Dienos aktualija, Pedofilijos byla

Neringa Venckienė kreipėsi į JAV Aukščiausiąjį teismą prašydama išaiškinti ir peržiūrėti Ekstradicijos įstatymą

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 11 d. 3:51

14     

    

Neringa Venckienė kreipėsi į JAV Aukščiausiąjį teismą prašydama išaiškinti ir peržiūrėti Ekstradicijos įstatymą

Kviečiame susipažinti ir su Neringos Venckienės kreipimusi į JAV Aukščiausiąjį teismą, kuriame ji prašo peržiūrėti ir išaiškinti su ekstradicijos procedūromis susijusį įstatymą (skaityti ČIA).

Pasirodo, JAV Ekstradicijos įstatymo pagrindinės nuostatos neperžiūrėtos nuo XIX amžiaus. N. Venckienės advokatų pateiktame ieškinyje sakoma, kad buvusios teisėjos ir parlamentarės byla yra galimybė peržiūrėti šias nuostatas ir išaiškinti jas XXI kontekste. Beje, Čikagos apeliacinis teismas, atmetęs N. Venckienės skundą dėl ekstradicijos, iš dalies rėmėsi precedentu – viena 1896 metų nutartimi.

Kreipimesi Aukščiausiajam teismui keliami trys klausimai. Visų pirma, prašoma išaiškinti, koks yra sąvokos „politinis nusikaltimas“ apimtis: valstybės išdavimas, sukeltas maištas, karas ir pan., ar gali ši sąvoka būti traktuojama ir kitaip?

Pagal dabartinę tvarką  susiklosto išties paradoksali situacija: tai, kad kaltinimai N.Venckienei yra politiškai motyvuoti, o byla sukurpta siekiant visai kitų, nei deklaruojama tikslų, JAV teismui nėra priežastis jos neišduoti… Tačiau ji būtų neišduota, jei išties būtų dariusi „politinius nusikaltimus“ ar darydama privataus pobūdžio „nusikaltimus“ būtų bent siekusi politinių tikslų. Tarkim, jei ji būtų ką nors išsprogdinusi, išduota nebūtų...

Antras N. Venckienės advokatų klausimas JAV Aukščiausiajam teismui, ar tikrai teisminė valdžia, spręsdama ekstradicijos klausimą, negali atsižvelgti į humanitarinius aspektus (tarkim, kai nėra jokių garantijų, kad su išduodamu žmogumi nebus žiauriai susidorota). Šiuo metu tokia teisė priklauso tik politinei valdžiai – Vyriausybei.

Trečia, kreipimesi klausiama, kas turi pasirašyti sprendimą dėl ekstradicijos: pats valstybės sekretorius ar tai gali padaryti ir žemiausios grandies kanceliarijos patarėjas (net nenurodydamas motyvų, kaip buvo N.Venckienės atveju).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-09-19 21:35

idomujui:
Kaip sie faktai susije ir kaip jie itakoja Mergaites byla? Ar cia taip bezdet po vandeniu bandote?

idomu       2019-09-17 21:48

ar venckienes advokatai zino, kad jos vyras gyne kauno viesnamio savininkus????

Dzeikas       2019-09-16 6:26

Tauta taip pat “issigrynina”.
Juk mateme kaip Dalia Grybauskaite, siaip nepraleisdavusi progos pasipiarinti vaikuciu naslaiciu fone internatuose, a le Adolfas Hitleris,- tik anas per zanduka pleksnodavo, o si galvytes gloste,- placiai zengusi pradzioj, staiga uztilo ir “pamirso” ir, prikisamai sesers Nijoles baksteleta, “nemate” reikalo.
O reitingai didziuliai. Kaip sakoma tauta ziuri i bendra vardikli, o syki ekonomine situacija po 2012m geriau negu patenkinama (dekojame gerb. Prezidentei uz vasaros malonumus) , tai “viercho” abejingumas vaiko zaginimui toleruotinas. Nieko tokio, nezinau, reiskia ir nebuvo.
Kazkokiame Holywoodo kurinelyj , nacistinis maniakas sekmingai verziasi ir prezidentus. Vienisas aiskiaregys mates ateiti ryztasi bet kokia kaina ana sustabdyti ir bando nusauti. Nusauti nepavyksta, taciau kandidatas pasikesinimo subruzdime griebia salia buvusi vaika ir uzsidengia juo nuo nutaikyto ginklo. O kazkoks “tupas zurnaliuga” - nufotografuoja. Na visai kaip 1927m pm Voldemaras Muzikinio teatro sodelyj Kaune(o DG is esmes pakartojo si fokusa, nes kisimasis i sia byla jai butu kainaves karjeros ko ger). Tik Lietuvoj sis jei ne didvyris tai gerbtinas asmuo, o JAV kandidatui tolesne kova uz prezidentura tapo beprasmiska. Filme tiesa.Taciau ir realybej dorovine kartele asmeniui pretenduojanciam i Pirmojo titula zymiai aukstesne. Nuo zodzio “visiskai”.

bylos žudikės fone       2019-09-15 22:00

puikiai išsigrynina visas vadinamasis “elitas”. Pamatai, kokie tai žmonės iš tiesų. Vieniems ši istorija kaip eilinis įvykis, kiti leidžia sau tyčiotis, “juokauti”...Žmonės dabar jau nebe žmonės… Pradžioje daros pikta, bet paskui gaila, juk jiems taip trūksta išminties, kad nesuvokia, jog verdant smalą, išsiteplioji, o paskui ir įkrenti pats.

Justina       2019-09-12 23:02

“Viespats veda zmogaus zingsnius ir saugo ta, kuriuo dziaugiasi”. Psalmiu 37:23 Stiprybes gerb. Neringai V.

Rabinovičiaus elfas       2019-09-12 12:51

Mes, žiurkėno vadovaujami elitiniai kovotojai prieš Venckienės hibridinį karą, savo komentarais socialiniuose tinkluose turime pasiekti, kad USA teismas priimtų mums palankią nutartį. Kitaip mūsų kontorai kapiec. Darbo daug, o darbininkų maža, o ir šitų kvalifikacija prasta. O juk tiek lėšų valstybė išmetė apmokymams! Susiimkime, turime tris savaites atlaikyti hibridinę Venckienės ataka iš USA!

stasys        2019-09-12 8:38

.. toks elgesys kaip kom. nuomonė pradeda panėšėti į piktybinius sienų tepliotojus . Aš to netgi ‘grafiti’ nepavadinčiau ..toks žemos kaktos individo saviraiškos būdas .

nuomone       2019-09-12 7:48

gerb. Neringa,sveikatos jums ,ištvermės,stiprybės ,kovojant su pačiais šlykščiausiais pasaulyje padarais

Dzeikas       2019-09-11 14:36

Pommpejui pasirasysiui:
Dabr jau net ir isplesus N.V. is JAV ismesti pro langa ar nustumti nuo laiptu neitu. Tektu islaukt maziausiai 5 metus, gal 10. Netgi saugot reiktu, kad to netycia (t.y. is tikruju nieko neatsitiktu, net atsitiktinai) neatsitiktu. Na nebent jegos kurias N.V. uzkabino tokios galingos, kad naujaji prezika gali paaukoti, kuriam be abejo tektu “nukritimo nuo laiptu” atveju arba prokurora aukoti(realiai sodinti) arba rast kaltu, arba paciam zertva patapti. Nes Venckienes advokatai sukeltu skandala ten, JAV.

stasys        2019-09-11 6:21

švepliui .. aišku kad nieko neišmanau .. užtat ryte įsitikinau kiek daug tokiu ‘specialistu’ Tiesas skaito . Labai nepykit .. negalėjau atsispirti to nepatikrinęs .

sąsiui       2019-09-10 22:04

jo jo, labai tu išmanai, raudonarmieti, apie Amerikės teisę...
Bū-ha-ha-haaa…

Pompėjas pasirašys       2019-09-10 21:49

JAV pareigūnų laikysena parodė, kad čia turėtų būti kažkoks JAV specialiųjų tarnybų pėdsakas. O Pompėjas - buvęs CŽA direktorius. Pasirašys. Viena tik džiugina, kad istorija sulaukė JAV žiniasklaidos dėmesio. Labai tikėtina, kad tas dėmesys išliks ir vykstant teisinio nihilizmo farsui(teismui) Lietuvoje.

Verax       2019-09-10 20:48

Nesu įsitikinęs, ar mūsų prokurorai jau nesigaili, kad reikalavo ekstradicijos. Trauktis nėra kur, o ką daryti su N.Venckiene, irgi neaišku. Jiems būtų buvę daug ramiau, jei N.Venckienė tyliai sau tūnotų JAV, o jie “ieškotų” ir galėtų pasakoti liaudžiai pasakas apie tai, kaip N.Venckienė nusinešė su savimi visas paslaptis, kaip ji atseit organizavo nužudymus, o dabar jau nėra galimybių nieko išaiškinti. Jiems N.Venckienės sugrąžinimas reikštų taip pat galvos skausmą, nes sugriautų jų kurtas pasakaites liaudžiai.

stasys        2019-09-10 20:20

beviltiškas laiko tampymas ..Nors Amerikos teisinė sistema labai liberali bet ji visiškai nepakenčia tuščiažodžiavimo sukant apie ta pati piršta.. viena ir ta pati .. Be abejo tai kainuoja ..o dar sako ten besislapstantis blogai gyvena .


Rekomenduojame

In memoriam: Rogeris Scrutonas

Kviečiame į Šv. Mišias – padėką už mons. A. Svarinsko kunigystės šventimus, prieš 65 metus suteiktus vysk. Pr. Ramanausko

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos II. Užmirštuolė

Mes nugalėjom. Prieš 30 metų Gorbačiovas vizito metu Lietuvoje išgirdo tai, ko nesitikėjo: lietuviai liepė atvežti nepriklausomybę – LRT

Kaip vysk. Pranciškus Ramanauskas Alfonsą Svarinską slapta lageryje įšventino į kunigus

Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Laisvės premijos laureato Albino Kentros kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Mitingo „Už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę“ vaizdo įrašas

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Renginių programa

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos I. Pidžinas

LRT: pirmieji kandidatų į Vilniaus universiteto rektoriaus postą debatai

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.