Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Nauja Vokietijos valdžia keičia įprastą šeimos sampratą

Tiesos.lt siūlo   2021 m. gruodžio 7 d. 10:57

6     

    

Nauja Vokietijos valdžia keičia įprastą šeimos sampratą

laikmetis.lt

Vokietijos vyriausybė, kuri bus prisaikdinta šią savaitę, pasisako prieš natūralią šeimą – tėvą, motiną ir vaiką (-us). Taip tvirtai pareiškė katalikiško žurnalo „Die Tagespost“ redakcija.

Vadinamoji „šviesoforo“ koalicija bus pirmoji vyriausybė per 16 metų be krikščionių demokratų CDU/CSU sąjungos. A. Merkel partija buvo konservatyvi. Tai reiškia, kad nebus socialinių permainų lyderės. Kita vertus, daugelis Sąjungos politikų 2017 m. balsavo už tos pačios lyties asmenų santuokas. Tačiau dabar, kai krikščionys demokratai palieka vyriausybę, matomas krypties skirtumas.

Susitarime pateikta šeimos samprata, anot redakcijos, „iš esmės skiriasi“ nuo prigimtinės šeimos. „Vaivorykštinės šeimos turėtų būti aiškiau įtvirtintos šeimos politikoje“. Siekiant skatinti įvairovę, visi santykiai, kuriuose gimsta vaikai, laikomi šeimomis. Žurnalas pastebi, kad „biologiniai vaiko tėvai niekur neminimi“.

Tas pats ir su įvaikinimu: „Santuoka nebeturėtų būti lemiamas kriterijus įvaikinant nepilnamečius vaikus. Neplanuotai neturinčios vaikų poros ir asmenys turėtų būti remiami „nepriklausomai nuo medicininių indikacijų, šeiminės padėties ir seksualinės tapatybės“, prisiimant dirbtinio apvaisinimo išlaidas“.

Pradėdami nuo šeimos apibrėžimo, žurnalistai apibendrina, kad „ateityje iki keturių socialinių tėvų taip pat turėtų galėti būti teisėti vaiko tėvai“. „Šioje naujoje šeimos sampratoje vaikas tampa suaugusiųjų derybų objektu arba, alternatyviai, silpnesniu derybų partneriu. Todėl vaikui turėtų būti suteikta galimybė „skųstis“, kad jis galėtų reikalauti savo teisių prieš savo socialinius ir (arba) juridinius tėvus – biologiniai tėvai dokumente neminimi.“

Su šia politika susijusios ne tik šeimos, bet ir mokyklos, nes „tekste reikalaujama, kad seksualinės ir lyčių įvairovės priėmimas ir apsauga apimtų tinkamą švietimą mokyklose ir darbą su jaunimu“.

„Šeimos ataskaitos 2020“, kurią parengė Federalinė šeimos ministerija, duomenimis, Vokietijoje yra daugiau kaip 6,5 mln. šeimų, kuriose yra tėvas ir motina (dauguma jų susituokę), bet tik 10 000 vaivorykštinių šeimų“. Ideologinis susitelkimas į šiuos 0,15 proc. šeimų kelia pavojų Konstitucijoje įtvirtintai prigimtinei tėvų teisei rūpintis savo vaikais ir juos auklėti. Ji ignoruoja kasdienius daugelio šeimų poreikius.

Koalicinėje sutartyje tam tikra prasme vertinama bažnyčių veikla, nes jos įneša „vertingą indėlį“ į visuomenės gyvenimą. Tačiau „Die Tagespost“ klausia: „Kiek laisvos erdvės jūs esate pasirengę tam skirti? Socialinį poveikį galima daryti tik turint tinkamų darbuotojų. Dabar programoje teigiama, kad kartu su bažnyčiomis norima išnagrinėti, kaip bažnyčios darbo teisę galima pritaikyti valstybei. Su pamokslavimu susijusios užduotys turėtų būti iš jo išbrauktos. Vis dėlto: taikymo sritis galėtų tapti mažesnė“.

Kita ištrauka, pasak redaktorių, „tikrai kelia nerimą“. „Reikėtų pagerinti musulmonų bendruomenių dalyvavimą ir atstovavimą. Turėtų būti įtrauktos naujesnės, pažangios Vokietijoje įsikūrusios bendruomenės. Tai skamba protingai, turint omenyje politinio islamizmo grėsmę. Tačiau kaip valstybė nori apibrėžti, kas laikoma progresyvia religija, ir kodėl ji gali teikti pirmenybę tokioms grupėms? Ar net tai, kas dabar turėtų būti taikoma musulmonams, negalėtų būti taikoma ir katalikams?“

Žurnalas priduria, kad pastraipos dėl „reprodukcinio apsisprendimo“ yra ne mažiau nei „toksiškas kokteilis“. Tai susiję su abortų reklamos draudimo pabaiga ir teisinėmis priemonėmis prieš gyvybės teisių aktyvistus, esančius šalia abortų klinikų. Žurnalas nori sužinoti, kokį svorį koalicija suteikia „teisei į gyvybę“ Vokietijos Konstitucijoje.

Kalbant apie dirbtinį apvaisinimą, naujoji koalicija nebeatsižvelgs į šeiminę padėtį ar seksualinę orientaciją, bet taps „nediskriminuojanti.“ Žurnalas daro išvadą: „Kaip ir Prancūzijoje, Vokietijoje lesbietėms ir vienišoms moterims netrukus bus padedama susilaukti vaikų naudojant užsienio spermos donorystę (heterologinį apvaisinimą) ir dirbtinį apvaisinimą. Mokesčių mokėtojų ir solidarios sveikatos draudimu apdraustųjų bendruomenės sąskaita“.

Katalikiškam žurnalui kelia susirūpinimą religijos laisvė užsienio politikoje. Tai buvo labai svarbu vadinamojoje Angelos Merkel vadovaujamoje Didžiojoje koalicijoje dėl krikščionių demokratų partijos CDU/CSU vaidmens. Tačiau yra vienas vilties taškas: „Kai kurie parlamentarai (iš „šviesoforinių partijų“, red. past.) taip pat aiškiai pasisako už religijos laisvę. Jų palaikymas išlieka iššūkiu“, – sako žurnalistas Otmaras Oehringas (Otmaras Oiringas).

Šaltinis: CNE

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasiui       2021-12-8 10:11

Darbo vaisiai puikiai matosi ir šiandien: išplitusi narkomanija, įvairios psichologinės neurozės (psichologinės pagalbos telefonų linijos lūžta nuo klientų skambučių), savižudybės, išplitusi nesantaika tarp sutuoktinių net iki skyrybų. Aišku, prie šių negerovių prisidėjo ne tik homoseksualizmo kaip normos įteisinimas, bet aplamai palaidas gyvenimo būdas, malonumų ieškojimas bei išplitęs materialistinis ateizmas, tačiau progenderistinė politika yra viso to skatinimo viršūnė.

amam       2021-12-8 9:49

..stasy,uzuot gagenes geriau jau skristum..kur nors.

stasys        2021-12-8 9:12

permainos visada gąsdina užburtais velniais . Gal pirmiau palaukimu pirmų darbų vaisių o paskui ‘gagenkime’ užkimusių balsu . Vakar išskrydo paskutinės gulbės .. ilgai laukė gero oro ir tai tikrai nustebino .

ah1       2021-12-7 23:08

https://youtu.be/vnW6xF8MDc8
Nuo 59:01 “Yra dar vienas labai svarbus dalykas dabartinėje situacijoje. Kadangi sprendžiamu gamybos faktoriumi šiuolaikiniam pasaulyje tampa informacinis dvasinis ir jie tampa nusavinimo objektu vyksta įdomus reiškinys. Jūs žinote kad visame pasaulyje eina kova už tradicines vertybes… kova už tradicines vertybes visame pasaulyje tai ne kova seno prieš nauja, tradicija tai ne sena. Svarbiausi tampa vertybės dvasinės, pavyzdžiai, tai kova dėl jų tampa nauja kova post kapitalistinėje visuomenėje. Todėl dauguma kas dabar vyksta pasaulyje – kova už tradicinę šeimą – tai kova už naujus socialinius santykius naujoje visuomenėje, todėl kad ultraglobalistų viena iš užduočių tai sugriovimas šeimos, žmonių pavertimas į autonominę masę - žmogiją, kurią lengva valdyti, jei yra šeima tai labai sunku valdyti žmogų... Viename vokiečių žvalgybos Štazi dokumente datuojamame 72 metais, ...  parašyta… VDR psichologai nustatė, jei kūdikis iki 7 metų pragyveno pilnoje šeimoje ir buvo apsuptas meile, tai jam suaugus bus labai sunku juo manipuliuoti. Tai yra griovimas šeimų -  tai sukūrimas manipuliacijos objekto, objekto žmogaus, kuris kontroliuojamas socialiniuose tinkluose.”

Ehrmantraut       2021-12-7 17:31

plikė šiaušiasi pagalvojus kokiu ontologiniu kolapsu visa šitai baigsis. vakarų civilizacija po to jau neatsigaus kaip tai įvykdavo kitais kartais. nuodai per daug giliai smelkiasi.

amam       2021-12-7 12:14

Lieka tik issproginus akis i visa TA nepazinu gaivala spoksoti ir zegnotis.Arba keiktis,tuzti,nirsti.Arba priesintis.Kaip kas ismano.Arba nusispjaut ir nieko nedaryti.Kiekvienam savo…virs konclagerio vartu.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.