Kultūros, kalbos, istorijos politika

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 11 d. 11:38

13     

    

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

DĖL ASMENVARDŽIŲ RAŠYBOS LIETUVOS PILIEČIO ASMENS DOKUMENTUOSE ĮSTATYMO

Lietuvos Respublikos Seimo nariams

NACIONALINIO SUSIVIENIJIMO,
PAREIŠKIMAS

2022 m. sausio 10 d.

2021 m. gruodžio 21 dieną Lietuvos Respublikos Seime buvo planuojama teikti balsavimui dėl asmenvardžių rašybos asmens tapatybės dokumentuose įstatymų projektus, vienas kurių Gabrieliaus Landsbergio – XIIIP-535(2). Jo pagrindinė nuostata – leisti asmenvardį rašyti kitų valstybių kalbomis naudojant lotynišką raidyną, jei Lietuvos pilietis yra kitos nei lietuvių tautybės, jei turi kitos valstybės išduotą dokumentą, kur jo arba jo prosenelio asmenvardis buvo užrašytas atitinkama valstybine kalba.

Antrasis projektas Nr. XIIIP-471,  kurio teikėjas yra Audronius Ažubalis. Jo pagrindinė nuostata yra asmenvardį rašyti valstybine lietuvių kalba pagrindiniame asmens dokumento puslapyje, o kitame asmens dokumento puslapyje Lietuvos piliečiui pageidaujant leisti įrašyti asmenvardį kitomis kalbomis.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas siūlė atmesti projektą Nr. XIIIP-471, kuris sudaro sąlygas nelietuvių tautybės Lietuvos piliečių vardus ir pavardes dokumentuose rašyti nelietuviškais rašmenimis neišstumiant pagrindinio įrašo valstybine kalba, o tai reiškia, kad nebūtų siaurinama valstybinės lietuvių kalbos vartojimo sritis. Asmenvardžius nevalstybine kalba rašyti kitame paso puslapyje bei kitoje tapatybės kortelės pusėje praktika yra jau pasiteisinusi ir 25 metus sėkmingai veikia kaimyninėje Latvijoje.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) Lietuvos Respublikos Seimo Tesės ir teisėtvarkos komiteto prašymu 2021 m. spalio 28 d. posėdyje vertino Lietuvos Respublikos Vyriausybės siūlomas vardų ir pavardžių rašymo asmens dokumentuose įstatymo projekto XIIIP-535 papildomas išimtis, kuriomis būtų išplėstos šiuo metu galiojančios VLKK patvirtintos išimtys, suteikiančios teisę  Lietuvos piliečiams oficialiuose dokumentuose atsisakyti asmenvardžio įrašo valstybine kalba.  VLKK nepritarė Vyriausybės siūlomoms papildomoms išimtims, tačiau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas 2021 gruodžio 17 d. posėdyje atmetė VLKK išvadas, t. y. atmetė specialias profesines žinias turinčių asmenų ir jiems atstovaujančios institucijos VLKK išvadas,

Siūlydamas Seimo nariams pritarti projektui XIIIP-535(2) nepaisant VLKK išvadų, šis komitetas iš esmės pakurstė Lietuvos visuomenės susipriešinimą. Negana to, kad projekto XIIIP – 535(2) nuostatos pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, jis kartu diskriminuoja Lietuvos piliečius tautybės pagrindu, t. y. pažeidžia Lietuvos rusų, ukrainiečių, žydų, gudų, kurių vien tik Vilniaus krašte gyvena per 30 tūkstančių, teises. Tokiu būdu vieni piliečiai galės savo vardus ir pavardes rašyti originalia kalba naudodami lotynišką raidyną, o kitų tautinių grupių piliečiai šios teisės neturės, nes jų pavardės ir vardai rašomi ne lotyniško pagrindo rašmenimis, todėl jie pagrįstai galės reikalauti analogiškų teisių ir sau. Tai neabejotinai sukurs įtampą ir nacionalinę nesantaiką visuomenėje, ko, tikėtina, ir siekia pastarojo projekto autoriai.

Nacionalinis susivienijimas pareiškia, kad projekto ( XIIIP-535(2) autoriai, kurio teikėjas yra Gabrielius Landsbergis,  siekia negeranoriškų tikslų Lietuvai. Jei bus leista asmenvardį rašyti kitų valstybių kalbomis naudojant lotynišką raidyną, pagal Lietuvos piliečiui išduotą kitos valstybės dokumentą, kuriame jo arba jo prosenelio asmenvardis buvo užrašytas atitinkama valstybine kalba, tai reikš  buvusių okupacinių valdžių išduotų dokumentų pripažinimą, tuo pačiu patvirtinant ir okupacinių režimų teisėtumą, o tai yra neabejotinai mūsų šalies nacionalinio saugumo klausimas. Lietuvoje įtvirtinus dvigubos ar trigubos pilietybės institutą, kurios kasmet siekia kai kurios parlamentinės partijos, esant teisei asmenvardį rašyti kitų valstybių kalbomis naudojant lotynišką raidyną, pagal Lietuvos piliečiui išduotą bet kurios kitos valstybės dokumentą, dešimtys ar net šimtai tūkstančių Lietuvoje gyvenančių mūsų piliečių įgys teisę į kitos valstybės pilietybę. Ką tai reiškia, gerai iliustruoja Rusijos pilietybė suteikimas rusakalbiams gyventojams Gruzijoje, Moldovoje ar Ukrainoje. Projekto autoriai negali turėti iliuzijų, kad rusakalbiai Lietuvos piliečiai susitaikstys su jiems siūloma diskriminacija. Tokiu būdu Seimo teisės ir teisėtvarkos siūlomas projektas bet kokiu požiūriu turi būti vertinamas kaip nacionalinių interesų išdavystė ir nacionalinės nesantaikos kurstymas.

Kadangi 2022 m. sausio 11 d. Seime bus vėl svarstomi minėti įstatymų projektai, Nacionalinis susivienijimas ragina Seimo narius pritarti projektui XIIIP-471, kai labiausiai atitinkančiam Tautos ir Lietuvoje gyvenančių  tautų interesus ir vengti susieti save su Lietuvos valstybės nacionalinių interesų išdavyste.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

"Nacionaliniam susivienijimui"       2022-01-12 14:09

Mikročipas nėra joks dokumentas su raidėmis, jame rašoma nuliukais ir vienetukais tam tikra tvarka, nuo kurios nepabėgsi, nei pirksi, nei parduosi.
Be mikročipo jo kartoninis aplankėlis tinka tik idiotų džiaugsmui “raidėmis”, nes
be mikročipo paso formos aplankėlis netinka nė vienam juridiniam veiksmui.
Neklausykite idiotų, žulikų ir politinių spekuliantų!

Skaitytoja       2022-01-12 10:58

Lietuva jau kartą išgyveno spaudos gimtąja kalba draudimą. Manau, kar ir šitie kalbos naikintojai neamžini. Bet išdavikų vardus visada reikia fiksuoti istorijai, kad ir vaikams, ir anūkams būtų aišku.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-01-12 10:15

– Nr XIIIP-535(2) ir nr XIIIP-471 visiškai nereikalingi Lietuvai.
– Išprotėję seimagyviai, palikit ramybėje lietuvišką kalbą.
- Neturime prezidento, ginančio lietuviškos kalbos. Pavojus Lietuvai.

pritariame       2022-01-12 10:05

tačiau, ką siūlote daryti ? Kaip galima sustabdyti šitą Lietuvos niekinimą ?

stasys       2022-01-12 7:24

Sunku pamatyti nauda, visi aplinkui loja lig mėnesį nevalge .. Man reikia apibendrinimo kuo skiriasi šie ..nuo tu prieš dešimt metu ..ar dvidešimt svarstytu Seime . Reikia platesnės temos apžvalgos. Galu gale aš ne kruopas ėdu ..jog mane jomis dešimt metu šertu . Na bukit žmonės , nors druskos ar pipiru mano pilkosios dirbti ...

ah1       2022-01-11 22:04

tik nereikia nervintis - QR koduose raidžių iš viso nėra

Kaunas       2022-01-11 19:02

reikia ne verkti, o veikti. Kada renkamės prie seimo gelbėti Lietuvos ?!

apie istoriją       2022-01-11 18:43

Lenkijos Punsko valsčiaus oficialioje svetainėje viršaičio lietuvio Vytauto Liškausko vardas ir pavardė rašomi Witold Liszkowski, jo pavduotojo Jono Vaičiulio- Jan Wojczulis, vyr. finansininkės Danutės Šimčikienės- Danuta Szymczyk.

http://www.ugpunsk.pl/asp/samorzad-gminy,54,,1

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-01-11 15:17

Apsišaukėlių seimagyvių veikla - nusikalstama.
***
Jau 8 paskutinieji seimai - antikonstituciniai (n_e_l_e_g_i_t_i_m_ū_s), kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime.
*
Nusispjovę ant Lietuvos konstitucijos bei nepaisydami Tautinės giesmės, kaskart vis įžūliau bei agresyviau, a_p_s_i_š_a_u_k_ė_l_i_a_i vienaląsčiai seimagyviai veikė ir tebeveikia svetimšalių naudai bemaž 30 metų. Milijonas (pusė visų!) darbininkų išvaryta svetur.
*
Šie metai - visuotinio maišto pradžia:
- apsišaukėliai vienaląsčiai seimagyviai, lauk iš seimo nedelsiant dabar, lauk iš Lietuvos;
- moteriausybė, lauk iš tarnybos, lauk iš Lietuvos;
- seimagyviai, moteriausybė, milicininkai-policininkai, prokurorų gaujos į teismą - Tautos tribunolą.
_
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2022 sausio 11

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-01-11 15:00

- “Antrasis projektas Nr. XIIIP-471,  kurio teikėjas yra Audronius Ažubalis. Jo pagrindinė nuostata yra asmenvardį rašyti valstybine lietuvių kalba pagrindiniame asmens dokumento puslapyje, o kitame asmens dokumento puslapyje Lietuvos piliečiui pageidaujant leisti įrašyti asmenvardį kitomis kalbomis.”
- Šlamštas. Tai nedera su konstitucija. Jokių terlionių lietuviškuose dokumentuose nagali būti.
- 14 straipsnis
Valstybinė kalba – lietuvių kalba.
- NS vadukai, atsistatydinkite dėl antivalstybinės antikonstitucinės veiklos.

Kis       2022-01-11 13:56

Va kur reikalingas referendumas,jo nera ir artimiausiu laiku nebus,nes cia gyvena Landzbergio gauja ir ji tvarkosi banditiskai.

Stiklo valytuvas       2022-01-11 13:36

Laukiu vardinių balsavimo rezultatų.
.
Gabrielius (dėl Vyčio paminklo…)...
Zingerio (dėl ‘nesuveikusios’ kortelės…)...
Ir t. t.

Piliečiai       2022-01-11 11:43

PRITARIAME Nacionaliniam susivienijimui

Rekomenduojame

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.