Kultūros, kalbos, istorijos politika

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 19 d. 12:16

17     

    

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

NACIONALINIO SUSIVIENIJIMO INFORMACINIS PRANEŠIMAS
DĖL LUKIŠKIŲ AIKŠTĖS

Lietuvos Respublikos Prezidentui

Lietuvos Respublikos Seimui

Žiniasklaidai

2020 m. liepos 17 d.

Liepos 10 dieną Prezidentas pasirašė įstatymą dėl Lietuvos Respublikos Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso. Nuo šiol Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikšte ir formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais. Ji turės atlikti valstybinę reprezentacinę, Lietuvos laisvės kovotojų memorialinę ir visuomeninę funkcijas. Memorialiniai Aikštės akcentai turės atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą, 1863–1864 m. sukilėlių egzekucijos vietą ir šio sukilimo atminimo įamžinimą. Aikštės naudojimas ir tvarkymas negalės nustelbti jos memorialinės funkcijos, Lietuvos nepriklausomybės kovų bei žuvusių kovotojų, nužudytųjų 1863–1864 m. sukilėlių atminimo įamžinimo tikslų. Tokiu būdu Įstatymas padarė galą komunistuojančios „Laisvės partijos“ ir jai atstovaujančių Vilniaus m. savivaldybėje politinių veikėjų išmonėms.

Nepaisant to, komunistuojančias pažiūras platinanti LRT tą pačią dieną (liepos 10 d.) surengė radijo laidą, kurioje buvo išreikštos abejonės dėl šio tariamai nedemokratinių būdu priimto įstatymo, neva jis buvo svarstomas ir priimtas skubos tvarka, pažeidžiant procedūras, varžant kitokias piliečių nuomones. Laidoje kalbinta etatinė propagandininkė MRU lektorė Rima Urbonaitė tikino norėjosi tylos minutę gedulingai pagerbti geros teisėkūros principus, nes, jos nuomone, nei Seimas, nei Prezidentas negali priimti įstatymų vienai aikštei, vienai gatvei. Anot lektorės, valdžia negali rūpintis gera morale, dėl kurios pirmiausia turėtų sutarti pati visuomenė.

Jai antrino advokatas Petras Ragauskas, manantis, kad Įstatymo nebuvo galima priimti dėl vieno objekto, jam turėjo būti nustatyti tik bendri reikalavimai. Advokato nuomone, buvo pažeistas lygybės prieš įstatymą principas, neva Seimo nariai panašiu būdu priimdami įstatymą gali išteisinti ir nusikaltėlį. O prakalbinta meno veikėja Laima Kreivytė nuogąstavo, kad šiuo metu viskas daroma pagal valdančiųjų įsivaizdavimą, kad aikštė priklauso žmonėms, todėl juo nevalia apibrėžti, kas kam patinka ar nepatinka.

Tokiu būdu LRT eilinį kartą klaidina klausytojus, skleisdama vienos krypties ideologizuotas pažiūras, kalbindama asmenis, kurie turi abejotiną suvokimą ne tik apie šį Įstatymą, bet ir teisėkūros principus, nes visuomenei atvirai meluojama, kad įstatymas buvo priimtas skubos tvarka.

Primename, kad teisėkūros atvirumui ir skaidrumui užtikrinti, sudaryti galimybę visuomenei daryti įtaką teisės akto projekto turiniui, Teisėkūros pagrindų įstatymo 7 straipsnis nustato prievolę įstatymų leidėjui konsultuotis su visuomene. 1999 m. vasario 11 dieną Seimas priėmė nutarimą Nr. VIII-1070 dėl Valstybės sostinėje esančios Lukiškių aikštės funkcijų. Jame nurodyta, jog „Lukiškių aikštė Vilniuje formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su laisvės kovų memorialiniais akcentais“ (1 str.), kad „Lukiškių aikštė Vilniuje, kaip istoriškai susiformavusi vientisa urbanistinė erdvė, turi atlikti valstybinę reprezentacinę ir kartu visuomeninę funkciją. Projektiniai sprendimai turi apimti ir suderinti šias abi funkcijas – įkomponuoti pastatą Gedimino pr. 40 ir Aukų gatvę bei įvertinti Pamėnkalnio (Taurakalnio) urbanistinių sprendimų perspektyvą“ (2 str.).

Taigi Prezidento pasirašyto įstatymo dėl Lietuvos Respublikos Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso turinys atitinka šiuo klausimu 1999 m. priimto Seimo nutarimo turinį.

Nuo minėto nutarimo priėmimo dienos praėjo daugiau kaip 20 metų. Todėl įvairių performansų, bunkerių ir smėlio statinių iniciatoriai per 20 metų turėjo pakankamai laiko įtikinti įstatymų leidėją ir visuomenę, kad Lukiškių aikštė nėra tinkama būti pagrindine reprezentacine Lietuvos valstybės aikšte. Įvairiais būdais daužydami Lietuvos vėliava apjuosto žirgelio skulptūrėlę, kurdami čiuožyklas, rengdami kitokias provokacijas šio įstatymo oponentai bemaž 20 metų tą ir darė. Todėl teiginys, kad Lukiškų aikštės įstatymas priimtas skubos tvarka, rodo arba absoliutų kalbėtojų nesusigaudymą šiuo klausimu, arba jų išankstinę ir negeranorišką nuostatą įstatymų leidėjo, Prezidento ir šalies visuomenės atžvilgiu.

Primename, kad už šį Įstatymą balsavo 78 Seimo nariai. Prieš jį balsavo: Mantas Adomėnas, Aušrinė Armonaitė, Linas Balsys, Eugenijus Gentvilas, Simonas Gentvilas, Gabrielius Landsbergis, Andrius Mazuronis, Algirdas Sysas, Gintaras Steponavičius, Dovilė Šakalienė ir Gintaras Vaičekauskas.

LRT radijo laidos rengėjams ir joje kalbintiems lektorei su advokatu bei menininkei derėtų susipažinti su Lietuvos Respublikos Konstitucijos 2 straipsnio nuostata, kuri skelbia, kad Lietuvos valstybę kuria Tauta, kad Suverenitetas priklauso Tautai, o Konstitucijos 4 straipsnis skelbia, kad Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus. Taigi priešingai, negu mano šie asmenys, Tautos išrinkti atstovai turi teisę ir gali spręsti, kas tinka/netinka valstybei, aikštei, vėliavai ar herbui. Įstatymu nustatęs Lietuvos valstybės herbo ir nacionalinių simbolių aprašymą, taip pat jų ir kitų herbų bei herbinių ženklų kūrimo ir oficialaus naudojimo Lietuvos Respublikoje tvarką, Seimas lygiai taip pat Įstatymu nusprendė ir dėl Lukiškių aikštės valstybinio statuso. Todėl nekorektiškas ir nevykęs yra advokato P.Ragausko mėginimas palyginti Seimo sprendimą dėl Lukiškių aikštės su naikintinu teismo nuosprendžiu nusikaltėliui. LRT laidų rengėjams ir kalbėtojams dera suprasti, kad Įstatymą dėl Valstybinės aikštės priėmė ne būrelis politikuotojų, o Seimo narių dauguma, kuri išreiškė Tautos, t.y. suvereno valią, todėl LRT ir minėtiems kalbėtojams nereikėtų dėl to nuogąstauti ir juolab skelbti tylos minutes ar gedulą.

Deja, LRT ir kitose laidose eskaluoja viešas diskusijas, keldama abejones ir siekdama sukelti visuomenės nepasitikėjimu Seimo priimtu ir Prezidento pasirašytu Įsakymu.

„Nacionalinio susivienijimo“ nestebina tai, kad LRT nesidomi visuomenės nuomone, kai vandalai sudaužo atminimo lentą Tautos didvyriui Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai, taip pat nestebina, kad laidų rengėjai nesiteirauja žiūrovų ir klausytojų nuomonės, kai išniekinamas paminklas Lietuvos valstybės kūrėjui Jonui Basanavičiui, bet uoliai reklamuoja ir liaupsina lietuvių kultūros niekintojus ir Tautos istorijos juodintojus. Šį LRT priešiškumą Lietuvai ir lietuvių tautai stebime jau keletą metų, ypač buvusios prezidentės D.Grybauskaitės valdymo laikotarpiu. Tačiau tikimės, jog rudenį visuomenė išsirinks į Seimą tokius atstovus, kurie pajėgs pertvarkyti šią destruktyvią instituciją ir nutraukti jos priešišką nepriklausomai Lietuvos valstybei propaguojamą veiklą.

Tuo tarpu sveikiname Seimo narius ir Lietuvos Respublikos Prezidentą, užkirtusius kelią komunistuojantiems veikėjams paversti žuvusių kovotojų atminimo ir 1863–1864 m. sukilėlių egzekucijos aikštę morališkai nesubrendusių žmonių siautėjimo ir pramogų vieta. Tikimės, jog šiems politikams dar pakaks laiko, valios ir ryžto visiems laikams nutraukti dirbtinai valstybėje eskaluojamas diskusijas dėl asmenvardžių rašybos kitų kalbų rašmenimis, dėl genderistinės Stambulo konvencijos ratifikavimo, tos pačios lyties asmenų santuokų ir įsivaikinimo teisės bei kitų visuomenę skaldančių inciatyvų.

Politinė partija Nacionalinio susivienijimas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Dzeikui       2020-07-24 0:32

Onos bažnyčia ar Katedra yra valstybinės reikšmės kultūros paminklai, todėl, nors jie yra Vilniaus teritorijoj, nei meras, nei joks kitas valdininkas neturi teisės šeimininkauti juose kaip nori. Ir nepriklausomai nuo miestiečių palaikymo. Taip pat ir Seimas, Vyriausybė ar Prezidentas, nors dirba Vilniaus miesto teritorijoje, Vilniaus merui nėra pavaldūs.

Dzeikas       2020-07-21 17:30

Ramirosai,
Tai gal prezidentas galetu pasielgt “zmoniskai”, ir atnest popieriaus i tualeta,kai truksta?
Kiekvienas turi savo pareigas ir jas pirmoj eilej reikia vykdyti.O ne kistis i kitu reikalus.
Lukiskiu aikste - Vilniaus m. teritorija ir jos gyentoju rinktas asmuo sprendzia miesto klausimus.
Reikia matyti realybe tokia, kokia ji yra - miesto gyevntojams yra dzyn ta aiskte. Va tai reikia supreast.Ir nedaryt is sudo kulkos.Ir Simasiaus poziuris visiskai atatinka miesto gyventoju daugumos poziuri.

Ramiros       2020-07-21 10:02

Na, va, “dzeikas” ir yra tikras dzeikas, pašaudė, pašaudė kulkomis iš išmatų ir sėdi laimingas. Tiesa, nieko net nesužeidė, bet ir nesuteikė piliečiams palaimos, o tik š. pliažo kirminams, kurie ten voliojasi. Lukiškių aikštė juk yra valstybės, valstybinės reikšmės, o Vilnius valstybės sostinė, todėl, įsitikinęs, kad prezidentas, pasirašęs seimo nutarimą, pasielgė žmoniškai, valstybiškai, kaip pilietis, gyvenantis Vilniuje, tapęs aukščiausiuoju šalies vadovo, kuriam ir pridera rūpėti visos Lietuvos problemos ir bėdos. O tai gaunasi, kad kažkoks, dar lyg ir vaikėzas iš Tauragės, toks š.,  jau pakilo aukščiau visų. Ar ne laikas jam prikirpti sparnelius, nes gaila žmogučio, nes sakalu pakilęs, gali šlapia višta kristi ir skaudžiai užsigauti, jeigu ims ir nutruks bambagyslė. O “dzeikas”, matyt, taip pat tame š. smėlio dėžėje pasivaliojo ?

Dzeikas       2020-07-21 7:49

Kam “istatymas nepazeistas”:
Pazeisti istatymdavystes principai.
1. Ne preziko reikalas kistis i savivaldybes kompetencijos lauka.
2. Jeigu kazkam nepatinka Savivaldybes sprendimai - yra teismai.
3. Jeigu toleruojame preziko veikima per kitu galvas, toleruokime ir tautisku teismu veikima , kai jie ivardyja juoda baltu ir atvirksciai.
Tauta pati to nori, kad butu veikiama ne pagal istatyma, o pagal “poniatijas”.
Reikia susitaikyti su mintimi, kad Vilnius - tai ne Lietuvos miestas, ir jo gyventojai tiesiai sviesiai deda skersa ant Lietuvos reikalu. Ir as juos suprantu. Tai ivairiu tautu konglomeratas, valdzios siame kraste keitesi kaip pirstines. Siancia veliava su baltaja kumele, vakar lenku balta-raudona, ryt gal Batjkos ar rusu trispalve. Veliavu daug, o gyvenymas vienas.
Va sita lietuviams reikia suprast. Priversite vilniaus tuteisus lietuviais but? Na kalbet lietuviskai privertet.O jie jusu gimtaja lietuviu kalba velniop siuncia. Ir ka?
Prezikas dekretu privers Lukiskiu aikste sakralinti? Na pastatys jie paminkla sukileliams ar kam ten galvas nukapojo medines tupyklos formoj. Vel dekreto reiks?
O tuo tarpu teismai imdami pavyzdi is preziko irgi istatyma mindo ir varto kaip nori. Jei prezikui galima issidirbinet, tai ir prokuratura issidirbineja inkriminuodami seneliams Kedziams pedofilija.
Lietuviai vis isivaizduoa, kad jeigu kulka nulipdys is ismatu, o ne is svino, tai ji visvien bus kulka.Paskui piktinasi, kad ta kulka nieko nusaut negali.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-07-21 7:27

Antikonstituciniu būdu sulindusių į seimą ir beveik tris dešimtmečius veikusiųjų (nusikalstamų) partinių gaujų labai sunkių padarinių tvarkymui, NS bendraminčių svarbiausių siekių bei veiksmų sąraše turėtų būti:
*
1) seimo rinkimų įstatymo keitimas (nes esamasis nedera su konstitucija, nes sąrašinių negali būti seime). Jau 7 seimai yra antikonstituciniai ir visos seimo apsišaukėlių partijos turi būti išjungtos (išformuotos, ...) už (nusikalstamą) antikonstitucinę veiklą. Tokio tikslo įgyvendinimui, tartis su Jonu Ramanausku. Jo el paštas - .(JavaScript must be enabled to view this email address) 
*
2) 47 konstitucijos straipsnio pirminio pavidalo patvirtinimas (atstatymas). Žemė piliečiams, o ne užsieniečiams. Tai padaryti labai lengva, paskelbus Tautai apie 7-ių antikonstitucinių (neteisėtų, apsišaukėlių) seimų veiklą;
*
3) Tautos budelių komunistų išjungimas (iš politikos), pasmerkiant komunistų partiją, nušalinant (buvusius) komunistus (Grybauskaitę, Kirkilą ir visus kitus) iš tarnybos valstybinėse įstaigose bei nuo verslo vadybos. (Tautos tribunole), teismo nuosprendis buvusiems komunistams už labai sunkius padarinius Tautai bei Lietuvai. Partizanų tikslas buvo: išjungti komunistus. Kai nepavyko mums padaryti to iki šiol, tai ir vargstam. (NS kandidatai į seimą negali būti buvę komunistai bei naujieji komunistai – liberalai.)
*
4) pavojaus būklės (ypatingosios nepaprastosios padėties) paskelbimas (Tautai telkti), sunaikinto ūkio tvarkymui. Trukmė – 2+4 metai. (Neišjungtų komunistų, Tautą engianti sistema žlugo. Kurkime naują pavyzdinės valstybės vertą sistemą.)
*
5) okupuoto Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto padėties keitimas su rusų kariuomenės išprašymu bei administravimo perėmimu iš Rusijos (remiantis okupantų Molotovo Ribentropo paktu, bei kitais istoriniais šaltiniais). Jei būtų buvęs išprašytas okupantas iš Kristijono Donelaičio (Martyno Mažvydo, ...) gimtinės iš Karaliaučiaus krašto, tai nebūtų buvęs okupuotas Ukrainos Krymas. Visuotinis nepakantumas okupantams.
____________________________
Sukilimas

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-07-21 7:27

L gerai, kai NS (pagal programos nuostatas) bando išjungti komunistus (bei komunistuojančius) Tautos bei Lietuvos priešus. Tik NS bando pastatyti į vietą p_a_g_r_i_n_d_i_n_i_u_s problemų darytojus. Jau vien todėl NS vertas daugumos suėjime (seime).
______________________________________

Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų
2020 liepos 21

Šaunusis dešimtukas       2020-07-20 19:06

Prieš jį balsavo: Mantas Adomėnas, Aušrinė Armonaitė, Linas Balsys, Eugenijus Gentvilas, Simonas Gentvilas, Gabrielius Landsbergis, Andrius Mazuronis, Algirdas Sysas, Gintaras Steponavičius, Dovilė Šakalienė ir Gintaras Vaičekauskas.

Baisu regėti       2020-07-20 12:04

Bet tai kaip išvirto vėl į komunistus tie dabar jau susenę komsomolcai, kurie garbingos (su dabartine LRT lyginant) atminties Kuolelio laikais tik pradėjo televizininkų ir radistų karjeras! Lyg būtų vėl atgiję gūdžiausi priešperestrojkiniai brežnevizmo ar černenkizmo laikų zombiai

Žemyna       2020-07-19 22:32

Dėl LRT nėra ko stebėtis, kai geriausia, ką rado nacionaliniam transliuotojui vadovauti, buvo GELTONOSIOS spaudos vadovė, nuo pat pradžių matomiausioje Delfio vietoje dėjusi nuotraukas ir tekstus ,,pažangaus” sekso tema.
Jeigu kalbate ir rašote ne ją dominančia tema, kodėl turėtų jus į LRT įsileisti? Juk tai ,,JOS NUOSAVYBĖ” - ką nori, tą ir daro!

Žemyna       2020-07-19 22:25

AČIŪ!
Svarbu neleisti tai vėl į stalčius dar 10-čiai metų nukišti.

Elena       2020-07-19 19:36

tai vienintelė partija Lietuvoje, kuriai rūpi Lietuvos ateitis, jos piliečiai, šeimos , moraliniai ir vertybiniai dalykai, kuriai svarbi Lietuvos istorija, kuri gerbia tuos, kurie kovojo dėl Lietuvos laisvės, kuri aiškiai mato kas dabar vyksta Lietuvoje. Balsuosiu tik už Nacionalinį susivienijimą.

Ši aikštė yra išskirtinė,       2020-07-19 18:20

vienintelė Lietuvoje, tai ir įstatymas jai vienai priimtas nieko nepažeidžia…

Ramiros       2020-07-19 16:38

Ko ir benorėti iš tos LRT. Juk ją nuo pat pradžių užvaldė komunistėliai, gal yra ir neliustruotų kėgėbukų jų tarpe, prie jų prisišliejo naujieji liberalmarksistai/leniniečiai nes sexrevoliuciją tai leninas buvo sumyslijęs, o šitie stengiasi tai atgaivinti tik aukštesniame lygyje. Na, va, ir turime, ką turime, esame žudomi morališkai, dvasiškai, gerai dar, kad ne fiziškai. Bet juk gali ir prie to prieiti, jei jiems valią duoti. O aš asmeniškai tos jų LRT jau daugiau, kaip dešimtmetį nežiūriu, nuo “transformatorinio šou” ...

Panašumai.       2020-07-19 16:05

      Kiekvieno mėnesio 17 dieną Daukanto aikštėje vyksta TIESOS akcija. Ir taip jau vos ne dešimtmetį.  Ar LRT Panoramos laidose bent kartą yra kalbėjusi ir rodžiusį šias akcijas? Juk tai daugeliui Lietuvos dorų, sąžiningų ir pilietiškų žmonių  aktuali ir skausminga tema, susijusi valstybės ir jos valdymo esme. Deja, Panorama demonstratyviai vengia apie tai kalbėti.  Panašu į subinlaižystę,  ne kitaip… Gal vietoj Panoramos gražins VREMIA? Ideologijos labai panašios…

Ar ne laikas?       2020-07-19 14:50

Lietuviška “demokratija” įsiėdusi iki kaulo. Kitaip sakant, jos nepalyginamai mažiau nei sąjūdžio apyaušry. Todėl ar ne laikas kurti savo televiziją? Jei Tapinas sukūrė, vadinasi, ir NS, pasitelkęs į pagalbą kai kuriuos verslininkus bei šiaip bendraminčius, galėtų tai padaryti. Kitaip ilgam lemta likti politikos paraštėse.

Dulcissime       2020-07-19 14:22

apsaugok Dieve nuo tokių lietuvių, Lietuvos draugų-patriotų,
o nuo priešų apsisaugosime patys…

Kis       2020-07-19 12:25

Nacionalinis susivienijimas-skamba graziai,bet man nelabai suprantama realybe?Ka jus tikroveje esate suvienije,kokias zmoniu grupes,gal kazkur kazka esu praleidusi,nes tikrai ne viska suprantuJeigu nera sunku,paskelbkite savo susivienijo gaires,idejas?


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.