Dienos aktualija

Nacionalinis susivienijimas ragina Vyriausybę grąžinti „Miško brolių“ draugijai jos būstinę

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 16 d. 1:23

7     

    

Nacionalinis susivienijimas ragina Vyriausybę grąžinti „Miško brolių“ draugijai jos būstinę

Politinė partija Nacionalinis susivienijimas antradienį kreipėsi į konservatorių vadovaujamą Vyriausybę, ragindama ištaisyti ankstesnės konservatorių Vyriausybės 2012 metais sprendimą ir grąžinti „Miško brolių“ draugijai jos įkūrėjo, Laisvės premijos laureato rezistento Albino Kentros per tris dešimtmečius atkurtą pastatą Totorių g. 9, Vilniuje.

Pareiškimas paskelbtas po to, kai Vilniaus apylinkės teismas šių metų sausio 29 dieną priėmė sprendimą iškeldinti iš pastato Albiną Kentrą, o patį pastatą perduoti Turto bankui. Nacionalinio susivienijimo vertinimu, toks teismo sprendimas yra visų Laisvės kovotojų atminimo ir teisingumo paniekinimas.

Albinas Kentra nuo 2001 m. teismuose gina teisę į Draugijos pastangomis atkurtus pastatus ir Laisvės kovotojų atminimo vietos juose įamžinimą. Teisė neatlygintinai naudoti minimus pastatus Draugijai buvo suteikta 1992 m. balandžio 30 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės potvarkiu, motyvuojant pastatų istorine svarba ir Draugijos gautomis lėšomis kapitaliniam pastatų remontui. Draugija įregistravo nuosavybės teisę į pastatus, gavo leidimus projektavimo ir rekonstravimo darbams, pastatai buvo kapitališkai rekonstruoti. Lėšos gautos iš Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto, parėmė valstybė, suaukojo fiziniai ir juridiniai asmenys. Atstatymo darbams talkino Krašto apsaugos savanoriai, Laisvės gynėjai. Draugijos ir jos pirmininko A. Kentros pastangas atstatyti pastatus ir juose įkurti Laisvės kovų atminimo vietą 2001 m. nutraukė iki šios dienos tebesitęsiantys teisminiai ginčai.

„Posūkio taškas šioje Lietuvos valstybei gėdingoje istorijoje buvo Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės 2012 m. vasario 29 d. nutarimas Nr. 244, pagal kurį Vyriausybė pastatus perdavė Valstybės turto fondui (dabar Turto bankas). Turto bankas, t. y. Lietuvos valstybė toliau bylinėjasi su Lietuvos valstybės kūrėjais ir gynėjais. Tęsiamas Laisvės kovotojų atminimo ir teisingumo paniekinimas“, – akcentuojama pareiškime.

Nacionalinio susivienijimo teigimu, „tašką šioje istorijoje gali padėti tik ryžtingas, teisingumą atkuriantis sprendimas – nutraukti Turto banko bylinėjimąsi su Draugija, pakeisti 2012 m. vasario 29 d. nutarimą, sugrąžinant Draugijai teisę į nuosavybę ir deramai pagerbiant Laisvės kovotojų atminimą šiuose pastatuose“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2021-02-17 8:16

Povilai ..įdomi tikroji tos istorikos dalis .Jei teismai priima sprendimus ,tai kokių gi pagrindu tai daroma ? Apsvieskite nesigaudanti .

stasys        2021-02-17 8:12

Nekeista 2021-02-16 16:46 ..pavadėlis per trumpas kad galėtum įkąsti ar ką palaizyti.

Tvankstas       2021-02-16 18:16

Tai už ką kovojo Lietuvoje KGB karininkas Čmil’is, tai kaip jo dukra būdama Seimo pirmininke nevarys ‘Miško brolių’ atgal į mišką kaip praeities atgyvenas?

Nekeista       2021-02-16 16:46

,,Keista, kad tai įvyko valdant konservatoriams”... O kam dar valdant tai galėjo įvykti? Juk bet kurie kiti būtų buvę apšaukti vatnikais, putinoidais ir pan., todėl saugojo savo ,,gerą veidą”. Tą padaryti galėjo tik tie išdavikai, kurie įslaptino save 100 metų ir kuriems iš anksto buvo suteikta indulgencija nuo visų nuodėmių. Net neabejoju kad didžiausias procentas tų įsislaptinusiųjų yra būtent toje partijoje. Prisiminkit kad ir Raselės abrozdėlį ir karingą demagogiją, prisiminkit Gabrieliaus ir partijos amžiną ir neblėstančią meilę naujiesiems bolševikams - liberoidams. Prisiminkt tuos, kurie šiame seime svajoja ,,priversti šią valstybę (!) dirbti LGBT žmonėms”. Atkreipkit dėmesį: niekam daugiau, tik LGBT žmonėms! Visą valstybę! Dar kam nors kyla klausimų, kas didžiausias valstybės priešas? A. Kentros kančios, Deimantės likimas ir pan. yra ženklai ir simboliai to, kas ištinka, kai visuomenė suserga stalininiu asmenybės kultu ir nuo tos ligos niekaip nepasveiksta.

Nepasirasysiu       2021-02-16 16:22

Skurdziai tikejosi, kad juos kazkas toleruos ir dar jiems pinigu duos isivaizduojamiems tikslams pasiekti.

Babunė       2021-02-16 12:50

Gal kam dar kyla abejonių kas yra Lietuvos valstybės priešai, tautos naikintojai. O tai konservatoriai ir jų satelitai, visokios atmatos už kuriuos balsavo Durnių laivo debiloidai. Eilinį kartą pasitvirtino sakramentinė tiesa, kad 80 procentų primatų taip dar vadinamų žmonėmis, yra su intelekto nukrypimais į šizofreniją, į aklatikystę, taip sakant lengvai sudurninami. Yra dvi išeitys, arba į gatves, arba į baltą paklodę ir į atilsį. Amen.

stasys       2021-02-16 8:35

Tamsi istorija, kodėl nepabandzius jos perpasakoti visos ? Kam Turto bankui tos patalpos ? Kam valstybei jos reikalingos ,nejau Vilniuje neužtenka senų atsilaisvinusiu patalpų ,kurias savivaldybė priversta išlaikyti ? Kai tik užduoti klausimus ir negauni padoraus atsakimo susidarau nuomonę jog bandoma kažką paslėpti, apgauti . Tiek jau kartu buvo Tiesa prisidengiama kad to kvapo su niekuo nesumaišysiu .


Rekomenduojame

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.