Teisėkūros iniciatyvos

Naujoji Lietuvos tikrovė. Ministro Aurelijaus Verygos įsakymu įteisinta galimybė... įsivaikinti sukurtą embrioną

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 7 d. 18:59

7     

    

Naujoji Lietuvos tikrovė. Ministro Aurelijaus Verygos įsakymu įteisinta galimybė... įsivaikinti sukurtą embrioną

Šiandien Sveikatos apsaugos ministerija išplatino pranešimą žiniasklaidai apie ministro Aurelijaus Verygos įsakymu atsiradusią galimybę nevaisingiems partneriams įsivaikinti jau sukurtą embrioną.

Perskaičius pasidarė smalsu: gal kas žinote, kur ir kaip Lietuvos Respublikos įstatymuose apibrėžta partnerių sąvoka? Ir kodėl tokią galimybę nutarta įteisinti ministro įsakymu, o ne įstatymu? Ar šios kadencijos Seimas, praėjusių metų rudenį svarstydamas ir priimdamas Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas, tokią galimybę  bent aptarė?

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“ sukurtus embrionus kitoms, vaikų susilaukti negalinčioms, poroms. Taip teigiama įsakyme dėl pagalbinio apvaisinimo tvarkos, kurį pasirašė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Embrionų donorystė įstatymo pakeitime nėra įteisinama, tačiau įstatymas įpareigoja tausoti kiekvieną pagalbinio apvaisinimo būdu jau sukurtą embrioną. Tai reiškia, kad partneriai, kuriems buvo atlikta dirbtinio apvaisinimo procedūra ir liko nepanaudotų embrionų, laikomų lytinių ląstelių banke, turės teisę leisti jį „įsivaikinti“ kitiems partneriams. Tokį savo sprendimą reikės patvirtinti parašu.

„Yra numatyta, kad jau sukurtų embrionų negalima sunaikinti ir kiekvienas iš jų turi būti saugomas. Siekiant suteikti galimybę kuo daugiau žmonių susilaukti vaikų, bus leidžiama šiuos jau sukurtus ir nepanaudotus embrionus perleisti kitoms, nevaisingoms, poroms. Tai savotiškas kompromisinis sprendimas, leisiantis ne tik išsaugoti kiekvieną embrioną, bet ir padėti žmonėms susilaukti vaikų“, – sako sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Partneriai, norintys atsisakyti embriono turės pasirašyti sutikimą, kad sutinka, jog jis būtų atiduotas kitų partnerių pagalbiniam apvaisinimui. Toks sutikimas negalės būti atšaukiamas, o sužinoti, asmenų, kurie „įsivaikino“ embrioną, nebus galima. Partneriai, atsisakę embriono neturės teisės ateityje reikalauti, kad jų tėvystė ar motinystė būtų pripažinta ar nustatyta dėl vaiko, gimusio po pagalbinio apvaisinimo naudojant embrioną, kurio jie atsisakė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nusivylęs       2017-06-8 17:41

Mano nuomone, bent kol kas Veryga nieko efektyvesnio nedaro, kad būtų sumažintas kišininkavimas poliklinikose ir ligoninėse. Manau, kad pirmasis žingsnis šiai blogybei sumažinti turėtų būti visuotinis kasmetinis gydytojų turto (tiek nekilnojamo, tiek kilnojamo, įskaitant visas pinigines santaupas bankuose) ir pajamų DEKLARAVIMO įvedimas. Antra, turėtų būti panaikinti atskiri gydytojų ir slaugių kabinetai: atrodo, lyg tyčia būtų padaryti šie atskiri kabinetai, kad pacientams būtų patogiau įduoti kyšius gydytojams…

Liūdna matyti,kaip       2017-06-8 14:33

greitai žmogų suvalgo sistema.Ir tenka konstatuoti,kad ponas Veryga tampa elitiniu biurokratu.Graudu buvo šiandien klausyti,kaip ponas Veryga pacientų organizacijoms,kurios susirūpinusios dėl sunkaus patekimo pas gydytoją,aiškino,kad kalti pacientai,kurie prašo šeimos gydytojų siuntimų pas specialistus,lyg tai darytų iš gero gyvenimo ir trykšdami sveikata.O dar gražiau aiškino,kodėl reikia uždaryti ligonines,gimdymo skyrius,mat,gydytojai per retai prieina prie paciento.Lyg tai ligoninėje,kur tūkstančiai pacientų ,prieis dažniau.Gerai padirbėjo lobistai,plaudami smegenis ministrui?

Prekyba        2017-06-7 23:18

vaikais?Vaikų dalybos?

rename       2017-06-7 22:40

veryga >>> “baryga”

grumstas       2017-06-7 21:31

,čia tas atvejis kai ir vilkas sotus ir avis sveika; embrionus tiražuojančios klinikos , galės pardavinėti atliekamus embrionus kitoms poroms , jų norinčioms. Tos klinikos galės sutaupyti lėšas , kurias turėtų panaudoti naujų pažangesnių technologijų įsisavinimui; tokių technologijų ,  kurios leistų iš minimalaus apvaisintų lytinių  ląstelių  skaičiaus gauti maksimalų embrionų skaičių.  Dabar joms to siekti nereiks. Poroms , kurios sutiks prisiimti svetimus ebrionus , gal bus nuleista kainos kartelė.  Tik va, į šiukšlių dėžę bus numesta teisė būsimiems vaikučiams, užaugusiems, sužinoti savo tėvus. Galimas daiktas , jie galės prisiteisti milžiniškas kompensacijas , kurias apmokės ne Veryga , ne apvaisinimo klinikos , o mes , mūsų vaikai, anūkai. Štai , kaip dėl netobulų, nuolaidžiaujančių storų piniginių savininkams reikalaujant pakeistų įstatymų, atsiranda ekonominiai ir moraliniai, etiniai praradimai visiems piliečiams.

buratinas       2017-06-7 20:36

jo, jo- dabar jau man dašuto jog esu išdurtas, bet sekančiuose rinkimuose aš jau ant šito grėblio tai neeeee, nelipsiu.
lipsiu tik ant kito, naujai pamesto grėblio.

Rinkėjai eilinį kartą buvo išdurti...       2017-06-7 20:28

Kas bent kiek savarankiškai mąsto, puikia supranta, kad liberalioji demokratija - tik rinkėjų apgaudinėjimo menas. Sisteminės partijos, norėdamos apsisaugoti, kad po paskutinių rinkimų į Seimą neateitų sveikos tautinės jėgos, panaudojo “Valstiečių” partiją, kaip politinę kortą, dirbtinai sukeldamos jos priešrinkiminius reitingus per tariamas apklausas. Ši partija iš esmės niekuo nesiskiria nuo visų kitų sisteminių partijų (kas tuo dar nelabai tiki, teks netolomoje ateityje įsitikinti, kad tai - visiška tiesa): skirtumas tik tas, kad rinkėjai iki rinkimų “Valstiečių” partiją mažai pažinojo, nes ji anksčiau dar nebuvo valdžioje. Taigi ir šį kartą rinkėjai sistemos buvo eilinį kartą išdurti.

Alio       2017-06-7 19:37
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

Alio       2017-06-7 19:37

Parduodu kokybiškus, Lietuvoje pagamintus, natūralius šaldytus embrionus tiesiai iš sandėlių urmo kainomis. Imant didelius kiekius galima derėtis dėl papildomų nuolaidų, o taip pat galime pristatyti prekę į pageidaujamą vietą ne tik Lietuvoje bet ir visoje ES.
Tel. 8 666 666 666, Vycka


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

Vidmanto Valiušaičio replika apie Tomo Venclovos logiką ·

Vyskupas Jonas Kauneckas: Matoma neteisybė padarė kovotoju

Geroji Žolinės Naujiena: Palaiminta įtikėjusi!

Andrius Švarplys. Šiame techno-totalitariniame pasaulyje arba esi kritiškas, arba esi vergas

Vytautas Radžvilas apie Jono Noreikos atminimo lentos sunaikinimą

Vytautas Sinica. Miliūtės „Teisės žinoti“ apžvalga

Petras Plumpa. Laisvė ieško gyvenimo tikslo

Šiaulių valdininkų patyčios iš miestelėnų: iškirs ne 108, o 103 liepas ir pavadins tai „komp­ro­mi­su“

Liudvikas Jakimavičius. Patogus ir saugus diskursas

Gitanas Nausėda: sprendimus dėl istorinių asmenybių įamžinimo turi priimti ne merai

Iš propagandos frontų. Marius Ivaškevičius: „Aš asmeniškai renkuosi Tiesą“

Vladimiras Laučius. Sušimašinta Lietuva

Vytautas Radžvilas. Apie vienašališkas „dekonstrukcijas“ ir keistas Eurasia Daily bei lrt.lt sąsajas

Valdas Vasiliauskas. Ar Lietuva turi sostinę?

Linas V. Medelis. Sąmokslo teorija: kaip skęsta Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Kai istorikai ima bijoti faktų

Vitalijus Karakorskis: „Tai yra valstybės šantažas“

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie vieną mažą raidelę

Robertas Grigas: „Quo vadis, Lietuva?“

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.