Dienos aktualija, Pedofilijos byla

Neringa Venckienė kreipėsi į JAV Aukščiausiąjį teismą prašydama išaiškinti ir peržiūrėti Ekstradicijos įstatymą

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 11 d. 4:51

12     

    

Neringa Venckienė kreipėsi į JAV Aukščiausiąjį teismą prašydama išaiškinti ir peržiūrėti Ekstradicijos įstatymą

Kviečiame susipažinti ir su Neringos Venckienės kreipimusi į JAV Aukščiausiąjį teismą, kuriame ji prašo peržiūrėti ir išaiškinti su ekstradicijos procedūromis susijusį įstatymą (skaityti ČIA).

Pasirodo, JAV Ekstradicijos įstatymo pagrindinės nuostatos neperžiūrėtos nuo XIX amžiaus. N. Venckienės advokatų pateiktame ieškinyje sakoma, kad buvusios teisėjos ir parlamentarės byla yra galimybė peržiūrėti šias nuostatas ir išaiškinti jas XXI kontekste. Beje, Čikagos apeliacinis teismas, atmetęs N. Venckienės skundą dėl ekstradicijos, iš dalies rėmėsi precedentu – viena 1896 metų nutartimi.

Kreipimesi Aukščiausiajam teismui keliami trys klausimai. Visų pirma, prašoma išaiškinti, koks yra sąvokos „politinis nusikaltimas“ apimtis: valstybės išdavimas, sukeltas maištas, karas ir pan., ar gali ši sąvoka būti traktuojama ir kitaip?

Pagal dabartinę tvarką  susiklosto išties paradoksali situacija: tai, kad kaltinimai N.Venckienei yra politiškai motyvuoti, o byla sukurpta siekiant visai kitų, nei deklaruojama tikslų, JAV teismui nėra priežastis jos neišduoti… Tačiau ji būtų neišduota, jei išties būtų dariusi „politinius nusikaltimus“ ar darydama privataus pobūdžio „nusikaltimus“ būtų bent siekusi politinių tikslų. Tarkim, jei ji būtų ką nors išsprogdinusi, išduota nebūtų...

Antras N. Venckienės advokatų klausimas JAV Aukščiausiajam teismui, ar tikrai teisminė valdžia, spręsdama ekstradicijos klausimą, negali atsižvelgti į humanitarinius aspektus (tarkim, kai nėra jokių garantijų, kad su išduodamu žmogumi nebus žiauriai susidorota). Šiuo metu tokia teisė priklauso tik politinei valdžiai – Vyriausybei.

Trečia, kreipimesi klausiama, kas turi pasirašyti sprendimą dėl ekstradicijos: pats valstybės sekretorius ar tai gali padaryti ir žemiausios grandies kanceliarijos patarėjas (net nenurodydamas motyvų, kaip buvo N.Venckienės atveju).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-09-16 7:26

Tauta taip pat “issigrynina”.
Juk mateme kaip Dalia Grybauskaite, siaip nepraleisdavusi progos pasipiarinti vaikuciu naslaiciu fone internatuose, a le Adolfas Hitleris,- tik anas per zanduka pleksnodavo, o si galvytes gloste,- placiai zengusi pradzioj, staiga uztilo ir “pamirso” ir, prikisamai sesers Nijoles baksteleta, “nemate” reikalo.
O reitingai didziuliai. Kaip sakoma tauta ziuri i bendra vardikli, o syki ekonomine situacija po 2012m geriau negu patenkinama (dekojame gerb. Prezidentei uz vasaros malonumus) , tai “viercho” abejingumas vaiko zaginimui toleruotinas. Nieko tokio, nezinau, reiskia ir nebuvo.
Kazkokiame Holywoodo kurinelyj , nacistinis maniakas sekmingai verziasi ir prezidentus. Vienisas aiskiaregys mates ateiti ryztasi bet kokia kaina ana sustabdyti ir bando nusauti. Nusauti nepavyksta, taciau kandidatas pasikesinimo subruzdime griebia salia buvusi vaika ir uzsidengia juo nuo nutaikyto ginklo. O kazkoks “tupas zurnaliuga” - nufotografuoja. Na visai kaip 1927m pm Voldemaras Muzikinio teatro sodelyj Kaune(o DG is esmes pakartojo si fokusa, nes kisimasis i sia byla jai butu kainaves karjeros ko ger). Tik Lietuvoj sis jei ne didvyris tai gerbtinas asmuo, o JAV kandidatui tolesne kova uz prezidentura tapo beprasmiska. Filme tiesa.Taciau ir realybej dorovine kartele asmeniui pretenduojanciam i Pirmojo titula zymiai aukstesne. Nuo zodzio “visiskai”.

bylos žudikės fone       2019-09-15 23:00

puikiai išsigrynina visas vadinamasis “elitas”. Pamatai, kokie tai žmonės iš tiesų. Vieniems ši istorija kaip eilinis įvykis, kiti leidžia sau tyčiotis, “juokauti”...Žmonės dabar jau nebe žmonės… Pradžioje daros pikta, bet paskui gaila, juk jiems taip trūksta išminties, kad nesuvokia, jog verdant smalą, išsiteplioji, o paskui ir įkrenti pats.

Justina       2019-09-13 0:02

“Viespats veda zmogaus zingsnius ir saugo ta, kuriuo dziaugiasi”. Psalmiu 37:23 Stiprybes gerb. Neringai V.

Rabinovičiaus elfas       2019-09-12 13:51

Mes, žiurkėno vadovaujami elitiniai kovotojai prieš Venckienės hibridinį karą, savo komentarais socialiniuose tinkluose turime pasiekti, kad USA teismas priimtų mums palankią nutartį. Kitaip mūsų kontorai kapiec. Darbo daug, o darbininkų maža, o ir šitų kvalifikacija prasta. O juk tiek lėšų valstybė išmetė apmokymams! Susiimkime, turime tris savaites atlaikyti hibridinę Venckienės ataka iš USA!

stasys        2019-09-12 9:38

.. toks elgesys kaip kom. nuomonė pradeda panėšėti į piktybinius sienų tepliotojus . Aš to netgi ‘grafiti’ nepavadinčiau ..toks žemos kaktos individo saviraiškos būdas .

nuomone       2019-09-12 8:48

gerb. Neringa,sveikatos jums ,ištvermės,stiprybės ,kovojant su pačiais šlykščiausiais pasaulyje padarais

Dzeikas       2019-09-11 15:36

Pommpejui pasirasysiui:
Dabr jau net ir isplesus N.V. is JAV ismesti pro langa ar nustumti nuo laiptu neitu. Tektu islaukt maziausiai 5 metus, gal 10. Netgi saugot reiktu, kad to netycia (t.y. is tikruju nieko neatsitiktu, net atsitiktinai) neatsitiktu. Na nebent jegos kurias N.V. uzkabino tokios galingos, kad naujaji prezika gali paaukoti, kuriam be abejo tektu “nukritimo nuo laiptu” atveju arba prokurora aukoti(realiai sodinti) arba rast kaltu, arba paciam zertva patapti. Nes Venckienes advokatai sukeltu skandala ten, JAV.

stasys        2019-09-11 7:21

švepliui .. aišku kad nieko neišmanau .. užtat ryte įsitikinau kiek daug tokiu ‘specialistu’ Tiesas skaito . Labai nepykit .. negalėjau atsispirti to nepatikrinęs .

sąsiui       2019-09-10 23:04

jo jo, labai tu išmanai, raudonarmieti, apie Amerikės teisę...
Bū-ha-ha-haaa…

Pompėjas pasirašys       2019-09-10 22:49

JAV pareigūnų laikysena parodė, kad čia turėtų būti kažkoks JAV specialiųjų tarnybų pėdsakas. O Pompėjas - buvęs CŽA direktorius. Pasirašys. Viena tik džiugina, kad istorija sulaukė JAV žiniasklaidos dėmesio. Labai tikėtina, kad tas dėmesys išliks ir vykstant teisinio nihilizmo farsui(teismui) Lietuvoje.

Verax       2019-09-10 21:48

Nesu įsitikinęs, ar mūsų prokurorai jau nesigaili, kad reikalavo ekstradicijos. Trauktis nėra kur, o ką daryti su N.Venckiene, irgi neaišku. Jiems būtų buvę daug ramiau, jei N.Venckienė tyliai sau tūnotų JAV, o jie “ieškotų” ir galėtų pasakoti liaudžiai pasakas apie tai, kaip N.Venckienė nusinešė su savimi visas paslaptis, kaip ji atseit organizavo nužudymus, o dabar jau nėra galimybių nieko išaiškinti. Jiems N.Venckienės sugrąžinimas reikštų taip pat galvos skausmą, nes sugriautų jų kurtas pasakaites liaudžiai.

stasys        2019-09-10 21:20

beviltiškas laiko tampymas ..Nors Amerikos teisinė sistema labai liberali bet ji visiškai nepakenčia tuščiažodžiavimo sukant apie ta pati piršta.. viena ir ta pati .. Be abejo tai kainuoja ..o dar sako ten besislapstantis blogai gyvena .


Rekomenduojame

Vidmantas Valiušaitis. „Nagi, išgirskite, pagaliau, žmonių balsą, pone mere!..“

Sąjunga „Vardan šeimos“ kviečia į protesto akciją „STOP Barnevernet ideologijai, STOP Lietuvos VTAĮT savivalei“

Tomas Baranauskas pokštauja. Nekonfliktiška istorija

Vygandas Trainys. Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir jo atminimo lentos istorija trumpai

Mitingas „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“ (vaizdo įrašas)

Rasa Čepaitienė. Naktinės istorijos politikos rezultatas: savivaldybė jokių pretenzijų reikšti negali

Algimantas Rusteika. Amžinai tyčiotis iš visų neįmanoma

Vytautas Sinica. Ir teisėta, ir solidu

Rūta Visocnik. Ginti? Saugoti? Padėti?

Rasa Čepaitienė. Privalome pareikalauti, kad valstybė pagaliau imtųsi kurti savą istorijos politiką, kad atkakliai ir garbingai gintų istorinę tiesą

Advokatas Saulius Dambrauskas: Aš kaltinu teismus, arba Kas naujo miškų fronte

Ramūnas Aušrotas. Kokią žinią neša naujųjų kardinolų paskyrimas?

Vilius Kavaliauskas. Štai kaip į Vilniaus „vamzdį“ atsakė baltarusių Slonimas

Ekonomistas prof. Povilas Gylys „Iš savo varpinės“ laidoje paneigia krizių neišvengiamumo mitą

Šiandien 18 val. visi į mitingą Simono Daukanto aikštėje: „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai ištarkime NE!“

Andrius Švarplys. New Brave World, arba Štai kaip atrodo technototalitarizmas

Nuo bačkos. Finansų ministras Vilius Šapoka: mokėti mokesčius tapo madinga

Linas Kojala. Svarbūs regioniniai rinkimai Vokietijoje

Paskirtasis kardinolas Sigitas Tamkevičius: „Tai ne tik mano, bet ir visų už Lietuvos laisvę kovojusių žmonių pastangų įvertinimas“. Sveikinimai!!!

Į paskutinę kelionę palydėtas menininkas Antanas Kmieliauskas

Vytautas Sinica klausia: kur buvo didieji Rozovos kritikai prieš keletą metų? Kiek metų jiems prireiks, kol „pastebės“ ir šeštąją koloną?

Algis Avižienis ir Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: 1939-ųjų Lenkijos katastrofa ir „visiško nekaltumo“ mitas

Cenzūros skandalas Vilniuje: „JCDecaux“ atsisako platinti plakatus su Jono Noreikos atvaizdu

In memoriam: Antanas Kmieliauskas (papildyta)

Vidmantas Valiušaitis apie R. Vanagaitės emocinį šantažą ir dvi visiškai skirtingas reakcijas į jį

Geroji Naujiena. Palaimintas tas, kurio atlygis laukia teisiųjų prisikėlime

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos informacinio lauko nuodai ir priešnuodžiai: kas ryšis?

Vytautas Radžvilas. Jie jau čia: LRT vėl užgrobta!

Povilas Gylys. Nacionaliniai rinkimų į Seimą ypatumai

Balys Tulevičius. Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės vadovaujama LTV pradėjo Rūtos Vanagaitės reabilitacijos kampaniją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.