Socialinė politika, Ekonominė politika

Neraminanti statistika: žemiau skurdo ribos gyvena beveik ketvirtadalis Lietuvos gyventojų

Tiesos.lt siūlo   2016 m. liepos 27 d. 14:56

12     

    

Neraminanti statistika: žemiau skurdo ribos gyvena beveik ketvirtadalis Lietuvos gyventojų

Alfa.lt

Skurdo rizikos lygis 2015 m. šalyje siekė 22,2 proc., remdamasis pajamų ir gyvenimo sąlygų statistinio tyrimo duomenimis, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Palyginti su 2014 m., jis padidėjo 3,1 procentinio punkto. 2015 m. apie 640 tūkst. šalies gyventojų gyveno žemiau skurdo rizikos ribos.

Disponuojamąsias pajamas, mažesnes už skurdo rizikos ribą, mieste gavo 18,1 proc. gyventojų (penkiuose didžiuosiuose miestuose – 13,7 proc., kituose miestuose – 25,1 proc.), kaime – 30,6 proc. Palyginti su 2014 m., skurdo rizikos lygis mieste padidėjo 2,1 procentinio punkto (penkiuose didžiuosiuose miestuose padidėjo 1,5 procentinio punkto, kituose miestuose – 3,1 procentinio punkto), o kaime – 5,1 procentinio punkto.

Skurdo rizikos riba 2015 m. buvo 259 Eur per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 574 Eur – šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusių asmenų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus. Palyginti su 2014 m., dėl gyventojų disponuojamųjų pajamų didėjimo skurdo rizikos riba padidėjo 7,5 proc.

Skurdo rizikoje dažniausiai atsidūrė vaikai iki 18 metų amžiaus. Jų skurdo rizikos lygis 2015 m. sudarė 28,9 proc. ir, palyginti su 2014 m., padidėjo 5,4 procentinio punkto. 18–64 metų amžiaus asmenų skurdo rizikos lygis, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo 1,9 procentinio punkto ir 2015 m. siekė 19,5 proc. Pajamų tyrimo laikotarpiu (2014 m.) socialinės apsaugos išlaidos šeimai ir vaikams padidėjo labai nedaug. Išaugęs darbo užmokestis ir sumažėjęs nedarbas nulėmė pajamų nelygybės didėjimą ir vaikų bei darbingo amžiaus asmenų skurdo rizikos lygio padidėjimą.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale Alfa.lt (ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2016-07-30 13:10

Viena is skurdo priezasciu yra Lietuvoje veikianti neigiamoji atranka.
Sakykim sovietai tremimais ir zudynemis kazkiek atfiltravo (i ana pasauli, is dalies i socialini dugna ir kriminala) drasensius ir ryztingesnius, nors tauta apybaile buvo ir iki tol: paskaitykite zeligovskininku memuarus: lenkai,kai neturedavo jegu persvaros stengdavosi ivelti lietuvius i durtuvu kautynes.Pavykus musis labai greit pasibaigdavo.Sutrikus vadovavimai lietuviai puldavo begti arba labai greit pasiduodavo.
Tragedija tame,kad po 1991 rugpjucio 21d ta politika tik sustiprejo.Etaloninis pavyzdys 2006m supermarketo “Iki” kasininkiu bandymas streikuoti. Buvo paprasciausiai atleista streiko organizatore, o likusios panarinusios galva grizo i darba.Budrienes pavyzdzio neminesiu.Valdzia jeigu butu protiskai igali ir ziuretu nors pusamzi i ateiti (jie tiek neziuri.Valdzios personalijos tiek isgyvent nesitiki.Tipiska situacija kai valdzioj atsiduria mentalinis chamas) apgintu Budriene: ikaltu Uspaskichui ismoketi kompensacija ne 80, o 800 tukstanciu litu.Tai irgi butu labai kuklu,bet Budrienes drasa butu vadinama ne durnumu, o jau butu panasi i sektina pavyzdi.
Lygiagreciai esant galimybei pasitraukt i Europa drasiems,darbstiems ir kurybingiems Lietuvoje en masse eme vyrauti niekam tikes bestuburis brudas.Geriausiu atveju psichologiskai palauzti zmones neigalus gintis nuo savivales.
Po JAV ,kad neprarasti igudziu, padirbejau savaite vienoj tipskoje transporto firmeleje.Iki tol maniau ,kad amerikieciu vairuotuojai darboholikai pietauja 10-15 min(pavalgyti dyneryje kainuoja valandos atlyginima net sumokejus tradicinius arbatpinigius.Apsirysite.Tai cia jei pietus atnesa padaveja.Tad nesiotis buterbrodus ir termosa amerikietis paprasciausiai tingi).Pamaciau ko nemates ir neregejes.15t sveriancios masinos vairuotuojas eda (valgymu vadinti tai - tyciotis is sveiko proto) nepaleisdamas vairo.Kas dirbes zino kokio svarumo tampa rankos tame darbe praejus tik valandai.Na darbo saugumas, kaip supratau, isejo is Lietuvos kartu su okupacine kariuomene.
Po tokios kadru atrankos zmogaus orumo likucius tegali apginti esamas sovietinis DK.Ji verkiant reikia keisti, taciau ivedus sakykim net amerikietiska gausis situacija kai kirvis neatatiks koto.
Jus manote JAV tu pinigu rieskuciomis semia? Mano $20 (startinis atlyginimas vairuotuojui $10-12) per valanda esant 8 valandu d.d. toli grazu nepakakdavo(pakankamam sviesto kiekiui ant duonos).Virsvalandziai , +50% prie tarifinio atlyginimo - privelegija.Tai ka darai? Jeigu virsvalandziu nera, sudarai sutarti, su kokia firmele,kad kai jiems reik vairuotuojo tokiom dienomis arba paros metu esi laisvas ir tau duoda kokia masina nuvaryti uz sudereta honorara.Net ir vidutine klase taip prisidurineja.Todel pasakymas “moku uz menesi, dirbsi kiek reikes” sukeltu pasaipa,o gal net byla uz neteisetos ekspluatacijos bandyma(n).
Cia Lietuvoje darbdavys DRInSTA taip kalbeti tarsi savaime suprantama…
Zmogai,jus pasmerkti skurdui ir pasmerkti nebuciai kaip sociumas ,ir kaip valstybe su tokia organizacija.
Na nebent ponas Dievas turi sava plana Lietuvai…

aišku       2016-07-27 21:28

aišku,kad dar kažkiek kvėpuojam.kai nebėra ką prarasti,tai tada galima ir į gatves išeit, negėda pikete su plakačiuku parėkaut.dzin,ką pagalvos kaimynai,policinykai ir kuo pavadins Butkevičius su Lands-birgiu.

buria-buria burionka       2016-07-27 21:27

Mes ne kiaulės. Taip!
Me-e-e-es avinai.
Žmone-ė-ė-ės, ko jūs iš mūsų norite-e-e-e?

Tarabilda        2016-07-27 21:04

Kaip nusibodo tas stenėjimas. Jau iki beprotybės banalu vardyti, kas gerai, o kas blogai gyvena ir tas taškas sakinio gale. Jei blogai, tai kodėl niekas nieko nedaro? Kodėl neina į gatves ir to vagies nenučiumpa. Jų gi gal kokie 5 nuošimčiai - ne daugiau.
Rimčiau pažiūrėjus, Lietuvoje gyventi bloga yra visiems, kurie nėra kiaulės. Bet jei blogumas tik dėl to , kad negali nusipirkt paėst, tai būtų dar pusė bėdos. Bloga darosi matant tokią armiją nesuvokiančių ikižmonių, kurie bailūs ir į gatvę neišeis, kai rimti žmonės pasakys “gana”, laikas išeit.

Lietuvoje gerai gyvena       2016-07-27 20:38

Tik politikai teisesauginkai ,bankininkai,bandytai ir vagys!O visi sazinigi zemiau skurdo rybos!

kubyyylius       2016-07-27 19:41

Po rinkimų dar užveršim ir kaklus- kad be reikalo neeikvotų deguonies, o tai per prasčiokus jau kvėpuoti darosi sunku, priviso parazitų kaip utėlių.

maximavičius       2016-07-27 19:34

Och, kaip sunku. Tikrai sunku apsiėdus.
Teko darytis operaciją- daktarai užmovė ant skrandžio guminį žiedą.
Dabar ėdu tik tiek kiek lenda- truputį omaro, griežinėlį ananaso, gabalėlį eršketo su ikrais ir viskas. Sotus!
Rekomenduoju visiems.
O ką, reikia pasiūlyti šią priemonę amžinai nepriėdantiems tautiečiams.
Kievienam ant skrandžio po valgymą ribojantį žiedą irvsio, neliks skurdžių ir badaijančių.
Bliacha mucha, zašibys idėja!
Reikia mūsų kasininkėms operacijas padaryti- galės dirbti be pietų pertraukėlės. Aišku, už procedūras iškaičiuosim iš algų.
Apie viską pagalvota!

Labai sunku        2016-07-27 19:10

žmonėms,kurie serga lėtinėmis ligomis,-cukralige,astma,sąnariais,-jie invalidumo negauna,o sunkių darbų dirbti negali…kaip gyventi vien vaistais?

s.m.       2016-07-27 18:23

spėju, kad čia klaida :

Turėtų būti <dėl eurorublio įvedimo ir jokių prekių “nepabrangimo”, kaip garantavo Sidas, skurdžių be ankstesnių 2014-ais buvusių 22 proc., padaugėjo dar 7,5 proc.>
Na jeigu oficialioji statistika, seniausia pasaulyje profesija po… teigia, kad apie ketvirtadalis yra skurdžių (22 proc.), galima drąsiai teigti, kad tokių realiai jau yra gerokai per trečdalį.
Palyginimui, - “powerty treshhold” net Bulgarijoje yra ne 259, kaip LSSR, o 303,
ne klestinčioje Portugalijoje 489, durnių voliojančioje Graikijoje 620, kaimyninėje Lenkijoje 381, tautiečių pamėgtoje JK 853.
Vienžo, trys į krūvą sudėti skurdžiai brangūslietuvosžmonės netraukia išdidaus britų skurdžiaus, apsirengusio ir apsiavusio geriau už mūsų dažną inteligentą, anaiptol nesukūdusio nuo kruopų valgymo ir įkaitusio nuo trijų pintų alaus, o ne langų valiklio, vos ne šalia pub’o smagiai kvykaujančio “spend your change please”... Tipo atiduokite savo variokus varguoliui…

Dočys       2016-07-27 17:19

Svarbiausias - žmogus. Svarbiausia - irgi žmogus,- moteris. Tai džiaugias Svarbiausias su Svarbiausia, kad komunistas Butkevičius juos žmonėmis pripažino.

Premterjer       2016-07-27 16:47

Jau.
Sureagavom.
Sudarėm darbo grupę- skubiai ieškome investuotojų.
Atsiliepdami į brangiųlietuvosžmonių poreikius sieksim pritaukti bangladešo, somalio ir eritrėjos vietos prekybos tinklų investicijas ir gerąją patirtį.
Jeigu jau turim tiek skurdžių, negalim nereaguoti- svarbiausiažmogus!
Todėl sieksime, kad kuo greičiau Lietuvoje atsirastų itin pigių prekių pardavimo prekybos tinklų.
Džiugu jog ir lietuviškas verslas jautriai sureagavo.
Štai, pvz. UAB “MėsLita” - ši įmonė įsipareigojo padvigubinti produkcijos skirtos varguoliams gamybą.
Dar šį mėnesį bus pradėtos didžiulio naujo cecho kuriame bus gaminamos iš sumaltų kanopų daromos III-rūšies dešros. O iki rinkimų varguolius pasieks ir pirmoji produkcija.
Gyvenimas ir toliau tik gerės!

statystas-spiacialystas       2016-07-27 16:27

Uf, jofana, pagaliau suskaičevau.
Nu, žinot, i tep skaičiuoju, i tep skaičiuoju- bliamba, daugiau kaip pusė gaunasi.
Nu, tų, šitų varguolių, značit.
Provalas!
Ekcelencija tai davė zadaniją parodyt kad bliacha, gyvenymas giarėja!
Ką daryt? Blogi skaičiai bus, vsio- kirviu per galvą ir išsiųs šieno ravėt.
Nu tai mes nuvarėm i vė er ką ir pasiskolinom jû kompus biškeliui.
Nu blią,vot Vai-vai Gauckio kompai tai krūti- psdc, per keles valandas viską tvarkingai perskačevo ir skaičiukus perdarė į normalius.
Vsio pagal planą- statistika normali, tik ketvirtadalis skurdžių.
Vizdėlto inovacijos yra zjbis dalykas.
Pasiteisina, apsimoka!


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.