Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Pasaulis, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Sveikatos apsaugos politika

„Naujoji realybė“: žvilgsnis į Australijos privalomojo karantino stovyklas

Tiesos.lt siūlo   2021 m. rugsėjo 27 d. 18:11

14     

    

„Naujoji realybė“: žvilgsnis į Australijos privalomojo karantino stovyklas

Annalisa Pesek | thenewamerican.com

Dažnas viešasis ekspertas ir apžvalgininkas, kalbėdamas apie pandeminę ar post-pandeminę ateitį, mini žodžius „naujoji realybė“ ir samprotauja apie negrįžtamus mūsų kasdienio gyvenimo pokyčius, neišvengiamus prisitaikant prie „naujosios realybės“. Žvelgdami į pasaulį ir lygindami įvairių šalių kovos su pandemija strategijas, galime pastebėti, kad jokia kita šalis nenužengė taip toli „naujosios realybės“ link nei Australija.

Karantino stovyklos yra naujausias ir turbūt kraupiausias „naujosios realybės“ pavyzdys Australijoje. Šiaurės Teritorijoje gyvenantys sveiki australai, grįžę iš kelionių svetur arba į kitas Australijos valstijas, yra priversti izoliuotis keturiolikai dienų valstybinėje karantino stovykloje.

Apleistas Manigurr-ma kalnakasių kaimelis buvo prikeltas naujam gyvenimui, kai jame duris atvėrė „Howard Springs nacionalinio atsparumo centras“, oficialiame institucijos puslapyje pristatomas kaip „elegantiška, inovatyvi ir tvari gyvenvietė“, giriama už „atogražų užmiesčio stiliaus architektūrą, žaliąsias zonas, kraštovaizdį ir parkus.“ Tačiau Darvino užmiestyje esanti stovykla tikrai negali būti vadinama „malonia priebėga nuo kasdienės rutinos pavargusiems keliautojams.“

Stovyklos viduje filmuoti vaizdo įrašai byloja apie visai kitokį gyvenimą, nei kad skelbia oficialus institucijos puslapis. Žmonės čia ne „plaukioja, važinėja dviračiu, žaidžia paplūdimio tinklinį ar kriketą“. Vietoje to stovykloje uždarytas australas pasakoja apie griežtas kasdienio gyvenimo sąlygas, kai besilaikydami beprotiškai griežtų karantino nurodymų, visi „kantriai laukia kol bus pamaitinti“. Jei nelaisvėje laikomi piliečiai pažeis karantino sąlygas, jų vizitas bus pratęstas 10 dienų, be to, jie susilauks ir tūkstančius dolerių siekiančių baudų.

Negana to, už šį 14 dienų karantiną kiekvienas australas privalo sumokėti 2500 Australijos dolerių sąskaitą.

Šiuo metu Šiaurės Teritorijoje egzistuoja dvi privalomo karantino stovyklos: „Howard Springs nacionalinio atsparumo centras“ šalia Darvino ir „Alis Springso karantino centras“ šalia Alis Springso. Keliautojams nurodoma rinktis „arčiausiai jų patekimo taško į Šiaurės Teritoriją esančią stovyklą, jei tik vyresnysis sveikatos pareigūnas nenurodo kitaip.“

Nerimą keliančiame TikTok vaizdo įraše, išpopuliarėjusiame prieš kelias savaites, mes matome australą Jeremy Longdoną Howard Springs stovykloje, stovintį verandoje prie savo kambario ir laukiančio, kada jo patiekalas bus pristatytas. „Aš tiesiog kantriai laukiu, kol būsiu pamaitintas, – sako jis akivaizdžiai nerimaudamas. – Panašiai būna tada, kai pakratai šunų skanėstų maišelį ir šunys pas tave atbėga. Mes visada lauke, laukiame.“

Naudodamas savo telefono kamerą Longdonas nufilmavo aplinkui esančią aplinką – vienaukštes trobeles su plieninėmis durimis ir grotuotais langais, primenančią „mielesnę“ Aušvico barakų versiją, atsimenamą visiems, kurie lankėsi šioje mirties stovykloje.

Longdonas papasakojo apie stovykloje nuolatos patruliuojančią policiją, atidžiai ieškančią piliečių nuleistomis kaukėmis. Savo vaizdo įraše jis pasakoja apie įtemptą situaciją tarp moters, gyvenančios priešais jį esančioje trobelėje, ir policijos pareigūno. Ji nuleido kaukę ant smakro penkiomis sekundėms, tarp arbatos gurkšnių, ir policija kaip mat atskubėjo jos sudrausminti. Longdonas prisimena moters žodžius: „Aš tik geriu arbatą“, ir policininko atsaką: „Jau nebegeri – užsidėk veido kaukę.“

Howard Springse uždaryti žmonės privalo likti jiems paskirtuose kambariuose arba lauko verandose, nebent pareigūnas leidžia ir kitaip. Jiems negalima bendrauti su kitais stovyklos gyventojais, nebent jei tai kartu karantine gyvenantis šeimos narys. Kiekvienas stovyklos rezidentas savo atvykimo dieną gauna taisyklių lankstinuką, kuriame minimi tokie nurodymai kaip: „Laikytis 1,5 metrų atstumo nuo kiekvieno stovykloje esančio žmogaus“ ir „dėvėti veido kaukę už kambario ribų“. Rezidentai taip pat privalo paklusti visiems stovyklą prižiūrinčių pareigūnų nurodymams ir negali palikti stovyklos teritorijos, nebent su pareigūnų palyda.

Anot vietinės žiniasklaidos, ši karantino stovykla yra viena pirmųjų tokių stovyklų Australijoje. Šiuo metu didesnė stovykla Orvelišku pavadinimu „Gerovės Stovykla“ (Wellcamp) yra statoma netoli Toowoomba miesto, Kvynslando valstijoje, ir turėtų talpinti apie 1000 rezidentų vienu metu.

Australijos sveikatos ministras Gregas Huntas prieštaravo „Gerovės Stovyklos“ statybai, tačiau Kvynslando premjerė Annastacia Palaszczuk apėjo federalinę valdžią, kad galėtų vykdyti šį „skubų“ projektą.

Anot Palaszczuk, „Gerovės Stovykla“ simbolizuos „Kvynslando valdžios įsipareigojimą sakyti savo žmonėms: „Mes norime jus apsaugoti, o geriausias būdas jus apsaugoti ir išvyti Delta atmainą iš Kvynslando yra kaip įmanoma greičiau pastatyti karantino stovyklą savo regione.“

Šiame vaizdo anonse Palaszczuk sako: „Mes kovojame su ypač užkrečiama Delta atmaina, siaubiančią visą pasaulį. Mes nežinome, kas mūsų laukia po to. Turime kaip įmanoma greičiau statyti šias stovyklas, nes visi jau matė, koks sėkmingas yra Howard Springso pavyzdys.“

„Gerovės Stovykla“ jau turėjo būti baigta statyti rugpjūčio pabaigoje ir leisti dalį privalomame karantine kalinamų žmonių pervežti iš perpildytų viešbučių, kuriuose jie dabar laikomi. Anot „7News“, Palaszczuk pranešė reporteriams, kad „Gerovės Stovykla“ smarkiai sustiprins Kvynslando gynybą nuo Delta virusos ir kad, jos manymu, tokios stovyklos turėjo būti steigiamos visuose šalies regionuose.

„Su Delta atmaina kovosime dar ilgai, ir jei norime atverti Australiją, atverti mūsų valstijas, regioniniai karantino centrai yra antra atsakymo dalis, pirmoji yra vakcinos“, – teigia Palaszczuk.

Tokie beprecedenčiai Australijos valdžios veiksmai kelia didžiulę grėsmę ne tik Australijos, bet ir kitų šalių ateičiai, turint omeny, kad pandemijos metu šalys mokosi vienos iš kitų. Australų pasipriešinimas valdžios veiksmams yra griežtai slopinamas – policija draudžia viešas demonstracijas, o jose dalyvauti socialiniuose tinkluose raginančius žmones persekioja. Tačiau jei nebeliks aktyvaus pasipriešinimo, Australijos COVID tironija tik intensyvės ir galimai pasieks tokį tašką, kurį peržengus nebebus kelio atgal.

Šaltinis: Annalisa Pesek „Australia Revives Nazi-style ‘Quarantine Camps’ to ‘Keep People Safe’
propatria.lt vertimas skelbiamas redaguotas

Nuotraukoje – Howard Springs privalomojo karantino stovykla.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-09-28 12:39

Vieno žmogaus požiūris kuris savaip supranta savo šalies politika pandemijos realijomis gyvenant . Prieš dešimt metu oij kaip pikninosi ‘mėlinanosiai’ cžv galimu kalėjimu Lietuvoje ,praėjo kiek tai laiko dabar jau niekam neįdomu jog 4000 tokiu , beteisiu,  Lietuvoje saugomi kad niekur nepabėgtu ir nieko , visokios rusteikos raselės ir kitoks bludnas ‘liudas’ su pasitenkinimu lūpomis čepsi ,..nu žiūrėk tu man Lietuva suvaldė žmogaus teisių kilusią krize Lietuvoje . Paradigmos kuriomis maitinama visuomenėje buna tokios pat šlykščios kaip tas str. Tai Australijos visuomenės reikalas kaip valdyti epidemijos krizę , ka reikia pažymėti visuomenė matyt tam pritaria .

Rado kuo baisėtis       2021-09-28 12:08

Labai racionalus pasirinkimas, nes, grįžus iš užsienio, na, ir šiaip dažnam nėra kur karantinuotis.

_ 5G_       2021-09-28 9:51

  Man labai įdomu, kodėl niekas nekalba apie 5G.

Na, "užmigdytos varlės"       2021-09-28 9:13

Ar dar ne per karštas kaitinamas vandenėlis? Gal jau laikas šokti iš jo lauk?
Tik, kur pabėgsi? Visur bus tas pats. Manau, kad reikia čia, Lietuvoje, kažką tai keisti. Dabar LŠS siūlo boikotą. Ar palaikome jį ar vis nupuolame į mažuosius maximos ir kt ryklių centriukus? Girdėjau YOUTUBE A. Orlauksko 71 laidą “iš kiemo pusės”, o ar suvokėte ką reikės daryti toliau?.
Neskubėkime, bet pamąstydami lipkime iš užprogramuoto mūsų sunaikinimo.

E951       2021-09-28 8:52

“Longdonas prisimena moters žodžius: „Aš tik geriu arbatą“, ir policininko atsaką: „Jau nebegeri – užsidėk veido kaukę.“ - skamba kaip ištrauka iš filmo “Stanfordo kalėjimo eksperimentas”.

Ekspertas       2021-09-28 8:51

Po truputį aiškėja Nausedos paskelbtos “Gerovės valsrybės” modelis. Ir spygliuota viela Baltarusijos pasienyje skirta ateičiai, kad iš tokios gerovės valstybės piliečiai nebėgtų į demokratinę Baltarusiją. Kaip norit taip kalbėkite, tačiau koronafašizmo Baltarusijoje nėra nei kvapo.

Al.       2021-09-28 2:10

Lietuvoj valdžia taip pat dirba šia kryptimi - mokyklose veikia ,,Gerovės komisijos”, taip pat besirūpinančios vaikų gerove, kaip ir Australijoje.

Health Ranger Report (Brighteon)       2021-09-27 22:36

Situacijos atnaujinimas, 2021 m. rugsėjo 27 d. - „Tamsi žiema“: skiepai, badas ir biologinio ginklo aktyvinimas:

https://www.brighteon.com/a7e26e40-85a8-4355-9b01-0766ccb5565b

ah.ą       2021-09-27 22:24

labai mįslingas žemynas, jeigu tai iš viso žemynas, o ne Antarktidos iškyšulys… Na jūs man pasakykit įtikinamą versiją ką nuo ko skiria 5614 km. siena? Ir įtikinamą versiją kodėl akėjamas tas patvorys? Susekti sieną perėjusius šunis ir kralikus? 

Naciai nepralaimėjo ll pasaulinio karo..       2021-09-27 21:46

Ji pralaimėjo tik Vokietija

Naciai nepralaimėjo ll pasaulinio karo..       2021-09-27 21:45

Jį  pralaimėjo tik Vokietija…

Palmaitis       2021-09-27 20:47

Aišku, kad kelio atgal nebebus, o sistemos tikslas - žūtbūt prisidėti prie žmonijos mažinimo pačiu primityviausiu brutaliu būdu. Neabejoju, kad tas pats laukia viso Vakarų pasaulio.
Čia ne pro šalį prisiminti Al.‘o pasisakymą, kad išgelbėjimas galbūt bus “rusijoje”. Pirmiausiai, toks “išgelbėjimas” galės būti tik po karo, o kas tada liks nuo Lietuvos - klaustukas. Antra ir svarbiausia: pati ta “rusija” pralaimi technologijų srityje visiems, jau neminint ekonomikos. Šis nenatūralus buvusių tautų konglomeratas neišvengiamai bus kinų prarytas, o koks “išgelbėjimas” Kinijoje - paskaitykime dar kartą apie Australiją, kaip didžiulį žmonių naikinimo konclagerį. Apokaliptikos metu visos pastangos bergždžios, bet Išgelbėjimas ne šioje žemėje ir tik per Gelbėtoją.

to 19.33       2021-09-27 20:30

nepagydomos atmainos rusiškas variantas vadinasi ak-47 ,amerikoniškas m-16.

Tai dabar jau žinome,        2021-09-27 19:33

kam tie 40000 namelių. Žinau, kad negerai linkėti žmogui blogo, bet TOKIOMS damoms, savoms ir svetimoms, linkiu kokios nors nepagydomos kovido atmainos. Matyt, tik tokiu būdu ištrūksime iš šių laikų aušvicų ir vėl pradėsime gyventi kaip žmonės.

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.