas       2019-10-10 15:28

stasys - patį asmeniškai užgauna ?
Praleista proga patylėti. Nors irgi gerai - žinome, su kuo reikalus turime - paidofilų ausimis ir akimis.

stasys        2019-10-10 14:58

Tvanksui .. fui turėk padorumo nekaišioti tu savo “sisaliniu” kitiems . O jei jau kažką teigi tai bent turėk kažką vertesnio argumentu ‘to ano’ savo delne .

Tvankstas       2019-10-10 14:56

Paimkime Nyderlandų paidofilus.
Įtariamųjų tarpe princas Bernhard, karalienės Beatrix tėvas, Rolodex byloje 1994 m. jau princas Claus, Beatrix vyras, dab. karaliaus Willem - Alexander tėvas, bylą tyręs prokuroras Teevens iškilo iki valstybės sekretoriaus teisingumui.
Panašiai D. Britanijoje ir t.t.

Tvankstas       2019-10-10 14:45

Žmonės, paidofilų aukų pilnas pasaulis, visur taip pat, kaip Lietuvoje. Ne kitaip ir USA, kur D. Trump draugelis J.Eppstein (paidofilas), kartu kabina mergas vakarėlyje.
Pasiskaikykite Belgijos paidofilų tinklo aukos Anneke Lucas atsiminimų, pilnas internetas, susirasite ir daugiau.
Tai žinodami, suprasite ir N. Venckienės atpirkimo auką Lietuvos paidofilų klanui.

Vytautui Matulevičiui       2019-10-10 14:33

turiu pasiūlymą surasti Vokietijoje antrąją pedofilijos auką, dar labiau už Deimantę nukentėjusią, aprašyti jos “įspūdžius” apie įvykius, tai būtų paspirtis Neringos reikalui…

stasiui       2019-10-10 14:11

Pats tu šlykštynė...

Didžiausias akibrokštas yra,       2019-10-10 14:09

kad Kedžiai-neva patys išgalvojo tvirkinimo istoriją, ir patys persekiojo ir net žudė neva savo išgalvotus tvirkintojus. Kur čia juos smerkiančių ir teisiančių logika? Ypač teisėsaugos veiksmai kelia abejones. Ir visi, kas prieš Kedžius-Venskus, sėkmingai pakilo karjeros laiptais. Paskutinis -Požėla tuoj atsiims prizą už 240 “karžygių”...

teisus buvo Neringos sunus Karolis       2019-10-10 14:05

dabar sistemai tyliai nuteisti Neringos jau nepavyks. O viesumo ji nebijo. Uztat prisidirbe iki ausu sisteminiai ir ju pakalikai viesumo bijo kaip ugnies.

stasys        2019-10-10 13:33

Sunku ka nors čia pakomentuoti . Šlykštus šmeižikiškas str.

Dieve padėk Neringai       2019-10-10 11:07

Dieve padėk Neringai kovoti su pedofilų skleidžiamu melu

tiek       2019-10-10 10:49

pagarba ir geriausi linkėjimai gerb. Neringai .

Šaunu, Gerb. Neringa.       2019-10-10 10:41

Jūs sakote, kad “aš esu stipresnė už kitus. Gal todėl Dievas kovai pasirinko mane.” Tik… Dievas renkasi pačius silpniausius, tokia Jūs ir buvote, kai sužinojote apie savo dukterėčios išnaudojimą. Tačiau Dievas yra gailestingumo viršūnė, tai Jis duoda savo stiprybės Dvasią, tai tik Jis palaikė Jus, kad nepalūžtumėte, kad neprarastumėte vilties, kad Jūsų sūnus užaugtų būtent toks, kad Dievas jo rankomis ateityje darytų pačius geriausius ir reikalingiausius darbus. Visi šie išbandymai yra būtini, kad Jūs ir Jūsų sūnus dvasiškai sustiprėtų iki reikiamo lygio daryti Jo numatytus darbus. Manau, kad pedikų klanas tai greitai pajus. Vien tik Gretos iš Švedijos, kovotojos už gamtą pavyzdys rodo, kaip bet koks silpnos, ligotos mergaitės juodinimas, niekinimas išeina jai tik į naudą. Tik Dieve yra stiprybė.

Stiprybes Neringai       2019-10-10 10:39

Ta pati zmones galvoja ar numano…geras interviu. Stebesim kaip rangosi gyvatynas.

Tvankstas       2019-10-10 10:37

Stiprybės Neringai visokeriopos, mirštant stačiai ir išdidžiai Lietuvos žmonių akyse valdančiajai klikai slepiant savo paidofiliškas aistras.
Į gatves, į aikštes, gelbėkime Neringą.
Jei neišgelbėsime, tai ir mūsų or mūsų vaikų tikrai niekas neišgelbės nuo valdančiųjų paidofilų siautėjimo.

SĖKMĖS       2019-10-10 9:46

Neringai.

Ehrmantraut       2019-10-10 9:29

jankiai atidavė savo sąjungininkus kurdus osmanų sultonui sudorot, o čia vienas žmogus…

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

skaitytojams "štazio" nepakanka       2019-10-11 20:41

Kad būtų kuo daugiau demokratijų, redakcija galėtų komentarų skiltin pasikviesti ir Kuzią su Lervaste. Ko čia smulkintis.

stasys        2019-10-11 14:06

ir vystyk nieko naujo Dzeikas kalbasi su ‘dangumi’ nežinia kokioje visatoje, neakivaizdininkai trejetušnikai varo propagandą ..

stasys        2019-10-11 11:45

- dienos mintis: cit. “Yra sena gera patarlė, kai pradedi įtarti visus aplink, atsigrežk į savę. Ir suprasi, kad 90 proc. yra tavo liguistos vaizduotės pasekmė.” smile)

stasys        2019-10-11 8:50

Tvanksui ..ko gi čia raudoti ? moteris sugrįš į tėvyne sutvarkys nemalonius reikalus ir vėl bus laisva kaip paukštis . Ši Lietuva labai daug kuo skiriasi nuo sovietinės .. kai anoje bausme atlikęs žmogus buvo vėl priverstas sugrįžti į nemalonia sau aplinka . Taip kad ne viskas taip blogai kaip atrodo . Gaudyk vėją o bures laikyk pavėjui, dešimt metu išmesti savo gyvenimo tuščiai ..va kur didelis nuostolis .

Tvankstas       2019-10-11 8:20

stasys - eilinį vampyro bezdalą išleido ‘stasys’, kaip kiekvieną dieną po 7:30.
Vampyrų pabaiga ta pati - susisuka protelis negrįžtamai, stogą nurauna.
Linkiu atpildo už vampyro darbus.

stasys        2019-10-11 7:09

Panašu kad N.Venckienės problema kiek išpusta ir šeip ji Lietuvoje nelabai ka domina netgi valdžiai oponuojančioje spaudoje . Nebus jokiu gužynių ..be tu keliu dešimčių.

stasys        2019-10-10 17:01

Dzeikai o pats ar Lietuvos Respublikos pilietybe dar turi ?

stasys        2019-10-10 15:40

Tvanksui .. padoru žmogų tai turėtu jaudinti . Siūlyčiau redakcijai šalinti ta str. kaip neatitinkanti elementarios higienos reikalavimu Tiesose. smile


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.