Socialinė politika, Ekonominė politika

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Tiesos.lt redakcija   2022 m. gegužės 17 d. 21:33

17     

    

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Gegužės 19 d. (ketvirtadienį) 12.30 val. Vilniuje, Simono Daukanto a. įvyks vieša protesto akcija ir bus kreiptasi į Lietuvos Respublikos Prezidentą bei Lietuvos visuomenę. Akcijos metu bus reikalaujama stabdyti ir atšaukti šalį valdančių politinių partijų ir joms pritariančių opozicijos politikų priimtus visuomenei žalingus ir valstybės stabilumui pavojingus sprendimus veiksmų energetikos sektoriuje.

Gegužės 4 d. politinė partija Nacionalinis susivienjimas paskelbė kreipimąsi dėl elektros tiekimo rinkos tariamo liberalizavimo ir neriboto elektros tiekėjų rėmimo iš valstybės biudžeto lėšų. Jame valdžia buvo paraginta įvertinti didžiulę žalą ir grėsmę, kurią šalies elektros vartotojams ir valstybei kelia beatodariškos pastangos ,,liberalizuoti“ ir ,,išlaisvinti“ nuo valstybės kontrolės energetikos sektorių žinant, kad jame dėl jo specifikos neveikia iš tiesų laisva rinka ir negalima tikra elektros tiekėjų konkurencija. Buvo atkreiptas valdžios dėmesys ir į tai, kad tarptautinėje arenoje ir pasaulinėse energijos išteklių rinkose tvyrant sumaiščiai yra neleistina ir nusikalstama versti elektros vartotojus ,,pirkti katę maišę“ – aklai rinktis ,,nepriklausomą“ elektros tiekėją suvokiant, kad vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu elektros energijos kainos ir jų svyravimai biržose yra neprognozuojami.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir dauguma Lietuvos Respublikos Seimo narių ignoravo šį kreipimąsi bei visas kritines pastabas, kurias dėl šios ,,reformos“ išsakė Lietuvos Bankas, Valstybės kontrolė, Lietuvos pramonininkų konfederacija bei autoritetingi ekspertai.

Vyriausybė ne tik neįsiklausė į raginimus atšaukti iš anksto pasmerktą žlugti elektros tiekimo „liberalizavimą“ ir atsisakyti planų prievarta išvaryti elektros vartotojus pas jų jau pradėjusius jų sąskaita parazituoti „nepriklausomus“ elektros tiekėjus (NET). Siekiant sušvelninti pagrįstą gyventojų pasipiktinimą dėl sąmoningai vykdomo jų skurdinimo imituojant akivaizdžiai negalintį būti naudingą vartotojams elektros tiekimo sektoriaus privatizavimą, griebtasi net ciniškos apgavystės. Vartotojams pasiūlytas „sūris pelėkautuose“ – trumpai veiksiantis kainų kompensavimo mechanizmas, kuris netrukus bus atšauktas dangstantis sunkia valstybės finansine padėtimi. Vartojai bus palikti likimo valiai ir be jokios valstybės apsaugos bus atiduoti kaip baudžiauninkai elektros perpardavinėtojų savivalei ir malonei. Tarpininkams sudarytos visos sąlygos nevaržomai didinti elektros kainas valdžiai teisinantis, kad „laisvoje rinkoje“ valstybė jų negali kontroliuoti ir riboti.

Vyriausybė elgiasi ne kaip piliečių interesams atstovaujanti politinė vykdomoji valdžia. Ji dar kartą parodė, kad yra tik suinteresuotų verslo grupių tarnaitė, savo svarbiausiu uždaviniu laikanti elektros vartotojų ir valstybės sąskaita skirti šalies nereguliuojamiems elektros tiekėjams didžiules kompensacijas ir garantuoti didžiulius jų turimus žūtbūt gauti viršpelnius. Valdžios kuriama vadinamoji elektros tiekimo „rinka“ tampa tokia akivaizdžia laisvosios rinkos parodija, kad randasi pagrindas manyti, jog Vyriausybės sprendimus lemia galimai nusikalstamas politikų ir privačių verslo grupuočių sandėris.

Seimo opozicinės partijoms pritrūko sąžinės ir drąsos stabdyti valdančiųjų apgavystę. Jos nerado politinės valios ryžtingai pasipriešinti sunkiomis karo Ukrainoje sukeltos ekonominės krizės sąlygomis vykdomam atviram ir ciniškam Lietuvos piliečių – elektros energijos vartotojų – apiplėšimui ir jų neišvengiamam skurdinimui, iš kurio krausis viršpelnius valdžios globojami elektros eneergijos sektoriuje parazituojantys neegzistuojančios „laisvos tiekimo rinkos“ vertelgos.

Mūsų reikalavimai:

1. Atšaukti bet kokius planus, įskaitant spaudimą aukštesnėmis elektros energijos kainomis, priversti individualius elektros vartotojus pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją (NET). Nedelsiant sudaryti galimybę elektros vartotojams, kurie jau pasirinko nepriklausomą elektros tiekėją, grįžti pas visuomeninį elektros tiekėją.

2. Atšaukti planus apriboti visiems vartotojams maksimalias visos sunaudotos elektros ir gamtinių dujų kainas, o šiai priemonei numatytus 690 mln. eurų panaudoti tikslinei mažesnes pajamas turinčių gyventojų ir smulkiojo bei vidutinio verslo paramai taip, kad būtų užtikrinta jų motyvacija taupyti ir investuoti į alternatyvias elektros energijos gamybos ir būstų šildymo šaltinius.

3. Teisėsaugos institucijoms atlikti antikorupcinį tyrimą dėl to kas ir dėl kokių motyvų pasiūlė kompensuoti elektros tiekėjams visas pajamas taikant aukštesnes negu nustatytos maksimalios kainos.

4. Nedelsiant pakeisti sprendimus dėl naujų elektros generavimo jėgainių vystymo taip, kad nauji projektai pirmiausia būtų skirti mažinti elektros energijos kainą Lietuvos vartotojams.

5. Matydami aklą valdžios vadovavimąsi neoliberalistinės ieologijos dogmomis ir beatodairišką pasiryžimą vykdyti jomis grindžiamas ES direktyvas Lietuvos piliečių masinio skurdinimo ir valstybės silpninimo sąskaita, dar kartą primygtinai reikalaujame iškelti ES lygmeniu klausimą dėl centralizuoto ir neveiksmingo (nelankstaus ir neefektyvaus) ekonomikos regulavimo panaikinimo, grąžinant valstybėms narėms ekonominį savarankiškumą, grindžiamą realaus subsidiarumo principu, kuris įgalintų tvarkyti šalių ūkius atsižvelgiat į realias ir besikeičiančias vietos sąlygas. 

Nacionalinio susivienijimo rengiamoje akcijoje Lietuvos Respublikos Prezidentas bus paragintas imtis politinės iniciatyvos keičiant ydingus sprendimus, susijusius su elektros rinkos liberalizavimu ir netinkamu elektros ir gamtinių dujų kainų kompensavimu vartotojams.

Aktyviai dalyvaudami akcijoje galime ir turime priminti valdantiesiams ir visiems politikams, kad nenorime ir nesileisime paverčiami nuo visuomenės ir valstybės „nepriklausomų“ elektros tiekėjų vergais!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Diedas tarybiniam realistui       2022-05-19 20:10

Net kare gaudami į kaulus maskoliai nenustoja stumdyt savo “išvaduotojiškos” propagandos. “Lietuva buvo elektrifikuota tik tarybinias metais” Pagal ruskus pasakorius Lietuvoje žmonės gyveno patamsį smilesmile:):) nebuvo nei mašinų, nei motociklų, nei kelių, nei tiltų, nei geležinkelių, nei traktorių. Nebuvo fabrikų, Kaune negamino nei lėktuvų, nei autobusų. Bet atėjo bomžų armija kojas matankėm apsimuturiavus ir atnešė į Lietuvą progresą:):):):):)
Nors jeigu kalbėt teisybę, tai Lietuvoje elektra atsirado prie ruso, tik ne prie komunistų, o prie caro.
Pvz. Utenoje 1918 m buvo 5000 gyventojų, kurie turėjo 4000 lempučių. Prie caro elektrą gamino garinė dinama.
O 1938m. Utenoje jau buvo Palijoniškio hidroelektrinė, kuri dar ilgai dirbo ir tarybiniais metais (pastatai ir dalis užtvankos išlikę) Rašės malūne vanduo suko ne tik girnas,(pastatas išlikęs) bet ir dinamą, priedo žydai turėjo 4 dyzelinius generatorius(užėję rusai visus išvežė) Elektrą galima buvo pirkti iš ko nori, visa tekėjo tais pačiais laidais. Mokestis priklausė nuo lempučių , radioaparatų, el.variklių ir t.t. skaičiaus.

|Bobo       2022-05-19 14:05

Pozicija teisinga, tik bėda ta, kad nac-susievienijimas neįgalus….
Todėl rezultatas bus lygiai NULIS

InterRao       2022-05-19 10:13

Lt turi valstybinės įstaigas Reguliavimo tarnyba, apmokama iš biudžeto t y. mokesčių mokėtojai,ir kitos, elektros sukčiai naudojasi RF INTER RAO žiedo privilegiją, pvz gauna 1 kWh elektros už 5 Ct. o parduoda visumoje už 30 Ct.minkštoji galia? Visokie ELEKTRUM,1 kambarėlyje susimete sukčiai mulkina LT visuomenę? Teslagalve vyriausybė nevykdo savo funkciju. Ką veikia STT, kiti uniformuoti su zapadlistais uniformoje valdininkai?

> 2022-05-18 17:27       2022-05-19 7:29

esi tik eilinis suskis, nesugebantis sugalvoti sau nick’o arba pats tikriausias WC valytuvas. Tik tiek!
(habilitās)

Kis       2022-05-18 23:16

vis delto gauja siekia radikalesniu veiksmu is tautos,nes sitaip tyciotis is tautos niekam nevalia

realistas       2022-05-18 21:54

Lietuviams nusispjaut ant elektros. Lietuva buvo elektrifikuota tik tarybinais metais, tai nepaneigiamas faktas. Na, o, kadangi viskas kas buvo tarybiniais metais šiuo metu yra peikiama, tai ir koks bus elektros tiekimas (kuris irgi yra tarybinių laikų palikimas) lietuviams yra nesvarbus. Va toks gavosi paradoksas: keikdami praeitį pataikė į dabartį. Jei valdžia pasakė, kad elektros tiekimo (išties atseit tiekimo) liberalizacija yra gerai, vadinasi tai yra gerai.

T0mas J.       2022-05-18 21:22
T0mas J.       2022-05-18 20:06

“bus reikalaujama stabdyti ir atšaukti šalį valdančių politinių partijų ir joms pritariančių opozicijos politikų priimtus visuomenei žalingus ir valstybės stabilumui pavojingus sprendimus”
-
Būtų naudinga paskelbti pavardes opozicijos politikų, palaikančių idėją kelti elektros kainas, kad sąskaitų išrašinėtojai už tai užsidirbtų milijonus.
Žinotume ką konkrečiai šalia valdančiųjų dar niekinti.

Ponai ir maisto talonai       2022-05-18 19:34

Beprasidedant švabinei ketvirtajai “žaliai raudonai"pramoninei revoliucijai ir vakarų šalyse įsismaginant  infliacijai ir sparčiai kylant mokesčiams už energetinius resursus,nuomą,maistą, paskolas- gyventojamas prie to pačio šventiškai atsiranda ir vis daugiau maisto banko skyrių.Eilės prie maisto bankų kur duona sako tik  ilgės.Gerai,kad bankininkai neužmiršta skurdžių ir  parūpina jiems  maisto.Gal neužilgo bankininkai “parūpins” mums ir “nemokamų“butų,kaip prie ruso,nes daug tų namų bankininkai  superka ir moka net! 20% daugiau nei jų vertė.Kalbama ,kad iki 2030 metų vis sunkiau ir sunkiau paprastam žmogui bus įsigyti nuosavą būstą ar kokią nuosavybę iš bankų,net ir su geru asmeniniu kredito reitingu,įvertinimu.//
Volstrito milžinai nori būti jūsų šeimininku – duomenys rodo, kad megabankai perka visą JAV nekilnojamąjį turtą//
Wall Street Giants Want to Be Your Landlord - Data Shows Megabanks Are Buying up All the US Real Estate

???       2022-05-18 17:34

ar teisybė kad gegužės 25 atvažiuoja švabas į vilnių?

habilitas       2022-05-18 17:27

Arba šioje svetainėje yra žmonės, kurie nesinaudoja elektra, arba… nesuprantu, ko norėtų lietuvis?!
(habilitās)

visi i mitinga       2022-05-18 14:12

labai puikiai isdestyti reikalavimai

Musu       2022-05-18 12:45

valdzia, anot generalinio Pozelos, PASILEIDO PLAUKUS ar ne laikas butu mums juos susukuot.

habilitàs       2022-05-18 11:37

LR Valstybės saugumo departamento raštas LR Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui Nr. 19-466 (2018-04-17)

„<…> ĮMONIŲ GRUPĖS „VILNIAUS PREKYBA“ SAVININKŲ VEIKSMAI SIEKIANT UŽSITIKRINTI IŠSKIRTINES VERSLO SĄLYGAS

2006-2007 m. įmonių grupės „Vilniaus prekyba“ (toliau – VP) akcininkai ir vadovai, siekdami įgyvendinti LEO LT projektą ir tuo pačiu užvaldyti pagrindines Lietuvos energetiko sektoriaus įmones, siekė kompromituoti, papirkti ar kitokiais būdais paveikti šiam projektui nepritariančius ir jam besipriešinančius politikus, įnstitucijų vadovus bei visuomenės veikėjus. <…>  m. buvo priimta Lietuvos Respublikos elektros energijos įstatymo nauja redakcija, kuri buvo naudinga VP“.

https://www.laisvaslaikrastis.lt/vsd-vilniaus-prekyba-bande-sukompromituoti-kestuti-cilinska-nes-jis-priesinosi-leo-lt-aferai/

Kokia artima ir iki skausmo žinoma finansinė afera. Ši, elektros energijos tiekimo rinkos „liberalizavimo“ afera, savo pinigine apimtimi ir mastais bus daug didesnė, nes vykdant aną aferą, kaip teigia VSD minėtame rašte: „Rengiantis įgyvendinti LEO LT projektą, kilo konfliktas tarp VP savininkų ir koncerno „MG Baltic“. 

Akivaizdų, kad šiame „projekte“ visos konkuruojančios pusės susitarė arba kaip rašoma tame pačiame rašte: „2009 m. rudenį VP akcininkų iniciatyva vyko VP ir MG vadovų susitikimai, kurių metu suderintos „susitaikymo“ sąlygos (viešas atsiprašymas, kurio tekstas buvo suderintas susitikimų metu, finansinės žalos padengimas ir kita)“.

Neabejoju, kad ir p. Zuoko apetitas bus patenkintas, juk po 2004 m. Elektros energetikos įstatymo naujos redakcijos, kaip teigia saugumiečiai: „Tuo pat metu kilo konfliktas tarp VP ir įmonių grupės „Rubicon“, kurio priežastis - VP gauta informacija apie tai, kad minėto įstatymo kritiką organizavo A. ZUOKAS“.

Hienos ir šakalai susitarė, politinės partijos - kišenėje, ruoškite savo kailį tautiečiai!

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-05-18 7:16
stop atviram valstybės turto grobstymui       2022-05-18 3:06

Pagaliau. Laikas pasileidusią visais atžvilgiais valdžią imti už ki…ų.Teisingas ir pilnai suprantamas kreipimasis - natūralios valstybinės monopolijos PRIVALO išlikti valstybinėmis(visuomeninėmis:). Jokiu būdu neleidžiant prichvatizuoti anei Lietuvos geležinkelių , anei Klaipėdos uosto. O “prapuolusias” (žvejybos laivynas, civilinis oro laivynas) būtina atkurti

blogai tokie kreipimaisi       2022-05-17 22:05

energetika pilnai valdoma rusų bei jų kolaborantų - stribvaikių ir komunistų.
JIE NUSIPELNĖ GYVENTI GERAI MŪSŲ SĄSKAITA !
VOT !!!

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.