Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 12 d. 23:56

11     

    

Nacionalinis susivienijimas kviečia paminėti Birželio sukilimo 80-metį

1941 m. Birželio sukilimas savo didingumu ir reikšme prilygsta 1918 m. vasario 16-ajai ir 1990 m. kovo 11-ajai. Jis buvo trečias lietuvių tautos mėginimas XX a. išsikovoti savo nepriklausomą valstybę. Lietuvių tauta, kaip ir visos tautos, turėjo neatimamą ir besąlyginę teisę sukilti ir ginti savo valstybę ir savo laisvę. Birželio sukilimas buvo garbinga ir teisinga tokios kovos forma. Sovietinių okupantų pradėtas Sukilimo menkinimas ir juodinimas nesibaigia ir šiomis dienomis. Lietuvos valdžia užsimojo ištrinti jį iš Tautos atminties, kas reiškia tik viena - siekiama ištrinti ir pačią Lietuvos valstybingumo idėją. Oficialiu valstybiniu lygmeniu minėti Sukilimo 80-ečio jubiliejų uždrausta! Tačiau paminėkime sukilimą mes patys – kaip laisva ir ori Tauta įveikime mums skiepijamą savo praeities baimę, nebesitaikstykime su mūsų laisvės kovų istorijos klastojimu, menkinimu ir tautos žeminimu. Ateikime ir išreiškime amžiną padėką už Tėvynę kovojusiems ir kritusiems didvyriams!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Palmaičiui       2021-06-14 20:47

O ką patartumėt žmogui, kurio vienas senelis dalyvavo sukilime, o kitas senelis žydas ?

Gedai       2021-06-14 1:51

Ne, ne tai, bet špyga naciams, kurie buvo priversti atlikti nedėkingą darbą grąžindami į okupuojamą Lietuvą sovietinius įstatymus, tarsi jokio sukilimo ir Lietuvos valstybės restitucijos nebuvo įvykę.
Nėra abejonės, kad nei Kazys Škirpa, nei daug žemiau buvęs Jonas Noreika, dar Smetonos laikais šauniai siūlęs remti Lietuvos ūkį boikotuojant sąžiningai konkuravusius bendrapiliečius jų tautybės pagrindu, nė galvoje neturėjo organizuoti žydų getus bei žudynes. Deja, nepaisant žydų gelbėtojų, Sukilimas ne tik nepadėjo išlikti bendrapiliečiams žydams, bet pakeitęs valdžią, atvėrė kelią tokiems padugnėms, kaip pirmasis komentatorius “O kas uždraudė” ir devyni padugnės, parašę jam pliusiukus. Juk aišku, kad tokie svolačiai darytų dabar lygiai tą patį, nors dabartinėje Lietuvoje žydų skaičius nė iš tolo neprilygsta Idišlandui - nuo tamsios Rusijos viešpatavimo laikų įvestos žydų sėslumo zonos “Litė” Lietuvoje-Baltarusijoje.
Todėl Birželio Sukilimo šventimas privalo būti uždraustas, pagerbiant nužudytus bendrapiliečius. Juk svolačių tada atsirado nepaprastai daug, ir kaip matome, visada gali rastis ir dabar. Jokiais kilniais tikslais negalima pateisinti nekaltų žmonių žudynių.

Kažkaip keistai gaunasi       2021-06-14 1:38

Žydai (nacių grietinėlė) naikino žydus, o mes turim būti kalti.
Kodėl tie nuskriaustieji žydai nekalba apie tai (apie nacius-žydus!)?!

Rainių miškelis       2021-06-14 1:34

!!! !!! !!!

geda       2021-06-13 21:58

gedinga mineti toki gedinga sukilima. “sukileliai” - didvyriai (padugnes) saude sprunkanciams rusu soldotams i nugaras… vaikesi paskui zydelkas ir ju vaikus… ir tai bus minima?

to >>p.p. organizatoriams,,       2021-06-13 19:07

kiek zinoma, nebent nukankinti ir nespeti iszudyt kaliniai buvo sukile pries enkevedistus, savo budelius… trukde per Kauno NKVD garazus pabegti..
ne birzelio sukilimas sprande zydu klausimus.. planuota greiciausiai abeju draugu jau Rybentropo - Molotovo paktu. o gal dar anksciau,,,
juk Holokaustas reisia - deginamoji auka. Kas ka aukojo? Izraelio ikurimui?. tuos, kurie gerai buvo integravesi ir nenorejo keltis i Izraeli?.. ar tiesiog pinigu neturejo?

nurodykit vieta,  padesim geliu…

p.p. organizatoriams ir pranešimų skaitovams       2021-06-13 13:53

na ką gi, ponai ir ponios, jei jau taip nusprendėte ir tikrai švęsite tą datą, tai turėkite drąsos ir sąžinės ant visų tų 300 ar net daugiau duobių, kur sušaudytas Lietuvos žydų gyvenimas, jų, o kartu ir didelės dalies Lietuvos ateitis, padėti vasaros gėlių puokštes tų žmonių Atminimui: vaikų, senių, moterų, vyrų, siuvėjų, intelektualų, krautuvininkų, barzdaskučių, batsiuvių, teisininkų, mokytojų, gydytoijų, advokatų, 1919-1920 nepriklausomybės kovų dalyvių Vyčio kryžiaus kavalierių, dantistų, malūnininkų, kepėjų, rašytojų, sportininkų, rabinų, diplomatų, seimo narių, skardininkų, kirpėjų, bankininkų, račių, studentų ir gimnazistų, etc ATMINIMUI TŲ, kurių didžioji tragedija prasidėjo tą pačią dieną....

Mickėyus Mouseas       2021-06-13 13:05

O čia Ėlėrtė pozicija. Nuoroda:
  Birželio sukilimo kontroversijos: nesuvaldomas keršto troškimas ar pavergtos tautos kova?

rupus miltai!       2021-06-13 9:56

sitaip rupinas musu valdziuke Rusijos opozicijos palaikymu, o cia pat Rusijos pageidavimu vykdo!?

kaipgi, juk sis sukilimas priverte abu draugus - tiek nacius, tiek bolsevikus pasijust okupantais, o ne isvaduotojais…

absurdas       2021-06-13 9:53

“Oficialiu valstybiniu lygmeniu minėti Sukilimo 80-ečio jubiliejų uždrausta! “

is kur si naujiena? negali buti!
kas tai padare?
kodel pasakius A, nepasakot B?..

o kas uždraudė       2021-06-13 7:49

- žydai ir jų parankiniai, lietuviai tai turi suprasti

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.