Demokratija ir valdymas

Nerimą keliančios dienos citatos

Tiesos.lt redakcija   2016 m. spalio 3 d. 19:00

20     

    

Nerimą keliančios dienos citatos

„Žiūriu į mūsų politinę sistemą su pasibaisėjimu“, – interviu žurnalui „Veidas“ prisipažįsta dešimt metų valstybei vadovavęs prezidentas Valdas Adamkus. Ir priduria: „Šiemet daug žmonių nėra apsisprendę, už ką balsuoti, vien todėl, kad Lietuvos politinėje sistemoje visiška sumaištis.“

Kas Lietuvoje ir pasaulyje kelia sumaištį, skaitykite ČIA.

Apie suirutę kalba ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Kęstutis Girnius, portale Delfi.lt svarstantis, kokią įtaką politinei situacijai daro „prezidentės užsispyrimas, nenoras ar negebėjimas įveikti savo priešiškumą“. Apžvalgininko teigimu, nors prezidentas ir „neturi pareigos slėpti savo nuostatų“, tačiau „prezidento antipatijos tampa nepriimtinomis, kai jos apsunkina pastangas priimti Lietuvai naudingus įstatymus“.

Ar tikrai „prezidentės priešiškumas premjero Algirdo Butkevičiaus ir valdančiosios koalicijos atžvilgiu pradeda kenkti Lietuvai“, skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2016-10-6 7:02

Permainoms reikia balagano ..bėda kad jis savaime neužtikrina tu pokyčiu naudingumo. O kas jei ne visuomenė yra atsakinga už ta ‘teisinga’ tu permainu turinį ?.. Nors Grinius ir kritikuoja Prezidente dėl nenoro jos elgtis tinkamai ,..korektiškai ..taip kaip buvo įprasta Adamkaus ‘šiltu šlepečiu’ valdymo laikotarpiu ..bet dažnas juk vis dar susimasto kad tikroji valdžios ir pokyčiu esmė slypį ne Premjero kavos puodelyje iš ryto su Prezidente ..o visuomenės nepasitenkinime matyti permainas kurios vyksta be jos pačios pritarimo ..Todėl klausimas čia turėtu skambėti kitaip ..kodėl Prezidentė vis dar populiari ..taip kontraversiškai elgdamasi ? ar ne dėl to kad šiandiena jau nebepakanka vien tikėti kad galima išrinkti ..protingus ir teisingus į Seima ? gal tiesos šaknis slypi ten kur nepasitenkinimas esama padėtimi labiau mykia protesto tyla ..kaip kitaip paaiškinti konservatoriu populiarumo šuolį iš apačiu ? matau tik viena priežastį.. laivelis siūbuoja o iš jo krenta visi tie gelbėtojai be kuriu pasak Griniaus Lietuva nebutu demokratiška ..Gal vizgi ta patirtis kažko išmokys ir mūsų nesisteminiais prisistatančius politikus ..nėra nuo ko gelbėti Lietuvos , nebent tik nuo ju pačiu noro vėl ištraukti tas šiltas šlepetes ..o kol kas siūbuokime kuo daugiau iškris ši karta , tuo daugiau vienos atsiras permainoms ..ir nereikia to bijoti .

Pikasas       2016-10-5 10:26

Nepastebėjau, kad “Buras” būtų pakeitęs savo niką. Asmenieškai niko “Pikasas”  nekeičiu nuo pat pirmo komentaro parašymo prieš keliolika metų. Na, o kad čia ginamas Rusijos interesų propagandistas K.Girnius, tai argi tuo reikia stebėtis? Dėkite tuos savo minusiukus, kurie tiesos vis tiek niekaip nepakeis.

>>Burui       2016-10-5 9:43

Pats ne i tema kalbi, nes tingejai paskaityti sio straipsnio nuorodas uzduotai temai apie “nerima keliancias citatas”. Nejau protas toks mazas, kad gali suvirskinti tik trumpas replikas ar tezes? Kaip pvz., Lenino proletariatui: Duonos! zemes! taikos! Ir tada visi -  uraaaa!!!:))

Skirmantė       2016-10-5 0:25

Sužinoti, ar Girnius gina Rusijos politiką, galima skaitant jo straipsnius, kadangi šito nedarau, tai nežinau. Skaitau Rusų disidentus.  Andrejų Piantkovskį(ypač), Viktorą Šenderovičių, Andrejų Illarionovą , Konstantiną Borovojų. (Ypač) Pabrėžiu kad nereiktų skaityti Stanislavo Belkovskio ar bent jau pateikti tokios nuomonės kaip ekspertinės, nors jis ir reiškia nepasitenkinimą Putinu, bet dažnai jo mintys yra tik tuščias kiek egzotiškas oro virpinimas, nes nesusiekia su tikrove. Pavyzdžiui jo tvirtas įsitikinimas, kad Pincas Haris turi būti Rusijos caru - viena iš tų pasakų.Kitaip tariant, laki retorika ir jos tuštuma. Yra toks Viačeslavas Malcevas - toks pagerintos kremliaus propagandos variantas nepatenkintiems Putinu rusams.Šiaip jau imperialistas turbūt, o imperialistai visi truputį švelniai tariant pagedę.

Burui       2016-10-4 23:12

va ir issidavei. Po paklodes ne i tema apie Amerikes rinkimus, sast - iskart Pikasas2. Net nespejau paklausti “Buro” - Pikasiau ar cia tu?
Niku kaitaliojimas darbdavio uzduoties apvemti diskusijas niekalais neapsunkina?

Julius Puras       2016-10-4 19:17

Tendencija sąžiningu žmonių kiekio mažėjimas Lietuvos politikoje. Bet šita tendencija ir užprogramavo V.Adamkus su savo bičiuliais komunistais kgbistais kuriuos apdovanojo ir taip diskreditavo valstybinius Lietuvos apdovanojimus. Taip negali būti kad kgbistai iš esmės būdami kalės vaikais sukurtu valstybe. Ka jie gali tai valdyti Lietuva iš pogrindžio ir griauti Lietuvos valstybe. Ka jie ir daro ir mes šiandiena matome jų darbo rezultatus.

Buras Pikasui       2016-10-4 18:12

Na, Girniaus simpatijas Rusijai galejo suformuot ir studijos Harvarde,  marksistiniame ar tai neotrockistiniame bastione. Juk ten desto kone vien Rusijos “disidentai”.
.
Antra versija - gal jis antisorosistas, kas zino? Juk Putinas pazabojo visus Soroso NVO, kad ir jam neatsitiktu kaip Kadafiui. Del to ir Sirijos diktatoriu palaiko. Tai savigina.

Pikasas2       2016-10-4 17:56

Siūlau peržvelgti K.Girniaus rašinius, kurie susiję su Kremliaus interesais. Tokio gynėjo net mūsų kreivoje žiniasklaidos terpėje paieškoti reikėtų. Tarptautiniu subjektu tarp Rusijos režimo ir Lietuvos jau senokai tapo prezidentė D.Grybauskaitė. Tad nesistebiu, kad K.Grinius užsiėmė ir ja. Tarptautinių santykių aptarimuose Kęstutis Girnius išlieka stebėtinai pastovus. Ypač, kai paliečiama tema susijusi su Rusijos režimo siekiais. Iš šio rašinio nesunku suprasti, kad K.Girnius įsilieja į Kremliaus propagandą. Rusijos agresijos prieš Gruziją ir Libijos režimo keitimo, bei panašiais atvejais K.Grinius stengiasi pateisinti Rusijos veiksmus. Įvykiai Ukrainoje - ne išimtis. Tai kaip čia yra, kad ilgus dešimtmečius gyvenęs užsienyje profesorius nuosekliai užima minėtą poziciją? Jo straipsniuose ir radijo laidose tarptautiniuose klausimuose daugiau ar mažiau atsispindinti Kremliaus pozicija, o ekonomikoje - Lietuvos kairiųjų jėgų pozicija. Kęstutis Girnius, kaip ir jo tėvas, žinomas filosofas Juozas Girnius, ilgą laiką emigracijoje buvęs JAV ateitininkų vadu ir “Aido” redaktoriumi LSSR lankėsi jau septyniasdešimtaisiais metais. Buvau radęs žinutę, kad KGB, gal ir paties Juozo Girniaus teigimu, nebuvo patenkinti, kad filosofas susitiko ir su tais lietuviais, su kuriais susitikti jam nebuvo leista kelionės į Lietuvą metu. Kęstutis Girnius LSSR lankėsi iš viso tris kartus, o po Nepriklausomybės paskelbimo po 8 - 9 kartus kasmet. K.Girnius daugiau , kaip 20 metų dirbo “Laisvosios Europos” radijuje, nuo 2000 vadovu. Apie kai kuriuos įtartinus kadrinius skandalus “Laisvojoje Europoje” jau esu komentavęs kiek anksčiau. Nesikartosiu. Tuo labiau, kad nežinau kaip pats K.Girnius yra su jais susijęs ar nesusijęs. Štai ką apie save rašo pats Kęstutis, tik ką 2006 metų pabaigoje atvykęs gyventi į Vilnių. Kęstutis Girnius žurnalistui aiškina: “Po pirmos kelionės į Lietuvą dar 1974-aisiais parsisiunčiau porą šimtų knygų, gyvendamas Miunchene nuolat pirkdavau knygas knygyne, kuris užsakinėdavo visus sovietinius veikalus”. Televizoriaus 20 metų net neturėjuo. Sakė: “Nebuvo ir nereikėjo” Persikėlus į naujus namus biblioteka gerokai sumažėjo. K.Girnius prisipažino atsisakęs daugelio sovietmečiu išleistų knygų, kurias dabar galės rasti miesto bibliotekose. “Nebeturiu Mykolo Sluckio, Alfonso Bieliausko, kurių antireliginę, antipatriotinę propagandą įdėmiai sekdavau, kūrinių. Po stalu dar guli komunistų partijos knygos, mąstau, ką su jomis daryti, - dairydamasis po naująjį darbo kabinetą pasakoja šeimininkas. - Sekiau sovietinę propagandą, nes to reikėjo dirbant radijuje. Bandžiau sekti, suprasti, išsiaiškinti, kas vyksta. Buvau vienas iš nedaugelio žmonių, skaičiusių kompartijos “Tiesą”. Gal būtent tokia spauda padarė ryškią žymę K.Girniaus pozicijai?

Buras       2016-10-4 12:01

Pirmam straipsnyje Delfis zurnaliste Adamkui sako, kad balaganas ne tik musu politikoje, bet ir pasaulyje,matyt turedama minty JAV Prezidento rinkimus. 
Musu media mus gasdina Trampu, bet ar tikrai jis jau toks prorusiskas kandidatas?
Paskaicius angliska wikipedia kiek kitoks vaizdelis atsiveria.
Stai Trumpas savo konkurentui is tos pacios respublikonu partijos - Tedui Cruzui zeria toki kaltinima: neva Cruzo tevas dalyvavo Prezidento Kenedzio nuzudyme.
Kas vyktu pas mus po tokiu kaltinimu?
Cruzo tevas isties kubietis, tik nesenai gavo JAV pilietybe. Kenedis buvo nuzudytas, kai JAV pesesi su Rusija del Kubos, o Chrusciovas jau “laike pirsta” ant atomines bombos. 
Pirmas ir paskutinis Prezidentas katalikas buvo Kenedis, turintis Radvilu kraujo.
.
Trumpas nekorektiskai neigia KLIMATO ATSILIMA. O Rusija dar prie Jelcino “seims” valdymo pirmoji pasirase Kyoto protokola.
.
Trumpas palaiko Izraelio politika West Banke, nors Rusija dedasi palaikanti Pakistana.
.
Trumpas mesteli Rusijai - grazinkit Klinton tuos 30 000 emailu. Nors kai kas interpretuoja, kad tai buvo “sarkazmas”.
Geju partnerystes klausimus jis palieka sprest valstijoms…
Jis palaike Raigena ir net vienu metu Klinton pries G.Busa.
Nevarginsiu kitom analizem, bet kas suinteresuotas baugint mus Trumpu, darosi neaisku ..

tarabildaisui(>)       2016-10-4 11:37

o kur tamsta perskaitei jog Tarabilda apeliuoja į seimo geranoriškas intencijas?

>tarabildai       2016-10-4 11:27

rūpinatės “kaip susigrąžinti mūsų įstatymų viršenybę”. Ar žinot kiek tas “mūsų seimas” spėjo prikurti įstatymų? Kiek iš jų taisė ir po kelis kartus? O kaip manote, kas tų mūsų “lietuviškų” įstatymų laikosi? Gal patys seimūnai? Gal ministrai su nesuskaičiuojama armija valdininkų? O gal Šešėlinis verslas? O gal kontrabandos asai su savo “stogais”? Gal tų įstatymų laikosi teisėtvarkos prokurorai ir antstoliai? Graži tu mano brangi Tėvyne.

Tarabilda       2016-10-4 10:11

Brexitas parodė, į kokią baisią teisinę painiavą valstybes įstūmė Lisabonos sutartis, kurios mes Lietuvoje net nesvarstėme. Atsiimti valstybei nugvelbtą suverenitetą iš Briuselio biurokratų nėra paprasčiau negu atkuriant Nepriklausomybę 1990 metais.Atėjo laikas valstybiniu lygiu kalbėti labai aiškiai, kaip susigrąžinti mūsų įstatymų viršenybę Briuselio direktyvų atžvilgiu. Konstitucijoje niekas dar to punkto neišbraukė. Ir negali išbraukti be referendumo. Taigi, kalbėkime tiesiai šviesiai - valstybiniu mastu tauta yra mulkinama, nesakant žmonėms, pagal kokią jurisdikciją mes gyvename.

Buras       2016-10-4 9:11

Adamkus teisingai pastebejo:
“Kai matau į rinkimus einančias partijas vis naujais vardais, manau, kad tai vienadienis dalykas, net savotiškas pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių, – tik prieš rinkimus jos kažką pasiūlo, o po rinkimų dienos dings, išgaruos ir jų niekas neprisimins.”
..
Tuos, kurie pakartotinai eina i seima,  pirmiausia reikia gerai istardyti - ka jie gero yra nuveike tautai jau budami seime. Jei emigracija tik padidejo, tai ju darbas veltui… kaip veltedziu.
O naujokai turi pristatyt konkrecias , o ne abstrakcias savo programas.
Nei vienas is naujoku nesiteike pasidometi kurie darbdaviu pateikti istatymai skatina istaigu vadovu savivale, korupcija, nors plysauja apie korupcijos sustabdyma. Stai kad ir “Viesosios Istaigos istatymu”. Arba ar pasidomejo naujuoju R.Lazutkos ir D.Tamulio Darbo kodeksu?
Musu gudruciai “mokslininkai"tarsi kopijuoja nuo ES saliu istatymus, taciau iveda mazytes savas pataisas. Pvz. renkamos darbuotoju Darbo Tarybos pirminika ne tarybos nariai renka, bet skiria darbdavys. Ir viskas, Darbo taryba SUPARALIZUOTA. PANASIAI SU AUDITU.

Pikasas praeiviui       2016-10-4 8:29

Jūsų komentarui linkęs pritarti. Nežinau dėl tų “suflerių” Jakelaičio laidose. Man atrodo, kad ten daug kas būna klausiama ir kalbama ekspromtu. Na, o Janutienės vedamos laidos nesikeičia jau ilgus metus. Skirtumas tik tas, Baltijos televizijos buvusiose laidose ji sukviesdavo visus tokius pačius, o dabar pakvietė ir K.Masiulį. Beje, D.Kuolys jau senokai pradėjo slidinėti ir jam tas naujas amplua nelabai sėkmingas. Gaila. Daug iš jo tikėjausi…

praeivis       2016-10-4 8:11

Jakilaicio sustyguotose diskusijose visi atrodo vienodai graziai, nes ant tribunu jie turi plansetes pasufleruojancias atsakymus. TIKRAS TEATRAS. smile
O stai Janutienes laidose susieje be planseciu jau atviriau parodo savo tikrajiveida ir siekius. Vakar jai pavyko susikviesti kone visus Prezidentes priesus ir vieninteliam K.Masiuliui teko atlaikyti to pykcio fronta.
Gaila, bet ir D.Kuolys nesugebejo nieko pozityvaus pasiulyti. Tarsi apviltas jaunikis, istisus metus kas menesi giedojes serenadas po Prezidenturos langais, jis neslepe savo apmaudo Prezidentei. Tad ko galima tiketis is tokiu naujoku seime? Zino,ko nenori, bet nezino, ko nori. Vieni, pasinaudoje Kedytes nelaime iciuoze i seima, dabar bando kiti. O kas pasikeite? Kas pasikeis?

Jules       2016-10-4 7:54

Aha, o ką pats gero nuveikė, ką? Apart tarnavimo Former Bolshevisks - naujosioms eksbolševikų sąjungoms ir jų gerovei - gyvenimui kitų sąskaita.

...       2016-10-3 21:42

Demokratija…

Tarabilda       2016-10-3 21:31

Vaizdelis tikrai neguodžiantis. Valstybės, kuri nebeturi politikos, kaip ir nebėr kur ieškoti.

> nabagė ta polikarpovna       2016-10-3 20:47

Vargšeli, straipsnis ne apie pedofilus,o tau matosi galvoje tik kralikai kr…si ir pedofilų problemos kaip išsukti uodegas smile

nabagė ta polikarpovna       2016-10-3 20:02

prisipažino vieną sykį polikarpovna, kad ji bijo pedofilų - oberpedofilas yra faktinis Lietuvos prezidentas.

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.