Emigracija, imigracija, demografija

Nacionalinis susivienijimas. Papildomi siūlymai dėl Baltarusijos agresijos ir nelegalių migrantų krizės

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 9 d. 17:29

11     

    

Nacionalinis susivienijimas. Papildomi siūlymai dėl Baltarusijos agresijos ir nelegalių migrantų krizės

2021 m. liepos 8 d. pareiškime dėl Lietuvos politikos Baltarusijos atžvilgiu ir dirbtinai sukeltos nelegalių migrantų krizės Nacionalinis suvienijimas išsakė savo požiūrį, kad nelegalių migrantų siuntimas į Lietuvą yra Baltarusijos valdžios organizuota neterminuota prieš Lietuvą nukreipta akcija, todėl ji vertintina kaip sąmoningai tos šalies specialiųjų tarnybų rankomis vykdoma hibridinio karo prieš Lietuvos valstybę operacija. Pareiškime siūlyta pripažinti, kad ši operacija yra atsakas ir kerštas už Lietuvos valstybės valdančiojo sluoksnio atstovų aktyvų įsitraukimą, mėginant pašalinti autoritarinį Baltarusijos prezidentą A. Lukašenką, ir tiesioginį prieš jo valdymą nukreiptų opozicijos protesto akcijų, skambiai pavadintų demokratine revoliucija, rėmimą.

Rugpjūčio 2 d. Nacionalinis susivienijimas valdžiai ir visuomenei pateikė dešimties žingsnių planą nelegalių migrantų krizei išspręsti. Jame siūlyta atsižvelgti į akivaizdų faktą, jog vyksta ne natūrali migracija, o Baltarusijos hibridinio karo veiksmai prieš Lietuvą, todėl siūlyta nelegalius migrantus įvardyti pažeidėjais,  netaikant jiems jokių prieglobsčių prašytojams ar ekonominiams migrantams taikomų tarptautinės teisės normų. Taip pat pateikti kiti siūlymai. 

Konstatuotina, kad iš dalies jie buvo išgirsti. Lietuvos valdžia pagaliau ryžosi daryti tai, ką jau seniai siūlė daryti Nacionalinis susivienijimas, ir tai jau pradėjo duoti tam tikrų teigiamų rezultatų. Jie ypač svarbūs tuo požiūriu, kad sugriautas sąmoningai Lietuvoje plačiai skleidžiamas antivalstybinis propagandinis mitas, jog masinis sienos pažeidėjų ir tariamų migrantų antplūdis esąs kažkokia neišvengiama istorinė ,,globalizacijos tendencija“ ar neįveikiamas gamtos stichinis reiškinys. Ilgai kartoti atsikalbinėjimai, kad „stabdyti migrantų neįmanoma“, pasirodė esą brangiai Lietuvai ir jos žmonėms kainavusi ir dar kainuosianti melaginga propagandinė demagogija, skirta klaidinti ir apgaulingai raminti dėl migrantų invazijos padarinių susirūpinusiems ir pagrįstai ligšioliniu valdžios neveiklumu besipiktinantiems piliečiams. Kartu pažymėtina, kad būtina atlikti išsamų tyrimą ir atvirai paaiškinti šalies piliečiam, kokie vidaus ir išorės veiksniai bei priežastys lėmė valdžios vengimą ir delsimą iš karto ryžtingai stabdyti sienos pažeidėjų srautą.

Pripažintina, kad valstybės vadovai, supratę masinių valstybės sienos pažeidinėjimų sukurtos padėties rimtumą, susitikime su Lietuvoje viešėjusia Europos Komisijos (EK) atstove Ylva Johansson patvirtino tą patį, jog masiškai siųsdama per Lietuvos valstybės sieną nelegalus migrantus Baltarusija vykdo hibridinį karą prieš Lietuvą, šitaip keršydama Lietuvai už jos kišimąsi į Baltarusijos vidaus reikalus. Pastaroji aplinkybė leidžia manyti, kad pripažinus, jog prieš Lietuvą yra vykdoma hibridinio karo agresija,  bus pagaliau pripažintas ir akivaizdus faktas, kad į Lietuvą iš Baltarusijos per sieną  siunčiami nelegalūs migrantai yra Baltarusijos vykdomo hibridinio karo dalis ir jo priemonė, t. y. tariami migrantai yra šio hibridinio karo dalyviai, be kurių  Baltarusijos vadovas sumanyto karo būtų neįstengęs netgi pradėti.

Reikalavimą apsispręsti, kokia yra Lietuvos užsienio politikos paradigma vertinant susidariusią padėtį – valstybės užpuolimas ar pabėgėlių krizė – nuolat kelia ir šalies politologai, nes tai yra principinis reikalas. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis taip pat viešai pareikalavo aiškumo įvardijant, su kuo mūsų šalis turi reikalą –  „su migrantais ar diversantais“.

Nacionalinis susivienijimas pažymi, kad dabartinėje krizės akivaizdoje dviprasmiškas padėties vertinimas valstybei yra ypač pavojingas, nes galimai priešiškoms jėgoms tarnaujantys asmenys šį valdžios neapibrėžtumą naudoja įtampai visuomenėje eskaluoti ir nepasitikėjimui valstybės institucijomis didinti. Antai, Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovas Vytautas Valentinavičius žiniasklaidoje paskelbė savo abejotinus įspūdžius apie valstybės sieną kertančią pažeidėją moterį, rankoje laikančią lašelinę, tariamai skirtą sergančiam vaikui. Pasieniečiai išsiaiškino, jog tai buvo gudri apgaulė. Ir nors minėta moteris su vaiku buvo įleista į šalį, V. Valentinavičius savo publikacijoje portale lrt.lt pasėjo abejones dėl pasienio pareigūnų elgesio atgrasant nelegalius migrantus, neva jam kelia abejones, ar apskritai pasienyje taikomos atgrasymo priemonės pažeidėjams yra teisėtos pagal tarptautinę teisę.

Šioje situacijoje panašus asmenų elgesys absoliučiai netoleruotinas, ypač, kai pasienio pareigūnai negailėdami jėgų ir asmeninio laiko tarnybai, tuo nuskriausdami savo šeimas, deda visas pastangas nelegalių migrantų invazijai sustabdyti. Minėti asmenys vienareikšmiškai turi būti vertinami kaip žmonių priešpriešos kurstytojai ir šalies vidaus įtampos eskaluotojai.

Todėl atsižvelgdamas į pilietines inciatyvas padėti valstybės institucijoms hibridiniame kare prieš Lietuvos valstybę suvaldant masiškai siunčiamus nelegalius migrantus per Lietuvos valstybė sieną, Nacionalinis susivienijimas papildomai siūlo:

• Nelegaliai per Lietuvos valstybės sieną mėginančius į Lietuvos teritoriją patekti asmenis, sutikusius tapti priešiškų Lietuvai jėgų diversijos įrankiu ir sąmoningai nusižengiančius legalaus atvykimo į šalį taisyklėms, nelaikyti migrantais ar prieglobsčio prašytojais. Iš šių asmenų prieglobsčio prašymai negali būti priimami.

• Papildyti Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 292 straipsnį bausmėmis dėl neteisėto užsieniečių gabenimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną ir užsieniečių neteisėto Lietuvos Respublikos valstybės sienos kirtimo. Esant paskelbtai ekstremaliai situacijai būtina panaikinti jame numatomą išimtį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, jei užsienietis,  kirtęs valstybė sieną, įrodo turįs tikslą patekti į trečiąsias šalis. Ši išimtis turėtų būti taikoma tik nėščioms moterims ir motinoms su vaikais, kurios būtų grąžinamos į paskutinę jų buvimo šalį.

•Esant ekstremaliai situacijai Lietuvos valstybės pasienyje nušalinti nuo pareigų Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovą Vytautą Valentinavičių už nepasitikėjimo pasienio tarnybų pareigūnais kurstymą ir įtampos visuomenėje eskalavimą.

Partijos Nacionalinis susivienijimas valdyba

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah1       2021-08-9 22:54

nereikėjo užkibti ant Drezdeno školos meškerės su masalu “ciekanovska” panaudota ES griauti ir Lietuvai naikinti, o ką pirmiausia padaryti derėtų tai vyti lauk iš Lietuvos tą  lasnergiečių  paskelbtą Baltarusijos prezidentę ir Gabrielių iš užsienio reikalų ministro, kol dar nespėjo abudu karo su Baltarusija užkurti.

Žodžio laisvė...       2021-08-9 21:37

NS yra teisingas tekstas ir siūlymai teisingi. O Seimo kontrolės kontoros biuro-
kratui ir ne vienam leisti “pailsėti” neribotą laiką. Gal toje kontoroje yra ir daugiau tokių bestuburių ir pasirengusių išduoti Tėvynę Lietuvą?

Baikite cirkus       2021-08-9 20:58

Baikite cirkus su šitais “hibridiniais karais”. Rusija irgi nuolat sako, kad Vakarai prieš ją kariauja hibridinį karą. Baltarusija irgi sako. Baikite šituos cirkus su šita naujakalbe. Juokdariai apgailėtini. Grįžkite prie NORMALIOS kalbos. Vyksta grįžimas prie REALPOLITIK. O tai reiškia - rūpinkitės savo Tautos interesais, o ne skleiskite savo iškrypėliškas demokratines “vertybes” po visą pasaulį.

Atsiprasau, cia ne visai I tema        2021-08-9 20:33

Yra iprasta vadinti sofos politikais tuos, kurie tik sedi namuose nieko neveikia, tik komentuoja ir kritikuoja. Atsiprasau, bet kaip vadinti NS? Ar buvo seimu marse? Ar kviecia eiti ir Ar patys eis rytoj prie seimo? Neis, organizatoriai blogi. Bet ko tada patys nieko neorganizuoja, tik deklaracijomis gyvena?

ah1       2021-08-9 19:56

Merkel šaukė tai ir eina. Na jūs mane apšvieskit kuri dar ES valstybė pagauna einančius pas Merkel, užsidaro ir neleidžia eit pas Merkel?  Tai čia kas gaunasi - anti ES veikla neleidimas eiti pas Merkel?

Diedas       2021-08-9 19:25

Visi vatnykai, neišskiriant ir N.S. plyšauja apie pabėgėlių krizę Lietuvoje, kai tikroji krizė  su kiekviens diena vis labiau gilėja Baltarusijoje.
Lietuvoje patraukus sargybinius, per pora dienų krizė išnyktų.
Pabėgėliai patys pabėgtų.
Bet dabar kitokiais būdais bus ištarabonyti.
Va Baltarusijoje padėtis blogesnė. Tūkstančiai apgautų agresyvių ir kas diena vis piktesnių musulmonų siaubia dergia terorizuoja Minską Gardiną ir kitus miestus.
Sumušta daug žmonių , jūtūbėj yra vaizdų kai gauja suvirsta į parduotuvę, prisirenka prekių ir nesumokėję išeina.
Tikroji pabėgėlių krizė ne pas mus, o pas kaimynus.
Ir jeigu ją būtų sukėlęs Lanzbergis, galėtume tik didžiuotis. Bet laurų vainikas vėl priklauso ne mums, o Lukašenkai.  Batka eilinį kartą šovė sau į koją.

b.p.       2021-08-9 19:25

 

Paguglinau: tai tas Vytautas Valentinavičius (jei tai tas pats asmuo) yra buvęs “Tolerantiško jaunimo asociacijos” pirmininkas. Ar dar kyla klausimų dėl tautinės valstybės priešų ?

Diedas       2021-08-9 19:13

Nacionalinis susvienijimas ramesniu tonu at kartoja agresyvių vatnykų klyksmą.
Kūūūūūūbyyyyyyylius kal…..
Acprašau, susmaišisu, Lanzbergis kaltas.
Jis supykdė Lukašenką su savo liaudim, paskui su visais kaimynais, galiausiai su visu Pasauliu ir tarptautibėm organizacijom.
Lukašenka savo begaliniam interviu, kur kalbėjo pats su savimi, pasakė kad ant ko vakaruose jis bepasirašė, parašai nebegalioja.

 

> Tas nacionalinis 18:15       2021-08-9 18:56

Pritariu visu 100 %.

Cha-cha-cha... Oi, negaliu...       2021-08-9 18:33

Tai mėnesio senumo lia-lia-lia.
O kur Astra Strauskaitė, čia matyt tas Virgis Valentinavičius, ar kaip…
Labas rytas, šiandien rugpjūčio 10-tos IŠVAKARĖS, (jeigu pasiklydote tarp kalendoriaus lapelių).
Bent iš pagarbos filosofijai, nenukrypkite nuo esminių dalykų...
Ką jau padarėte, tai tikrai padarėte, įnešėte dar vieną nusivylimą į patriotiškai mąstančių mąstyseną. Pasprinkite su tuo savo bukumo propagavimu….......

Tas nacionalinis       2021-08-9 18:15

susivienijimas labai primena plepių inteligentų uždarą sektą, sukurtą kažkokiu konkrečiu, bet valstybei nenaudingu tikslu. O pats jo vadas vis labiau darosi panašus į erelį rėksnį.

Rekomenduojame

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.