Dienos aktualija, Aplinkosaugos politika

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 11 d. 0:33

29     

    

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Kviečiame pasirašyti peticiją  (ČIA) dėl draudimo Žemaitijoje laidoti CO2.
Pasidalykime šia žinia ir su savo artimaisiais ir draugais.

Atviras kreipimasis dėl planų Lietuvos žemės gelmėse laidoti anglies dioksidą

Mes, žemiau pasirašiusieji, reikalaujame, kad būtų atsisakyta planų žemės gelmėse saugoti gamybos atliekas, anglies dioksidą. Aplinkos ministerijos, Lietuvos geologijos tarnybos, mokslininkų ir užsienio šalių patirtis rodo, kad CO² ilgalaikis saugojimas žemės gelmėse yra susijęs su rizika geriamam vandeniui, kitoms naudingosioms iškasenoms, aplinkai ir žmonių sveikatai. Manome, kad šis suinteresuotų grupių sugalvotas eksperimentas yra ekonomine, aplinkosaugine bei socialine prasme žalingas valstybei.

Mokslininkai perspėja, kad įgyvendinant geologinį CO² saugojimą galimas staigus uolienų plyšių ir įtrūkių atsiradimas, galimas uolienų vientisumo pažeidžiamumas, kas gali daryti įtaką požeminio geriamo vandens užteršimui. CO² ar sūrymų nutekėjimas iš CO² saugyklos į kitus požeminio vandens sluoksnius gali padidinti požeminio vandens rūgštingumą, pakeisti mineralizaciją, mobilizuoti metalus. Kitos rizikos, kaip metano išstūmimas, saugyklos slėgio kitimas dėl injektuotų CO² dujų slėgio, gali pakeisti požeminio vandens srauto greitį ir kryptį, spūdį. Pažymėtina, kad vakarų Lietuva yra unikali, lyginant su aplinkinėmis teritorijomis, dėl čia randamų nemažų geoterminių energijos išteklių. Tačiau teritorijos perspektyvios geoterminės energetikos vystymui netinkamos CO² saugojimui arba priešingai – įrengus CO² saugyklą nebus galima panaudoti geoterminio vandens.

Lietuva, skirtingai nuo kitų ES šalių, beveik neturi taršios pramonės. Todėl visiškai neaišku, kodėl norime prisiimti kitų šalių, pramonėje naudojančių akmens anglį, įsipareigojimus. Tokios ES šalys kaip Austrija, Kroatija, Estija, Latvija, Slovėnija ir iš dalies Čekija, Suomija, Liuksmeburgas ir kitos valstybės draudžia savo teritorijoje įrengti anglies dioksido saugyklas. Kai dauguma ES šalių ieško naujų metodų, kaip sumažinti anglies dioksido išmetimus ir juos panaudoti antrą kartą, Vyriausybė eilinį kartą, neatlikus netgi kaštų-naudos analizės, bando įtikinti, kad pirmiau įgyvendinsime, o paskui pamatysime.

Toks trumparegiškas požiūris įsileidžiant užsienio investicijas naudingas tik investuotojams ir neatsižvelgiant į jų pasekmes perspektyvoje gali turėti neprognozuojamų padarinių šalies ateičiai. Todėl mes pareiškiame, kad didelė dalis Žemaitijos žmonių rinkimuose į Parlamentą ir Vyriausybę rinko patikimus, žaliųjų idėjų vedamus politikus. Reikalaujame, kad būtų laikomasi tų nuostatų, kurios įrašytos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos programoje bei buvo išsakytos rinkimų metu.

Mes reikalaujame Žemaitijos žemėje stabdyti planuojamą CO² saugyklų įrengimą ir tikimės, kad valdžia ir turtai yra ne vienintelės jūsų vertybės ir kad dar rūpi mūsų vaikų, anūkų, mūsų šalies ateitis.

Pasirašyti peticiją galima (ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tvankstas       2019-10-17 9:08

Iš Vokietijos šaltinių, lietuviškai dr. A. Lebionkos bloge : Branduolinių elektrinių uždarymas ir perėjimas prie nerentabilios saulės ir vėjo energetikos, Vokietijai atnešė nuostolius, siekiančius trilijonus eurų.

ah1       2019-10-11 20:02

klausimas: jūs gerti nenorėsite?

Kieno tai įdėja?       2019-10-11 14:49

Čia Briuselio kokia dirėktyva? Ar musiškiai patys “dasiprotėjo”?

Nesusipratėliams       2019-10-11 7:35

Niekas nepaaiškina CO2 laidojimo naudos, o ji akivaizdi. Jei iki šiol gerdavome paprastą vandenį, tai dabar bus galima gerti gazuotą ir papildomai už tai mokėti nereikės. Atsisuki čiaupą, o iš ten Vytautas ar Birutė teka. Ko ne stebuklų kraštas. Anksčiau durneliai kovojome prieš nemokamas metano dujas iš čiaupo, o dabar prieš gazuotą vandenį. Reikia išleisti Čekuolį į eterį, tas tai paaiškins visas naudas gaunamas už dyką.

Tvankstas       2019-10-4 14:15

Kažkodėl nutilo klimaxologai ...

pastebėjimas       2019-10-4 9:59

Jei pamatysite lietuviškąjį valdžiažmogį ar propagandonešį, agresyviai aiškinantį apie klimato kaitą ir gamtosaugą, atsikrenkškite ir spjaukite jam į snukį. Nes būsite teisūs. Kaip tik neseniai teko pavažinėti po renovuojamus namus. Norite tikėkite, norite ne, bet daugybė tokių namų šildymo sezoną pasitiko su išdraskytais išoriniais angokraščiais ir palangėmis, tie namai mirksta dabar ir šildo lauką. O kaltų, kaip visada, nėra.
Atrodytų, tokių elementų sutvarkymui turėtų būti skiriamas prioritetas dar šildymo sezono išvakarėse, bet tik ne Lietuvoje! O tuo tarpu visa viešoji erdvė tiesiog užversta šlamštu apie CO2 emisiją ir kaistantį klimatą. Tai, kad įmirkusių renovuojamų namų, kuriuose gyventojai statybininkų neretai nematė nuo pavasario, šildymas reiškia ne tik didesnes šilumos sąnaudas, bet ir papildomos šilumos gamybos metu didesnius CO2 išmetimus, lietuviškiesiems valdžiažmogiams galva neskauda. Maža to, jie dar lengva ranka iš mokesčių mokėtojų pinigų sumokės kompensacijas šilumininkams už socialiai remtinus tų namų gyventojus.

stasys        2019-10-2 12:49

Tvanksui ..Kaip tik teiginys ..taip ir nuoroda į informacijos šaltinį .Pasikliauti vien Balkaus teiginiais kaip ir neišmintinga . Mes visi bezdame , daugiau mažiau , bet kad dėl to ledynai akivaizdžiai tirptu ..tu jau man atleisk .

Tvankstas       2019-10-2 11:13

CO2 saugykla yra valdančiosios klikos įrodymas, kad kvailystėmis galima kvailinti žmones.
1. Žmogaus veikla duoda 0,015 nuošimčio viso CO2 Žemėje. Kokią įtaką žmogaus veikla GALI DUOTI ? Tiek, kiek žmogus pasibezdi sau po nosimi.
2. Žvelgiant į pasaulio žemėlapį pagal CO2 kiekių išskyrimą, tai Kinija, Indija ir t.t. ir panašiai yra nesulaikomoos lyderės.
3. Kokią reikšmę turi CO2 kiekis Europoje ? Išvis niekinę.

Tvankstas       2019-10-2 10:07

stasys - nuostabus ‘ekonomika turi būti ekonomiška’ aidas, taip pat ES įgyvendinamas bolševikų džiaugsmui, kasmet ES žmones vis labiau negrizuojant.

Tvankstas       2019-10-2 10:05

Gads   2019-10-1 23:14 - vėjo malūnai atsipirkti gali per 50 metų arba niekada. Kodėl nėra sukurta kitų variantų vėjo energetika ? Vėtriniai malūnai panaudoja iki 31 nuošimčio vėjo energijos, pradeda veikti nuo vėjo 4,5 m/s ir reikia išjungti esant vėtroms, triukšmas šalia yra didžiulis, gausmas girdimas už kelių / keliolikos km, ekologinė katastrofa garantuota.
Lenkas Pyskorz sukūrė vėjo kolonas, kurios atsiperka per 6-8 metus, panaudoja 65 nuošimčius vėjo energijos, pradeda veikti nuo 1,5 m/s vėjo ir nereikia atjungti vėtros metu, triukšmas vos girdimas stovint prie kolonos, nei vienas paukštis nežūsta, žmonėms jokio garsinio poveikio.
Tai kodėl naudojami tik malūnai, kišant Pyskorz kolonas į gilius stalčius ?
Prisiminkime 1895 m. N. Tesla atrastą tachoninę energiją, būdą jai išgauti ir nenaudojamą iki šiol ? Galima statyti elektrinę ar Antarktidoje, ar Saharoje, ar Paryžiuje - tai sąmokslo teorijos įgyvendinimas praktikoje, kad tokių tachoninių jėgainių nebūtų, nes tada energijos gamyba būtų nekontroliuojama ir naftos energetinis monopolis žlugtų.

taip neturi būti       2019-10-2 9:26

Štai kokius “vaisius” (nuolatinius “projektus”: tai teršt požeminius vandenis įvairiausiais būdais, tai vykdomą miškų iškirtimą , tai valdžios suorganizuotą valstybės žemės išpardavimą aplamai) duoda absoliutus valdžios nebaudžiamumas ,jos veiklos kontrolės nebuvimas. Žmonės net neįsivaizduoja ,kaip tokie “siūlytojai ” aplamai į valdžią patenka - juk tai tiesiog naikintinos šiukšlės ,kurių gali pasitaikyt kiekvienoj valstybėj,nuolat duodančios kreivas priesaikas dirbt “vardan tos”...Apgailėtina tvarka.

Erlickas       2019-10-2 9:18

Mano kaimynas nusipirko naują tupyklą už 300€, senąja tupyklą nugriovė, duobę užkasė,va ir turi nuosavą nedidelę CO2 saugyklą

stasys        2019-10-2 9:15

Su Tvaksu tik dėl vieno galima sutarti ,atsinaujinantį energetika ir šiandiena sunkiai atsiperka ja dotuojant valstybei ..bet kito kelio šaliai pasiekus tam tikra ekonominį išsivystymą , dargi neturint savų energijos gamybos priemonių pakankamai, kitos išeities ja stabiliai apsirūpinti nėra.  Valstybei svarbu kad tas pas namu ūkis būtu pajėgus pasirūpinti savo poreikiais tos pareigos neužverčiant šimtu procentu tik valstybei . Ir toks požiūris daug brandesnis to kad tikėti pasakomis apie nepamainoma pigios kainos svarbą tuose santykiuose. Pamirškime tuos laikus kai prekė buvo nusakoma tik dviem kriterijais gamintojas ir kaina .  Priešingai , kaina jau nėra esminė sąlyga komerciniuose sandoriuose. Lietuva po truputi palieka Gariūnų verslo modelį ir persijungia į daugiareikšmį savo ekonomikos vystymosi vertinimo aspektus. Vienas tokiu pav. tas pats peikiamas sgd .. ? kiek gi čia praėjo laiko nuo to momento kai visokie skardžiai ir jo pakalikai buvo pasiruošę gultis po traukinio ratais , tam kad visiems įrodyti to projekto neekonomiška kaina tuo pačiu sprendimo klaidą . Santykiai susigulėjo ir valstybė jau svarsto modelį ar ne verta būtų ta ūkio šaka apjungti su elektros gamyba .. tuo labiau kad visos reikiamos sąlygos tam yra ..lieka neaiški ekonominė pusė ..bet latviai –braliukai čia jau kai ka kietakakčiams lietuviams įrodė...parodė.

Tvankstas       2019-10-2 8:14

Gads     2019-10-1 23:14 - ar Tamsta išvis ką nors suvokiate energetikoje ir ekonomikoje be religinio klimaxologijos naujatikio įkarščio su ‘vienintele tikrai teisinga nuomone’ ?
2012 m. atsinaujinanti energetika Nyderlanduose sudarė 4 nuošimčios visos energetikos, valstybė dotavo (t.y. skurdino visuomenę iš jos surinktų mokesčių) 7,5 mlrd. eurų, Vokietija su tais pačiais 4 dotavo jau 20 mlrd. eurų. 2020-25 m. abiems šalims ES iškėlė pasiekti 20 nuošimčių, tai reiškia Nyderladų dotacijos 2025 m. turi siekti apie 37-40 mlrd. eurų, o Vokietijos apie 95-100 mlrd. eurų.
Vėjo malūnai niekada neatsiperka, nebent po 50 metų, be to sukelia ekologinę katastrofą - išnyksta paukščiai (labai daug žūsta), jūrose įrengtieji išnaikina dešimtimis km aplink save jūrų gyvūniją, negana to, žmonėms sukelia vėžinius susirgimus. Tas sparno prasilenkimas su stovu tiesiog ardo nervus žmonėms - vuf, vuf, vuf.
Biodujų talpos ir dujiniais varikliais gaminama elektra - niekada neatsiperka, be to, didžiuliai laukų plotai užsėjami kukurūzais, kuriems užauginti reikia labai daug mėšlo ar mineralinių trąšų, kitomis kultūromis.
Atsinaujinanti energetika - ekonominė beprotybė, nešanti visuomenės skurdinimą, 2000-2015 m. išsivysčiusiose šalyse skurdinama buvo 1,0 nuošimčiu kasmet, tai priėmus ES programas iki 2025 m. - koks skurdinimo nuošimtis bus pasiektas 2025 m. ?

Gads       2019-10-1 22:14

Vietoje to,kad galvotume ,kaip greiciau pereiti prie atsinaujinancios energetikos,leidziam senajai gyvuoti????? Kokios cia nesamones?!

Peticijos puslapyje        2019-10-1 21:43

neradau nuorodos į šaltinius: ar tikrai tokias saugyklos planuoja statyti. Būkite malonūs, pateikite nuorodų į šaltinius. Juk panašiai galima pasiūlyti balsuoti paremti išnaudojamų marsiečių jaunimą  Veneros aukso kasyklose…

stasys        2019-10-1 21:30

Tu Stasy 2019-10-1 16:50 > visa bėda patys sau negalite įrodyti esa protingi .

Nuoroda       2019-10-1 19:07

Puikiai veikia, pasirašiau

ah1       2019-10-1 19:07

tai tik geriau bus jei kuo daugiau nuo to CO2 susirgs, kokiu nors sirgs vėžiu: kuo daugiau sirgs, sirgs kokiu nors vėžiu tuo daugiau vaistų reikės, tuo labiau klestės farmacininkai, nes tuo bus didesnis pelnas ir mokesčių įplaukos į biudžetą ir didės biudžetininkų algos. Kaip toj dainoj - “vienies čia pragaras kitiems čia rojus”

>>> 2019-10-1 15:49       2019-10-1 16:32

Pumpuos į tuščius naftos gręžinius, panašu, kad apie Gargždus.

to Nuoroda neveikia       2019-10-1 16:22

Puikiausiai veikia, ką tik pasirašiau.

Tu Stasy       2019-10-1 15:50

Esi durnas. Tiesiog durnas ir tai kaip sioma nėra įrodoma.

stasys        2019-10-1 15:39

o kur rimtesni argumentai ? senu tapkių krūptelėjai viena karta padėjo Lietuva ‘apsaugoti’ nuo skalūninių dujų plėtojimo , o ši karta gali ir nepadėti . Jokiu parašu !! kol neišmoks tie dykaduoniai argumentuoti faktais o ne rekomendacijomis ir patirtimi LTSR . Man taip ir liko neaišku kuo Lietuva patraukli -esnė kitu šaliu tai paslaugai teigti .

Na kodėl       2019-10-1 15:14

mūsų valstybėlėje vis kažkam niežti. Niekaip negalima svetimo užpakalio nepalaižius. Kam lįsti prie žemės su savo purvinais pirštais. Atsakymas: esame kvaili ir todėl gobšūs.

Tai čia ta gėrovės valstybė?       2019-10-1 15:01

Tarptautiniai koncernai žersis pelnus iš tokių “aplinkosauginių” projektų, o Lietuva gali labai skaudžiai patirti tokio idiotiško sprendimo pasekmes. Ar sąžininga dangstytis aplinkosauga, bet tuo pačiu rizikuojant sukelti kitas aplinkosaugines problemas? Tikrai ne. Tai mažų mažiausiai idiotizmas! Ir žmonių mulkinimas. Tokius įstatymus gali stumti tik asmeniškai finansiškai suinteresuoti arba kaip nors kitaip valdomi politikai. Tokias “investicijas” reikia masiniuose protestuose ir su šakėmis gatvėse vyti lauk taip, kad niekas tokių įstatymų daugiau net prisiminti nedrįstų. O į peticijas seimūnai jau įprato nereaguoti… Tegul stato tokias saugyklas kur nors dykumose. Kodėl Lietuvoje?

Klausimas       2019-10-1 14:49

O kur konkrečiai kokiame rajone, mieste Žemaitijoje planuojama statyti?

???       2019-10-1 14:15

Kas čia per manija sunaikinti Žemaitiją??? Tai skalūnai, tai CO2… Pasistatykit tas saugyklas po Vilniaus kalvikėmis, vis tiek jau iš to sušimašinto Vilniaus ne kažkas gero, o Žemaitija - ne jūsų asmeninė nuosavybė, niekaip nepriryjantieji!

Tvankstas       2019-10-1 13:58

CO2 saugykla yra klimato religijos idiotų valdančiosios klikos siekimas pasipelnyti Lietuvos biudžeto sąskaita, kurio įnašus virš 85 nuošimčių suneša gyventojai, tai CO2 saugyklos statyba yra dar vienas visuomenės skurdinimo būdas.
Ne be reikalo savaitgaly klimato chunveibinai šlaistėsi.

Nuoruoda neveikia       2019-10-1 12:05

Nuoruoda pasirašymui neveikia :(

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.