Žiniasklaida

Nacionalinis susivienijimas dėl klausimo apie „pragarą“ kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 25 d. 11:36

9     

    

Nacionalinis susivienijimas dėl klausimo apie „pragarą“ kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Politinė partija Nacionalinis susivienijimas kreipėsi į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) etikos kontrolierę Dainą Eleną Andrikienę dėl LRT eteryje laidos „Lietuva kalba“ metu tikslinei žiūrovų grupei užduoto klausimo „Ar reikėtų neskiepytų suaugusiųjų gyvenimą paversti „pragaru“ uždraudžiant viską – įskaitant lankymąsi maisto prekių parduotuvėje?“. Partijos įsitikinimu, toks klausimas prisideda prie įtampų visuomenėje ir neapykantos konkrečioms gyventojų grupėms skatinimo.

Nacionalinis susivienijimas prašo ištirti, ar 2022 sausio 18 dieną 21.30 val. LRT televizijos eteryje parodytoje tiesioginėje laidoje „Lietuva kalba“ užduotas klausimas nepažeidžia Visuomenės informavimo įstatymo 19 str. 1 d. 3 p. reglamentavimo, o taip pat LRT žurnalistų etikos kodekso nuostatų. Minėtas įstatymo punktas reglamentuoja, kad visuomenės informavimo priemonėse draudžiama skelbti informaciją, kurioje skleidžiama ar kurstoma neapykanta, tyčiojimasis, niekinimas, kurstoma diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, negalios, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu.

„Kad ir kokius skirtingus požiūrius turėtų žmonės apie pandemijos valdymo priemones, nėra abejonių, kad gyvenimas pandemijos sąlygomis ir įvesti ribojimai reikšmingai padidino įtampas visuomenėje ir supriešino įvairias visuomenės grupės. Tokioje situacijoje nacionalinio transliuotojai klausimai, ar nereikėtų „paversti pragaru“ neskiepytų gyventojų kasdienio gyvenimo tik prisideda prie šių įtampų, neapykantos kurstymo ir paverčia norma nužmoginantį požiūrį į tą visuomenės dalį. Visuotinai žinoma, kad jeigu kokį nederamu laikomą klausimą ar siūlymą iškelia pakankamai autoritetingas asmuo ar institucija, tai paverčia klausimą „deramu“. Bent daliai visuomenės LRT yra išsaugojusi tokį autoritetą ir naudoja jį ne tik LRT vadovybės politinėms pažiūroms skleisti, ideologiškai indoktrinuoti šalies piliečiams, moraliai ir psichologiškai terorizuoti kitaminčiams, bet jau ir kurstyti neapykantai reikšmingos šalies piliečių dalies atžvilgiu“,– teigė Nacionalinio susivienijimo pirmininkas, politikos filosofas prof. Vytautas Radžvilas.

Prašymo autoriai atkreipia dėmesį, jog LRT kitą dieną po laidos savo oficialia pozicija neatsiprašė už užduotą klausimą ir nepripažino jo objektyviai netinkamu, priešingai, LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas gynė poziciją, jog toks klausimas tėra „aštriai suformuluotas“ ir kad tokie klausimai „žurnalistikoje yra būtini“.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Babute,       2022-01-25 17:05

ką Jūs sutaupėte - atidavėte oligarchams už šildymą, maistą, elektrą ir pan., nežinot?

babute       2022-01-25 16:18

pragaras zemeje gal ne visai blogas dalykas. Jau beveik 2 metai nebuvom kirpykloj, teko ismokti apsikirpti namie. Neileidzia ne i viena batu ir drabuziu parduotuve. Sudevesim senesnius batus ir drabuzius.Nesinaudojam jokiom paslaugom. koncertais, teatrais. Taip kad sutaupem pinigeliu kuriuos isleisdavom gal ir nevisada reikalingiems daiktams.Ismokom gyventi taupiai.

matas       2022-01-25 16:16

Ką gali pasiūlyt satanistai jei ne pragarą...

Papa Borgia       2022-01-25 16:07

Internaciai žada mūsų gyvenimą paversti pragaru.

Pasvarstymui       2022-01-25 15:57

Gal kiek nykiai atrodys, bet tas netikęs klausimas juk yra tokio Makrono išsireiškimų kalkė. Anas dabar ypač įtakingas: jojo vadovaujama Prancūzija pirmininkauja ES Vadovų taryboje! Nedrįs juk LRT etikos kontrolierė paprieštarauti tokiai svariai figūrai, tiesa? smile
Na, o ES įsigalėjusi arogancija būtų jau kitas, daug svaresnis, klausimas…

ah.ą       2022-01-25 14:03

pragaras tai pomirtinis gyvenims.  Valstybinis transliuotojas LRT tokiais klausimais appie pragarą veria overtono langus nekęsti, žeminti ir žudyti nedalyvaujančius medecininiame eksperimente, net neabejoju.  Respekt Nacionaliniam Susivienijimui

stasys        2022-01-25 13:29

Nacionalinis Susivienijimas stokoja įdėju praktiniu dėl kuriu verta butu stoti į opozicija . Na nejau dabar Jus ponai imsite lietuviškas ‘skabejevas LRT” cituoti kas karta joms pražiojus burnas . ? be abejo klausimas tik retorinis apmastymui.

Kam?       2022-01-25 12:58

Kokiam biesui antraštėj tas “pragaras”, jei kreipimosi turiny - kur kas gilesnės prasmės? Nejau, ir čia, kaip “Delfy” bei kai kuriuose kituose skaitomiausiuose portaluose antraščių jaukas paleistas į apyvartą?

habilitās       2022-01-25 12:16

Tai kad jau pavertė pragaru gyvenimą tų, kurie nesusibadė, liko paskutinis žingsnis – uždaryti maisto produktų parduotuvių duris prieš tuos, kurie nepaklūsta pišdulkizmo ideologijai, nes tada jau jokio gyvenimo neliks, tik mirtis nuo bado.
Gal tokių įspūdingų „gerovės“ valstybės kūrimo rezultatų, kokius pasiekė drauhas Stalinas Ukrainoje golodomoro metu ir nepasieks, bet ateinančių kartų menininkai turės galimybę vyriausybės pastato pamatus papuošti tokiais pat išgraviravimais kaip ir buvusio KGB pastato pamatus. Tada ne tik užsienio politikos srityje Lietuva taps žinomiausia tarp ES, Amerikos ir Kinijos šalių, bet ir vidaus politika taps viena iš populiariausių pasaulyje.
P.S.
Tvorą reikės statyti pajūryje, nes švedai į pišdulkių sukurtą „gerovės“ valstybę, tiesiog, veržte veršis. Lietuva taps humanizmo ir tolerancijos rojumi.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.