Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Krikščionių pilietinis veikimas

„Neredaguota“ pokalbis su kun. Robertu Grigu:  Bažnyčia ir politika

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 3 d. 21:52

8     

    

„Neredaguota“ pokalbis su kun. Robertu Grigu:  Bažnyčia ir politika

Kviečiame pasiklausyti tinklalaidės „Neredaguota“ vedėjo Edvino Jusio pokalbio su kun. Robertu Grigu šiomis ir kitomis temomis:

– Lietuvos valstybingumo aušrą prisiminus: Baltijos kelias ir Sausio 13-oji – kaip ir kodėl radosi takoskyros tarp bendražygių
– vertybių kaita ir kataliko pozicija
– kada -izmų diktatūra: bolševizmas / genderizmas / leftizmas
– takoskyra tarp politikų ir visuomenės
– pilietinės teisės ir laisvės
– Didysis Šeimos Gynimo Maršas
– Valstybės atsikovojimo idėja
– paralelės su sovietmečiu
– jėgų balansas Lietuvoje
– tylioji Lietuva – ar ji dar gali prabilti?
– kodėl įvairaus plauko veikėjai jungiasi prie pilietinių iniciatyvų?
– kaip vertinti visuomeninių judėjimų bendravimą su kontraversiškomis asmenybėmis?
– koks santykis su žurnalistais
– koks Katalikų bažnyčios Lietuvoje santykis su politika ir t.t.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

lkbkronika.lt        2021-09-4 14:53

Lietuvos laisvės kelias

Šiandien jau atviru tekstu kalbama apie Lietuvos savižudybę ne tik dėl savižudžių ar alkoholikų, bet ir dėl beprotiškai didelės emigracijos ir mažai gimstančių naujų Lietuvos piliečių. Iškeliama problema, bet nepasakoma, kodėl mes esame ne tokie, kokie buvo mūsų tėvai prieš šimtą metų, kūrę valstybę nuo nulio. O tiesa yra štai kokia:

Prieš 28 – erius metus mes išėjome į laisvės kelią, bet nepaisėme Dievo kelio.  Daugelis per sovietmetį buvo praradę Dievą ir Atgimimo aušroje rimtai prie jo nesugrįžo. Paskui mes įstojome į Europos Sąjungą, bet ne į tą, kurią kūrė giliai tikintys žmonės – Šumanas, Adenauderis, de Gaspari,- o į gerokai pasimetusią, kurioje viešpatauja mirties kultūra, - širdyje galima tikėti į Kristų ar Alachą, bet viešumoje korektiška kalbėti apie du besimylinčius princus, bet ne apie Dievą. Šiandien beveik niekas nedrįsta pasakyti, kad karalius yra nuogas: be Dievo nėra ir negali būti tikros laisvės, be Dievo Lietuvos ateitį statome ant smėlio.

Prieš šimtą metų, kai buvo atkurta Nepriklausoma Lietuvos valstybė, tiek jos kūrėjai, tiek paprasti žmonės buvo religingi ir jiems pasiaukojimas dėl Lietuvos buvo,  savaime suprantamas dalykas. Savanoriai galėjo mirti už Lietuvą. Tėvai nebijojo auginti gausias šeimas. Jaunimas turėjo drąsos pasišvęsti tarnavimui Dievui ir žmonėms.

Kai nelieka rimto tikėjimo į Dievą, tuomet apninka niūrūs pesimizmo ir savanaudiškumo debesys.

„Kristus mus išvadavo, kad būtume laisvi. Tad stovėkite tvirtai ir nesiduokite vėl įkinkomi į vergystės jungą!“ (Gal 5,1)

Mes turime laisvės Krikštą. Per Krikštą mes esame pašaukti į gyvenimą su Dievu, tai yra pašaukti į pilnutinę laisvę. Šalia Dievo nėra tikros laisvės, nes tai gyvenimas nuodėmės pasaulyje, o nuodėmė visada uždeda nelaisvės pančius ir tai padaro daug anksčiau, nei žmogus nuteisiamas už savo nusikaltimus. 

Mes turime laisvės Evangeliją. Evangelija yra Kristaus parodytas kelias, kuriuo einame į Dievo karalystę – į pilnutinę laisvę. Evangelija nėra trukdis, nėra našta, bet sparnai, kurie tikinčiam žmogui padeda laisvai gyventi.

Mes turime Laisvės Įstatymą. Laisvė neturi nieko bendra su anarchija. Kai Mozė vedė tautą į laisvę, jai davė Dekalogą. Kristus Dekalogo nepanaikino, bet papildė, išryškindamas meilės Įstatymą: mylėti be išimties visus, net savo priešus. Kur yra meilė, ten yra ir laisvė. Dėl to apaštalas Paulius primena: „Stenkitės su meile vieni kitiems tarnauti“ (Gal 5,13)

Mes turime laisvės kryžių. Laisvė įgyjama per kryžių. Neklausydamas Dievo, žmogus leidosi pavergiamas nuodėmės, o Jėzus, siekdamas išvaduoti, išgelbėti žmogų, sutiko prisiimti kryžių. Prie kryžiaus medžio jis prikalė mūsų nuodėmes, kad mes taptume laisvi.

Mes turime laisvės Sakramentus – Susitaikinimą ir Eucharistiją. Laisvės kelias nėra nei lengvas, nei patogus kelias. Jis nuolat lydimas kovos prieš nuodėmę ir bet kokį blogį. Šioje kovoje žmogus vien savo jėgomis būtų nepajėgus laimėti pergalę. Kristus mums padeda per Susitaikinimo sakramentą, atleisdamas nuodėmesTai žinodamas Jėzus liko su mumis iki pasaulio pabaigos Švč. Sakramente – Eucharistijoje.

Pagaliau mes turime mūsų laisvę globojančią Motiną Mariją. Per Mariją Jėzus atėjo į žemę ir tapo mūsų broliu. Jėzus savo motinai Marijai pavedė globoti mus, kaip sūnus ir dukteris. „Štai tavo sūnus“ – „Štai tavo Motina!“

Laisvės pagundos. Laisvė nėra pastovi duotybė ir už ją reikia kasdien grumtis. Mes esame gundomi iškreiptai suvokti laisvę, tarsi ji teiktų galimybę gyventi neatsakingai, tenkinant visas užgaidas ir norus, renkant ne tik žiedus, bet ir šiukšles. Šitoks laisvės supratimas yra tiesiausias kelias į vergovę. Dėl to apaštalas Paulius įsakmiai ragina: „“Tiktai dėl šios laisvės nepataikaukite kūnui“ (Gal 5,13).

Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius

 

Keičiasi tik kovos formos, bet ne pati kova        2021-09-4 14:38

Su sovietinės imperijos griuvimu antikristinė kova prieš Bažnyčią, deja, nepasibaigė. Pasikeitė  tik kovos formos, bet ne melas.
Prieš rinkimus siekiantieji įsitvirtinti valdžioje rinkėjams žarsto gražiausius pažadus, rodo palankumą Bažnyčiai, siekdami susirinkti tikinčiųjų balsus, tuo tarpu atėję į valdžią jie priima įstatymus, leidžiančius žmonėms skęsti alkoholyje, neginančius šeimos instituto, gyvybės ir krikščioniškos moralės pačiais esminiais klausimais.
Tradicinės šeimos bei krikščioniškos moralės griovimas, pasitelkiant gender ideologiją, ir Lietuvos žmonių skandinimas alkoholyje yra pagrindinės antikristinės kovos priemonės.

Būkime budrūs!   

NEBIJOTI !!!        2021-09-4 13:58

Mt 10,28

Nebijokite tų, kurie žudo kūną, bet negali užmušti sielos.

Verčiau bijokite to, kuris gali pražudyti ir sielą, ir kūną pragare.

Amen.   

Vytautas        2021-09-4 13:05

Nebijokite, tiesiog susikaupkite ir iš paskutiniųjų ištarkite:
Taip, Jėzau, į Tavo rankas atiduodu šią problemą, nes pats jau nieko negaliu!

Nebijokite, brangieji, visada prisiminkite, kad baimė neturi jokio pagrindo, kai pasitikėjimo pamatas yra JĖZUS!
Biblija mums primena, kad Dievas davė mums ne baimės dvasią, bet jėgos, meilės ir savitvardos dvasią.
Ši jėga padeda Dievo vaikams eiti Jo šviesoje, suprasti tiesą ir visiškai pasitikėti Jėzumi, mūsų Gelbėtoju!

Būkite palaiminti! 

Nebijokite!!!       2021-09-4 12:55

Jn 13,35
35 Iš to visi pažins, kad esate mano mokiniai, jei mylėsite vieni kitus”.

1 Pt 3,18
18 Ir Kristus vieną kartą kentėjo už nuodėmes, teisusis už neteisiuosius, kad mus nuvestų pas Dievą, beje, kūnu numarintas, bet atgaivintas Dvasia.

Lk 2,10
10 bet angelas jiems tarė: “Nebijokite! Štai skelbiu jums didelį džiaugsmą, kuris bus visai tautai.

Heb 7,25
25 Todėl Jis ir gali visada išgelbėti tuos, kurie per Jį eina prie Dievo, nes Jis amžinai gyvas, kad juos užtartų.

Mt 11,30
30 Nes mano jungas švelnus ir mano našta lengva”. 

LAŠINIUS PERKU TURGUJE       2021-09-4 12:16

Prisiminkime, kur dabar Zuokas atskilęs nuo liberalų, Muntianas - nuo darbo partijos, nuo Valinsko atskilusi grupė žmonių, Paulauskas… Kur bus Armonaitė bus su savo Laisvės partija? O dabar dar Skvernelis nori nuo valstiečių atskirti… Atsakymas tik vienas: Vieni jau istorijos šiukšlyne, kiti iki jo eina. O SKVERNELIS jau POLITINIS LAVONAS!…..

Vytas       2021-09-4 10:15

Dangus ir žemė praeis, o mano žodžiai nepraeis. (Lk 21, 29–33)
Dėkojame kun. Robertui Grigui ir laidos vedėjui.

habilitās       2021-09-3 23:38

Nesu tikras, kad a. a. Algirdas Patackas žavėtųsi dabartiniu Lietuvos katalikų bažnyčios konservatyvumu. Viena yra kai koks kunigas išsako savo nuomonę vienu ar kitu moralės ir dorovės normų klausimu, visai kas kita kai dalyvauja valdžios paskelbtame kare prieš savo piliečius. Pavyzdžiui, kaip kunigas Sasnauskas, įsijungęs į valdiškos propagandos skleidimo kampaniją. Skiepytis ar ne, kiekvieno asmeninis reikalas, kai bus sukurta ir patvirtinta vakcina ir bus pandemija skiepysis visi, kurie nenorės sirgti. Kai vykdomas globalus eksperimentas su žmonija ir per prievartą bandoma sustumti kiekvienam žmogui tai, kam pagal Europos vaistų agentūros vertinimą Europos komisija išdavė „sąlyginį rinkodaros leidimą“ yra nusikalstama veikla.

Kitas momentas. Kai Bažnyčios hierarchai išsako savo poziciją vienu ar kitu klausimu ir ta pozicija nėra palankus valdžios atstovų vertinimas, o po to per šventes Katedroje tiems atstovams rezervuojamos pirmosios eilės, atrodo šventvagiškai (apie tai jau buvo rašyta).
Konkretus pavyzdys, rugpjūčio 14 d. Apaštalinio nuncijaus Visvaldo Kulboko įšventinimo į vyskupus mišios Katedroje: priekyje Prezidentas su ponia, už jų Premjerė, toliau didysis Lietuvos „katalikas“ V. Ališauskas. Vaizdelis, tikrai nekeliantis pasitikėjimo Bažnyčia.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.