Vilnius

Nacionalinis susivienijimas kreipėsi į STT dėl savivaldybės veiksmų ginant REWO statybas

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 29 d. 21:30

7     

    

Nacionalinis susivienijimas kreipėsi į STT dėl savivaldybės veiksmų ginant REWO statybas

Nacionalinis susivienijimas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas ištirti Vilniaus miesto savivaldybės tarnautojų galimai korupcines veikas, kuriomis nuo gyventojų buvo nuslėpta jų prašoma informaciją ir skubos tvarka išduoti abejotino teisėtumo statybų leidimai. Tyrimo reikalaujantys sprendimai priimti dėl statybų bendrovės „REWO“ vykdomų statybų T. Ševčenkos gatvėje 25, Vilniuje.

Partija atkreipia dėmesį, jog bendrovė REWO komercinės paskirties sklype gavo leidimą komercinės paskirties pastato – viešbučio statybas, tačiau projektą vadina „Skvero namai“ ir jame pardavinėja butus. Statybų procese REWO taip pat be leidimo iškirto kaimyniniame sklype esančius brandžius medžius. Statybų leidimo paskirtis iš komercinės į gyvenamąją keičiama po fakto, paskubomis ir viešinant tik tiek, kiek būtina. Aplinkiniai gyventojai kreipėsi dėl šios situacijos, tačiau ne tik negavo prašomos informacijos, bet ir buvo sunaikinti jų laiškai. Pakartotinės gyventojų užklausos bus svarstomos jau po sprendimo dėl keičiamos statybų leidimo paskirties priėmimo.

„Atsižvelgiant į savivaldybės tarnautojų sprendimus, laikome, kad būtina pradėti tyrimą dėl galimo Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 1 dalies pažeidimo, tai yra įvertinti, ar nebuvo piktnaudžiaujama tarnybine padėtimi ir viršyti tarnautojų įgaliojimai. Dar daugiau, būtina įvertinti ir ar tai nėra kyšininkavo ar prekybos poveikiu atvejis, nes toks keistas elgesys turi turėti priežastis.  Vilniečių interesai ir taip yra neginami, gyventojai priversti patys gintis nuo rangovų savivalės. Tačiau susiduriame su situacija, kai net ėmęsi iniciatyvos, jie patiria savivaldybės trukdymą“, – teigė Nacionalinio susivienijimo Audito komiteto pirmininkas Aleksandras Nemunaitis.

***

Nuotrauka iš Ilzės Butkutės FB posto.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Abejotina       2022-01-30 23:59

Pakalnis yra sūnus to Pakalnio (amžiną atilsį), kuris buvo tarp NS steigėjų. Siūlyčiau truputį pagalvoti prieš veliantis į ginčus tarp verslininkų ir gyventojų, kurie ne visada būna teisūs. Kad netyčia nesigautų, kad stojate į kokio nors Avulio ir Dargio pusę prieš kokį nors Janukonį ar dar kaip nors. Geriau užsiimkite grynai savivaldybės reikalais. Pamatysite kaip sunku yra kurti miestą, kai jį stato verslininkai, o ne savivaldybė. Savivaldybė yra tik mūsų pinigų švaistytoja.

Abejotina       2022-01-30 20:03

Prasidėjo rinkimai į savivaldybę. Linkėčiau NS nesuklupti ant abejotinų pareiškimų. Gerai, kad dar nesukūrė pareiškimo apie CO2. Ar dar prisimenate pareiškimą dėl Taivanio. Dabar galima numirti iš gėdos prisimenant tą pareiškimą.

Al.       2022-01-30 17:11

Gerai, kad NS veikia kaip miško sanitarai. Bet dar geriau būtų, kad žmonės matytų tokių bylų tęsinius. Ir svarbu pateikti visas aplinkybes ir motyvus. Buvo ar nebuvo korupcija - tai tik vienas klausimas. Kas kaimynams netinka ? Ar toj vietoj iš principo gali būti gyvenamasis namas ? Kuo viešbutis būtų geriau ? Kokia statybininkų atsakomybė dėl sunaikintų medžių? Kokia atsakomybė dėl sunaikintų medžių svetimam sklype ?

stasys        2022-01-30 16:02

Kodėl 2022-01-30 15:51 .. aš taip žuvį gaudau , iš vakaro pašeri norima vieta o jau rytoj iš ryto merk meškere nebijodamas . Verta Tamstos siūlymą adminams apsvarstyti smile

Kodėl       2022-01-30 15:51

Nėra komentarų ,todėl ,kad korupcinės ir nusikalstamos veikos šio portalo skaitytojų  kažkaip neužkabina ,nedomina, o straipsnis- aktualus . Ot,straipsniai ,kur sušmėžuoja Landsbergio pavardė, tiesiog užkuria tautiečius, staigiai juos išblaivo , prikelia iš ligos patalo, ir įsijungia instinktyvus ,neužčiaupiamas noras paloti.Kad šio portalo skaitytojai būtų visada budrūs ir nemiegotų ,siūlau kiekviename rašinyje vis įterpti V.L. pavardę.

Čiauškalizmas       2022-01-30 15:22

Va, ir vėl NS imasi konkretikos. Kiti taip vadinami nesisteminiai kol kas tik tradiciškai čiauška. Jiems apsnūdimas tikriausiai - pati didžiausia vertybė.

stasys        2022-01-30 13:54

labai įdomus faktas .

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.